Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Korrekt hozzáállás. Kevés az ilyen gyártó aki egy ilyen öreg termékre is így odafigyel. Azt hiszem nálam is marad az Altair egy darabig.

Az összes AirPlay-t használó eszközt érinti a hiba.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

vazze írta:
Tegnap, 19:05
ZöldFül írta:
Tegnap, 18:25
Nah, tegnap írtam az Auralic-nak, meg is jött a válasz:

"Hi:

The latest iOS and Mac OS update has caused AirPlay issue and it has been reported. AURALiC's engineer team is looking into the issue at this moment and will try to fix the problem in the next firmware released scheduled at the week of 22nd April. We will post update in our community, you can follow up the latest status with the link below:

https://community.auralic.com/t/problem ... 17-4/13145

Xuanqian Wang"
Korrekt hozzáállás. Kevés az ilyen gyártó aki egy ilyen öreg termékre is így odafigyel. Azt hiszem nálam is marad az Altair egy darabig.
Streamerek esetén nagyon fontos kiválasztási szempont a gyártó elkötelezettsége a rendszeres és hosszútávú szoftverfrissítések felé, nagyon sokan ezt nem veszik figyelembe. Pedig enélkül egy idő után a megvásárolt streamer egy alapfunkcionalítású vassá válik. Az Auralic, vagy a Lumin ezt példamutatóan kezeli, de vannak sajnos ellenpéldák is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vazze »

ZöldFül írta:
Tegnap, 18:25
Nah, tegnap írtam az Auralic-nak, meg is jött a válasz:

"Hi:

The latest iOS and Mac OS update has caused AirPlay issue and it has been reported. AURALiC's engineer team is looking into the issue at this moment and will try to fix the problem in the next firmware released scheduled at the week of 22nd April. We will post update in our community, you can follow up the latest status with the link below:

https://community.auralic.com/t/problem ... 17-4/13145

Xuanqian Wang"
Korrekt hozzáállás. Kevés az ilyen gyártó aki egy ilyen öreg termékre is így odafigyel. Azt hiszem nálam is marad az Altair egy darabig.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Bteszem ide is, talán többen látják (a streaming szolgáltatós topicból):
Kedves Mindenki! Nekem is Tidal problémám van Auralic Aries Mininél: Az április 10. utáni upgrade ugye növelte a felbontást a zenék egy részénél. A kényelem miatt a Tidal Connect móddal szoktam zenét hallgatni. Azt vettem észre, hogy így nem emeli fel a felbontást, a Lightning DS-ből meg minden rendben van.
Van valami beállítás, amit nem vettem észre?

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Nah, tegnap írtam az Auralic-nak, meg is jött a válasz:

"Hi:

The latest iOS and Mac OS update has caused AirPlay issue and it has been reported. AURALiC's engineer team is looking into the issue at this moment and will try to fix the problem in the next firmware released scheduled at the week of 22nd April. We will post update in our community, you can follow up the latest status with the link below:

https://community.auralic.com/t/problem ... 17-4/13145

Xuanqian Wang"

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Úgy tűnik megvan a ludas: Mac-en OSX Ventura-ig ill. iPhone-on iOS 16-ig bezárólag csont nélkül működik minden app-al. MacOS Sonoma-nál ill. iOS 17-nél már nem. Itt valamit újított az Apple a wifivel/AirPlay-jel, amit az Auralic már nem tud lekezelni.

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Szerintem meg nem. :) Egyenként próbáltam le.
Ja, és nem csak a CD-t, hanem a TV-t is kapcsolgatja a távja. :)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

ZöldFül írta:
2024.04.08., hétf. 22:15
Ezt próbáltam a legelején, csak sajnos nem működik rendesen. Ha rádiót hallgatok akár a saját alkalmazásán keresztül, a távra nem reagál (play/pause), Roon-ról a pause működik, de a play újra már nem, cserébe minden megnyomásra elindítja a Marantz CD-t standby-ból. :( Csak akkor működik rendeltetésszerűen, ha albumot játszik le. Szóval teljes káosz.
Szerintem túl sok mindent használsz egyszerre, és összeakadnak a rendszerek.

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

"Ha csak ez a cél, használd a pause/muting funkciót az Aries saját távjával oxt jónapot."

Ezt próbáltam a legelején, csak sajnos nem működik rendesen. Ha rádiót hallgatok akár a saját alkalmazásán keresztül, a távra nem reagál (play/pause), Roon-ról a pause működik, de a play újra már nem, cserébe minden megnyomásra elindítja a Marantz CD-t standby-ból. :( Csak akkor működik rendeltetésszerűen, ha albumot játszik le. Szóval teljes káosz. :(
Azért ide írtam, hátha valakinek van ilyen lejátszója és találkozott már a jelenséggel. Majd beírom az Apple-be is...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

ZöldFül írta:
2024.04.07., vas. 20:06
iPad-ről és iPhone-ról tudom használni Lightning DS-ről, azzal nincs gond, én OSX alól szeretném, mert az ott van a hifi rack fölött egy konzolon bekapcsolva, ráadásul távirányítható, így nem kellene minden esetben előbányászni a Lightning DS-t, ha pl. egy pillanatra le kell állítani a háttérzenét (pl. ha internetrádió megy) egy telefon, stb. miatt. Eddig tök kényelmes volt, amíg a MacBook egyből a DAC-ra csatlakozott, de amióta beékeltem közéjük az Auralic-ot, ezek a lehetőségek így megszűntek. :(
A 9.4 a streamer firmware verziója, nem a DS Lightning-é.
Totálisan nem értem, mit szeretnél? Van eegy dedikált streamered, és egy MacBookod IS. A Macbookról akarsz zenét AirPlayen küldeni a streamerre és onnan a dacba?
Ha nem értek valamit félre, akkor most két lejátszód is van, amik közé szeretnél csinálni egy felesleges hurkot az AP használatával csak azért, hogy a streamert tudd távvezérelni ezen a módon.
Ha csak ez a cél, használd a pause/muting funkciót az Aries saját távjával oxt jónapot.
De ha valamit félreértek, akkor bocsi, ebben az esetben viszont azt javaslom, tedd fel a kérdést az Apple zenehallgatós topicban.

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

iPad-ről és iPhone-ról tudom használni Lightning DS-ről, azzal nincs gond, én OSX alól szeretném, mert az ott van a hifi rack fölött egy konzolon bekapcsolva, ráadásul távirányítható, így nem kellene minden esetben előbányászni a Lightning DS-t, ha pl. egy pillanatra le kell állítani a háttérzenét (pl. ha internetrádió megy) egy telefon, stb. miatt. Eddig tök kényelmes volt, amíg a MacBook egyből a DAC-ra csatlakozott, de amióta beékeltem közéjük az Auralic-ot, ezek a lehetőségek így megszűntek. :(
A 9.4 a streamer firmware verziója, nem a DS Lightning-é.

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

ZöldFül írta:
2024.04.07., vas. 13:32
Sziasztok!
A napokban vásároltam egy Auralic Aries Femto streamert. Szeretném használni az AirPlayt egy MacBook Pro-ról, de sehogy nem akar összejönni. A kimeneti audio listában megjelenik az Auralic, ki is tudom választani, át is vált a kijelzője az AirPlay logo-ra, de amikor elindítom a lejátszást, nem történik semmi.Találtam egy kb. 8 évvel ezelőtti leírást a neten, hogy OSX alól csak az iTunes-ról lehet az AP-t használni. Ma már a Zene alkalmazás van helyette, de arról sem működik, annak ellenére, hogy ott is ki lehet választani az Auralic-ot. Tidal-ról és Roon-ról OK, de az nem AP. A legújabb 9.4 firmware van rajta.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, tippje?
Én egy régi Ipad 7 - al használom nekem tökéletesen fut. (Most pl youtube megy rajta)
A “legújabb 9.4 firmware” mire vonatkozik? A Lightning DS szerint nekem 8.0 a “current version”. (Ami 3 hónapos, szóval nem túl régi)
Korábban egy Ipad6- ot használtam, akkor előfordult olyan eset, hogy egyszer csak egyáltalán nem ismerte fel az Ipadot. Bármit csináltam nem és nem. Már azt hittem vennem kell egy másikat. Végül csináltam egy hálózati beállítások factory resetet, és az megoldotta a gondot…
Az Ipadoknak vannak furcsaságai. Mostanában azzal küzdök, hogy az Ipadom néhány honlapnak, illetve szoftvernek nem játsza a le a hangját (a gyerekeknek van egy oktató programja amit a suliban használni kell, annak pont nincs hangja, ami elég szívás, mert telefonon igen nehéz kezelni a programot, de ez van…)
IMG_0456.png
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
ZöldFül
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2018.01.21., vas. 20:51
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZöldFül »

Sziasztok!
A napokban vásároltam egy Auralic Aries Femto streamert. Szeretném használni az AirPlayt egy MacBook Pro-ról, de sehogy nem akar összejönni. A kimeneti audio listában megjelenik az Auralic, ki is tudom választani, át is vált a kijelzője az AirPlay logo-ra, de amikor elindítom a lejátszást, nem történik semmi.Találtam egy kb. 8 évvel ezelőtti leírást a neten, hogy OSX alól csak az iTunes-ról lehet az AP-t használni. Ma már a Zene alkalmazás van helyette, de arról sem működik, annak ellenére, hogy ott is ki lehet választani az Auralic-ot. Tidal-ról és Roon-ról OK, de az nem AP. A legújabb 9.4 firmware van rajta.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, tippje?

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Tredqill írta:
2024.03.30., szomb. 12:15
HSRT8 írta:
2024.03.29., pén. 17:49
Alex_Aston írta:
2024.03.29., pén. 13:07

Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
A mind ilyen az teljességgel kizárt szerintem. Azzal már tele lenne a net. Még egy próbát megérne ha elvinné vki máshoz és ott is ki lenne próbálva. (saját hálózati hibák miatt)
Külföldi fórumokon is sokan panaszkodnak rá, hasonló problémákkal. Szerintem a DTS Play-Fi is része a problémának, ugyanis sok más hálózati lejátszó is produkál ilyesmit.
Tegnap újra konfigoltam, most 5GHz-es Wi-Fi-ről megy. Azóta csak médiaszerverről működik, hiba nélkül.
Nem lehetséges, hogy az internet kábelen nincsen megfelelő árnyékolás és emiatt sok zajt szedett össze?
Ennyi zajt nem szedhet össze. Nálam 5m sima utp kábelen tökéletesek a streamerek. Marantz na6006 csinálta néha wifi-ről, hogy nem látta a NAS-t meg úgy semmit a hálózatból, de egy áramtalanítás után hónapokig okosan dolgozott.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mishow írta:
2024.03.31., vas. 12:25
Igaza van a kollégának, ha nem szeretnéd egyből visszavinni, akkor másnál, másik hálózaton egy tesztelést megérhet.
Ha egyébként más eszköz működik azon a hálózaton hibátlanul, akkor én úgy is visszavinném, ha máshol meg jól megy.
hadd ne legyen egy konstrukció enyire érzékeny az Ethernet-hálózati zavarokra. Amit hallottam, az már nem nüansznyit rossz, az egy hallgathatatlan katyvasz.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tredqill írta:
2024.03.30., szomb. 12:15
HSRT8 írta:
2024.03.29., pén. 17:49
Még egy próbát megérne ha elvinné vki máshoz és ott is ki lenne próbálva. (saját hálózati hibák miatt)
Nem lehetséges, hogy az internet kábelen nincsen megfelelő árnyékolás és emiatt sok zajt szedett össze?
Igaza van a kollégának, ha nem szeretnéd egyből visszavinni, akkor másnál, másik hálózaton egy tesztelést megérhet.


Kieg: már csak azért is jó lenne ezt kibeszélni, mert valóban gyanúsan sok és furcsán új 6000N van a hirdetőben … gondolkodik.gif

Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 1

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

HSRT8 írta:
2024.03.29., pén. 17:49
Alex_Aston írta:
2024.03.29., pén. 13:07
mishow írta:
2024.03.29., pén. 13:02
....
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
....
Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
A mind ilyen az teljességgel kizárt szerintem. Azzal már tele lenne a net. Még egy próbát megérne ha elvinné vki máshoz és ott is ki lenne próbálva. (saját hálózati hibák miatt)
Külföldi fórumokon is sokan panaszkodnak rá, hasonló problémákkal. Szerintem a DTS Play-Fi is része a problémának, ugyanis sok más hálózati lejátszó is produkál ilyesmit.
Tegnap újra konfigoltam, most 5GHz-es Wi-Fi-ről megy. Azóta csak médiaszerverről működik, hiba nélkül.
Nem lehetséges, hogy az internet kábelen nincsen megfelelő árnyékolás és emiatt sok zajt szedett össze?

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Alex_Aston írta:
2024.03.29., pén. 13:07
mishow írta:
2024.03.29., pén. 13:02
....
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
....
Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
A mind ilyen az teljességgel kizárt szerintem. Azzal már tele lenne a net. Még egy próbát megérne ha elvinné vki máshoz és ott is ki lenne próbálva. (saját hálózati hibák miatt)
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Alex_Aston írta:
2024.03.29., pén. 13:07
mishow írta:
2024.03.29., pén. 13:02
....
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
....
Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
Elvben tökéletesen igazad van. Gyakorlatban tudnék mesélni … de ez itt OFF no meg bízzunk a legjobbakban :smile53:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 574

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Tredqill írta:
2024.03.28., csüt. 20:10

Talán mégis a Wi-Fi-vel lenne gond?
A számítógépem is ugyanolyan messze van a Wi-Fi-től és 500Mbit/sec az adatkapcsolat sebessége.
Ráadásul a hálózati lejátszó sokkal messzebbről is képes fogni a jelet.
Amikor beüzemeltem, akkor láttam, hogy legalább 5 Wi-Fi-t látott, míg a telefonom, számítógépem csak a saját Wi-Fi-met látja, a szomszédoké már túl messze van neki.
Tehát nekem furcsa, hogy a hálózati lejátszón sokkal jobb antenna van, mégsem tud stabil kommunikációt létesíteni.
De hamaronan kipróbálom lan kábellel és akkor kiderül.
Az átviteli minőség szempontjából nem releváns, hogy mekkora távolságból mennyi AP-t lát. A tényleges sebességet és stabilitást számos terhelés alatti paraméter befolyásolja. Legfőképp a saját maga által gerjesztett zaj.
Az ilyen szaggatás lehet szoftver hibától is (puffer ürítés/írás), próbáld meg alaphelyzetbe állítani.

Am 0. lépés, hogy vásárlás előtt megnézzük mit veszünk és messziről elkerüljük a ránézésre is igénytelen konstrukciós hibáktól hemzsegő készülékeket:
AUDIOLAB-6000N-Review-4.jpg
AUDIOLAB-6000N-Review-4.jpg (16.24 KiB) Megtekintve 1795 alkalommal
142310udwh268v14h2418s.jpg
142310udwh268v14h2418s.jpg (240.29 KiB) Megtekintve 1795 alkalommal

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

mishow írta:
2024.03.29., pén. 13:02
....
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
....
Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 12:33
mishow írta:
2024.03.29., pén. 11:33
Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 11:23
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Hűha :nonononono:
Szerintem vidd vissza …
Neten vetted vagy kereskedőnél személyesen?
Újonnan vettem boltban.
Kár, mert netes vásárlásnál lett volna 14 nap elállási jogod, amit ebben az esetben indokoltan használhatnál fel.
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
Hacsak valakinek nincs ötlete, mi a baj és hogyan lehet megoldani gondolkodik.gif

Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 1

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

mishow írta:
2024.03.29., pén. 11:33
Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 11:23
mishow írta:
2024.03.29., pén. 10:43

Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Hűha :nonononono:
Szerintem vidd vissza …
Neten vetted vagy kereskedőnél személyesen?
Újonnan vettem boltban.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 11:23
mishow írta:
2024.03.29., pén. 10:43
Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 10:02
Mármint a korábban említett Audiolab 6000N
Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Hűha :nonononono:
Szerintem vidd vissza …
Neten vetted vagy kereskedőnél személyesen?

Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 1

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

mishow írta:
2024.03.29., pén. 10:43
Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 10:02
Tredqill írta:
2024.03.29., pén. 09:55
Aki ad egy email címet, annak elküldöm, mit produkál a lejátszó internet kábellel
Mármint a korábban említett Audiolab 6000N
Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Ezzel a linkkel elérhető a hangfelvétel.
https://drive.google.com/file/d/1vxEv5U ... p=drivesdk
Míg wifivel néha megakadt a zene, kábellel hallgathatatlan.
Eleinte 2,4GHz-es wifiről ment.
A használati útmutató szerint az 5GHz-essel érhető el a legnagyobb stabilitás.
Telefonon ha a 2,4-esre csatlakozok a 7-8 méterről ahol a 6000N is van, akkor 5/5 a wifi jel erőssége. Az 5GHz-essel sokkal gyengébb a jel 2/5 ugyanis az 5GHz-es wifinek kisebb a hatótávolsága.
Ez mind lényegtelen, ami roppantul zavaró az az, hogy kábellel a legrosszabb, katasztrofális, használhatatlan.
(egy másik tag videója: https://www.youtube.com/watch?v=MS8ip6ugMf8)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”