Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Redguy írta:
2024.03.05., kedd 08:11
Én 99%-nál is többet mondanék. Talán inkább úgy fejezném ki magan, hogy van néhány olyan felvétel, amit kifejezetten a "hecc" kedvéért AAA-módon készítenek.
A hecc szót bátran cserélném extraprofit kifejezésre.

ANDS írta:
2024.03.05., kedd 00:52
Akkor feltételezhetően van egy szép nagy lemezgyűjteményed, amit egyszer már megvettél, kifizettél. Ha Tidal vagy hasonló előfizetést vásárolsz, akkor kifizeted még egyszer. Havi 3 ezer forint mondjuk, az évi 36 ezer, 10 év alatt 360 ezer, 20 év alatt 720 ezer forint. Ha Qoubuz, akkor mondjuk 800 ezer Ft 20 év alatt. Ha mindkettő, akkor kb. másfél milla. Ezt én így végig számoltam, és maradtam a cd pörgetőmnél.
Utaztam már párszor a világban, csodálatos helyekre sikerült eljutnom. De kiszámoltam, hogy ha idén is elmegyek valahova, az minimum félmilliós kiadással jár, könnyen lehet 1 MFt is. Ez 10 év alatt 10 millió, 20 év alatt 20 millió forint lenne. Ha ketten megyünk, akkor meg a duplája. Ezt én így végigszámoltam és inkább itthon maradunk.

Bocsánat az ökörködésért, de szerinted mindez hogy hangzana egy utazási fórumon? Persze írhattam volna koncertlátogatást, sportolást, vagy szexet is, ugyanígy bizarr lett volna az okfejtés.

Azt mondják a hozzáèrtők, akiknek adok a véleményére, hogy igen, érdemes most várni, mert nagyot fognak fejlődni az all- in-one készülékek.
Fejlődni fognak, jönnek az új típusok, amiket majd leváltanak az újabbak, azokat pedig a mégújabbak.

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

dixie-chicken írta:
2024.03.05., kedd 07:52
Azok az új analóg lemezek, meg hozzá a készülékfejlesztések drágák bizony, az sem baj, hogy fekete korongokra rögzített barázdák manapság (meg már egy jó ideje) kb 99%-ban digitális forrásból származnak. :napsut:
a digitális hangrögzités tehnika kb 45 éve jelen van vlmilyen formában a zeneiparban...ma 2024-ben ezt kifogásolni lehet,de nincs értelme,csak egy becsipődés..ha én ma,csak azon kiadványokra fókuszálnák (vagy fókúszáltam volna) LP vásárlásnál,hogy mi volt az ami kizárólag AAA,az LP gyüjteményem kb 2/3 kidobhatnám ;)

:smile49:
Én 99%-nál is többet mondanék.
Talán inkább úgy fejezném ki magan, hogy van néhány olyan felvétel, amit kifejezetten a "hecc" kedvéért AAA-módon készítenek.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Azok az új analóg lemezek, meg hozzá a készülékfejlesztések drágák bizony, az sem baj, hogy fekete korongokra rögzített barázdák manapság (meg már egy jó ideje) kb 99%-ban digitális forrásból származnak. :napsut:
a digitális hangrögzités tehnika kb 45 éve jelen van vlmilyen formában a zeneiparban...ma 2024-ben ezt kifogásolni lehet,de nincs értelme,csak egy becsipődés..ha én ma,csak azon kiadványokra fókuszálnák (vagy fókúszáltam volna) LP vásárlásnál,hogy mi volt az ami kizárólag AAA,az LP gyüjteményem kb 2/3 kidobhatnám ;)

:smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Redguy írta:
2024.03.05., kedd 07:22
SoundMania írta:
2024.03.05., kedd 03:03
pärt írta:
2024.03.04., hétf. 19:08
Hasonló cipőben járok én is, ti. egy minden egyben megoldást keresek. Nálam súlyosbító tényező, hogy lemezjátszóm és cd-m is van, amikról nem szándékozom lemondani. Tudom, tudom, cd rip, aztán vissza se nézek, és a szekrény mélyére kerülnek a korongok, de nálam ez nem valószínű. Ismerem magamat, hogy sosem fognék hozzá, annál gyengébb a monotóniatűrésem (vagy őszintébben: lusta vagyok). A legtöbb egybe kütyü vagy tartalmaz phono-t, de cd nincs benne vagy cd-s, de nincs phono, esetleg mondkettő van, de már túl drága. Szóval valószínű, hogy kénytelen leszek megalkudni és egy plusz dobozt elviselni. Az eszem azt súgja, hogy a külső cd futómű jobb döntés, mert az egybe készülékbe épített cd nagyobb eséllyel adja meg magát, és ha netán már nem beszerezhető egység, akkor az egész egybe jószág a töredékét éri. Szóval nézegettem a szóba jöhető típusokat, de elég nagy homály, hogy hangban hol is állnak, mennyit ésszerű elvárni ettől a kategóriától - ami egyre valószínűbb, hogy a jövő legelterjedtebb készülékfajtája lesz.
Nálam is képbe került a Naim Uniti Star (bár ez cd-s, de legfeljebb azonnal beszereznék egy tartalék egységet :D ), Lindemann Musicbook Combo (van benne phono!), de érdekes jószág az elég megosztó Devialet is (szintén phono-s, de azonnal bitekre cincálja az analóg jelet), meg pár érdekes indulóról olvastam itt az előző bejegyzésekben.

Szóval a nagy kérdésem: ha kacsintgatok a stream felé, de még nem viszket elviselhetetlenül a dolog, érdemes-e várnom míg jobban kimozogja magát ez az új osztály? Illetve nem túl nagy rizikó-e egy ilyen agyonintegrált készülék, olyan szempontból, hogy ha nem vagyok elégedett teljesen bizonyos részeivel, akkor végül kénytelen lennék esetleg külső dac-ot/phono-t/streamert, vagy akár erősítőt használni hozzá, amivel teljesen lenulláznám a legfőbb előnyét?
Esetleg van-e olyan, aki komolyabb komponens rendszert váltott le, esetleg pont a fenti típusok valamelyikére, és leírná, mit hozott, esetleg vitt a csere, mekkora kompromisszumnak érzi - ha ugyan.
ANDS alábbi válaszához annyit fűznék, hogy ha a sok/sokféle zene "szabadsága" érdekel csak, akkor add el a lemezjátszód, meg lemezeid meg a cd-det is és vegyél az árukon egy jó streamert + dac+ami kell hozzá (ne egybe kütyüt). Ha viszont a hangminőség a fontos, akkor tartsd meg ami van, vagy a streamer ára helyett fejlessz rajtuk és a cd-n kívül a digitálist felejtsd el örökre. Még jobban járnál, ha a cd helyett is az analógot fejlesztenéd. Csak tudom, drágák az új lemezek....
... Mindezt a "Hálózati lejátszók" topicban...
Te aztán szeretsz veszélyesen élni ;)
P.s.: valami azt súgja, hogy még nem hallgattál gondosan összerakott digitális rendszert.
Nem tudom mi az ami gondosan van összerakva, de egy találomra tartott lemezjátszó egy kb 20 éves hangszedővel (csak hogy legyen ilyen is a rendszerben) mellett egy pár éve, segítséggel, utánanézéssel, próbálásokkal kiválasztott digitálist hallva csak, ezt tudom mondani. És szerintem érdemes hogy ezt tudja a kérdező, akinek szántam. A döntés meg már az övé.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

denesdr írta:
2024.03.05., kedd 06:52
SoundMania írta:
2024.03.05., kedd 03:03
Ha viszont a hangminőség a fontos, akkor tartsd meg ami van, vagy a streamer ára helyett fejlessz rajtuk és a cd-n kívül a digitálist felejtsd el örökre. Még jobban járnál, ha a cd helyett is az analógot fejlesztenéd. Csak tudom, drágák az új lemezek....
Mindezt egy hálózati lejátszós topikban olvashatjuk, 2024-ben. Zseniális.
Azok az új analóg lemezek, meg hozzá a készülékfejlesztések drágák bizony, az sem baj, hogy fekete korongokra rögzített barázdák manapság (meg már egy jó ideje) kb 99%-ban digitális forrásból származnak. :napsut:
Képzeljétek, még ezzel együtt is így van, hogy a lemezfelvételek már digitálisak.
És nem mondhatod, hogy a jó digitális készülékek nem drágák! Azért azok is több milliós kategória. A maradék itt is csak tömegjáték.

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

SoundMania írta:
2024.03.05., kedd 03:03
pärt írta:
2024.03.04., hétf. 19:08
Hasonló cipőben járok én is, ti. egy minden egyben megoldást keresek. Nálam súlyosbító tényező, hogy lemezjátszóm és cd-m is van, amikról nem szándékozom lemondani. Tudom, tudom, cd rip, aztán vissza se nézek, és a szekrény mélyére kerülnek a korongok, de nálam ez nem valószínű. Ismerem magamat, hogy sosem fognék hozzá, annál gyengébb a monotóniatűrésem (vagy őszintébben: lusta vagyok). A legtöbb egybe kütyü vagy tartalmaz phono-t, de cd nincs benne vagy cd-s, de nincs phono, esetleg mondkettő van, de már túl drága. Szóval valószínű, hogy kénytelen leszek megalkudni és egy plusz dobozt elviselni. Az eszem azt súgja, hogy a külső cd futómű jobb döntés, mert az egybe készülékbe épített cd nagyobb eséllyel adja meg magát, és ha netán már nem beszerezhető egység, akkor az egész egybe jószág a töredékét éri. Szóval nézegettem a szóba jöhető típusokat, de elég nagy homály, hogy hangban hol is állnak, mennyit ésszerű elvárni ettől a kategóriától - ami egyre valószínűbb, hogy a jövő legelterjedtebb készülékfajtája lesz.
Nálam is képbe került a Naim Uniti Star (bár ez cd-s, de legfeljebb azonnal beszereznék egy tartalék egységet :D ), Lindemann Musicbook Combo (van benne phono!), de érdekes jószág az elég megosztó Devialet is (szintén phono-s, de azonnal bitekre cincálja az analóg jelet), meg pár érdekes indulóról olvastam itt az előző bejegyzésekben.

Szóval a nagy kérdésem: ha kacsintgatok a stream felé, de még nem viszket elviselhetetlenül a dolog, érdemes-e várnom míg jobban kimozogja magát ez az új osztály? Illetve nem túl nagy rizikó-e egy ilyen agyonintegrált készülék, olyan szempontból, hogy ha nem vagyok elégedett teljesen bizonyos részeivel, akkor végül kénytelen lennék esetleg külső dac-ot/phono-t/streamert, vagy akár erősítőt használni hozzá, amivel teljesen lenulláznám a legfőbb előnyét?
Esetleg van-e olyan, aki komolyabb komponens rendszert váltott le, esetleg pont a fenti típusok valamelyikére, és leírná, mit hozott, esetleg vitt a csere, mekkora kompromisszumnak érzi - ha ugyan.
ANDS alábbi válaszához annyit fűznék, hogy ha a sok/sokféle zene "szabadsága" érdekel csak, akkor add el a lemezjátszód, meg lemezeid meg a cd-det is és vegyél az árukon egy jó streamert + dac+ami kell hozzá (ne egybe kütyüt). Ha viszont a hangminőség a fontos, akkor tartsd meg ami van, vagy a streamer ára helyett fejlessz rajtuk és a cd-n kívül a digitálist felejtsd el örökre. Még jobban járnál, ha a cd helyett is az analógot fejlesztenéd. Csak tudom, drágák az új lemezek....
... Mindezt a "Hálózati lejátszók" topicban...
Te aztán szeretsz veszélyesen élni ;)
P.s.: valami azt súgja, hogy még nem hallgattál gondosan összerakott digitális rendszert.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

ANDS írta:
2024.03.05., kedd 00:52

1. Akkor feltételezhetően van egy szép nagy lemezgyűjteményed, amit egyszer már megvettél, kifizettél. Ha Tidal vagy hasonló előfizetést vásárolsz, akkor kifizeted még egyszer. Havi 3 ezer forint mondjuk, az évi 36 ezer, 10 év alatt 360 ezer, 20 év alatt 720 ezer forint. Ha Qoubuz, akkor mondjuk 800 ezer Ft 20 év alatt. Ha mindkettő, akkor kb. másfél milla. Ezt én így végig számoltam, és maradtam a cd pörgetőmnél.
Akkor, ha jól sejtem, nem léptél a streamerek felé, ugye? Mert ha igen, akkor szerintem ezt így sosem írtad volna le.
Csak egy példa. Havonta több ezer új album születik a világon. Ha ebből csak 10db is érdekes egy átlag zene hallgatónak, akkor annak havi költsége, ha meg szeretnéd venni, mennyibe kerül...? ;)

A másik pedig, hogy pärt azt kérte, hogy azok írjanak, akiknek van ezzel tapasztalatuk, nem pedig azok, akiknek releváns tapasztalat nélküli elképzelésük leborulok.gif

Szerintem nem érdemes ennyire elutasítónak lenni ezzel, mert nem ördögtől való dolog ez. Sőt, olyan zenei élményekkel tud gazdagodni az ember, amivel e nélkül sosem. Mert a világ összes zeneszámát nem tudod megvenni, de csak próbából belehallgatni sem nagyon, ha nincs streamered (most a silány minőségű YT-ot nem hoznám ide).
Csak a Marantz! :-D

Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 974

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: denesdr »

SoundMania írta:
2024.03.05., kedd 03:03
Ha viszont a hangminőség a fontos, akkor tartsd meg ami van, vagy a streamer ára helyett fejlessz rajtuk és a cd-n kívül a digitálist felejtsd el örökre. Még jobban járnál, ha a cd helyett is az analógot fejlesztenéd. Csak tudom, drágák az új lemezek....
Mindezt egy hálózati lejátszós topikban olvashatjuk, 2024-ben. Zseniális.
Azok az új analóg lemezek, meg hozzá a készülékfejlesztések drágák bizony, az sem baj, hogy fekete korongokra rögzített barázdák manapság (meg már egy jó ideje) kb 99%-ban digitális forrásból származnak. :napsut:

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5663
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

pärt írta:
2024.03.04., hétf. 19:08
Hasonló cipőben járok én is, ti. egy minden egyben megoldást keresek. Nálam súlyosbító tényező, hogy lemezjátszóm és cd-m is van, amikról nem szándékozom lemondani. Tudom, tudom, cd rip, aztán vissza se nézek, és a szekrény mélyére kerülnek a korongok, de nálam ez nem valószínű. Ismerem magamat, hogy sosem fognék hozzá, annál gyengébb a monotóniatűrésem (vagy őszintébben: lusta vagyok). A legtöbb egybe kütyü vagy tartalmaz phono-t, de cd nincs benne vagy cd-s, de nincs phono, esetleg mondkettő van, de már túl drága. Szóval valószínű, hogy kénytelen leszek megalkudni és egy plusz dobozt elviselni. Az eszem azt súgja, hogy a külső cd futómű jobb döntés, mert az egybe készülékbe épített cd nagyobb eséllyel adja meg magát, és ha netán már nem beszerezhető egység, akkor az egész egybe jószág a töredékét éri. Szóval nézegettem a szóba jöhető típusokat, de elég nagy homály, hogy hangban hol is állnak, mennyit ésszerű elvárni ettől a kategóriától - ami egyre valószínűbb, hogy a jövő legelterjedtebb készülékfajtája lesz.
Nálam is képbe került a Naim Uniti Star (bár ez cd-s, de legfeljebb azonnal beszereznék egy tartalék egységet :D ), Lindemann Musicbook Combo (van benne phono!), de érdekes jószág az elég megosztó Devialet is (szintén phono-s, de azonnal bitekre cincálja az analóg jelet), meg pár érdekes indulóról olvastam itt az előző bejegyzésekben.

Szóval a nagy kérdésem: ha kacsintgatok a stream felé, de még nem viszket elviselhetetlenül a dolog, érdemes-e várnom míg jobban kimozogja magát ez az új osztály? Illetve nem túl nagy rizikó-e egy ilyen agyonintegrált készülék, olyan szempontból, hogy ha nem vagyok elégedett teljesen bizonyos részeivel, akkor végül kénytelen lennék esetleg külső dac-ot/phono-t/streamert, vagy akár erősítőt használni hozzá, amivel teljesen lenulláznám a legfőbb előnyét?
Esetleg van-e olyan, aki komolyabb komponens rendszert váltott le, esetleg pont a fenti típusok valamelyikére, és leírná, mit hozott, esetleg vitt a csere, mekkora kompromisszumnak érzi - ha ugyan.
ANDS alábbi válaszához annyit fűznék, hogy ha a sok/sokféle zene "szabadsága" érdekel csak, akkor add el a lemezjátszód, meg lemezeid meg a cd-det is és vegyél az árukon egy jó streamert + dac+ami kell hozzá (ne egybe kütyüt). Ha viszont a hangminőség a fontos, akkor tartsd meg ami van, vagy a streamer ára helyett fejlessz rajtuk és a cd-n kívül a digitálist felejtsd el örökre. Még jobban járnál, ha a cd helyett is az analógot fejlesztenéd. Csak tudom, drágák az új lemezek....

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

pärt írta:
2024.03.04., hétf. 19:08
1…..lemezjátszóm és cd-m is van, amikról nem szándékozom lemondani.
2. Tudom, tudom, cd rip, aztán vissza se nézek,

3.
…..Szóval valószínű, hogy kénytelen leszek megalkudni és egy plusz dobozt elviselni. Az eszem azt súgja, hogy a külső cd futómű jobb döntés,
……
4.
Szóval a nagy kérdésem: ha kacsintgatok a stream felé, de még nem viszket elviselhetetlenül a dolog, érdemes-e várnom míg jobban kimozogja magát ez az új osztály?

5.
……Illetve nem túl nagy rizikó-e egy ilyen agyonintegrált készülék, olyan szempontból, hogy ha nem vagyok elégedett teljesen bizonyos részeivel, akkor végül kénytelen lennék esetleg külső dac-ot/phono-t/streamert, vagy akár erősítőt használni hozzá, amivel teljesen lenulláznám a legfőbb előnyét?

6.
Esetleg van-e olyan, aki komolyabb komponens rendszert váltott le, esetleg pont a fenti típusok valamelyikére, és leírná, mit hozott, esetleg vitt a csere, mekkora kompromisszumnak érzi - ha ugyan.
Bocs, hogy így beleszámoztam, de próbálok a kérdéseidre, felvetéseidre érthetően reagálni.

1. Akkor feltételezhetően van egy szép nagy lemezgyűjteményed, amit egyszer már megvettél, kifizettél. Ha Tidal vagy hasonló előfizetést vásárolsz, akkor kifizeted még egyszer. Havi 3 ezer forint mondjuk, az évi 36 ezer, 10 év alatt 360 ezer, 20 év alatt 720 ezer forint. Ha Qoubuz, akkor mondjuk 800 ezer Ft 20 év alatt. Ha mindkettő, akkor kb. másfél milla. Ezt én így végig számoltam, és maradtam a cd pörgetőmnél.

2. A cd rip az nem fog úgy szólni, mint egy jó cd pörgető, és honnan veszel egy jó cd rip készüléket, ami új, vagy ha nem új, akkor régebbi, de jó, csak ki tudja, mennyit ment, mennyit bír….

3.
Én is így gondolkodtam.

4.
Azt mondják a hozzáèrtők, akiknek adok a véleményére, hogy igen, érdemes most várni, mert nagyot fognak fejlődni az all- in-one készülékek.

5. Nem rizikó, mert biztos, hogy még egy többmilliós egybekütyü is jobban szól, ha a beépített streamere helyett egy külső streamert használsz hozzá, vagy a beépített dac helyett jobb egy külső dac, stb., ez tuti, nem rizikó. Nyilván, azonos árkategóriákat hasonlítottam össze, 1 millás all- in- one kütyüt egy egymillás streamerrel, a 3 millás all- in -one kütyüt meg egy 3 millás streamerrel kell összehasonlítani.

6. A komolyabb komponensekből álló rendszeremet nem akartam leváltani, mellé akartam egy all- in- one készüléket. Olyat, amit fogok, és magammal tudok vinni a kertbe, ha ott akarok zenét hallgatni, vagy az ágyam mellé is le tudom tenni, és nem kell sokat kábelezni, szóval, mobil is legyen, meg azért hallgatható is.
Nem akartam túl nagy kompromisszumot kötni, ezért maradt a cd futómű, de ha kiülök a kertbe, akkor csak egy ipad- et viszek mellé, meg egy fejhallgatót, és már szól is. Az ágyam mellett meg elfér még egy cd futómű. Nyilván, egy dedikált fejes erősítővel valószínűleg jobban szólna, de ki sem próbáltam. Ha olyan kedvem van, bemegyek a nagyobb rendszerem mellé, és azt hallgatom, ha ehhez nincs kedvem (mert akkor helyhez vagyok kötve), akkor elnyúlok a nappaliban és hallgatom az egybekütyüt cd- ről vagy youtube videókról.

Bocsánat, ha nem került ki mindenhova az ékezet, tabletről írom, lehet, nem figyeltem eleggé.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4413
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2412

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

pärt írta:
2024.03.04., hétf. 19:08
Hasonló cipőben járok én is, ti. egy minden egyben megoldást keresek..., Lindemann Musicbook Combo (van benne phono!)....
Szóval a nagy kérdésem: ha kacsintgatok a stream felé, de még nem viszket elviselhetetlenül a dolog, érdemes-e várnom míg jobban kimozogja magát ez az új osztály? Illetve nem túl nagy rizikó-e egy ilyen agyonintegrált....
Ha már a Musicbook meg lett említve, és esetleg nem mindenki ismeri a történetemet, akkor igyekszem röviden összefoglalni :D
A kiforrottság szerintem már nem kérdés. Linn már tízen pár éve is készített ilyet, a Musicbook Source is már a második generációnál tart, de volt előtte a DSD modell is, hasonló felépítéssel.

Enyém mondjuk az erősítő nélküli Musicbook Source, de talán ad némi támpontot. Én mondjuk inkább erősítő nélküli verziót javasolnám, hogy a hangfalhoz passzoló végfokot lehessen találni hozzá. No meg komolyabb igényekhez szerintem kevés az, amit az általában bennük lévő D osztályú végfok tud.

Nálam ugye a beton biztos Marantz PM-11 ment részben miatta, mert már csak egy végfok kellett mögé. És már a CD-17MKIII-at sincs ingerem bekapcsolni, mert a kistesó Limetree hangjahoz képest ez már azért igencsak más kávéház. Amikor még a Limertree volt meg, bár tetszett a hangja, de azért éreztem, hogy a régi jó kis CD-17 azért kellemesebb karakterű (az MKIII ugye már dual mono DAC-os). De a Musicbook mellett már nincs semmiféle hiányérzetem, csak szobadísz azóta a CD pörgető. A TV és számítógép us rá van kötve, mert van rajta analóg bemeneten felül digitális is. Ahogy pár sorral fentebb írtam, a füles kimenete is kiváló, a Focal Clear szintű fejhallgatót is nagyon lazán hajtja, és nagyon jó minőségben.

Nekem is mondom, hogyha van kedved, gyere, és hallgasd, mit tud.

Létezik belőle CD-vel egybe épített verzió is egyébként. De szerintem, hacsak nincs valami különleges kiadású lemeze az embernek, ami nincs fent Deezeren/Tidalon/stb., és/vagy nem valami nagyon jóféle lejátszója, akkor igazából már nincs is rá szükség.
Legalább is nálam teljes KO lett ez iránya.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vazze »

Ez a Rose RS520 eddig valahogy nekem is elkerülte a figyelmem pedig nagyon ígéretesnek tűnik.
Ezzel még a Mac Mini-t is kiválthatnám ami a filmek miatt van.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3394
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4357
Tartózkodási hely: Eger

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pärt »

Hasonló cipőben járok én is, ti. egy minden egyben megoldást keresek. Nálam súlyosbító tényező, hogy lemezjátszóm és cd-m is van, amikról nem szándékozom lemondani. Tudom, tudom, cd rip, aztán vissza se nézek, és a szekrény mélyére kerülnek a korongok, de nálam ez nem valószínű. Ismerem magamat, hogy sosem fognék hozzá, annál gyengébb a monotóniatűrésem (vagy őszintébben: lusta vagyok). A legtöbb egybe kütyü vagy tartalmaz phono-t, de cd nincs benne vagy cd-s, de nincs phono, esetleg mondkettő van, de már túl drága. Szóval valószínű, hogy kénytelen leszek megalkudni és egy plusz dobozt elviselni. Az eszem azt súgja, hogy a külső cd futómű jobb döntés, mert az egybe készülékbe épített cd nagyobb eséllyel adja meg magát, és ha netán már nem beszerezhető egység, akkor az egész egybe jószág a töredékét éri. Szóval nézegettem a szóba jöhető típusokat, de elég nagy homály, hogy hangban hol is állnak, mennyit ésszerű elvárni ettől a kategóriától - ami egyre valószínűbb, hogy a jövő legelterjedtebb készülékfajtája lesz.
Nálam is képbe került a Naim Uniti Star (bár ez cd-s, de legfeljebb azonnal beszereznék egy tartalék egységet :D ), Lindemann Musicbook Combo (van benne phono!), de érdekes jószág az elég megosztó Devialet is (szintén phono-s, de azonnal bitekre cincálja az analóg jelet), meg pár érdekes indulóról olvastam itt az előző bejegyzésekben.

Szóval a nagy kérdésem: ha kacsintgatok a stream felé, de még nem viszket elviselhetetlenül a dolog, érdemes-e várnom míg jobban kimozogja magát ez az új osztály? Illetve nem túl nagy rizikó-e egy ilyen agyonintegrált készülék, olyan szempontból, hogy ha nem vagyok elégedett teljesen bizonyos részeivel, akkor végül kénytelen lennék esetleg külső dac-ot/phono-t/streamert, vagy akár erősítőt használni hozzá, amivel teljesen lenulláznám a legfőbb előnyét?
Esetleg van-e olyan, aki komolyabb komponens rendszert váltott le, esetleg pont a fenti típusok valamelyikére, és leírná, mit hozott, esetleg vitt a csere, mekkora kompromisszumnak érzi - ha ugyan.

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 22:55
Redguy írta:
2024.03.03., vas. 22:27

Ha a tv képét akarod javítani, akkor érdemes a következőket is számításba venni:
Köszi, a tanácsokat, de a TV műsor hangjának a javítása a fő csapás irány. :D

A képen annyit segítettem a router és a setupbox megtápolásán kívúl, hogy kapott a box > tv vonal egy AQ Carbon HDMI kábelt, a tv meg egy jobb tápkábelt.

Nincsenek hosszabítóim, elosztóim, van 10 konnektor a falon a tv alatt, a hifi mögött.

Így áll össze a /hang/vonal :
Utcáról Ethernet kábel > bázisállomás/router > LAN > Telekom setupbox > coax > dac >
RCA > erösítő.
Azt gondolom, hogy a leírtak hatással vannak a képre és a hangra egyaránt - bár, ha jól látom akkor magát a tv készüléket talán be sem kapcsolod, így a kép biztos nem lesz jobb... :D
A fent leírt lánc esetén a router és a settopbox tápolása és rezgéscsillapítása illetve a router után lévő kábelek lehetnek, amik beleszólnak a végeredménybe.
Úgylátom ethernet kábelen jön be a neted - állítólag - azon hajlamos sok "zaj" is jönni. érdemes lehet kipróbálni valamiféle "lan-silencert", több gyártó is kínál ilyesmit (SR, QSA, Ifi...).
A settopbox cseréje nem tudom megoldható-e az még javíthat, de lehet, hogy azt a T- nem engedi, de tapasztalatom szerint a legvacakabb eszközök is "megtáltosodnak" ha jó tápot kapnak. 36_1_11.gif
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 19:44
Sziasztok!

Mivel a korábbi zeneszobámat át kellett adnom a bozzám költöztetett beteg édesanyámnak, a nappaliban pedig “házimozi” van, az a helyzet állt elő, egyszerűen em maradt hely a “nagy” rendszernek sehol a házban, ezért összepakoltam… De mivel nem anyagi az eladás oka, és lenne igényem egy khm… valamennyire “minőségibb”… láncra, kacérkodom az ötlettel, hogy megtartanám a hangfalakat (Audio Physic Classic 20) és egy minőségi(bb) kis “mindenes” készülékkel etetném őket, és némi rendezkedéssel talán meg tudnám oldani a hálószobában (22nm) a hangfalak és a mini készülék elhelyezését (a készüléket így is falipolcra kellene helyeznem). Igaz, akkor az ágyról kellene hallgatnom (nem a kényelmes bőrfotelból, mert az nem fér be a hálóba), de hát kompromisszum szükséges…
Ami minden igényemet kielégíteni látszik, az egy Lindemann Musicbook Combo (kb a Musicbook Source, és a Musicbook Power összedobozolt változata, ha jól értettem)
Akinek van tapasztalata Musicbook-kal vagy esetleg hallotta már a Combo-t is, esetleg véleményezhetné az elképzelést leborulok.gif
Esetleg valami jobb alternatíva hasonló minőségben és árban (pl. elképzelhető-e hogy lesz a Lumin M1-nek hasonló árkategóriában utódja, vagy feladta a Lumin az all-in-one kategóriát?). Mi jöhetne még szóba?
Hasonló cipőben járok én is, bár más okból. Nálam a család nem használja a szeparált eszközökre épülő hifit, ezért lenne jó egy all in one cucc. Azon túl, amit fapaci és alto említett, az én listámon még van pár eszköz:
- Lyngdorf 1120: a kijelző hiánya nem tetszik, különben okos cucc hdmi bemenettel, szobakorrekcióval, okos dsp-vel, rengeteg beállítási lehetőséggel. Full digitális, állítólag hideg, analitikus hangja van, de ez a dobozaim mellé akár előny is lehetne.
- Sonoro Maestro Quantum: német termék, hypex modulokkal, okos streamerrel, és ebben van cd is.
- Technics SA-C600: ebben is van cd, tidal connect, amazon, stb, viszont az erősítője állítólag erőtlen, így ezt csak halvány ceruzával írtam fel.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2024.03.03., vas. 20:13
Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 19:44
Mi jöhetne még szóba?
A Naim U.A. jó vétel, szeretem. A C.A. EVO 150 hasonló, de nem ismerem, a Naim talán jobb választás. Rose RS201E, RS520, de nem tudom, a végerősítő részük mit tud (passzív hangsugárzó hiányában nem tudtam kipróbálni), Alto lehet a titok nyitja.
Az un. all-in-one készülékek( streamer, dac, erősítő, esetleg cd-vel kiegészítve) divatba jöttek mostanság, számos készülék közül lehet választani. Legtöbbjükbe a kevés hely és hűtési problémák miatt D-osztályú erősítő kerül, ami nekem általában nem jön be, de ettől még másnak tetszhet. Nem könnyű választani, mert egyszerre kell nézni a streamer funkcionális megfelelőségét, a beépített dac modul minőségét, a beépített erősítő minőségét és ez utóbbi szinergiáját a hangfalakkal.

Néhány lehetséges opció a teljesség igénye nélkül:

- A Naim Uniti sorozat termékei: szerintem a beépített streamer alapvetően rendben van, és AB osztályú erősítő van bennük (kivéve az új NOVA PE csúcsmodelt, ami D-osztályú, volt is komoly értetlenkedés emiatt a Naim kedvelők körében, nem ehhez szoktak, én sem értem ezt miért kellett)
- Hegel H95, H120, H190, stb): Elég fapados beépített streamer, AB osztályú erősítő a hűvös, analítikus fajtából.
- Primare I35 Prisma vagy I25 Prisma: A streamer részük a kezdetekben elég gyenge volt, de sokat fejlődtek, egyre jobb szerintem. A Primare hagyományosan D-osztály, de abban elég ügyesek.
- AVM allinone készülékek: minőségi német cucc, D-osztály, precíz németes hang.
- Rose RS520: nagyon látványos, a teljes frontlapot lefedő nagyméretű lcd kijelző, egészen jó beépített streamer és DAC, videó lejátszás funkció is van, érdekes AD osztályú erősítő
- NAD M10: BluOS technológiájú streamer, D-osztályú erősítő. Érdekesség a beépített Dirac szoba akusztika korrektor
- Cambridge Audio EVO 75 és EVO 150: ügyes streamer, D-osztályú erősítő. Szerintem Cambridegen belül jobb választás a CXN 100 streamer a CXA61 vagy CXA81 erősítővel
- Advance Paris MyConnect150 vagy MyConnect250: kissé fapados streamer, csöves előfok, AB osztály erősítő, beépített CD lejátszó.

Ezekből szerintem mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelő és kívánt funkcionalítású cuccot. Én személy szerint ezekből vagy valamelyik Naim-et, vagy a Rose RS520-at választanám.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 22:36

A Telekomnál IPTV van. Azaz bejön a net optikai szálon egy bázisállomásba, ami optomodem + wifi-router + switch + IPtelefon egyben, aztán egy ethernet-kimenetre (az internetre) rá van dugva egy ultragagyi kínai IPTV settopbox, ezt csatlakoztatot HDMI-n a tévére vagy az AVR-re...
Jól összefoglaltad. :D
Annyival egészíteném ki, hogy ez a settopbox még egy békebelibb, két kilós darab mindenféle be és kimenettel.
Rettegek, hogy mikor megy tönkre, mert már láttam pár ismerősnél, fórumtársnál, hogy mit kapnék helyette. :smile51:

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Redguy írta:
2024.03.03., vas. 22:27

Ha a tv képét akarod javítani, akkor érdemes a következőket is számításba venni:
Köszi, a tanácsokat, de a TV műsor hangjának a javítása a fő csapás irány. :D

A képen annyit segítettem a router és a setupbox megtápolásán kívúl, hogy kapott a box > tv vonal egy AQ Carbon HDMI kábelt, a tv meg egy jobb tápkábelt.

Nincsenek hosszabítóim, elosztóim, van 10 konnektor a falon a tv alatt, a hifi mögött.

Így áll össze a /hang/vonal :
Utcáról Ethernet kábel > bázisállomás/router > LAN > Telekom setupbox > coax > dac >
RCA > erösítő.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Redguy írta:
2024.03.03., vas. 22:27
Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 21:33
Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 20:58

1. az a jobbik (sic!) :) . ahogy írtam…
2. igen az a bázisállomás. Ha nincs különösebb WiFi-igényed, akkor szerintem ezt a pontot dobhatjuk is.
3. a switch egy kütyü, ami “osztani” képes az ethernet-kapcsolatot. A “router”-nek mondott bázisállomás valójában egy optikai modem, egy wifi-router, és egy okos switch egyben.
4. oké, és a tüskézés hozott valamin valamit?
5. Most összezavartál… tévé miatt akarod tuningolni a routert? merta kekor rézsemről passz, azt hittem, valami streaming közbejön… Ha lemezjátszózol, akkor pláne mindenképp jó ötlet a phono előerősítő közeléből kiiktatni a kapcsolóüzemű tápokat, vagy megfelelően leárnyékolni őket, a phono meg különben is annyira legyen távol a digitális kütyüktöl (beleértve a tévét is), amennyire csak lehet. Ez az egyik legjobb tuning szerintem. De csak a tévé miatt tuningolni a routert… erre másoknak átadom a tanácsadás privilégiumát.
4. Nem nagyon. :D Az analóg táp annál inkább.
5. Igen, a TV miatt, abból szeretném kicsavarni a legtöbbet, a Metrum dac is azt szolgálja. :D Ok értem, lehet, hogy nem rentábilis a belefektetett energia. gondolkodik.gif Ha mégis kipróbálnám akkor :
A bázisállomásra rá kell kötni egy jobb switch - et és onnan menni tovább LAN kábellel a
Telekom setupbox - ba ?
A bázisállomáson van erre megfelelő kimenet ?
A switch - et is külön tápolni kell ?
Ha a tv képét akarod javítani, akkor érdemes a következőket is számításba venni:
1. A tápellátás pont olyan fontos mint a hi-fi rendszernél (tápkábel, elosztó, minél jobb minőségű áram - esetleg leválasztó trafó -, tápösvény!?)
2. A képre is hatnak a rezgések. (állvány, rezgéscsillapító alátét, stb)
3. Nem tom neked min jön a net - illetve a kép nálam optila van, onnan megy egy "leválasztó kütyü"-be ami leszedi a tv jelet (az optika megy tovább a routerbe) és onnan coax antennán megy a tv-be. (ilyen esetben a leválasztókütyünek szintén kell egy rendes táp (már csak azért is, hogy nem legyen a közelben egy vacak kapcsi táp) és jobb minőségű coax kábel)
4. A fent említett eszközöknek sem árt a rezgéscsillapítás.
Most hirtelen ennyi ugrott be.
A Telekomnál IPTV van. Azaz bejön a net optikai szálon egy bázisállomásba, ami optomodem + wifi-router + switch + IPtelefon egyben, aztán egy ethernet-kimenetre (az internetre) rá van dugva egy ultragagyi kínai IPTV settopbox, ezt csatlakoztatot HDMI-n a tévére vagy az AVR-re...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 21:48

De hogy tévé... kiváltképp a telekomos STB-bel... szerintem ne foglalokozz vele. Szerintem. A lineáris táppal is már eleget tettél. Persze ha nagyon viszket a zsebedben a pénz, akkor dobáld csak... lehetőleg errefelé :D
Nem, annyira nem viszket a zsebem - nem tudom mennyi egy switch, de még egy jobb LAN kábel, táp - úgy hogy köszi, megfogadom a tanácsodat.

Egyet nem értek még, azt mondod, optikain jön hozzám a jel.
Én hagyományos CAT6 - os drótot látok jönni az oszlopról... gondolkodik.gif
Az hogy lehet optikai :quetionmark:

Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 21:33
Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 20:58

1. az a jobbik (sic!) :) . ahogy írtam…
2. igen az a bázisállomás. Ha nincs különösebb WiFi-igényed, akkor szerintem ezt a pontot dobhatjuk is.
3. a switch egy kütyü, ami “osztani” képes az ethernet-kapcsolatot. A “router”-nek mondott bázisállomás valójában egy optikai modem, egy wifi-router, és egy okos switch egyben.
4. oké, és a tüskézés hozott valamin valamit?
5. Most összezavartál… tévé miatt akarod tuningolni a routert? merta kekor rézsemről passz, azt hittem, valami streaming közbejön… Ha lemezjátszózol, akkor pláne mindenképp jó ötlet a phono előerősítő közeléből kiiktatni a kapcsolóüzemű tápokat, vagy megfelelően leárnyékolni őket, a phono meg különben is annyira legyen távol a digitális kütyüktöl (beleértve a tévét is), amennyire csak lehet. Ez az egyik legjobb tuning szerintem. De csak a tévé miatt tuningolni a routert… erre másoknak átadom a tanácsadás privilégiumát.
4. Nem nagyon. :D Az analóg táp annál inkább.
5. Igen, a TV miatt, abból szeretném kicsavarni a legtöbbet, a Metrum dac is azt szolgálja. :D Ok értem, lehet, hogy nem rentábilis a belefektetett energia. gondolkodik.gif Ha mégis kipróbálnám akkor :
A bázisállomásra rá kell kötni egy jobb switch - et és onnan menni tovább LAN kábellel a
Telekom setupbox - ba ?
A bázisállomáson van erre megfelelő kimenet ?
A switch - et is külön tápolni kell ?
Ha a tv képét akarod javítani, akkor érdemes a következőket is számításba venni:
1. A tápellátás pont olyan fontos mint a hi-fi rendszernél (tápkábel, elosztó, minél jobb minőségű áram - esetleg leválasztó trafó -, tápösvény!?)
2. A képre is hatnak a rezgések. (állvány, rezgéscsillapító alátét, stb)
3. Nem tom neked min jön a net - illetve a kép nálam optila van, onnan megy egy "leválasztó kütyü"-be ami leszedi a tv jelet (az optika megy tovább a routerbe) és onnan coax antennán megy a tv-be. (ilyen esetben a leválasztókütyünek szintén kell egy rendes táp (már csak azért is, hogy nem legyen a közelben egy vacak kapcsi táp) és jobb minőségű coax kábel)
4. A fent említett eszközöknek sem árt a rezgéscsillapítás.
Most hirtelen ennyi ugrott be.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

juliush írta:
2024.03.03., vas. 21:44
Annyiban tűnik még többnek, hogy a nagyobb rendelkezésre álló helyen nagyobb trafót kapott és 8 ohmon 40W helyett 70W-ot tudó végfokot, ha jól látom. A CD drive meg klasszul haszálható rippelésre is.
Az Atomoknál a Headphone Edition nem rendelkezik végfokkal, cserébe a fejhallgatózásra gyúrtak.
Köszi, a CD-rippelés jól hangzik, meg a CD amúgy is, leaglább elég lesz csak az SACD-imet meghirdetnem :D
Fejhallgatózás nem annyira érdekes, az az új munkaszobámban van, ami a ház átellenes sarkában egy 7nm-es "lyuk", de a célnak megfelel. Egyébként, ha nem valósul meg a "hálószoba-audio", akkor az marad meg a hifizésből, mint az elmúlt hónapokban... a fejhallgatózás (RME ADI-2 FS + Hifiman Arya Sealth, iMac-ről "hajtva" Roon-nal Qobuz-ról, nekem elég jó...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ANDS »

juliush írta:
2024.03.03., vas. 21:44


Az Atomoknál a Headphone Edition nem rendelkezik végfokkal, cserébe a fejhallgatózásra gyúrtak.
A fejhallgató kimenete elég jóra sikerült, meg szerintem a dac- ja is. A streamer részétől nem vagyok elájulva, de külső forrással terveztem használni eleve ( cd játszó és ipad pro).
Így, hogy a forrás külső, gyakorlatilag ez az egyetlen igazi komromisszum, tényleg jobban tetszik a hangja, mint egy sokkal drágább Audio Analogue AA dac, amiben még forrás sincs, meg annak a fejhallgató erősítője sem hajtható szimmetrikusan.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.03.03., vas. 21:33
A bázisállomáson van erre megfelelő kimenet ?
A switch - et is külön tápolni kell ?
Igen, a switch-et külön tápolni kell, az összekötése viszont egy teljesen laikusnak is menni fog: egyszerűen a bázisállomásba beledugsz egy ethernet kábelt, ahová belemegy (négy ethernet-lika van, ha nem 2Gbps az előfizetésed, akkor tökmindegy, melyiket használod), majd annak a másik végét a switchbe, ahová éppen kedved tartja (azon is több lesz, de mindegy, melyikbe dugod). Majd ugyanezt megteszed a switch-csel meg a tévé és/vagy settop-box-szal és switch között is, mondom, mindegy melyik ethernet portokat dugod össze..
DE én itt megállok a tanécsadással, mert szerintem ha TÉVÉN ezzel bármilyen látható vagy hallható javulást érsz el, az az elköltött pénzzel egyenesen arányos placebo-effektusnak köszönheted majd (szerintem).
Streaming rendszerben láttam már olyant, hogy több switchet kötött be a kolléga a javulás érdekében, és ő egyértelműen hallotta a javulást. Én nem, mert előtte is k..va jól szólt a rendszere, és nem csináltunk A/B tesztet, úgy is elhiszem neki, mert ott PowerLine-on jön a helyszínre a lokális streamet hozó net, nem direktben optikán, mint nálad. De hogy tévé... kiváltképp a telekomos STB-bel... szerintem ne foglalokozz vele. Szerintem. A lineáris táppal is már eleget tettél. Persze ha nagyon viszket a zsebedben a pénz, akkor dobáld csak... lehetőleg errefelé :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2024.03.03., vas. 21:20
Kicsit összezavarodtam ezekkel az Unitykkel. A Bartimex honlapján A linkelt Unity Star leírásaában Unity Nova szerepel gondolkodik.gif Ez a Star akkor most egy Atom egy Redbook CD-játszóval kiegészítve, vagy annál több?
Az Atom igen kecsegtető, árát tekintve, és ha ilyen jók a vélemények…. (amúgy HDMI-re nincs szükségem, bár nem is árt…)
Annyiban tűnik még többnek, hogy a nagyobb rendelkezésre álló helyen nagyobb trafót kapott és 8 ohmon 40W helyett 70W-ot tudó végfokot, ha jól látom. A CD drive meg klasszul haszálható rippelésre is.
Az Atomoknál a Headphone Edition nem rendelkezik végfokkal, cserébe a fejhallgatózásra gyúrtak.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”