Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Majik »

jocjoc írta:
2020.08.25., kedd 09:44
Üdv Mindenkinek!

Egy ideje már nem nagyon jut időm zenehallgatásra, viszont a műhelyben elég sokat dolgozom, ami poros. Ide bevittem egy régebbi HK erősítőm és az lenne a kínom, hogy szeretnék zenét hallgatni most elsősorban youtube-ról (a CD lemezeim stb. nem viszem be ide). WIFI-n keresztül elérem a netet itt is. Az érdekelne hogy milyen eszközt javasolnátok, amit rá tudok kötni a HK-ra? Telefon bluetooth kapcsolattal a Logitech Bluetooth Audio Adapter-t néztem, de nem tudom milyen ennek a kimeneti jelszintje, meg olyat is hallottam hogy nem annyira frankó eszköz. Tudom a youtube sem egy csúcs minőség, de telefonról még az is épp hogy csak cincog. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Joci
Én a műhelyben és a pincében (konditerem) egy Logitech BT adapter - Yamaha YDA138 D-osztály - Celestion CS5 láncon hallgatok zenét. Telefon és Tidal a forrás általában. Rock és blues, elektronikus zene szokott ott elhangzani.
Jazz és komolyzene nem igazán való neki.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

SB Touch-nak pedig sajat kijelzöje is van, pendrive is dughato ra, igy tetszöleges sajat zenek is jatszhatoak le rola

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

jocjoc írta:
2020.08.25., kedd 09:44
Üdv Mindenkinek!

Egy ideje már nem nagyon jut időm zenehallgatásra, viszont a műhelyben elég sokat dolgozom, ami poros. Ide bevittem egy régebbi HK erősítőm és az lenne a kínom, hogy szeretnék zenét hallgatni most elsősorban youtube-ról (a CD lemezeim stb. nem viszem be ide). WIFI-n keresztül elérem a netet itt is. Az érdekelne hogy milyen eszközt javasolnátok, amit rá tudok kötni a HK-ra? Telefon bluetooth kapcsolattal a Logitech Bluetooth Audio Adapter-t néztem, de nem tudom milyen ennek a kimeneti jelszintje, meg olyat is hallottam hogy nem annyira frankó eszköz. Tudom a youtube sem egy csúcs minőség, de telefonról még az is épp hogy csak cincog. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Joci
Egy SB3 (squeezebox) erre bőven elegendő neked. Van analóg RCA és digit kimenete is. Net rádiók ezreit tudod elérni vele, ha van házi hálózaton valahol zenéd, akkor azt is eléred vele. Használtan ez elg olcsó ma már. Youtube-ra nem jó. Persze képernyőd is van a műhelyben? akkor ezt mással kell megoldanod. A mai okos panelTV-re USB stick és ott az internet, meg valami böngésző a TV-n.

Avatar
jocjoc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2011.05.23., hétf. 23:46
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jocjoc »

Üdv Mindenkinek!

Egy ideje már nem nagyon jut időm zenehallgatásra, viszont a műhelyben elég sokat dolgozom, ami poros. Ide bevittem egy régebbi HK erősítőm és az lenne a kínom, hogy szeretnék zenét hallgatni most elsősorban youtube-ról (a CD lemezeim stb. nem viszem be ide). WIFI-n keresztül elérem a netet itt is. Az érdekelne hogy milyen eszközt javasolnátok, amit rá tudok kötni a HK-ra? Telefon bluetooth kapcsolattal a Logitech Bluetooth Audio Adapter-t néztem, de nem tudom milyen ennek a kimeneti jelszintje, meg olyat is hallottam hogy nem annyira frankó eszköz. Tudom a youtube sem egy csúcs minőség, de telefonról még az is épp hogy csak cincog. Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Joci

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Akkor még van időm. :rolleyes:

Már most is tetszik a hangja, de még nem annyira folyékony, mint szeretném. Nem aggódom, mert reményeim szerint pár hónap alatt le fog ez tisztulni amennyire csak lehetséges.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Persze, 8 hónapja muzsikál nálam.
dgyuri írta:
2020.08.10., hétf. 17:05
O.K. Nem is feszegetem ezt a kérdést tovább.. :smile53:

Azt még megkérdezhetem, hogy mióta használod?
paramania írta:
2020.08.10., hétf. 16:53
Hát én nem tudom ezt megfogalmazni, és abban sem vagyok biztos hogy ilyen tétezik.
Viszont a hangja hétről-hétre jobban tettszik.
Mondjuk ez azért a Pioneer zászlóshajója azt se feledjük...

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

O.K. Nem is feszegetem ezt a kérdést tovább.. :smile53:

Azt még megkérdezhetem, hogy mióta használod?
paramania írta:
2020.08.10., hétf. 16:53
Hát én nem tudom ezt megfogalmazni, és abban sem vagyok biztos hogy ilyen tétezik.
Viszont a hangja hétről-hétre jobban tettszik.
Mondjuk ez azért a Pioneer zászlóshajója azt se feledjük...

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Hát én nem tudom ezt megfogalmazni, és abban sem vagyok biztos hogy ilyen tétezik.
Viszont a hangja hétről-hétre jobban tettszik.
Mondjuk ez azért a Pioneer zászlóshajója azt se feledjük...

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Nálad kb, mennyi idő kellett a teljes bejáródáshoz? Persze, csak ha tudod, vagy emlékszel.. :smile53:

paramania írta:
2020.08.10., hétf. 14:53
XLR -en keresztül használom TIDAL MASTER előfizetéssel, általában igyekszem MQA anyagot keresni, döbbenet jó hangja van !

dgyuri írta:
2020.08.10., hétf. 13:07
Nem kell pendrive. Ha van (lenne) frissítés leszedné "menüből". De szerintem ez az utolsó fw, mert amit letölthetőként találtam a neten, az megegyezik a gépen lévővel.

Amúgy nagyon jó lejátszó. Most kezd igazán megjönni a hangja. Van benne kb. 50-60 óra és eddig folyamatosan változott (jó irányba). Kíváncsi vagyok, hol lesz "vége" a bejáródási szakasznak?

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

XLR -en keresztül használom TIDAL MASTER előfizetéssel, általában igyekszem MQA anyagot keresni, döbbenet jó hangja van !

dgyuri írta:
2020.08.10., hétf. 13:07
Nem kell pendrive. Ha van (lenne) frissítés leszedné "menüből". De szerintem ez az utolsó fw, mert amit letölthetőként találtam a neten, az megegyezik a gépen lévővel.

Amúgy nagyon jó lejátszó. Most kezd igazán megjönni a hangja. Van benne kb. 50-60 óra és eddig folyamatosan változott (jó irányba). Kíváncsi vagyok, hol lesz "vége" a bejáródási szakasznak?

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Bár nem hallottam szólni, de nem rossz masinának tűnik..

https://streamaudio.hu/matrix-audio-min ... nelejatszo

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Nem kell pendrive. Ha van (lenne) frissítés leszedné "menüből". De szerintem ez az utolsó fw, mert amit letölthetőként találtam a neten, az megegyezik a gépen lévővel.

Amúgy nagyon jó lejátszó. Most kezd igazán megjönni a hangja. Van benne kb. 50-60 óra és eddig folyamatosan változott (jó irányba). Kíváncsi vagyok, hol lesz "vége" a bejáródási szakasznak?

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Nem tudom melyik a legutolsó, nekem 70AE van.
Annál pendrive sem kell a frissítéshez, a tiédnél úgy tudom kell hozzá pendrive.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Nem tudom melyik a legutolsó fw, de most a s9819.5016.1010 van rajta... Van valami "ver" is, ami 034.035.1010.100

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Nekem is szokott néha furcsaságot csinálni, de sűrűn azért nem jellemző?
Firmware a legfrissebb?

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Néha meghülyül az N70A. Nem reagál a gombokra, csak ha átváltok másik bemenetre és onnan megint vissza pl. USB-re. 4-5 óra folyamatos nyomkodás után szokta csinálni 1x ezt a fagyás féleséget. Megy a lejátszás és hiába nyomok a távon vagy az applikációban bármire, csak megy tovább. Olyan is volt, hogy épp állt USB bemeneten a menüben és nem indult el. Hiába nyomtam bármit, akkor sem. Másnak van/volt hasonló gondja? Rohanjak szervizbe vele, vagy ezek ilyenek... ?

Köszi, ha segít valaki..

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Köszönöm szépen!

Neked is jó zenehallgatást kívánok! :tutiok:

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

dgyuri írta:
2020.07.31., pén. 19:58
Kipróbáltam, nem működik.. sebaj.. Azért köszönöm a tippet. :smile53:
Sajnálom! Megnéztem a típus felsorolást, valóbban nincs benne a Te géped.
Szép estét, kellemes zenehallgatás kívánok.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Kipróbáltam, nem működik.. sebaj.. Azért köszönöm a tippet. :smile53:

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

dgyuri írta:
2020.07.31., pén. 15:50
Nem működik a link...
Ezt keresd az áruházban :
Enhanced Controller for Onkyo and Pioneer
De próba mégegyszer :

https://play.google.com/store/apps/deta ... ulesh.onpc
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Nem működik a link...

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

dgyuri írta:
2020.07.31., pén. 14:51
Köszönöm szépen! :D

Amúgy ez is hivatalos PioneerApp, csak nem érhető el a szokásos módon. Tehát, az hogy "teljesen úgy néz ki mint a Pioneer hivatalos régi vezérlői ", ez azért van, mert ez eredeti app. Nem mókolt házi barkács..

Őszintén megmondom, nagyon örülök, mert a fizikai távirányítóval bajosabb/macerásabb elérni/vezérelni az USB-re dugott SSD-t. Ezzel pedig gyerekjáték. :smile29:
Én magam is a Pioneer család gépeit használom, a lejátszóm egy 6170-es Onkyo, szeretem is ezeket az app-okat, a távirányítónál sokkal jobb és vizuálisan is jók, csak a Tidal vezérlő rész nem igazán látványos, de tökéletesen hozzá lehet szokni, ha az ember veszi az erőt és megismerkedik vele, nem csak mindjárt az elején lefikázza. De kell idő és egy jó Android Tidal app és a kettőt összenézve rájöttem, mit is akar a Pioneer és már jól elvagyunk egymással. Persze, lehet
ez másnak még egyszerűbb volt!
SSD-ről nekem ez a legjobb :

https://play.google.com/store/apps/deta ... ulesh.onpc
Egy kedves fórumos kollégától kaptam én is az ötletet. Nem tudom ismered-e? Mármint az app-ot.
Annyiban szerencsésebb, hogy ha visszalépsz a könyvtárban, mindig arra az alkönyvtárra mutat rá ami meg volt nyitva,
nem ugrik fel a lista tetejére.
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Köszönöm szépen! :D

Amúgy ez is hivatalos PioneerApp, csak nem érhető el a szokásos módon. Tehát, az hogy "teljesen úgy néz ki mint a Pioneer hivatalos régi vezérlői ", ez azért van, mert ez eredeti app. Nem mókolt házi barkács..

Őszintén megmondom, nagyon örülök, mert a fizikai távirányítóval bajosabb/macerásabb elérni/vezérelni az USB-re dugott SSD-t. Ezzel pedig gyerekjáték. :smile29:

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

dgyuri írta:
2020.07.31., pén. 14:28
Ó, dehogynem.. már mindent megpróbáltam, de az N70A-t egyik sem látja. Az eredeti appot a Pioneer visszahívta 2019-ben a Play áruházból, ezért nem elérhető. Ha megnézed az összes újabb Pio appot, egyik sem kompatibilis az N30/50/70/A sorozattal. Fel sem ismerik a lejátszót. Beszéltem-leveleztem Basys-el is ez ügyben, de ők sem tudtak segíteni, mert hivatalosan nem elérhető sehol. Viszont szerencsére Apk. fájlként megvan az ominózus oldalon.

Az Aptoid szerintem hasonló áruház, mint a Google Play és szerencsére könnyedén törölhető is a telefonról. Én nem félnék tőle, hogy galibát okozna, bár az ördög nem alszik.. Nekem pár napja tökéletesen teszi a dolgát a program egy "használaton kívüli" telóról (Galaxy A3/2016)
Akkor a foglalkozás elérte célját!
Használd, jó egészséggel és nagy megelégedetséggel!
:tutiok:
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 368
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Ó, dehogynem.. már mindent megpróbáltam, de az N70A-t egyik sem látja. Az eredeti appot a Pioneer visszahívta 2019-ben a Play áruházból, ezért nem elérhető. Ha megnézed az összes újabb Pio appot, egyik sem kompatibilis az N30/50/70/A sorozattal. Fel sem ismerik a lejátszót. Beszéltem-leveleztem Basys-el is ez ügyben, de ők sem tudtak segíteni, mert hivatalosan nem elérhető sehol. Viszont szerencsére Apk. fájlként megvan az ominózus oldalon.

Az Aptoid szerintem hasonló áruház, mint a Google Play és szerencsére könnyedén törölhető is a telefonról. Én nem félnék tőle, hogy galibát okozna, bár az ördög nem alszik.. Nekem pár napja tökéletesen teszi a dolgát a program egy "használaton kívüli" telóról (Galaxy A3/2016)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”