Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 11:19
tutinet írta:
2023.12.11., hétf. 09:58
A lan kábel nem hangfalkábel azon hang nem halad keresztül - szerintem ezért is nem kell túlgondolni - de adat igen. 0 és 1 különféle variációkban.
A kábeleken sem hangok, sem számok nem közlekednek, csak elektromos, néha optikai jelek.
...amelyek nagymértékű hibatűrő képességet biztosító kódolással feldolgozott információt ábrázolnak digitális formátumban, így biztosítva annak gyakorlatilag veszteségmentes továbbítását. A problematika lényegét inkább az adja, hogy mi mindent közvetíthetnek a kábelek mindezeken túl eszközök között, vagy épp a környezetből összeszedve és az érintett eszközök mennyire immunisak vagy épp érzékenyek mindezekre.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tutinet írta:
2023.12.11., hétf. 09:58
A lan kábel nem hangfalkábel azon hang nem halad keresztül - szerintem ezért is nem kell túlgondolni - de adat igen. 0 és 1 különféle variációkban.
A kábeleken sem hangok, sem számok nem közlekednek, csak elektromos, néha optikai jelek.

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tutinet »

wittao írta:
2023.12.10., vas. 23:42
tutinet írta:
2023.12.10., vas. 23:20
Találtam ezt a Supra kábelt, svéd gyártmány az összes szabványt teljesíti , 2000 Mhz sávszél.
minőségi darab.
https://hifiboltonline.hu/Supra-Cat-8-STP-Patch-kabel

az ára se vészes
A kerdes inkabb az, hogy szabvanyok teljesulesetol varod-e az elorelepest egy LAN-kabel csereje kapcsan? Gyakorlatilag barmelyik elore gyartott, boltban kaphato LAN kabel teljesiti a kotelezot, ezekhez merten egy Supra is luxustermek.
Amennyiben varsz - a szabvanyok teljesulesen tul, barmilyen misztikus is legyen ez - hangbeli elorelepest/valtozast egy LAN-kabel csere eseten + megadod mi az az osszeg, amit raszannal, akkor tudunk valoban ajanlani valamit.
Olcsobb kategoriakban Supra, Viablue (inkabb elobbi), vagy veszel CAT8 csatlakozokat es meterre CAT7,7A,8 kabeleket, osszerakod pikk-pakk 1 ora alatt az osszeset magadnak.
Amennyiben komolyabb osszegeket is kiadnal, a tapasztalat az, hogy ezust tartalmu netkabelek valahogy nagyon jol muzsikalnak. Erdemes szetnezni a kinalatot illetoen.
Nekem fontos, hogy ami előírás és amit ráírnak valamire azt teljesítse is. Sajnos manapság ez egyáltalán nem magától értetődő. A Supra árait néztem az Akusztikában, nos... hm ...annál többet én nem szánnék LAN kábelre. Annál több értelmetlen kiadás lenne az én rendszeremben. A Digitus CAT8 hoz képest ez igen magas ár. A lan kábel nem hangfalkábel azon hang nem halad keresztül - szerintem ezért is nem kell túlgondolni - de adat igen. 0 és 1 különféle variációkban. Fontos, hogy teljesítse az előírást, a zavarokat kizárja , ne torzítson és a jitter minél kisebb legyen.
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tutinet írta:
2023.12.10., vas. 23:20
Találtam ezt a Supra kábelt, svéd gyártmány
Én 4-5 viszonylag olcsó kábelt próbáltam, ezek közül nekem is ez maradt. Azért az árért nagyon jó hangot tud adni. És bármennyire furcsa ez is, nagyon nem mindegy a lan-kábel sem.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

tutinet írta:
2023.12.10., vas. 23:20
Találtam ezt a Supra kábelt, svéd gyártmány az összes szabványt teljesíti , 2000 Mhz sávszél.
minőségi darab.
https://hifiboltonline.hu/Supra-Cat-8-STP-Patch-kabel

az ára se vészes
A kerdes inkabb az, hogy szabvanyok teljesulesetol varod-e az elorelepest egy LAN-kabel csereje kapcsan? Gyakorlatilag barmelyik elore gyartott, boltban kaphato LAN kabel teljesiti a kotelezot, ezekhez merten egy Supra is luxustermek.
Amennyiben varsz - a szabvanyok teljesulesen tul, barmilyen misztikus is legyen ez - hangbeli elorelepest/valtozast egy LAN-kabel csere eseten + megadod mi az az osszeg, amit raszannal, akkor tudunk valoban ajanlani valamit.
Olcsobb kategoriakban Supra, Viablue (inkabb elobbi), vagy veszel CAT8 csatlakozokat es meterre CAT7,7A,8 kabeleket, osszerakod pikk-pakk 1 ora alatt az osszeset magadnak.
Amennyiben komolyabb osszegeket is kiadnal, a tapasztalat az, hogy ezust tartalmu netkabelek valahogy nagyon jol muzsikalnak. Erdemes szetnezni a kinalatot illetoen.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tutinet »

Találtam ezt a Supra kábelt, svéd gyártmány az összes szabványt teljesíti , 2000 Mhz sávszél.
minőségi darab.
https://hifiboltonline.hu/Supra-Cat-8-STP-Patch-kabel

az ára se vészes
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tutinet »

Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: supravox »

tutinet írta:
2023.12.10., vas. 19:32
Sziasztok ,
Egy kérdésem lenne. én PC-ről streamelek.
Milyen tipusu LAN kábelt használtok a PC és a router vagy a streamer és a router közé ?
A routertől a szolgáltató optikai modemig is LAN van. Oda milyen LAN kábel lenne a legjobb ?
Cat6 ill Cat7 S-FTP ?
PC és a router közé én Viablue-t tennék.
Ha lóvé nem számít akkor Verterét.
A kettő közt nehéz bármit is ajánlanom.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
tutinet
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.02.06., szer. 23:24
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tutinet »

Sziasztok ,
Egy kérdésem lenne. én PC-ről streamelek.
Milyen tipusu LAN kábelt használtok a PC és a router vagy a streamer és a router közé ?
A routertől a szolgáltató optikai modemig is LAN van. Oda milyen LAN kábel lenne a legjobb ?
Cat6 ill Cat7 S-FTP ?
Yamaha AVENTAGE RX-A1080, DALI OBERON 3 Front,DALI OBERON 1 hátsó, OBERON VOKAL , QEDXT25 hangfalkábel, KáCsa KCO-FP25 vezeték + Furutech FI-E11Cu saját készítésű tápkábel.

Avatar
schillerasz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 20:36
Értékelés: 6

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: schillerasz »

Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Teac nt-505 streamerem nem hajlandó csatlakozni a netre, frissítés utam ment (fw jelenleg 1.53) majd most megint nem indul.
Tapasztalt vki hasonlót, külföldi fórumok net kartya cseréket emlegetnek 900 dollarért, majdnem annyiért vettem annó az egész készüléket.
Szervizet esetleg kit lehet keresni?
Köszönöm

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Nem láttam még itt, hátha hasznos lesz másnak is. Ingyenes, alapvető funkciókkal rendelkező Wiim távirányító app windowsra, illetve annak a fizetős verziója:

https://www.dtvrc.com/pl_remote_free/
https://www.dtvrc.com/pl_remote/

Egyelőre az ingyenest próbáltam ki. Preseteket közvetlenül lehet vele indítani, a pause/play, next funkciók működnek.

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

alto írta:
2023.11.30., csüt. 07:09
Az M11 Plus Pentacon csatlakozójának két üzemmódja van: Line Out és Headphone out. Értelemszerűen a Line out-ot kell választani, különben könnyen túlvezérelheti a Marantzot a magasabb szintű jel.
A 8801 hátoldalán egy kis ábra jelzi az XLR bemenet pár pin kiosztását. Erre ügyelni kell a Pentacon-dupla XLR (papa) kábel átalakítónál.
Esetleg érdemes lenne kipróbálni a digitális összekötést is a Fiio és a Marantz között, hátha a Marantz dacja szebben szól.
Köszönöm a választ!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2023.11.30., csüt. 15:18-kor.
Ok: Idézési hiba javítása
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Blondsztyú írta:
2023.11.29., szer. 21:15
Üdv a szakembereknek!
Beírom ide is a dilemmám,hátha tudtok segíteni.
Előre elnézést kérek ha nagyon láma kérdést tennék fel,de hátha járható az út,így megkérdezem.
Adott egy Fiio M11 Plus Ltd. hordozható lejátszó. Az ezen futtatot Tidal-on elérhető hanganyagot a Pentacon 4.4mm-es kimenetére csatlakoztatott Pentacon- XLR (papa)átalakítót, XLR kábelhoz kötve,menne a jel a Marantz AV 8801 processzorom analóg XLR bemenetére. Használhatom-e így,illetve mire kell figyelnem,hogy ne nyírjam ki az eszközeimet?
A Fiio-ról egy teszt(kimeneti adatok a teszt 2.oldalán)
https://www.av-online.hu/lejatszo/fiio- ... teszt_3497
Köszönöm a választ előre is.
Az M11 Plus Pentacon csatlakozójának két üzemmódja van: Line Out és Headphone out. Értelemszerűen a Line out-ot kell választani, különben könnyen túlvezérelheti a Marantzot a magasabb szintű jel.
A 8801 hátoldalán egy kis ábra jelzi az XLR bemenet pár pin kiosztását. Erre ügyelni kell a Pentacon-dupla XLR (papa) kábel átalakítónál.
Esetleg érdemes lenne kipróbálni a digitális összekötést is a Fiio és a Marantz között, hátha a Marantz dacja szebben szól.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Blondsztyú
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2013.11.27., szer. 15:59
Értékelés: 78
Tartózkodási hely: Nyugat Mo.

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Blondsztyú »

Üdv a szakembereknek!
Beírom ide is a dilemmám,hátha tudtok segíteni.
Előre elnézést kérek ha nagyon láma kérdést tennék fel,de hátha járható az út,így megkérdezem.
Adott egy Fiio M11 Plus Ltd. hordozható lejátszó. Az ezen futtatot Tidal-on elérhető hanganyagot a Pentacon 4.4mm-es kimenetére csatlakoztatott Pentacon- XLR (papa)átalakítót, XLR kábelhoz kötve,menne a jel a Marantz AV 8801 processzorom analóg XLR bemenetére. Használhatom-e így,illetve mire kell figyelnem,hogy ne nyírjam ki az eszközeimet?
A Fiio-ról egy teszt(kimeneti adatok a teszt 2.oldalán)
https://www.av-online.hu/lejatszo/fiio- ... teszt_3497
Köszönöm a választ előre is.
Zidoo UHD-3000/Marantz AV8801/Emotiva XPA-5 Gen.2
Triangle Genese Quartet - Voce -Trio 5.2
2xML Dynamo-1500X/AQ CastleRock/AQ XLR/Earth,Mackenzie,Husky/Tápszürő:
Furutech e-TP66EG
Proji:Epson 9300/Synology NAS/AQ HDMI Active Cinnamon4K/ 120"motorized tensioned screen/
 

 

Avatar
bendeguz76
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 154
Csatlakozott: 2006.12.01., pén. 18:53
Értékelés: 10

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bendeguz76 »

Van már esetleg valakinek tapasztalata az új zidoo eversolo dmp-6 lejátszóval?

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zebo »

Köszönöm!
Úton egy 12V.
Ear írta:
2023.11.25., szomb. 19:24
Jó terv.

Extraként kérhető egy bemenet, ami külső, nagyon pontos órajelet tud fogadni. Talán erről van szó. Az, ha jó, tud emelni a hangzáson érezhetően. A 12 voltról járatás dettó, de abban kisebb a difi.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2023.11.22., szer. 13:52
firka0511 írta:
2023.11.21., kedd 09:36
Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják.
A legutóbbi frissítés 10.28-án érkezett, szerintem ez elég biztató.
A Spotify hi-res meg lassan olyan lesz, mint a Messiás, vagy legalábbis Godot. Vagy mint Columbo felesége?
Korábban én is szkeptikus voltam az Aries jövő-kompatibilitásával kapcsolatban, de látom a kollégáknál, hogy azóta is folyamatosan frissül a Lightning DS - ami egyébként alapból is jól használható, de amikor lett Tidal Connect, már csak beállításra használtam.
Az Aries Mini ára mostanra olyan mértékben bezuhant, hogy ennyiért - főleg bármilyen lineáris táppal - megint kevés ellenfele van (őszintén szólva az már szerintem irreálisan alacsony ár, amennyiért a hirdetőben látom, de ez nem ide tartozik).
A WiiM-ről - így, hogy megvan - már nem váltanék vissza, de a Pro Plusnak ezen az áron komoly vetélytársa lehet, hiszen külső táp ahhoz is javasolt, anélkül nem futja ki magát. Belső kártyával bővítve elég sok zene ráfér + ott az usb csati - szóval ha most keresnék valami megfizethető komolyat, akkor nálam ennyiért újra felkerült a térképre. Az alap Lindemannoknál nekem jobban tetszett (összehallgattam Bridge-el), amúgy szerintem azoknak is hamarosan beszakad az ára, ugyanezen okból.
A Yamaha kezelőfelülete botrányos, és egy barátomnak segítettem az erősítős WXA-50-et venni pár éve, és már akkor is gagyi volt. Hangban tetszik, de az az app 2023-ban ... :smile30:

Spotify HiRes gondolkodik.gif gondolkodik.gif gondolkodik.gif nem várnék rá, de ezt a vonatkozó topicban kibeszéltük :smile53:

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

firka0511 írta:
2023.11.21., kedd 09:36
Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják.
A legutóbbi frissítés 10.28-án érkezett, szerintem ez elég biztató.
A Spotify hi-res meg lassan olyan lesz, mint a Messiás, vagy legalábbis Godot. Vagy mint Columbo felesége? 31_1_21.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

zebo
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 18:23
Értékelés: 186

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zebo »

Sziasztok!
Help!

Arra jutottam streamer kérdésben,hogy Roon végpontnak,vennék egy SotM sms 200 ulra neot, Namost minél többet olvasok róla annál inkább homályosul a kép. :(
Szóval,nagyok e a hangi különbségek a 9 vs 12 VA -es típusok között? Ahogy olvasom van sms ulra és ultra neo. Ez milyen különbséget takar?
Lenne lehetőségem,egy használt,de még 2 év garanciával rendelkező készülék vásárlására.(9V)
Ami kb 100e ft-al drágább mint az álltalános használt piaci ár(kb360e).
A 100e ft többletet az hozza,hogy ez a készülék "órajeles" (ami az új árban is 100e-rel drágább,ha minden igaz),de,hogy ez pontosan mit jelent az eladó sem tudja megmondani.
Ha valaki segítene tisztába tenni a dolgokat, nagyon hálás lennék.
Keces BP 2400-Intel NUC (ROON CORE)-SOtM SMS 200 ultra Neo (ROON végpont - Core Audio Karuna ref mk2-Resonessence Lab Invicta Mirus Pro- Ayre K5 XE MP-Tag Mclaren 250 MR monobokkok-ESS Heil Airmotion transfomers.
Komplett MDA kábelezés

Online
Avatar
frankoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1027
Csatlakozott: 2014.09.15., hétf. 21:36
Értékelés: 147

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: frankoo »

A Wiim-hez nem kell NAS, elég ha megy egy PC vagy laptop, rá lát a hálózaton levő eszközökre!

firka0511 írta:
2023.11.21., kedd 09:36
mishow írta:
2023.11.20., hétf. 18:36
firka0511 írta:
2023.11.20., hétf. 12:50
Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.
Nem te vagy az első, aki ezt írja gondolkodik.gif
Lehet kivárok még, hátha lesz Spotify hi-res és akkor maradhatna a Yamaha.:) WiiM pro plust kihagyom, mert túl sok albumom van pendrive-on és azokról nem mondanék le. NAS-ra sem szeretnék beruházni. Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják. Meg azt sem tudom, a Yamahához képest mekkora előrelépés lenne a hangja a saját dacjával. Limetree Network már volt nálam, számomra a Yamaha kellemesebb, melegebb hangzású volt.
www.nanoenergizer.hu
Mozi: Zidoo - Optoma 4K - ARCAM AV40 - Sunfire Grand Cinema X2 - Klipsch THX Ultra2 7.2.4
Audio 1: Roksan Blak - XTZ 100.49 Divine - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV
Audio 2: Carver CT7 - Forté Audio - Sonofer SF6 - XTZ 99W12.16 - Sansui SR-222MKV





 

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

mishow írta:
2023.11.20., hétf. 18:36
firka0511 írta:
2023.11.20., hétf. 12:50
Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.
Nem te vagy az első, aki ezt írja gondolkodik.gif
Lehet kivárok még, hátha lesz Spotify hi-res és akkor maradhatna a Yamaha.:) WiiM pro plust kihagyom, mert túl sok albumom van pendrive-on és azokról nem mondanék le. NAS-ra sem szeretnék beruházni. Aries mini elgondolkodtató, de elég régi modell, nem tudom meddig támogatják. Meg azt sem tudom, a Yamahához képest mekkora előrelépés lenne a hangja a saját dacjával. Limetree Network már volt nálam, számomra a Yamaha kellemesebb, melegebb hangzású volt.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

firka0511 írta:
2023.11.20., hétf. 12:50
Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.
Nem te vagy az első, aki ezt írja gondolkodik.gif

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

mishow írta:
2023.11.19., vas. 21:15
firka0511 írta:
2023.11.19., vas. 07:38
Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)
A Pro Plus nem kapható még nálunk, de a tesztek szerint az AKM chip nagyon passzol bele. Venni az audiophonics.fr oldalon tudsz, 250 EUR az ára, ami fele az akciós Bluesoundnak. Ha veszel a WiiM-hez egy jó tápot, még azzal is olcsóbb, de akkor már hangban elég erős liga lehet, ha abból indulok ki, hogy nálam a PRO mennyit lépett a TMP táppal. Viszont én csak bridge üzemmódban használom.
Ha usb kell, akkor a WiiM kiesik, mert nem tud usb-t fogadni.
Ebben az esetben a hirdetőben található valamelyik Auralic Minit ajánlanám, az egész biztosan más szint, mint a Bluesound, és remekül szól a saját belső ESS dacjával :smile53:
A Wiim Pro Plusból 10 nap múlva érkezik az első szállítmány, nálunk is kapható lesz 97.800 Ft-ért.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

mishow írta:
2023.11.19., vas. 21:15
firka0511 írta:
2023.11.19., vas. 07:38
Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)
A Pro Plus nem kapható még nálunk, de a tesztek szerint az AKM chip nagyon passzol bele. Venni az audiophonics.fr oldalon tudsz, 250 EUR az ára, ami fele az akciós Bluesoundnak. Ha veszel a WiiM-hez egy jó tápot, még azzal is olcsóbb, de akkor már hangban elég erős liga lehet, ha abból indulok ki, hogy nálam a PRO mennyit lépett a TMP táppal. Viszont én csak bridge üzemmódban használom.
Ha usb kell, akkor a WiiM kiesik, mert nem tud usb-t fogadni.
Ebben az esetben a hirdetőben található valamelyik Auralic Minit ajánlanám, az egész biztosan más szint, mint a Bluesound, és remekül szól a saját belső ESS dacjával :smile53:
Köszönöm!
Megfontolom akkor. Yamaha Wxc-50-ről váltanék, mert hangban ugyan elégedett vagyok a Yamahával, de Tidal connectet nem tud és a saját aplikációja egyre jobban zavar.

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Mézga Aladár írta:
2023.11.19., vas. 14:04
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Auralic LightingDS-be integrált Tunein használata közben hogyan tudom beállítani, hogy magasabb bitrátás srteam-et játsza le.
Pl. a Bartóknak van 320 kbs adása viszont a tunein csak a 192 kbs játsza le. Az Anroidos apban lehet váltani.
Köszönöm a válaszokat, az url beillesztése természetesen ismert, itt kifejezetten a Tunein integráció volt a kérdés.
Mindig, mindennél van jobb!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”