Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 578

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Kishaver írta:
2020.11.03., kedd 16:11

Szerintetek mit csináljak? Van valakinek a kereső motoroktól okosabb tippje?
Jobban jársz, ha keresel egy referenciával rendelkező itthoni híradástechnikai műszerészt. Valószínű csak relé, vagy forrasztási hiba.
A kiküldözgetéssel le fognak rántani.

Avatar
Kishaver
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 09:14
Értékelés: 44

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kishaver »

Uraim, kicsit más téma.

Van egy hőn szeretett streamerem. Neve Lindemann Musicbook DSD20. Második tulaj vagyok (kicsivel több, mint fél évet tudtam örülni neki). Meg van az eredeti számla, Streamaudios beszerzés. Lejárt már a garancia idő. A minap bekapcsoltam és nem szól a jobb oldal. Egy Audia Flight van mögötte, ellenőriztem, azzal nincs baj. XLR kábelt külön nem tudtam ellenőrizni, mert nincs ezt meghajtó másik készülékem. No meg vajmi kicsi az esélye, hogy egy normális helyen lévő szekrényben "hip-hop" elszakadt volna a vezeték. Sima RCA kábellel kinyerve a jelet szintén hozza a hiba jelenséget (süket a jobb oldal). Füles kimenet okés, de az nyilván egy másik kör. Hangdobozokkal sincs baj, mert azokat tudtam ellenőrizni egy másik erősítővel.

Hogyan tovább???

A "Lindemann szervizre" a gúúgli kereső a Streamaudiot dobja fel, de az első telefonom során úgy pattantam le róluk, "ahogy kell" :smile30: ("Ki kell küldeni a Lindemannhoz, majd ők megcsinálják. Mi is így szoktuk. Biztos van erre megoldásod. Ha nem megy, akkor mi érték biztosítva 50e-ért kiküldjük...") Nincs itthon szerviz, aki egy ilyen szintű masinát ki merne nyitni? De okés, ne legyen. A forgalmazó összes segítsége ennyi? "Biztos van erre megoldásod..."???

Valaki nyissa már fel a szemem, mert hifi újrakezdőként itt most egy csúnya bukfenchez éppen leguggoltam. Merre vetődjek? Ez tényleg így megy? Egy 5-600.000 Ft-os masinát tegyek be itthon egy futár autójába aztán jónapot? Ez át lesz pakolva 4x, mire odaér. Na neeee. Kíváncsi voltam, Zalaegerszegről a Lindemann gyár 620 km-re van. Ez nincs egy tank gázolaj az én autómmal oda. Konkrétan 50e-ből megfordulok. Van még valakinek problémás Lindemann cumója? Kiviszem. (Párnák közt utazhat a cucc, állatszőr mentes, nem dohányos kocsiban....)

Szerintetek mit csináljak? Van valakinek a kereső motoroktól okosabb tippje?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

avl2 írta:
2020.10.29., csüt. 08:00
bocs a negatív hangvételért es részben OFF is:

hogy velük legyetek, hogy elb..tok velük, rajtuk az idöt

én továbbra is a lokálisan meglevö zenehallgatást üzöm (és persze no facebook és társai ...csak ez a forumozas mint avx, ezen még dolgoznom kell :smile29: :smile53: )

masik topicban tegnap beideztem Peter Gabriel-töl: "turn up the signal and wipe out the noise"
Azé' nehogymá' eltűnj a fórumból! :smile53:

Facebook-om nekem sincs, de ezekkel a streaming szolgáltatókkal kinyílik a világ...
Szó szerint 0-1-2-3 napja megjelent albumokat hallgatok meg a HRA-n (Tidal másra van nálam...), tökéletes minőségben, és nagyon élvezem ezt. Korábban üldöztem amazonon vagy ebayen (vagy még korábban a Virgin Megastore-ban vagy valamelyik budapesti kis lemezboltban, pl. az MCD-ben) a kívánt felvételt, úgy, hogy a legtöbbször megelőlegeztem nekik a bizalmat, hogy aztán mondjuk 2-3 hét várakozás után kiderüljön, hogy ez bizony nem lesz a kedvencem...
Most már csak azokat rendelem meg, amelyek extrém módon tetszenek (pl. az orgona-lemezt, amiről a komolyzenei topikban áradoztam egy adagot), a többit "csak" meghallgatom... Azért van ennek előnye, nem kevés.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

alto írta:
2020.10.28., szer. 20:45
Az igaz. Azért ez egy ritka komplikált setup.
Nos, valóban úgy tűnhet, ugyanakkor ha informatikai szemszögből nézzük, ez végül is nem más, mint az amúgy is szükséges feladatok hatékony elosztása az egyes lépések elvégzésére optimalizált erőforrásaim között. A katalógus menedzsment (beleértve TIDAL integrációt) és az opcionális MQA kicsomagolás remekül elmegy a NAS-on futó Roon Core-on a Wifin csatlakozó tablet (vagy akár mobiltelefon) karmesteri pálcája alatt, a Dante AVIO kötöttségei miatt elengedhetetlen 24/96 konverzió nem is kerülhetne jobb kezekbe, mint a hálózaton elérhető legerősebb számítógépen futó HQPlayerhez, az AVIO adapter is egyetlen célra dedikált, a low-latency Dante protokollból kicsomagolja és AES/EBU-n keresztül a DAC számára rendelkezésre bocsátja az anyagot a végső feldolgozásra és átalakításra! Mindehhez az információs szupersztrádát a robusztus, nagy megbízhatóságú és sebességű IP-alapú belső hálózatom adja.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Aszpirin írta:
2020.10.28., szer. 22:42
Picabia írta:
2020.10.27., kedd 17:31
Aszpirin írta:
2020.10.27., kedd 15:36
A minap én is szembesültem a Tidal "album-eltüntetési" gyakorlatával...
...aztán rákeresve megtaláltam egy másik id alatt...
...Minden eltűnt kedvencemet megtaláltam, más ID-val ;peace;
De vajon ezt miért csinálják? ...
bocs a negatív hangvételért es részben OFF is:

hogy velük legyetek, hogy elb..tok velük, rajtuk az idöt

én továbbra is a lokálisan meglevö zenehallgatást üzöm (és persze no facebook és társai ...csak ez a forumozas mint avx, ezen még dolgoznom kell :smile29: :smile53: )

masik topicban tegnap beideztem Peter Gabriel-töl: "turn up the signal and wipe out the noise"

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Picabia írta:
2020.10.27., kedd 17:31
Aszpirin írta:
2020.10.27., kedd 15:36
A minap én is szembesültem a Tidal "album-eltüntetési" gyakorlatával: a kedvenclistámból 4 albumot kellett törölnöm, mert a Tidal szerint "album not available for streaming". WTF? Amikor felvettem őket a kedvencek közé, tuti, hogy elérhetők voltak...
Szóval igen, ez létezik a Tidalnál...
Velem számtalanszor megesett az is, hogy az kedvencek között még megjelent az album borítója, de a lejátszás gomb már hiányzott, aztán rákeresve megtaláltam egy másik id alatt. Aktuálisan pl.:
Froberger ou l'intranquillité by Blandine Verlet
- Ez van a kedvenceim között (The content is no longer available): https://tidal.com/browse/album/65296816
- Ha rákeresel az albumra, megtalálod más id alatt: https://listen.tidal.com/album/89809133
Nagy öröm egyesével frissítgetni az összegyűjtött kedvenceket :(
Bakker, és igazad van, 100%-osan bejött a tipped leborulok.gif
Minden eltűnt kedvencemet megtaláltam, más ID-val ;peace;
De vajon ezt miért csinálják? Így a Te infód ismeretében sokkal könnyebb elviselni, de akkor is bosszantó!
NAGYON köszönöm!!!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2020.10.28., szer. 20:31
asebestyen írta:
2020.10.28., szer. 20:07
alto írta:
2020.10.28., szer. 20:04


A HQPlayer akár ki is hagyhatnád, a Roon-nal is lehet fixen 24/96-ra konvertálni, feltéve, hogy a Roon Core-t futtató NAS elég izmos ehhez.
Lehetni éppen lehet, de az nagyon nem ugyanaz. Sajnos.
Synology DS218+ 6GB RAM-mal, talán még épp elég lenne, de a combos gépen futó HQPlayer a klassz szűrő algoritmusaival messze jobb megoldás. És van egy másik kötöttség is, a NAS-ról nem tudom Dantéba csomagolva küldeni a DAC-nak.
Az igaz. Azért ez egy ritka komplikált setup.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

asebestyen írta:
2020.10.28., szer. 20:07
alto írta:
2020.10.28., szer. 20:04


A HQPlayer akár ki is hagyhatnád, a Roon-nal is lehet fixen 24/96-ra konvertálni, feltéve, hogy a Roon Core-t futtató NAS elég izmos ehhez.
Lehetni éppen lehet, de az nagyon nem ugyanaz. Sajnos.
Synology DS218+ 6GB RAM-mal, talán még épp elég lenne, de a combos gépen futó HQPlayer a klassz szűrő algoritmusaival messze jobb megoldás. És van egy másik kötöttség is, a NAS-ról nem tudom Dantéba csomagolva küldeni a DAC-nak.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

alto írta:
2020.10.28., szer. 20:04


A HQPlayer akár ki is hagyhatnád, a Roon-nal is lehet fixen 24/96-ra konvertálni, feltéve, hogy a Roon Core-t futtató NAS elég izmos ehhez.
Lehetni éppen lehet, de az nagyon nem ugyanaz. Sajnos.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

juliush írta:
2020.10.28., szer. 19:54
Aktuális agymenésem, épp az alábbi lemez szól TIDAL-ról, mire a DAC-om kimenetén megjelenik az analóg jel, a következő feldolgozási lépéseken esik át, szépen elosztva a feladatokat a felhő és 5 (!) lokális eszköz között:
  • A NAS-on (#1) futó Roon Core kérésére a felhőből valamelyik tárolószerverről a kért lemez stream formában érkezik meg.
  • A Roon Core autentikálja és 24/88,2-be átkódolja az MQA-kódolt eredeti anyagot, amit aztán RAAT protokollba csomagolva streamel az audio PC-men (#2) futó, Roon end point-ként funkcionáló HQPlayer felé.
  • A Roon funkcióit egy Wifin kapcsolódó iPaddel (#3) vezérlem.
  • A HQPlayer a kiválasztott digitális szűrő és modulátor algoritmusok alkalmazásával 24/96-ba kódolja át.
  • Az anyag hálózati odüsszeiájának még nincs itt vége, mert a HQPlayer számára kimeneti eszközként ASIO-n keresztül a "Dante Virtual Soundcard" került beállításra, ami a Dante speciális audio-over-IP protokollba csomagolva továbbítja a hozzá mappelt Audinate Dante Avio AES3 adapter (#4) felé, amely a zenei anyagot Dantéból kicsomagolva végre a DAC-ot (#5) eteti AES/EBU-n keresztül.
  • A DAC a benne lévő FPGA-kban megvalósított újabb digitális varázslatnak veti alá, mire végre eljut az analóg doménbe történő átalakításig.
Hogy miért ez a komplexitás? Hát nem tudom, valahogy akárhányszor áttérek a DAC Dante->AES3 adapteren keresztül történő táplálására, számomra hangzásilag, ritmikailag "helyére kattannak a dolgok", jobban élvezem, mint USB-ről, vagy épp a lejátszóm SPDIF kimenetéről hallgatva! Mivel azonban ez a viszonylag egyszerű adapter nem képes a mintavételi freki követésére és max. 24/96-ot tud, így a HQPlayer-t használom az erre történő konvertálásra.
:D
tidal_roon.jpg
A HQPlayer akár ki is hagyhatnád, a Roon-nal is lehet fixen 24/96-ra konvertálni, feltéve, hogy a Roon Core-t futtató NAS elég izmos ehhez.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aktuális agymenésem, épp az alábbi lemez szól TIDAL-ról, mire a DAC-om kimenetén megjelenik az analóg jel, a következő feldolgozási lépéseken esik át, szépen elosztva a feladatokat a felhő és 5 (!) lokális eszköz között:
  • A NAS-on (#1) futó Roon Core kérésére a felhőből valamelyik tárolószerverről a kért lemez stream formában érkezik meg.
  • A Roon Core autentikálja és 24/88,2-be átkódolja az MQA-kódolt eredeti anyagot, amit aztán RAAT protokollba csomagolva streamel az audio PC-men (#2) futó, Roon end point-ként funkcionáló HQPlayer felé.
  • A Roon funkcióit egy Wifin kapcsolódó iPaddel (#3) vezérlem.
  • A HQPlayer a kiválasztott digitális szűrő és modulátor algoritmusok alkalmazásával 24/96-ba kódolja át.
  • Az anyag hálózati odüsszeiájának még nincs itt vége, mert a HQPlayer számára kimeneti eszközként ASIO-n keresztül a "Dante Virtual Soundcard" került beállításra, ami a Dante speciális audio-over-IP protokollba csomagolva továbbítja a hozzá mappelt Audinate Dante Avio AES3 adapter (#4) felé, amely a zenei anyagot Dantéból kicsomagolva végre a DAC-ot (#5) eteti AES/EBU-n keresztül.
  • A DAC a benne lévő FPGA-kban megvalósított újabb digitális varázslatnak veti alá, mire végre eljut az analóg doménbe történő átalakításig.
Hogy miért ez a komplexitás? Hát nem tudom, valahogy akárhányszor áttérek a DAC Dante->AES3 adapteren keresztül történő táplálására, számomra hangzásilag, ritmikailag "helyére kattannak a dolgok", jobban élvezem, mint USB-ről, vagy épp a lejátszóm SPDIF kimenetéről hallgatva! Mivel azonban ez a viszonylag egyszerű adapter nem képes a mintavételi freki követésére és max. 24/96-ot tud, így a HQPlayer-t használom az erre történő konvertálásra.
:D
tidal_roon.jpg
tidal_roon.jpg (121.91 KiB) Megtekintve 2914 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

scaurus írta:
2020.10.26., hétf. 23:55
A mezei vásárló tényleg csak annyit tud tenni, hogy meggondolja, hogy kitől, mit és mennyiért vesz.
Aki hosszútávon és elsősorban Spotifyt hallgat, annak nem éri meg sokszázezres "dobozokba" invesztálnia.
Nos, van még egy alternatíva, ha "elhal" a Spotify egy 'sokszázezres' hálózati lejátszón. Itt van mindjárt a Pioneer N70a, ami most ugyan támogatott a Spotify részéről, de nem tudjuk meddig. Szóval, van egy laptopom, mint (gondolom) még sokaknak. Erre is fel van telepítve a Spotify, valamint az androidos telefonomon is ott a Spotify, a Pioneer N70A (mert "sokszázezres doboz" ) pedig működik USB dac-ként is. Egyetlen mozdulattal indítom laptopról a Spotify-t és vezérelem a telefonommal, amit hallgatok az USB dac-ként működő hálózati lejátszómmal. Tény, ehhez kell egy USB kábel és futnia kell laptopon a Spoti-nak, de ez legyen a legnagyobb gond, ha annyira hiányzik, hogy esetleg hogy nem tudok élni nélküle. :napsut: Amíg nem volt hálózati lejátszóm, csak egy USB dacom, pont így hallgattam (néha) Spotify-t és kicsit sem esett nehezemre a használata ilyen módon. Ezt a módszert bármilyen PC-n futó programmal megtehetem, habár, nyilvánvalóan nem pont ilyen célra vesz az ember hálózati lejátszót.
Mégis miért jobb 'sokszázezres dobozokba' invesztálni (amennyiben van rá keret természetesen) ? Mert pl vannak rajta digitális kimenetek is, meg bemenetek is. Ergo, úgy is tud működni, mint egy külső dac, tehát, nem csak a saját zenei állományomat, hanem akár a tévé/média lejátszó hangját is tudom vele hangosítani (nem is akármilyen minőségben), nem úgy, mint "belépő" modelleknél, ahol van egy darab analóg RCA kimenet, és annyi. Jobb esetben akad digitális kimenet, de digitális bemenet véletlenül sincs, csak a "sokszázezres dobozokban". Visszakanyarodva a Pioneer-ra.. egyszer hálózati lejátszó, máskor lokális lejátszó, megint máskor pedig külső dac-ként is működhet SPDIF (optika és coax) és USB bemenetekkel ellátva. DLNA-t meg sem említem. Az már csak hab a tortán, hogy lokális zene-lejátszóként nem kell hozzá hálózat, sem pc, sem semmi, csak egy pendrive a fenekébe dugva és akár a dedikált infrás távirányítóval vezérlem a lejátszást a 8cm-es (lehetne nagyobb) kijelzőn tallózva a zenék között. Mint egy CD játszó, színes kijelzővel. :rolleyes: Ezt egy Málnával pl. soha nem tehetném meg, sem egy audio pc-vel, sem NAS-al. Volt ez is az is a birtokomban és azt kell mondjam, az N70 fényévvel kényelmesebb, nyugodtabb, minőségibb kezelhetőséget és hangminőséget tesz lehetővé, mint az előzőleg említett megoldások. Részemről nagy plusz a "sokszázezres dobozokba" való "befektetés" mellett.
Természetesen létezik több tucatnyi hálózati lejátszó, ami "ugyanezt tudja", tehát nem a Pioneer az egyetlen...csak példaként hoztam fel, hogy szemléltessem, a "drága lejátszók" picit többet nyújtanak egy "alap" hálózati lejátszónál.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.10.28., szer. 22:47-kor.
Ok: elrontott idézetszintek javítása

Avatar
Picabia
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2015.02.14., szomb. 14:30
Értékelés: 109

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Picabia »

Aszpirin írta:
2020.10.27., kedd 15:36
A minap én is szembesültem a Tidal "album-eltüntetési" gyakorlatával: a kedvenclistámból 4 albumot kellett törölnöm, mert a Tidal szerint "album not available for streaming". WTF? Amikor felvettem őket a kedvencek közé, tuti, hogy elérhetők voltak...
Szóval igen, ez létezik a Tidalnál...
Velem számtalanszor megesett az is, hogy az kedvencek között még megjelent az album borítója, de a lejátszás gomb már hiányzott, aztán rákeresve megtaláltam egy másik id alatt. Aktuálisan pl.:
Froberger ou l'intranquillité by Blandine Verlet
- Ez van a kedvenceim között (The content is no longer available): https://tidal.com/browse/album/65296816
- Ha rákeresel az albumra, megtalálod más id alatt: https://listen.tidal.com/album/89809133
Nagy öröm egyesével frissítgetni az összegyűjtött kedvenceket :(

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A minap én is szembesültem a Tidal "album-eltüntetési" gyakorlatával: a kedvenclistámból 4 albumot kellett törölnöm, mert a Tidal szerint "album not available for streaming". WTF? Amikor felvettem őket a kedvencek közé, tuti, hogy elérhetők voltak...
Szóval igen, ez létezik a Tidalnál...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 23:14
Ott van a Tidal, csak hogy ne a Spotify-t ekezzuk. Van egy eloado, amit megtalaltam, betettem kedvencekbe termeszetesen par hete. Tegnap este gondoltam rahallgatok... az osszes albuma kikerult. Ideiglenesen, veglegesen? Franc tudja.
Mit tehet a gyarto? Felhasznalo? Semmit. Max felmondom ha annyira fontos es atmegyek ahhoz a szolgaltatohoz aminel eppen megvan ugyanigy, de most valtogassam ezeket? Vagy fizessek elo mindre?
Ugyanezzel a problémával szembesültem én is. Annyival súlyosbítva, hogy a Roon miatt évi 80+ezer Ft, amit szolgáltatásokért kifizetek - és a 80 zenés lejátszási listámból minden 10. szám eltűnt (!durva, de tényleg!), lejátszhatatlan, egy fekete borítót látok a cím mellett és átugorja.. Csináltam is printscreent, majd megreklamálom mindkét helyre (gondolom totál értelmetlenül, de a lelkemnek kell).
Ehhez képest a Spotify-jal egyszer volt 1db zene, amit a megjelenés után 3-4 héttel levettek - de az valami zugzenekar volt, érdekes (talán jogilag aggasztó) feldolgozásban tálalva egy számot.
Tehát az előző, "értelmetlen nagy rendszeren Spotifyt hallgatni" kérdéskörhöz fűzve, oké, értem a problémát, de cseszhetem a minőséget, ha aztán nem érem el a korábban kiválasztott zenéket.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 22:58

Ez igaz, de nem változtat azon a tényen, hogy egy, a zárt dobozba betett 150 oldalas használati utasításban a felelősség kizárása sz@rt sem ér jogilag.
A dobozra ráteszik a Spotify, Tidal stb logót, mert az adja el a terméket... de nem írják mellé (még csillagos apróbetuuűs lábjegyzetben sem), hogy “működéséért nem vállalunk felelősséget”. Pedig ez lenne korrekt, mert ez a valóság. Ez így viszont - attól tartok - semmilyen normális fogyasztóvédelmi eljárásban nem állja meg a helyét. Tudom, hogy dilemmás a dolog, de a gyártók a Spotifyt kellene rávegyék, hogy garantálja az API működését. Ennek hiányában pedig kihagyni a Spotifyt a készülékből. Ehhez viszont nyuszik, mert mégiscsak kell a haszon, amit a Spotify logó biztosít. Így viszont sajnos felvállalják a termékrizikót, ami ezzel jár.
Itt üt vissza, hogy egyre több dolog nem termék, hanem szolgáltatás.
Egy szolgáltatás fenntartását (elvileg a közszolgáltatások kivételével, pl. áramszolgáltatás, szemétszállítás) senki nem garantálja.
Ahogy senki nem ígéri, hogy pl. a Dropbox, GoogleDrive, OneDrive, stb. szolgáltatás létezni fog.
Ahogy pl. 7 év után megszünteti a cafeblog.hu a blogszolgáltatást.

Számomra is bosszantó, hogy az egyébként remek WDTV Live! "dobozomon" már nem támogatott a Spotify vagy a Youtube, vagy a Sony bluray lejátszómról eltűnt a Gracenote szolgáltatás.

A mezei vásárló tényleg csak annyit tud tenni, hogy meggondolja, hogy kitől, mit és mennyiért vesz.
Aki hosszútávon és elsősorban Spotifyt hallgat, annak nem éri meg sokszázezres "dobozokba" invesztálnia.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 578

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 22:40

Ertem a dilemmadat es problemadat, de legyunk kicsit realisak es gyakorlatiasak:
ha a Pioneer eloirna, hogy csak ugy adhato el egy keszulek, hogy a vasarlasa elott a mellekelt 144 oldalas dokumentacio tartalmabol egy 1 oras treningen kell reszt venni (havi 2 indul megyeszekhelyenkent), es egy 10 kerdeskorbol allo vizsgat kell letenned, hogy TENYLEG tisztaban vagy-e a benne foglaltakkal, akkor valoszinu a polcrol a mellette levo Onkyo-t emelne le a 99.9%-a a vasarloknak. Legtobben a keszulek QuickStartGuide-jat sem olvassak csak osszenyomjak es hatha...
Az onkyo-val is megeshet. Nem kell tréning. Elég ha a dobozán és a weboldalon a spotify logo alatt/helyett csillaggal feltüntetik, hogy 'limited access" és akkor a kiválasztásnál azt a funkciót nem írom be az előnyök mezőbe.
Nekem a hang/ár arány volt az elsődleges. Ebben az 500 euros kategóriában verhetetlennek bizonyult. Viszont 800-ért már lett volna olyan dac ami jobban szól és még kisebb helyet foglal. A raspberry vagy akármilyen meghajtó box ára elhanyagolható. Egyedül a dedikált instant megoldások, minőségi megépítés és a felhőtlen spotify használat miatt döntöttem a streamer mellett...
A felettes énem nem enged a konzumer digitális-audio technologiákra többet költeni, de sokan megteszik. A jelenlegi felfogás alapján semmi nem garantálja, hogy 5000+ euros kategóriába eső termékek ne jussanak aranykalitkába zárt kompromisszumok sorsára.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2020.10.26., hétf. 22:40
diagnet írta:
2020.10.26., hétf. 22:30
alto írta:
2020.10.26., hétf. 20:14

Ezt MINDEN gyártó előre közli, idézet a Bluesound Node 2i szoftver licenc szerződéséből (https://www.bluesound.com/products/node ... ck_3-12-2/), de mindegyik hasonló módon megteszi, "
Valóban. Ugyanez szerepel a pioneer használati 38. oldalán is.
Mennyire életszerű, hogy a vásárlás előtt átolvassák a kézikönyvet és értelmezik a látottakat? Mert nekem csak a kezembe nyomták a bontatlan dobozt.
Ugyan már... Ez nem más, mint amikor az autonepper beleírja az adásvételibe a rejtett hibákért való felelősség kizárását.
Aztán a békéltető testületben közlik vele, hogy mindegy miket fogalmaz bele, mert a ptk. felülírja. Fél év kellékszavatosság és visszavásárlási kötelezettség. Viszlát.
Valószínű hasonló folyamat mehetett végbe a pio esetében is, mert egy idő után visszaállították a szolgáltatást.
Ertem a dilemmadat es problemadat, de legyunk kicsit realisak es gyakorlatiasak:
ha a Pioneer eloirna, hogy csak ugy adhato el egy keszulek, hogy a vasarlasa elott a mellekelt 144 oldalas dokumentacio tartalmabol egy 1 oras treningen kell reszt venni (havi 2 indul megyeszekhelyenkent), es egy 10 kerdeskorbol allo vizsgat kell letenned, hogy TENYLEG tisztaban vagy-e a benne foglaltakkal, akkor valoszinu a polcrol a mellette levo Onkyo-t emelne le a 99.9%-a a vasarloknak. Legtobben a keszulek QuickStartGuide-jat sem olvassak csak osszenyomjak es hatha...
Ez igaz, de nem változtat azon a tényen, hogy egy, a zárt dobozba betett 150 oldalas használati utasításban a felelősség kizárása sz@rt sem ér jogilag.
A dobozra ráteszik a Spotify, Tidal stb logót, mert az adja el a terméket... de nem írják mellé (még csillagos apróbetuuűs lábjegyzetben sem), hogy “működéséért nem vállalunk felelősséget”. Pedig ez lenne korrekt, mert ez a valóság. Ez így viszont - attól tartok - semmilyen normális fogyasztóvédelmi eljárásban nem állja meg a helyét. Tudom, hogy dilemmás a dolog, de a gyártók a Spotifyt kellene rávegyék, hogy garantálja az API működését. Ennek hiányában pedig kihagyni a Spotifyt a készülékből. Ehhez viszont nyuszik, mert mégiscsak kell a haszon, amit a Spotify logó biztosít. Így viszont sajnos felvállalják a termékrizikót, ami ezzel jár.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 578

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2020.10.26., hétf. 20:14

Ezt MINDEN gyártó előre közli, idézet a Bluesound Node 2i szoftver licenc szerződéséből (https://www.bluesound.com/products/node ... ck_3-12-2/), de mindegyik hasonló módon megteszi, "
Valóban. Ugyanez szerepel a pioneer használati 38. oldalán is.
Mennyire életszerű, hogy a vásárlás előtt átolvassák a kézikönyvet és értelmezik a látottakat? Mert nekem csak a kezembe nyomták a bontatlan dobozt.
Ugyan már... Ez nem más, mint amikor az autonepper beleírja az adásvételibe a rejtett hibákért való felelősség kizárását.
Aztán a békéltető testületben közlik vele, hogy mindegy miket fogalmaz bele, mert a ptk. felülírja. Fél év kellékszavatosság és visszavásárlási kötelezettség. Viszlát.
Valószínű hasonló folyamat mehetett végbe a pio esetében is, mert egy idő után visszaállították a szolgáltatást.

Online
Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

lacimaci77 írta:
2020.10.26., hétf. 14:10
Készített-e már valaki lineáris tápegységet Raspberry Pi 4-hez?
Ebájon 24körül van, meg lehet ezt olcsóbban is úszni?

MÁS....

Olyan kérdésem van, hogy hogyan lehetne egy új topikot nyitni csak a Kártya számítógépek (Raspberry és társai) témában. Szerintem lenne rá igény, ahol csak az ezekkel kapcsolatos dolgot lehetne megvitatni. Hol kell ezt jelezni vagy írni kell emailt a moderátoroknak? (Kell hozzá valami szavazás, vagy csak engem érdekel a téma?)
Nekem Sajti fórumtárs az audiodiy.hu fórumról készített egy 4 amperes lineáris tápot a Raspberry Pi4 részére, az általad megjelölt összeg felénél is jóval kevesebbért. Igaz kellett hozzá egy trafó is, de azt amúgy is vennem kellett, mert ugyanő a DAC-om részére is készített 4 darab Superreg tápot...
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Online
Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Győr

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zenta »

Ear írta:
2020.10.26., hétf. 15:35
dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 13:37
robi20064 írta:
2020.10.26., hétf. 12:48
Azt ne felejtsd el hogy az atlag halozati lejatszo vasarlo pont azert vesz ilyen keszuleket mert nem tud es/vagy akar egy Raspberry-vel kiserletezni, telepiteni, konfiguralni, hanem konnyen hasznalhato egyszeru "out-of-the-box" megoldast szeretne.
Igen, de ez csak az érem egyik oldala. Hangminőség tekintetében sem a legjobb választás egy Málna PC. Dedikált hálózati lejátszóval bőven fölé lehet emelkedni, igaz, jóval drágábban akár. Tehát, nem csak a "plug and play" mivolta miatt vesznek sokan gyári megoldásokat.
Van erre megoldás. Ez egy Sotm SMS 200 streamer beállítói felülete. Ezeken keresztül lehet elérni, hogy továbbküldje a zenét egy USB-s DAC-nak, vagy saját maga is tud USB-s háttértárakat kezelni. Nem kell reszelni, egyszer kell beállítani, a gyári program már igen stabil, de ha kell, frissítik, alig nagyobb, mint egy dobozolt málna, használtan vicces az ára, hangban meg minden általam hallott berrynél jobban muzsikál.

Képernyőfotó 2020-10-26 - 15.29.48.png
A Rapsberry alapú lejátszóra is van egyszerű és minőségi megoldás, pl. a DigiOne Signature Player. Saját tapasztalatról beszélek, a "mütyürökből" álló dolgozószobai rendszeremben használom roon végpontként. A szoftver előre van telepítve, beállítása Sotm-hoz hasonlóan egyszerű. Előtte Bluesound Node 2i volt a forrás, szintén roon végpontként. Mivel Node-nak sem a szolgáltatásait, sem dac-ját nem használtam, ezért gondoltam egy "célgép" beszerzésére. A Sotm is képben volt, de nekem digit RCA kimenetre volt szükségem a Human Audio DRA KIT-hez, ezért döntöttem a DigiOne lejátszó mellett, ami saját dedikált lineáris tápjával kb. annyiba került újonnan, mint amennyiért eladtam Bluesound-ot. A hang pedig a vártnál is kellemesebb meglepetés volt, hifis közhellyel egy kategóriát lépett előre és nem mellékesen atom-stabil. A Sotm lejátszót még nem volt módomban hallani, így ehhez képest nincs viszonyítási alapom.
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

diagnet írta:
2020.10.26., hétf. 12:38
wittao írta:
2020.10.26., hétf. 10:18

A problema az az, hogy ahogy eltunhet egy Spotify Connect ugy eltunhet egy Tidal/Amazon Prime/Qobuz is a tamogatottsagi listabol, es ez adhat egyeseknek okot a “felelemre”. Nem csak a rossz minosegu szolgaltatas tunhet csak ugy el.
Pontosan. Csak ha ezt előre közölnék, akkor még a vásárlás előtt lenne lehetőség mérlegelni.
A streamert azért vesszük, mert kompakt, egyszerű és megbízható. Gondozásmentesen, plug&play működik.
De ha tudom, hogy egy hétvége fog rámenni hálózati hibakeresésre, fw debugra meg fórumozásra mire rájövök, hogy egyszerűen csak lekapcsolták a szolgáltatást, akkor streamer helyett bedobok egy rasberryt vagy bármilyen kütyüt az erősítő mögé a tetszőleges dac kártyával és amíg PC, vagy android os lesz a földön az up to date és működőképes marad.
Ezt MINDEN gyártó előre közli, idézet a Bluesound Node 2i szoftver licenc szerződéséből (https://www.bluesound.com/products/node ... ck_3-12-2/), de mindegyik hasonló módon megteszi, épeszű vállalati jogász nem is engedheti meg egy termék piacra vitelét enélkül:



"THIRD PARTY CONTENT AND TECHNOLOGIES
From time to time, Bluesound may provide access to third party content providers via the Bluesound Product. In addition, Bluesound may support certain third party technologies, such as specific file formats. Bluesound reserves the right to discontinue access to and/or support for such third party content or technologies at any time, and for any reason. Bluesound makes no representations or warranties whatsoever regarding the selection of, or continuing support for, any such third party content or technologies.

Access to services provided by third parties requires Internet access and may require you to accept additional terms. You agree that Bluesound is not responsible for evaluating or examining any such third party services, technologies or related materials and that Bluesound will not have any liability to you, related to such services, technologies or related materials."
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 19:30
Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 17:54
:D Fuss neki mégegyszer, kérlek, annak amit írtam. Ki beszélt audio PC-ről? A lényeget kiemeltem. A többi (a DAC-kal bezárólag) összesen 713ezer forintomba került - beleértve az összekötő kábeleket is (Supra Blue USB és WW MicroPlatinum 8 AES/EBU), de leszámítva a tápkábeleket (két Hydra Hades Next2 és egy DIY LappÖlflex/Viborg), mert azoknak már nem emlékszem az árára (de összességében asszem 800 alatt megáll).
A többi “kiszolgáló infrastruktúraelemet” azért nem számolom bele, mert akkor is meglennének, ha mondjuk egy Lumin hálózati lejátszót használnék a transzport + DAC + ultraalacsony zzajú táp trió helyett.
Kábelerdő valóban van, de csak az állvány mögött, a látvány nem olyan nagyon vészes :-D Különben meg a dolgozószobámban van az egész, egy-két kábel látványa nem zavar annyira. Ha zavarna, elrejteném őket.
Olyan dolgon vitatkozunk, ami abszolút szubjektív. Szerinted kiváló a hangminőség nálad, egy hagyományos, de kissé megpiszkált (tuningolt) PC-ről, amit én nem hallottam, hogy mégis mennyire kiváló. Innen kezdve szerintem kár egymást győzködnünk, mert te sem hallottad még az N70-et szólni, sem az én rendszeremben, sem másnál, ha így nyilatkozol. Én azt mondom, meg kell hallgatni egyet és utána kell nyilatkozni, hogy merre hány óra. :smile53:

"retteghetsz, hogy ha a kedvenc szolgáltatód 3-5 év múlva API-t vált, akkor a jó drágán megvett lejátszód gyártója ad-e ki új firmware-t rá, ami leköveti azt."

Ja...és én nem rettegek, azt is leírtam, hogy miért nem rettegek, de azt valamiért sosem olvasod el..
Jajj, ne vedd ennyire komolyan, persze hogy vitatkozunk, mert ez egy vitafórum, és van valami, amiben nem feltétlenül értünk egyet... de nem kell ezt mellre szívni. Pusztán tényszerűen cáfoltam az egymilliós feltételezésedet. A PC (ami valójában egy iMac) semennyire nem megpiszkált, az USB transzport, a külső DAC és az ultraalacsony zajú táp mind külső egységek, saját különálló háza van mindegyiknek.

Ha jól emlékszem, azért nem rettegsz, mert DLNA-képes a streamer, és bármilyen DLNA-képes lejátszóval ráküldheted a zenét - erre még reagáltunk is, ketten is, vagy valamit tényleg nem vettem volna észre?

Nem akartalak semmiről meggyőzni, sem lebeszélni, egyszerűen leírtam az ÉN személyes döntésemet és indokait. Kijött belőlem a Pioneer-Spotify-eset kapcsán, ennyi. Te másként látod/hallod, de ettől szerintem mindketten jól alszunk ma éjjel, szóval peace ;peace;
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 17:54
:D Fuss neki mégegyszer, kérlek, annak amit írtam. Ki beszélt audio PC-ről? A lényeget kiemeltem. A többi (a DAC-kal bezárólag) összesen 713ezer forintomba került - beleértve az összekötő kábeleket is (Supra Blue USB és WW MicroPlatinum 8 AES/EBU), de leszámítva a tápkábeleket (két Hydra Hades Next2 és egy DIY LappÖlflex/Viborg), mert azoknak már nem emlékszem az árára (de összességében asszem 800 alatt megáll).
A többi “kiszolgáló infrastruktúraelemet” azért nem számolom bele, mert akkor is meglennének, ha mondjuk egy Lumin hálózati lejátszót használnék a transzport + DAC + ultraalacsony zzajú táp trió helyett.
Kábelerdő valóban van, de csak az állvány mögött, a látvány nem olyan nagyon vészes :-D Különben meg a dolgozószobámban van az egész, egy-két kábel látványa nem zavar annyira. Ha zavarna, elrejteném őket.
Olyan dolgon vitatkozunk, ami abszolút szubjektív. Szerinted kiváló a hangminőség nálad, egy hagyományos, de kissé megpiszkált (tuningolt) PC-ről, amit én nem hallottam, hogy mégis mennyire kiváló. Innen kezdve szerintem kár egymást győzködnünk, mert te sem hallottad még az N70-et szólni, sem az én rendszeremben, sem másnál, ha így nyilatkozol. Én azt mondom, meg kell hallgatni egyet és utána kell nyilatkozni, hogy merre hány óra. :smile53:

"retteghetsz, hogy ha a kedvenc szolgáltatód 3-5 év múlva API-t vált, akkor a jó drágán megvett lejátszód gyártója ad-e ki új firmware-t rá, ami leköveti azt."

Ja...és én nem rettegek, azt is leírtam, hogy miért nem rettegek, de azt valamiért sosem olvasod el..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2020.10.26., hétf. 19:56-kor.
Ok: elrontott idézetszint javítása

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

dgyuri írta:
2020.10.26., hétf. 17:17
Aszpirin írta:
2020.10.26., hétf. 13:52
Én pontosan az ilyen Pioneer-féle történetek miatt határoztam el, hogy komoly célokra nem használok hálózati lejátszót (ergo: hálózati lejátszóra nem vagyok hajlandó komoly összeget áldozni). Inkább az aktuális (nem csak audio célokra használt) asztali számítógépemről megy a streaming, a zene "folyosóját" a szgép USB-portjától az erősítő analóg bemenetéig pedig megfelelően "feltuningoltam" - az USB-egység esetleges időzítési és tápstabilitási problémáját egy jóminőségű és nagyon alacsony zajú táppal hajtott USB-SPDIF/AES/EBU bridge-dzsel egészítettem ki, a külső DAC pedig (ami AES/EBU-n "nyeli be" a jóságot) ultraalacsony zajú tápot kapott... persze ez így már a PC alapú zenelejátszás topikba illik, de azért kíváncsi vagyok, mennyibe kerülne az a hálózati lejátszó, ami az így kapott eredményt túlszárnyalja. Biztosan van olyan, jó drágán. És aztán retteghetsz, hogy ha a kedvenc szolgáltatód 3-5 év múlva API-t vált, akkor a jó drágán megvett lejátszód gyártója ad-e ki új firmware-t rá, ami leköveti azt.
[...]
Ezt külső daccal és "audio PC"-vel sokkal magasabb áron kapnád meg, ebben szinte teljesen biztos vagyok. Amikről én tudok, hallok, azok bőven átlépik a 600 ezres keretet, és ebben még nincs dac, csak maga a passzív hűtésű audiopc. És persze ez nem a legdrágább...
[...] Gyorsan eljutunk az 1 millióig és még mindig sok dobozod és kábelerdő van szerteszét a szobában.[...]
:D Fuss neki mégegyszer, kérlek, annak amit írtam. Ki beszélt audio PC-ről? A lényeget kiemeltem. A többi (a DAC-kal bezárólag) összesen 713ezer forintomba került - beleértve az összekötő kábeleket is (Supra Blue USB és WW MicroPlatinum 8 AES/EBU), de leszámítva a tápkábeleket (két Hydra Hades Next2 és egy DIY LappÖlflex/Viborg), mert azoknak már nem emlékszem az árára (de összességében asszem 800 alatt megáll).
A többi “kiszolgáló infrastruktúraelemet” azért nem számolom bele, mert akkor is meglennének, ha mondjuk egy Lumin hálózati lejátszót használnék a transzport + DAC + ultraalacsony zzajú táp trió helyett.
Kábelerdő valóban van, de csak az állvány mögött, a látvány nem olyan nagyon vészes :-D Különben meg a dolgozószobámban van az egész, egy-két kábel látványa nem zavar annyira. Ha zavarna, elrejteném őket.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”