Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vannak olyan digit rendszerek, amik bántóan szólnak és ettől fárasztóak, az agy állandóan kompenzál, elvisel, stb.
De tényleg tud simán a sok részlet is fárasztó lenni, de nem úgy. Egyszerűen a sok információt nehezebb feldolgozni, akár meg is érteni, ha valakiben ilyenre is van igény, mint egy kisebb felbontású, kevésbé részletező rendszert. Sokan a kis felbontású, de a zene lényegét jól megfogó rendszereket szeretik, nevezik hosszan hallgathatónak. Ezeknél a ritmustartás mindig biztos, és a középsáv is viszonylag tiszta, így a ritmus és a "fő dallam" átjön, emészthető, a lényeg megvan. Csak aztán egy jobb felbontású rendszeren kiderül, hogy biza komoly vokál is van, vagy a kórusban 2x annyian énekelnek, mint hittük, meg van még pár hangszer is, amik amúgy zeneileg is sokat hozzátesznek az egészhez, mitöbb a zene komplexitását adják, és a zenei egésznek fontos részei.
Minden, ami ér valamit, azért még mindig meg kell dolgozni. Még a zenehallgatással is. 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


DE: a jobb jel/zaj viszony miatt több a részlet, ami önmagában fárasztó tud lenni. Ha olyan felvételt hallgatsz, ami nem abszolút közeltéri + mesterséges/természetes utózengés hozzáadásával készült, ilyenek pl. a templomban felvett zenék, azok nem fárasztanak. Sajnos ritkán találkozunk ilyennel, azok is elsősorban kis stúdiók középkori/reneszánsz/barokk zene felvételei. Könnyűzenében fehér holló az ilyesmi.
Az analóg lemezjátszásból adódó igen gyenge csatornák közötti  áthallási csillapítás sokat szelidít a hangzáson, könnyebb befogadni, mint a digitális rendszer 40-100-szor jobb áthallási csillapítással rendelkező felvételeit. 


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fülelek »



hahahaha jogos persze, ilyenkor mindig óriási a lelkesedés, hogy hú új meg jobb, és más és izé, aztán a sokadik pofára esés után már egész jó is lesz   
 
Nem mellesleg a múltkori beírásod után ahogy ígértem, hallgatóztam kicsit. És persze az van, hogy elcsábított az új izgalmasabb hang... igazad volt a lemez azért magasan jobb, mondjuk azt vettem észre, hogy főleg ott jön ki a különbség ahol a felvétel is analog volt. 
 
És ami lényegesebb, hogy lemezt egész nap tudok hallgatni soha nem fáraszt, a digitális igen, de tény, hogy ezzel most majd egész nap elvoltam, és csak most kezdett fárasztani. Kb CD-nyi időt bírtam. 

Létezik olyan digitális lánc, amit hosszan lehet hallgatni, nem fáraszt... 

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Ha nem surgos, akkor varj vele, amig megkaparintom es leirom a tapasztalatomat vele, ami mar nem elmeleti lesz. 
neem egyáltalán nem sürgős. Várom akkor!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



Akkor már nem is kell írnom, hogy vigyázz, nehogy bevigyenek az erdőbe
Lehet hogy nem olyantól kellene tanácsot kérned, aki "két hete" belevetette magát a bonyolultabbnál bonyolultabb dolgokba nem megbántva ezzel Tom40 fórumtársunkat!
 
Ha csak egy Tidal stream a célod, arra sok megoldás van, gondolom különböző minőségi szintekkel. Hátha lesz konkrét segítséged is ez ügyben, én nem ismerem az összes lehetőséget. 

hahahaha jogos persze, ilyenkor mindig óriási a lelkesedés, hogy hú új meg jobb, és más és izé, aztán a sokadik pofára esés után már egész jó is lesz   
 
Nem mellesleg a múltkori beírásod után ahogy ígértem, hallgatóztam kicsit. És persze az van, hogy elcsábított az új izgalmasabb hang... igazad volt a lemez azért magasan jobb, mondjuk azt vettem észre, hogy főleg ott jön ki a különbség ahol a felvétel is analog volt. 
 
És ami lényegesebb, hogy lemezt egész nap tudok hallgatni soha nem fáraszt, a digitális igen, de tény, hogy ezzel most majd egész nap elvoltam, és csak most kezdett fárasztani. Kb CD-nyi időt bírtam. 
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


  nagyon köszi!!
 
Ha nem surgos, akkor varj vele, amig megkaparintom es leirom a tapasztalatomat vele, ami mar nem elmeleti lesz. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Akkor már nem is kell írnom, hogy vigyázz, nehogy bevigyenek az erdőbe
Lehet hogy nem olyantól kellene tanácsot kérned, aki "két hete" belevetette magát a bonyolultabbnál bonyolultabb dolgokba nem megbántva ezzel Tom40 fórumtársunkat!
 
Ha csak egy Tidal stream a célod, arra sok megoldás van, gondolom különböző minőségi szintekkel. Hátha lesz konkrét segítséged is ez ügyben, én nem ismerem az összes lehetőséget. 

 
Bar a ket hetet nem tudom mire alapozod, de nem bantasz meg, ennel azert sokkal tobb kell ahhoz :-) 
Irj konkretumot, hogy te mit preferalsz, hogy legyen lehetosege valogatni belole.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Ha csak stream, akkor ezekkel siman meg is vagy.
  nagyon köszi!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Denonáné
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2012.12.07., pén. 08:29
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Budapest XXI.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Denonáné »


elkezdtem olvasni, ha CSAK streamelni akarok akkor nem is kell elvileg NAS...(vagy?)  elég a microRendu, vagy az SMS-200 nem?
Akkor már nem is kell írnom, hogy vigyázz, nehogy bevigyenek az erdőbe
Lehet hogy nem olyantól kellene tanácsot kérned, aki "két hete" belevetette magát a bonyolultabbnál bonyolultabb dolgokba nem megbántva ezzel Tom40 fórumtársunkat!
 
Ha csak egy Tidal stream a célod, arra sok megoldás van, gondolom különböző minőségi szintekkel. Hátha lesz konkrét segítséged is ez ügyben, én nem ismerem az összes lehetőséget. 

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


elkezdtem olvasni, ha CSAK streamelni akarok akkor nem is kell elvileg NAS...(vagy?) elég a microRendu, vagy az SMS-200 nem?
Ha csak stream, akkor ezekkel siman meg is vagy.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Bamit, amire Minimserver-t fel tudsz tenni. Egy ilyen kis NAA-t teszel a vegere, egy rendes DAC-t es barmilyen rendszert moge tudsz tenni, gyonyuruen fog szolni. NAS tekinteteben olyat erdemes nezni, amiben van ket LAN port es abbol az egyiket bridge-be kotve teszed moge a NAA-t (MR vagy SMS-200), az tovabb emeli a minoseget. 
 
elkezdtem olvasni, ha CSAK streamelni akarok akkor nem is kell elvileg NAS...(vagy?)  elég a microRendu, vagy az SMS-200 nem?
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Ha van a linuxhoz irt szabvány drivers, akkor müxik minden berherelés nélkül. Hiface Two, Wadia 121 dac-ok működtek synology nas-hoz csatlakoztatva és linux disztróval is.
Hu háááát fogalmam nincs, de köszi, legalább már azt tudom mit kérdezzek Zsolttól 
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »


mára az utolsó hülye kérdés. Hogy fogom a Heed DAC XMOS dirverét ráberhálni egy NAS, NAA-ra. A driver Win, Mac iródott, az SMS-200 meg ha jól értem linuxot futtat...de persze lehet mindent félre értettem..
Ha van a linuxhoz irt szabvány drivers, akkor müxik minden berherelés nélkül. Hiface Two, Wadia 121 dac-ok működtek synology nas-hoz csatlakoztatva és linux disztróval is.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

mára az utolsó hülye kérdés. Hogy fogom a Heed DAC XMOS dirverét ráberhálni egy NAS, NAA-ra. A driver Win, Mac iródott, az SMS-200 meg ha jól értem linuxot futtat...de persze lehet mindent félre értettem..
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Bamit, amire Minimserver-t fel tudsz tenni. Egy ilyen kis NAA-t teszel a vegere, egy rendes DAC-t es barmilyen rendszert moge tudsz tenni, gyonyuruen fog szolni. NAS tekinteteben olyat erdemes nezni, amiben van ket LAN port es abbol az egyiket bridge-be kotve teszed moge a NAA-t (MR vagy SMS-200), az tovabb emeli a minoseget. 
 
 
Huu hát nagyon köszi, azt hiszem lesz mit olvasnom, mert ennek most kb a 30%.-t értem:o)) De a lényeget persze igen. NAS.  Köszi!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Milyen NAS, tipp, mit érdemes ebben a műfajban nézni?
 
Köszi!!

 
Bamit, amire Minimserver-t fel tudsz tenni. Egy ilyen kis NAA-t teszel a vegere, egy rendes DAC-t es barmilyen rendszert moge tudsz tenni, gyonyuruen fog szolni. NAS tekinteteben olyat erdemes nezni, amiben van ket LAN port es abbol az egyiket bridge-be kotve teszed moge a NAA-t (MR vagy SMS-200), az tovabb emeli a minoseget. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Illetve a Sonor Microrendut vagy a SoTM 200-at ajanlom figyelmedbe, ha tudsz egy DAC-t szerezni, akkor NAS-rol lehet nagyon jo minosegbem kiloni a zenet. Ar/ertek/minoseg tekinteteben szerintem ez a legjobb.
Milyen NAS, tipp, mit érdemes ebben a műfajban nézni?
 
Köszi!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Ezzel vitatkoznék, mert a málna pc és annak rokonai, ár/érték-minőségben sokkal jobbak. Megnéztem a Microrendut, és leesett az állam a 640$-os árától. Ja, és akkor még csak mezei tápról van etetve. Azon sem lepődnék meg, ha benne egy málnapc vagy mutációja működne, mint ahogy a human audio hálózati lejátszójában is egy banana pi dolgozik.
Az egész windows alapú zenéléssel az a gondom, hogy egy mindenttudó kombájnt próbálunk leegyszerűsíteni virágszedésre, mert nem szeretjük a metszőollót. Egy célirányos linux rendszeren, csak a használt szolgáltatás fut. Nem kell kilőni semmit. Persze, a windowst mindenki ismeri, használja, de aki NAS-on tárolt zenét akar lejátszani, és a pénzét inkább zenékre költené, annak jobb irány egy linux alapú micro pc.

 
A masik reszere nem reagaltam. En szeretem a metszoollot, sot! Hat evet hasznaltam Ubuntut, rendszeresem tamogatom a fejlesztest, es amikor elindultam pc-t epiteni, nekem nem volt kerdes, hogy ubuntu. Aztan amikor 4 nap utan fel kellett adnom, hogy az USB kartyat eletre tudjam kelteni, akkor jott a hackintosh. Azt nem birtam felrakni, 2 nap utan feladtam es mint akinek a fogat huzzak, ugy raktam fel a windows. Nagyon utalom, foleg a 10-et, DE minden fut rajta, ahogy kell, a Jrivertol a drivereking minden. Es igen, le kell pucolni, de ha az megvan, akkor sajnos ez a legjobb alternativa. Erosen varom a audiophile linuxot hogy egre kijojjon egy olyan disztribucio, ami kihozza a mostani procikban levo potencialt, es elsok kozott fogom kikukazni a windows-t. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



Ezzel vitatkoznék, mert a málna pc és annak rokonai, ár/érték-minőségben sokkal jobbak. Megnéztem a Microrendut, és leesett az állam a 640$-os árától. Ja, és akkor még csak mezei tápról van etetve. Azon sem lepődnék meg, ha benne egy málnapc vagy mutációja működne, mint ahogy a human audio hálózati lejátszójában is egy banana pi dolgozik.
Az egész windows alapú zenéléssel az a gondom, hogy egy mindenttudó kombájnt próbálunk leegyszerűsíteni virágszedésre, mert nem szeretjük a metszőollót. Egy célirányos linux rendszeren, csak a használt szolgáltatás fut. Nem kell kilőni semmit. Persze, a windowst mindenki ismeri, használja, de aki NAS-on tárolt zenét akar lejátszani, és a pénzét inkább zenékre költené, annak jobb irány egy linux alapú micro pc.

Nincs tárolt zene, csak Tidal stream, van külső DAC, akkor mi a legjobb megoldás? Egy passzív PC, amin Linux fut? 
Köszi!!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Ezzel vitatkoznék, mert a málna pc és annak rokonai, ár/érték-minőségben sokkal jobbak. Megnéztem a Microrendut, és leesett az állam a 640$-os árától. Ja, és akkor még csak mezei tápról van etetve. Azon sem lepődnék meg, ha benne egy málnapc vagy mutációja működne, mint ahogy a human audio hálózati lejátszójában is egy banana pi dolgozik.
Az egész windows alapú zenéléssel az a gondom, hogy egy mindenttudó kombájnt próbálunk leegyszerűsíteni virágszedésre, mert nem szeretjük a metszőollót. Egy célirányos linux rendszeren, csak a használt szolgáltatás fut. Nem kell kilőni semmit. Persze, a windowst mindenki ismeri, használja, de aki NAS-on tárolt zenét akar lejátszani, és a pénzét inkább zenékre költené, annak jobb irány egy linux alapú micro pc.

 
A malna celja egy multifunkcios kis ARM alapu szamitogep, keszitesenel azok a szempontok, hogy legyen olcso es flexibilis, mindenre felhasznalhato, mig a Microrendu nem egy kesz egysegekbol osszetakolt malna alapu szamitogep - ha rendesen utananezel, akkor lathatod, - hanem nullarol felepitett, konkretan az audio-ra kihegyezett, audiophile anyagokat hasznalva, kihagyva a felesleges dolgokat es az egyetlen cel, hogy a kapott jelet a leheto legrovidebb uton, legoptimalisabban kinyomni az USB-re. A $640 soknak hangzik, ha egy malnahoz hasonlitod ossze, de nem ahhoz kell hasonlitani, mert az ARM-en kivul semmi kozos nincs bennuk, kulfoldi forumtarsak komoly halozati lejatszokat cserelnek le ez miatt a kis kutyu miatt, ezzel sok penzt felszabadtiva, ami altalaban pont forditva szokott lenni, tehat inkabb olik bele a penzt, mintsem kiveszik belole.
 
Az elso adag annyira sikerese volt, hogy a $640 ara ellenere varolista volt, de sajat tapasztalatom nincs vele, mert nem hallgattam, csak arrol tudok beszamolni, amit olvastam rola azoktol, akiknek adok a velemenyere.  Sajnos magyar anyagot nem talaltam meg rola, de rengeteg angol anyag van, ami engem meggyozott, hogy van ezeknek a kis kutyuknek letjogosultsaga. A SoTM sms-200 nalam lesz par het mulva, ki fogom probalni, arrol tudok majd irni. 
 
A malna ar/ertek aranyban verhetetlen, de en azt irtam, hogy ar/ertek/minoseg. Keves penzbol a malnabol is nagyon jo zenet lehet osszerakni, szamtalan DIY igazolja ezt, de a $640-os kis szerkezetre nem azert akkora a kereslet, es nem azert aradozik rola mindenki, mert draga, ugyanis ehhez ennyi nem eleg, ahhoz tul nagy a piac es meg tobb a draga cucc. 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



 
DAC nélkül olcsóbbak, de ha meg szar dac-ot veszel hozzá, nem vettél semmit. Sajnos 100.000 ft-ból sosem lesz audiofil élmény, high-end meg főleg nem. És miért tenne fel valaki a Sony vagy a Linn honlapján elérhetőkhöz hasonló minőségben megszólaló, igen komoly technikai eszközökkel készített nagyfelbontású, és hibátlan felvételeket ingyen, amikor ezt jó áron el lehet adni, és azért magához a rögzítéshez, illetve a rendelkezésre-bocsátáshoz is drága eszközök kellenek.

 
 
Ok DAC-om van, egy Heed DActilus III a v1.3 kártyával, QPSU-val.  Abban kerek segítséget, hogy ha CSAK Tidalt hallgatnék. Mást nem, elég az nekem, alapból úgy is a lemezek vannak.  Szóval csak TIDAL. Erre mi lenne a legjobb kompromisszum?
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Sólyom »


Igen. ....és?
 
 
Ha a dac chip nem számít, akkor mi számít igazán? Milyen körülmények között (milyen zenével, honnan letöltve vagy hogyan) hasonlítottad össze a két általunk említett hálózati lejátszót? Ami csak zenére készült, az ebben a kategóriában is jobban szól, mint az, amelyikkel vizuális anyagot is lehet streamelni? És miért? Miért rak egy Popcorn Sabre chipet a készülékébe, ha nem használja ki az előnyeit? Lehet mondjuk a Sony vagy a Linn oldalán találtakhoz hasonló minőségű nagyfelbontású zenét találni valahol, ami nem kerül pénzbe? Ha igen, megosztanád velünk? Mire figyeljünk, ha ezeket a valóban nagyfelbontású zenéket otthon is úgy szertnénk hallgatni, hogy egyértelműen kijöjjön a különbség a 16/44.1 és ezek között?
 
Légyszi, vigyük kicsit előre ezt a topicot azzal, hogy mindenkit érdeklő infókat viszünk bele. Most nézem, hogy amit ti nem forgalmaztok, azt nem is gyártják, így aztán lehet tapasztalatod ebben az új trendben is. 
 
Előre is köszönöm!
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



A "szarabbnál szarabb minőségben rippelt, bár veszteségmentes"  teljesen reális veszély.
Biztos sokan ismerik akár a SONY honlapjáról, akár mondjuk a Linn honlapjáról, és sok már helyről letölthető nagyfelbontású fájlokat. Ezek gyönyörűen szólnak, és sokba is kerülnek. Viszont az ingyen hozzáférhető nagyfelbontású fájlokhoz - ha vannak ilyenek -nem sok reményt fűzök. Megint beleesünk abba a csapdába, mint amibe az SACD-k megjelenésekor. A csak CD-k lejátszására gyártott, tényleg audiofil készülékek mellé sokan vettek egy olcsóbb SACD lejátszót, aztán tele volt/van velük a hirdetés, mert a nagyfelbontás átadásához sok minden más is kell, mint egy lejátszó, és a zenék sem mind készültek eredetileg így. Ezért ami csak feljavított felvétel volt, az semmiben sem különbözött attól, amit ma a készülékek kínálnak mind kép, mind hangfeljavításában. Azt a technika odateszi a felvételhez, de nem az, és nem úgy volt ott az eredetiben.
 
A hálózati lejátszásnál ugyan ez a helyzet. Ha nincs meg a visszajátszáshoz a megfelelő technikai háttér, akkor teljesen felesleges bíbelődni velük, nem fogja kihozni azt a különbséget, amiért fizettünk. A Popcorn Hour 500 Pro már ugyan azt a csipkészletet használja, mint a Lumin legkissebje. Igaz, van köztük bő 200e ft árkülönbség, amit valószínűleg a Lumin név, mint nagyobb brand miatt is kell kifizetni, de alsó hangon is félmillió forintról beszélünk, amiért már TALÁN átjön a nagy felbontás előnye. Egyik új őrületet sem a jótékonysági szervezetek találták ki, ezért van az, hogy a NAIM-nak van streamere 4.500 angol fontért, és ráadásul meg is veszik. Nézd meg a Lumin legnagyobbja mennyibe kerül. DAC nélkül olcsóbbak, de ha meg szar dac-ot veszel hozzá, nem vettél semmit. Sajnos 100.000 ft-ból sosem lesz audiofil élmény, high-end meg főleg nem. És miért tenne fel valaki a Sony vagy a Linn honlapján elérhetőkhöz hasonló minőségben megszólaló, igen komoly technikai eszközökkel készített nagyfelbontású, és hibátlan felvételeket ingyen, amikor ezt jó áron el lehet adni, és azért magához a rögzítéshez, illetve a rendelkezésre-bocsátáshoz is drága eszközök kellenek.

 
A Popcorn A-500 Pro Sabre dacchipet használ, a legkisebb Lumin D1 meg Wolfsont. Csak a legnagyobb Luminban, az S1-eben van Sabre. A DAC chip önmagában csak egy apró rész az egészből, nem határozza meg a hangot. Természetesen a legkisebb Lumin is összehasonlíthatatlanul jobban szól mint egy A-500 Pro.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: GTomi »


nem tudom hol kérdezni, de itt áll  a legközelebb hozzá:
 
1000 éves asus o'playerem "eccrcsak" a muzee megszűnt.
 
nem a lejátszó a hibás, frissítés régóta nem volt. ilyenkor az adott cég fejezi be az ilyen irányú szolgáltatását, vagy (nálam) a digi?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
petriko
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2012.04.01., vas. 17:22
Értékelés: 10

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: petriko »


Illetve a Sonor Microrendut vagy a SoTM 200-at ajanlom figyelmedbe, ha tudsz egy DAC-t szerezni, akkor NAS-rol lehet nagyon jo minosegbem kiloni a zenet. Ar/ertek/minoseg tekinteteben szerintem ez a legjobb.Ezzel vitatkoznék, mert a málna pc és annak rokonai, ár/érték-minőségben sokkal jobbak. Megnéztem a Microrendut, és leesett az állam a 640$-os árától. Ja, és akkor még csak mezei tápról van etetve. Azon sem lepődnék meg, ha benne egy málnapc vagy mutációja működne, mint ahogy a human audio hálózati lejátszójában is egy banana pi dolgozik.Az egész windows alapú zenéléssel az a gondom, hogy egy mindenttudó kombájnt próbálunk leegyszerűsíteni virágszedésre, mert nem szeretjük a metszőollót. Egy célirányos linux rendszeren, csak a használt szolgáltatás fut. Nem kell kilőni semmit. Persze, a windowst mindenki ismeri, használja, de aki NAS-on tárolt zenét akar lejátszani, és a pénzét inkább zenékre költené, annak jobb irány egy linux alapú micro pc.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”