Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

balazs84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2019.12.19., csüt. 19:22
Értékelés: 23

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: balazs84 »

Mézga Aladár írta:
2024.03.02., szomb. 12:50
Sziasztok!

Érdekes jelenségre figyeltem fel.
Az Aries Femto készülékek relatíve magas száma az apróban. És arra, hogy nem igazán van rá kereslet.
Vajon mi indokolhatja?
Lehet az a hír, hogy leáll az Auralic a támogatásával?
Igaz a hír óta kb. 4 FW frissítést kapott az eszköz. :D
https://community.auralic.com/t/advance ... s-le/11194
Erre engedd meg hogy reagáljak, bár mint az aki az egyiket árulja. Ettől még a tények azok tények.
A relatív magas ár mihez képest relatív? Közel 9 évvel ezelőtt egy femto 530 körül volt a boltokban, egy feltörekvő gyártótól, aki nyomott áron hozta be a piacra a termékeit. Időközben volt "némi" pènzromlás, és eltelt pár év. Amiért most lehet femtot venni, az sok szempontból best buy. Én pont hogy olcsónak gondolom, többek között én is ezért vettem a sajátomat.
Igaz erre nem raktak akkoriban még egérmozit, érintőkijelzôt, egyéb parasztvakítást, és végtelen felbontású (de legalább beszerezhetetlen) dsd fájlokat sem biztos hogy lejátszik mint egy mai darab, de az alap dolgok nem vàltoztak. A korrektül megtervezett tápellátás, ez elcsatolt zajforrások hálózati oldalról, és a nagyon pontos órajel hozzák a hangot. Ez a streamer ezeket tudja, és kész. Az auralicnál a következő modell alig különbözött ettől, kapott egy nagyobb alu házat, tàppal együtt. Kövéren millió feletti árcímkével. Azóta fejlesztettek sokat, ha jól rémlik már 2 millió körüli listaáron. Csak hogy el tudjuk helyezni a femtot a térképen.
Hogy nem kapkodnak utána? Hát, ezen a mostani használtoiacon mi után kapkodnak, ami nem egy alsópolcos kínai streamer 90ezerért? Ennyi nyitott hirdetést soha nem láttunk. El fogják vinni mindegyik eladó példányt idővel. Sokan nem dőlnek be az aktuális hypenak. Vagy éppen kiábrándulnak belőle, és visszatérnek bevált termékekhez. Direkt nem írok gyártókat.

Online
Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Linner »

ELEX írta:
2024.03.07., csüt. 14:08
Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 13:54
Érdekes módon az AV-Land honlapján (már) nincs semmilyen Simaudio (Moon) termék, pedig a gyártó oldalán is az AVLand szerepel magyarországi forgalmazóként. Fura.
Nem volt egy nagy cucc a Moon. Ősrégi kivált Levinsonos csapat alapította. Aztán megragadtak azon a szinten, csak olcsósítani akartak, ami a minőség rovására ment. Majd elkezdtek lejjebb mászni. Számtalanszor próbáltam jónak hallani egy Moon rendszert. Nem sikerült. Ugyanaz a hangfal mással hajtva sokkal jobb volt.
Sajnálatos, hogy valaki egy zsák pénzzel elkezd kamion számra vásárolni egy gyártótól, akit elkezdett képviselni és azt hiszi, majd a vevők ezután tolongani fognak érte. Hát nem! A vevőkör nem két nap alatt alakul ki. Nagyon sok év megbízható működés hozza meg a bizalmat ezen a szinten. Ha valaki a kenyérpirítótól az ultra highendig mindent árul, az eleve gyanút ébreszt az igényes vevőkben. Az a vevő réteg azért erre is érzékeny.
Üdv! Meglep a véleményed, de természetesen tiszteletben tartom.
Én előtte Linn Majik dsi-t használtam, ami egy all-in-one (később ha jól emlékszem már hdmi bemenetekkel dsm-nek hívták), a végén csak mint streamer dac + előfok ment, egy külső végfokkal. Nagyon szerettem a Linn-t, de amikor előre akartam lépni, és több hangfal és erősítő kipróbálása után volt lehetőségem a Moon 390 streamer dac+előfokot meghallgatni, és otthon is hosszabban tesztelni, akkor engem meggyőzött. Meglepődtem, nem gondoltam, hogy a dsi volt a gyenge láncszem. Persze talán nem is korrekt az összehasonlítás a dsi-vel, hiszen a 390 kb egy évtizeddel frissebb, de az akkori Linn Majik DSM drágábban kevésbé tetszett. Még Naim streamerrel volt akkor lehetőségem összehasonlítani és nekem annál is jobban tetszett.
Az Ace-t egy Dynaudio Contour 20ivel hallottam. A nem könnyen hajthatónak tartott dynokat simán kezelte, bár a 20i ugye egy polcsugárzó, de nem mindegy neki milyen elektronika van mögötte.
Meglep a minőségre vonatkozó info is. Eddig bármilyen Moon cuccot láttam, elég jól megépítettnek tűnt (kivéve a 390hez is adott távirányítót sad.gif ). Persze nem dizájnról beszélek, mert ugye kinek a papné, kinek a ministránsfiú…
Mivel a kanadai márka csak pár éve kezdett Észak-Amerikán kívüli piacokra is terjeszkedni, utána olvastam amerikai és kanadai fórumokon. Ott a régi szériái, mint a W sorozatú végfokok és i5 stb integráltak eléggé pozitív jelzőket kapnak, és nem olcsón forognak 10en20on évesen. A mostani/kifutóban lévő Neo és Evolution széria dac streamerei is elismertek. Az elmúlt években megjelent európai review-k is általában pozitívak (bár a magazinok objektivitásáról persze gondolom sokan vagyunk kevéssé jó véleménnyel).
Mivel én végül Moon cuccokat vásároltam, elfogulatlansággal véletlnül se vádoljon senki! ;peace;
Két dolog motivált, hogy a témához hozzászóljak. 1. Aszpirin keresett valamit, és azt gondolom a Moon Ace egy lehetséges opció. 2. Mindenhol, itt a fórumon is, olyan sok a megosztott negatív vélemény, hogy ingerem volt az én pozitív véleményem megosztására, csak az egyensúly miatt 😀
Remélem a fórumtárs megtalálja az eszközt, amivel Ő elégedett lesz. Még annyit, hogy kérlek, 4000€ qurva sok pénz, nehogy már úgy vegyél ennyiért berendezést, hogy meg sem hallgatod előtte!

Online
Linner
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2017.05.08., hétf. 12:50
Értékelés: 34

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Linner »

Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 13:54
Linner írta:
2024.03.06., szer. 22:40
Moon Ace. Több elektronikájuk is volt nálam. Igényes megépítés, jó tapasztalat a forgalmazóval (AV-Land).
Utánanéztem, igen tetszetős...
Érdekes módon az AV-Land honlapján (már) nincs semmilyen Simaudio (Moon) termék, pedig a gyártó oldalán is az AVLand szerepel magyarországi forgalmazóként. Fura.
Az AV-Land honlapon van egy link ami átvisz ide:
https://absolutesound.hu/webshop/products/category/moon

Ide gyűjtötték a hájend “márkáikat”. Ha felkeltette az érdeklődésedet, hívd fel őket, keresd Kókai Zolit, szerintem jól felkészült kereskedő. Persze kereskedő, el akar adni :D
Azt leszögezném nekem semmi érdekem, csak a saját jó tapasztalatom miatt javalltam. Sok sikert a választásban.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 13:18

Azt hiszem, ezen Te is érzed, hogy ebben a formában fogalomzavaros dőreség.
Ja, nyilván, mivel kb. semmit nem tudok a kérdésről, benne van, hogy hülyeségeket kérdezek, de már kezdem halványan kapizsgálni, köszi. :smile53:
Nem olyan egyszerű ám, éhgyomorra. :smile49: :ohnoohnoohno:

Avatar
ELEX
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2017.04.28., pén. 21:05
Értékelés: 178

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ELEX »

Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 13:54
Érdekes módon az AV-Land honlapján (már) nincs semmilyen Simaudio (Moon) termék, pedig a gyártó oldalán is az AVLand szerepel magyarországi forgalmazóként. Fura.
Nem volt egy nagy cucc a Moon. Ősrégi kivált Levinsonos csapat alapította. Aztán megragadtak azon a szinten, csak olcsósítani akartak, ami a minőség rovására ment. Majd elkezdtek lejjebb mászni. Számtalanszor próbáltam jónak hallani egy Moon rendszert. Nem sikerült. Ugyanaz a hangfal mással hajtva sokkal jobb volt.
Sajnálatos, hogy valaki egy zsák pénzzel elkezd kamion számra vásárolni egy gyártótól, akit elkezdett képviselni és azt hiszi, majd a vevők ezután tolongani fognak érte. Hát nem! A vevőkör nem két nap alatt alakul ki. Nagyon sok év megbízható működés hozza meg a bizalmat ezen a szinten. Ha valaki a kenyérpirítótól az ultra highendig mindent árul, az eleve gyanút ébreszt az igényes vevőkben. Az a vevő réteg azért erre is érzékeny.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 13:35
mishow írta:
2024.03.07., csüt. 08:39
Ha a cd nem lényeg, viszont a kínai kizárva, akkor miért nem veszel mégis egy Lindemann Musicbookot, és hozzá egy Parasound Zamp-ot?
Tényleg úgy gondolod, hogy egy ilyen külön hálózati lejátszó + külön mini-erősítős megoldás jobb lenne, mint pl. az AB-osztályú erősítővel egybedobozolt, szintén toroid trafós, hűtőbordás (tehát számomra "klasszikus" szemmel tekintve méreteihez képest igen tisztességesen megépítettnek tűnő), 12 kilós Naim Uniti Star? (a kérdés nem költői, valóban érdekel).
Nem gondolom sehogy, igazából én is csak tippelgetek. Ugyanezen töröm a fejem, mint te, és ugyanúgy tanácstalan vagyok.
A Naim készülékekről nulla infóm van ugyanennyi tapasztalattal, és még a környezetemben sincs senkinek, szóval ehhez nem tudok hozzászólni. Csak valahogy az volt az érzésem a kérdéseid alapján, hogy a helyszűke az egyik alap problémád, innen jött a Zamp ötlete ... de hangsúlyozom, ötletelek én is gondolkodik.gif

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 13:54
Linner írta:
2024.03.06., szer. 22:40
Moon Ace. Több elektronikájuk is volt nálam. Igényes megépítés, jó tapasztalat a forgalmazóval (AV-Land).
Utánanéztem, igen tetszetős...
Érdekes módon az AV-Land honlapján (már) nincs semmilyen Simaudio (Moon) termék, pedig a gyártó oldalán is az AVLand szerepel magyarországi forgalmazóként. Fura.
FYKI
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-e ... reamer-dac
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Linner írta:
2024.03.06., szer. 22:40
Moon Ace. Több elektronikájuk is volt nálam. Igényes megépítés, jó tapasztalat a forgalmazóval (AV-Land).
Utánanéztem, igen tetszetős...
Érdekes módon az AV-Land honlapján (már) nincs semmilyen Simaudio (Moon) termék, pedig a gyártó oldalán is az AVLand szerepel magyarországi forgalmazóként. Fura.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mishow írta:
2024.03.07., csüt. 08:39
Ha a cd nem lényeg, viszont a kínai kizárva, akkor miért nem veszel mégis egy Lindemann Musicbookot, és hozzá egy Parasound Zamp-ot?
Közi szépen a tippet, mindenképp megvizsgálom, bár a kábelezés minimalizálása is cél lenne...

Tényleg úgy gondolod, hogy egy ilyen külön hálózati lejátszó + külön mini-erősítős megoldás jobb lenne, mint pl. az AB-osztályú erősítővel egybedobozolt, szintén toroid trafós, hűtőbordás (tehát számomra "klasszikus" szemmel tekintve méreteihez képest igen tisztességesen megépítettnek tűnő), 12 kilós Naim Uniti Star? (a kérdés nem költői, valóban érdekel).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 09:19
Kíváncsi voltam rá - ha már írtad kedvesen - a linkre kattintva találtam oda.
De, ha gumiszoba, akkor kösz, annyira nem érdekes. :ohnoohnoohno:
Ha így jobban tetszik, KVház->Csevegők->Általános csevegő :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 13:02
Akkor, ha jól értem, vannak ingyenesen letölthető és előfizetős lejátszó programok. Van amelyikhez elég egy laptop, van amelyikhez hálózati audio lejátszó kell.
Azt hiszem, ezen Te is érzed, hogy ebben a formában fogalomzavaros dőreség.
A számítógépes lejátszóprogramoknál maga a számítógép játszik le, és elég a DAC + esetleg egy USB/SPDIF konverter, ha nincs a DAC-on USB audio bemenet.

A hálózati audio lejátszók többségének van saját VEZÉRLŐ programja (applikációja), amit egyszerűen távirányítóként kell felfogni, ezek a programok nem játszanak le önmagukban semmit, és ezek ára benne van a hálózati audio lejátszó árában. De itt nem a progrmhoz kell a hálózati lejátszó, hanem a hálózati lejátszó kényelmes használatához kell a program (applikáció).

Van olyan lejátszó program is, amely bár maga "játssza le" a zenét, azt képes átküldeni "bizonyos" hálózati audio lejátszókra is, de ennek akkor van csak értelme, ha ezzel jobb eredményt érsz el, mint direktben DAC-ra küldeni laptopról/pcről/tabletről. Azokkal a hálózati lejátszókkal, amik 100-200ezer között kaphatóak, azt enyhén szólva is - tapasztalat alapján - erősen kétlem.

Az hogy egy program nem előfizetős, még nem jelenti az ingyenességet. Pl. egy Audirvana 3.5-höz licensz kell, amit itt néha szoktak is árulni "másodkézből". De biztosa van olyan is, ami ingyenes, és az olyan is :D

Viszont ha előfizetsz egy streaming szolgáltatóra, akkor a legtöbb esetben annak van saját lejátszóprogramja is, aminek aa használata benne van az előfizetés árában.
[OFF - katt ide ha látni akarod]
azt akartam leírni, hogy egy kábelen kívül már mindened megvan a streameléshez, nem kell hálózati lejátszót venned, és legalább úgy fog szólni, mint az általad megjelölt árkatedóriájú hálózati lejátszók. Valamilyen streaming szolgáltatói előfizetés vagy hálózaton elérhető saját zenegyűjtemény pedig mindenképpen kell, akár szgépet, akár hálózati lejátszót használsz
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 13:02
Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 12:39
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Ha a DAC-in van USB bemenet, akkor SZERINTEM a megoldást ezesetben ne hálózati lejátszóban keresd. Ha van már egy laptopja a fiadnak /vagy akár csak egy tabletje/, akkor csak egy megfelelő USB kábellel rá a laptopot vagy a tabletet a DAC-ra, próbaelőfizetés Tidalra, és mehet a zene. Innen lehet fjelszteni: Roon- vagy Audirvana- előfizetéssel egy nagyon decens bitperfekt lejátszó, vagy egyéb, nem előfizetős lejátszóprogramok, NAS, stb, de a belépő szinten elég csak egy laptop és egy megfelelő kábel meg a (próba)előfizetés streaming szolgáltatásra. Ez - ha jó a DAC-od - fog úgy szólni, mint az általad megadott árkategóriájú hálózati audio lejátszók - persze a lényeg a DAC-odban van, de az ugye megvan, és gondolom hiperszuper :D Ja, és mélyen az általad megadott összeg alatt maradsz.
Ha a DAC-on nincs USB audio bemenet, akkor kell egy USB-SPDIF átalakító, amit az általad megadott összeg alja alatt is bőven lehet találni.
Rögtön gy kérdéssel kezdeném.
Ez a " Kat ide, ha látni akarod " ezentúl így fognak megjelenni az idézésre jött válaszok, vagy ez csak egy opció ? Mi a jó benne ?
Érdekesség : Az eredeti hozzászólásodban az utolsó mondatod vége a ..." és gondolom hiperszuper."
Amikor idézem a hozzászólásod, megjelenik még két mondat. gondolkodik.gif

De, hogy ne legyek offf...
Akkor, ha jól értem, vannak ingyenesen letölthető és előfizetős lejátszó programok. Van amelyikhez elég egy laptop, van amelyikhez hálózati audio lejátszó kell.
Hiperszuper...Jó dac, nem a világ teteje, de nagyon jó hangja van az áráért. Metrum NOS II.
Gyanítom, nincsen rajta USB, még nem is néztem...
Van rajta USB, Amanero. A dacod egy Octave MKII, ehhez már rendelhető volt az USB bemenet, és van is rajta
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 13:02
Ez a " Kat ide, ha látni akarod " ezentúl így fognak megjelenni az idézésre jött válaszok, vagy ez csak egy opció ? Mi a jó benne ?
Csak opció. Arra jó, hogy jelezd a kissé off, de a témához azért áttételesen kötődő hozzászólásrészt (pl. mert a kérdésedre váalasz), és aki akarja megnézi, aki nem, nem. Egyszóval, arra jó, hogy kattints rá, ha látni akarod :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Aszpirin írta:
2024.03.07., csüt. 12:39
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Ha a DAC-in van USB bemenet, akkor SZERINTEM a megoldást ezesetben ne hálózati lejátszóban keresd. Ha van már egy laptopja a fiadnak /vagy akár csak egy tabletje/, akkor csak egy megfelelő USB kábellel rá a laptopot vagy a tabletet a DAC-ra, próbaelőfizetés Tidalra, és mehet a zene. Innen lehet fjelszteni: Roon- vagy Audirvana- előfizetéssel egy nagyon decens bitperfekt lejátszó, vagy egyéb, nem előfizetős lejátszóprogramok, NAS, stb, de a belépő szinten elég csak egy laptop és egy megfelelő kábel meg a (próba)előfizetés streaming szolgáltatásra. Ez - ha jó a DAC-od - fog úgy szólni, mint az általad megadott árkategóriájú hálózati audio lejátszók - persze a lényeg a DAC-odban van, de az ugye megvan, és gondolom hiperszuper :D Ja, és mélyen az általad megadott összeg alatt maradsz.
Ha a DAC-on nincs USB audio bemenet, akkor kell egy USB-SPDIF átalakító, amit az általad megadott összeg alja alatt is bőven lehet találni.
Rögtön gy kérdéssel kezdeném.
Ez a " Kat ide, ha látni akarod " ezentúl így fognak megjelenni az idézésre jött válaszok, vagy ez csak egy opció ? Mi a jó benne ?
Érdekesség : Az eredeti hozzászólásodban az utolsó mondatod vége a ..." és gondolom hiperszuper."
Amikor idézem a hozzászólásod, megjelenik még két mondat. gondolkodik.gif

De, hogy ne legyek offf...
Akkor, ha jól értem, vannak ingyenesen letölthető és előfizetős lejátszó programok. Van amelyikhez elég egy laptop, van amelyikhez hálózati audio lejátszó kell.
Hiperszuper...Jó dac, nem a világ teteje, de nagyon jó hangja van az áráért. Metrum NOS II.
Gyanítom, nincsen rajta USB, még nem is néztem...

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

pali923 írta:
2024.03.07., csüt. 12:05
s4tch írta:
2024.03.07., csüt. 11:27
Wiim Pro, Auralic Aries Mini, Aries LE, Bluesound Node, vagy a Lindemann Limetree vonal is.
Ráadásul nagy valószínűséggel ezek közül bármelyik elérhető itt az adás/vétel részlegben. (Ha valamelyik most nem, akkor a jövő héten biztosan.) :D
Ok, kösz, látom én is, hogy van pörgés...
Pont a nagy választék miatt vagyok elveszve, mert nem tudom, hogy melyik termék miben, jobb, rosszabb.
Szolgáltatások, hangminőség, stb, milyen különbségekről érdemes tudni. gondolkodik.gif
Kicsit elmélyülök a kérdésben, igyekszem kiismerni ezt a számomra tök idegen világot.

Nem elírás volt az On- In - On :D Ha belevágok, csak lejátszóra lenne szükségünk.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 09:36
Lenne egy 101 % - ban ide vágó kérdésem.

A fiamban némi kíváncsíság ébredt a hálózati rendszerek felé.
Nem tudom, hogy csak hirtelen felbuzdulás, vagy tényleg tudna rá időt szakítani, ez majd kiderül... gondolkodik.gif
Használtan kb. 100 - 200 körül milyen gépet tudtok ajánlani, amit csak rádugok a cuccra, és jön rajta a millió zene minél jobb minőségben ?
Erősítő, dac, van, CD játszóm nincsen, de az sem kell bele.
Egy On-In-On készülékre gondolnék.

Köszi.
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Ha a DAC-in van USB bemenet, akkor SZERINTEM a megoldást ezesetben ne hálózati lejátszóban keresd. Ha van már egy laptopja a fiadnak /vagy akár csak egy tabletje/, akkor csak egy megfelelő USB kábellel rá a laptopot vagy a tabletet a DAC-ra, próbaelőfizetés Tidalra, és mehet a zene. Innen lehet fjelszteni: Roon- vagy Audirvana- előfizetéssel egy nagyon decens bitperfekt lejátszó, vagy egyéb, nem előfizetős lejátszóprogramok, NAS, stb, de a belépő szinten elég csak egy laptop és egy megfelelő kábel meg a (próba)előfizetés streaming szolgáltatásra. Ez - ha jó a DAC-od - fog úgy szólni, mint az általad megadott árkategóriájú hálózati audio lejátszók - persze a lényeg a DAC-odban van, de az ugye megvan, és gondolom hiperszuper :D Ja, és mélyen az általad megadott összeg alatt maradsz.
Ha a DAC-on nincs USB audio bemenet, akkor kell egy USB-SPDIF átalakító, amit az általad megadott összeg alja alatt is bőven lehet találni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

s4tch írta:
2024.03.07., csüt. 11:27
Wiim Pro, Auralic Aries Mini, Aries LE, Bluesound Node, vagy a Lindemann Limetree vonal is.
Ráadásul nagy valószínűséggel ezek közül bármelyik elérhető itt az adás/vétel részlegben. (Ha valamelyik most nem, akkor a jövő héten biztosan.) :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 09:36
Lenne egy 101 % - ban ide vágó kérdésem.

A fiamban némi kíváncsíság ébredt a hálózati rendszerek felé.
Nem tudom, hogy csak hirtelen felbuzdulás, vagy tényleg tudna rá időt szakítani, ez majd kiderül... gondolkodik.gif
Használtan kb. 100 - 200 körül milyen gépet tudtok ajánlani, amit csak rádugok a cuccra, és jön rajta a millió zene minél jobb minőségben ?
Erősítő, dac, van, CD játszóm nincsen, de az sem kell bele.
Egy On-In-On készülékre gondolnék.

Köszi.
On-in-on? Nem all-in-one-t akartál írni? Tegnap óta inkább ide vág: viewtopic.php?f=4&t=201512 ;peace;

"Erősítő, dac van" - akkor csak streamer kell, vagy all-in-one?

Egyébként ennyiért streamer + erősítő = Wiim Amp és Bluesound Powernode. Ezeknek a szolgáltatásai is elég modernek. Hálózati lejátszóból, amiben nincs erősítő, bővebb a választék. Ismerkedésnek a Wiim Mini (digitális kimenetből csak optika van rajta) bőven megteszi, de a kereten belül marad a Wiim Pro, Auralic Aries Mini, Aries LE, Bluesound Node, vagy a Lindemann Limetree vonal is. (Utóbbi állapottól, kiviteltől, eladótól függően kilóghat a keretből.)

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Lenne egy 101 % - ban ide vágó kérdésem.

A fiamban némi kíváncsíság ébredt a hálózati rendszerek felé.
Nem tudom, hogy csak hirtelen felbuzdulás, vagy tényleg tudna rá időt szakítani, ez majd kiderül... gondolkodik.gif
Használtan kb. 100 - 200 körül milyen gépet tudtok ajánlani, amit csak rádugok a cuccra, és jön rajta a millió zene minél jobb minőségben ?
Erősítő, dac, van, CD játszóm nincsen, de az sem kell bele.
Egy On-In-On készülékre gondolnék.

Köszi.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

asebestyen írta:
2024.03.07., csüt. 08:55
Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 08:52

Köszönjük ! :napsut:
Hol/hogy lehet megtalálni a Témák között ? / A két oldalt átböngészve nem találtam./
Pedig tegnap már írtál is bele. :)
.
Csevegő.png
Kíváncsi voltam rá - ha már írtad kedvesen - a linkre kattintva találtam oda.
De, ha gumiszoba, akkor kösz, annyira nem érdekes. :ohnoohnoohno:

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

[OFF - katt ide ha látni akarod]
mishow írta:
2024.03.07., csüt. 08:52
Vinkler írta:
2024.03.07., csüt. 08:40
mishow írta:
2024.03.07., csüt. 08:12

Mivel az all-in kérdést (igényt) elsődlegesen a streaming előretörése hozta be a képbe, így szerintem itt jó helye van.
Inkább az analóg vs. digitális hitvita OFFolást kell szigorúbban moderálni, amúgy is rettenetesen unalmas, mivel sehova nem visz - mindegy, hogy hálózati lejátszó, LP-s, CD-s vagy általános topic :smile51:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
A napokban több kritikát is kaptunk, hogy nem engedjük a beszélgetéseket és lazábban kellene kezelni az OFF-olást is. Meg amúgy is szigorúan moderálunk. :D
[OFF - katt ide ha látni akarod]
OK ezt vágom. A baj csak az, hogy pl az általános topic számomra olvashatatlan, a kábeles detto, a hálózatos topicban pedig most vernek szét "tudjukkik" egy valóban izgalmas beszélgetést :smile51:
Miközben nem tudom, jut-e a folyton offolók eszébe, hogy néha jobbra fent a fórum támogatás feliratra rákattintsanak?
[OFF - katt ide ha látni akarod]
Ígérem, ma kipucolom.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5904
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7237
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Rock60 írta:
2024.03.07., csüt. 08:52

Köszönjük ! :napsut:
Hol/hogy lehet megtalálni a Témák között ? / A két oldalt átböngészve nem találtam./
Pedig tegnap már írtál is bele. :)
.
Csevegő.png
Csevegő.png (9.56 KiB) Megtekintve 886 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

asebestyen írta:
2024.03.06., szer. 20:46
Ha valaki sehogy sem tudja/akarja magában tartani a gumicsont szilánkokat, itt lehet rajta rágódni még, kiköpni, újra rágcsálni, stb: viewtopic.php?f=209&t=201491
Köszönjük ! :napsut:
Hol/hogy lehet megtalálni a Témák között ? / A két oldalt átböngészve nem találtam./

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Vinkler írta:
2024.03.07., csüt. 08:40
mishow írta:
2024.03.07., csüt. 08:12
Vinkler írta:
2024.03.06., szer. 22:11
Ne csináljunk egy külön All-In-One topic-ot? gondolkodik.gif
Mivel az all-in kérdést (igényt) elsődlegesen a streaming előretörése hozta be a képbe, így szerintem itt jó helye van.
Inkább az analóg vs. digitális hitvita OFFolást kell szigorúbban moderálni, amúgy is rettenetesen unalmas, mivel sehova nem visz - mindegy, hogy hálózati lejátszó, LP-s, CD-s vagy általános topic :smile51:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
A napokban több kritikát is kaptunk, hogy nem engedjük a beszélgetéseket és lazábban kellene kezelni az OFF-olást is. Meg amúgy is szigorúan moderálunk. :D
[OFF - katt ide ha látni akarod]
OK ezt vágom. A baj csak az, hogy pl az általános topic mostanra - számomra - olvashatatlan lett, a kábeles detto, a hálózatos topicban pedig most vernek szét egy valóban izgalmas beszélgetést :smile51:
Azt is tudjuk, hogy többnyire sajnos mindig ugyanazok csinálják, majd ugyanők duzzognak a moderálás miatt is.
Miközben nem tudom, jut-e néha eszükbe, hogy egyszer-egyszer jobbra fent a fórum támogatás feliratra is illene rákattintani?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mishow 2024.03.07., csüt. 08:56-kor.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mishow írta:
2024.03.07., csüt. 08:12
Vinkler írta:
2024.03.06., szer. 22:11
Ne csináljunk egy külön All-In-One topic-ot? gondolkodik.gif
Mivel az all-in kérdést (igényt) elsődlegesen a streaming előretörése hozta be a képbe, így szerintem itt jó helye van.
Inkább az analóg vs. digitális hitvita OFFolást kell szigorúbban moderálni, amúgy is rettenetesen unalmas, mivel sehova nem visz - mindegy, hogy hálózati lejátszó, LP-s, CD-s vagy általános topic :smile51:
[OFF - katt ide ha látni akarod]
A napokban több kritikát is kaptunk, hogy nem engedjük a beszélgetéseket és lazábban kellene kezelni az OFF-olást is. Meg amúgy is szigorúan moderálunk. :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”