Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

dinnye írta:
2020.05.28., csüt. 19:02
... Azt szeretném, hogy a PC csak vezérelje a 6000N-t, hogy a 6000N az interneten keresztül a DEEZER szerveréről streameljen (PC kihagyásával). Most a PC streameli a DEEZER-t, a 6000N csak hangot továbbít az erősítőbe (pl: youtube-ot, rendszerhangot is, amit biztos nem tud streamelni). (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a 6000N-hez adott kezelési útmutató szerint letöltöttük a szükséges programot a PC-re és egy androidos okostelefonra is, az androidon működik a PC-n nem, ez van?)
Sajnos konkrétan ezzel az eszközzel illetve a DTS Play-Fi-vel nincs tapasztalatom, de abból, hogy a rendszerhangok, meg minden alkalmazás hangja a 6000N-en keresztül kerül erősítésre az következik, hogy a 6000N valamilyen módon (wifi vagy bluetooth) a Windows rendszerszintű hang kimeneti eszközeként IS kiválasztásra került. Úgyhogy még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a Deezert valójában közvetlenül streameli a PC felügyelete alatt, de emellett külső hangkártyaként is viselkedik a PC-d számára. Esetleg érdemes lehet utánanézni a Windows hang kimeneti eszköznek a beállításokban és ha lehet, átállítani az alaplapi hangkártyára, így próbálni ki a Deezert, meg a Windows egyéb hangjait. Amennyiben az utóbbiak így már nem szólalnak meg a 6000N+erősítőn keresztül, míg a Deezert továbbra is használhatod, akkor az van, amit szeretnél.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
dinnye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.06.03., szomb. 20:33
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dinnye »

juliush írta:
2020.05.28., csüt. 14:18
dinnye írta:
2020.05.27., szer. 08:46
Sziasztok!
Ha valaki tud, kérem segítsen. Az Audiolab 6000n-en okostelefonon simán megy a direkt stream, de én PC-én keresztül szeretném vezérelni a 6000n-t, de PC esetén csak hangtovábbítás történik,/pl. you tube, rendszerhangok is megszólalnak,/ tehát a
6000n nem streamel, csak hangot továbbítja az erősítőhöz. Ennyi erővel a PC hangkimenetét közvetlenül csatlakoztathatnám az erősítőhöz.
A kérdésem tehát, hogyan lehetne a PC-n keresztül csak vezérelni, míg a streamelést a 6000n végezné?
Ha jól értem, valójában Te egyelőre nem stream-elésre használod, hanem praktikusan Bluetooth-on csatlakozó hangkártyaként a 6000N-t!
A stream-elés azt jelenti, hogy a hálózaton csücsül egy számítógép, amin fut egy média-adatok hálózaton keresztüli megosztására alkalmas szerver alkalmazás (általában DLNA/UPnP vagy Roon RAAT protokoll alkalmazásával), ilyen például a nagyon sokoldalú és kényelmesen használható jRiver, de vannak egyszerűbbek is.
Ugyanazezen a hálózaton csücsül a streaming end-point (Renderer) eszköz, esetünkben a 6000N, amely képes a szerver által a fent említett protollok valamelyikének alkalmazásával megosztott tartalom fogadására, dekódolására, akár önálló megszólaltatására.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a szerver program klasszul kereshetővé rendezi a könyvtára(i)dat, illetve automatikusan felismeri a hálózaton látható streaming végponto(ka)t, amelyekből kiválaszthatod, melyik(ek)re küldöd a tartalmat a lejátszás során. Innen kezdve automatikusan a kiválasztott eszközökön illetve a hozzájuk csatolt berendezéseken kerül sor a kiválasztott tartalom lejátszására. További kényelmi funkció, hogy ezek a szerver programok nagyon kényelmesen távirányíthatók mobil eszközökről, melyek wifin szintén látszanak ugyanezen a hálózaton.
Tehát mind a PC-t, mind a 6000N-t a hálózatra kell tenni (mondjuk egy hálózati switch egy-egy Ethernet portjára). Telepítesz a PC-re egy média szerver programot, megvárod, míg bekatalogizálja a zenéidet (és akár a videókat is), illetve megtalálja a 6000N-t, amit kiválasztasz lejátszó eszközként (zónaként). Ezt követően a kiválasztott zeneszám le játszásakor magától küldi a 6000N-nek a tartalmat.
Remélem, ez segít az elindulásban, a neten számos helyen találsz útmutatókat konkrét megoldásokra. Szerencsére a setup a felhasználó életét megkönnyítendő nagymértékben automatizált. Sok sikert!
Pontosítanám a problémámat. A PC és a 6000N külön külön csatlakozik LAN kábelen keresztül egy hálozatba (routerba). Semmi mást csak a DEEZER-t szeretném hallgatni. Azt szeretném, hogy a PC csak vezérelje a 6000N-t, hogy a 6000N az interneten keresztül a DEEZER szerveréről streameljen (PC kihagyásával). Most a PC streameli a DEEZER-t, a 6000N csak hangot továbbít az erősítőbe (pl: youtube-ot, rendszerhangot is, amit biztos nem tud streamelni). (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a 6000N-hez adott kezelési útmutató szerint letöltöttük a szükséges programot a PC-re és egy androidos okostelefonra is, az androidon működik a PC-n nem, ez van?)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

juliush írta:
2020.05.28., csüt. 14:18
dinnye írta:
2020.05.27., szer. 08:46
Sziasztok!
Ha valaki tud, kérem segítsen. Az Audiolab 6000n-en okostelefonon simán megy a direkt stream, de én PC-én keresztül szeretném vezérelni a 6000n-t, de PC esetén csak hangtovábbítás történik,/pl. you tube, rendszerhangok is megszólalnak,/ tehát a
6000n nem streamel, csak hangot továbbítja az erősítőhöz. Ennyi erővel a PC hangkimenetét közvetlenül csatlakoztathatnám az erősítőhöz.
A kérdésem tehát, hogyan lehetne a PC-n keresztül csak vezérelni, míg a streamelést a 6000n végezné?
Ha jól értem, valójában Te egyelőre nem stream-elésre használod, hanem praktikusan Bluetooth-on csatlakozó hangkártyaként a 6000N-t!
...
Cher Julien,

ezt így értem. Ön kiválóan magyaráz! :smile53:

Merci.

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

dinnye írta:
2020.05.27., szer. 08:46
Sziasztok!
Ha valaki tud, kérem segítsen. Az Audiolab 6000n-en okostelefonon simán megy a direkt stream, de én PC-én keresztül szeretném vezérelni a 6000n-t, de PC esetén csak hangtovábbítás történik,/pl. you tube, rendszerhangok is megszólalnak,/ tehát a
6000n nem streamel, csak hangot továbbítja az erősítőhöz. Ennyi erővel a PC hangkimenetét közvetlenül csatlakoztathatnám az erősítőhöz.
A kérdésem tehát, hogyan lehetne a PC-n keresztül csak vezérelni, míg a streamelést a 6000n végezné?
Ha jól értem, valójában Te egyelőre nem stream-elésre használod, hanem praktikusan Bluetooth-on csatlakozó hangkártyaként a 6000N-t!
A stream-elés azt jelenti, hogy a hálózaton csücsül egy számítógép, amin fut egy média-adatok hálózaton keresztüli megosztására alkalmas szerver alkalmazás (általában DLNA/UPnP vagy Roon RAAT protokoll alkalmazásával), ilyen például a nagyon sokoldalú és kényelmesen használható jRiver, de vannak egyszerűbbek is.
Ugyanazezen a hálózaton csücsül a streaming end-point (Renderer) eszköz, esetünkben a 6000N, amely képes a szerver által a fent említett protollok valamelyikének alkalmazásával megosztott tartalom fogadására, dekódolására, akár önálló megszólaltatására.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy a szerver program klasszul kereshetővé rendezi a könyvtára(i)dat, illetve automatikusan felismeri a hálózaton látható streaming végponto(ka)t, amelyekből kiválaszthatod, melyik(ek)re küldöd a tartalmat a lejátszás során. Innen kezdve automatikusan a kiválasztott eszközökön illetve a hozzájuk csatolt berendezéseken kerül sor a kiválasztott tartalom lejátszására. További kényelmi funkció, hogy ezek a szerver programok nagyon kényelmesen távirányíthatók mobil eszközökről, melyek wifin szintén látszanak ugyanezen a hálózaton.
Tehát mind a PC-t, mind a 6000N-t a hálózatra kell tenni (mondjuk egy hálózati switch egy-egy Ethernet portjára). Telepítesz a PC-re egy média szerver programot, megvárod, míg bekatalogizálja a zenéidet (és akár a videókat is), illetve megtalálja a 6000N-t, amit kiválasztasz lejátszó eszközként (zónaként). Ezt követően a kiválasztott zeneszám le játszásakor magától küldi a 6000N-nek a tartalmat.
Remélem, ez segít az elindulásban, a neten számos helyen találsz útmutatókat konkrét megoldásokra. Szerencsére a setup a felhasználó életét megkönnyítendő nagymértékben automatizált. Sok sikert!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
dinnye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.06.03., szomb. 20:33
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dinnye »

Sziasztok!
Ha valaki tud, kérem segítsen. Az Audiolab 6000n-en okostelefonon simán megy a direkt stream, de én PC-én keresztül szeretném vezérelni a 6000n-t, de PC esetén csak hangtovábbítás történik,/pl. you tube, rendszerhangok is megszólalnak,/ tehát a
6000n nem streamel, csak hangot továbbítja az erősítőhöz. Ennyi erővel a PC hangkimenetét közvetlenül csatlakoztathatnám az erősítőhöz.
A kérdésem tehát, hogyan lehetne a PC-n keresztül csak vezérelni, míg a streamelést a 6000n végezné?

Avatar
koordinata
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2008.01.29., kedd 23:25
Értékelés: 58
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: koordinata »

SB Controller esetleg... http://wiki.slimdevices.com/index.php/S ... Controller
Rendszeren belül maradsz, és nagyjából meg is felel a leírt elvárásoknak.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Van egy SB Touch-om, amit szeretek, jonak tartok, tulajdonképpen a fö forráskészülékem.
Elsösorban lokalisan racsatlakoztatott tarolorol (pl. pendrive, de erre lehet SD kartyat is) jatszok le vele zenet kisebb mertekben internetradionak hasznalom.

Keresek egy hasonlo keszüleket, ami önmagaban - szamitogep, tablet, okostelefon, .. - kezelhetö, elsösorban lokalisan racsatlakoztatott pendrive-rol zenek, podcastok lejatszasara (pl. este ágyban, fülessel, elalvás elött), kisebb mertekben internetes radiokra - esetleg ez utobbi nem is feltétel.

Ha lehet gyorsan induljon (nem standby-bol, hanem "nullarol", akkor valoban bekapcsolva; szinte mint egy fm tuner), legyen stabil, megbizhatoan müködö,...es persze nem draga (ebay-en sokszor licitalok SB Touch-ra, 35e Ft-nyit sosem kinalok érte)

ha SB Touch nem dragan elerhetö, vennék egy masodikat is. Egyéb keszülektippek, javaslatok ?
Tippem szerint hordozhato DAP is megfelelne a celra, bar nem tudom melyiken van internetradio funkcio, de az nem feltetlenül szükseges.

pl. multkor lattam Fiio X3 elsö gen.-t 14-15e Ft-ert hirdetni, talan most is van Gen2 belöle 30e Ft-ert. Annak hangminösege es felhasznalobarátsága SB Touch-hoz kepest ?

(keresö hirdetest is feladtam a fenti szöveggel)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3343

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Csak csendben jegyezném meg, hogy a Melco és a Buffalo valójában egy cég! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Visszatérve a switchez, az a probléma hogy nincs abszolút értékben meghatározható legjobb hang, nem olyan mint a foci hogy aki több gólt rúg az győz. Kinek mi tetszik és leginkább a sajátja tetszik, azt toldozza foltozza különböző termékekkel amit nagyon drágán árulnak. Hít alapon működik, még mindig hallok egy jobb hangot...de mihez képest, mi a jó hang.
Na ezt nehéz meghatározni.
Például nekem egy nagyon jó hang volt pár éve Roger Waters koncert az arénában, vagy a King Crimson a Műpában, de lehet hogy ettől is van jobb, vagy másnak meg nem tetszett...

Avatar
Kocka07
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.01.27., csüt. 18:43
Értékelés: 19

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kocka07 »

Sziasztok!

Tidal hifi csomag lejátszásához milyen eszközt tudtok ajánlani?
Most hálózatról egy CA CXUHD-t használok, de a tidalhoz kéne valami más ami MQA kompatibilis!
Fontos lenne a minőség így a PC vagy TV gondolom kilőve!
A CA CXN V2 lenne egy megoldás, de ennyit nem szeretnék költeni rá.

Mit tudnátok ajánlani?

Erősítő Primare Elac hangfalakkal!

Zoli.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

robi20064 írta:
2020.05.13., szer. 12:59
Itt peldaul eleg sok info van:

https://shenzhenaudio.com/collections/vendors?q=MATRIX

meg itt is

https://www.matrix-digi.com/en/

Ha esetleg pontositanad hogy mi erdekel, akkor konnyebb lenne megvalaszolni a kerdest.
Mondjuk a topik címénél maradva a hálózati lejátszójuk érdekelne. Hang, stabilitás, szoftver stb. :)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Matrix Audio készülékekről van valakinek infója?

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7231
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

white-tiger írta:
2020.05.06., szer. 21:33
Sziasztok!
Nagy segítség kellene nekem Auralic Aries beállításához - akinek volt vagy van ilyen és tisztában van a Lighting Ds rejtelmeivel, vagy van valamilyen használható ötlete...
Előre is kösz.
Mi a probléma?
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Sziasztok!
Nagy segítség kellene nekem Auralic Aries beállításához - akinek volt vagy van ilyen és tisztában van a Lighting Ds rejtelmeivel, vagy van valamilyen használható ötlete...
Előre is kösz.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: st81 »

Üdvözletem!

Néhány hét együttélés után megosztanék pár tapasztalatot a Lindemann limetree "gyufásdobozról":
Ahogyan egy páran, én is "viszonylag" olcsó (kb 3-400eFt-os kerettel garázdálkodó), de megbízható hálózati lejátszót kerestem.
Meguntam a Popcorn A-410 idegesítő, sőt egyenesen csapnivaló zenelejátszási képességeit. Alapos olvasgatás után a Bluesound, Lindemann, és a Matrix audio legolcsóbb készülékei maradtak a rostán. Morfondíroztam az új és a használt között. Hajlottam volna egy Lumin-ra is, de jobban belegondolva az én jelenlegi rendszeremben egy kissé erős láncszem lett volna és használtan is majd' kétszeres árra lehetett számítani, mint amit a keret megengedett.
Nosza, még a kijárási korlátozás előtt elzarándokoltam meghallgatni a három gyártó termékeit.
A három közül a döntős a Lindemann és a Matrix audio maradt. Tény, hogy a Bluesound-nak volt a legjobb app-ja, de hangban a másik kettő volt jobb (vagy úgy is mondhatom, a popihoz képest nem volt sokkal jobb). Alapos hallgatózás után, habár szolgáltatások terén (ki- és bemenetek) elmaradt a Lindemann, de gyakorlatilag minden formátummal megbirkózott, egy kicsit jobb hangot produkált és a programja is áttekinthetőbb, egyszerűbb volt nekem mint a Matrix. Tény, hogy kinézetéről a 7200 Ft-os kanapé bohózat juthat az ember eszébe: Mi kerül ezen ennyibe?
Például, hogy nem rombolja az agysejtjeimet állandó vagy eseti jelleggel, mint a Popcorn tette.
Mivel használtként éppen Bekötöttem, hálózatra kapcsoltam, majd az applikáció letöltése után gyakorlatilag teljes mértékben használható lett.
Szépen felismerte a megosztott meghajtót, és viharos gyorsasággal beolvasta a lejátszható fájlokat. Ezután csak a play-t kellett megnyomni. A másik változatot is teszteltem: Jriver-rel a lejátszási listájáról indítva hallgatom. Maga a program (Jriver) távirányítható okostelefonnal, így szintúgy kényelmesen vezényelhető a kanapéről. Ezzel annyira elégedett vagyok, hogy maradtam ennél a verziónál.
Korábban (2007-től 2016-ig) már volt AKM csipes hangkártyám (Auzentech Prelude), de már nem volt Win 10 kompatibilis, így megváltam tőle. Egyébként hangban nagyon meg voltam vele elégedve.
Aztán átnyergeltem az Audio-gd Sabre csipes DAC-ra, amit szintúgy teljes megelégedéssel hallgattam (ez azért egy jól hallható plusz volt a régi hangkártyához képest - na meg az ára is). Kicsit drukkoltam is a Matrix audio-nak a tesztemben, mert az is Sabre csipes, de az AKM akkor és ott, azzal a lánccal egy kicsivel jobbnak bizonyult. Úgyhogy csipben visszatértem a kályhához és nem bántam meg. Még az én öreg Denon "mozikombájnom" is tudott pluszt adni a már megszokott zenéknek. Jobban leválnak a hangok a hangsugárzókról, térben jobban elhelyezhetők a hangszerek, eddig nem vagy kevésbé hallott hangok, effektek kerültek a zenébe.
Summa summarum: Bátran tudom ajánlani ezt a külcsínben visszafogott, aprócska, de hangban és szolgáltatásban "nagy" készüléket mindenki figyelmébe aki újként vagy használtként keres hálózati lejátszót.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

[/quote]
Settings>Lightning Device>Currently avaible>Additional Operations>Avaible input methods-SpotifyConnect
[/quote]

Köszönöm! De nekem ott nincs spoti...és nem pont ezek a menüpontok nevei sem...
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Online
Avatar
gucman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2016.12.02., pén. 16:52
Értékelés: 10

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gucman »

Tomrider írta:
2020.05.04., hétf. 15:54
Sziasztok!
Nekem is kérdésem lenne:
Auralic Aries LE tudja a Spotify-t?
Mindenhol azt olvasom, hogy igen, de én nem találom...és ha valaki tudja, akkor hogyan?
És még egy:
Milyen dac-ot "kössek" utána, hogy teljes MQA támogatás legyen?
Még azt sem tudom beállitani, hogy "passtrough" legyen, vagy ne, a Tidalon.
Megneztem, tavaly decemberi frissítés van rajta
Sokan ekézték az Onkyo appját, hát azt kell hogy mondjam, ez fényévekkel van lemaradva az Onkyo-tól, almáson is, meg androidon is. Egy előnyét látom, sokkal gyorsabb, de minden másban rosszabb...
Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!
Settings>Lightning Device>Currently avaible>Additional Operations>Avaible input methods-SpotifyConnect

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Indy írta:
2020.05.04., hétf. 15:37
Sajnos a Deezer-nek nincs és nem is tervezik hogy integrálják egy 3rd party appba (pl. az Bubble Upnp-be) vagy maguk megírják a DLNA/UPNP támogatást. Szomorú.
nagyrészt OFF:
a vicc az, hogy a Deezer tökéletesen integrálódik a BMW iDrive rendszerébe (6-os iDrive-tól felfelé biztosan), méghozzá bluetooth-on. Ergo, ha van Deezer Premium előfizetésed (ez kell az integrációhoz), és a telódon a Deezer, akkor beülsz a kocsiba, és a BMW menürendszerében megjelenik hangforrásként a Deezer, és iDrive-ról használhatod.
Anno (2,5 éve) én ezért fizettem elő a Deezer-re. A Tidal sajnos nem tud ilyent (legalábbis a 6-os iDrive-val nekem nem sikerült összeszekszuálnom), viszont a Tidal nekem jobban tetszik, ezért egy adott pillanatban el kellett döntsem, hogy mit hallgassak /mndkettőre nem akartam előfizetni/: Deezert otthon is és autóban is kényelmesen, vagy Tidalt otthon kényelmesen és nyögvenyelősen az autóban (normál bluetooth audio csatlakozás majd telefonon matatás a kormányról is használható autómenü helyett). A Tidalnál maradtam, Deezer ment a levesbe. De azért ez érdekes, hogy integrálták a BMW rendszerével, és valószínűleg más autómárkákra is rámentek. A Deezert nem integrálják ugyan médialejátszókba, de úgy tűnik, az autós társadalmat azért megcélozzák. Márpedig igen sokan hallgatnak zenét autóban, tehát ez nem is olyan rossz választás....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Sziasztok!
Nekem is kérdésem lenne:
Auralic Aries LE tudja a Spotify-t?
Mindenhol azt olvasom, hogy igen, de én nem találom...és ha valaki tudja, akkor hogyan?
És még egy:
Milyen dac-ot "kössek" utána, hogy teljes MQA támogatás legyen?
Még azt sem tudom beállitani, hogy "passtrough" legyen, vagy ne, a Tidalon.
Megneztem, tavaly decemberi frissítés van rajta
Sokan ekézték az Onkyo appját, hát azt kell hogy mondjam, ez fényévekkel van lemaradva az Onkyo-tól, almáson is, meg androidon is. Egy előnyét látom, sokkal gyorsabb, de minden másban rosszabb...
Köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni!
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »

dinnye írta:
2020.05.04., hétf. 13:28
alto írta:
2020.05.01., pén. 14:06
dinnye írta:
2020.05.01., pén. 12:21
Sziasztok!
Segítséget kérek. Hogyan lehet Deezert hallgatni a PC kihagyásával a - modem - router - CA 851n - erősítő - hangfalak - útvonalon. Több fórumban kérdeztem, többen válaszoltak, de még sajnos senki sem tudott érdemi választ adni.
Köszönettel.
Mivel a 851n-ben nincs Deezer kliens, úgy mint a Tidalt, közvetlenül nem tudod hallgatni.
Okostelefonról vagy tabletről viszont Airplay-el vagy Chromecasttal átlőheted a Deezer alkalmazásból a streamet a 851n-re.
Köszönöm a segítséget. A fiam megpróbálta, sajnos nem sikerült neki. Ha megkérhetnélek, hogy részletesebben leírnád a lépéseket. Valamit nem jól csináltunk. Android 10-es telefonja van.
Előre is köszönöm.
Sajnos a Deezer-nek nincs és nem is tervezik hogy integrálják egy 3rd party appba (pl. az Bubble Upnp-be) vagy maguk megírják a DLNA/UPNP támogatást. Szomorú.
Unfortunately, we do not offer DLNA/UPNP support or remote control in the near future but we do understand your frustration around that.
Megoldást jelenthetne ha almás készülékről AirPlay-en keresztül próbálnátok használni, vagy térjetek át a Tidal-ra, annak van normális Android támogatása akár a Cambridge Audio saját appjával, akár egy másik, univerzális alkalmazással (HifiCast, vagy a már említett Bubble Upnp)...

Vagy marad hogy vesztek egy Bluetooth modult a géphez és aptX kódolással már menni fog a Deezer...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

dinnye írta:
2020.05.04., hétf. 13:28
alto írta:
2020.05.01., pén. 14:06
dinnye írta:
2020.05.01., pén. 12:21
Sziasztok!
Segítséget kérek. Hogyan lehet Deezert hallgatni a PC kihagyásával a - modem - router - CA 851n - erősítő - hangfalak - útvonalon. Több fórumban kérdeztem, többen válaszoltak, de még sajnos senki sem tudott érdemi választ adni.
Köszönettel.
Mivel a 851n-ben nincs Deezer kliens, úgy mint a Tidalt, közvetlenül nem tudod hallgatni.
Okostelefonról vagy tabletről viszont Airplay-el vagy Chromecasttal átlőheted a Deezer alkalmazásból a streamet a 851n-re.
Köszönöm a segítséget. A fiam megpróbálta, sajnos nem sikerült neki. Ha megkérhetnélek, hogy részletesebben leírnád a lépéseket. Valamit nem jól csináltunk. Android 10-es telefonja van.
Előre is köszönöm.
Sose volt Androidos eszközöm, így ebben nem tudok segíteni, sajnálom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dinnye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.06.03., szomb. 20:33
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dinnye »

alto írta:
2020.05.01., pén. 14:06
dinnye írta:
2020.05.01., pén. 12:21
Sziasztok!
Segítséget kérek. Hogyan lehet Deezert hallgatni a PC kihagyásával a - modem - router - CA 851n - erősítő - hangfalak - útvonalon. Több fórumban kérdeztem, többen válaszoltak, de még sajnos senki sem tudott érdemi választ adni.
Köszönettel.
Mivel a 851n-ben nincs Deezer kliens, úgy mint a Tidalt, közvetlenül nem tudod hallgatni.
Okostelefonról vagy tabletről viszont Airplay-el vagy Chromecasttal átlőheted a Deezer alkalmazásból a streamet a 851n-re.
Köszönöm a segítséget. A fiam megpróbálta, sajnos nem sikerült neki. Ha megkérhetnélek, hogy részletesebben leírnád a lépéseket. Valamit nem jól csináltunk. Android 10-es telefonja van.
Előre is köszönöm.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

dinnye írta:
2020.05.01., pén. 12:21
Sziasztok!
Segítséget kérek. Hogyan lehet Deezert hallgatni a PC kihagyásával a - modem - router - CA 851n - erősítő - hangfalak - útvonalon. Több fórumban kérdeztem, többen válaszoltak, de még sajnos senki sem tudott érdemi választ adni.
Köszönettel.
Mivel a 851n-ben nincs Deezer kliens, úgy mint a Tidalt, közvetlenül nem tudod hallgatni.
Okostelefonról vagy tabletről viszont Airplay-el vagy Chromecasttal átlőheted a Deezer alkalmazásból a streamet a 851n-re.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dinnye
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2017.06.03., szomb. 20:33
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dinnye »

Sziasztok!
Segítséget kérek. Hogyan lehet Deezert hallgatni a PC kihagyásával a - modem - router - CA 851n - erősítő - hangfalak - útvonalon. Több fórumban kérdeztem, többen válaszoltak, de még sajnos senki sem tudott érdemi választ adni.
Köszönettel.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

white-tiger írta:
2020.04.30., csüt. 13:23
dbrnsk írta:
2020.04.30., csüt. 12:40
white-tiger írta:
2020.04.30., csüt. 12:24
Sziasztok!
Egy kérdés: Hálózati streamert ha a routerrel az újabb Cat6 kábellel kötöm össze akkor biztosabb és/vagy jobb minőségű kapcsolat lesz mintha csak a WiFi-n használnám?
Csak mert a gyártó a wi-fi kapcsolatot javasolja...
A kapcsolat biztosabb lehet, viszont hangilag nem biztos hogy jobban jársz, de ez függ az adott készüléktől is. Van készülék, amely érzékeny a kábelen érkező zavarokra (antennaként működik) és van amelyiket a saját WiFi antennája szór meg zajjal.
Kösz,
Vagyis akkor próba... A CAT6 tapasztalat miatt is érdekelt volna, ha valakinek van ilyen.
Nagyjából igen, a próba fog dönteni... Én CAT 7-tel próbáltam, de maradtam a WiFinél két készülék esetében is.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”