Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 12:44
-KP- írta:
2019.08.11., vas. 12:12
Ismét megkérdezem, mi avul el?
Sajnálom, hogy ennyire szívre vettél egy ártatlan megjegyzést. Ha nincs igazam, akkor semmi okod aggódni, és fejfalbaverős szmájlit használni.
Nem vettem a szívemre semmit, hanem szimplán nettó hülyeségnek tartom a gondolatmeneted. Igen nagy különbség a kettő :) Ezért is van a fejet falba verős smiley. Ki is fejtettem miért nem értek egyet. Nem is igazán tudtál valós dolgokat felhozni az elavulás mellett, csupán annyit, hogy nem kötelező egyet értenünk. Elpuffogtattál néhány általános közhelyet, azon kívül semmi. Hát nem is értünk egyet ebben. Ebben pedig nincs semmi személyes. Van egy téma amiben gyökeresen ellenkező a véleményünk. Na bumm, az élet megy tovább, én ettől holt nyugodtan alszom.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Bodnapet írta:
2019.08.12., hétf. 10:19
A mindent egybe integrált rendszer akkor lehet érdekes, ha valaki csak sztereózni akar. Ha már házimozi is szóba jön, akkor nem opció, hacsak nem bénán két front hangszóró áll egymás mellett.
A Linn DSI-DSM konfig menüjébe be tudom állítani a Unity Gain-t bármelyik analóg bemenetre. Ilyenkor kikerüli a jel az analóg hangerőszabályzót és kvázi végfokként működik. De ilyen az összes Hegel is, meg egy csomó egyéb erősítő is.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: marconi »

“Az egyik az, hogy a digitális technika elképzelhetelen ütemben fejlődik, ezért a múltra hivatkozás, meg az előre tekintés legalább is kérdéses.”

Én az ilyen kijelentéseket tevőknek ajánlanám igazán melegen egy Philips cd100 masina meghallgatását, főleg egy TJ féle tuningolt változatot. Bár persze ha ezt vesszük akkor mégiscsak hatalmasat fejlődött manapság - a majd 40 éves készülék.
Szóval ha a fent említett idézet megállná a helyét akkor a mai kommersz készülékeknek lazán le kellene zenélnie ezt az őskövület masinát, de ehelyett nem ez történik. Nagyon nem. Bőven a milliós/sokmilliós kategóriában kell keresgélni hogy hasonló színvonalat kapjunk.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

A mindent egybe integrált rendszer akkor lehet érdekes, ha valaki csak sztereózni akar. Ha már házimozi is szóba jön, akkor nem opció, hacsak nem bénán két front hangszóró áll egymás mellett.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

cables írta:
2019.08.12., hétf. 07:48
Az egyik az, hogy a digitális technika elképzelhetelen ütemben fejlődik
Jó de konkrétan mi fejlődik benne? Hány éve van cd szabvány, hány éve találták ki a sacd-t/dsd-t, hány éve vannak nagyfelbontású flac fileok? Azóta milyen újdonság jött? MQA? :fekverohog:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: cables »

Ebbe az elavulás vitába szállnék be néhány gondolattal. Az egyik az, hogy a digitális technika elképzelhetelen ütemben fejlődik, ezért a múltra hivatkozás, meg az előre tekintés legalább is kérdéses. Vannak ugyanis olyan fordulópontok, amiktől számítva már nem érdekes a múlt, még a közel múlt sem. A gyártók érdeke manapság nem az, hogy a vevő tíz év múlva is azt bizonygassa, hogy jól döntött, amikor a terméküket választotta. Ma az az érdek, hogy lehetőleg gyorsan elavuljanak a termékek, mert akkor fogják megvenni a legujabbat. Talán vannak olyan lobbizások is, hogy akár új szabványokat dolgoztatnak ki azért, hogy szinte kötelező legyen a legújabb eszközök megvétele.

Egy másik gondolat, ami már rólunk, az örök vásárlókról szól. Ha van pénzünk szeretjük azt elkölteni. Jól elkölteni, olyanra, ami örömet szerez, kicsit villogni is lehet vele, meg hát kell néha a lelkünknek a változás, jól esik új dolgokat kipróbálni.

Szóval én kevésbé integrált cuccok mellé tenném a voksomat.
(A röhej ebben az, hogy kb. 40 éve ugyanazt a saját építésű erősítőt használom, szóval, ha valaki nem váltogat audio cuccot, az én vagyok.)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 10:18
Az ilyen egyberendszer nem újdonság, csak az alacsonyabb árkategóriában egykomponensű mikrohifinek hívják. Nekem is ilyen van a hálószobámban, ahhoz még hangszórókat is adtak, hogy egységes legyen a rendszer :D Ötször kevesebbe került, mint a Lumin M1 új ára jelenleg a Bartimexnél, és minőségben nyilván nem tudja felvenni a versenyt vele, de az elv ugyanaz: futómű, előerősírő, digitális erősítő egybeépítve.

Na a Lumin ezt maxolta ki minőségben, tlejesítményben - és árban - az M1-gyel.

Az ilyen totális integrációnak nyilvánvalóak az általad felsorolt előnyei, de azegybeépítettségnek ugyanúgy van hátránya is... ha pl. egy korszerűbb futóművet akarsz (és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű), de a DAC/erősítő még tökéletes lenne, akkor majd egyben cseréled le az egészet az elavult digitális futómű miatt az eredeti árának töredékéért.

Ennek ellenére a Lumin M1 a mai áron (amint a Bartimex-nél láttam) egy igen vonzó ajánlat lehet azok számára, akik a teljes rendszerüket (hangfalakon kívül) lecserélnék egy ilyen “egyberendszerre”, mert az előnyök is azért nyilvánvalóak.
Nekem is volt többször minden egyben rendszerem, a klasszikus minihifitől, a hálózati funkciókkal ellátott high-tech házimozi erősítőn át, a kifejezetten audió célra szánt komolyabb all-in-one rendszerekig, de egyik sem a kompromisszummentességéről volt híres.
A Bluesound volt az első, ami fájdalommentes hangot hozott, emellett kiforrott, jól kezelhető appjával élmény játszani. A Lumin pedig olyan minőség, amit senkinek nem hinnék el (ismétlem, azok után, hogy hallottam Lumin futóművet, amit a rendszer(em) agyoncsapott).

Az avulás sajnos egy létező probléma. Az biztos, hogy az eddig felgyűlt zenék megmaradnak, azt pedig nem gondolom, hogy ne lenne mód egy esetleges teljesen új formátum esetében visszabutítani azt akár DSD-be, akár valami komoly felbontású PCM-be. Márpedig USB-ről, NAS-ról ezeket addig képes lesz lejátszani, amíg szerkezetileg működik :) Emiatt annyira nagy gond nincs, legfeljebb az online streamingről kell lemondjon az ember, ha tényleg befuccsol a támogatás.

Csak azt mondom, hogy meglepett ez a gép. Ez tényleg minőség. Olyan, ami tényleg és harmadszor is tényleg fel tudja venni a kesztyűt igazán komoly berendezések ellen. Ezt én eddig nem hittem volna. Nem csak úgy belebeszélés szintjén..!

Nem mondom, hogy mindenki menjen, rohanjon M1-et venni. Csak azt, hogy nekem hatalmas élmény és nagy meglepetés. Úgyis meg kell járjuk a saját utunkat. Ha pl. nem lett volna előtte több komoly szettem, nem biztos, hogy ennyire lelkesednék érte, mert biztosan ott lenne a gondolat, hogy mennyivel jobb lehet egy szeparált elemekből álló csúcs rendszer.. Így, szerteágazóbb tapasztalattal magam mögött, már tudom, hogy hova tegyem, nyugodtabban adok ki érte pénzt, mert hiszem, hogy nem fogom eladni pár hónap/év múlva.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

LIMAR írta:
2019.08.11., vas. 12:25
wittao írta:
2019.08.11., vas. 11:37
Nem vagyok teljesen informált, mert csak marginálisan követem a dolgot: Linn-ed Qobuzt-t támogat?
A Linn DS-ek is és a Luminok is támogatják.
Az előzőekhez hozzátéve, a Linn Katalyst upgradedel a Linn DS-ek is képesen nativ DSD lejátszására.
Nem is rosszul. Mi a saját Klimax DS-ünkben megcsináltattuk és bizony rettenetesen jó a hangja. Kb. a Lumin X1 szintjén van. Sokaknak még jobban is tetszik nála.
Azért azt tegyük hozzá, hogy tudtommal sajna csak a Klimax kapta meg a DSD lejátszás képességét, a többi nem.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.08.11., vas. 12:12
Ismét megkérdezem, mi avul el?
Sajnálom, hogy ennyire szívre vettél egy ártatlan megjegyzést. Ha nincs igazam, akkor semmi okod aggódni, és fejfalbaverős szmájlit használni.

Akárhogy nézzük, egy hálózati digitális futómű egy célszámítógép. Lehet, hogy saját oprendszerrel, de az.
Ha azt kérded, mi avul el benne az elkövetkező 10 évben, és félretesszük a szoftvertámogatás kérdését, mert ugye azt a Linn/Lumin az idő végezetéig nyújtja majd (és lesznek is biztosan a jelenlegi döntéshozói, nem is szűnik meg a cég meg mint pl. a Oppo Digital), azt mondom, nem tudom megmondani pontosan, de a számítástechnikában 10 év nagyon sok idő. Tehát abban igazam van, hogy a leggyorsabban a digitális hálózati futóművek avulnak. Ha lassú is bizonyos cégeknél ez a "leggyorsabban", akkor is "leggyorsabban".

Az, hogy az elmúlt 10 évben nem történt semmi olyan, ami miatt elavult volna a Linn DS-edben, az nem jelenti azt, hogy az elkövetkező 10 évben sem fog. Igen, nem tudod, hogy kijön-e egy újabb veszteségmentes tömörítési formátum, amihez a 10-15 éves hardver már nem lesz elég. Ez már egy számítástechnikai terület, és ott általában nagyon gyorsan tudnak avulni a cuccok. Vagy mi avul el egy laptopban 10 év alatt?

(De még a hardveres területen is történhet érdekes váratlan fejlemény, mondjuk valami olyan, mint a házimozinál, amit HDMI-nek hívnak, amelynek a megjelenése oda vezetett, hogy a legcsúcsabb proceszorok/AVR-ek is öt éven belül gyakorlatilag alig értek valamit az eredeti árukhoz képest, ha nem volt HDMI be- és kimenetük.)

De ne legyen igazam. Szívből kívánom Neked is, meg mindenkinek, aki ilyen drága hálózati futóművet használ. leborulok.gif

De a támadott véleményemben nem is az a legfontosabb mondanivaló. Hanem, hogy bármi avul benne, az egész avul miatta. Mert egybe van építve. Ez vagy számít, vagy nem számít, ki-ki döntse el maga.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.08.11., vas. 12:58-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

wittao írta:
2019.08.11., vas. 11:37
Nem vagyok teljesen informált, mert csak marginálisan követem a dolgot: Linn-ed Qobuzt-t támogat?
A Linn DS-ek is és a Luminok is támogatják.
Az előzőekhez hozzátéve, a Linn Katalyst upgradedel a Linn DS-ek is képesen nativ DSD lejátszására.
Nem is rosszul. Mi a saját Klimax DS-ünkben megcsináltattuk és bizony rettenetesen jó a hangja. Kb. a Lumin X1 szintjén van. Sokaknak még jobban is tetszik nála.
Én valahogy nem érzem, hogy a saját Linn Akurate DSM-em és a Lumin A1-em elavult volna 6-7 év alatt. Ma is tökéletesen elégedett vagyok velük. Nem is tudnék okot, hogy miért váltsam le őket. Persze egy Klimax DS (DSM) Katalyst, Lumin X1 jobb hangot ad, de már ezek is annyira jók, hogy nincs motivációm lecserélni egyiket sem.
Csatolmányok
AKDSM konfig.jpg
AKDSM konfig.jpg (120.99 KiB) Megtekintve 2238 alkalommal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

wittao írta:
2019.08.11., vas. 11:37
Többször bebizonyosodott, hogy egy adott gyártó nem támogatja szoftveresen az adott hardver képességei ellenére a hálózati lejátszót. Nem mondom, vannak üdítő színfoltok (Linn és Lumin is ilyen, magam részéről e kettő közül nézelődnék, ha nem PC-znék). De legalább ennyi kevésbé üdítő színfolt is van a hálózati lejátszók terén. Tehát igen, elavulHATnak és ez a gyártón múlik, nem a nép akaratán ahogy az már sokszor bebizonyosodott.
Nem vagyok teljesen informált, mert csak marginálisan követem a dolgot: Linn-ed Qobuzt-t támogat?
Igen, tudtommal támogatja a Qobuzt, de nincs qobuz előfizetésem.

Ismét megkérdezem, mi avul el? Egy hálózati cuccról beszélünk, ami szabványos TCP-t,UDP-t, UPNP-t, DLNA-t használ. Én Jriverrel használom a Linn-t, telefonon meg Gizmo/Jremote megy. Egyik se gyári app. Egyedül a Kazoo kell a tidal miatt... (De elárulom, hogy inkább a 140centis tévére lövöm ki a tidal képét windowsból és a kanapéról vezeték nélküli egérrel irányítom. Nem kicsit jobb így, mint egy tablet, telefon). Ezt ugyanúgy megtehetném akármilyen másik hálózati lejátszó esetén is, ami képes ezeket a protokolokat használni....Ez a szép ebben, ha egy készülék szabványos protokollokat használ, hogy bármilyen ezen szabványokat használó szoftverekkel működni fog.

Persze mindig arról beszélünk, ha jön mondjuk egy új streaming szolgáltató, ahhoz vajon lesz-e natív integráció. Persze, kár tagadni hogy van rá esély, hogy erre nemleges válasz fog jönni. Csak mondjuk elég pici. Most itt inkább hagyjuk a Pioneer-t és társait. Amíg van Linn, Lumin,Auralic stb. addig ezek nem igazán érdekelnek... De Tul esete is bizonyítja, elég kicsit keresgélni a szoftverek között és lehet megoldást találni sok mindenre, még akár ingyenesen is. Amit pedig használ most a Luminnal, az ugyanúgy használható egy Pio-val, vagy bármi mással. Amíg lesz olyan szoftver, amire meg van írva az aktuális sláger és integrálva van, és képes a szabványos hálózati protokollokon kilőni a hangot, addig akár az idők végezetéig is használható lesz egy szabványos hálózati lejátszó. Maximum nem a gyári appokkal. Szóval akkor mégis mi avul el? Itt is inkább szándékos elavultatásról lehet szó, mint valós elavulásról.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

-KP- írta:
2019.08.11., vas. 11:00
Bocs, de ha akarnék se tudnék, kevésbé egyetérteni.
Hogy kaef2-t plagizáljam: nem kell egyetértenünk :rolleyes:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.08.11., vas. 11:41-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 10:18
Az ilyen totális integrációnak nyilvánvalóak az általad felsorolt előnyei, de azegybeépítettségnek ugyanúgy van hátránya is... ha pl. egy korszerűbb futóművet akarsz (és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű), de a DAC/erősítő még tökéletes lenne, akkor majd egyben cseréled le az egészet az elavult digitális futómű miatt az eredeti árának töredékéért.
Bocs, de ha akarnék se tudnék, kevésbé egyetérteni.

"és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű" :smile51:

Aki 2009-ben vett egy Linn DS-t, az a mai napig tudja használni gond nélkül, és 10 év múlva is ugyanúgy tudni fogja használni. Egyedüli hátrányuk a natív dsd hiánya. Amit egy Roon/Jriver röhögve átkonvertál pcm-re. Egy ilyen Lumin ráadásul még natív dsd-t is tud. Szóval játszik kis és nagyfelbontású flac fileokat meg dsd-t és AAC-t és MQA-t. Szóval ezen mi fog elavulni? Jön egy új csoda formátum és kukázzuk a pcm-et és a dsd-t is? Elavult lesz a TCP/IP? Újra feltalálja valaki a spanyol viaszt, vagy mi? Tudsz valamit, amit mi nem?
Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 10:18
akik a teljes rendszerüket (hangfalakon kívül) lecserélnék egy ilyen “egyberendszerre”, mert az előnyök is azért nyilvánvalóak.
Ezzel megint azt sugallod, hogy a "teljes" értékű rendszerhez képest az ilyen "egybe" rendszer nem teljes értékű. Ugyanis egy ilyen kütyü, teljes értékű rendszer, így eléggé félrevezetőek ezek a jelzők és ahogy használod őket. Nyilván a teljesítmény limitált (60W 8 Ohm, 100W 4 Ohm) de rengeteg külön komponensekből álló rendszer se tud ennél többet.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.08.11., vas. 09:59
kaef2 írta:
2019.08.11., vas. 09:34
Az oka annak, hogy csak a vásárlás végén derül ki a végleges ár, az lehet, hogy akkor kerül megadásra a szállítási cím. Csak utána tudja a rendszer, hogy mi a célország, addig nem tud a végleges ÁFÁ-val számolni. Nincs szó trükközésről szerintem egy Amazon méretű webshop esetén. Elég sokat vásárolok a német Amazonon cégesen is, magánszemélyként is, de nem tapasztaltam, hogy trükköztek volna. Persze nem védeni akarom őket, arra biztosan nem szorulnak rá, csupán a tapasztalataimat írtam le.
Nem értek egyet. Regisztrálva vagy a rendszerben, és be vagy lépve. Van egy számlázási címed, és vannak szállítási címeid. Mindegyik magyar. Nem tudja a rendszer, hogy hová fogod kérni a szállítás, és azt feltételezi, hogy Németországba? Úgy, hogy minden megadott címed magyar? Ezért a Németországra érvenyes árakat mutatja?
Informatikusként ezt elfogadhatatlannak tartom, és ismerve az Amazon informatikai fejlesztői “gépezetét”, amely a világ egyik legnagyobbja, ebben szándékosságot feltételezni (trükköznek a megjelenített árakkal) nem tévedés.
Példaként ott a már említett bike24.de Az, ha belépsz magyar címre szóló regisztrációval, rögtön átváltanak a megjelenített árak magyar-ÁFÁsra. Egy, az Amazonnál legalább két nagyságrenddel kisebb kisebb cég webshopjában.

A 35ezer eurós értékhatárról nem tudtam, köszönöm a felvilágosítást leborulok.gif
Ez is azt jelenti, hogy kis cégek webshopjaiban (mint az általam linkelt) érdemesebb lehet nézelődni.
Nem kell egyetértenünk. :)

Számos olyan eset volt, a céges Amazon rendeléseinknél, amikor a végfelhasználó címére küldettük az árut Szlovákiába, Romániába, Ukrajnába ott igen csak jól jött ez a lehetőség. Mondjuk cégesen ugye nem fizetünk ÁFÁ-t, de például a végleges szállítási költség is így alakult ki, a szállítási cím megadásakor.

Természetesen mindenki ott vásárol, ahol csak kedve van, én magam részéről a nagyobb cégeket preferálom, még akkor is ha egy kicsit esetleg többe kerülnek. A kicsik support tevékenységével vannak rossz tapasztalataim. Sajnos. Persze el tudom képzelni, hogy másoknak meg a nagyokkal vannak hasonlók.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 23:37
Filózgatok itt magamban unásig, hogy miért vagyok ennyire magabiztosan elégedett az M1 hangjával. Annyi mindenért lelkendeztem már, most mégis magabiztosabb vagyok a döntésemet illetően, mint korábban.

Arra lyukadtam ki, hogy ez egy nagy előnye az all-in-one rendszereknek. Mivel a teljes lánc cserélődik a hangsugárzók előtt, nincs olyan változó, vagy láncszem, ami elfedné. Ha veszek pl. egy DAC-ot, annak csak egy részét hallom, mert a többi elektronika még ugyanúgy beleszól (hozzáteszi, vagy elveszi a magáét). Egy általános karaktere megmarad a rendszernek. Ráadásul hiába jó egy készülék önmagában, ha nincs meg a szinergia a többivel, csapnivaló is lehet az eredmény. Épp ezért mindig ott a rizikó, bármit is végy, hogy jól fog-e illeszkedni a többihez. Na az M1-nél nincs ilyen :) Itt hallható a különbség, az első pillanattól - és ami biztos, ezt nem tudod elhangolni. Ráadásul tényleg markáns az eltérés, mert "mindent" cseréltél, nem nüanszokról beszélünk, nem egy elemet változtatsz, hanem mindent. Emiatt könnyebben megítélhető a karaktere. Ez igaz persze mindegyik másik egyberendszerre is. Már ha értitek a katyvaszomból, hogy mire akarok kifutni..
Az ilyen egyberendszer nem újdonság, csak az alacsonyabb árkategóriában egykomponensű mikrohifinek hívják. Nekem is ilyen van a hálószobámban, ahhoz még hangszórókat is adtak, hogy egységes legyen a rendszer :D Ötször kevesebbe került, mint a Lumin M1 új ára jelenleg a Bartimexnél, és minőségben nyilván nem tudja felvenni a versenyt vele, de az elv ugyanaz: futómű, előerősírő, digitális erősítő egybeépítve.

Na a Lumin ezt maxolta ki minőségben, tlejesítményben - és árban - az M1-gyel.

Az ilyen totális integrációnak nyilvánvalóak az általad felsorolt előnyei, de azegybeépítettségnek ugyanúgy van hátránya is... ha pl. egy korszerűbb futóművet akarsz (és azt hiszem semmi nem korszerűtlenedik olyan gyorsan, mint egy hálózati digitális futómű), de a DAC/erősítő még tökéletes lenne, akkor majd egyben cseréled le az egészet az elavult digitális futómű miatt az eredeti árának töredékéért.

Ennek ellenére a Lumin M1 a mai áron (amint a Bartimex-nél láttam) egy igen vonzó ajánlat lehet azok számára, akik a teljes rendszerüket (hangfalakon kívül) lecserélnék egy ilyen “egyberendszerre”, mert az előnyök is azért nyilvánvalóak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kaef2 írta:
2019.08.11., vas. 09:34
Az oka annak, hogy csak a vásárlás végén derül ki a végleges ár, az lehet, hogy akkor kerül megadásra a szállítási cím. Csak utána tudja a rendszer, hogy mi a célország, addig nem tud a végleges ÁFÁ-val számolni. Nincs szó trükközésről szerintem egy Amazon méretű webshop esetén. Elég sokat vásárolok a német Amazonon cégesen is, magánszemélyként is, de nem tapasztaltam, hogy trükköztek volna. Persze nem védeni akarom őket, arra biztosan nem szorulnak rá, csupán a tapasztalataimat írtam le.
Nem értek egyet. Regisztrálva vagy a rendszerben, és be vagy lépve. Van egy számlázási címed, és vannak szállítási címeid. Mindegyik magyar. Nem tudja a rendszer, hogy hová fogod kérni a szállítás, és azt feltételezi, hogy Németországba? Úgy, hogy minden megadott címed magyar? Ezért a Németországra érvenyes árakat mutatja?
Informatikusként ezt elfogadhatatlannak tartom, és ismerve az Amazon informatikai fejlesztői “gépezetét”, amely a világ egyik legnagyobbja, ebben szándékosságot feltételezni (trükköznek a megjelenített árakkal) nem tévedés.
Példaként ott a már említett bike24.de Az, ha belépsz magyar címre szóló regisztrációval, rögtön átváltanak a megjelenített árak magyar-ÁFÁsra. Egy, az Amazonnál legalább két nagyságrenddel kisebb kisebb cég webshopjában.

A 35ezer eurós értékhatárról nem tudtam, köszönöm a felvilágosítást leborulok.gif
Ez is azt jelenti, hogy kis cégek webshopjaiban (mint az általam linkelt) érdemesebb lehet nézelődni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 23:37
Filózgatok itt magamban unásig, hogy miért vagyok ennyire magabiztosan elégedett az M1 hangjával. Annyi mindenért lelkendeztem már, most mégis magabiztosabb vagyok a döntésemet illetően, mint korábban.

Arra lyukadtam ki, hogy ez egy nagy előnye az all-in-one rendszereknek. Mivel a teljes lánc cserélődik a hangsugárzók előtt, nincs olyan változó, vagy láncszem, ami elfedné. Ha veszek pl. egy DAC-ot, annak csak egy részét hallom, mert a többi elektronika még ugyanúgy beleszól (hozzáteszi, vagy elveszi a magáét). Egy általános karaktere megmarad a rendszernek. Ráadásul hiába jó egy készülék önmagában, ha nincs meg a szinergia a többivel, csapnivaló is lehet az eredmény. Épp ezért mindig ott a rizikó, bármit is végy, hogy jól fog-e illeszkedni a többihez. Na az M1-nél nincs ilyen :) Itt hallható a különbség, az első pillanattól - és ami biztos, ezt nem tudod elhangolni. Ráadásul tényleg markáns az eltérés, mert "mindent" cseréltél, nem nüanszokról beszélünk, nem egy elemet változtatsz, hanem mindent. Emiatt könnyebben megítélhető a karaktere. Ez igaz persze mindegyik másik egyberendszerre is. Már ha értitek a katyvaszomból, hogy mire akarok kifutni..
Hasonló okok miatt (egyszerűség és gyári optimalizálás) szoktam mondogatni, hogy akinek viszonylag kicsi a szobája és tud közeltérben (kb max 2-2,5 méterről) zenét hallgatni az próbálkozzon aktív hangfalakkal. Leginkább csak a hallgatás és a hangfal helyét lehet és kell beállítani és utána sokkal egyszerűbb lehet az ember élete, ha a játszónak van egy szabályozott kimenete.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Aszpirin írta:
2019.08.10., szomb. 09:59
kaef2 írta:
2019.08.10., szomb. 08:42
Úgy hiszem az eus ÁFA rendelkezések szerint a végfelhasználó címe szerinti ÁFÁ-t kell a webshopokban fizetni
OFF

Az EU-s rendelkezések tudtommal nem ennyire egyértelműek, a vásárlás helye szerinti ÁFÁt kell fizetni (tudtommal nem térnek ki a webshopokra külön, vagy változtattak mostanában?, azt írod 3-4 éve...).
Hogy webes vásálásnál mi a "vásárlás helye", az leginkább a webshopokat üzemeltető cégek értelmezésére van bízva. És bizton mondom, hogy az a kivétel, hogy a magyar ÁFA-t számítják fel (ismerek még egy-két ilyen helyet, pl bike24.de, viszont 99% a webshop működtetési helyét tekinti a vásárlás helyének).
Teljesen egyértelmű a rendelkezés: az ÁFA megfizetése kapcsán az uniós szabályozás a célország elvét követi, a kiindulópont az, hogy minden a tényleges fogyasztás helyén adózzon.

"...ha a vásárló magánszemély: mivel ő nem adóalany, nem terhelhető rá az adófizetési kötelezettség. Így viszont hogyan valósítható meg a célországban történő adózás? Erre hoz egy speciális szabályt az uniós Irányelv: amennyiben a vásárló nem adóalany, a teljesítés helye az érkezési ország, az az ország, ahol a vásárló ténylegesen található – az áfát pedig a teljesítés helyén kell megfizetni.

A gond mindezzel az, hogy egy kisebb cég, amelytől csak időnként vásárolnak külföldről, összességében nem nagy bevételt generálva, gyakorlatilag belerokkanna az adminisztrációs költségekbe. ..... Egy kis webshopnak ez nyilván nem éri meg, ezért az Irányelv bölcsen értékhatárhoz rendeli a szabály alkalmazását.

Értékhatár

A bonyodalmas fenti eljárást csak akkor kell alkalmazni, ha egy naptári évben az adott országba folytatott értékesítések nettó értéke meghalad egy bizonyos értékhatárt. Az értékhatárt az egyes tagországok egyedileg határozták meg, 35 és 100 ezer euró között mozoghat. Szlovákiában például a minimumra, 35.000 euróra állították be. Természetesen az értékesítő dönthet úgy, hogy már az értékhatár elérése előtt is az érkezési ország szabályait alkalmazza – ez viszont csak az értékhatár elérése után lesz kötelező......Amíg egy külföldre is értékesítő magyar vállalkozás el nem éri az adott értékhatárt, addig a magyar áfát fel felszámolnia. Miután viszont túllépi a 35 ezer eurót, vagy az adott államban megállapított értékhatárt, regisztrálnia kell az adott országban és fizetnie az ottani forgalmi adót.”

Elektronikus úton nyújtott szolgáltatásnak számít a szoftver, zene, film vagy játék rendelkezésre bocsátása, vagy a távoktatás. A szabályozás kimondja, hogy az ilyen típusú szolgáltatásoknál a teljesítési hely mindig az igénybevevő lakóhelye, akkor is, ha a vásárló nem adóalany."


https://ado.hu/ado/egyszerusodhet-a-web ... afizetese/

Dolgozik az EU azon, hogy 2021-ig a webshopok számára tovább egyszerűsítse a bevallást.

Az oka annak, hogy csak a vásárlás végén derül ki a végleges ár, az lehet, hogy akkor kerül megadásra a szállítási cím. Csak utána tudja a rendszer, hogy mi a célország, addig nem tud a végleges ÁFÁ-val számolni. Nincs szó trükközésről szerintem egy Amazon méretű webshop esetén. Elég sokat vásárolok a német Amazonon cégesen is, magánszemélyként is, de nem tapasztaltam, hogy trükköztek volna. Persze nem védeni akarom őket, arra biztosan nem szorulnak rá, csupán a tapasztalataimat írtam le.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Filózgatok itt magamban unásig, hogy miért vagyok ennyire magabiztosan elégedett az M1 hangjával. Annyi mindenért lelkendeztem már, most mégis magabiztosabb vagyok a döntésemet illetően, mint korábban.

Arra lyukadtam ki, hogy ez egy nagy előnye az all-in-one rendszereknek. Mivel a teljes lánc cserélődik a hangsugárzók előtt, nincs olyan változó, vagy láncszem, ami elfedné. Ha veszek pl. egy DAC-ot, annak csak egy részét hallom, mert a többi elektronika még ugyanúgy beleszól (hozzáteszi, vagy elveszi a magáét). Egy általános karaktere megmarad a rendszernek. Ráadásul hiába jó egy készülék önmagában, ha nincs meg a szinergia a többivel, csapnivaló is lehet az eredmény. Épp ezért mindig ott a rizikó, bármit is végy, hogy jól fog-e illeszkedni a többihez. Na az M1-nél nincs ilyen :) Itt hallható a különbség, az első pillanattól - és ami biztos, ezt nem tudod elhangolni. Ráadásul tényleg markáns az eltérés, mert "mindent" cseréltél, nem nüanszokról beszélünk, nem egy elemet változtatsz, hanem mindent. Emiatt könnyebben megítélhető a karaktere. Ez igaz persze mindegyik másik egyberendszerre is. Már ha értitek a katyvaszomból, hogy mire akarok kifutni..

Ebri
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2019.07.02., kedd 08:46
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ebri »

Aszpirin írta:
2019.08.10., szomb. 09:59
kaef2 írta:
2019.08.10., szomb. 08:42
Úgy hiszem az eus ÁFA rendelkezések szerint a végfelhasználó címe szerinti ÁFÁ-t kell a webshopokban fizetni
OFF

Az EU-s rendelkezések tudtommal nem ennyire egyértelműek, a vásárlás helye szerinti ÁFÁt kell fizetni (tudtommal nem térnek ki a webshopokra külön, vagy változtattak mostanában?, azt írod 3-4 éve...).
Távolsági értékesítés, bizonyos összeghatár felett a célország ÁFA mértékével kell felszámítani az ÁFA-t. Ezt az összefoglalót találtam.

http://kamaraonline.hu/cikk/a-tavolsagi ... tudnivalok

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

gyszabolcs írta:
2019.08.10., szomb. 19:02
Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
...de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.
Lehet a LUMIN alkalmazásban TIDAL lejátszási listát menteni, akár a TIDAL felhasználói fiókodba is. Szerkeszteni nem lehet a már elmentett playlisteket csak felülírni a meglévőt. Ha jól értem a problémát.
Ha hallgatok egy zenét, ami megtetszik és hozzá akarom adni a lejátszási listához (akár local, akár Tidal), azt nem tehetem meg.
Csak úgy, hogy újra elmentem a teljes lejátszási listát. De mivel közben 40 olyan számot is meghallgattam (legalábbis belehallgattam) ami nem tetszett, azokat egyesével ki kell törölni.

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
...de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.
Lehet a LUMIN alkalmazásban TIDAL lejátszási listát menteni, akár a TIDAL felhasználói fiókodba is. Szerkeszteni nem lehet a már elmentett playlisteket csak felülírni a meglévőt. Ha jól értem a problémát.

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:32
vlaca írta:
2019.08.10., szomb. 08:08
Hi! A lumin és a kazoo app mellett még ezt a 2 appot esetleg érdemes kipróbálni(ios):
mconnect Player
AK Connect

Mindkettő upnp/dlna készülékekre tud streamelni, de a tidal integrálva van az app-ba. Konkrétan az appon belül kell megadni a tidal előfizetésed adatait.
Régebben használtam, de nem emlékszem hogy ezeknél működött-e a playlistbe mentés, de egy próbát megér :rolleyes:
Most lms(logitech media server) alapú streamelest használok, ennél sem megy a playlistbe mentés, ha el akarok menteni valamit, elindítom a tidal appot ipad-en és abban mentem el :napsut:
Működik mindkettő ;peace;
Köszönöm szépen!! Androidon, ingyenes szoftverek és tökéletesen kommunikálnak a Luminnal.

(Icipici elmaradás még mindig van a BlueOS-hez képest, mert TIDAL és NAS zenéket vegyesen nem tehetsz saját lejátszási listába - de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.)
Na zsíír :smile29:
Szívesen!
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Tul írta:
2019.08.10., szomb. 16:26


Sajnos egyik sem megy már a régi tabletemen sem. Feketeség minden készüléken.
Majd kipróbálom a telómon.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

vlaca írta:
2019.08.10., szomb. 08:08
Hi! A lumin és a kazoo app mellett még ezt a 2 appot esetleg érdemes kipróbálni(ios):
mconnect Player
AK Connect

Mindkettő upnp/dlna készülékekre tud streamelni, de a tidal integrálva van az app-ba. Konkrétan az appon belül kell megadni a tidal előfizetésed adatait.
Régebben használtam, de nem emlékszem hogy ezeknél működött-e a playlistbe mentés, de egy próbát megér :rolleyes:
Most lms(logitech media server) alapú streamelest használok, ennél sem megy a playlistbe mentés, ha el akarok menteni valamit, elindítom a tidal appot ipad-en és abban mentem el :napsut:
Működik mindkettő ;peace;
Köszönöm szépen!! Androidon, ingyenes szoftverek és tökéletesen kommunikálnak a Luminnal.

(Icipici elmaradás még mindig van a BlueOS-hez képest, mert TIDAL és NAS zenéket vegyesen nem tehetsz saját lejátszási listába - de ezzel könnyebben meg tudok békélni, mint a TIDAL-os playlist kezelés hiányával.)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”