Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Alex_Aston írta:
Ma, 13:07
mishow írta:
Ma, 13:02
....
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
....
Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
Elvben tökéletesen igazad van. Gyakorlatban tudnék mesélni … de ez itt OFF no meg bízzunk a legjobbakban :smile53:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Tredqill írta:
Tegnap, 20:10

Talán mégis a Wi-Fi-vel lenne gond?
A számítógépem is ugyanolyan messze van a Wi-Fi-től és 500Mbit/sec az adatkapcsolat sebessége.
Ráadásul a hálózati lejátszó sokkal messzebbről is képes fogni a jelet.
Amikor beüzemeltem, akkor láttam, hogy legalább 5 Wi-Fi-t látott, míg a telefonom, számítógépem csak a saját Wi-Fi-met látja, a szomszédoké már túl messze van neki.
Tehát nekem furcsa, hogy a hálózati lejátszón sokkal jobb antenna van, mégsem tud stabil kommunikációt létesíteni.
De hamaronan kipróbálom lan kábellel és akkor kiderül.
Az átviteli minőség szempontjából nem releváns, hogy mekkora távolságból mennyi AP-t lát. A tényleges sebességet és stabilitást számos terhelés alatti paraméter befolyásolja. Legfőképp a saját maga által gerjesztett zaj.
Az ilyen szaggatás lehet szoftver hibától is (puffer ürítés/írás), próbáld meg alaphelyzetbe állítani.

Am 0. lépés, hogy vásárlás előtt megnézzük mit veszünk és messziről elkerüljük a ránézésre is igénytelen konstrukciós hibáktól hemzsegő készülékeket:
AUDIOLAB-6000N-Review-4.jpg
AUDIOLAB-6000N-Review-4.jpg (16.24 KiB) Megtekintve 64 alkalommal
142310udwh268v14h2418s.jpg
142310udwh268v14h2418s.jpg (240.29 KiB) Megtekintve 64 alkalommal

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4399
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2387

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

mishow írta:
Ma, 13:02
....
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
....
Szerintem ehhez nem kell jófejség.
Ha hibás a termék, akkor vagy megjavítják/kicserélik egy jóra, vagy ha mind ilyen, akkor pénz visszafizetés.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tredqill írta:
Ma, 12:33
mishow írta:
Ma, 11:33
Tredqill írta:
Ma, 11:23
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Hűha :nonononono:
Szerintem vidd vissza …
Neten vetted vagy kereskedőnél személyesen?
Újonnan vettem boltban.
Kár, mert netes vásárlásnál lett volna 14 nap elállási jogod, amit ebben az esetben indokoltan használhatnál fel.
Reméljük a boltban jófejek lesznek és segítenek, mert ez így nagyon gáz :smile30:
Hacsak valakinek nincs ötlete, mi a baj és hogyan lehet megoldani gondolkodik.gif

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

mishow írta:
Ma, 11:33
Tredqill írta:
Ma, 11:23
mishow írta:
Ma, 10:43

Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Hűha :nonononono:
Szerintem vidd vissza …
Neten vetted vagy kereskedőnél személyesen?
Újonnan vettem boltban.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tredqill írta:
Ma, 11:23
mishow írta:
Ma, 10:43
Tredqill írta:
Ma, 10:02
Mármint a korábban említett Audiolab 6000N
Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Hűha :nonononono:
Szerintem vidd vissza …
Neten vetted vagy kereskedőnél személyesen?

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

mishow írta:
Ma, 10:43
Tredqill írta:
Ma, 10:02
Tredqill írta:
Ma, 09:55
Aki ad egy email címet, annak elküldöm, mit produkál a lejátszó internet kábellel
Mármint a korábban említett Audiolab 6000N
Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!
Egy hanfelvételt készítettem arról, hogy mit produkál a lejátszó, ha kábellel van a routerhez csatlakoztatva.
Ezzel a linkkel elérhető a hangfelvétel.
https://drive.google.com/file/d/1vxEv5U ... p=drivesdk
Míg wifivel néha megakadt a zene, kábellel hallgathatatlan.
Eleinte 2,4GHz-es wifiről ment.
A használati útmutató szerint az 5GHz-essel érhető el a legnagyobb stabilitás.
Telefonon ha a 2,4-esre csatlakozok a 7-8 méterről ahol a 6000N is van, akkor 5/5 a wifi jel erőssége. Az 5GHz-essel sokkal gyengébb a jel 2/5 ugyanis az 5GHz-es wifinek kisebb a hatótávolsága.
Ez mind lényegtelen, ami roppantul zavaró az az, hogy kábellel a legrosszabb, katasztrofális, használhatatlan.
(egy másik tag videója: https://www.youtube.com/watch?v=MS8ip6ugMf8)

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4398
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tredqill írta:
Ma, 10:02
Tredqill írta:
Ma, 09:55
Aki ad egy email címet, annak elküldöm, mit produkál a lejátszó internet kábellel
Mármint a korábban említett Audiolab 6000N
Szerintem mindenkit kíváncsivá tettél, ha már belekezdtél, írd meg ide röviden lécci!

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

Tredqill írta:
Ma, 09:55
Aki ad egy email címet, annak elküldöm, mit produkál a lejátszó internet kábellel
Mármint a korábban említett Audiolab 6000N

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

Aki ad egy email címet, annak elküldöm, mit produkál a lejátszó internet kábellel

Online
moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: moleszka »

Tredqill írta:
Ma, 02:08
moleszka írta:
Tegnap, 23:25
Tredqill írta:
Tegnap, 20:10


Talán mégis a Wi-Fi-vel lenne gond?
A számítógépem is ugyanolyan messze van a Wi-Fi-től és 500Mbit/sec az adatkapcsolat sebessége.
Ráadásul a hálózati lejátszó sokkal messzebbről is képes fogni a jelet.
Amikor beüzemeltem, akkor láttam, hogy legalább 5 Wi-Fi-t látott, míg a telefonom, számítógépem csak a saját Wi-Fi-met látja, a szomszédoké már túl messze van neki.
Tehát nekem furcsa, hogy a hálózati lejátszón sokkal jobb antenna van, mégsem tud stabil kommunikációt létesíteni.
De hamaronan kipróbálom lan kábellel és akkor kiderül.
Mindenképpen nézd meg a wifid egy analizátor programmal. A vezeték nélküli hálózatok különboző csatornákon/frekvenciákon működik. nézd meg, hogy a szomszédod wifije minnél távolabb legyen a Te kiválsztott csatornádtól. Az audiolab nagyon kényes erre sajnos. A lan a legjobb megoldás lehet letekert antennák mellett.
Egy személyes megjegyzést még hozzátennék. Nagyon sok 6000-es audiolab van eladó nem véletlenül. Rengeteg szoftveres hibát képesek produkálni az akadástól a teljes fagyásig. De nem kell pánikba esni Én a Node 2i-t küldtem vissza egy péntek-szombat-vasárnap után. Konkrétan a használhatatlanság tetejét súrolta sajnos. Utána az n130 tökéletes lett. Olvastam előre róla, hogy a 2i tud produkálni "eseményeket", de hát csak olcsóbb volt...Sajna Nálam a típus csere hozott megoldást.
Mindenképpen megpróbálom lan kábellel is.
Szoftveres hibát, fagyást is talasztaltam már, ez lehet hogy a Playfi hibája volt.
Nagyon elszomorító, hogy vesz az ember 150-200 ezer forintért egy készüléket aminek csak egy feladata lenne, de azt sem tudja megfelelően teljesíteni.
A Node 2i-vel mi volt a probléma?
Kb ugyan ezek. Eldobta a NAS kapcsolatot. Masodpercekre megállt. Teljes fagyás. Minőseget váltottam a tidalban és megállt. Melegedett…. Már az üzletben jelezték, hogy nem olyan stabil mint az “új”, de ha nem tetszik cserélhetem. A Power Edge és az n130 al nem volt ilyen jellegű probléma. Azok nem rossz ár érték arányúak, bár a hangjuk annyira nem mindent vivő szerintemDe sok hasonló áru nagy nevű márkát a belépő szinten maga mögé utasítanak (név nélkül természetesen, nem szeretnék senkit megnántani). Mind a kettőt mikor eladtam olyan vette meg aki előtte az új 6000es szettet cserélte(hasonló felháborodással volt mint ahogy Te is irtad).
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

moleszka írta:
Tegnap, 23:25
Tredqill írta:
Tegnap, 20:10
-CB- írta:
Tegnap, 16:35


Hát sokszor de!
Talán mégis a Wi-Fi-vel lenne gond?
A számítógépem is ugyanolyan messze van a Wi-Fi-től és 500Mbit/sec az adatkapcsolat sebessége.
Ráadásul a hálózati lejátszó sokkal messzebbről is képes fogni a jelet.
Amikor beüzemeltem, akkor láttam, hogy legalább 5 Wi-Fi-t látott, míg a telefonom, számítógépem csak a saját Wi-Fi-met látja, a szomszédoké már túl messze van neki.
Tehát nekem furcsa, hogy a hálózati lejátszón sokkal jobb antenna van, mégsem tud stabil kommunikációt létesíteni.
De hamaronan kipróbálom lan kábellel és akkor kiderül.
Mindenképpen nézd meg a wifid egy analizátor programmal. A vezeték nélküli hálózatok különboző csatornákon/frekvenciákon működik. nézd meg, hogy a szomszédod wifije minnél távolabb legyen a Te kiválsztott csatornádtól. Az audiolab nagyon kényes erre sajnos. A lan a legjobb megoldás lehet letekert antennák mellett.
Egy személyes megjegyzést még hozzátennék. Nagyon sok 6000-es audiolab van eladó nem véletlenül. Rengeteg szoftveres hibát képesek produkálni az akadástól a teljes fagyásig. De nem kell pánikba esni Én a Node 2i-t küldtem vissza egy péntek-szombat-vasárnap után. Konkrétan a használhatatlanság tetejét súrolta sajnos. Utána az n130 tökéletes lett. Olvastam előre róla, hogy a 2i tud produkálni "eseményeket", de hát csak olcsóbb volt...Sajna Nálam a típus csere hozott megoldást.
Mindenképpen megpróbálom lan kábellel is.
Szoftveres hibát, fagyást is talasztaltam már, ez lehet hogy a Playfi hibája volt.
Nagyon elszomorító, hogy vesz az ember 150-200 ezer forintért egy készüléket aminek csak egy feladata lenne, de azt sem tudja megfelelően teljesíteni.
A Node 2i-vel mi volt a probléma?

Online
moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: moleszka »

Tredqill írta:
Tegnap, 20:10
-CB- írta:
Tegnap, 16:35
Tredqill írta:
Tegnap, 16:12
Még arra gondoltam, hogy megpróbálom Wi-Fi helyett ethernet kábellel csatlakoztatni a hálózathoz.
De szerintem 7 méter nem jelenthetne problémát a Wi-fi kapcsolatnak.
Hát sokszor de!
Talán mégis a Wi-Fi-vel lenne gond?
A számítógépem is ugyanolyan messze van a Wi-Fi-től és 500Mbit/sec az adatkapcsolat sebessége.
Ráadásul a hálózati lejátszó sokkal messzebbről is képes fogni a jelet.
Amikor beüzemeltem, akkor láttam, hogy legalább 5 Wi-Fi-t látott, míg a telefonom, számítógépem csak a saját Wi-Fi-met látja, a szomszédoké már túl messze van neki.
Tehát nekem furcsa, hogy a hálózati lejátszón sokkal jobb antenna van, mégsem tud stabil kommunikációt létesíteni.
De hamaronan kipróbálom lan kábellel és akkor kiderül.
Mindenképpen nézd meg a wifid egy analizátor programmal. A vezeték nélküli hálózatok különboző csatornákon/frekvenciákon működik. nézd meg, hogy a szomszédod wifije minnél távolabb legyen a Te kiválsztott csatornádtól. Az audiolab nagyon kényes erre sajnos. A lan a legjobb megoldás lehet letekert antennák mellett.
Egy személyes megjegyzést még hozzátennék. Nagyon sok 6000-es audiolab van eladó nem véletlenül. Rengeteg szoftveres hibát képesek produkálni az akadástól a teljes fagyásig. De nem kell pánikba esni Én a Node 2i-t küldtem vissza egy péntek-szombat-vasárnap után. Konkrétan a használhatatlanság tetejét súrolta sajnos. Utána az n130 tökéletes lett. Olvastam előre róla, hogy a 2i tud produkálni "eseményeket", de hát csak olcsóbb volt...Sajna Nálam a típus csere hozott megoldást.
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

-CB- írta:
Tegnap, 16:35
Tredqill írta:
Tegnap, 16:12
Még arra gondoltam, hogy megpróbálom Wi-Fi helyett ethernet kábellel csatlakoztatni a hálózathoz.
De szerintem 7 méter nem jelenthetne problémát a Wi-fi kapcsolatnak.
Hát sokszor de!
Talán mégis a Wi-Fi-vel lenne gond?
A számítógépem is ugyanolyan messze van a Wi-Fi-től és 500Mbit/sec az adatkapcsolat sebessége.
Ráadásul a hálózati lejátszó sokkal messzebbről is képes fogni a jelet.
Amikor beüzemeltem, akkor láttam, hogy legalább 5 Wi-Fi-t látott, míg a telefonom, számítógépem csak a saját Wi-Fi-met látja, a szomszédoké már túl messze van neki.
Tehát nekem furcsa, hogy a hálózati lejátszón sokkal jobb antenna van, mégsem tud stabil kommunikációt létesíteni.
De hamaronan kipróbálom lan kábellel és akkor kiderül.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Tredqill írta:
Tegnap, 16:12
Még arra gondoltam, hogy megpróbálom Wi-Fi helyett ethernet kábellel csatlakoztatni a hálózathoz.
De szerintem 7 méter nem jelenthetne problémát a Wi-fi kapcsolatnak.
Stabil hálózat nélkül könnyen kínlódásba tud váltani a streaming. Elvileg a 6000N támogat 802.11n 5 GHz hálózatokat. Olyanra csatlakozik? Nincs fal, pláne födém a router és a lejátszó között?

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Tredqill írta:
Tegnap, 16:12
Még arra gondoltam, hogy megpróbálom Wi-Fi helyett ethernet kábellel csatlakoztatni a hálózathoz.
De szerintem 7 méter nem jelenthetne problémát a Wi-fi kapcsolatnak.
Hát sokszor de!

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

Még arra gondoltam, hogy megpróbálom Wi-Fi helyett ethernet kábellel csatlakoztatni a hálózathoz.
De szerintem 7 méter nem jelenthetne problémát a Wi-fi kapcsolatnak.

Online
Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 184
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

Én visszavinném.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Online
Tredqill
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2021.02.11., csüt. 13:14
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tredqill »

Üdv mindenkinek!

A segítségetekre van szükségem.
Vettem egy zsír új Audiolab 6000N hálózati lejátszót.
Egy hete használom.
Van egy komoly probléma vele:
Mindegy, hogy milyen forrásból játszik, akár online rádióállomást, Spotify-t hallgatok, vagy a hálózaton keresztül közvetíti Windows PC-n játszott film hangsávjait, minden esetben akadozik a lejátszás. Átlagosan kb 2 percenként kihagy 3-4 másodpercet. Írtam az Audiolab supportnak és a Play-Fi supportnak, senkitől sem kaptam választ.
Lehet valamit kezdeni a problémával vagy vigyem vissza a boltba?

Köszönöm, ha elolvastad!

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

Mézga Aladár írta:
2024.03.21., csüt. 11:41
alto írta:
2024.03.20., szer. 17:24
felhoztam ezt a félmillió fáljból álló gyűjteményt,
Az Auralic fórumán találtam egy bejegyzést ami azt tartalmazza hogy 500.000 fájl a Lighting Szerver maximuma.
Kiszámoltam átlag 3 perces idejű fájlokra. Ha napi 24 órában hallgatjuk 2.85 év múlva hallgattuk meg a félmillió filet. Anno MP3-at gyűjtögettem, töredékét se hallgattam meg. Mai fejjel, mint mohó habzsolásra gondolok rá vissza.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

alto írta:
2024.03.20., szer. 17:24
felhoztam ezt a félmillió fáljból álló gyűjteményt,
Az Auralic fórumán találtam egy bejegyzést ami azt tartalmazza hogy 500.000 fájl a Lighting Szerver maximuma.
Mindig, mindennél van jobb!

Online
moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: moleszka »

alto írta:
2024.03.18., hétf. 19:18
Aszpirin írta:
2024.03.18., hétf. 18:52
ZolaBA írta:
2024.03.18., hétf. 18:43
- Rádió az mi? :D Ja tudom, Balázsék, Bocskor és Puzsér... ezek mennek böngészőből, castolni tudom bluesound-ra, shield-re, stb. Pont elég. Netrádiot nem hallgatok...

Na mindegy, nem sorolom, hergellek... de kb. ezek valószínű rengeteg juzernek nem fontosak, ahogy nekem se. Írjál supportra, hátha használ ;)
Pedig a rádió az egészen jó dolog :) És egyre duzzad a legalább CD-minőségben adó rádiók listája (már idehaza is van, nem is egy). De vannak -HiRes-ben adó internet-tádiók. Igényes háttérzenének is tökéletesek, akár munkához is.
Persze, sok dolog nem kell sok embernek, de ha már benne van, akkor megcsinálhatnák rendesen.
Ez, hogy nem lehet vele kikapcsolni és bekapcsolni, a NAD esetében nem csak én teszem szóvá...

Ja, írni fogok a supportnak :D

Nem olyan vészes amúgy, csak nem értetem ezt a BluOS-istenítést, és ha ez az egyik legjobb, akkor milyenek lehetnek a "nem a legjobbak"? A Blusound-oknál még elnézem, mert azok olcsó kütyük, de a jelenlegi egybecuccosom árkategóriájában már talán lehet egy-két elvárásom .

(DLNA: nekem van néhány /nem sok/ saját /akár saját készítésű/ felvételem is, amit jó lenne elérni, és alapból DLNA-n vannak megosztva a LAN-on... egy 10+ éves LG bluray-lejátszó/media player pl. startból felismeri, akárcsak a szintén nem annyira mai Oppo... Tehát nem annyira új az, persze az SMB még régibb...
Próbálj ki egyszer egy Cocktail Audio app-ot, egyből megkedveled a BluOS-t. :D
Igaz a Cocktail az okostelefon tagadókat célozza, akik szeretik a készülék kijelzőjét taperolni.

Egyébként szerintem is kifejezetten béna ez az SMB alapú működés. A DLNA ugyanis nem csak egy protokol, a DLNA szerver előfeldolgozást is végez, a zenekönyvtárt feldolgozza, kikeresi a fájlokból a meta adatokat, és egy kész miniadatbázist nyújt a DLNA lejátszóknak, így azokat tehermentesíti ettől a feladattól. Sosem próbáltam, de kiváncsi lennék mit kezd a BluOS egy többszázezer tracket tartalmazó zenekönyvtárral, vélhetően órákig elcsámcsog rajta.
100 Gigát egy teljes éjszakán keresztül szaglászott szegény Bluesoundom annó...
:kapdelm:
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Hamár felhoztam ezt a félmillió fáljból álló gyűjteményt, kicsit részletesebben erről a problémáról, bár vélhetően túl sok embert nem érint, a streaming szolgáltatók rohamos elterjedésével a lokálisan tárolt zenekönyvtárak jelentősége csökkenő tendenciát mutat.

Az un. skálázhatóság egy évtizedek óta ismert probléma a számítástechnikában. Arról van szó, hogy nagyon nem mindegy, hogy egy számítástechnikai rendszer néhány tízezer tételt kezel, vagy néhány milliót, és lényegében mindegy hogy bankszámlákról beszélünk vagy zenefájlokról. Egészen más követelményeket támaszt a több nagyságrenddel nagyobb tételszám, sajnos a triviális megoldás, hogy pakoljunk alá nagyobb teljesítményű szervert, nagyobb storage-ot, gyorsabb hálózatot önmagában nem elég, a szoftvereket is úgy kell megírni, hogy képesek legyenek lekezelni az extrém magas rekordszámokat. Ezért is van az, hogy a többmillió bankszámlát vezetni képes banki core rendszer, vagy a milliós termékszámmal boldogulni képes webshop motor egészen más költséget jelent mint egy néhány ezer tételt kezelni képes.

A nagy méretű zenekönyvtárral többször belefuttotam már ebbe a problémába, egyszerűen nincsenek úgy megírva a vonatkozó szoftverek, hogy hatékonyan tudják kezelni ezt a rekordszámot. Például itt van a Roon, amit szerintem a legjobb ebben a műfajban, napi szinten használom, de ez ott is problémát okoz.
A zenéim Synology NAS-on vannak, a Roon az elején egy erős Intel NUC gépem futott. A Roon elég teljesítmény igényes, ezt a NUC kiválóan kiszolgálta, viszont a zenekönytár beszkennelése a NAS-ról a hálózaton keresztül hosszú órákig tartott. Aztán áttettem a Roon szervert a Synologyra, ebben jóval alacsonyabb teljesítményű Intel Celeron processzor van, épp hogy képes kiszolgálni a Roon-t, lassabbá vált a működése, viszont mivel zenekönytár lokálisan meghajtón van, a szkenneléssel kb. öt perc alatt végez. Így elvagyok, de a végső megoldás mégiscsak visszatérés lesz egy jóval pengébb proceszoros géphez amiben van egy elég nagyméretű diszk a zenék tárolásához, amit összeszinkronizálok a NAS-al, hogy meglegyen a redundáns tárolás is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Lehetséges, hogy jobban szól a Lighting Serveres üzemód

Nem jobban hanem hibamentesen. :rolleyes:
Az Auralic teljesen szabványosan kezeli az SMB csatolást csak a saját szererének adja át az adatokat. A procijának a limite nem tudom hol lehet, nekem nincs ennyi zenei anyagom.
Mindig, mindennél van jobb!

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Mézga Aladár írta:
2024.03.20., szer. 12:29
alto írta:
2024.03.20., szer. 11:45
Mézga Aladár írta:
2024.03.20., szer. 11:19


Értem. Kerestem dokumentációt hogy mi módon megy a hibajavítás nem találtam.

A saját tapasztalatom melyet több eszközzel kábeles vagy Wifi kapcsolaton keresztül szereztem az,
bármelyik szervert használtam (Minim, Asset, MiniDlna) bárhol bármelyik kapcsolaton keresztül, mindig tapasztaltam a hangban lejátszási problémát.
Ellenben ha a láncban a szervereket hálózati fájlrendszerrel (SMB, NFS) helyettesítettem a fent említett hibák megszűntek.
Mindezt milyen hálózati lejátszóval? Ezek vagy DLNA vagy SMB alapon működnek, nem szokták tudni egyszerre mindkettőt.
Aries Femto, SMB, DLNA. Jelenlegi eszköz.
Pici PC + Voyage-MPD, NFS. DIY
Volumio több platformon, X86, Passberry PI, SMB, NFS, DLNA.
Volt még egy/két eszköz de azok csak rövid próbán voltak.

Alapvetően totál lusta vagyok csak akkor állok neki piszkálni a cuccot ha valami rákényszerít.
Az Aries-t MinimServer-el etettem sokáig és egy idő után meguntam a ritkán, de rendszeresen megjelenő percegéseket. Volt router csere, kipróbáltam az Asset szervert, kábel vs WIFI.
Majd felcsatoltam a NAS-ra SMB protokollon keresztül és azóta hiba nélkül müxik.
A Volumiot nem ismerem, az Auralic lejátszókat igen.
Az Auralic elég furán kezeli az SMB megosztásokat, nem direktben, hanem a saját készülékén futó Lightning Serverén keresztül, ami szintén egy DLNA/Upnp szerver, erre lehet felcsatolni a megosztott hálózati könyvtárakat. A user manualban ezt a működési módot preferálják valamiért. Nekem kb. félmillió zene fájl van a NAS-on, amikor próbáltam ezt a Lighting Serveres üzemmódot használni, többórás küzdelem után megadta magát, és leállt az app. Gondolom kisebb könyvtárak esetén működik. Szóval nem tudtam összehasonlítani a külső DLNA szerveres üzemmóddal. Az tökéletesen megy a Synology NAS saját gyári DLNA szerverével, MinimServert nem használok.

Lehetséges, hogy jobban szól a Lighting Serveres üzemód, ezt nem akarom kétségbe vonni, a magyarázatod viszont téves, mert mindegy hogy SMB vagy DLNA, a bithelyes átvitel biztosított. A magyarázatot inkább valahol az Auralic belső működésében kellene keresni...
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”