Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

edifostex
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.01.15., szer. 09:27
Értékelés: 10

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: edifostex »

Látva, hogy ez a téma most aktuális, szeretném nagyon röviden megosztani pár nap személyes tapasztalatát WiiM Pro vs. WiiM Pro Plus témában:

Bridgeként használva a Wiimeket, coax kimeneten semmi különbséget nem hallok a Marantz Model 40n + KEF R3 Meta láncon!!!

Analóg bekötve egy Sony erősítő + AE 300 láncba, azonnal és határozottan hallható a két belső DAC közötti különbség. Az AKM dacos Plus tisztább, részletezőbb, jobb térábrázolású.
Analóg bekötve a Marantzra nem próbáltam, de gyanítom, hogy a WiiMeket illetően hasonló lenne az eredmény, viszont meg se reszkíroznám a Marantz dacjának "megszorítását"...:))

Online
Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

szkebe írta:
2023.09.06., szer. 23:03
Szeretném megkérdezni,hogy hálózati lejátszóval pl.:wiim pro + hozzá egy jobb dac.Mint win alól pl tidal alkalmazást használnám ugyanazzal a dac-kal?Melyik szólna jobban érdemes hálózati lejátszót használni,ha már egyszer úgy is megy a gép?De persze a cél a minél jobb hangminőség.
Ha "a cél a minél jobb hangminőség", akkor feltétlenül érdemes dedikált lejátszót alkalmazni. Ebben az ársávban szinte biztosan jobban szól, mint egy random laptop.
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
szkebe
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.12.01., kedd 20:39
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: szkebe »

Szeretném megkérdezni,hogy hálózati lejátszóval pl.:wiim pro + hozzá egy jobb dac.Mint win alól pl tidal alkalmazást használnám ugyanazzal a dac-kal?Melyik szólna jobban érdemes hálózati lejátszót használni,ha már egyszer úgy is megy a gép?De persze a cél a minél jobb hangminőség.
pc-linux--ADI 2 DAC fs---Focal Alpha 50 Evo -- viablue

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

wiim.jpg

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vkz »

mishow írta:
2023.09.05., kedd 17:23
vkz írta:
2023.09.05., kedd 16:20
Van itthon is.
https://lejatszo.hu/?t=linkplay-wiim-pro
Amit linkeltél, az a Wiim PRO és kapható nálunk egy ideje, nekem is az van.
Amire @pjm utalt a kommentjében, az a PRO Plus vagy PRO+ írásmódtól függően.
A legfontosabb különbség, hogy a PRO BurrBrown DAC chipje helyett ebben már AKM DAC chip van.
EZ a kivitel- vagyis a PRO Plus - még nem kapható nálunk, külföldi oldalakon 249,- €
Bocsánat én voltam figyelmetlen, nem is vettem észre hogy "+" is van, bár az ár miatt gyanúsnak kellett volna lennie hogy nem ugyanaz (a megerősítési torzítás működött). :D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

vkz írta:
2023.09.05., kedd 16:20
Van itthon is.
https://lejatszo.hu/?t=linkplay-wiim-pro
Amit linkeltél, az a Wiim PRO és kapható nálunk egy ideje, nekem is az van.
Amire @pjm utalt a kommentjében, az a PRO Plus vagy PRO+ írásmódtól függően.
A legfontosabb különbség, hogy a PRO BurrBrown DAC chipje helyett ebben már AKM DAC chip van.
EZ a kivitel- vagyis a PRO Plus - még nem kapható nálunk, külföldi oldalakon 249,- €

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vkz »

mishow írta:
2023.09.05., kedd 12:15
vazze írta:
2023.09.05., kedd 12:10
pjm írta:
2023.09.05., kedd 11:28
Itt a Wiim Pro+. Nem tudom tudtátok-e. 250 ojró.
Mi az az “ojró”?
Az EURO "magyarul" 31_1_21.gif



Kieg: Forintos ára még nincs, mert egyelőre magyar forgalmazónál még nem láttam, de gondolom hamarosan itthon is megjelenik.
Van itthon is.

https://lejatszo.hu/?t=linkplay-wiim-pro

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

vazze írta:
2023.09.05., kedd 12:10
pjm írta:
2023.09.05., kedd 11:28
Itt a Wiim Pro+. Nem tudom tudtátok-e. 250 ojró.
Mi az az “ojró”?
Az EURO "magyarul" 31_1_21.gif



Kieg: Forintos ára még nincs, mert egyelőre magyar forgalmazónál még nem láttam, de gondolom hamarosan itthon is megjelenik.

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vazze »

pjm írta:
2023.09.05., kedd 11:28
Itt a Wiim Pro+. Nem tudom tudtátok-e. 250 ojró.

The WiiM Pro+ is a compact, extremely versatile and high-performance audiophile streamer that transforms a conventional audio system into a connected system. It opens the door to music streaming via WiFi and Bluetooth 5.1, and is compatible with numerous transmission modes such as DLNA/UPnP, AirPlay 2, Google Chromecast, Alexa Music Cast, Spotify Connect and Tidal Connect. Several units can also be used in combination to set up a true multi-room system, with full remote control via the WiiM App mobile application or a voice assistant such as Alexa, Google Assistant or Siri.

The WiiM Pro+ is an improved version of the WiiM Pro, incorporating a better DAC and ADC as well as more efficient OPAs. Its performance, particularly with regard to its line input and output, has been revised upwards, with improved SNR and THD+N for even more accurate and transparent sound reproduction. The main improvements to the WiiM Pro+ are :

A better ADC for line input: WiiM Pro+ uses a TI Burr-Brown PCM1861 ADC, supporting 32bit 192kHz PCM streams at output, with an SNR of 110dB.
Ultra-low-noise clock, power supply and circuitry: The WiiM Pro+ features an ultra-low-noise clock and power supply and a PCB design optimised to achieve a THD+N of less than -110dB for the analogue output.
AKM DAC and TI OPAs for improved line output quality: A new-generation AKM AK4493SEQ DAC is now used to achieve a very low level of distortion and a wide dynamic range thanks to AKM Velvet Sound technology. This chip supports PCM streams up to 768kHz and DSD up to DSD512 while achieving an SNR of 120dB (A-wt) and a THD+N of -110dB.

Mi az az “ojró”?
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

Itt a Wiim Pro+. Nem tudom tudtátok-e. 250 ojró.

The WiiM Pro+ is a compact, extremely versatile and high-performance audiophile streamer that transforms a conventional audio system into a connected system. It opens the door to music streaming via WiFi and Bluetooth 5.1, and is compatible with numerous transmission modes such as DLNA/UPnP, AirPlay 2, Google Chromecast, Alexa Music Cast, Spotify Connect and Tidal Connect. Several units can also be used in combination to set up a true multi-room system, with full remote control via the WiiM App mobile application or a voice assistant such as Alexa, Google Assistant or Siri.

The WiiM Pro+ is an improved version of the WiiM Pro, incorporating a better DAC and ADC as well as more efficient OPAs. Its performance, particularly with regard to its line input and output, has been revised upwards, with improved SNR and THD+N for even more accurate and transparent sound reproduction. The main improvements to the WiiM Pro+ are :

A better ADC for line input: WiiM Pro+ uses a TI Burr-Brown PCM1861 ADC, supporting 32bit 192kHz PCM streams at output, with an SNR of 110dB.
Ultra-low-noise clock, power supply and circuitry: The WiiM Pro+ features an ultra-low-noise clock and power supply and a PCB design optimised to achieve a THD+N of less than -110dB for the analogue output.
AKM DAC and TI OPAs for improved line output quality: A new-generation AKM AK4493SEQ DAC is now used to achieve a very low level of distortion and a wide dynamic range thanks to AKM Velvet Sound technology. This chip supports PCM streams up to 768kHz and DSD up to DSD512 while achieving an SNR of 120dB (A-wt) and a THD+N of -110dB.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Alex_Aston írta:
2023.09.04., hétf. 15:37
Egy barátom keres hálózati lejátszót munkahelyre, ahol tudna több minden is szólni helyiségenként külön.
Olyat keres, ami multi room lejátszó is, tehát pl. az irodában szól valami, de az eladótérbe rakott wifis aktív hangfalalon tud ugyanaz, vagy akár más is szólni.
Ez az, amire gondolt:
https://www.extremeaudio.hu/ieast-sound ... nelejatszo
Mindegyik készüléket ismerem, teszteltem, birtokoltam, amikről itt szó volt és az ajánlásom nekem is egyértelműen a Wiim "család". Már a Mini is nagyon jól szól, az eladótérbe tökéletes.
A szobahifire szerintem megéri a PRO felára, most hirdet egy kolléga jó áron egy gyakorlatilag újat:
https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=31&t=193642
Annak hallhatóan jobb a hangja, van rca kimenete, amivel később lehet kísérletezni. Egyébként a tapasztalatom szerint a Wiim-hez adott gyári kábelek meglepően jók, persze ebben a kategóriában, szóval arra se kell költenie. Nálam a Wiim bevált, jó szívvel ajánlom.
A iEast nem rossz, nekem több is volt belőle, de már csak használtan van, illetve újabban árulják megint a Triangle neve alatt, de az már a 60eFt-os kategória. A Wiim újabb platform (hiába Linksys alapú, mégsem csereszabatosak az iEast kütyükkel) szóval ha most építi a multiroom rendszert, akkor az ajánlásom egyértelműen Wiim.

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vkz »

Alex_Aston írta:
2023.09.04., hétf. 15:37
Hali.
Egy barátom keres hálózati lejátszót munkahelyre, ahol tudna több minden is szólni helyiségenként külön.

Van indulásnak egy 20 év körüli Marantz erősítője, meg álló Mission hangfala. Úgy oldaná meg, hogy venne melléjük egy hálózati lejátszót, és akkor a számítógépről, telefonról is tudna zene menni. Olyat keres, ami multi room lejátszó is, tehát pl. az irodában szól valami, de az eladótérbe rakott wifis aktív hangfalalon tud ugyanaz, vagy akár más is szólni. Van egy komolyabb szintén Malac házimozi erősítője (70xx, ha jól emlékszem), ami tud ilyet, de most nem ebben az ársávban keres eszközt, illetve nem is lényeges hogy milyen a hangminőség, csak hátterének kellene.
Talált valami erre alkalmas cuccot, de már nem kapható. Van ötlete valakinek hasonló árú és tudású készülékre?

Ez az, amire gondolt:
https://www.extremeaudio.hu/ieast-sound ... nelejatszo

Köszi előre is!
Ez tök jó lenne, de már nem kapható...
Viszont ez igen:
https://wiimhome.com/wiimmini/overview

Ugyanaz a vezérlő program, csak már kicsit többet tud. Más DAC chip, nem hallottam még, ellentétben pl a Taga-t. De ez majdnem kétszer annyi. Ez a kimenetek miatt is komolyabb cucc.

https://www.tagaharmony.com/en/product/9106/twa-10b

Viszont ezekből a Linkplay-es cuccokból nem kell egyforma legyen mind, akkor is lehet egy app-ból vezérelni, és szerintem ugyanúgy tudják hogy ugyanaz szól mindegyiken. (Ha esetleg nem, valaki kijavít, nekem volt iEast és Taga is, ugyanazzal az app-al működtek.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Hali.
Egy barátom keres hálózati lejátszót munkahelyre, ahol tudna több minden is szólni helyiségenként külön.

Van indulásnak egy 20 év körüli Marantz erősítője, meg álló Mission hangfala. Úgy oldaná meg, hogy venne melléjük egy hálózati lejátszót, és akkor a számítógépről, telefonról is tudna zene menni. Olyat keres, ami multi room lejátszó is, tehát pl. az irodában szól valami, de az eladótérbe rakott wifis aktív hangfalalon tud ugyanaz, vagy akár más is szólni. Van egy komolyabb szintén Malac házimozi erősítője (70xx, ha jól emlékszem), ami tud ilyet, de most nem ebben az ársávban keres eszközt, illetve nem is lényeges hogy milyen a hangminőség, csak hátterének kellene.
Talált valami erre alkalmas cuccot, de már nem kapható. Van ötlete valakinek hasonló árú és tudású készülékre?

Ez az, amire gondolt:
https://www.extremeaudio.hu/ieast-sound ... nelejatszo

Köszi előre is!
Csak a Marantz! :-D

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

A Qobuz most jelentette be a Qobuz Connectet. Streamer gyártó oldalról persze kell némi idő, amíg implementálják.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

mishow írta:
2023.09.01., pén. 10:28
Az egyik kérdés konkrétan a "Bad Login" üzenetre vonatkozik, amire a válasz: ne használj a jelszavadban % karaktert gondolkodik.gif érdemes legördíteni az oldal aljára, a linket @pali923 pár kommenttel ezelőtt beidézte
Én mindig úgy tudtam, hogy az internet egyik nagy előnye, hogyha változik valami a világban, az ott meg tud jelenni percek múlva. Hát, ez nem mindig van így. :rolleyes: :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

alto írta:
2023.09.01., pén. 10:18
pali923 írta:
2023.09.01., pén. 09:02
alto írta:
2023.08.31., csüt. 14:34
Saját jól felfogott érdekük miatt persze a legtöbb gyártó mindent megtesz ezért, de vannak esetek, amikor műszakilag megoldhatatlan helyzettel szembesülnek.
Nem is ezzel van a baj ... hanem azzal, hogy a gyártó tudja, hogy mi a helyzet - a magyarországi forgalmazó utólag bevallotta a vevőnek, hogy gond van és mi a megoldás. Viszont ezt a problémát nem jelezte vásárláskor a vevőnek, másrészt a gyártó honlapján egy szó sincs erről, úgy írnak róla, mintha simán tudnál vele Tidalt hallgatni.
............ Az tényleg gáz, ha gyártó honlapján sincs szó erről. Emiatt lehet, hogy az én webshopomban is még így szerepel.
A gyártói oldalon a GYIK/FAQ felsorolás két TIDAL kérdéssel kezdődik.
Az egyik kérdés konkrétan a "Bad Login" üzenetre vonatkozik, amire a válasz: ne használj a jelszavadban % karaktert gondolkodik.gif érdemes legördíteni az oldal aljára, a linket @pali923 pár kommenttel ezelőtt beidézte

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

pali923 írta:
2023.09.01., pén. 09:02
alto írta:
2023.08.31., csüt. 14:34
Saját jól felfogott érdekük miatt persze a legtöbb gyártó mindent megtesz ezért, de vannak esetek, amikor műszakilag megoldhatatlan helyzettel szembesülnek.
Nem is ezzel van a baj (persze ez így nem igaz, de ezen lépjünk túl)), hanem azzal, hogy a gyártó tudja, hogy mi a helyzet - a magyarországi forgalmazó utólag bevallotta a vevőnek, hogy gond van és mi a megoldás. Viszont ezt a problémát nem jelezte vásárláskor a vevőnek, másrészt a gyártó honlapján egy szó sincs erről, úgy írnak róla, mintha simán tudnál vele Tidalt hallgatni. Ez az, ami nem kóser.
Ezek a dolgok hirtelen, egyik napról a másikra történnek, nincs előzetes értesítés, a Tidal egyszercsak bejelenti, hogy mostantól ez van, és kész. Nem tudom, hogy a forgalmazó tudott-e erről az eladás pillanatában, egy forgalmazó sem tesztelgeti az összes készülékét napi szinten. Az tényleg gáz, ha gyártó honlapján sincs szó erről. Emiatt lehet, hogy az én webshopomban is még így szerepel.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

alto írta:
2023.08.31., csüt. 14:34
Saját jól felfogott érdekük miatt persze a legtöbb gyártó mindent megtesz ezért, de vannak esetek, amikor műszakilag megoldhatatlan helyzettel szembesülnek.
Nem is ezzel van a baj (persze ez így nem igaz, de ezen lépjünk túl)), hanem azzal, hogy a gyártó tudja, hogy mi a helyzet - a magyarországi forgalmazó utólag bevallotta a vevőnek, hogy gond van és mi a megoldás. Viszont ezt a problémát nem jelezte vásárláskor a vevőnek, másrészt a gyártó honlapján egy szó sincs erről, úgy írnak róla, mintha simán tudnál vele Tidalt hallgatni. Ez az, ami nem kóser.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
vazze
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2013.08.01., csüt. 20:57
Értékelés: 1287

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vazze »

Redguy írta:
2023.08.31., csüt. 14:56
alto írta:
2023.08.31., csüt. 14:34
Redguy írta:
2023.08.31., csüt. 12:57

Teljesen egyetértek.
Őszintén örülök, hogy "Eduba" -nak tetszik és jól tudja használni a készüléket M-connect-el, de valljuk be, ez egy "szükség megoldás". Én igen komolyan fel lennék háborodva, ha én vettem volna a lejátszót...
A különböző streaming szolgáltatókhoz való kapcsolódás kétségtelenül a streamerek egyik neuralgikus pontja.
Ez a technológiai ökoszisztéma még a készülékek átlagos élettartamához képest is nagyon gyorsan változik.
Ezért is nagyon fontos szempont a streamerek kiválasztásánál a gyártó hosszútávú szoftverfrissítése hajlandósága.
Sajnos azonban nem lehet mindent megoldani szoftverfrissítéssel, van amikor maga a hardver válik elavulttá egy-egy szolgáltatás igénybevételéhez, mint jelen esetben is. Ez ráadásul egy a gyártótól független harmadik fél (Tidal) döntésének következménye, ami felett nincs kontrollja a gyártónak. Egyik gyártó sem tudja garantálni, hogy egy adott kompatibilitási mátrixxal ma eladott készülék az idők végezetéig is kompatibilis marad. Saját jól felfogott érdekük miatt persze a legtöbb gyártó mindent megtesz ezért, de vannak esetek, amikor műszakilag megoldhatatlan helyzettel szembesülnek. Volt ilyen korábban is, amikor a Spotify lecserélte az API-ját, és nem biztosította a visszafelé kompatibilitást a korábbi API-val, így rengeteg Spotify Connect kompatibilitással eladott készüléken hirtelen megszűnt a Spotify elérhetősége. Jogilag a gyártók kizárják a felelősségüket egy harmadik fél döntése miatt fellépő inkompatibilitási probléma esetén, de ez nyilván nem vigasztalja a fogyasztókat. Érdemes lenne ezt valahogy fogyasztóvédelmi szempontból worldwide egységesen szabályozni, de ötletem sincs, hogy mi lenne a megoldás. Az hogy ilyenkor a gyártó ingyenesen cserélje a készüléket egy kompatibilisre, nem fog menni, az olyan mértékű, és előre nem kalkulálható üzleti kockázatot jelentene, amit épeszű vállalkozás nem tud bevállalni.
Értem amit írsz, és igazad van. DE, itt nem egy sok éve vásárolt készülékről van szó, hanem - eduba leírása alapján - "teljesen új" készülékről, amit vélhetően úgy vásárolt a fórumtársunk, hogy akkor már tudta, hogy TIDAL-t (is) akar vele hallgatni. (nem tudom, hogy ezt a boltban megbeszélte-e az eladóval).
Ha az én Auralic Aries- em esetében hasonló dolog történne, akkor értelemszerűen nem lenne kihez fordulni panasszal, de ezzel együtt nem esne jól. (remélem, hogy ezzel nem festettem az Ördögöt a falra, gyorsan le is kopogom... :smile29: )

Nekünk Aries használóknak nem esne jól a dolog, de elfogadható/érthető lenne, még ha keserű szájízzel (és némi anyázással…😁) is de elfogadnánk mert egy több éve nem gyártott eszközről van szó. Viszont egy új készüléknél nekem azért megrendülne a gyártóba vetett hitem.
 Munkaidőben vagyok, ráérek :-]

Online
Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

alto írta:
2023.08.31., csüt. 14:34
Redguy írta:
2023.08.31., csüt. 12:57
pali923 írta:
2023.08.31., csüt. 11:43

Ennél már csak az lenne az "illendőbb", ha ez a gépely a gyártó honlapján sem így szerepelne, ahogy... gondolkodik.gif
https://www.project-audio.com/en/product/stream-box-rs/
Teljesen egyetértek.
Őszintén örülök, hogy "Eduba" -nak tetszik és jól tudja használni a készüléket M-connect-el, de valljuk be, ez egy "szükség megoldás". Én igen komolyan fel lennék háborodva, ha én vettem volna a lejátszót...
A különböző streaming szolgáltatókhoz való kapcsolódás kétségtelenül a streamerek egyik neuralgikus pontja.
Ez a technológiai ökoszisztéma még a készülékek átlagos élettartamához képest is nagyon gyorsan változik.
Ezért is nagyon fontos szempont a streamerek kiválasztásánál a gyártó hosszútávú szoftverfrissítése hajlandósága.
Sajnos azonban nem lehet mindent megoldani szoftverfrissítéssel, van amikor maga a hardver válik elavulttá egy-egy szolgáltatás igénybevételéhez, mint jelen esetben is. Ez ráadásul egy a gyártótól független harmadik fél (Tidal) döntésének következménye, ami felett nincs kontrollja a gyártónak. Egyik gyártó sem tudja garantálni, hogy egy adott kompatibilitási mátrixxal ma eladott készülék az idők végezetéig is kompatibilis marad. Saját jól felfogott érdekük miatt persze a legtöbb gyártó mindent megtesz ezért, de vannak esetek, amikor műszakilag megoldhatatlan helyzettel szembesülnek. Volt ilyen korábban is, amikor a Spotify lecserélte az API-ját, és nem biztosította a visszafelé kompatibilitást a korábbi API-val, így rengeteg Spotify Connect kompatibilitással eladott készüléken hirtelen megszűnt a Spotify elérhetősége. Jogilag a gyártók kizárják a felelősségüket egy harmadik fél döntése miatt fellépő inkompatibilitási probléma esetén, de ez nyilván nem vigasztalja a fogyasztókat. Érdemes lenne ezt valahogy fogyasztóvédelmi szempontból worldwide egységesen szabályozni, de ötletem sincs, hogy mi lenne a megoldás. Az hogy ilyenkor a gyártó ingyenesen cserélje a készüléket egy kompatibilisre, nem fog menni, az olyan mértékű, és előre nem kalkulálható üzleti kockázatot jelentene, amit épeszű vállalkozás nem tud bevállalni.
Értem amit írsz, és igazad van. DE, itt nem egy sok éve vásárolt készülékről van szó, hanem - eduba leírása alapján - "teljesen új" készülékről, amit vélhetően úgy vásárolt a fórumtársunk, hogy akkor már tudta, hogy TIDAL-t (is) akar vele hallgatni. (nem tudom, hogy ezt a boltban megbeszélte-e az eladóval).
Ha az én Auralic Aries- em esetében hasonló dolog történne, akkor értelemszerűen nem lenne kihez fordulni panasszal, de ezzel együtt nem esne jól. (remélem, hogy ezzel nem festettem az Ördögöt a falra, gyorsan le is kopogom... :smile29: )
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Redguy írta:
2023.08.31., csüt. 12:57
pali923 írta:
2023.08.31., csüt. 11:43
mishow írta:
2023.08.31., csüt. 10:27
Nagyon hasznos info, köszönjük mindazok nevében, akik ilyen lejátszót készülnek venni!
Megjegyzem azért ennek illene nem úgy kiderülni, hogy a kedves vevő nem tudja a készüléket használni gondolkodik.gif :smile51: :smile30:
Ennél már csak az lenne az "illendőbb", ha ez a gépely a gyártó honlapján sem így szerepelne, ahogy... gondolkodik.gif
https://www.project-audio.com/en/product/stream-box-rs/
Teljesen egyetértek.
Őszintén örülök, hogy "Eduba" -nak tetszik és jól tudja használni a készüléket M-connect-el, de valljuk be, ez egy "szükség megoldás". Én igen komolyan fel lennék háborodva, ha én vettem volna a lejátszót...
A különböző streaming szolgáltatókhoz való kapcsolódás kétségtelenül a streamerek egyik neuralgikus pontja.
Ez a technológiai ökoszisztéma még a készülékek átlagos élettartamához képest is nagyon gyorsan változik.
Ezért is nagyon fontos szempont a streamerek kiválasztásánál a gyártó hosszútávú szoftverfrissítése hajlandósága.
Sajnos azonban nem lehet mindent megoldani szoftverfrissítéssel, van amikor maga a hardver válik elavulttá egy-egy szolgáltatás igénybevételéhez, mint jelen esetben is. Ez ráadásul egy a gyártótól független harmadik fél (Tidal) döntésének következménye, ami felett nincs kontrollja a gyártónak. Egyik gyártó sem tudja garantálni, hogy egy adott kompatibilitási mátrixxal ma eladott készülék az idők végezetéig is kompatibilis marad. Saját jól felfogott érdekük miatt persze a legtöbb gyártó mindent megtesz ezért, de vannak esetek, amikor műszakilag megoldhatatlan helyzettel szembesülnek. Volt ilyen korábban is, amikor a Spotify lecserélte az API-ját, és nem biztosította a visszafelé kompatibilitást a korábbi API-val, így rengeteg Spotify Connect kompatibilitással eladott készüléken hirtelen megszűnt a Spotify elérhetősége. Jogilag a gyártók kizárják a felelősségüket egy harmadik fél döntése miatt fellépő inkompatibilitási probléma esetén, de ez nyilván nem vigasztalja a fogyasztókat. Érdemes lenne ezt valahogy fogyasztóvédelmi szempontból worldwide egységesen szabályozni, de ötletem sincs, hogy mi lenne a megoldás. Az hogy ilyenkor a gyártó ingyenesen cserélje a készüléket egy kompatibilisre, nem fog menni, az olyan mértékű, és előre nem kalkulálható üzleti kockázatot jelentene, amit épeszű vállalkozás nem tud bevállalni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
Redguy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2019.06.24., hétf. 16:51
Értékelés: 65
Tartózkodási hely: Budakeszi

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Redguy »

pali923 írta:
2023.08.31., csüt. 11:43
mishow írta:
2023.08.31., csüt. 10:27
Nagyon hasznos info, köszönjük mindazok nevében, akik ilyen lejátszót készülnek venni!
Megjegyzem azért ennek illene nem úgy kiderülni, hogy a kedves vevő nem tudja a készüléket használni gondolkodik.gif :smile51: :smile30:
Ennél már csak az lenne az "illendőbb", ha ez a gépely a gyártó honlapján sem így szerepelne, ahogy... gondolkodik.gif
https://www.project-audio.com/en/product/stream-box-rs/
Teljesen egyetértek.
Őszintén örülök, hogy "Eduba" -nak tetszik és jól tudja használni a készüléket M-connect-el, de valljuk be, ez egy "szükség megoldás". Én igen komolyan fel lennék háborodva, ha én vettem volna a lejátszót...
Auralic Aries Femto - LESSLOSS DAC 2004 MKII - Burmester 051 integrált - KEF Reference 3 - 2

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

mishow írta:
2023.08.31., csüt. 10:27
Nagyon hasznos info, köszönjük mindazok nevében, akik ilyen lejátszót készülnek venni!
Megjegyzem azért ennek illene nem úgy kiderülni, hogy a kedves vevő nem tudja a készüléket használni gondolkodik.gif :smile51: :smile30:
Ennél már csak az lenne az "illendőbb", ha ez a gépely a gyártó honlapján sem így szerepelne, ahogy... gondolkodik.gif
https://www.project-audio.com/en/product/stream-box-rs/
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

eduba írta:
2023.08.30., szer. 22:42
A magyarországi forgalmazótol kaptunk választ és megoldást, bemásolom hátha másnak is hasznos ...
A javasolt MConnect alkalmazást kipróbáltuk, jól működik
Nagyon hasznos info, köszönjük mindazok nevében, akik ilyen lejátszót készülnek venni!
Megjegyzem azért ennek illene nem úgy kiderülni, hogy a kedves vevő nem tudja a készüléket használni gondolkodik.gif :smile51: :smile30:

Avatar
eduba
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2004.12.06., hétf. 01:33
Értékelés: 1

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: eduba »

Sziasztok,

köszönöm az ötleteket, hozzászólásokat.
A készülék teljesen új, nem volt még tulajdonosa.
A magyarországi forgalmazótol kaptunk választ és megoldást, bemásolom hátha másnak is hasznos.

A Stream Box RS és DS2T modellekben használt processzor típus támogatását a Tidal 2023-ban befejezte, az ezekhez a processzorokhoz tartozó belépési módot pedig lezárta. Így ezek a típusok, illetve más, azonos processzor köré épülő lejátszók már nem tudnak önállóan TIDAL lejátszóként működni. A TIDAL nem engedi azokat közvetlenül csatlakozni. Rajtuk már csak UPNP rendszeren át lehet TIDAL streamet megszólaltatni, például az MConnect alkalmazással.

Mivel a döntést a TIDAL egyoldalúan hozta meg a már több mint 10 éves típusban használt chipkészletre, sem a Pro-Ject sem más, azonos processzor köré felépített lejátszó gyártója nem tud szoftverfrissítéssel, vagy más eszközzel változtatni a kialakult helyzeten.


A javasolt MConnect alkalmazást kipróbáltuk, jól működik.

üdv,
Erősítők: Exposure 3010S2D, Denon AVR-X3800H, Blu-ray: Denon DBT-1713, CD: Exposure 2010S Front: Phonar P30 Premium, Center:Phonar Centric II, Háttér: B&W CWM663 Sub: Martin Logan Abyss, Media lejatszo: Dune HD Real Vision 4K, DAC: Topping E30

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”