Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

ssssi írta:
2024.03.02., szomb. 15:54
Üdv, tudja valaki biztosan, hogy a Lumin M1 tudja a Tidal Connectet?
Köszi
Nem tudja. Ha tudná, már lecsaptam volna valamelyik hazai használt példányra...

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Mézga Aladár írta:
2024.03.02., szomb. 15:04
Ezek az azóta kapott új funkciók. És természetesen volt sok hibajavítás is.

Firmware Version 9.0
New Feature: supports TuneIn Internet radio feature

Firmware Version 9.1
New Feature: NetEase streaming now supports High-Res format.

Eddig úgy tűnik ezt a régi hardvert sem akarják lenullázni. :D
Ezért írtam, hogy "érdemi" új funkció. :) A tunein előtt már ezer éve volt vtuner, a netease nem túl elterjedt. Ha lett volna chromecast, apple music vagy deezer, az érdemi lett volna. Mindenesetre tényleg szép, hogy bármilyen szinten foglalkoznak a régi Aries vonallal.

Avatar
ssssi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2021.01.28., csüt. 22:07
Értékelés: 14
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ssssi »

Üdv, tudja valaki biztosan, hogy a Lumin M1 tudja a Tidal Connectet?
Köszi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2024.03.02., szomb. 14:28
Viszont ha az Eversolo A8 hangja tényleg megüti ezt a szintet, lehet csökkenteni fognak ezen modellek árain a gyártók, ha látják, hogy, nem úgy fogynak a termékek.
A hangzás egy dolog, ráadásul nagyon szubjektív, nem ettől lesz sikeres egy termék, a népszerűség és a figyelem sokkal fontosabb piaci tényező. Az Eversolo felhasználói csoportok taglétszáma pár hónap alatt 27 ezer főre ugrott. A konkurens termékek (Auralic, Lumin, Rose) csoportjainak létszáma összesen (!) sem éri el a 13 ezer főt. Az elmúlt pár év nagy slágerének, a jóval olcsóbb Bluesound csoportjában is csak 14 ezren vannak, a nagy Roon Users csoportban 17 ezren. Komoly erők gyülekeznek.

Vinkler írta:
2024.03.02., szomb. 15:08
Ha megnézed az olló nyílik. Egy része csúszik lefelé, a másik pedig mászik felfelé. Gondolom erre utalt mishow is.
Az említett 3-5e USD környékén mindegyik felsorolt gyártónak van terméke jelenleg, ami azért nem kevés. Inkább alatta, 2e USD körül van egy nagy piaci lyuk, ott most tényleg nem nagyon lehet válogatni, ezt vették észre a kínaiak és koreaiak. A jövő változásokat hoz, már csak a fenti számok alapján is, de ez a mozgás mindig is megvolt még a cégek saját kínálatán belül is. A középkategória más termékcsoportokban is vérszegény lett, a dömpingcuccok és a rémesen drága High-End között alig van kínálat. A mi extra bajunk, hogy errefelé a belépőszint a középszint.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2024.03.02., szomb. 14:54
Vinkler írta:
2024.03.02., szomb. 14:20
Szerintem ez a kategória a kb most sem létezik. gondolkodik.gif
Auralic, Matrix Audio, Aurender, Lumin, HiFi Rose, Linn, Bryston? Szerintem ezek létező gyártók létező termékekkel.
Ha megnézed az olló nyílik. Egy része csúszik lefelé, a másik pedig mászik felfelé. Gondolom erre utalt mishow is.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

s4tch írta:
2024.03.02., szomb. 14:50
Mézga Aladár írta:
2024.03.02., szomb. 12:50
Sziasztok!

Érdekes jelenségre figyeltem fel.
Az Aries Femto készülékek relatíve magas száma az apróban. És arra, hogy nem igazán van rá kereslet.
Vajon mi indokolhatja?
Lehet az a hír, hogy leáll az Auralic a támogatásával?
Igaz a hír óta kb. 4 FW frissítést kapott az eszköz. :D
https://community.auralic.com/t/advance ... s-le/11194
Hadd pontosítsak egy apróságot: nem azt mondta az Auralic, hogy leállnak az említett termékvonal támogatásával, hanem azt, hogy ezek az eszközök nem kapnak új funkciókat. És azóta egy új érdemi funkciót sem kaptak, "csak" a korábban meglévő funkcióikat tartotta karban a gyártó a frissítésekkel. Persze ez is dicséretes.
Ezek az azóta kapott új funkciók. És természetesen volt sok hibajavítás is.

Firmware Version 9.0
New Feature: supports TuneIn Internet radio feature

Firmware Version 9.1
New Feature: NetEase streaming now supports High-Res format.

Eddig úgy tűnik ezt a régi hardvert sem akarják lenullázni. :D
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2024.03.02., szomb. 14:20
Szerintem ez a kategória a kb most sem létezik. gondolkodik.gif
Auralic, Matrix Audio, Aurender, Lumin, HiFi Rose, Linn, Bryston? Szerintem ezek létező gyártók létező termékekkel.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Mézga Aladár írta:
2024.03.02., szomb. 12:50
Sziasztok!

Érdekes jelenségre figyeltem fel.
Az Aries Femto készülékek relatíve magas száma az apróban. És arra, hogy nem igazán van rá kereslet.
Vajon mi indokolhatja?
Lehet az a hír, hogy leáll az Auralic a támogatásával?
Igaz a hír óta kb. 4 FW frissítést kapott az eszköz. :D
https://community.auralic.com/t/advance ... s-le/11194
Hadd pontosítsak egy apróságot: nem azt mondta az Auralic, hogy leállnak az említett termékvonal támogatásával, hanem azt, hogy ezek az eszközök nem kapnak új funkciókat. És azóta egy új érdemi funkciót sem kaptak, "csak" a korábban meglévő funkcióikat tartotta karban a gyártó a frissítésekkel. Persze ez is dicséretes.

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

mishow írta:
2024.03.02., szomb. 14:10
Mézga Aladár írta:
2024.03.02., szomb. 12:50
Érdekes jelenségre figyeltem fel.
Az Aries Femto készülékek relatíve magas száma az apróban. És arra, hogy nem igazán van rá kereslet.
Vajon mi indokolhatja?
Lehet az a hír, hogy leáll az Auralic a támogatásával?
Igaz a hír óta kb. 4 FW frissítést kapott az eszköz. :D
Tíz éves hardver.
Közben beköszönt a Wiim, az Eversolo és ha lehet hinni a teszteknek, a Cambridge is nagyot gurított a CXN100 megújításával, ami nagyon nem egy sima ráncfelvarrás állítólag (1050€)
Ha hinni lehet a teszteknek?! Elég sok fellángolás majd visszaesés történt.
Még egy gondolat. Kialakult a streaming piac a maga szereplőivel, Spotify, Tidal, stb. Egyenlőre nem igazán látható új technológia igénye. Mitől avulnának el a meglevő eszközök?
Természetesen elképzelhető olyan mint amit a Pioneer csinált a Spotify api kapcsán.
A gyártói avultatás, de ez egy veszélyes fegyver ami visszafelé is elsülhet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mézga Aladár 2024.03.02., szomb. 14:54-kor.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Vinkler írta:
2024.03.02., szomb. 14:20
mishow írta:
2024.03.02., szomb. 14:10

A highend persze mindig highend marad, de majd figyelj, a 3000-5000€ kategóriában mekkora beszakadás lesz hamarosan - szerintem gondolkodik.gif
Mire gondolsz beszakadás alatt?
Szerintem ez a kategória a kb most sem létezik. gondolkodik.gif
A Musicbook Source pont ebbe az ársávba esik, és Rose pár modellje is.

Viszont ha az Eversolo A8 hangja tényleg megüti ezt a szintet, lehet csökkenteni fognak ezen modellek árain a gyártók, ha látják, hogy, nem úgy fogynak a termékek.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

mishow írta:
2024.03.02., szomb. 14:10
Tíz éves hardver.
Közben beköszönt a Wiim, az Eversolo és ha lehet hinni a teszteknek, a Cambridge is nagyot gurított a CXN100 megújításával, ami nagyon nem egy sima ráncfelvarrás állítólag (1050€)
Jó hangú eszközök az Auralicok, de a streamer piacon viharosan új szelek fújnak.
Egyébként a Lindemann Limetree árak is leestek, ugyanezért (új Bridge 199e HUF)
Ettől persze még nem lesznek rossz gépek, csak ebben a technológiában az időmúlás kegyetlen dolog.
A highend persze mindig highend marad, de majd figyelj, a 3000-5000€ kategóriában mekkora beszakadás lesz hamarosan - szerintem gondolkodik.gif
Mire gondolsz beszakadás alatt?
Szerintem ez a kategória a kb most sem létezik. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Mézga Aladár írta:
2024.03.02., szomb. 12:50
Érdekes jelenségre figyeltem fel.
Az Aries Femto készülékek relatíve magas száma az apróban. És arra, hogy nem igazán van rá kereslet.
Vajon mi indokolhatja?
Lehet az a hír, hogy leáll az Auralic a támogatásával?
Igaz a hír óta kb. 4 FW frissítést kapott az eszköz. :D
Tíz éves hardver.
Közben beköszönt a Wiim, az Eversolo és ha lehet hinni a teszteknek, a Cambridge is nagyot gurított a CXN100 megújításával, ami nagyon nem egy sima ráncfelvarrás állítólag (1050€)
Jó hangú eszközök az Auralicok, de a streamer piacon viharosan új szelek fújnak.
Egyébként a Lindemann Limetree árak is leestek, ugyanezért (új Bridge 199e HUF)
Ettől persze még nem lesznek rossz gépek, csak ebben a technológiában az időmúlás kegyetlen dolog.
A highend persze mindig highend marad, de majd figyelj, a 3000-5000€ kategóriában mekkora beszakadás lesz hamarosan - szerintem gondolkodik.gif

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Lumin U1 minik használtan 400-500 E körül jobb választás és anyagilag nem elérhetetlen a Femto-hoz képest. Szerintem.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Sziasztok!

Érdekes jelenségre figyeltem fel.
Az Aries Femto készülékek relatíve magas száma az apróban. És arra, hogy nem igazán van rá kereslet.
Vajon mi indokolhatja?
Lehet az a hír, hogy leáll az Auralic a támogatásával?
Igaz a hír óta kb. 4 FW frissítést kapott az eszköz. :D
https://community.auralic.com/t/advance ... s-le/11194
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rock60 írta:
2024.03.02., szomb. 10:30
Szép napot !

Van valakinek tapasztalata, vagy véleménye a Telekomos router tunningolási lehetőségéről ?
Tekintve, hogy a cég tulajdona - gondolom - megbontani nem szabad.
Eddig egy jobb tápot kapott, meg pár tüskét alulra...

Köszi.
Melyik routerük van neked? A régebbi, fekvő vagy az újabb, álló?
Az újabik szerintem elég korrekt minőség (engem mindenesetre meglepett), a lineáris tápoláson kívül nem nagyon igényel tuningot, de amit Alto írt, még megteheted (bridge üzemmódban használod a bázisállomást, amin kikapcsolod a wifit, és saját, minőségibb routert használsz. Ha ezeket nem tudod, hogyan kell, akkor hívj mindenképp egy olyant magadhoz, aki ért hozzá. De szvsz erre igazából akkor van szükség, ha a WiFi-részével elgédedetlen az ember, ha a kábeles részét akarod tuningolni, szerintem egy minőségiű(bb), lineárisan tápolt switch is megteszi. Amit még tehetsz, hogy a közeléből eltávolítasz vagy megfelelően árnyékolsz minden kapcsolóüzemű tápot, vagy egyéb lehetséges zajforrást, es az utolsó switch(ek) és az audiolejátszás ban résztvevő komponens(ek) között minőségi árnyékont kábelt használsz.
De mindezektő, szerintem ne várj ég és föld különbséget (bár ha sok pénzt költesz rá, mindenképp "hallani fogod" azt, ha érted amire gondolok :D ).
A tüskékkel nem tudom, mit szándékozol elérni, szerintem fölöslegesek, pláne ha nincs a router nagy hangfalak vagy egyéb rezgéseket okozó izé mellett.
Ha a WiFi-t hasznáod, ott bármely fizikai tuningolásnál nagyságrendekkel többet lehet javítani a router megfelelő elhelyezésével, illetve olyan WiFi-csatornák beállításával, amin nem tolonganak a szomszédok routerei is (ha az alapbeállításon hagyod, akkor bizony tolongani fogsz ugyanazon a frekvenciasávon, ahol a többi szomszédod is, mert ezt szinte senki nem állítja át az alapbeállításról... pedig...).

(azt hittem amúgy, hogy te annyira analógpárti vagy, hogy ilyen digitális izékkel nem is foglalkozol :rolleyes: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Rock60 írta:
2024.03.02., szomb. 10:30
Szép napot !

Van valakinek tapasztalata, vagy véleménye a Telekomos router tunningolási lehetőségéről ?
Tekintve, hogy a cég tulajdona - gondolom - megbontani nem szabad.
Eddig egy jobb tápot kapott, meg pár tüskét alulra...

Köszi.
Nálam Digi van, én bridge üzemmódra állítattam a szolgáltatóval a routerüket, és saját routert kötöttem mögé, azzal meg azt csinálok amit akarok.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2888
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 688

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Szép napot !

Van valakinek tapasztalata, vagy véleménye a Telekomos router tunningolási lehetőségéről ?
Tekintve, hogy a cég tulajdona - gondolom - megbontani nem szabad.
Eddig egy jobb tápot kapott, meg pár tüskét alulra...

Köszi.

moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: moleszka »

st81 írta:
2024.02.23., pén. 07:04
tamagaba írta:
2024.02.22., csüt. 18:28
Sztakrva gyerekek néztem milyen képet raktam be - 9 oldalt kellett visszatekernem
Ne haragudjon meg az illetékes, de a Lumin ronda, a Limetree azt hittem tápegység
Egyetlen komoly dolog eddig az életemben, amit vettem - csifi netes zenegép
Amikor 4 évvel ezelőtt hazaállítottam a Limetree-vel, feleségem kérdezte, hogy mi került ezen a gyufásdobozon ennyibe?
Mondom, ne azt nézd hogy néz ki, hanem hogyan szól:-)
Mikor csináltattam egy szép DC-usb-a kábelt és bevittem a Wattson Emerson Digital-t a kácsába, hasonlóan néztek rám az eladók és ugyan ezt kérdezték. Mi a fa#@ kerül ezen ennyibe??? Vicces volt, de megérte minden fillér ;peace;
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Avatar
hodyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1242
Csatlakozott: 2013.07.19., pén. 06:36
Értékelés: 307

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hodyka »

Sziasztok

Lumin M1-et hallgatok HDD-ről nagyon jó, de ma reggel jött egy ötlet, vagy egy AudioQuest Jitterbug FMJ USB adat- és tápzaj szűrő és beraktam a HDD és a Lumin közzé, csak lesek, nagyon jó lett

Jobb a tér kontúrosabb minden stb

Akinek van próbálja ki, sokat javít

Üdv Sanyi
Lumin M1+ Focal Onyx hangdoboz

„A zene lelket ad az univerzumnak, szárnyakat az elmének, menekülést a képzeletnek és életet mindennek”

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Van a csoportban aki Argon Audio Solo-val rendelkezik? Kiváncsi lennék, hogyan hallgatja és mennyire van megelégedve a hangjával? Használ-e hozzá külön tápot?
Én az analóg kimenetén hallgatom, saját dac-jával. Próbáltam airplay2-vel, chromecast-al és Audirvánával is, végfokra kötve. Gyönyörű, tiszta, szellős hangja van, élmény hallgatni.
Airplay-en gyengébb, Audirvánával már nagyon jó, -de számomra meglepetés-, hogy a legkellemesebb, chromecast-on keresztül hallgatni. Nagyon barátságos, hosszan hallgatható, -nem tudom jobb szóval leírni-, meleg hangja van, ami nem megy a részletek rovására.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kargidje »

ssssi írta:
2024.02.25., vas. 11:02
kargidje írta:
2024.02.16., pén. 11:08
Mézga írta:
1970.02.03., kedd 02:29
Köszönöm a válaszokat!
 
Tegnap lett beüzemelve a testvéremnél.
A Linn Kazzo és az Auralic Lighting DS nem látta az U2-öt. A saját progi igen.
Majd átmegyek megnézem miért nem müxik a Linn progijával. 
Én az Aries-t a saját Lighting DS vezérlővel, PC-ről a Linn-t és android alatt a Bubble UPnP használom.
Jó lenne ha a Lumin-t is be lehetne állítani hasonlóan.
 

 
Pc/laptop: a streaming szolgáltató - Tidal, Spotify ... - saját programját kell használni. Ehhez be kell kapcsolni előtte a Lumin app beállításaiban a kapcsolódást(Connect) a streaming szolgáltatóknak. Pc + böngészőben pl. Tidalra belépve nem lehet a lejátszó készüléket kiválasztani. Akkor csak az adott pl. pc-n fog szólni.
Szia, a Lumin app-ban hol van a a kapcsolódás?
Nem találom..
Köszi
Misi
Először is legyél kapcsolódva az apphoz a Luminnal.
Fogaskerék ikon/Lumin készülék neve alatt/Options/itt lesznek a klf streaming szolgáltatók
https://www.luminmusic.com/images/galle ... dscape.jpg

Avatar
ssssi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2021.01.28., csüt. 22:07
Értékelés: 14
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ssssi »

kargidje írta:
2024.02.16., pén. 11:08
Mézga írta:
1970.02.03., kedd 02:29
Köszönöm a válaszokat!
 
Tegnap lett beüzemelve a testvéremnél.
A Linn Kazzo és az Auralic Lighting DS nem látta az U2-öt. A saját progi igen.
Majd átmegyek megnézem miért nem müxik a Linn progijával. 
Én az Aries-t a saját Lighting DS vezérlővel, PC-ről a Linn-t és android alatt a Bubble UPnP használom.
Jó lenne ha a Lumin-t is be lehetne állítani hasonlóan.
 

 
Pc/laptop: a streaming szolgáltató - Tidal, Spotify ... - saját programját kell használni. Ehhez be kell kapcsolni előtte a Lumin app beállításaiban a kapcsolódást(Connect) a streaming szolgáltatóknak. Pc + böngészőben pl. Tidalra belépve nem lehet a lejátszó készüléket kiválasztani. Akkor csak az adott pl. pc-n fog szólni.
Szia, a Lumin app-ban hol van a a kapcsolódás?
Nem találom..
Köszi
Misi

Avatar
switch_
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2021.02.21., vas. 11:51
Értékelés: 17
Tartózkodási hely: Göd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: switch_ »

alto írta:
2024.02.24., szomb. 16:01
switch_ írta:
2024.02.24., szomb. 15:43
Mielőtt kicserélem a D2 tápját megkérdem, h nem akarja-e valaki velem elcserélni az ezüst D2-jét az én feketémre? Dobozos, karcmentes, már nem garanciás. Hátha valaki más is úgy járt, h nem tudott ideis színű darabot venni :)
IMG_20240224_135009.jpg
És milyen tápra cserélnéd?
A PD Creative, TMP van kinézve. Esetleg SBooster.
Copland CSA14, KEF Reference Model Two, Lumin D2, Yamaha CDX1060

Online
Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: LAN galvanikus leválasztás

Hozzászólás Szerző: supravox »

O_S írta:
2024.02.24., szomb. 09:34
Ilyen izolátorral van valakinek tapasztalata?
https://magnahifi.com/pink-faun-lan-galvanic-isolator/
Szia
Én a SoTm lan izolátorát használom már vagy 2 éve.
Nagyon jó cuccnak gondolom.
Nálam a router és a switch közé van bedugva.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

switch_ írta:
2024.02.24., szomb. 15:43
Mielőtt kicserélem a D2 tápját megkérdem, h nem akarja-e valaki velem elcserélni az ezüst D2-jét az én feketémre? Dobozos, karcmentes, már nem garanciás. Hátha valaki más is úgy járt, h nem tudott ideis színű darabot venni :)
IMG_20240224_135009.jpg
És milyen tápra cserélnéd?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”