Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Patent
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2010.01.02., szomb. 07:30
Értékelés: 126

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Patent »


Sziasztok,
 
lenne egy kérdésem, de lehet nem ebbe a topikba való.
 
Adott egy Musical Fidelity M1 Clic, alapvetően Tidal lossless hallgatásra használom. Azonban néhány napja néhány CD-t rippeltem flac formátumba és egy pendrive-val bedugtam a Click-be. Ezután amit rippeltem, összehasonlítottam a tidal-os verzióval. Azt vártam, h majd sokkal jobb lesz a rippelt verzió, de gyakarlatilag alig volt különbség. ez eléggé megdöbbentett.
 
a kérdés az, hogy ez ilyen, ennyi van benne (és a Tidal minőség ennyire jó) vagy valamit xarul csináltam.
 
köszi előre is

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Chromecast audio/Spotify: az MP3 az MP3, de legalabb hamarosan lossless lesz. Viszont az optikai kimenet nem lehet olyan borzalmas, mert a DTI Pro secondary lock ja egy pillanat alatt beugrik, ami jó jel.
És hát marha kényelmes az egész.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

Na, nalam is szaporodott a Chromecast csalad egy Audioval. a Kácsában volt Mini TOSLINK TOSLINK átalakító, így nem kellett komplett kábelt keresnem hozzá. A Spotifyt teszteltem vele gyorsan: menni megy, a hangminosegrol majd kesobb.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Azért a Lumin-t nem fogom kicserélni erre a Yamira.
 
Ez teljesen érthető, különös tekintettel a 16-szoros árdifferenciára 
Blogom

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Azért a Lumin-t nem fogom kicserélni erre a Yamira.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nekem volt yamaha hálózatos erősítőm... szerettem... de inkább egy hifiberry+raspberry cuccot ajánlanék hálózati felokosítás végett. Nem out-of-the-box megoldás, de megéri vele szenvedni.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


MQA, MQA ... nem meg mondtam, hogy Bontott csirkét, Bontott csirkét hozzá !!


Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mar megint az MQA meg Bluesound.......
 




Karöltve egy kis saját blog reklámmal. Csak a szokásos...

Avatar
Petike
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2006.01.24., kedd 20:53
Értékelés: 49

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Petike »


Mar megint az MQA meg Bluesound.......
 



Anthem AVM70 EarthquakeCinénovaGrande7BR LG77"CX3 ChristieHD14K-M SepiScreen3m HTPC MadVr PCszerver32TB Dynaudio Contour60i C25i ExciteX16 Ocos triple VdHBreeze,Thunderl. Siltech, WBT Audioquest Soundcare HarmonyOne

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


MQA-val boldogul hardveresen? 
 
Nem, de enélkül is élvezetes a hangja 
Blogom

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egyetértek, nagy dolog, ha valaki miután megvásárol egy több, mint negyedmilliós készüléket képes közzétenni annak hibáit.
Én is gondolkodtam a CXN-en, de elvetettem (részben a TIDAL integráció hiánya miatt) és inkább a Bluesound Node 2 mellett döntöttem, amely tökéletes döntés volt, ugyanis azóta kipróbáltam sokkal drágább DAC-ok ellenében és mindig meglepődöm mennyire jó a hangja, akár kétszeres árú készülékekkel összevetve is.
Azért a Squeezebox és a Bluesound között is van élet!
Az elmúlt napokban csak kapkodtam a fejemet, hogy a HIFI és házimozi magazinok többsége nagy elismeréssel ír egy napokkal ezelőtt forgalomba helyezett készülékről:
 

 
Szereztem egy ilyet tesztelésre (részletes teszt a blogomon), és 2-3 nap bejáratás után kezdtem megérteni hogy miért istenítik ezt az egyébként bűn ronda dobozban árult kütyüt. Ki merem jelenteni, hogy ezt egy Squeezebox utódnak tekinthetjük. Az ára nagyjából ott van (45-50 ezer Ft. között), a hangja egyértelműen jobb, mint a Squeezeboxé. Nemsokára közzéteszek egy összehasonlító tesztet, amelyben szerepel majd a Chromecast Audio, a Yamaha WXAD-10, a Squeezebox Classic és a Bluesound Node 2. Előbb mint önálló eszközöket (hálózati/távzene vevő + DAC) hasonlítom össze, majd megnézem hogyan szerepelnek egy külső DAC-al (HEED Abacus), mint hálózati/távzene vevők.
 
Annyit már most mondhatok, hogy ez a Yamaha adapter úgy, ahogy van kifejezetten jól szól, van tere, természetesek az énekhangok és a hangszerek megszólalása, az élő felvételek úgy szólnak, hogy a koncerten érezzük magunkat. 24bit / 192kHz-ig vezeték nélkül, akadás mentesen lejátszik nagy felbontású zenei fájlokat is, de néhány CD minőségű zene a TIDAL-ről is megdöbbentően jól szólal meg rajta.
 
Tudom, hogy ezért a véleményemért majd többen keresztre feszítenek, mert:
- igen a Yamaha-nak nincs digitális aljzata, tehát nem fejleszthető,
- igen, valószínűleg egy borzalmas tápegységet tettek bele (ilyen méretben más nem is férne bele),
- igen a MusicCast nem olyan nyitott rendszer, mint az LMS, amelyre akárki fejleszthet jó kis Plugineket,
- igen el kell rejteni a vendégek szeme elől, annyira ronda...
 
....mégis mindenkinek ajánlom, hogy hallgassa meg, a Musiccast bár nem hibátlan, de egy használható rendszer, pár napja tudja a Deezer-t és a TIDAL-t is alapból. Ennyi pénzért szerintem ennél többet aligha várhatunk el, vagy ha igen az már a csoda kategória.
Tesztek:
Techradar 5*
avforums 8/10
HIFI World 5*
Home Cinema Choice 4,5/5
avonline magyarul

MQA-val boldogul hardveresen? 

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Nagy köszönet Hajo fórumtársnak az őszinte és tényfeltáró beszámolóért. Megtehette volna, hogy először meghirdeti és túlad rajta, hiszen a termék valójában nem "hibás". Brávó!
 
Egyetértek, nagy dolog, ha valaki miután megvásárol egy több, mint negyedmilliós készüléket képes közzétenni annak hibáit.
Én is gondolkodtam a CXN-en, de elvetettem (részben a TIDAL integráció hiánya miatt) és inkább a Bluesound Node 2 mellett döntöttem, amely tökéletes döntés volt, ugyanis azóta kipróbáltam sokkal drágább DAC-ok ellenében és mindig meglepődöm mennyire jó a hangja, akár kétszeres árú készülékekkel összevetve is.
Azért a Squeezebox és a Bluesound között is van élet!
Az elmúlt napokban csak kapkodtam a fejemet, hogy a HIFI és házimozi magazinok többsége nagy elismeréssel ír egy napokkal ezelőtt forgalomba helyezett készülékről:
 

 
Szereztem egy ilyet tesztelésre (részletes teszt a blogomon), és 2-3 nap bejáratás után kezdtem megérteni hogy miért istenítik ezt az egyébként bűn ronda dobozban árult kütyüt. Ki merem jelenteni, hogy ezt egy Squeezebox utódnak tekinthetjük. Az ára nagyjából ott van (45-50 ezer Ft. között), a hangja egyértelműen jobb, mint a Squeezeboxé. Nemsokára közzéteszek egy összehasonlító tesztet, amelyben szerepel majd a Chromecast Audio, a Yamaha WXAD-10, a Squeezebox Classic és a Bluesound Node 2. Előbb mint önálló eszközöket (hálózati/távzene vevő + DAC) hasonlítom össze, majd megnézem hogyan szerepelnek egy külső DAC-al (HEED Abacus), mint hálózati/távzene vevők.
 
Annyit már most mondhatok, hogy ez a Yamaha adapter úgy, ahogy van kifejezetten jól szól, van tere, természetesek az énekhangok és a hangszerek megszólalása, az élő felvételek úgy szólnak, hogy a koncerten érezzük magunkat. 24bit / 192kHz-ig vezeték nélkül, akadás mentesen lejátszik nagy felbontású zenei fájlokat is, de néhány CD minőségű zene a TIDAL-ről is megdöbbentően jól szólal meg rajta.
 
Tudom, hogy ezért a véleményemért majd többen keresztre feszítenek, mert:
- igen a Yamaha-nak nincs digitális aljzata, tehát nem fejleszthető,
- igen, valószínűleg egy borzalmas tápegységet tettek bele (ilyen méretben más nem is férne bele),
- igen a MusicCast nem olyan nyitott rendszer, mint az LMS, amelyre akárki fejleszthet jó kis Plugineket,
- igen el kell rejteni a vendégek szeme elől, annyira ronda...
 
....mégis mindenkinek ajánlom, hogy hallgassa meg, a Musiccast bár nem hibátlan, de egy használható rendszer, pár napja tudja a Deezer-t és a TIDAL-t is alapból. Ennyi pénzért szerintem ennél többet aligha várhatunk el, vagy ha igen az már a csoda kategória.
Tesztek:
Techradar 5*
avforums 8/10
HIFI World 5*
Home Cinema Choice 4,5/5
avonline magyarul
Blogom

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

Van egy rakas kapcsolasi rajz az interneten, ami alapjan egy atlagos kepessegu muszeres is legyart neked egy olyan tapot, ami BOVEN megfelel a celnak. A gyari kapcsolouzemu szart tenyleg ki kell dobni, de nem erdemes overkillben gondolkozni. En batyammal csinaltattam, talan 10khuf sem volt az anyagkoltseg.

Avatar
hajo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.04.01., vas. 19:12
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hajo »


Mi ez a tap, hol lehet venni es mennyibe kerul?
Valamilyen skandináv cég árult 4-5 éve (lehet, hogy még mindig, nem tudom) külső tápot kimondottan ehhez a készülékhez, de nagyon drágán, kb. ugyanannyiba került, mint a lejátszó, így nem foglalkoztam vele. Egyszer véletlenül derült ki, hogy egy ismerősömnek, aki ért az elektromos kütyükhöz, van egy félretett műszertáp modulja, hátha jó lesz egyszer valamire. Egy nagyon precíz, HP gyártmányú oszcilloszkópban volt, aminek más részei tönkrementek, ezt pedig sajnálta kidobni. Ugyanúgy 5V-os volt, mint a dugasztáp, impregnált trafóval,  többszörösen szűrt, stabilizált kimenettel, és megfelelő teljesítménnyel. Kipróbáltam, azóta csak azt használom. Egy feladatom volt csak vele, keresni kellett egy jó kis dobozt hozzá. Ezzel a történettel valószínűleg nem sokat segítettem, de sose lehet tudni, hátha egyszer szembejön veled is egy fölöslegessé vált tápegység....

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Nagy köszönet Hajo fórumtársnak az őszinte és tényfeltáró beszámolóért. Megtehette volna, hogy először meghirdeti és túlad rajta, hiszen a termék valójában nem "hibás". Brávó!

Avatar
hajo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.04.01., vas. 19:12
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hajo »


Van rá esély, de ezen már ne agyalj. Én biztosan D/A-kent használnám a CXN-t, az LMS verhetetlen, pláne Erland pluginjeivel. Es még mindig felfoghatod úgy, hogy van egy biztonsági tartalékod, ha lerohad/megszunik az LMS/Touch. Aztan az evek alatt hatha kifejlesztenek valami epkezlab szoftvert a CXN-hez.
Köszönöm, én is hasonlóképpen gondolom és egyébként sem vagyok híve a gyakori cserélgetésnek.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



a SBT-nél a dugasztápról váltottam rendes tápra, nagyobb volt a változás, mint most.
 

Mi ez a tap, hol lehet venni es mennyibe kerul?

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Köszönöm a tanácsodat,
 
próbáltam már Logitech Media Serverrel is, de nem teljesen kompatibilis a CXN-nel (vagy fordítva,  a CXN nem kompatibilis a LMS-el).
Például az utoljára hozzáadott zenék fül megjelenik a Logitech MS-t használva, előjönnek a beágyazott lemezborítók is, de a track-ek teljes hosszát, vagy az eltelt időt egyáltalán nem jelzi ki, ape-t nem játsza le, stb - de egyébként működik a dolog.
 
Van egy olyan lehetőség is, hogy a CXN-nek csak a DAC-ét használom, és előtte van a SBT  koaxal összekötve, ugyanis a CXN-nek van egy koax és egy optikai bemenete.
Ez is egy használható variáció, más kérdés, hogy a CXN árából talán egy jobb DAC is kijött volna?

 
Van rá esély, de ezen már ne agyalj. Én biztosan D/A-kent használnám a CXN-t, az LMS verhetetlen, pláne Erland pluginjeivel. Es még mindig felfoghatod úgy, hogy van egy biztonsági tartalékod, ha lerohad/megszunik az LMS/Touch. Aztan az evek alatt hatha kifejlesztenek valami epkezlab szoftvert a CXN-hez.

Avatar
hajo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.04.01., vas. 19:12
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hajo »



Szia!
 Sajnos a Logitech Media Serveret nehez uberelni, plane ha azt szoktad meg. Megoldas lehet, hogy keszult hozza upnp/dlna plugin, igy elvileg hasznalhatod a CA hoz is, ha az DLNA képes. 
De meg kell nezni, hol tart a fejlesztes, mert par honapja meg nem ment a gapless playback.
 Utolag mar kar okoskodni, de szerintem jobban jartal volna egy kulso D/A-val. Ha kulonosebb bukas nelkul ki tudnal szallni a CA-bol, en meg most is meglepnem.

Köszönöm a tanácsodat,
 
próbáltam már Logitech Media Serverrel is, de nem teljesen kompatibilis a CXN-nel (vagy fordítva,  a CXN nem kompatibilis a LMS-el).
Például az utoljára hozzáadott zenék fül megjelenik a Logitech MS-t használva, előjönnek a beágyazott lemezborítók is, de a track-ek teljes hosszát, vagy az eltelt időt egyáltalán nem jelzi ki, ape-t nem játsza le, stb - de egyébként működik a dolog.
 
Van egy olyan lehetőség is, hogy a CXN-nek csak a DAC-ét használom, és előtte van a SBT  koaxal összekötve, ugyanis a CXN-nek van egy koax és egy optikai bemenete.
Ez is egy használható variáció, más kérdés, hogy a CXN árából talán egy jobb DAC is kijött volna?

Avatar
hajo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.04.01., vas. 19:12
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hajo »



köszi a beszamolot
 
en is SB Touch-ot hasznalok, szeretem.
nyilvan nehez erre mit irni: mennyivel jobb a CXN hangja ?
mas tipusokon is gondolkodtal esetleg kiprobaltal ?
 
nekem annyira nem nagy a csere motivaciom, de kivancsi vagyok.

Egyértelműen jobb a hangja a CXN-nek, de ne gondolj óriási különbségre. Amikor a SBT-nél a dugasztápról váltottam rendes tápra, nagyobb volt a változás, mint most.
Ebben az árkategóriában a Pioneer és a Marantz egy-két típusa került még szóba, de otthoni meghallgatás nyugodt körülmények között nem volt egyikkel sem. Igyekeztem minél több helyről minél több információt begyűjteni a 3 szóba jöhető gyártó 200-400 eFt közötti típusairól és az alapján döntöttem.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Sziasztok
 
Kb 5 éve használok egy Logitech Squeezebox Touch zenelejátszót és úgy gondoltam, hogy ennyi idő alatt sok minden változott: javult a hang, bővültek a szolgáltatások, stb. Egy Cambridge Audio CXN-re esett a választásom, mint árkategóriájának legnépszerűbb darabjára, és a hangja valóban jobb is, de szolgáltatásokban sok mindenről kell lemondania annak, aki egy ilyen cserén gondolkodik. Ezek egy része tudott dolog volt a vásárlás előtt is, de néhány hiányosság csak hosszabb használat után derül ki. Íme néhány észrevétel, hátha valakinek hasznos lehet.
 
- az ape fájlokat nem játsza le - SBT igen, némi megszorítással
- flac + cue párosnál nem darabolja a lemezt trackekre, csak egyben játsza le - SBT igen
- van olyan koncert felvétel, ahol szünetet rak két szám közé, ami nagyon zavaró, míg a SBT nem teszi ezt ugyanennél a lemeznél
- lemezborítót nem olvassa ki a fájlból, csak a mappában található jpg képet jeleníti meg - a SBT mindkét módon tárolt borítót meg tudja jeleníteni: a mappában lévő képet is és a beágyazottat is
- nincs kedvencek, ahol elmenthetsz egy számot, egy teljes lemezt vagy egy rádióállomást is
- nem lehet lejátszási listát elmenteni
- nincs "új zene" , ami az utoljára hozzáadott zenéket mutatja
- az appja nagyon buta( iPadet használok, Androiddal nem tudom milyen): ha lejátszás közben az appjáról átváltok pl. böngészőre, majd vissza, a keresőoldal minden alkalommal visszaáll a kiindulási állapotba, ami egy strukturált, sok lépcsős mappaszerkezetnél nagyon idegesítő
-a kijelzője gyenge minőségű, kisebb méretű és nem érintőképernyő
- nem lehet beletekerni a számba
- nincsenek kereszt hivatkozások a számoknál a tulajdonságok között. Pl. ha SBT-en hallgatom a Pink Floyd:  Time című tracket, egy mozdulat kiválasztani a szerveren található összes Pink Floyd zenét, vagy akár a szerveren található összes 1971-es kiadású lemezt, stb.
- igazából a beszűkült szolgáltatások miatt nincs is igazán szükség szerverre (pedig van), amit tud, azt nagyjából egy mobil HDD-ről is tudja
 
A Synology saját szerver progiját használva tapasztaltam a fentieket, lehet hogy mást használva okosabb lenne a lejátszó?  Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem.
Köszönöm

Szia!
 Sajnos a Logitech Media Serveret nehez uberelni, plane ha azt szoktad meg. Megoldas lehet, hogy keszult hozza upnp/dlna plugin, igy elvileg hasznalhatod a CA hoz is, ha az DLNA képes. 
De meg kell nezni, hol tart a fejlesztes, mert par honapja meg nem ment a gapless playback.
 Utolag mar kar okoskodni, de szerintem jobban jartal volna egy kulso D/A-val. Ha kulonosebb bukas nelkul ki tudnal szallni a CA-bol, en meg most is meglepnem.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Sziasztok
 
Kb 5 éve használok egy Logitech Squeezebox Touch zenelejátszót és úgy gondoltam, hogy ennyi idő alatt sok minden változott: javult a hang, bővültek a szolgáltatások, stb. Egy Cambridge Audio CXN-re esett a választásom, mint árkategóriájának legnépszerűbb darabjára, és a hangja valóban jobb is...

 
köszi a beszamolot
 
en is SB Touch-ot hasznalok, szeretem.
nyilvan nehez erre mit irni: mennyivel jobb a CXN hangja ?
mas tipusokon is gondolkodtal esetleg kiprobaltal ?
 
nekem annyira nem nagy a csere motivaciom, de kivancsi vagyok.

Avatar
hajo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.04.01., vas. 19:12
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hajo »


Sziasztok
 
Kb 5 éve használok egy Logitech Squeezebox Touch zenelejátszót és úgy gondoltam, hogy ennyi idő alatt sok minden változott: javult a hang, bővültek a szolgáltatások, stb. Egy Cambridge Audio CXN-re esett a választásom, mint árkategóriájának legnépszerűbb darabjára, és a hangja valóban jobb is, de szolgáltatásokban sok mindenről kell lemondania annak, aki egy ilyen cserén gondolkodik. Ezek egy része tudott dolog volt a vásárlás előtt is, de néhány hiányosság csak hosszabb használat után derül ki. Íme néhány észrevétel, hátha valakinek hasznos lehet.
 
- az ape fájlokat nem játsza le - SBT igen, némi megszorítással
- flac + cue párosnál nem darabolja a lemezt trackekre, csak egyben játsza le - SBT igen
- van olyan koncert felvétel, ahol szünetet rak két szám közé, ami nagyon zavaró, míg a SBT nem teszi ezt ugyanennél a lemeznél
- lemezborítót nem olvassa ki a fájlból, csak a mappában található jpg képet jeleníti meg - a SBT mindkét módon tárolt borítót meg tudja jeleníteni: a mappában lévő képet is és a beágyazottat is
- nincs kedvencek, ahol elmenthetsz egy számot, egy teljes lemezt vagy egy rádióállomást is
- nem lehet lejátszási listát elmenteni
- nincs "új zene" , ami az utoljára hozzáadott zenéket mutatja
- az appja nagyon buta( iPadet használok, Androiddal nem tudom milyen): ha lejátszás közben az appjáról átváltok pl. böngészőre, majd vissza, a keresőoldal minden alkalommal visszaáll a kiindulási állapotba, ami egy strukturált, sok lépcsős mappaszerkezetnél nagyon idegesítő
-a kijelzője gyenge minőségű, kisebb méretű és nem érintőképernyő
- nem lehet beletekerni a számba
- nincsenek kereszt hivatkozások a számoknál a tulajdonságok között. Pl. ha SBT-en hallgatom a Pink Floyd:  Time című tracket, egy mozdulat kiválasztani a szerveren található összes Pink Floyd zenét, vagy akár a szerveren található összes 1971-es kiadású lemezt, stb.
- igazából a beszűkült szolgáltatások miatt nincs is igazán szükség szerverre (pedig van), amit tud, azt nagyjából egy mobil HDD-ről is tudja
 
A Synology saját szerver progiját használva tapasztaltam a fentieket, lehet hogy mást használva okosabb lenne a lejátszó?  Ha valakinek van ötlete, szívesen veszem.
Köszönöm

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

Jut eszembe: Kepes a Chromecast audio downconvertre? Vagyis az optikai kimenetet lehet esetleg korlatozni tetszoleges felbontason? Mondjuk 24/bit 48Khz tokeletes is lenne.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



Szivesen.
Azert ar/ertek aranyban a Chromecast+mobil akksi sztem tovabbra is verhetetlen.

 
hahahah na jó azzal az árral tényleg nehéz versenyezni
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”