Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

s4tch írta:
2024.01.31., szer. 08:25

Ha jól értem, az állítás az, hogy a Wiim Pro gyakorlatilag egy tv box + egy "alá befordított dac panel". Ezt egyszerű konkrétummal alátámasztani, ha így van. Tedd meg kérlek.
Konkrét termékeknek nem fogok reklámot csinálni. Címszavak alapján egyből dobja a kereső. A DIY kit szinttől az ilyen wiim ,fioo, primo, stb, összeszereltségi állapotáig millió verzióban megtalálható. Mivel a platform opensource projektnek indult.
Egyébként a szovjetek tmp-je már tápolja a ketyerét. Ezek szerint az "audiophile grade"- től is mehet feljebb.
Bele kell húznotok.
WiiM Pro Plus.png
61Ehgm9b1HL._AC_SL1000_.jpg
61Ehgm9b1HL._AC_SL1000_.jpg (87.73 KiB) Megtekintve 1830 alkalommal
A98.jpg
9d3fcf29ebd1227e45afce839bdacea0647b82d3.jpeg
6d27eaf26c63ffa91e1447336325be50e17523a3.jpeg

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Azt hiszem, az OFF és a személyeskedés küszöb is kellően átlépve, újabb lényegi infokat tartalmazó hozzászólások már nem születnek a kínai - nem kínai tengelyen, így szerintem bátran térjetek vissza a topic témájához, ezt folytatni innentől az OFF-ban... Köszi!
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

pali923 írta:
2024.01.31., szer. 10:26
fapaci írta:
2024.01.31., szer. 10:17
Fapaci:
"Minden Cambridge-i mérnök szakálas?"
Meg kellett volna még kérdezned, hogy a nem szakállas angol mérnökök is tudnak-e olyan jó és olcsó streamert tervezni, mint a kínaiak! :fekverohog:
A gép valószínűleg azt válaszolta volna, hogy az olcsó streamer fogalma minden országban és minden ember számára más, a megkapott lehetőségek halmaza túl nagy, így konkretizálja a kérdést mondjuk fontban :D

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

fapaci írta:
2024.01.31., szer. 10:17
ZolaBA írta:
2024.01.31., szer. 05:21
Összerakva a hozzászólásaidat csak az jön le, hogy mindenki szemét a többiek meg szerencsétlenek :D
Valahogy mindig jön valaki (ezen a fórumon is), aki levezeti a gonosz világ működését és felvilágosít minket, hogy be vagyunk csapva, át vagyunk vágva, gagyi cuccokat használunk, tehát érezzük magunkat nagyon rosszul. Egyszer olyan szívesen elbeszélgetnék egy ilyen emberrel, szerintem érdekes lenne feltárni a messiás küldetéstudat hátterét. Tippjeim persze már most is vannak rá, miért is akarja valaki mindenki más kedvét elrontani és miért hiszi, hogy a saját értékrendje mindenkiét felülírja.

Mostanában gyakran beszélgetünk, most is megkérdeztem a mesterséges intelligenciát, mit gondol:

Fapaci:
"Létezik olyan audio készülék, berendezés, amiben semmilyen kínai, koreai, indiai alkatrész nincs?"


ChatGPT:
"Az ilyen kritériumoknak megfelelő audio készülékeket megtalálni nem egyszerű, mivel a globális gyártási láncokban részt vesznek különböző országok. Az alkatrészek beszerzése és a gyártás sok esetben nemzetközi, a részegységek különböző helyeken készülhetnek. Az audioiparban például a japán, európai vagy észak-amerikai vállalatok híresek minőségi berendezéseikről. Azonban még ezekben a termékekben is előfordulnak olyan alkatrészek, amelyek Kínából vagy más ázsiai országokból származnak."

Fapaci:
"Minden Cambridge-i mérnök szakálas?"

ChatGPT:
"Az állítás, hogy minden cambridge-i mérnök szakálas, egyáltalán nem igaz. A Cambridge Egyetem mérnöki karán tanuló hallgatók, mint minden egyetemen, nagyon változatosak lehetnek megjelenésükben, stílusukban és egyéb jellemzőikben.
Az ilyen jellegű általánosítások vagy sztereotípiák gyakran nem tükrözik a valóságot, és fontos, hogy mindig tiszteletteljes és nyitott szemmel közelítsük meg az embereket, függetlenül származási helyüktől, az oktatási intézményüktől vagy szakmájuktól."
Hatalmas, olvastam volna még, csak sajnos OFF. Kár. De jól prezentálta azt amit én is gondoltam az ilyen sztereotípiákról. :smile53:

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2024.01.31., szer. 10:17
Fapaci:
"Minden Cambridge-i mérnök szakálas?"
Meg kellett volna még kérdezned, hogy a nem szakállas angol mérnökök is tudnak-e olyan jó és olcsó streamert tervezni, mint a kínaiak! :fekverohog:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

mishow írta:
2024.01.31., szer. 10:09
pjm írta:
2024.01.31., szer. 09:29
Kb 3 napja még itt tartottunk. Én is ezt írtam le egy pár - szerintem - túlzó kijelentés miatt. A szmájli nem neked szól, hanem annak ami kikerekedett belőle (és egyébkén szerintem teljesen érdekes)
Igen, egy darabig érdekes volt, de mostanra körbejárás, OFF és személyeskedés lett belőle. Kár sad.gif

Egyébként meg épp te foglaltad össze az előbb:
... általában igyekszem olyanokkal élni, ami
1. nekem tetszik
2. van mögötte szükség esetén support
3. több rendszeren bizonyított
4. ki tudom/akarom fizetni
Ennyi 36_1_11.gif
Nem vagyok személyeskedés és kászo párti, de én örülök az elmúlt három napnak, több számomra hasznos információt szedtem itt össze mint az elmúlt két évben összesen. Láttam a kereskedői és vásárlói oldalat és a trendeket. Elhelyeztek termékeket, megmutatták a napos és árnyoldalakat tervezés, gyártás és eladás szempontjából is. Nem gondolom, hogy kár. Ha túlzásokba akarnánk esni, és annyira szigoran venni a topicok címeit, csinálhatnánk Prohardveresen egy ajánlott termékek listáját, aztán minden más mehetne az általános csevegőbe gondolkodik.gif
Bizonyos keretek között igenis jó az ilyen csevej, szerintem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pjm 2024.01.31., szer. 10:30-kor.

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

wittao írta:
2024.01.31., szer. 09:52

Pont arrol irtam, hogy sok esetben az olcso kinai mogott addig van support, amig a tracking szamot megkapod.
Lehet, nekem semmi kínaim nincs. Valaha volt, azokkal semmilyen gondom nem volt.
wittao írta:
2024.01.31., szer. 09:52
A kereslet a termekeink irant pedig novekedo palyan van idehaza is, tehat ugy tunik a kezdeti lelkesedes es bizalom az olcsobb kinai termekek irant alabbhagyni latszik… tobb vasarlonk valtasban van ilyen termekvonalakrol, mert az arany az bizony nem fenylett annyira, mint Amir meresi eredmenyei es a szines, szagos specifikaciok.
...
Es meg egy megjegyzes ide, hogy a Covid es gazdasagi haborus helyzet a fizetokepes felso-kozep, kozep es felso reteget szinte semennyire nem erintette, igy azok az eladasok nem hogy megtorpantak, de soha nem latott forgalmat generaltak az utobbi 2-3 evben… tehat ne abbol induljunk ki, hogy egy kinai marka dac-jat eppen hogy meg tudjuk venni, akkor mindenkinek rossz, es semmilyen altalanos kovetkeztetest nem lehet/celszeru ebbol levonni.
Akkor elvileg mindenkinek jó, örülök, hogy mégis fut a magyar piac (is)! :smile32:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2024.01.31., szer. 05:21
Összerakva a hozzászólásaidat csak az jön le, hogy mindenki szemét a többiek meg szerencsétlenek :D
Valahogy mindig jön valaki (ezen a fórumon is), aki levezeti a gonosz világ működését és felvilágosít minket, hogy be vagyunk csapva, át vagyunk vágva, gagyi cuccokat használunk, tehát érezzük magunkat nagyon rosszul. Egyszer olyan szívesen elbeszélgetnék egy ilyen emberrel, szerintem érdekes lenne feltárni a messiás küldetéstudat hátterét. Tippjeim persze már most is vannak rá, miért is akarja valaki mindenki más kedvét elrontani és miért hiszi, hogy a saját értékrendje mindenkiét felülírja.

Mostanában gyakran beszélgetünk, most is megkérdeztem a mesterséges intelligenciát, mit gondol:

Fapaci:
"Létezik olyan audio készülék, berendezés, amiben semmilyen kínai, koreai, indiai alkatrész nincs?"

ChatGPT:
"Az ilyen kritériumoknak megfelelő audio készülékeket megtalálni nem egyszerű, mivel a globális gyártási láncokban részt vesznek különböző országok. Az alkatrészek beszerzése és a gyártás sok esetben nemzetközi, a részegységek különböző helyeken készülhetnek. Az audioiparban például a japán, európai vagy észak-amerikai vállalatok híresek minőségi berendezéseikről. Azonban még ezekben a termékekben is előfordulnak olyan alkatrészek, amelyek Kínából vagy más ázsiai országokból származnak."

Fapaci:
"Minden Cambridge-i mérnök szakálas?"

ChatGPT:
"Az állítás, hogy minden cambridge-i mérnök szakálas, egyáltalán nem igaz. A Cambridge Egyetem mérnöki karán tanuló hallgatók, mint minden egyetemen, nagyon változatosak lehetnek megjelenésükben, stílusukban és egyéb jellemzőikben.
Az ilyen jellegű általánosítások vagy sztereotípiák gyakran nem tükrözik a valóságot, és fontos, hogy mindig tiszteletteljes és nyitott szemmel közelítsük meg az embereket, függetlenül származási helyüktől, az oktatási intézményüktől vagy szakmájuktól."
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2024.01.31., szer. 10:28-kor.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

pjm írta:
2024.01.31., szer. 09:29
Alon írta:
2024.01.31., szer. 08:59
Ha úgy tekintesz a WIIM lejátszóra ....
Kb 3 napja még itt tartottunk. Én is ezt írtam le egy pár - szerintem - túlzó kijelentés miatt. A szmájli nem neked szól, hanem annak ami kikerekedett belőle (és egyébkén szerintem teljesen érdekes)
Igen, egy darabig érdekes volt, de mostanra körbejárás, OFF és személyeskedés lett belőle. Kár sad.gif

Egyébként meg épp te foglaltad össze az előbb:
... általában igyekszem olyanokkal élni, ami
1. nekem tetszik
2. van mögötte szükség esetén support
3. több rendszeren bizonyított
4. ki tudom/akarom fizetni
Ennyi 36_1_11.gif

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Alon írta:
2024.01.31., szer. 08:59
a WIIM lejátszó ... nagyjából egymillió forint összérték alatt lévő rendszerben önálló készüléként is megállhatja a helyét, vagy futóműként egy jóval árkaterógiája feletti külső DAC-kal feljebb is megfelelő lehet. Ennyi, és nem több. ;)
Bizony ennyi - de azért ez nem is kevés ám!
Amit írtál, ahhoz nem is olyan régen még minimum egy Lindemann Network/Bridge vagy valamelyik Aries kellett, mellettük megjelent a Silent Angel, de ott most nagy a csend. Egyébként ez az újonnan párszázezres kategória valahogy eltűnt, miközben a használt piac az említett lejátszókat folyamatosan egyre lejjebb értékeli - ez is érdekes gondolkodik.gif

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

pjm írta:
2024.01.31., szer. 09:08
wittao írta:
2024.01.30., kedd 11:25
pjm írta:
2024.01.30., kedd 10:53
Igaz, de általában nem is csúcsot vesznek tőlük az emberek. Itt pl a Wiimről volt szó, ami 100 ezer alatt van. Ennyiért nincs semmi, a Nad CS51 is afölött van, mást meg hirtelen nem is tudok mást mondani klasszikus gyártótól - ami sokat nem jelent, nem követem a trendeket.
A support sem olyan náluk, valahogy jobban hagyatkoznak a mérésekre mint a megszólalásra, ez így is lesz egy darabig. Cserébe viszont színesítik a piacot, és remélhetőleg versenyre késztetik a többi gyártót (amiknek jó része már keleti kében van).
A dologhoz hozzátartozik, hogy ha ránézek a hifire japán és amerikai az egész, kivéve az állványt, az egyedül angol, meg vannak holland kábeleim (is). Valahogy nekem az angol vonal nem igazán buli, kivéve például a Linnt.

Szóval a magyar fizetésekre ha figylemmel vagyunk sajnos, vagy nem sajnos igenis kell a kínai hifi. Vagy ha nem, jó az öreg a háznál... :rolleyes:
Igen, de itt érdemes észrevenni azt is, hogy a shenzeni audioipar gyártói 4-ed/5-öd áron képesek bármihez hozzájutni. Ha ugyanolyan feltételek mellett jutnának hozzá az alkatrészekhez és egyéb technológiákhoz (sokszor állami dotációnak hála a veszteségeket 5-10 évig képesek finanszírozni, hogy a konkurenseket két vállra fektessék), akkor az EU gyártók árszintjén lenne a termékeik ára, ahol már a hang döntene. Egyértelmű, hogy a rengeteg funkció és az ár az aduász a kezükben. Ha ebből kivesszük az árat, akkor a sok funkció marad pl. DSD1024 és valljuk be ebből nem sok natív anyag van, a felkonvertálásban sem hisz miindenki, ott az MQA, megintcsak kérdőjeles... szóval kifogyna a levegő körülöttük pillanatok alatt. Ez a következménye, hogy árérzékeny piacokon tudnak nagyot alkotni. Az már más kérdés, hogy előbb vagy utóbb ők is elkezdenek árat emelni, jó példa erre a korábban 350-500EUR áron megvehető csúcs dac, manapság 1500-2000 EUR inkább, ahová pedig ők is beteszik a matériát simán becsúszik a 4000 EUR ár fölé.
Itt lehetne még beszélni az árérzékeny vásárlókról, akik évente tisztesen támogatják pénzükkel a kínai audio ipart, és nem vásárolnak hazait. A hazai fejlesztők nem tudnak versenyképesek maradni még minimális profittal sem, és vagy eltűnnek, vagy felsőbb szegmensbe mennek versenyezni. Ez a tendencia jól kiolvasható a piac alakulásából. A végeredmény viszont az, hogy adott árszegmensben csak kínai terméket lehet majd venni ha jó a hang, ha sz@r, mert konkurens nem fog maradni... legfeljebb Ebay DIY összetákolások, amik a felhasználóknak jók, de eladni szinte tuti bukás.

Nekem ez a gondom a kínai audio nagyiparral. Persze könnyű mondani, hogy csináljunk olcsón jobbat, de ez szerintem most kivitelezhetetlen, ergo lehetetlen elvárás egy hazai/EU gyártótól ebben versenyezni. Én csak bízni tudok abban, hogy aki most nem áldoz többet a nem kínai termékre nagyon meg fogja szeretni és hozzá szokik, mert a jövőben ezzel maga előtt is bezárta az ajtót, más terméke nem lesz csak ilyen.
Nem mond ellent neked, de a másik oldalon itt vagyok én, és ha nem akarok elemenként többszázezeret vagy milliót költeni, akkor marad a használt meg a kínai. És még valami, amit drágán adnak sokszor az is elhasal a méréseken, meg ugya sok helyre nem illik. Tudom, jön a marketing, hogy megmutatta milyen a többi, de ez a legtöbb esetben csak hülyeség.
A rendszerem legtöbb eleme több rendszeren bizonyított már nekem, általában igyekszem olyanokkal élni, ami
1. nekem tetszik
2. van mögötte szükség esetén support
3. több rendszeren bizonyított.
4. ki tudom/akarom fizetni.

Jó dolog nektek, hogy legalább a jobb móduak tudnak tőletek vásárolni, nekünk marad a többi, s így talán megérthető, hogy belföldön nem annyira pörögnek a termékeitek.
Pont arrol irtam, hogy sok esetben az olcso kinai mogott addig van support, amig a tracking szamot megkapod.
“Nektek”, “jobb moduak”, “nekunk” : nem igazan kedvelem az ilyen szintu megkozeliteseket es szeparaciot. Belfoldon nem az araink miatt nem porognek annyira a termekeink, mert dragak, hanem azert, mert 10 millios orszag vagyunk es nem 80 millios/40 millios, es ezen belul a fajlagos 1 fore juto vasarloero a KSH-val szembemenve jelentosen kisebb, mint egy masik orszagban. Egyebkent vannak kifejezetten sikeres hazai termekeink, most hozunk ki egy olcsobb szeriat, ami meg mindig nem lesz “olcso”, de tobbeknek elerheto. Azon kivul azt sem erdemes fugyelmen kivul hagynod, ha mar ennyire belementunk, hogy egy oszcillatorcsoportunk tobb alkatreszt tartalmaz a tisztes megepites jegyeben, mint egy kinai dac kompletten… ennek fejlesztesben, anyagban, gyartasban is komoly ara van, ami hol mashol csapodna le, mint a vegfelhasznaloknal… szoval amikor olcson veszunk valamit az egyaltalan nem azt jelenti, hogy olcson ugyanazt vesszuk es de jol jartunk, hanem azt is jelenti, hogy a kedvezo ar erdekeben kenytelenek voltunk a muszaki megepitettseg teruleten aldozni, aminek egyenes kihatasa van a hangminosegre. Ez nem azt jelenti feltetlenul, hogy ez rossz az meg jo. Csupan kulonbsegekrol beszelunk, aminek athidalasara valaki tud es kepes is, es akar is aldozni, vagy nem.
A kereslet a termekeink irant pedig novekedo palyan van idehaza is, tehat ugy tunik a kezdeti lelkesedes es bizalom az olcsobb kinai termekek irant alabbhagyni latszik… tobb vasarlonk valtasban van ilyen termekvonalakrol, mert az arany az bizony nem fenylett annyira, mint Amir meresi eredmenyei es a szines, szagos specifikaciok.
Szerencsere a dontes szabadsaga ott van mindenkinel, es felnott emberkent a szuksegleteinket is meg tudjuk mondani, hatart huzni es kivalasztani a szamunkra legjobbat/leginkabb megfizethetobbet.
De avbol, hogy mondjuk Neked a kinai arazas fer bele, abbol ne vonj le legyszives (tevesen) olyan kovetkeztetest, hogy masok vajon mennyit adnak el a dragabb termekeikbol.
Es meg egy megjegyzes ide, hogy a Covid es gazdasagi haborus helyzet a fizetokepes felso-kozep, kozep es felso reteget szinte semennyire nem erintette, igy azok az eladasok nem hogy megtorpantak, de soha nem latott forgalmat generaltak az utobbi 2-3 evben… tehat ne abbol induljunk ki, hogy egy kinai marka dac-jat eppen hogy meg tudjuk venni, akkor mindenkinek rossz, es semmilyen altalanos kovetkeztetest nem lehet/celszeru ebbol levonni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Alon írta:
2024.01.31., szer. 08:59
óriásölőkben hinni még mindig csak a mesék világában szabad.
Igazad van..., de azt ne felejtsük el, hogy a mesélés bizony a prémium kategóriára is jellemző :smile29:

Tehát két mesénk van...

És most persze megint utálni fognak páran :kiss: - de hát világos, hogy egyszerűbb mezei fórumozókat utálni, mint, hogy a gyártók/forgalmazók/publikálók egymással szemben beszéljék meg melyikük kamuzik többet/nagyobbat :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

Alon írta:
2024.01.31., szer. 08:59
Ha úgy tekintesz a WIIM lejátszóra, mint egy jó applikációval, stabilan működő, sok szolgáltatást nyújtó, könnyen eldugható (láthatatlan) kis szerkezetre, amiért nem kell egyhavi fizetést kiadni, emellett még elfogadhatóan is szól, akkor fejben már rendben vagy. Nagyjából egymillió forint összérték alatt lévő rendszerben önálló készüléként is megálhatja a helyét, vagy futóműként egy jóval árkaterógiája feletti külső DAC-kal feljebb is megfelelő lehet. Ennyi, és nem több. ;)
Kb 3 napja még itt tartottunk. Én is ezt írtam le egy pár - szerintem - túlzó kijelentés miatt. A szmájli nem neked szól, hanem annak ami kikerekedett belőle (és egyébkén szerintem teljesen érdekes)


:D

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 163

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

wittao írta:
2024.01.30., kedd 11:25
pjm írta:
2024.01.30., kedd 10:53
Igaz, de általában nem is csúcsot vesznek tőlük az emberek. Itt pl a Wiimről volt szó, ami 100 ezer alatt van. Ennyiért nincs semmi, a Nad CS51 is afölött van, mást meg hirtelen nem is tudok mást mondani klasszikus gyártótól - ami sokat nem jelent, nem követem a trendeket.
A support sem olyan náluk, valahogy jobban hagyatkoznak a mérésekre mint a megszólalásra, ez így is lesz egy darabig. Cserébe viszont színesítik a piacot, és remélhetőleg versenyre késztetik a többi gyártót (amiknek jó része már keleti kében van).
A dologhoz hozzátartozik, hogy ha ránézek a hifire japán és amerikai az egész, kivéve az állványt, az egyedül angol, meg vannak holland kábeleim (is). Valahogy nekem az angol vonal nem igazán buli, kivéve például a Linnt.

Szóval a magyar fizetésekre ha figylemmel vagyunk sajnos, vagy nem sajnos igenis kell a kínai hifi. Vagy ha nem, jó az öreg a háznál... :rolleyes:
Igen, de itt érdemes észrevenni azt is, hogy a shenzeni audioipar gyártói 4-ed/5-öd áron képesek bármihez hozzájutni. Ha ugyanolyan feltételek mellett jutnának hozzá az alkatrészekhez és egyéb technológiákhoz (sokszor állami dotációnak hála a veszteségeket 5-10 évig képesek finanszírozni, hogy a konkurenseket két vállra fektessék), akkor az EU gyártók árszintjén lenne a termékeik ára, ahol már a hang döntene. Egyértelmű, hogy a rengeteg funkció és az ár az aduász a kezükben. Ha ebből kivesszük az árat, akkor a sok funkció marad pl. DSD1024 és valljuk be ebből nem sok natív anyag van, a felkonvertálásban sem hisz miindenki, ott az MQA, megintcsak kérdőjeles... szóval kifogyna a levegő körülöttük pillanatok alatt. Ez a következménye, hogy árérzékeny piacokon tudnak nagyot alkotni. Az már más kérdés, hogy előbb vagy utóbb ők is elkezdenek árat emelni, jó példa erre a korábban 350-500EUR áron megvehető csúcs dac, manapság 1500-2000 EUR inkább, ahová pedig ők is beteszik a matériát simán becsúszik a 4000 EUR ár fölé.
Itt lehetne még beszélni az árérzékeny vásárlókról, akik évente tisztesen támogatják pénzükkel a kínai audio ipart, és nem vásárolnak hazait. A hazai fejlesztők nem tudnak versenyképesek maradni még minimális profittal sem, és vagy eltűnnek, vagy felsőbb szegmensbe mennek versenyezni. Ez a tendencia jól kiolvasható a piac alakulásából. A végeredmény viszont az, hogy adott árszegmensben csak kínai terméket lehet majd venni ha jó a hang, ha sz@r, mert konkurens nem fog maradni... legfeljebb Ebay DIY összetákolások, amik a felhasználóknak jók, de eladni szinte tuti bukás.

Nekem ez a gondom a kínai audio nagyiparral. Persze könnyű mondani, hogy csináljunk olcsón jobbat, de ez szerintem most kivitelezhetetlen, ergo lehetetlen elvárás egy hazai/EU gyártótól ebben versenyezni. Én csak bízni tudok abban, hogy aki most nem áldoz többet a nem kínai termékre nagyon meg fogja szeretni és hozzá szokik, mert a jövőben ezzel maga előtt is bezárta az ajtót, más terméke nem lesz csak ilyen.
Nem mond ellent neked, de a másik oldalon itt vagyok én, és ha nem akarok elemenként többszázezeret vagy milliót költeni, akkor marad a használt meg a kínai. És még valami, amit drágán adnak sokszor az is elhasal a méréseken, meg ugya sok helyre nem illik. Tudom, jön a marketing, hogy megmutatta milyen a többi, de ez a legtöbb esetben csak hülyeség.
A rendszerem legtöbb eleme több rendszeren bizonyított már nekem, általában igyekszem olyanokkal élni, ami
1. nekem tetszik
2. van mögötte szükség esetén support
3. több rendszeren bizonyított.
4. ki tudom/akarom fizetni.

Jó dolog nektek, hogy legalább a jobb móduak tudnak tőletek vásárolni, nekünk marad a többi, s így talán megérthető, hogy belföldön nem annyira pörögnek a termékeitek.

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

diagnet írta:
2024.01.30., kedd 22:05
...olyat sem olvastam tőle, hogy az X termék jobb lenne az Y-tól a mért paraméterek alapján...
Ha már olvastál 3 linkelt tesztet tőle, akkor ismerheted a formátumot:
- mérési eredmények publikálása
- (esetenként hallgatási teszt, az ajánlásnál semmi jelentősége, főleg, miután opcionális)
- ajánlás

Tehát a faszi kizáróan a mérések alapján értékel. Van nála két kategória: ajánlott, nem ajánlott. Minden egyes ajánlott termékre igaz a "az X termék jobb az Y-tól a mért paraméterek alapján", amennyiben az Y termékek a mért paraméterek alapján nem ajánlott termékek.
diagnet írta:
2024.01.30., kedd 15:42
...Konkrétan a wiim streamer digitális panelja ugyanolyan gyártósorokon ugyanazokból az alkatrészekből készül mint a tized annyiba kerülő tvboxok. Azért mert ehhez a méretű pcb/smt gyártáshoz a legolcsóbb az alapanyag és a szerszám. Annyi, hogy be van fordítva alá egy DAC panel. Ezeket millió verzióban gyártják és és árulják 10+ éve, csak most valaki megint leszállítja az "audiophile-grade" spanyolviaszt a gazdag európába.
Ha jól értem, az állítás az, hogy a Wiim Pro gyakorlatilag egy tv box + egy "alá befordított dac panel". Ezt egyszerű konkrétummal alátámasztani, ha így van. Tedd meg kérlek.

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

white-tiger írta:
2024.01.31., szer. 04:16
Ottokár írta:
2024.01.30., kedd 22:46
diagnet írta:
2024.01.30., kedd 22:05


Nem követem a munkásságát. Csak azokat a méréseket láttam amiket ide linkeltetek. Egyi sem alkalmas hangminőség megítélésére, vagy összehasonlítására. Ahhoz sokkal komplexebb méréssorozatok szükségesek teljesen más műszerezettséggel, labor körülmények között. De olyat sem olvastam tőle, hogy az X termék jobb lenne az Y-tól a mért paraméterek alapján.
Az viszont látszott, ha egy agyonhájpolt dzsunka cuccnak a megadott specifikációkon kívül estek a paraméterei.
Többet szerintem nem akart mutatni, minthogy az echte kínai termékek is vannak olyan műszaki színvonalon mint a hazainak hitt társaik. De mintha ezt te is említetted volna...
Mókás rangsor Amirtól.IMG_9878.png
Arra gondolsz, hogy vagy ő van fordítva bekötve, vagy a sorrend...?🤣
Amir biztos be van kötve valahova. A rangsor csaknem az össze terméke kínai, variációk 1-2 témára, ugyanannak a burjánzása. Piaci szempontból nézve, az egyszeri fogyasztó számára átláthatatlan, hogy lényegében ugyanazokat takarják a hangzatos nevek. Nevezhetnénk a piac túlterheléses letámadásának is. A z Okto Research cseh, a Chord angol, a Weiss svájci a többi 25 pedig PRC, CN vagy made in China, ahogy tetszik. Nekem speciel nem tetszik.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

diagnet írta:
2024.01.30., kedd 18:16
Az se zavarjon senkit, hogy miközben engem osztasz a kínai lejátszók végett, épp a hozzászólásaidat lájkolgató kollégád szórta tele az országot a gyatra hangminőségű bluesound meg most ezzel a wimes kínai tömegáruval.
Próbállak megérteni, de nem megy. Összerakva a hozzászólásaidat csak az jön le, hogy mindenki szemét a többiek meg szerencsétlenek :D

Engem mondjuk kifejezetten megnyugtat a tudat, hogy csak szerencsétlen vagyok és nem szemét. Mert szemét az sose akartam lenni. Persze az is tény, hogy lett volna még lehetőségem a szemétségen kívül is. Ha mondjuk a szürkeállományom vagy egyéb adottságaim vagy csak a szerencsém a lottón felemel a felső 1%-ba. De hát nem jött össze. Ez se. Így esett, hogy párszázezerből kell streamert-dacot vennem. Tényeg, ez egy igazán szánalmas helyzet, több ismerősöm is rendszeresen sirat ha épp ráér.

Na szóval a lúzer júzer megveszi a gyatra minőséget, vagy épp a másik tömegárut.... és aztán valami egészen hihetetlen és logikátlan esemény következik be: boldog vele. Persze ettől még szerencsétlen marad, de legalább valamilyen ideológia mentén választott, vette a legolcsóbbat aliexpressen, vette ugyanazt brandelve picit többért, vette a brandeltet de itthoni garanciával még többért, vagy olyat még-még többért aminek már a szoftvere is működik, ésatöbbi ésatöbbi. Mind mind legit sztori.

Amit viszont nem értek, az a te sztorid - illetve mondandód. Most minden jó vagy minden gyatra? vagy minden ugyanott készül? most kínai vagy nyugati? lehúzás vagy sem? Tényleg, -ha már ennyire értesz hozzá- szerinted mit és miért vegyen a lúzer júzer a nevetséges párszázezerből? :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 54

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

Ottokár írta:
2024.01.30., kedd 22:46
diagnet írta:
2024.01.30., kedd 22:05
wittao írta:
2024.01.30., kedd 20:42
Legyszi… 1 olyan meresi parametert mutass, amiket Amir mer, es EGYERTELMUEN megmutatja melyik dac hangja milyen. Csak egyet!
Nem követem a munkásságát. Csak azokat a méréseket láttam amiket ide linkeltetek. Egyi sem alkalmas hangminőség megítélésére, vagy összehasonlítására. Ahhoz sokkal komplexebb méréssorozatok szükségesek teljesen más műszerezettséggel, labor körülmények között. De olyat sem olvastam tőle, hogy az X termék jobb lenne az Y-tól a mért paraméterek alapján.
Az viszont látszott, ha egy agyonhájpolt dzsunka cuccnak a megadott specifikációkon kívül estek a paraméterei.
Többet szerintem nem akart mutatni, minthogy az echte kínai termékek is vannak olyan műszaki színvonalon mint a hazainak hitt társaik. De mintha ezt te is említetted volna...
Mókás rangsor Amirtól.IMG_9878.png
Arra gondolsz, hogy vagy ő van fordítva bekötve, vagy a sorrend...?🤣

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

diagnet írta:
2024.01.30., kedd 22:05
wittao írta:
2024.01.30., kedd 20:42
Legyszi… 1 olyan meresi parametert mutass, amiket Amir mer, es EGYERTELMUEN megmutatja melyik dac hangja milyen. Csak egyet!
Nem követem a munkásságát. Csak azokat a méréseket láttam amiket ide linkeltetek. Egyi sem alkalmas hangminőség megítélésére, vagy összehasonlítására. Ahhoz sokkal komplexebb méréssorozatok szükségesek teljesen más műszerezettséggel, labor körülmények között. De olyat sem olvastam tőle, hogy az X termék jobb lenne az Y-tól a mért paraméterek alapján.
Az viszont látszott, ha egy agyonhájpolt dzsunka cuccnak a megadott specifikációkon kívül estek a paraméterei.
Többet szerintem nem akart mutatni, minthogy az echte kínai termékek is vannak olyan műszaki színvonalon mint a hazainak hitt társaik. De mintha ezt te is említetted volna...
Mókás rangsor Amirtól.
IMG_9878.png
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2024.01.30., kedd 20:42
Legyszi… 1 olyan meresi parametert mutass, amiket Amir mer, es EGYERTELMUEN megmutatja melyik dac hangja milyen. Csak egyet!
Nem követem a munkásságát. Csak azokat a méréseket láttam amiket ide linkeltetek. Egyi sem alkalmas hangminőség megítélésére, vagy összehasonlítására. Ahhoz sokkal komplexebb méréssorozatok szükségesek teljesen más műszerezettséggel, labor körülmények között. De olyat sem olvastam tőle, hogy az X termék jobb lenne az Y-tól a mért paraméterek alapján.
Az viszont látszott, ha egy agyonhájpolt dzsunka cuccnak a megadott specifikációkon kívül estek a paraméterei.
Többet szerintem nem akart mutatni, minthogy az echte kínai termékek is vannak olyan műszaki színvonalon mint a hazainak hitt társaik. De mintha ezt te is említetted volna...

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2024.01.30., kedd 20:41

Látom most már a webshop üzemetetéshez is kiválóan értesz.

Van nagyjából 2500 termék a webshoponban. Nekem is csak 24 órából áll napom, ennyi termék esetén képtelenség minden termékhez egyedi termékleírásokat készíteni. A fontos, húzótermékeknél megteszem, de a többségnél a gyár által megadott szövegek szerepelnek.
Nekem nem kell érteni a webshop üzemeltetéshez, elég ha kosárba tudom rakni a terméket és kifizetni.
Az előző hozzászólásodban még azt írtad, hogy minden vevőt tájékoztattok, hogy ezek belépő szintű gépek.
Szóval miután megláttam valahol a fizetett hirdetést erről az audiophile-grade streamerről, majd megtaláltam a webshopodban is, hogy a high-end felhasználóknak ajánlott, akkor ahogy leütöm kapok egy tájékoztatót, hogy nem audiophile, nem is highend, csak belépő szint?
Utána elállhatok a vásárlástól? Vagy csak a dobozban lesz ez a külön nyomtatvány és vissza kell küldenem a terméket? Azok a költségek kit terhelnek? A wittao által is ismertetett kereskedelmi gyakorlatból adódóan rárakódik a termékek árára. Tehát ezért fizet érte más is többet? Eloszlik a többi termék árában? Ez az új fajta hozzáadott érték? Mennyivel szólnak tőle jobban? Most többet kapok a pénzemért, vagy kevesebbet?
Áh, hagyjuk, bonyolult lett ez a műfaj, majd megvárom a fórumos felhasználói véleményeket, azok mindig hiteles képet adnak...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: wittao »

Legyszi… 1 olyan meresi parametert mutass, amiket Amir mer, es EGYERTELMUEN megmutatja melyik dac hangja milyen. Csak egyet!

Egyebkent a “kiatkozott” es megturt kozott azert oriasi hely van meg. Jon be a kinai domping aru, es ez a hazai fizetokepes kereslet szamara A megfizetheto kategoria. Ezek a cegek, amelyek ezeket hozzak be nagysagrenddel tobbet keresnek, a gyartok szinten a 100.000-es gyartasi darabszamok miatt sokkal nagyobbat profitalnak, mint az altalad kifogasolt (es birtokolt, de mit szamit ez, ha az elveidrol van szo, nem igaz? :) ) high-endnek mondott kategoriaban gyarto cegek…
Es akkor most jossz a kamu 10%-oddal, amit a Joisten se tud honnan vettel elo, egy Sport Szeleten nagyobb az arres, remelem ezzel nem hullott ossze a fejedben az audio ipar utan az elelmiszeripar is…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

diagnet írta:
2024.01.30., kedd 20:20
alto írta:
2024.01.30., kedd 19:02
Nem árulunk zsákbamacskát, minden vevőnek elmondjuk, hogy ne számítson csodákra, akármit is írnak ezekről a készülékekről, vagy akármilyen mérési eredményeket tesz róluk közzé az ASR, ezek belépő szintű gépek, ennek megfelelő minőséggel. Erős túlzás egyébként, hogy teleszórnám az országot ezekkel, a forgalmam 80%-a a high-end kategóriából jön.
A Pro Plus már a high-end felhasználókat célozza meg olyan paramétereinek köszönhetően, mint a 0,00032%-os (-110 dB) teljes harmonikus torzítás (THD+N) és a 120 dB-es jel/zaj viszony.
https://www.bartimexaudio.hu/Wiim-Pro-Plus

Jah....

Hosszú oldalakon keresztül átkoztátok ezeket a kínai csodákat méricskélő amirokat. "Hiteltelen mérés", "az adattábla semmit nem jelent", "fizetett ügynök", "kínai lobby", "tönkreteszi az EU gyártókat"...stb stb

Közben meg az összes brandelhető kínai cuccot ugyanezekkel a kampányszövegekkel áruljátok.
Itthon már hirtelen jobb lesz a hangjuk....

NC
Látom most már a webshop üzemetetéshez is kiválóan értesz.

Van nagyjából 2500 termék a webshoponban. Nekem is csak 24 órából áll napom, ennyi termék esetén képtelenség minden termékhez egyedi termékleírásokat készíteni. A fontos, húzótermékeknél megteszem, de a többségnél a gyár által megadott szövegek szerepelnek.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: diagnet »

alto írta:
2024.01.30., kedd 19:02
Nem árulunk zsákbamacskát, minden vevőnek elmondjuk, hogy ne számítson csodákra, akármit is írnak ezekről a készülékekről, vagy akármilyen mérési eredményeket tesz róluk közzé az ASR, ezek belépő szintű gépek, ennek megfelelő minőséggel. Erős túlzás egyébként, hogy teleszórnám az országot ezekkel, a forgalmam 80%-a a high-end kategóriából jön.
A Pro Plus már a high-end felhasználókat célozza meg olyan paramétereinek köszönhetően, mint a 0,00032%-os (-110 dB) teljes harmonikus torzítás (THD+N) és a 120 dB-es jel/zaj viszony.
https://www.bartimexaudio.hu/Wiim-Pro-Plus

Jah....

Hosszú oldalakon keresztül átkoztátok ezeket a kínai csodákat méricskélő amirokat. "Hiteltelen mérés", "az adattábla semmit nem jelent", "fizetett ügynök", "kínai lobby", "tönkreteszi az EU gyártókat"...stb stb

Közben meg az összes brandelhető kínai cuccot ugyanezekkel a kampányszövegekkel áruljátok.
Itthon már hirtelen jobb lesz a hangjuk....

NC

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 54

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

wittao írta:
2024.01.30., kedd 09:18
fapaci írta:
2024.01.29., hétf. 23:21
gomolalaci írta:
2024.01.29., hétf. 20:11


Talán a hallásunk alapján....
Amikor tesztelek egy új készüléket, a hallásomat (is) használom.
Bevallom en is elbizonytalanodtam, hogy audio keszuleket hogyan lehet tesztelni egy audio lancban a hallasunk hasznalata nelkul.
Sehogy. De ha nem számít a hang és a szomszédnak azzal akarok dicsekedni hogy milyen szép... Még az asszony se vág ki vele az ablakon...🤣
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára asebestyen 2024.01.30., kedd 20:44-kor.
Ok: Idézési hiba javítása

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”