Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Donpoco írta:
2020.02.26., szer. 14:23
Sziasztok!
Egy Hegel H90-es erősítőm van, és szeretném hálózatos lejátszóként is használni.
Kérdés : Csak " almás " készülékkel tudom használni?
Milyen programmal tudom esetleg " nem almás " eszközzel használni?
Kérdésem remélem nem sért semmilyen szabályt.
Ha igen, elnézést kérek.

Üdv.: János
Azt hiszem a készülék tudja a szabványos DLNA-t használni. Úgyhogy szinte bármivel működhet. Ajánlom pl. a Jriver - Gizmo/Jremote kombót.

Avatar
Donpoco
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2016.02.17., szer. 19:15
Értékelés: 4

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Donpoco »

Sziasztok!
Egy Hegel H90-es erősítőm van, és szeretném hálózatos lejátszóként is használni.
Kérdés : Csak " almás " készülékkel tudom használni?
Milyen programmal tudom esetleg " nem almás " eszközzel használni?
Kérdésem remélem nem sért semmilyen szabályt.
Ha igen, elnézést kérek.

Üdv.: János

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Deadpool írta:
2020.02.25., kedd 11:16
Szívesen meghallgatnék véleményeket más streaming szolgáltatásokról esetleg tételesen.
Név / tudás / kínálat (magyar/külföldi) ár-érték arány. Családi csomag van-e és mennyiért, alap csomag mennyi? :smile53:
Nálam volt Qobuz és van HRA Streaming a Tidal mellett

Qobuz: elvileg nem lehet Magyarországról előfizetni, de nekem (még) sikerült kicseleznem. Nagyon drága: 10€/hó a 320 kbps mp3 minőség, 20€/hó a CD-minőség), és 25€/hó a HighRes (natív 24/48, 24/88.2, 24/96, 24/176.4, vagy 24/192, nem kell hozzá MQA dekóder/renderer!). Az általam kedvelt zenékbeől nagyobb a választék, mint a Tidalon, de nem mindegyik van megy HighRes-ben. Az albumok zöméhez van borítókép elől/hátul/belül és/vagy CD-booklet a lejátszóban (akár többszáz oldalas is). Hangminőségét nem találtam jobbnak, mint a Tidalét. Magyarországon néha szakadozik a streaming, én emiatt is mondtam le, meg az ára miatt is. Egyszerűen szerintem nem éri meg.

HRA Streaming: Csak stúdiónatívan HigRes-formátumú (nem felkonvertált!!!) zenék, így persze jóval kisebb a választék, de nagyon dinamikusan bővül (natív 24/48, 24/88.2, 24/96, 24/176.4, vagy 24/192, nem kell hozzá MQA dekóder/renderer!). Legkisebb előfizetési egység fél év: 100€/6 hónap (hónapra leosztva és hozzá téve a Tidal előfizut is, még mindig kevesebbre jön ki, mint egy Qobuz-előfizetés). Csak elég jó lejátszóláncon van értelme,ha ez megvan, akkor hallhatóan jobb minőséget ad, mint akár a Tidal, akár a Qobuz. Mobil és webappja egyelőre még nincs, csak PC-n vagy Mac-en használható. Én nagyon kedvelem, gyakorlatilag erről hallgatom meg az új kiadású jazz- és klasszikus albumokat (előbbiekről gyakran szoktam rövid ajánlót írni a "Milyen zenét hallgatsz" topikba). Viszonylag nagy sávszélesség kell hozzá (20 Mbps alatt nincs értelme próbálkozni vele), de 20 Mbps-en már akadozásmentesen működik.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

MQA- val kapcsolatban aki még nem látta:
https://www.mqa.co.uk/
Ezen a linken mindent meg lehet tudni, hogy pontosan mi mit jelent. Vmint az összes márka és jelenleg forgalomban kapható készülékek is megtekinthetőek. A lista folyamatosan bővül és frissítik.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Coldplay írta:
2020.02.25., kedd 15:01
Dsd minosegu hi-res streamer szolgaltato van egyaltalan?
Létezik: https://primeseat.net/en/
DSD256, stabilan legalább 12Mbps internet kell hozzá.
Nem próbáltam, mert nincs DSD-képes DAC-om, anélkül meg nincs értelme
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

A Tidal nem nyújt DSD streaming szolgáltatást. A Hifi előfizetésnél 44
.1 kHz/16 bit PCM a maximum, a Tidal Masters esetében pedig 96 kHz/24 bit MQA kódolású stream.
[/quote]
MQA az van Tidalon 192kHz/24bit és 384kHz is találkoztam már.
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

Koszonom mindenkinek az epito jellegu hozzaszolast. Tehat olyan ketyere kell, ami tudja a dsd-t, es fut rajta a tidal is. Ezert gondoltam vmi raspberry lejatszora. Dsd minosegu hi-res streamer szolgaltato van egyaltalan? Vagy marad a jo oreg letoltogetes?

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

Coldplay írta:
2020.02.25., kedd 09:15
Hozzaertoktol kerdeznem, hogy mi lenne a legolcsobb modja tidal streaming szolgaltatast igenybe venni, lehetoleg dsd minosegben.
A Tidal nem nyújt DSD streaming szolgáltatást. A Hifi előfizetésnél 44
.1 kHz/16 bit PCM a maximum, a Tidal Masters esetében pedig 96 kHz/24 bit MQA kódolású stream.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

istvan01 írta:
2020.02.25., kedd 09:42
Itt is látszik, mekkora erővel bír a reklám, hájpolás. A Tidál szolgáltatás egy zene sztreaming a sokból...
Amúgy én csak a Spotify-t használtam, mert olcsó és zene és szól.

Aztán kipróbáltam a Tidal Hifi előfizetést és nagyon élvezem. A kölcsönzős zenékhez mérten lehet, hogy itt vegyesebb a minőség. A kényelem és a gyorsaság viszont nekem sokat számít és a CD minőséget szerintem simán hozza.

Szívesen meghallgatnék véleményeket más streaming szolgáltatásokról esetleg tételesen.
Név / tudás / kínálat (magyar/külföldi) ár-érték arány. Családi csomag van-e és mennyiért, alap csomag mennyi? :smile53:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Coldplay írta:
2020.02.25., kedd 09:15
Sziasztok,

Hozzaertoktol kerdeznem, hogy mi lenne a legolcsobb modja tidal streaming szolgaltatast igenybe venni, lehetoleg dsd minosegben. Raspberry lenne a legolcsobb megoldas ha jol sejtem? Valasz johet privatban is.
Koszi szepen. leborulok.gif
Itt is látszik, mekkora erővel bír a reklám, hájpolás. A Tidál szolgáltatás egy zene sztreaming a sokból, mert szép lassan ezek is szaporodnak. A Tidal kínálta először(?) az MQA mastering minőséget, ami ugye valami tömörített veszteséges forma a 16b/44k-nál nagyobb felbontású zenékre. A Tidál zenekínálat kis százalékában fordul elő csak a mastering, vagyis a reedbook-nál magasabb felbontás. Ezek egy része ráadásul LP ripp, amit nem is tudom hova tegyek. Persze ehhez a mastering minőséghez kell a hardver kódolás, ehhez (is) tartozik a lízing, amit szépen bezsebel a Meridian. Ok, aki ezeket elfogadja, használja kedvére a Tidalt megfelelő eszközökkel.
De DSD minőséget Tidalon, DSD fájlokat, DSD64/128/256/512-ben? jaj
/Ha valamit nem jól tudok, egészítsetek ki!/

Avatar
Coldplay
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2011.11.26., szomb. 21:08
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Coldplay »

Sziasztok,

Hozzaertoktol kerdeznem, hogy mi lenne a legolcsobb modja tidal streaming szolgaltatast igenybe venni, lehetoleg dsd minosegben. Raspberry lenne a legolcsobb megoldas ha jol sejtem? Valasz johet privatban is.
Koszi szepen. leborulok.gif

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

A UPC Connect Box-al kapcsolatban nekem is az a tapasztalatom, hogy sok eszköznél megzavarodik kissé. Nekem most rápillantva 8 wifi és 3 vezetékes eszköz van a hálózaton (a BluRay meg a gyerek PS-e vezetéken van, az nincs bekapcsolva).
Nem vagyok informatikus, csak bátor, ezért magam oldottam meg a kérdést egy switch-el, egy egyszerű Linksys gigabites darabbal, így most a Connect Box csak a wifit szolgáltatja. Észrevehetően megkönnyebbült, nem dobálja el telefont, tabletet.
Amit nehéz volt beállítani, az a két extender volt, de most így ők is kiválóan teszik a dolgukat. Terveim szerint még egy switch kerül a rendszerbe, és az extenderek is vezetékről kapnak majd jelet. Szóval a vezeték nem hazudik...
Az audio szekció (Bluray, hálózati lejátszó) Audioquest Pearl CAT6 kábellel csatlakoznak, biztos, ami biztos.

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 523
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

Bizonyára láttátok, van egy Linn Sneaky Music DS lejátszó az apróban. Használtam ilyen lejátszót, az eladót nem ismerem és azért ide írok, mert nem tudom, hogy nem-e csevegésnek minősülne, ha az eladási topikban méltatnám az eszközt, de aki jó hangú, biztos működéssel keres lejátszót, akár all-in-one készüleket tekintve hogy beépített erősítővel is rendelkezik (bár csak egy 2x20W teljesítménnyel) ajánlom számításba venni, még akkor is ha már 10 éves technikáról beszélünk.
Amire kitalálták tökéletesen hozza, zenét játszik le gépről,NAS-ról,streaming szolgáltatásokból akadásmentesen, véleményem szerint szép hanggal...De ahogy mondtam a konkrét portékát, eladót nem ismerem, csak a terméket, azt viszont tényleg ajánlom. :rolleyes:
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Tettem egy próbát egy Asus RT-AC57U-val és most minden ok. Remélem így is marad.

Másik pozitív dolog a Roonnal kapcsolatban ért. Azt mondták a tesztekben, hogy azonos gyártó készülékeit lehet csoportosítani, de nekem enged mindent mindennel. Laptopot a a Node-dal, Luminnal, két laptopot egymással, bármivel..

Avatar
iMac
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2012.03.01., csüt. 20:57
Értékelés: 19

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: iMac »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 19:47
Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 19:39
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
Nekünk megvan a 10MB/s letöltés, de ennél sokkal többet a WiFi sem tud :D És engem leginkább ez aggaszt. 5Ghz-en persze.

Update: vezetékes csatlakozás mellett sem megy 15MB/s fölé a sebesség. Mondom, UPC szerint ez így hibátlan, nem cserélnek készüléket. Synology DS718+...

Ajánljatok légyszi egy tényleg jó routert. Megnézném mi van, ha a Connect boxot csak modemként használnám.

Nekem egy Asus RT-AC66U routerem van csak ajánlani tudom! Digi 1000/300 Mbit/s nettel, vezetéken lejön róla 950Mbit rendszeresen, de wifin is simán 600Mbit/s felett van. Nagyon fontos, hogy ha a szolgáltató routerjét nem lehet kikerülni mint nálam is, mivel abba megy bele az optikai kábel és jön ki Coaxon a tv-nek jel, úgy ki kell kapcsoltatni a szolgáltatónál, hogy ne routoljon csak modemként működjön. Egyébként dupla NAT lesz és az nem feltétlen jó. Vagy az Asus routert AP (Access Point) módban kell a szolgáltató router mögé tenni. Nálam 2 telefon, 2 tablet, 1 laptop, 1 tv, 1 hálózati audio lejátszó, 1 Philips okos otthon Bridge, 1 Apple tv lóg a wifin minden gond nélkül. :D
Harman Kardon HK 3490, Marantz CD 5001 OSE, Philips 963SA, Proson Conquest 6030 mk2, Elipson Prestige Facet 8B, Yamaha WXC-50, AKG K550, JBL E65 BTNC, Evidence Audio The Siren II, Bicon Silver Interconnect, Excalibur Interconnect

Online
Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Screenshot_20200218-233231_Gallery.jpg
Screenshot_20200218-233231_Gallery.jpg (1.04 MiB) Megtekintve 3401 alkalommal
robi20064 írta:
2020.02.18., kedd 23:31
Tomrider írta:
2020.02.18., kedd 23:27
Én csak ennyit mondok:
Na, ez azert durva! :D
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Online
Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Én csak ennyit mondok:
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 19:39
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
Én is beállok a sorba.
Falú széle, t-home "csiganet" csomag (ennyit tud a szolgáltató itt)...
Átlagban 6-8 megával csorog lefelé (ezen osztozunk 3-an), fel meg 0,5 megával hasít. :(
És imádom a reklámokat a 21. században...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

nekem - direkt (nem kell annyit fogyasztani) - a legkisebb telekomos netcsomagom van: Netmania S; telekomtol adott speedport router-rel
wifin es vezetekkel is teljesen egyforma, most epp 38-39 Mbps le- es 9-14 Mbps feltöltesi sebesseg
wifi: kb. 2-3 meterre a routertöl ("faluszélén" Szentendren)

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 19:47
Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 19:39
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
Nekünk megvan a 10MB/s letöltés, de ennél sokkal többet a WiFi sem tud :D És engem leginkább ez aggaszt. 5Ghz-en persze.

Update: vezetékes csatlakozás mellett sem megy 15MB/s fölé a sebesség. Mondom, UPC szerint ez így hibátlan, nem cserélnek készüléket. Synology DS718+...

Ajánljatok légyszi egy tényleg jó routert. Megnézném mi van, ha a Connect boxot csak modemként használnám.
Én is szívtam TP-Linkkel, Asusal, aztán vettem egy nagy levegőt, és vettem egy Synology RT-2600ac-t. Hát nem olcsó, de azóta nincs ilyen gondom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 682
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 19:34
gomolalaci írta:
2020.02.17., hétf. 19:24
Nekem is UPC-s (Connectbox) routerem van. A DAC AQ kábelen, a PC kábelen, a TV kábelen csatlakozik. WiFi-n a routertől kb. 3 méterre a telefonom (S9) rendszerint 866 mbit/s a notebook kb. 5 méterre 680 mbit/s mb csatlakozik. Elégedett vagyok. Nem UPC reklám akart lenni, csak az én tapasztalatom.
Jól értelmezem, több, mint 100MB/s wifin?!
Igen, jól értelmezed! Az előfizetésem 300/20 mb/s. Sokszor mértem már, és az átlag WiFi-n 300/21 mb/s. Speedtestel mérve.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 19:47
Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 19:39
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
Nekünk megvan a 10MB/s letöltés, de ennél sokkal többet a WiFi sem tud :D És engem leginkább ez aggaszt. 5Ghz-en persze.

Update: vezetékes csatlakozás mellett sem megy 15MB/s fölé a sebesség. Mondom, UPC szerint ez így hibátlan, nem cserélnek készüléket. Synology DS718+...

Ajánljatok légyszi egy tényleg jó routert. Megnézném mi van, ha a Connect boxot csak modemként használnám.
Amíg Budapesten laktam, az utolsó talán 2 évben az akkor ( a Telekomnál) legjobb 120mbps előfizetésem volt.
Én a szolgáltató routerét soha nem használtam WiFi-routernek, kikapcsoltam rajta a WiFi-t, és rákötöttem egy Apple Time Capsule-t bridge módban, és az adta a WiFi-t (2,4 és 5GHz 802.11a/b/g/n). Budapesten az simán és gond nélkül tudta a 120Mbps-et WiFi-n adni az egész lakásban (ami 43 nm-es volt :rolleyes: ), és tudott volna ennél jóval többet is...

A Time Capsule-om már 9 éves, és még mindig azt használom, immár 120 nm-en, kertes családi házban. Nem az a szűk keresztmetszet, az biztos (a 802.11n elméleti maximuma 600Mbps, és nincs gamer a házban).

Namost. A Time Capsule elvileg ugyanazt a WiFi-egységet tartalmazza, mint egy Airport Extreme. Ezek már elég régi cuccok, valószínűleg használtpiaci értékük nem nagy. Régiek ugyan, és a kor követelményeit már nem hozzák, és félve írom le, mert virtuálisan meg fognak kövezni érte, de szerintem Neked megfelelne, ha találnál egy jó árú használt régi Airport Extreme-et.

Just my two cents.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tul írta:
2020.02.17., hétf. 19:47
Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 19:39
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
Nekünk megvan a 10MB/s letöltés, de ennél sokkal többet a WiFi sem tud :D És engem leginkább ez aggaszt. 5Ghz-en persze.

Update: vezetékes csatlakozás mellett sem megy 15MB/s fölé a sebesség. Mondom, UPC szerint ez így hibátlan, nem cserélnek készüléket. Synology DS718+...

Ajánljatok légyszi egy tényleg jó routert. Megnézném mi van, ha a Connect boxot csak modemként használnám.
Nekem Telekom optikán jön a net. Az előfizetésem 300Mbs, amit Cat kábeles PC összekötésben szinte mindig megközelít 280-290Mbs közelében. Feltöltés természetes harmada ennek.
Telefon WIFI-vel 50Mbs-nél többet nem tudok vele, laptopon WIFI elmegy 80-90Mbs-ig. Ez 2,4GHz-en. 5GHz van a routerben, de nem használom.
A típusa F@st 5655v2 AC.
Azért van gyenge pontja is, a 20m hosszú CAT7 kábelemet nem képes soha 1Gbs protokolra meghajtani, pl azért talán mert 20m kétszeresen árnyékolt CAT7 kapacitása vagy impedanciája túlterheli. A CAT7 elméletileg 10Gbs tudna vinni max 100m-ig, de nem ilyen routerrel. A rövidebb 5-8m akármilyen CAT kábeleimmel megy az 1Gbs adat sebesség hiba nélkül.
Szerintem ez nem kereskedelmi termék, direkt Telekomra gyártva, programozva.

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Aszpirin írta:
2020.02.17., hétf. 19:39
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
Nekünk megvan a 10MB/s letöltés, de ennél sokkal többet a WiFi sem tud :D És engem leginkább ez aggaszt. 5Ghz-en persze.

Update: vezetékes csatlakozás mellett sem megy 15MB/s fölé a sebesség. Mondom, UPC szerint ez így hibátlan, nem cserélnek készüléket. Synology DS718+...

Ajánljatok légyszi egy tényleg jó routert. Megnézném mi van, ha a Connect boxot csak modemként használnám.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

gomolalaci írta:
2020.02.17., hétf. 19:24
Nekem is UPC-s (Connectbox) routerem van. A DAC AQ kábelen, a PC kábelen, a TV kábelen csatlakozik. WiFi-n a routertől kb. 3 méterre a telefonom (S9) rendszerint 866 mbit/s a notebook kb. 5 méterre 680 mbit/s mb csatlakozik. Elégedett vagyok. Nem UPC reklám akart lenni, csak az én tapasztalatom.
Ilyenkor irigykedek, de nagyon...
Könyörgöm, hozzon már valamelyik szolgáltató a mi falunkba is többet, mint 20 Mbps!!!!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”