Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

AndrewBoy_HuN írta:
2020.03.16., hétf. 19:23
Szia! Koszonom ez jol hangzik. Elso korben keszitek egy i2s konvertert a pire. Ha ezzel vegeztem akkor johetne majd a tesz. Kozben meg szivom magamba a dolgokat;) USBs dac is erdekes lenne, nativ dsd kepesseggel, DSD128 legalabb, mert az PCM konverzioval mar biztosan nem megy!;)
A GPIO kimeneten ott van az I2s kimenet, már kísérleteztem egy OrangePI-vel és portolt Volumioval, meg is szólalt, de 96/24-es anyaggal fele tempóban játszotta le a zenét.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Szia! Koszonom ez jol hangzik. Elso korben keszitek egy i2s konvertert a pire. Ha ezzel vegeztem akkor johetne majd a tesz. Kozben meg szivom magamba a dolgokat;) USBs dac is erdekes lenne, nativ dsd kepesseggel, DSD128 legalabb, mert az PCM konverzioval mar biztosan nem megy!;)

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

AndrewBoy_HuN írta:
2020.03.16., hétf. 07:00
Sziasztok,

Egyelőre ott tartok, hogy érdemes -e az I2S felé elmenni vagy jó lesz Pi4-gyel USB-vel megoldani a dolgokat. Elméletileg külön board/hat nélkül a kernelt patchelni kell a DSD végett, ezt túrom most, ne akarjon a Pi PCM konverziót. Ha valakinek esetleg van egy USB-s, I2S DACja amin tudnánk próbálkozni, akkor összeraknék egy Pi4-t amit kitesztelhetünk. GPIO-n keresztül is lehet az I2S-t hajtani, csak itt sem mindegy, hogy PCM vagy soros a vége. A kapcsolódási pontok ugyanazok elméletileg. Nem egy egyszerű történet. Azt néztem, hogy egy közepes topping DAC rendelkezik I2S-sel és USB-vel is. Valakinek van esetleg ilyen eszköze?
Nekem pont van egy ES9018 K2M DAC-om, azt nagyon szívesen elpostázom neked, de az csak I2S bemenetű
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Sziasztok,

Egyelőre ott tartok, hogy érdemes -e az I2S felé elmenni vagy jó lesz Pi4-gyel USB-vel megoldani a dolgokat. Elméletileg külön board/hat nélkül a kernelt patchelni kell a DSD végett, ezt túrom most, ne akarjon a Pi PCM konverziót. Ha valakinek esetleg van egy USB-s, I2S DACja amin tudnánk próbálkozni, akkor összeraknék egy Pi4-t amit kitesztelhetünk. GPIO-n keresztül is lehet az I2S-t hajtani, csak itt sem mindegy, hogy PCM vagy soros a vége. A kapcsolódási pontok ugyanazok elméletileg. Nem egy egyszerű történet. Azt néztem, hogy egy közepes topping DAC rendelkezik I2S-sel és USB-vel is. Valakinek van esetleg ilyen eszköze?

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Sőt még a Pi-n lévő modulok egy része külön is megtápolható.

Pld. a Hifiberry is ilyen. The Hans Beekhuyzen youtube blogján be is számolt erről pár éve. Ez egy jól elköltött pénz lehet.

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

AndrewBoy_HuN írta:
2020.03.09., hétf. 15:43
Kicsit utána olvasgattam a dolgoknak raspberry pi kapcsán. Mindenképpen a raspberry pi-t szeretném használni, mert:
- kevés áramot fogyaszt :D
- kis helyen elfér
- olcsóbb mint egy PC

Három féle kapcsolódási pontot találtam:
- pi boardon keresztül: toslink/coax digitális (PCMre)
- USB-n keresztül, ebben az esetben az alsa kvázi hangkártyának használja a DAC-ot
- pi boardon keresztül: I2S vagy IIS kapcsolódáson keresztül, ekkor PCM vagy soros adat (DSD) kerül átvitelre a DAC felé

A régebbi raspberryk SOCja egy USB hubon lógatta az USB portokat és az ethernetet is, így egy pi2 egy DSD-vel hálózaton keresztül már nem bírkozik meg USB DAC összeköttetéssel, pi3 már esélyesebb (itt is javasolt max 100mbitre rakni a hálózatot, az elméleti 360mbit max megakasztja a SOCot), de a pi4 már USB3 + gbit ethernet végett biztosan megbírkozik egy hálózati DSD olvasással és USB-n továbbítással.

A pire találtam egy jó free sw csomagot, a Moode-t. DLNA és Samba működik, tidal, spotify, etc. Ezt ki fogom próbálni, tesztelni fogom a működését.

IIS tekintetében pedig ő lenne a kompatibilis eszköz: https://www.aliexpress.com/i/3297053232 ... 3e5fuJM3IZ

DACban, hogy mennyit szánnék rá, ~300+- dollár az elképzelés...
Mindenképp számolj be a tapasztalataidról, mert én is valami ilyesmiben gondolkodom.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Kicsit utána olvasgattam a dolgoknak raspberry pi kapcsán. Mindenképpen a raspberry pi-t szeretném használni, mert:
- kevés áramot fogyaszt :D
- kis helyen elfér
- olcsóbb mint egy PC

Három féle kapcsolódási pontot találtam:
- pi boardon keresztül: toslink/coax digitális (PCMre)
- USB-n keresztül, ebben az esetben az alsa kvázi hangkártyának használja a DAC-ot
- pi boardon keresztül: I2S vagy IIS kapcsolódáson keresztül, ekkor PCM vagy soros adat (DSD) kerül átvitelre a DAC felé

A régebbi raspberryk SOCja egy USB hubon lógatta az USB portokat és az ethernetet is, így egy pi2 egy DSD-vel hálózaton keresztül már nem bírkozik meg USB DAC összeköttetéssel, pi3 már esélyesebb (itt is javasolt max 100mbitre rakni a hálózatot, az elméleti 360mbit max megakasztja a SOCot), de a pi4 már USB3 + gbit ethernet végett biztosan megbírkozik egy hálózati DSD olvasással és USB-n továbbítással.

A pire találtam egy jó free sw csomagot, a Moode-t. DLNA és Samba működik, tidal, spotify, etc. Ezt ki fogom próbálni, tesztelni fogom a működését.

IIS tekintetében pedig ő lenne a kompatibilis eszköz: https://www.aliexpress.com/i/3297053232 ... 3e5fuJM3IZ

DACban, hogy mennyit szánnék rá, ~300+- dollár az elképzelés...

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Deadpool írta:
2020.03.09., hétf. 14:30
Tul írta:
2020.03.09., hétf. 11:33
Mégis, ennek a miértjét inkább abban látom, hogy ez a Hálózati audió lejátszók topic, hangsugárzóknak van külön, ott csak arról megy az elmélkedés :smile29:
:napsut: Nekem is ez jutott először eszembe.

Ha ugyanazon lánc végén 2 pár hangsugárzó áll, mint nálam, akkor lehet elő lehet hozakodni vele ebben a topikban is, de attól tartok, nálam nem hozna érdemi infót. Van 2 pár zenehallgatós hangsugárzóm, és egy ami a mozihoz tartozik.

Az én tapasztalatom az, hogy a jobb lejátszó mindhárom dobozon jobb, ha van egy hangsugárzód amit szeretsz, akkor érdemes itt keresgélni.
Igen igen . :napsut: Talán az ajánlás megkönnyítésére ,egy kis segítség lenne a rászánt összeg ig tudása. :D
Mert ha én ajánlani mernék, bizony drágább készülék szerepelne sokszor ,mint az adott lánc értékében még reális lenne.
Persze ha a kérdésben szerepel a pénz nem számít mondat ....akkor ....
Hangfal dolog sokszor méltatlanul említésre sem kerül egy rendszerben. Majd az ajánlás megvételekor nem hozza a rendszer az elvárt csodát.
Na mindegy nem akartam rosszat , csak ha tudok legalább egy tól igot akkor szívesen segítek. :smile53:
Amiről esetleg van tapasztalatom és ajánlani is merem cambridge cxn v2,teac nt 503, Privátban válaszolok kérdésekre.
Egyébként szerintem pc,, laptop,,+ dac talán olcsób megoldás lehet.
üdv

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Tul írta:
2020.03.09., hétf. 11:33
Mégis, ennek a miértjét inkább abban látom, hogy ez a Hálózati audió lejátszók topic, hangsugárzóknak van külön, ott csak arról megy az elmélkedés :smile29:
:napsut: Nekem is ez jutott először eszembe.

Ha ugyanazon lánc végén 2 pár hangsugárzó áll, mint nálam, akkor lehet elő lehet hozakodni vele ebben a topikban is, de attól tartok, nálam nem hozna érdemi infót. Van 2 pár zenehallgatós hangsugárzóm, és egy ami a mozihoz tartozik.

Az én tapasztalatom az, hogy a jobb lejátszó mindhárom dobozon jobb, ha van egy hangsugárzód amit szeretsz, akkor érdemes itt keresgélni.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

gyongyhalas írta:
2020.03.09., hétf. 10:49
Amikor olvasgatok .
Elgondolkozom ,hogy a hangfalat ,hangfalakat valahogy senki nem említi.
Talán a vége olyan fontos a rendszernek mint az eleje.Sőt még fontosabb is lehet olykor.
üdv
Szerintem is nagyon fontos, sőt, úgy gondolom, a legfontosabb, legjobban befolyásoló elem. (Erről persze megoszlanak a vélemények, vannak keményvonalas forráspártiak, akik szerint ami nem megy be, nem is jön ki - ebben is van igazság, bár senki nem mondta, hogy a lánc eleje nem fontos, csak azt, hogy a végén keletkezett befolyás nagyságrenddel nagyobb.)
Mégis, ennek a miértjét inkább abban látom, hogy ez a Hálózati audió lejátszók topic, hangsugárzóknak van külön, ott csak arról megy az elmélkedés :smile29:

Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

AndrewBoy_HuN írta:
2020.03.09., hétf. 10:42
Köszönöm. Mindenképpen a hálózati lejátszás irányába szeretnék elmenni, samba, dlna megoldott a háztartásban és több eszköz is van (persze a minőség csak 2 helyen érdekes, a többinél nem). Jelenleg DSD képes erősítővel rendelkezem (denon x3300w) ami egy végfokra van kötve (már ez a lépés brutális erőlelépés volt), más eszköz DSD-t képes lejátszani, viszont PCM konverzióval. Kérdés az, hogy, hogy analóg kimenettel rendelkező DSD képes DAC ami Pi-re köthető hogyan muzsikálna. Szerintem egy digit összeköttetéssel az erősítő felé nem vagyok előrébb, legalábbis nem gondolnám, hogy a denonban vagy a pioneerben (másik erősítő) lévő DAC jobb lenne. Ezért szeretnék kipróbálni eszközöket, analóg kimenettel. DSD forrás tekintetében privátban tudok segíteni.

CD ügyében nem akarok előrébb lépni, mert nem látom értelmét, nagyon kevés CDm van, inkább minidisceztem (már csak nosztalgia és a beszerezhetetlen számok miatt), sokkal több a vinyl és őszintén megmondom, hogy én a CD hangját szegényesnek érzem, biztos lehetne egy jobb CD lejátszót venni, de nekem a jelenlegi eszközeimen a vinyl és a DSD (nomeg 192khz/24b FLAC) adta azt a zenei élményt amivel elégedett vagyok, inkább egy hálózati DSD képes DAC-ba fektetnék be, mint egy CDbe, persze próbálnám 5 számjegyből megúszni a dolgot, nincsenek igazi high-end dolgaim ahol egy nagyon drága eszköz minőségét hallani lehetne (szerintem).

A hifiberryt nézem, ott van analóg is, ha jól látom.
hukkle írta:
2020.03.07., szomb. 08:45
Szia!

A DSD képes DAC-om Heed Abacus. Rp4 a lejátszó. Usb-n keresztüli lejátszott Dsd hosszabb távon érdektelen lett.

Kevés az ilyen zeneforrás.

Aztán vettem egy hifiberry digi+ pro modult a Raspberry tetejére. Ez szerintem zeneileg jobb megoldás. Annyi a "kényelmetlenség" hogy a Volumio-t nem szereti.

Viszont room endpoint-ként nagy kifutása lehet.

Ezek a tapasztalataim.

Illetve az, hogy egy jól összerakott cd játszó azért koherensebb megszólalású.... feltéve ha lesz olyan gyári konstruktőr, akinek az ízlése a Tiéddel egyezik + meg tudod fizetni az adott masinát.
Amikor olvasgatok .
Elgondolkozom ,hogy a hangfalat ,hangfalakat valahogy senki nem említi.
Talán a vége olyan fontos a rendszernek mint az eleje.Sőt még fontosabb is lehet olykor.
üdv

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Közben leesett a dolog. A Hifiberryt csak forrásként használod :)

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Köszönöm. Mindenképpen a hálózati lejátszás irányába szeretnék elmenni, samba, dlna megoldott a háztartásban és több eszköz is van (persze a minőség csak 2 helyen érdekes, a többinél nem). Jelenleg DSD képes erősítővel rendelkezem (denon x3300w) ami egy végfokra van kötve (már ez a lépés brutális erőlelépés volt), más eszköz DSD-t képes lejátszani, viszont PCM konverzióval. Kérdés az, hogy, hogy analóg kimenettel rendelkező DSD képes DAC ami Pi-re köthető hogyan muzsikálna. Szerintem egy digit összeköttetéssel az erősítő felé nem vagyok előrébb, legalábbis nem gondolnám, hogy a denonban vagy a pioneerben (másik erősítő) lévő DAC jobb lenne. Ezért szeretnék kipróbálni eszközöket, analóg kimenettel. DSD forrás tekintetében privátban tudok segíteni.

CD ügyében nem akarok előrébb lépni, mert nem látom értelmét, nagyon kevés CDm van, inkább minidisceztem (már csak nosztalgia és a beszerezhetetlen számok miatt), sokkal több a vinyl és őszintén megmondom, hogy én a CD hangját szegényesnek érzem, biztos lehetne egy jobb CD lejátszót venni, de nekem a jelenlegi eszközeimen a vinyl és a DSD (nomeg 192khz/24b FLAC) adta azt a zenei élményt amivel elégedett vagyok, inkább egy hálózati DSD képes DAC-ba fektetnék be, mint egy CDbe, persze próbálnám 5 számjegyből megúszni a dolgot, nincsenek igazi high-end dolgaim ahol egy nagyon drága eszköz minőségét hallani lehetne (szerintem).

A hifiberryt nézem, ott van analóg is, ha jól látom.
hukkle írta:
2020.03.07., szomb. 08:45
Szia!

A DSD képes DAC-om Heed Abacus. Rp4 a lejátszó. Usb-n keresztüli lejátszott Dsd hosszabb távon érdektelen lett.

Kevés az ilyen zeneforrás.

Aztán vettem egy hifiberry digi+ pro modult a Raspberry tetejére. Ez szerintem zeneileg jobb megoldás. Annyi a "kényelmetlenség" hogy a Volumio-t nem szereti.

Viszont room endpoint-ként nagy kifutása lehet.

Ezek a tapasztalataim.

Illetve az, hogy egy jól összerakott cd játszó azért koherensebb megszólalású.... feltéve ha lesz olyan gyári konstruktőr, akinek az ízlése a Tiéddel egyezik + meg tudod fizetni az adott masinát.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »

AndrewBoy_HuN írta:
2020.03.05., csüt. 14:00
Sziasztok!

Felmerült bennem a gondolat, hogy egy hálózati lejátszót érdemes lenne összeállítani. A hálózati és file kezelési ügymenetet egy raspberry pi biztosítaná. Házat és egyéb rögzítést, körítést pedig a pi kinézete végett már könnyű mellé építeni. Értelmes minőségű dackal rendelkező pi hatet nem nagyon találtam itthon, viszont külföldről számos darab elérhető. Amikről jókat olvastam eddig:

https://volumio.org/product/terrratechn ... errydac-2/ 220 EUR AKM AK4490
http://iqaudio.co.uk/hats/8-pi-dac.html 33 GBP TI PCM5122

Ha jól értelmezem akkor a volumio DSD-t is megeszik PCM konverzió nélkül. Illetve még készül egy "ultra-high performance" taudac nevezetű kütyü is, amiről konkrétum a weboldalon még nincs (ár és mikortól elérhető). Van bármelyik fórumtársnak DSD képes dacja raspberryhez amiről tudna nyilatkozni, esetleg kipróbálható lenne? Picit szkeptikus vagyok ezekkel a dacokkal...

Köszi
András

Szia!

A DSD képes DAC-om Heed Abacus. Rp4 a lejátszó. Usb-n keresztüli lejátszott Dsd hosszabb távon érdektelen lett.

Kevés az ilyen zeneforrás.

Aztán vettem egy hifiberry digi+ pro modult a Raspberry tetejére. Ez szerintem zeneileg jobb megoldás. Annyi a "kényelmetlenség" hogy a Volumio-t nem szereti.

Viszont room endpoint-ként nagy kifutása lehet.

Ezek a tapasztalataim.

Illetve az, hogy egy jól összerakott cd játszó azért koherensebb megszólalású.... feltéve ha lesz olyan gyári konstruktőr, akinek az ízlése a Tiéddel egyezik + meg tudod fizetni az adott masinát.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Doky írta:
2020.02.27., csüt. 22:34
HSRT8 írta:
2020.02.26., szer. 23:09
Sajnos a Pioneer mostohán bánik az app-ok frissítésével. A legutolsó android frissítésnél nálam (és ismerősömnél) nem működött az N70 vezérlése. Ezt azóta egy ügyes felhasználó kicselezte: https://play.google.com/store/apps/deta ... controlapp Utolsó hozzászólásban van a megoldás. Bár ez a Pioneer Control App és nem a Remote de hátha segít.
Próbáltam de sajnos nálam semmi.
Egyszerűen nem értem mi lehet a gond.
Hálózat megy, kliensek mennek... de az app nem tud csatlakozni a hálózathoz... manuálisan sem akar...
Hátha érdekes...
Nem jöttem rá a dologra de valszeg be lehetett "akadva" valami mert egy készülék újraindítás megoldotta a dolgot.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

AndrewBoy_HuN
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2019.06.16., vas. 22:14
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AndrewBoy_HuN »

Sziasztok!

Felmerült bennem a gondolat, hogy egy hálózati lejátszót érdemes lenne összeállítani. A hálózati és file kezelési ügymenetet egy raspberry pi biztosítaná. Házat és egyéb rögzítést, körítést pedig a pi kinézete végett már könnyű mellé építeni. Értelmes minőségű dackal rendelkező pi hatet nem nagyon találtam itthon, viszont külföldről számos darab elérhető. Amikről jókat olvastam eddig:

https://volumio.org/product/terrratechn ... errydac-2/ 220 EUR AKM AK4490
http://iqaudio.co.uk/hats/8-pi-dac.html 33 GBP TI PCM5122

Ha jól értelmezem akkor a volumio DSD-t is megeszik PCM konverzió nélkül. Illetve még készül egy "ultra-high performance" taudac nevezetű kütyü is, amiről konkrétum a weboldalon még nincs (ár és mikortól elérhető). Van bármelyik fórumtársnak DSD képes dacja raspberryhez amiről tudna nyilatkozni, esetleg kipróbálható lenne? Picit szkeptikus vagyok ezekkel a dacokkal...

Köszi
András

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Kedves fórumtársak!

Mivel már kritikus számú ember rágta a fülemet, hogy írjam meg a cikket, amelyet már 3 éve meg kellett volna írni valakinek, megtettem én. 3 év Mini és öt hónap Node2 tapasztalat után íme az Auralic Aries Mini és a Bluesound Node2 összehasonlító tesztje magyar anyanyelvünkön:

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... sound_node
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

migabi24 írta:
2020.03.01., vas. 20:30
Jól gondolod.
Megerősítve :smile32:
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
migabi24
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2017.08.04., pén. 09:30
Értékelés: 30

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: migabi24 »

Jól gondolod.

Avatar
paler
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 815
Csatlakozott: 2005.04.01., pén. 20:04
Értékelés: 416

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paler »

Tegnap 2 órán keresztül volt lehetőségem nyúzni egy TN-505-öt.
Teszteltem a hálózati lejátszást, USB-n keresztüli lejátszást, és a Tidal-t is. A zeneszerveren voltak CD minőségű, és jó pár DSD minőségű zenék is. Én eddig még nem hallottam DSD-s zenéket, de számomra a hallottak alapján egyértelműen sokkal jobban szóltak/tetszettek, mint pl. a CD minőségű (16 bit 44.1khz), vagy 7-9000kbps Flac fájlokban tárolt zenék.
De ami a lényeg, hogy az NT-505 hangminősége határozottan megfelelne az én elvárásaimnak. Kinézetre is abszolút minőségi és elegáns (asszonybarát) készülék érzetét sugallta számomra. Az ára az amit egyedül kicsit sokallok érte kiadni. sad.gif
Ezért gondolkodom mint lehetséges alternatíva az NT-503-om beszerzésén, mert annak a használt piaci ára az, ami még az éppen nem fáj kategóriába esik számomra.
Viszont felmerült bennem egy kérdés, amire remélem kapok majd tőletek választ.
Tehát az NT-505 Tidal (MQA) képes készülék, ami az én értelmezésemben azt jelenti, hogyha Tidal-ról játszok le zenéket, akkor a vezérlés a mobilon/tabon keresztül történik, de maga a MQA kibontását és lejátszását pedig a készülék végzi el hardveresen. Jól gondolom?
Az NT-503 viszont nem támogatja a Tidalt, de úgy olvastam hogy a Bubble Upnp app-on keresztül mégis megoldható a Tidal lejátszása is.
Viszont én úgy gondolom, hogy ebben az esetben maga a mobilon/tabon futó Tidal appon keresztül történik az MQA kibontása/lejátszása, amit a hálózaton keresztül küldi el az NT-503-nak. Jól gondolom? Ha igen, akkor szerintetek ebben az esetben minőségi romlás/veszteség történhet az NT-505-höz képest??

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen  /emoticons/default_36_3_1.gif" alt="36_3_1.gif" data-emoticon="" />  
 

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Aszpirin írta:
2020.02.29., szomb. 14:21
Nabakker, ezt nem tudtam, és hálás vagyok érte leborulok.gif
Azonnal kipróbáltam, és.... TÉNYLEG!
(már csak az a kérdés, hogy ezt meg lehet valahogyan BluOS-ből is tenni?)
Nem. Csak manuálisan.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

zenta írta:
2020.02.29., szomb. 14:15
Apró megjegyzés:
Ki lehet kapcsolni. A tetején levő érintőpanel közepére kell helyezni ujjunkat kb. 5 másodpercig, vagy amíg ki nem kapcsol. Ugyanitt lehet bekapcsolni is.
Nabakker, ezt nem tudtam, és hálás vagyok érte leborulok.gif
Azonnal kipróbáltam, és.... TÉNYLEG!
(már csak az a kérdés, hogy ezt meg lehet valahogyan BluOS-ből is tenni?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 83
Tartózkodási hely: Győr

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zenta »

Aszpirin írta:
2020.02.28., pén. 17:21

Mese nincs, kénytelen leszel elmenni a fejhallgatóddal egy boltba, és meghallgatni azt a Node 2i-t.
Ha biztosra akarsz menni.
Arról, hogy mennyire "jó DAC", és "jó fejhallgatókimenet" a BlueSound-é, lehet más véleményét megkérdezni, de szerény véleményem szerint ha egy bizonyos szint fölöttiek az elvárásaid, akkor elég nagyot csalódhatsz. És zt a bizonyos szintet csak Te ismered.
Az asszonybarát kinézet a Bluesound esetében egyszerű, ha jól tudom, van belőle fehér is , na az már a fekete csíkkal, fekete gombpanellel és fehéren/kéken világító érintőgombokkal nagyon dizájnosan néz ki :D Főleg ha még hátulján található, az ethernet csatlakozóba épített piros ledet is hozzávesszük, amely igazi karácsonyfafényerővel ajándékoz meg éjjel nappal (éjjel a mögötte levő falat is rendesen megvilágítja, és szünet nélkül villog még akkor is, ha nem játszik semmit lefelé), miközben a készüléket még kikapcsolni sem lehet, mert most ez trendi :D Szóval minden adott az asszonyszív-melengetéshez.

A "könnyen használható" megint egyéni ízlés kérdése, de a BluOS eléggé (nagyon) tisztességes szoftver, ebben jó eséllyel nem fogsz nagyot csalódni.
Apró megjegyzés:
Ki lehet kapcsolni. A tetején levő érintőpanel közepére kell helyezni ujjunkat kb. 5 másodpercig, vagy amíg ki nem kapcsol. Ugyanitt lehet bekapcsolni is.
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

paler írta:
2020.02.28., pén. 21:14
dbrnsk írta:
2020.02.28., pén. 21:02

Szerintem a Node 2 nem tartozik a kis zajú készülékek közé...
Pontosítanék, én a Node2i-re gondoltam. Azt olvastam hogy annak jobb a hangminősége.
Volt már itt idézve a gyártó nyilatkozata a Node 2 eredeti és i-s verziója közti hangminőségbeli különbségről: zéró :)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: prando »

Köszönöm!

Misem egyszerűbb, egy ehhez hasonló eszköz (a lejátszó UTP csatlakozójába kell bedugni) könnyen orvosolja a problémát: Universal USB Wireless Wifi Repeater Range Extender https://www.aliexpress.com/item/3305442 ... 4c4dqiyvWr
[/quote]
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”