Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Pooli1971 írta:
2020.06.22., hétf. 15:31

Igen, Köszönöm! Csak az AE végű a jó mert úgy nézetem csak ez a legújabb tudja a Master ás MQA kezeléseket a Tidal-on!
Habár pont ma beszéltem egy kollégával aki azt mondta az Ő lejátszója tudja de soha nem hallgat olyat mivel a régi bevált DAC-ja /ami igen magas minőségű/ ezt nem játsza le, csak az általam megvenni kívánt lejátszója, amit Ő a kedvenc és nagyon szép hangú DAC-ja nélkül soha nem hallgatna! :rolleyes:
És lehet, hogy Neki van igaza! Sőt

Köszi!
Jogosak ezek is!
Csak ezzel a "számháborúsdival" az a bajom hogy hiaba a készülék ami tudja ezt meg azt ha én főként olyan zenéket hallgatok amik max hifi minőségben vannak fent.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

alto írta:
2020.06.22., hétf. 15:13
Pooli1971 írta:
2020.06.22., hétf. 15:05
wittao írta:
2020.06.20., szomb. 01:04

Sziam

az N50AE lenne az én választásom. RCA-val bekötöd az AVR analóg IN-be és minden szolgáltatást élvezel. Később pedig lehet egy másik erősítőt teszel mögé, ha még jobban ki akarod élvezni a dolgot. Sokkal jövőbemutatóbb az N50AE mindhárom másiknál.

Üdv,
W

Magam részéről azt ajánlanám.
Szia Wittao!

Hú nagyon színpatikus a tanácsod ez a libling márkám, eddig csak ilyenjeim voltak, persze nyilván meg kell tanulnom, hogy ne ragaszkodjak a szokásaimhoz és váltsak néha, főleg ebben a kérdésben, mert többen is javasolták.
A kistestvéréről a 30-ról letettem mert az semmivel nem tud többel, legfeljebb ugye szoftveresen mint az én AVR-m.
Viszont ez a legdrágább a felsorolásomban. Ahogy St-nek is írtam meg kell valahol hallgatnom, na ezen dolgozom vagy ha bármilyen fantasztikus ajánlat bejön itt a fórumon akkor rácsapok vakon egy használtra!
Még egyszer köszi a tanácsot,

Üdv.: Pooli
A használt Pioknál érdemes odafigyelni, volt ebből N-50, N-50A és legutolsó az N-50Ae. Nem mindegy melyiket veszed.
Igen, Köszönöm! Csak az AE végű a jó mert úgy nézetem csak ez a legújabb tudja a Master ás MQA kezeléseket a Tidal-on!
Habár pont ma beszéltem egy kollégával aki azt mondta az Ő lejátszója tudja de soha nem hallgat olyat mivel a régi bevált DAC-ja /ami igen magas minőségű/ ezt nem játsza le, csak az általam megvenni kívánt lejátszója, amit Ő a kedvenc és nagyon szép hangú DAC-ja nélkül soha nem hallgatna! :rolleyes:
És lehet, hogy Neki van igaza! Sőt

Köszi!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Pooli1971 írta:
2020.06.22., hétf. 15:05
wittao írta:
2020.06.20., szomb. 01:04
Pooli1971 írta:
2020.06.16., kedd 11:24
Sziasztok!
Tanácsot kérnék, Tőletek. Szeretnék venni egy audió lejátszót.
Esélyes berendezések :
Onkyo NS 6130 ill. 6170
Pioneer N-30 AE, ill. 50AE
Amit mögé kötnék valószínűleg RCA kábellel az egy Pioneer VSX-LX 303. /Tudom AVR......nem is komoly/
szeretem a hangját általában Ext.Stereóban hallgatok zenét 7.1.2 rendszerben.
Leginkább TIDAL hallgatásra használnám. Van az AVR-nek is TIDAL Streaming-je, de kicsit egyszerű nem látom
csak a lejátszás kezdetekor, hogy melyek a normál Hi-Fi és melyek a Master lemezek/48kHz/24bit nálam/,
nem is hozza a Master /blokkot/ külön. Ezeket én szeretném látni a MQA-ról nem is beszélve, amit nálam sokkal
White fülűbbek szerint esetleg látni fogok hallani nem, ezen az AVR-en. :rolleyes: Érdekes ha Apple Tv appjával hallgatom
/és nézem/ a TIDAL-t én akkor is vélek felfedezni különbséget a Hi-Fi és a Master között. Az AVR-n streamelve is.
Ebben bízok, ha egy profibb lejátszó és DAC dolgozik az erősítőm előtt a lehetőségeimhez mérten még szebb lesz a hang
és nagyobb a tér. :smile29:
A Dolby Atmos zenei blokk pedig szerintem külön érdekes az Apple Tv-n /nekem tetszik/ remélem lesznek majd
igazán jó zenék is, de hangzásban én találok olyat ami nagyon tetszik. Most nem ide tartozik.

Tehát nézegettem ezt a 4 lejátszót, amivel az általam kívánt fájlokat le tudom játszani a TIDAL-ról. Az Onkyo
nagyon tetszik a 6130 már 100 ezer körül megszerezhető /talán de 150 ért biztos/ annyival tartom számomra
megfelelőbbnek mint a 6170-es, mert DAB-ra és FM rádióra nincs most szükségem /egy részét az AVR is tudja/
de különbség még a DAC és a zajszűrés ha jól sillabizáltam ki a dolgokat
6130 : AKM prémium AK4452 768 kHz / 32-bites DAC és VLSC zaj eltávolítás /szűrés/
6170 : AKM prémium AK4490 zászlóshajó 768 kHz / 32 bites DAC DIDRC szűrő
A különbség még a Digi kimeneteknél van az előbbin csak Koaxiális van, mivel a DAC-ját is használnám nekem....
igazából nem is kell.
Ez utóbbit úgy láttam a Német Médiából 500.-€ körül meg tudnám rendelni
A Pioneer-oknál a kisebbik ugyan azt a DAC-ot használja mint az AVR, de ettől függetleül RCA-n szólhat jobban?!
A Nagyobbiknak ami különben szimpatikus, elég húzós az ára és ahhoz képest a szép kijelzőjén kívül szerintem
a DAC ja is gyengébb/Onkyo-hoz képest/ :384 kHz/32-bit viszont 4ch Parallel Drive with SABRE32 Ultra DAC (ES 9016S)
A zajszűrés : Digital Filter with 3 Modes (SHARP/SLOW/SHORT )
Akinek van Onkyo-ja milyen a távvezérlő app-ja azon belül a TIDAL elérés?
Lehet érdemesebb egy kicsit komlyabbat ha mégis egyszer cserélődik az AVR. Habár nem tervezem!
De mindegyik tudja a MQA, Master lejátszást ami nekem most fontos!
Ha valakinek ötlete van szívesen fogadom!
Szép napot Nektek!
Sziam

az N50AE lenne az én választásom. RCA-val bekötöd az AVR analóg IN-be és minden szolgáltatást élvezel. Később pedig lehet egy másik erősítőt teszel mögé, ha még jobban ki akarod élvezni a dolgot. Sokkal jövőbemutatóbb az N50AE mindhárom másiknál.

Üdv,
W

Magam részéről azt ajánlanám.
Szia Wittao!

Hú nagyon színpatikus a tanácsod ez a libling márkám, eddig csak ilyenjeim voltak, persze nyilván meg kell tanulnom, hogy ne ragaszkodjak a szokásaimhoz és váltsak néha, főleg ebben a kérdésben, mert többen is javasolták.
A kistestvéréről a 30-ról letettem mert az semmivel nem tud többel, legfeljebb ugye szoftveresen mint az én AVR-m.
Viszont ez a legdrágább a felsorolásomban. Ahogy St-nek is írtam meg kell valahol hallgatnom, na ezen dolgozom vagy ha bármilyen fantasztikus ajánlat bejön itt a fórumon akkor rácsapok vakon egy használtra!
Még egyszer köszi a tanácsot,

Üdv.: Pooli
A használt Pioknál érdemes odafigyelni, volt ebből N-50, N-50A és legutolsó az N-50Ae. Nem mindegy melyiket veszed.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

wittao írta:
2020.06.20., szomb. 01:04
Pooli1971 írta:
2020.06.16., kedd 11:24
Sziasztok!
Tanácsot kérnék, Tőletek. Szeretnék venni egy audió lejátszót.
Esélyes berendezések :
Onkyo NS 6130 ill. 6170
Pioneer N-30 AE, ill. 50AE
Amit mögé kötnék valószínűleg RCA kábellel az egy Pioneer VSX-LX 303. /Tudom AVR......nem is komoly/
szeretem a hangját általában Ext.Stereóban hallgatok zenét 7.1.2 rendszerben.
Leginkább TIDAL hallgatásra használnám. Van az AVR-nek is TIDAL Streaming-je, de kicsit egyszerű nem látom
csak a lejátszás kezdetekor, hogy melyek a normál Hi-Fi és melyek a Master lemezek/48kHz/24bit nálam/,
nem is hozza a Master /blokkot/ külön. Ezeket én szeretném látni a MQA-ról nem is beszélve, amit nálam sokkal
White fülűbbek szerint esetleg látni fogok hallani nem, ezen az AVR-en. :rolleyes: Érdekes ha Apple Tv appjával hallgatom
/és nézem/ a TIDAL-t én akkor is vélek felfedezni különbséget a Hi-Fi és a Master között. Az AVR-n streamelve is.
Ebben bízok, ha egy profibb lejátszó és DAC dolgozik az erősítőm előtt a lehetőségeimhez mérten még szebb lesz a hang
és nagyobb a tér. :smile29:
A Dolby Atmos zenei blokk pedig szerintem külön érdekes az Apple Tv-n /nekem tetszik/ remélem lesznek majd
igazán jó zenék is, de hangzásban én találok olyat ami nagyon tetszik. Most nem ide tartozik.

Tehát nézegettem ezt a 4 lejátszót, amivel az általam kívánt fájlokat le tudom játszani a TIDAL-ról. Az Onkyo
nagyon tetszik a 6130 már 100 ezer körül megszerezhető /talán de 150 ért biztos/ annyival tartom számomra
megfelelőbbnek mint a 6170-es, mert DAB-ra és FM rádióra nincs most szükségem /egy részét az AVR is tudja/
de különbség még a DAC és a zajszűrés ha jól sillabizáltam ki a dolgokat
6130 : AKM prémium AK4452 768 kHz / 32-bites DAC és VLSC zaj eltávolítás /szűrés/
6170 : AKM prémium AK4490 zászlóshajó 768 kHz / 32 bites DAC DIDRC szűrő
A különbség még a Digi kimeneteknél van az előbbin csak Koaxiális van, mivel a DAC-ját is használnám nekem....
igazából nem is kell.
Ez utóbbit úgy láttam a Német Médiából 500.-€ körül meg tudnám rendelni
A Pioneer-oknál a kisebbik ugyan azt a DAC-ot használja mint az AVR, de ettől függetleül RCA-n szólhat jobban?!
A Nagyobbiknak ami különben szimpatikus, elég húzós az ára és ahhoz képest a szép kijelzőjén kívül szerintem
a DAC ja is gyengébb/Onkyo-hoz képest/ :384 kHz/32-bit viszont 4ch Parallel Drive with SABRE32 Ultra DAC (ES 9016S)
A zajszűrés : Digital Filter with 3 Modes (SHARP/SLOW/SHORT )
Akinek van Onkyo-ja milyen a távvezérlő app-ja azon belül a TIDAL elérés?
Lehet érdemesebb egy kicsit komlyabbat ha mégis egyszer cserélődik az AVR. Habár nem tervezem!
De mindegyik tudja a MQA, Master lejátszást ami nekem most fontos!
Ha valakinek ötlete van szívesen fogadom!
Szép napot Nektek!
Sziam

az N50AE lenne az én választásom. RCA-val bekötöd az AVR analóg IN-be és minden szolgáltatást élvezel. Később pedig lehet egy másik erősítőt teszel mögé, ha még jobban ki akarod élvezni a dolgot. Sokkal jövőbemutatóbb az N50AE mindhárom másiknál.

Üdv,
W

Magam részéről azt ajánlanám.
Szia Wittao!

Hú nagyon színpatikus a tanácsod ez a libling márkám, eddig csak ilyenjeim voltak, persze nyilván meg kell tanulnom, hogy ne ragaszkodjak a szokásaimhoz és váltsak néha, főleg ebben a kérdésben, mert többen is javasolták.
A kistestvéréről a 30-ról letettem mert az semmivel nem tud többel, legfeljebb ugye szoftveresen mint az én AVR-m.
Viszont ez a legdrágább a felsorolásomban. Ahogy St-nek is írtam meg kell valahol hallgatnom, na ezen dolgozom vagy ha bármilyen fantasztikus ajánlat bejön itt a fórumon akkor rácsapok vakon egy használtra!
Még egyszer köszi a tanácsot,

Üdv.: Pooli
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

st81 írta:
2020.06.19., pén. 21:53
Kedves Pooli!

Véleményem szerint első körben el kellene dönteni, hogy 1-2 éven belül vennél-e sztereó erősítőt a házimozi mellé?
Ha igen, akkor érdemes lehet a keresett készülékek drágább verzióját megvenni.
Ha nem, akkor - ez szigorúan az én véleményem - az erősítődet nézve ezeknél olcsóbb hálózati lejátszóval is boldog lehetsz, mert nem biztos hogy hangban kiadja a különbséget, hogy két vagy háromszázezres lejátszót kötsz a háromszázezres házimozi-erősítőhöz.
Ebben az esetben akár a korábban többször említett bluesound is jó lehet.
Ha mindenképpen az általad említett két márka közül szeretnél választani, akkor nyalábold fel az erősítőd és menj el olyan kereskedőhöz, ahol mindkettőt meg tudod hallgatni. Még két dolog: az, hogy milyen csippel felszerelt, nem garancia a jobb vagy rosszabb hangra, illetve a márka irányító szoftverét mindenképpen érdemes alaposan tesztelni.
Sok sikert a választáshoz!
Szia St!

Köszönöm a válaszod!

Tökéletesen egyetértek minden szavával! Persze, hogy nem tervezem a Stereo erősítő vásárlást, most vettem nem rég új AVR-t. De mivel csak jobb minőségű terméket szeretnék venni mint ami van, így majd ha hazaviszem és meghallgatom az AVR-rel, na majd akkor igen, akkor fogok akarni stereó erősítőt venni ! :rolleyes:
Félretéve a viccet /ami nem is vicc/ meg kéne hallgatnom a cuccokat, ez most eddig a "nagy Hapci" miatt nem ment, de
szeretném nagyon, persze nem fogom a saját erősítőmet vinni, mert nem az a típus vagyok aki egy ilyennel beállít egy boltba, hogy jöttem......
Legfeljebb átmegyek Kecskemétre a Mekkába és ha ott foglalkoznak velem, egy ottani AVR-rel megpróbálok hallgatni és leszűrni valamilyen tapasztalatot.
Az irányító szoftverek után megpróbálok maximálisan utánaolvasni, de hatalmas a szórás véleményekben, persze kaptam már innen a fórumról is segítséget egy kollégától aki az Onkyo ügyében tudott segíteni!
A Bluesoundról is olvastam, hideget-meleget, biztosan nem rossz, de nagy előrelépés nem lenne, viszont szintben pont illeszkedne a mostani felszerelésemhez. Szimpatikus gép!
Ma is lecsúsztam egy jó vételről itt a fórumon, igaz az egy újabb márka lett volna Coktail Audio N15

Köszi, hogy segítettél,
Üdv.: Pooli
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Na igen, "meggyőzni" sértődöttségből nem nagyon lehet, személyes támadásként beállítani mindent, ami egy működési elvet kérdőjelez meg, nem lehet, süket dumával, mint a hangfrekvenciát vivő elektronok a keskeny egyenes utakat szeretik, szintén nem lehet. De! Nincs is szükség semmilyen meggyőzésre. A megfelelő műszaki tartalommal, konstans kiváló építési minőséggel, normális garanciával értékesített termékeknek erre nincs is szükségük, de még a készítőjüknek sem. Akiket a termék maga nem győz meg, azokkal tényleg kár foglalkozni, nem lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell. Hogy hol lehet ezt mégis elrontani? Hát ha úgy beszélünk az esetleges kétkedőkkel, ahogy mi se szeretjük, ha velünk beszélnek. És ettől lehet hogy sok más érdeklődőt is elveszítünk, akik csak olvasnak. Persze megint másoknak meg épp ez kelti fel az érdeklődését, igaz Rudi bácsi? :rolleyes:
Víktor szerintem jó irányban nagyot változott. :smile53:
Menyus pedig anno a pl vf kapcsán nem beleállt a kérdésbe, hanem felajánlotta, hogy a családom, kocsikulcsom, személyes adataim letétbe helyezése nélkül kipróbáljam, ha szeretném.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: cables »

wittao írta alább:
...itt a fórumon, FB-on, egyéb portálokon a leghangosabb szkeptikusok és bizonyítási kényszeres emberek, nevezzük őket "meggyőzendők"-nek azok, akiknek sem vásárlási, sem egyéb más szándékuk nincsen az adott termékkel kapcsolatosan. ...

Ez 100%-ig igaz!!! És ezeket abszolut nem kell meggyőzni. Ezek szórakoznak, kavarnak, offolnak, szándékosan idegelnek másokat.

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: st81 »

Kedves Pooli!

Véleményem szerint első körben el kellene dönteni, hogy 1-2 éven belül vennél-e sztereó erősítőt a házimozi mellé?
Ha igen, akkor érdemes lehet a keresett készülékek drágább verzióját megvenni.
Ha nem, akkor - ez szigorúan az én véleményem - az erősítődet nézve ezeknél olcsóbb hálózati lejátszóval is boldog lehetsz, mert nem biztos hogy hangban kiadja a különbséget, hogy két vagy háromszázezres lejátszót kötsz a háromszázezres házimozi-erősítőhöz.
Ebben az esetben akár a korábban többször említett bluesound is jó lehet.
Ha mindenképpen az általad említett két márka közül szeretnél választani, akkor nyalábold fel az erősítőd és menj el olyan kereskedőhöz, ahol mindkettőt meg tudod hallgatni. Még két dolog: az, hogy milyen csippel felszerelt, nem garancia a jobb vagy rosszabb hangra, illetve a márka irányító szoftverét mindenképpen érdemes alaposan tesztelni.
Sok sikert a választáshoz!
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Gulka. írta:
2020.06.13., szomb. 17:17
Mondok én is egy versenyzőt.
Lindemann Limetree BRIDGE

https://lindemann-audio.de/products/lim ... e/?lang=en
+1
.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

cécó írta:
2020.06.19., pén. 09:49
Sziasztok!
Jómagam is tanácsot kérnék.
Úgy döntöttem felszámolom a cd vonalat, kérdésem szögegyenes,bár tudom kissé szubjektív.
Kettő verzió van,árban ugyanaz:
- Bluesound node 2 + Primare A20
vagy
- Bluesound powernode 2i ?
Az életben nem gondoltam volna,hogy egyáltalán ilyen kérdés felmerül bennem, de szóljatok meg,ha blődség lenne!
A megtisztelő tapasztalati válaszokat előre is köszönöm! leborulok.gif
Ha csak ez a két lehetőségem lenne, akkor én (Powernode 2 tulajként) az első változatot választanám (pontosabban: NEM választanám a Powernode-ot), úgy is, hogy nem hallottam még a Primare A20-at. Részletesebb indoklásért írtam privátot, mert nem akarok itt fölösleges flame-et indítani.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

cécó
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 532
Csatlakozott: 2016.05.10., kedd 02:12
Értékelés: 61
Tartózkodási hely: Szolnok

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: cécó »

Sziasztok!
Jómagam is tanácsot kérnék.
Úgy döntöttem felszámolom a cd vonalat, kérdésem szögegyenes,bár tudom kissé szubjektív.
Kettő verzió van,árban ugyanaz:
- Bluesound node 2 + Primare A20
vagy
- Bluesound powernode 2i ?
Az életben nem gondoltam volna,hogy egyáltalán ilyen kérdés felmerül bennem, de szóljatok meg,ha blődség lenne!
A megtisztelő tapasztalati válaszokat előre is köszönöm! leborulok.gif
HiDiamond D3 - Naim CD5x - Naim Hi Line ic - Valhalla AgPt R AMP - Naim SuperNait 2 - Naim Naca5 - WireWorld Platinum 8 jumper - ProAc Response D18 - IsoAcoustics Gaia/VibRacsi.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 242
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

Sziasztok!
Tanácsot kérnék, Tőletek. Szeretnék venni egy audió lejátszót.
Esélyes berendezések :
Onkyo NS 6130 ill. 6170
Pioneer N-30 AE, ill. 50AE
Amit mögé kötnék valószínűleg RCA kábellel az egy Pioneer VSX-LX 303. /Tudom AVR......nem is komoly/
szeretem a hangját általában Ext.Stereóban hallgatok zenét 7.1.2 rendszerben.
Leginkább TIDAL hallgatásra használnám. Van az AVR-nek is TIDAL Streaming-je, de kicsit egyszerű nem látom
csak a lejátszás kezdetekor, hogy melyek a normál Hi-Fi és melyek a Master lemezek/48kHz/24bit nálam/,
nem is hozza a Master /blokkot/ külön. Ezeket én szeretném látni a MQA-ról nem is beszélve, amit nálam sokkal
White fülűbbek szerint esetleg látni fogok hallani nem, ezen az AVR-en. :rolleyes: Érdekes ha Apple Tv appjával hallgatom
/és nézem/ a TIDAL-t én akkor is vélek felfedezni különbséget a Hi-Fi és a Master között. Az AVR-n streamelve is.
Ebben bízok, ha egy profibb lejátszó és DAC dolgozik az erősítőm előtt a lehetőségeimhez mérten még szebb lesz a hang
és nagyobb a tér. :smile29:
A Dolby Atmos zenei blokk pedig szerintem külön érdekes az Apple Tv-n /nekem tetszik/ remélem lesznek majd
igazán jó zenék is, de hangzásban én találok olyat ami nagyon tetszik. Most nem ide tartozik.

Tehát nézegettem ezt a 4 lejátszót, amivel az általam kívánt fájlokat le tudom játszani a TIDAL-ról. Az Onkyo
nagyon tetszik a 6130 már 100 ezer körül megszerezhető /talán de 150 ért biztos/ annyival tartom számomra
megfelelőbbnek mint a 6170-es, mert DAB-ra és FM rádióra nincs most szükségem /egy részét az AVR is tudja/
de különbség még a DAC és a zajszűrés ha jól sillabizáltam ki a dolgokat
6130 : AKM prémium AK4452 768 kHz / 32-bites DAC és VLSC zaj eltávolítás /szűrés/
6170 : AKM prémium AK4490 zászlóshajó 768 kHz / 32 bites DAC DIDRC szűrő
A különbség még a Digi kimeneteknél van az előbbin csak Koaxiális van, mivel a DAC-ját is használnám nekem....
igazából nem is kell.
Ez utóbbit úgy láttam a Német Médiából 500.-€ körül meg tudnám rendelni
A Pioneer-oknál a kisebbik ugyan azt a DAC-ot használja mint az AVR, de ettől függetleül RCA-n szólhat jobban?!
A Nagyobbiknak ami különben szimpatikus, elég húzós az ára és ahhoz képest a szép kijelzőjén kívül szerintem
a DAC ja is gyengébb/Onkyo-hoz képest/ :384 kHz/32-bit viszont 4ch Parallel Drive with SABRE32 Ultra DAC (ES 9016S)
A zajszűrés : Digital Filter with 3 Modes (SHARP/SLOW/SHORT )
Akinek van Onkyo-ja milyen a távvezérlő app-ja azon belül a TIDAL elérés?
Lehet érdemesebb egy kicsit komlyabbat ha mégis egyszer cserélődik az AVR. Habár nem tervezem!
De mindegyik tudja a MQA, Master lejátszást ami nekem most fontos!
Ha valakinek ötlete van szívesen fogadom!
Szép napot Nektek!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 216

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

SSS írta:
2020.06.14., vas. 11:01
Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 11:05
Sziasztok tudnátok mondani pár készüléket 200 000 Ft-ig aminek van optikai kimenete,hogy külső dac/amp/preamp eszközhöz lehessen összekötni, és iOS rendszerrel is (iPhone,iPad) lehessen vezérelni a programját. ami fontos hogy spotify tudjon, esetleg TIDAL -t is, távirányító se lenne rossz. Cél : laptop,usb-s “forrás “ kiváltása a kényelem , esetleg jobb hangminoseg reményében .
Asus Thinkerboard, egy egyszeru kis forrasztassal van rajta gyari ckoax kimenet. Vagy ha nem akarsz forrasztani akkor asus thinkerboard vagy rpi4 es allo digi hat. 50e ft alatt megvan. En is ezt hallgatom bar en siman usbn csatlakozok a dachoz ezt a coaxos mizeriat nem ertem kulonosebben.


Ettől már csak az egyszerűbb, ha még a Digi Hat-et is kihagyod és egy I2S DAC-al csatlakozol a Raspi-ra. Én meg ezt hallgatom megelégedéssel.
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Aszpirin írta:
2020.06.14., vas. 11:38
Helboar írta:
2020.06.14., vas. 11:22
Én pont ezért cserélném le a laptop-usb kombot egy hálózati lejatszora a jobb hangminoseg szempontjából leginkább ,de ahogy gyűlnek az információim ,egyre bizonytalanabb vagyok hogy ezek megérnek nekem 200k-t,mert nem lesz jobb hangminosegem.
Milyen DAC-od van?
https://www.questyle.com/en/product/CMA400i

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

SSS írta:
2020.06.14., vas. 11:01
Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 11:05
Sziasztok tudnátok mondani pár készüléket 200 000 Ft-ig aminek van optikai kimenete,hogy külső dac/amp/preamp eszközhöz lehessen összekötni, és iOS rendszerrel is (iPhone,iPad) lehessen vezérelni a programját. ami fontos hogy spotify tudjon, esetleg TIDAL -t is, távirányító se lenne rossz. Cél : laptop,usb-s “forrás “ kiváltása a kényelem , esetleg jobb hangminoseg reményében .
Asus Thinkerboard, egy egyszeru kis forrasztassal van rajta gyari ckoax kimenet. Vagy ha nem akarsz forrasztani akkor asus thinkerboard vagy rpi4 es allo digi hat. 50e ft alatt megvan. En is ezt hallgatom bar en siman usbn csatlakozok a dachoz ezt a coaxos mizeriat nem ertem kulonosebben.
Nem ragaszkodom a koax hoz ,csak a jobb hangminoseghez mint “forrás “ mint egy laptop-usb kombo.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Helboar írta:
2020.06.14., vas. 11:22
Én pont ezért cserélném le a laptop-usb kombot egy hálózati lejatszora a jobb hangminoseg szempontjából leginkább ,de ahogy gyűlnek az információim ,egyre bizonytalanabb vagyok hogy ezek megérnek nekem 200k-t,mert nem lesz jobb hangminosegem.
Milyen DAC-od van?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

+1 Asus Tinker Board SE + rendes táp + rendes kábel + Volumio

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Ear írta:
2020.06.14., vas. 11:12
Helboar írta:
2020.06.14., vas. 09:56
Több helyen is olvasni,(és írta ezt egy itteni fórumozó is már nekem) hogy a node2i koaxon nem jó , ugyanolyan zajos és színezett, mint a dac-ja. A csendje vacak a gyenge táp miatt. Ezt meg tudjátok erősíteni ? Mert akkor se önmagában ,se futomukent nem jó, de akkor meg miért van agyon hájpolva mindenhol,meg díjakat raknak a zsebébe , puszta marketing?
Koaxon zajos? Azt hogy? Amúgy hallottam többféle DA-val, amivel úgy szólt, mint a DA-k maguk. Igaz van jobb streamer is, de az áráért szerintem rendben van.
Igen , ez a kérdés ,ne tőlem kérdezd :D De az se normális szerintem hogy egy készülék úgy szól koaxon,mint saját dacjával analóg kimeneten, vagy az? Pont ezért lenne jó egy ilyen hálózati lejátszó futomukent hogy a lehető legtisztább jelet ,és kiegyenlitett,nem színezett hangot adja tovább az utána kötött dac-nak, mert azt akarja hallgatni a hallgató ,nem pedig a “forrás “ hangját. Mert ha ez nem így lenne akkor teljesen felesleges váltani egy jobb minőségű laptop-usb forrásról hálózati lejatszora,ami nemhogy kicsit komplikaltabb a használata ,de hangminosegbe se jobb,vagy ugyan olyan. Én pont ezért cserélném le a laptop-usb kombot egy hálózati lejatszora a jobb hangminoseg szempontjából leginkább ,de ahogy gyűlnek az információim ,egyre bizonytalanabb vagyok hogy ezek megérnek nekem 200k-t,mert nem lesz jobb hangminosegem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Helboar 2020.06.14., vas. 11:29-kor.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 11:05
Sziasztok tudnátok mondani pár készüléket 200 000 Ft-ig aminek van optikai kimenete,hogy külső dac/amp/preamp eszközhöz lehessen összekötni, és iOS rendszerrel is (iPhone,iPad) lehessen vezérelni a programját. ami fontos hogy spotify tudjon, esetleg TIDAL -t is, távirányító se lenne rossz. Cél : laptop,usb-s “forrás “ kiváltása a kényelem , esetleg jobb hangminoseg reményében .
Asus Thinkerboard, egy egyszeru kis forrasztassal van rajta gyari ckoax kimenet. Vagy ha nem akarsz forrasztani akkor asus thinkerboard vagy rpi4 es allo digi hat. 50e ft alatt megvan. En is ezt hallgatom bar en siman usbn csatlakozok a dachoz ezt a coaxos mizeriat nem ertem kulonosebben.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Több helyen is olvasni,(és írta ezt egy itteni fórumozó is már nekem) hogy a node2i koaxon nem jó , ugyanolyan zajos és színezett, mint a dac-ja. A csendje vacak a gyenge táp miatt. Ezt meg tudjátok erősíteni ? Mert akkor se önmagában ,se futomukent nem jó, de akkor meg miért van agyon hájpolva mindenhol,meg díjakat raknak a zsebébe , puszta marketing?

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 333
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

Mondok én is egy versenyzőt.
Lindemann Limetree BRIDGE

https://lindemann-audio.de/products/lim ... e/?lang=en

Ezen van külön digitális és optikai kimenet is.
Tudom 15 ezerrel túl van a kereten.
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 12:10
Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 11:05
Sziasztok tudnátok mondani pár készüléket 200 000 Ft-ig aminek van optikai kimenete,hogy külső dac/amp/preamp eszközhöz lehessen összekötni, és iOS rendszerrel is (iPhone,iPad) lehessen vezérelni a programját. ami fontos hogy spotify tudjon, esetleg TIDAL -t is, távirányító se lenne rossz. Cél : laptop,usb-s “forrás “ kiváltása a kényelem , esetleg jobb hangminoseg reményében .
Annyit hozzá tennék hogy coax kimenet kellene hogy legyen rajta mindenképp , és 250k a max. Eddig ezt néztem ,van ennél jobb esetleg az ár kategóriájában ?

https://www.netdepo.hu/halozatos-audiol ... iolejatszo

Ami a lényeg , stabilan működjön ios alatt, wifi , coax kimenet legyen, és minnél zajtalanabban,torzítás mentesen vigye át a jelet coaxon keresztül . távirányító csak hab a tortán ,de nem feltétel az.
Digitális futóműként a Primare NP5 is szóba jöhetne.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 13:36
Igazából jól írod , csak nem tudom hogy így hívják . Szóval nekem csak”futómű” -nek kellene egy hálózati lejátszó ,ami stabil ,megbízható , és a legjobb hangot adja ki magából TIDAL , és spotify -al , optika és koax (inkább koax) kimeneten, ios eszközökhöz ,iPad ,iPhone , maximum 250k-ig. Így is ezt a Auralic mini-t ajanlod?mert akkor megnezem ezt is.

Hangminosegben is veri a node2i készüléket szerinted optika és coaxon keresztül ?
Akkor Auralic Aries. Használtan belefér a keretedbe.

https://www.av-online.hu/lejatszo/aural ... teszt_1439

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Helboar írta:
2020.06.13., szomb. 12:49
Aszpirin írta:
2020.06.13., szomb. 12:34
Ehhez a fenti javaslathoz még annyit, hogy a BlueSound-hoz ugyan alapból nem jár távirányitó, de bármilyen infratávirányítóra meg tudod “tanítani” - igen, itt fordítva van, nem a távirányítót kell betanítani a lejátszóra, hanem a lejátszót a távirányítóra. Én egy használaton kívüli régi vhs-lejtsző távirányítóját “idomítottam” rá, környezetbarát újrafelhasználás :D
Azért ha tudsz, vásárlás előtt győződj meg róla (saját füllel, nem mások állításai alapján), hogy a hangminősége megfelel-e az elvárásaidnak. Biztos, ami biztos.
Akkor te is javaslod ezt a node 2i készüléket ? Mert akkor ketten vagytok már, akik az igényeimet figyelembe véve erre voksoltok.

Ahogy írtam a lényeg hogy minnél zajtalanabban,torzítás mentesen vigye át a jelet coaxon keresztül a jelet. Mert külső dac/amp/preamp fogja szolgáltatni a hangot, ezért nekem teljesen mindegy hogy a hálózati lejatszoba milyen dac van,vagy milyen a hangja. Lényeg a funkciók ,és hogy nagyon stabil legyen, a szoftvere is frissítse magát ,illetve stabilan működjön iPhone és iPod alól is. Illetve Zajtalanul működjön.
Tökéletesen értettem az elején is, hogy mire kell, DE sajnos nem tudom, mit értesz azalatt, hogy “zajtalanul működjön”:
- hogy maga az eszköz ne adjon ki magából hallható zajokat? - nos erről megnyugtatlak, nem fog, nincs benne pl nagy toroid trafó :), ami búgjon
- hogy ne szórja meg a környezetét “digitális” EM zajjal? - valamennyire meg fogja - kapcsolóüzemű beépített tápja van és műanyag doboza...
- hogy maga a koax S/PDIF-en távozó jel ne tartalmazzon zajt? - na ez egy komplex kérdés, mert nincs a szó szoros értelmében vett zajmentes digitális audiokimenet. De azok a zajfélék, amik egy digitális jelre értelmezhetőek (jitter, fáziszaj, kvantálási zaj, stb) nagyon extrém esetektől eltekintve nem ugy jelentkeznek, ahogy az analóg zaj, hanem a hangminőséget befolyásolják. Ebben az értelemben bizony egy digitális futóműnek is van “hangja” - ezért írtam, hogy hallgasd meg, mielőtt megvennéd, hogy kielégíti-e a hangminőségbeli elképzeléseidet.
A többi általad említett követelmény teljesül: stabil, vannak frissítések, van elég jől használható iOS-es vezérlőszoftver hozzá (ingyen), tud Spotify-t és Tidalt is (meg még egyebeket is). DLNA-t nem támogat. Csak SMB hálózati megosztásokról játszik le helyileg megosztott zenét (tudtommal). Roon endpointként elvileg tud működni (azért elvileg, mert én nem próbáltam, de mindenféle problémáról lehet olvasni a neten).
Egyébként: hajlamos vagyok egyetérteni dbrnsk-val.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Helboar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.05.29., pén. 11:20
Értékelés: 5

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Helboar »

Igazából jól írod , csak nem tudom hogy így hívják . Szóval nekem csak”futómű” -nek kellene egy hálózati lejátszó ,ami stabil ,megbízható , és a legjobb hangot adja ki magából TIDAL , és spotify -al , optika és koax (inkább koax) kimeneten, ios eszközökhöz ,iPad ,iPhone , maximum 250k-ig. Így is ezt a Auralic mini-t ajanlod?mert akkor megnezem ezt is.

Hangminosegben is veri a node2i készüléket szerinted optika és coaxon keresztül ?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”