Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

fapaci írta:
2020.06.25., csüt. 09:12
alto írta:
2020.06.25., csüt. 07:53
A ESS9038pro-t beleépítik mindenféle kategóriájú gépbe. A kapott hangminőség nagyon sok minden más tényezőtől (pl. tápegység, órajelgenerátor, analóg kimenő fokozat, stb.) is függ.
Ezt a mondatot minden alkalommal leírja valaki, ha D/A chipek kerülnek szóba, de azért vegyük észre, hogy valamiért nem a legolcsóbb lapkát használja mindenki, tehát valami jelentősége mégis lehet.
Persze hogy van, szarból nem lehet várat építeni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 09:07
alto írta:
2020.06.25., csüt. 07:53

A ESS9038pro-t beleépítik mindenféle kategóriájú gépbe. A kapott hangminőség nagyon sok minden más tényezőtől (pl. tápegység, órajelgenerátor, analóg kimenő fokozat, stb.) is függ.
Ezzel azért mindenki tisztában van, a kiépítés, környezet nagyon, nagyon sokat számít. Viszont a lehetőség benne ebben az ESS9038pro-ban, és a Lumin is így gondolta, a zászlós hajóba ez kell neki. Az alatta lévőkbe, elég a kisebb osztályú DAC csipp is. Aztán tegyük mellé, a LuminX1, amibe érdemes ez a csip, 13ezer dolcsi a kisker ára.
Épp hogy megdöbbentően kevesen vannak ezzel tisztában, ezért szoktam hangsúlyozni. Nagyon sok vevőm próbál a DAC chip típusa alapján készüléket választani, és például kizárja a Sabre chipes készülékeket, mert a Sabrenak "nem jó a hangja", ami így ebben formában nyilvánvalóan félreértés. Én halottam már kiváló és csapnivaló hangot egyaránt akár Sabre, akár AKM, vagy akár Wolfson alapokon is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2020.06.25., csüt. 07:53
A ESS9038pro-t beleépítik mindenféle kategóriájú gépbe. A kapott hangminőség nagyon sok minden más tényezőtől (pl. tápegység, órajelgenerátor, analóg kimenő fokozat, stb.) is függ.
Ezt a mondatot minden alkalommal leírja valaki, ha D/A chipek kerülnek szóba, de azért vegyük észre, hogy valamiért nem a legolcsóbb lapkát használja mindenki, tehát valami jelentősége mégis lehet.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

alto írta:
2020.06.25., csüt. 07:53

A ESS9038pro-t beleépítik mindenféle kategóriájú gépbe. A kapott hangminőség nagyon sok minden más tényezőtől (pl. tápegység, órajelgenerátor, analóg kimenő fokozat, stb.) is függ.
Ezzel azért mindenki tisztában van, a kiépítés, környezet nagyon, nagyon sokat számít. Viszont a lehetőség benne ebben az ESS9038pro-ban, és a Lumin is így gondolta, a zászlós hajóba ez kell neki. Az alatta lévőkbe, elég a kisebb osztályú DAC csipp is. Aztán tegyük mellé, a LuminX1, amibe érdemes ez a csip, 13ezer dolcsi a kisker ára.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 07:37
Erre nekem az jön be, amit faló is írt a cikkében. Az audioPC megoldásokkal vastagon átestünk a ló másik oldalára. App és/vagy Roon? Tegyük már ezt is a helyére. Nem a Roon és Tidal mellé veszünk egy készüléket, hanem fordítva.
Egy kicsit másként látom. A Roon és a Tidal is olyan felhasználói élményt kínál, ami a hardverhez hasonló jelentőséggel bír. Én ma már biztosan nem vennék olyan készüléket, ami ezeket a szolgáltatásokat nem támogatja. Havi költségük 6e Ft, amitől sok magyar a szívéhez kap, pedig legtöbbünk más marhaságra elkölt ennél többet is. Az én viszonyítási rendszeremben ez egy koncertjegy ára, sok koncert meg úgysem lesz mostanában, szóval...

De nem szeretném sztárolni a Roon-t, én nagyon jól elvoltam a jóval olcsóbb jRiver-rel hosszú éveken át és most is szívesen használnám, ha nem felejtettek volna el Androidra fejleszteni. Néha visszasírom a jRiver egyszerű media kezelését, de hálózat- és eszközkezelésben nincsenek partiban, itt a Roon nagyon elhúzott a mezőnytől.

Az audio PC-ről ebben a topikban nem akarok sokat dumálni, de számomra egyre inkább egy hatalmasra fújt lufinak tűnik, ami már nem elégszik meg eredeti szerepével, már Zeppelin akar lenni, de ahhoz túl sok ballasztot cipel magával. A Zidoo UHD2000 az első fecskék egyike, sok ilyen készülék fog érkezni mostanában modern szolgáltatásokkal, színvonalas hardverrel, alacsony áron kínálnak olyan hangzást, amiért eddig sokkal többet kellett fizetnünk.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

juliush írta:
2020.06.25., csüt. 08:19
Tapasztalataim alapján a Roon sokkal több, mint egy szoftveres opció a zene lejátszására! Egy nagyon átgondolt és rugalmas ökoszisztéma gerince, nagyszerű felhasználói élménnyel, számtalan, akár egyidejűleg is kombinálható architektúrális opcióval.
Tökéletesen egyetértek - pedig én még csak fél éve használom (de talán igazán aktívan még annyi sem..). Elfelejthetem a távirányítókat, ház szinten kezelhetek mindent egy végtelenül kiforrott multiroom rendszerként, ahogy írtad, beleértve a dedikált hifiken kívül a számítógépeket, telefonokat, tabokat, bármit, mert minden ilyen kütyü használható végpontként, akkor is ha tök más márka/földrész/gyártó terméke. Nem kell azon gondolkodni, hogy milyen formátumot támogat egy-egy eszközöm, vajon le tudom-e játszani a kedvenc zeném a nappaliban is, a régi DAC-kal, mert a Roon/RAAT mindent megold, legyen szó DSD, MQA, Flac és egyéb kiterjesztésekről, akár egyedileg hangolva, mindehol a legmagasabb elérhető felbontást használva. Ja és ugye ez a kényelem minden mobiltelefonnal, tablettel rendelkező családtagnak adott, minden helyiségből. Ami talán a korábbi leírásokban nem is így szerepelt, de nagyon kellemes meglepetésként ért: minden készüléket lehet minden másikkal csoportosítani. Tehát a Lumin és a Bluesound tudja egy csoportban ugyanazt lejátszani egyszerre, míg a számítógép és az egyik mobil egy másik csoportban másik zenét egyszerre. De nyilván, mind játszhatja ugyanazt egyszerre, vagy mindegyiken mehet külön adás egyszerre. És hogy mindezt úgy oldották meg, hogy el tudsz rajta igazodni :rolleyes: Nekem ez szinte megváltás - persze azt is elhiszem, hogy van, ahol nincs 3-4-5 rendszer aktívan használva, mert csak a családfő hallgat egy szobában zenét néha, ott ez kevésbé vonzó, de attól még nálam zseniális.
A felhasználói élmény már csak hab a tortán - bár a fájl alapú keresés hiánya néha még bosszant kicsit, főleg, mert nem tudom minden elóadónak, zenének a címét, csak arra emlékszem, hogy melyik mappában volt Track6-ként mentve :D De ilyenkor, mivel úgyis tabról/telefonról vezérlem, megnézem gyorsan a fájlkezelőben és rákeresek ;)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 07:37
... Tegyük már ezt is a helyére. Nem a Roon és Tidal mellé veszünk egy készüléket, hanem fordítva. Van egy önállóan is teljes értékű és használható lejátszónk, amihez kényelmi szolgáltatásként, vagy tartalom bővítésként vásárolhatunk Roon/Tidal opciót. ...
Pedig valójában már igen! Én is úgy kezdtem a Roon-nal több mint 2 éve, hogy volt egy saját építésű Audio (és video) PC-m jRiverrel, ami a NAS-on tárolt anyagaimat kezelte és csupán kíváncsiságból ki akartam próbálni, mint egy opcionális "kényelmi szolgáltatást" ebben az architektúrában. Mondanom se kell a 14-napos próbaidőszak végén lifetime licencvásárlás lett belőle és azóta hátra se néztem! Sőt beszereztem egy dedikált Roon-t támogató streamert is és lassan átalakult a gondolkodásom és vele a rendszerem is. Most is a Synology NAS-on fut a Core, időközben a távirányítást kényelmesebbé teendő Controllernek beszereztem egy iPad Pro-t, a streamer AES/EBU-n vagy USB-n (DSD-hez ez kell) hajtja az egyik DAC-omat. Az Audio PC-n futó HQPlayer Roon Bridge-ként funkcionál a másik DAC számára (vagy épp az előzőnek), ha olyan konverzióra van szükség, amely a NAS processzorát túlságosan leterhelné. De ha úgy alakul a Roon-ról érkező zenét a mobileszközeimen is hallgathatom. Szóval a Roon alapjaiban megváltoztatta az architektúrális gondolkodásomat, új eszközök beszerzésére ösztönzött.
Tapasztalataim alapján a Roon sokkal több, mint egy szoftveres opció a zene lejátszására! Egy nagyon átgondolt és rugalmas ökoszisztéma gerince, nagyszerű felhasználói élménnyel, számtalan, akár egyidejűleg is kombinálható architektúrális opcióval.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 06:55
fapaci írta:
2020.06.24., szer. 23:52

Kezeljük helyén a dolgot! A Z9 egy video player. Nem véletlen, hogy normális audio kimenet sincs rajta.
Igen, eddig az volt a fáma, a video média playerekben kicsi szelet volt az audió minőség, a kép feldolgozás nagyobb processzust igényelt, a film nézők a hangra alig voltak érzékenyek. Most változni látszik ez a trend, Zidoo-nál úgy tűnik igen.
Maradva a Z9S-nél, ami hangra bridge funkciós zene játszó. Mellé teszem a hozzá közel álló pl Limetree BRIDGE-et, hát nem tudom. Limetree bridge három és félszer drágább, jóval kevesebb csatlakozási opcióval, csak hangra alkalmas. Egyetlen dologban jobb, a koax kimenetre ki tud adni 24b/192k zenét, optikára nem biztos. A Z9S HDMI-re is továbbít zenét a kép mellett downsampling nélkül. Limetree-hez táv nyomkodót nem adnak, amire manapság nincs is szükség, ha van egy jó app. Sajna a Zidoo-nak egyenlőre nincs használható appja, később még lehet. De azért ne felejtsük azt, a csak app-al irányítható készülék kötelezően csak helyi wifi-vel életképes, míg ha van távnyomkodó, akkor háló nélkül is megy minden a Z9S-re dugható 4db USB és 2db SATA3 meghajtó valamelyikéről.
Az UHD2000-ben viszont benne van a teljes analóg kiépítés, nem is akármilyen DAC csippel, ESS9038pro. A nagyobb LuminX1 is erre a DAC csippre épül. UHD2000 kevéssel a Limetree Bridge-nél is olcsóbb.
A ESS9038pro-t beleépítik mindenféle kategóriájú gépbe. A kapott hangminőség nagyon sok minden más tényezőtől (pl. tápegység, órajelgenerátor, analóg kimenő fokozat, stb.) is függ. Ezt a Zidoo-t nem ismerem, de pl. a Dune HD Ultra 4K készüléke elég hasonló felépítésű, és szintén ezt a DAC chipet használja. Egészen jó hangú készülék, főleg annak fényében , hogy egy általános célú médialejátszó, nem egy dedikált audió lejátszó. Azonban hangban a közelébe sem ér az X1-nek, de még a legkisebb Lumin D2-nek sem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tul írta:
2020.06.25., csüt. 07:03
istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 06:55
Limetree-hez táv nyomkodót nem adnak, amire manapság nincs is szükség, ha van egy jó app. Sajna a Zidoo-nak egyenlőre nincs használható appja, később még lehet. De azért ne felejtsük azt, a csak app-al irányítható készülék kötelezően csak helyi wifi-vel életképes, míg ha van távnyomkodó, akkor háló nélkül is megy minden a Z9S-re dugható 4db USB és 2db SATA3 meghajtó valamelyikéről.
Audió oldalról, ahogy Fapaci írta, a Roon mindent megold és aki azt életvitel szerűen használta egy ideig, nagyon kétlem, hogy mással beérné. Ilyen szemszögből vizsgálva tök felesleges is túlfejleszteni a sajátot - márpedig az évi 30-40eFt leginkább csak mifelénk tűnik soknak (míg ki nem próbáljuk..).
A Lumin is hasonlóan gondolkodik, a saját szoftvere meglehetősen egyszerű. Mikor írtam a supportnak, ők is a Roont ajánlották.
A Lumin saját appja szerintem egészen kiváló és jól használható, főleg annak fényében, hogy egyes más gyártok micsoda fostalicska, instabil, alig használható appokkal jönnek ki. Viszont az is igaz, hogy amióta Roon van, eszembe nem jut a Lumin saját appját használni, annyival jobb a felhasználói élmény.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Tul írta:
2020.06.25., csüt. 07:03
istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 06:55
Limetree-hez táv nyomkodót nem adnak, amire manapság nincs is szükség, ha van egy jó app. Sajna a Zidoo-nak egyenlőre nincs használható appja, később még lehet. De azért ne felejtsük azt, a csak app-al irányítható készülék kötelezően csak helyi wifi-vel életképes, míg ha van távnyomkodó, akkor háló nélkül is megy minden a Z9S-re dugható 4db USB és 2db SATA3 meghajtó valamelyikéről.
Audió oldalról, ahogy Fapaci írta, a Roon mindent megold és aki azt életvitel szerűen használta egy ideig, nagyon kétlem, hogy mással beérné. Ilyen szemszögből vizsgálva tök felesleges is túlfejleszteni a sajátot - márpedig az évi 30-40eFt leginkább csak mifelénk tűnik soknak (míg ki nem próbáljuk..).
A Lumin is hasonlóan gondolkodik, a saját szoftvere meglehetősen egyszerű. Mikor írtam a supportnak, ők is a Roont ajánlották.
Erre nekem az jön be, amit faló is írt a cikkében. Az audioPC megoldásokkal vastagon átestünk a ló másik oldalára. App és/vagy Roon? Tegyük már ezt is a helyére. Nem a Roon és Tidal mellé veszünk egy készüléket, hanem fordítva. Van egy önállóan is teljes értékű és használható lejátszónk, amihez kényelmi szolgáltatásként, vagy tartalom bővítésként vásárolhatunk Roon/Tidal opciót. Maradva még mindig a Z9S-nél. Roon plusz Tidal éves előfizetése kb egy db Z9S bekerülési árát közelíti.
Ellenben ha most egy ingyenes gyártói app-ot tudunk nélkülözni Roon-nal? Ez megint nem alma-körte megfeleltetés. Ahogy írtam, semmi feszültséget nem okoz a Z9S app hiánya, kényelmesen működik nélküle is, ezzel szemben van webböngésző felülete, annak, aki hiányolja az app-ot.
/Öt évvel ezelőtt valaki is gondolta volna, zene játszás nehezen elképzelhető Roon nélkül? ... jaj/

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

istvan01 írta:
2020.06.25., csüt. 06:55
Limetree-hez táv nyomkodót nem adnak, amire manapság nincs is szükség, ha van egy jó app. Sajna a Zidoo-nak egyenlőre nincs használható appja, később még lehet. De azért ne felejtsük azt, a csak app-al irányítható készülék kötelezően csak helyi wifi-vel életképes, míg ha van távnyomkodó, akkor háló nélkül is megy minden a Z9S-re dugható 4db USB és 2db SATA3 meghajtó valamelyikéről.
Audió oldalról, ahogy Fapaci írta, a Roon mindent megold és aki azt életvitel szerűen használta egy ideig, nagyon kétlem, hogy mással beérné. Ilyen szemszögből vizsgálva tök felesleges is túlfejleszteni a sajátot - márpedig az évi 30-40eFt leginkább csak mifelénk tűnik soknak (míg ki nem próbáljuk..).
A Lumin is hasonlóan gondolkodik, a saját szoftvere meglehetősen egyszerű. Mikor írtam a supportnak, ők is a Roont ajánlották.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2020.06.24., szer. 23:52

Kezeljük helyén a dolgot! A Z9 egy video player. Nem véletlen, hogy normális audio kimenet sincs rajta.
Igen, eddig az volt a fáma, a video média playerekben kicsi szelet volt az audió minőség, a kép feldolgozás nagyobb processzust igényelt, a film nézők a hangra alig voltak érzékenyek. Most változni látszik ez a trend, Zidoo-nál úgy tűnik igen.
Maradva a Z9S-nél, ami hangra bridge funkciós zene játszó. Mellé teszem a hozzá közel álló pl Limetree BRIDGE-et, hát nem tudom. Limetree bridge három és félszer drágább, jóval kevesebb csatlakozási opcióval, csak hangra alkalmas. Egyetlen dologban jobb, a koax kimenetre ki tud adni 24b/192k zenét, optikára nem biztos. A Z9S HDMI-re is továbbít zenét a kép mellett downsampling nélkül. Limetree-hez táv nyomkodót nem adnak, amire manapság nincs is szükség, ha van egy jó app. Sajna a Zidoo-nak egyenlőre nincs használható appja, később még lehet. De azért ne felejtsük azt, a csak app-al irányítható készülék kötelezően csak helyi wifi-vel életképes, míg ha van távnyomkodó, akkor háló nélkül is megy minden a Z9S-re dugható 4db USB és 2db SATA3 meghajtó valamelyikéről.
Az UHD2000-ben viszont benne van a teljes analóg kiépítés, nem is akármilyen DAC csippel, ESS9038pro. A nagyobb LuminX1 is erre a DAC csippre épül. UHD2000 kevéssel a Limetree Bridge-nél is olcsóbb.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2020.06.24., szer. 21:55
Érdekes, a gapless playback jó 5-6 évvel ezelőtt volt forró téma, azóta szinte mindegyik gyártó megoldotta, fura hogy ez az izé nem tudja.
Kezeljük helyén a dolgot! A Z9 egy video player. Nem véletlen, hogy normális audio kimenet sincs rajta. Ennek ellenére adnak hozzá egy fapados zenelejátszó alkalmazást, amit bármikor lecserélhetsz valami normális megoldásra, vagy hálózatba kötöd és máris lesz gapless muzsika, hiszen ez nem a hardveren múlik. A Zidoo jelenleg hétféle média lejátszót gyárt, ezek közül kettőt ajánlanak minőségi zenehallgatásra. A Z9 nincs köztük.

Az LG-nek vannak nagyon komoly TV készülékei, de ha egy mikrosütőjükön próbálunk filmet nézni, kiábrándító produkcióban lesz részünk.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 18:31
Ha már hasonlítgatom a Z9S vs 851N tulajdonságait.
Pozitív a Z9S oldalon, lehet digit oldalon optika kimenetre hangerőt szabályozni, 851N digit kimenetre nem szabályoz hangerőt digitálisan.
Z9S ügyesen szétszedi az image fájlt ha ott van mellette a cue fájl. 851N ezt nem tudja magától megoldani, ha mögötte valami szerver ezt nem teszi meg.
Van egy amit nem tud a Z9S. Az egymás utáni trackek, akár szétszedve, akár cue fájl alapján online bontva, megáll kb 1sec időre, ezt a DAC-om észreveszi, 851N tud folyamatosan, köztes szünetek nélkül játszani. Ha jól tudom ez a gapless lejátszási funkció.
Érdekes, a gapless playback jó 5-6 évvel ezelőtt volt forró téma, azóta szinte mindegyik gyártó megoldotta, fura hogy ez az izé nem tudja. A hiánya könnyűzene esetén ritkán zavaró, de a klasszikus zenét élvezhetetlenné teszi.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 19:25
... újabb hiba a Z9S-nél, a firmware keresés-frissítés menü-ből nem frissít. Le kell tölteni a bin fájlt, feltenni USB valamire, és onnan indítani a frissítést.
Pontosítok. Nem bin fajlt kell az USB-re kirakni, hanem a letöltött zip fájlt. Előző frissítésnél kicsomagoltam egy könyvtárba, úgy sehogy sem fogadta el. Ha hagyom zip tömörben, úgy fogadja a frissítést.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2020.06.24., szer. 19:02
istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 18:31
Van egy amit nem tud a Z9S. Az egymás utáni trackek, akár szétszedve, akár cue fájl alapján online bontva, megáll kb 1sec időre, ezt a DAC-om észreveszi, 851N tud folyamatosan, köztes szünetek nélkül játszani. Ha jól tudom ez a gapless lejátszási funkció.
Ez inkább a lejátszó szoftveren múlik. Esetleg próbálj ki mást is a gyári megoldás mellett!
Mezei juzer, aki nem ért windows és andrioid puttyogáshoz, az a gyári felületet használja. Csupán ezért a jelenségért nem kísérletezek más fajta lejátszóval. Persze, ez nem sokkal bonyolultabb mint a telefon appok felrakása.
Viszont pár napja megjelent, Junius 18-án egy firmware frissítés, azt letöltöm. Ezzel kapcsolatos egy újabb hiba a Z9S-nél, a firmware keresés-frissítés menü-ből nem frissít. Le kell tölteni a bin fájlt, feltenni USB valamire, és onnan indítani a frissítést.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 18:31
Van egy amit nem tud a Z9S. Az egymás utáni trackek, akár szétszedve, akár cue fájl alapján online bontva, megáll kb 1sec időre, ezt a DAC-om észreveszi, 851N tud folyamatosan, köztes szünetek nélkül játszani. Ha jól tudom ez a gapless lejátszási funkció.
Ez inkább a lejátszó szoftveren múlik. Esetleg próbálj ki mást is a gyári megoldás mellett!

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Ha már hasonlítgatom a Z9S vs 851N tulajdonságait.
Pozitív a Z9S oldalon, lehet digit oldalon optika kimenetre hangerőt szabályozni, 851N digit kimenetre nem szabályoz hangerőt digitálisan.
Z9S ügyesen szétszedi az image fájlt ha ott van mellette a cue fájl. 851N ezt nem tudja magától megoldani, ha mögötte valami szerver ezt nem teszi meg.
Van egy amit nem tud a Z9S. Az egymás utáni trackek, akár szétszedve, akár cue fájl alapján online bontva, megáll kb 1sec időre, ezt a DAC-om észreveszi, 851N tud folyamatosan, köztes szünetek nélkül játszani. Ha jól tudom ez a gapless lejátszási funkció.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 12:41
R.G. írta:
2020.06.24., szer. 12:19
istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41

Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
ekkora különbség lenne más táppal egy ilyen kategóriás gépnek?
erről mesélnél még, mert érdekelne
köszi
Ezen mi nem érthető? Ha Zidoo ezt a játszót olcsóra akarta kihozni, mert képességeihez mérten tényleg jó ára van, akkor készüléken belül nem sokat pakol táp javító dolgokra. A kép megjelenítés kevésbé kényes a jó táplálásra. Mese helyett tegyél próbát. A kapcsolós dugasztápok mindegyike gyalázatos zajjal dolgozik.
További érdekesség, Z9S zene játszása kapcsán, hogy bőven elboldogul a hálózaton, ethernet és wifi-n SMB felüten minden elérhető meghajtóval, nem kell hozzá médiaszerver semmi.
Továbbá, viszi a PCM zenéket 386kHz-ig, DSD fájlokat 256-ig, úgy hogy maga Z9S on-the-fly lekonertálja 96khz-re és azt adja ki optikán tovább. a DSD256 konvertálás az már sok neki, mert csak szaggatva megy. Azt nem tudom HDMI-re történik-e ehhez hasonló lekonvertálás.
Köszi, majd az enyémen is kipróbálom
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

R.G. írta:
2020.06.24., szer. 12:19
istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41
istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52

Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika.
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
ekkora különbség lenne más táppal egy ilyen kategóriás gépnek?
erről mesélnél még, mert érdekelne
köszi
Ezen mi nem érthető? Ha Zidoo ezt a játszót olcsóra akarta kihozni, mert képességeihez mérten tényleg jó ára van, akkor készüléken belül nem sokat pakol táp javító dolgokra. A kép megjelenítés kevésbé kényes a jó táplálásra. Mese helyett tegyél próbát. A kapcsolós dugasztápok mindegyike gyalázatos zajjal dolgozik.
További érdekesség, Z9S zene játszása kapcsán, hogy bőven elboldogul a hálózaton, ethernet és wifi-n SMB felüten minden elérhető meghajtóval, nem kell hozzá médiaszerver semmi.
Továbbá, viszi a PCM zenéket 386kHz-ig, DSD fájlokat 256-ig, úgy hogy maga Z9S on-the-fly lekonertálja 96khz-re és azt adja ki optikán tovább. a DSD256 konvertálás az már sok neki, mert csak szaggatva megy. Azt nem tudom HDMI-re történik-e ehhez hasonló lekonvertálás.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41
istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52

Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika.
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
ekkora különbség lenne más táppal egy ilyen kategóriás gépnek?
erről mesélnél még, mert érdekelne
köszi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tsilver2 írta:
2020.06.24., szer. 09:53
engem az érdekelne, hogy az 2000-en melyik szűrőt használod, és mekkora és milyen hangzásbeli különbségek vannak, van e valami "base/default" állapota?
Illetve a kisebb hibáktól eltekintünk akkor az. USB vagy a Coax bemeneten produkál- e jobbat.

és a saját médiatára ha jól értelmezem a netről szedi le az adatokat, de. a local infóból is ki tudja olvasni, pl TinyMediaManager -el generáltakat?
7-féle digitális szűrő közül választhatsz, amennyiben a belső DAC-ot használod. Az én hallásom a 80-90-es években járatódott be, nem izgat a manapság divatos, nagyon részletező megszólalás, számomra fontosabb a dinamika és a folyékonyság, ezért a más készülékeknél is bevált Minimal Phase Slow szűrőt használom. De ne hallgass rám, próbáld ki a többit is, mindegyik egy kicsit más hangzást ad!

Az SPDIF kimeneteket nem próbáltam, csak az USB-t, azon szépen teljesít, de a lejátszásban napi szinten 3-4 ugrás előfordult, aminek nem jártam utána. Az analóg kimenetet használva semmi hibajelenséggel nem találkoztam és igen jó hangot produkál a beépített D/A fokozat, ezért ennél maradtam.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el.
Üdv az elfogult, érdekből nyilatkozó, félsüket, igénytelen tesztelők csapatában! Viccelek! :D

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

engem az érdekelne, hogy az 2000-en melyik szűrőt használod, és mekkora és milyen hangzásbeli különbségek vannak, van e valami "base/default" állapota?
Illetve a kisebb hibáktól eltekintünk akkor az. USB vagy a Coax bemeneten produkál- e jobbat.

és a saját médiatára ha jól értelmezem a netről szedi le az adatokat, de. a local infóból is ki tudja olvasni, pl TinyMediaManager -el generáltakat?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52

Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika.
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
Csatolmányok
IMG_20200624_093730.jpg
IMG_20200624_093730.jpg (634.16 KiB) Megtekintve 2015 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”