Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »



Ha USB-vel kötöm össze a PC-t a NT-503-mal, akkor onnantól már a PC a lejátszó, a TEAC meg csak egy DAC, akkor potyára vettem meg az "NT" verziót. Gondolom ha maga a PC a lejátszó, akkor sokkal háklisabb a tápra, illetve a szoftveres és hardveres környezetre... pont ezért nem akartam beleugrani ebbe, mert akkor ahhoz már gyakorlatilag egy külön célgép kell, ami nem jön ki 200 ropiból sem, ahogy számolgattam. Legalábbis abban bízom, hogy UTP-én keresztül csak "NAS"-ként használva kevesebb zaj jön át a PC-ből... 
 
Külön NAS-t csak akkor iktatnék be, ha a hangminőséghez érdemi hozzáadott értéke van, máskülönben semmi szükségem rá. Abból egyébként melyik típus az ajánlott és milyen paramétereket kell figyelni?
 
 
Köszi a linket, megsasolom. 

 
Akinek van pc-je, szerintem ott nem érdemes még külön nas-ra beruházni. Egy átlag pc-t le lehet csendesíteni elég jól. A saját itthoni pécémnek, zenehallgatás/filmnézés alatt gyakorlatilag semmi hangja.  
 
A másik, hogy szeret a pc-s tábor azzal jönni, hogy az audio pc-n még filmet is lehet nézni. Egy Linn,Lumin,Auralic hálózati lejátszóval ki lehet lőni a pc hangját a streamerre realtime, és onnantól ugyanúgy mehet rajta film, játék, youtube minden. Sok streamernél ez nem lehetséges, ill. nem tudja, pedig csak egy célszoftver kellene...

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Neilszab... a sok jótanács mellett, még nulladik szempontként azt hangsúlyoznám, hogy az audio Pc lináris táppal spéci USB kártyával is csak akkor érdemi előrelépés, ha nem kötöd rá mondjuk egy antennába bedugott TV-re.
 
 
 
 

Avatar
neilszab
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 08:55
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: neilszab »



Csak a zenék tárolása és lejátszása miatt én sem vennék NAS-t. A jó médialejátszó előbbvaló szerintem is. Ha viszont azt a funkciót egy PC látja el, akkor azt érdemes egy jó lineáris táppal, USB kártyával stb. "Audio PC"-vé hegyezgetni. Abba tenni egy igény szerinti kapacitású ssd-t csak a zenék tárolására. Ebben az esetben kihagyható lenne a NAS. 
Ha ezen túl vagy és mégis az van, hogy kell a NAS - akkor véleményem szerint érdemes próbálkozni abba és a routerbe finomabb tápegységekkel. Legtöbbször a kutya ott (táp) van elásva, de ez érvényes a legtöbb audio/video készülékre.
 
Hogy az ethernet kábeleknek van-e és milyen mértékű hangi színezete, már régebben ki lett itt tárgyalva. Van, akik azt mondják kizárt dolog, fizikai képtelenség, más szerint pedig egyértelműen igen. Ki kell próbálni és majd eldől - az úgyis ingyen van és gazdagodsz saját tapasztalattal
 
http://hydrasound.hu/

 
Ha USB-vel kötöm össze a PC-t a NT-503-mal, akkor onnantól már a PC a lejátszó, a TEAC meg csak egy DAC, akkor potyára vettem meg az "NT" verziót. Gondolom ha maga a PC a lejátszó, akkor sokkal háklisabb a tápra, illetve a szoftveres és hardveres környezetre... pont ezért nem akartam beleugrani ebbe, mert akkor ahhoz már gyakorlatilag egy külön célgép kell, ami nem jön ki 200 ropiból sem, ahogy számolgattam. Legalábbis abban bízom, hogy UTP-én keresztül csak "NAS"-ként használva kevesebb zaj jön át a PC-ből... 
 
Külön NAS-t csak akkor iktatnék be, ha a hangminőséghez érdemi hozzáadott értéke van, máskülönben semmi szükségem rá. Abból egyébként melyik típus az ajánlott és milyen paramétereket kell figyelni?
 
 
Köszi a linket, megsasolom. 

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Töki »



Köszönöm szépen a válaszokat!
 
 
Köszi, számomra itt az a kérdés, hogy hangminőségben Synology NAS hoz-e valamit a konyhára azzal szemben, hogy most a normál PC-émet használom NAS-ként a MinimServer-rel. Úgyan úgy DLNA kapocslat van az "adattár" és a lejátszó között, ami egy TEAC NT-503.
Router-em is már van, amit a UPC standard-en kihoz... kérdés, hogy a dolog ezen részével érdemes-e bíbelődni, van-e ezen mit fejleszteni?
 
 
Erről esetleg tudsz dobni vmit linket, egy próbát gondolom megér...
 

Na jó, de itt gondolom nálad a gyenge wifi jel okozta a problémát, ha váltanál kábele talán még jobb lenne az adatáramlás minősége, nem?
 

Igen, valami ilyesmire gondoltam én is...
Javítsatok ki ha tévednék, de ha jól sejtem jelen esetben hálózaton csak fájl szintű adatáramlás történik, a fájl tényleges feldolgozása csak a lejátszóban történik meg, gondolom ott betöltődik vmi memóriába és onnantól kezdődik a varázslat. Tehát az adatnak elvileg sértetlen állapotban el kéne tundia jutni a lejásztóig a megfelelő időben, ha ez megvan akkor itt a hangminőségbe csak az egyéb elektromos zajok tudnak beleszólni, jól látom?
 
Tehát a kérdésem az, hogy a PC vagy a NAS tápjának zaja a UTP kábelen és a router-en keresztül el tud jutni a lejátszóig?

Csak a zenék tárolása és lejátszása miatt én sem vennék NAS-t. A jó médialejátszó előbbvaló szerintem is. Ha viszont azt a funkciót egy PC látja el, akkor azt érdemes egy jó lineáris táppal, USB kártyával stb. "Audio PC"-vé hegyezgetni. Abba tenni egy igény szerinti kapacitású ssd-t csak a zenék tárolására. Ebben az esetben kihagyható lenne a NAS. 
Ha ezen túl vagy és mégis az van, hogy kell a NAS - akkor véleményem szerint érdemes próbálkozni abba és a routerbe finomabb tápegységekkel. Legtöbbször a kutya ott (táp) van elásva, de ez érvényes a legtöbb audio/video készülékre.
 
Hogy az ethernet kábeleknek van-e és milyen mértékű hangi színezete, már régebben ki lett itt tárgyalva. Van, akik azt mondják kizárt dolog, fizikai képtelenség, más szerint pedig egyértelműen igen. Ki kell próbálni és majd eldől - az úgyis ingyen van és gazdagodsz saját tapasztalattal
 
http://hydrasound.hu/
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



 
Igen, valami ilyesmire gondoltam én is...
Javítsatok ki ha tévednék, de ha jól sejtem jelen esetben hálózaton csak fájl szintű adatáramlás történik, a fájl tényleges feldolgozása csak a lejátszóban történik meg, gondolom ott betöltődik vmi memóriába és onnantól kezdődik a varázslat. Tehát az adatnak elvileg sértetlen állapotban el kéne jutni a lejásztóig a megfelelő időben, ha ez megvan akkor itt a hangminőségbe csak az  egyéb elektromos zajok tudnak beleszólni, jól látom?
 
Tehát a kérdésem az, hogy a PC vagy a NAS tápjának zaja a UTP kábelen és a router-en keresztül el tud jutni a lejátszóig?

 
Ez nem elvi, hanem gyakorlati kerdes. Eljut. Ha nem igy lenne, a telefonodra letoltott egy app sem indulna el. Egyebkent ezert is egyszerubb wifizni, mert akkor nincs galvanikus kapcsolat a NAS/hattertar kozott es nem kell vagyonokat elbaszni mindenfele "hifi" ethernet es hasonlo csodakra. Lehetni persze lehet.
 
UTPn eljut a zaj a lejatszoig, hogy aztan ezt mennyire hallod meg, mennyire merheto ki es hogyan aranylik a rendszered egyeb problemaihoz, az mar a topicon tulmutato kerdes.
 
De csak ezert ne valts NAS-ra. 

Avatar
neilszab
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 08:55
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: neilszab »


Köszönöm szépen a válaszokat!
 
Kezdetnek vegyél egy routert pl.Asus RT-AC68U, a lényeg az, hogy legyen rajta USB bemenet és külső merevlemezzel NAS-ént is tudod használni, így a PC-nek nem kell mennie, aztán ha fejleszteni akarsz vagy nem felel meg számodra, akkor vehetsz NAS-t is, ha Te meghallod UTP és UTP kábel között a különbséget és így nyugodtabb a lelki világod és van fölösleges pénzed, akkor bele bonyolódhatsz az UTP kábelek cserélgetésébe is. Én például Power LAN adaptereket használok, így az adatforgalom a 230 Voltos hálózaton keresztül folyik, de én tökéletesen meg vagyok elégedve a minőségével, a DSD anyagokat is gond nélkül viszi.
Én (és még sokan mások) Synology NAS-t használok. Működését, menü/kezelhetőségét tekintve hibátlan. A gyári tápjával IS számomra szebben szólalnak meg a zenék, mintha a streamerembe pendrive-ot dugva teszem ugyanazt.
 
Köszi, számomra itt az a kérdés, hogy hangminőségben Synology NAS hoz-e valamit a konyhára azzal szemben, hogy most a normál PC-émet használom NAS-ként a MinimServer-rel. Úgyan úgy DLNA kapocslat van az "adattár" és a lejátszó között, ami egy TEAC NT-503.
Router-em is már van, amit a UPC standard-en kihoz... kérdés, hogy a dolog ezen részével érdemes-e bíbelődni, van-e ezen mit fejleszteni?
 
Én a HydraSound termékeit használom megelégedéssel, ráadásul Józsitól el lehet vinni kipróbálni saját rendszerben bármint, mielőtt megvennéd.
 
Erről esetleg tudsz dobni vmit linket, egy próbát gondolom megér...
 
Tavaly ősszel a korábban hálózati zenelejátszáshoz használt routerem tönkrement és akkor jöttem rá erre a megoldásra.

Na jó, de itt gondolom nálad a gyenge wifi jel okozta a problémát, ha váltanál kábele talán még jobb lenne az adatáramlás minősége, nem?
 
Persze az UTP kábel és a router is hatással van a hangra. Na nem úgy, ahogy egyesek elképzelik, hogy pl. egy jobb kábel pontosabban továbbítaná a biteket. CD olvasásakor jelentkező bithibákhoz hasonló jelenséget a hálózati hibajavító protokollok kizárják, aki nem hiszi, tessék elolvasni a vonatkozó Ethernet és TCP/IP szabványokat. Ettől függetlenül a routerből érkező és az UTP kábel által összeszedett elektromos zajok a földelési rendszeren keresztül bejuthatnak a lejátszó áramköreibe, és befolyásolhatják a hangminőséget. Vannak lejátszók melyek érzékenyek erre, vannak amelyek csaknem immúnisak rá. Ezen zajok mértéke befolyásolható minőségi UTP kábelek, Ethernet szűrők, lineáris router tápok, stb. segítségével.

Igen, valami ilyesmire gondoltam én is...
Javítsatok ki ha tévednék, de ha jól sejtem jelen esetben hálózaton csak fájl szintű adatáramlás történik, a fájl tényleges feldolgozása csak a lejátszóban történik meg, gondolom ott betöltődik vmi memóriába és onnantól kezdődik a varázslat. Tehát az adatnak elvileg sértetlen állapotban el kéne tundia jutni a lejásztóig a megfelelő időben, ha ez megvan akkor itt a hangminőségbe csak az egyéb elektromos zajok tudnak beleszólni, jól látom?
 
Tehát a kérdésem az, hogy a PC vagy a NAS tápjának zaja a UTP kábelen és a router-en keresztül el tud jutni a lejátszóig?

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Nekem is volt Yamaha RN 500-am, szerintem az eltervezett koncepciót ennél a készüléknél eltalálták. A Yamaha egy szolgáltatás-sokféleségre kihegyezett, végletekig integrált megoldás. Ezzel szemben e a Heed egy lecsiszolt erősítő koncepció.  A Heed Abacusban lesz majd bővítőkártya, ami révén Roon kompatibilis lesz.  Addig szerintem egy Pioneer N szériás cuccot érdemes lehet kipróbálni.
 
 
 

 
Nekem is volt Yamaha Rn 500. Szintén Heed erősítő van most helyette.Tisztelt Fórumtársak!

 
Abban várnám tanácsotokat, hogy milyen hálózati lejátszót, dac-ot vegyek?
 
A probléma a következő: eddig egy Yamaha RN 500 erősítőt használtam, erre volt rákötve TV (opt), Box (Coax), valamit sokat netrádióztam, néha hálózaton zenéltem.
Jó volt, de egy Obelisk kitúrta :-)
 
Ami kellene:
 
-nem csak lejátszó, hanem Dac is legyen, mert a TV és a Box analóg kimenete gyalázatos
-netrádió
-persze hálózatos lejátszás, jó lenne DSD is
-App nélkül is lehessen azért pl. rádiózni-azaz legyen kijelző
 
Ami nem kell:
-itt most nem kellene egyelőre nagyon csúcs minőség (a CD-hez ott az Obelisk kártyája)
 
 
Nézegettem a fórumot, jókat írnak a kicsi Yamaha dobozról, van egy nagy tesója, a WXC 50, van róla valakinek véleménye?
Nagyon csábító a kis Argon Audio Stream 2, olcsó is, van róla valakinek tapasztalata?


Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Sziasztok,
 
hálózati lejátszók esetében UTP kábelre, router-re és NAS-ra van vmi ajánlás, vagy kerülendő termékek listája?
Ezek hangminőség szempontjából mennyire lényeges elemei a láncnak?
 
Jelenleg egy normál PC az adat forrás MinimServer-rel.... van értelme beruházni egy NAS-ra?
 
Köszi

 
A hangminőség szempontjából a hálózati lejátszó minősége sokkal meghatározóbb, ha van fölös pénzed, inkább érdemes egy jobb lejátszóba fektetni.
 
Persze az UTP kábel és a router is hatással van a hangra. Na nem úgy, ahogy egyesek elképzelik, hogy pl. egy jobb kábel pontosabban továbbítaná a biteket. CD olvasásakor jelentkező bithibákhoz hasonló jelenséget a hálózati hibajavító protokollok kizárják, aki nem hiszi, tessék elolvasni a vonatkozó Ethernet és TCP/IP szabványokat. Ettől függetlenül a routerből érkező és az UTP kábel által összeszedett elektromos zajok a földelési rendszeren keresztül bejuthatnak a lejátszó áramköreibe, és befolyásolhatják a hangminőséget. Vannak lejátszók melyek érzékenyek erre, vannak amelyek csaknem immúnisak rá. Ezen zajok mértéke befolyásolható minőségi UTP kábelek, Ethernet szűrők, lineáris router tápok, stb. segítségével.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonya »



Sziasztok,
 
hálózati lejátszók esetében UTP kábelre, router-re és NAS-ra van vmi ajánlás, vagy kerülendő termékek listája?
Ezek hangminőség szempontjából mennyire lényeges elemei a láncnak?
 
Jelenleg egy normál PC az adat forrás MinimServer-rel.... van értelme beruházni egy NAS-ra?
 
Köszi

Kezdetnek vegyél egy routert pl.Asus RT-AC68U, a lényeg az, hogy legyen rajta USB bemenet és külső merevlemezzel NAS-ént is tudod használni, így a PC-nek nem kell mennie, aztán ha fejleszteni akarsz vagy nem felel meg számodra, akkor vehetsz NAS-t is, ha Te meghallod UTP és UTP kábel között a különbséget és így nyugodtabb a lelki világod és van fölösleges pénzed, akkor bele bonyolódhatsz az UTP kábelek cserélgetésébe is. Én például Power LAN adaptereket használok, így az adatforgalom a 230 Voltos hálózaton keresztül folyik, de én tökéletesen meg vagyok elégedve a minőségével, a DSD anyagokat is gond nélkül viszi.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Sziasztok,
 
hálózati lejátszók esetében UTP kábelre, router-re és NAS-ra van vmi ajánlás, vagy kerülendő termékek listája?
Ezek hangminőség szempontjából mennyire lényeges elemei a láncnak?
 
Jelenleg egy normál PC az adat forrás MinimServer-rel.... van értelme beruházni egy NAS-ra?
 
Köszi

 
Tavaly ősszel a korábban hálózati zenelejátszáshoz használt routerem tönkrement és akkor jöttem rá erre a megoldásra.
Tehát a bejövő hálózati jel minősége fontos a zenelejátszás minősége szempontjából.
A megoldás már közel egy éve kifogástalanul működik, pedig ez a lefedettség növelő kütyü elég messze van a működő routertől.
Szerintem hangminőség szempontjából fontosabb az eszközök megbízhatósága, nekem egy Netgear NAS-om van, sok éve megbízhatóan működik. Sok jót hallottam a Synology NAS-okról is. Azzal a véleménnyel egyetértek, hogy inkább egy jó hálózati lejátszóra érdemes költened, mint ezoterikus hálózati eszközökre.
Blogom

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »



Sziasztok,
 
hálózati lejátszók esetében UTP kábelre, router-re és NAS-ra van vmi ajánlás, vagy kerülendő termékek listája?
Ezek hangminőség szempontjából mennyire lényeges elemei a láncnak?
 
Jelenleg egy normál PC az adat forrás MinimServer-rel.... van értelme beruházni egy NAS-ra?
 
Köszi

 
Lényegtelen elemek, sokkal jobb helye is van a penzednek, ha pusztan a hangminoseg javitasa a cel.

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Töki »



Sziasztok,
 
hálózati lejátszók esetében UTP kábelre, router-re és NAS-ra van vmi ajánlás, vagy kerülendő termékek listája?
Ezek hangminőség szempontjából mennyire lényeges elemei a láncnak?
 
Jelenleg egy normál PC az adat forrás MinimServer-rel.... van értelme beruházni egy NAS-ra?
 
Köszi

Én (és még sokan mások) Synology NAS-t használok. Működését, menü/kezelhetőségét tekintve hibátlan. A gyári tápjával IS számomra szebben szólalnak meg a zenék, mintha a streamerembe pendrive-ot dugva teszem ugyanazt. Persze a tápegységüket (router, NAS)  cserélve jelentős plusz javulás érhető el. UTP kábelek között ugyanúgy megmutatkoznak a különbségek, mint összekötőknél.
Én a HydraSound termékeit használom megelégedéssel, ráadásul Józsitól el lehet vinni kipróbálni saját rendszerben bármint, mielőtt megvennéd.
 
T
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
neilszab
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 08:55
Értékelés: 7

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: neilszab »


Sziasztok,
 
hálózati lejátszók esetében UTP kábelre, router-re és NAS-ra van vmi ajánlás, vagy kerülendő termékek listája?
Ezek hangminőség szempontjából mennyire lényeges elemei a láncnak?
 
Jelenleg egy normál PC az adat forrás MinimServer-rel.... van értelme beruházni egy NAS-ra?
 
Köszi

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »



Tisztelt Fórumtársak!
 
Abban várnám tanácsotokat, hogy milyen hálózati lejátszót, dac-ot vegyek?
 
A probléma a következő: eddig egy Yamaha RN 500 erősítőt használtam, erre volt rákötve TV (opt), Box (Coax), valamit sokat netrádióztam, néha hálózaton zenéltem.
Jó volt, de egy Obelisk kitúrta :-)
 
Ami kellene:
 
-nem csak lejátszó, hanem Dac is legyen, mert a TV és a Box analóg kimenete gyalázatos
-netrádió
-persze hálózatos lejátszás, jó lenne DSD is
-App nélkül is lehessen azért pl. rádiózni-azaz legyen kijelző
 
Ami nem kell:
-itt most nem kellene egyelőre nagyon csúcs minőség (a CD-hez ott az Obelisk kártyája)
 
 
Nézegettem a fórumot, jókat írnak a kicsi Yamaha dobozról, van egy nagy tesója, a WXC 50, van róla valakinek véleménye?
Nagyon csábító a kis Argon Audio Stream 2, olcsó is, van róla valakinek tapasztalata?
Az Obeliskben milyen kártya van? 
Lehet hogy külön dac, mjúzikpléjert kellene venned.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Tisztelt Fórumtársak!
 
Abban várnám tanácsotokat, hogy milyen hálózati lejátszót, dac-ot vegyek?
 
A probléma a következő: eddig egy Yamaha RN 500 erősítőt használtam, erre volt rákötve TV (opt), Box (Coax), valamit sokat netrádióztam, néha hálózaton zenéltem.
Jó volt, de egy Obelisk kitúrta :-)
 
Ami kellene:
 
-nem csak lejátszó, hanem Dac is legyen, mert a TV és a Box analóg kimenete gyalázatos
-netrádió
-persze hálózatos lejátszás, jó lenne DSD is
-App nélkül is lehessen azért pl. rádiózni-azaz legyen kijelző
 
Ami nem kell:
-itt most nem kellene egyelőre nagyon csúcs minőség (a CD-hez ott az Obelisk kártyája)
 
 
Nézegettem a fórumot, jókat írnak a kicsi Yamaha dobozról, van egy nagy tesója, a WXC 50, van róla valakinek véleménye?
Nagyon csábító a kis Argon Audio Stream 2, olcsó is, van róla valakinek tapasztalata?

 
 
Nehéz lesz ilyet találni, a Yamaháknak nincs kijelzője,, a kicsi Yaminak digitális bemenete sincs,  az Argonnak nincs digitális bemenete és az analóg kimenete elég rémes. Esetleg ezt nézd meg:
http://www.bartimexaudio.hu/index.php/t ... x12-detail
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »


Tisztelt Fórumtársak!
 
Abban várnám tanácsotokat, hogy milyen hálózati lejátszót, dac-ot vegyek?
 
A probléma a következő: eddig egy Yamaha RN 500 erősítőt használtam, erre volt rákötve TV (opt), Box (Coax), valamit sokat netrádióztam, néha hálózaton zenéltem.
Jó volt, de egy Obelisk kitúrta :-)
 
Ami kellene:
 
-nem csak lejátszó, hanem Dac is legyen, mert a TV és a Box analóg kimenete gyalázatos
-netrádió
-persze hálózatos lejátszás, jó lenne DSD is
-App nélkül is lehessen azért pl. rádiózni-azaz legyen kijelző
 
Ami nem kell:
-itt most nem kellene egyelőre nagyon csúcs minőség (a CD-hez ott az Obelisk kártyája)
 
 
Nézegettem a fórumot, jókat írnak a kicsi Yamaha dobozról, van egy nagy tesója, a WXC 50, van róla valakinek véleménye?
Nagyon csábító a kis Argon Audio Stream 2, olcsó is, van róla valakinek tapasztalata?

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »


Nekem egy Himedia Q10 pro..
Köszi. Majd alakul
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Gondolkozok vmilyen lejátszón. Az aláírásomban szereplő rendszerbe. Annyi különbséggel hogy az erősítő az AA map-308 lesz. (Elméletileg jó dac van benne 24/384). A kérdésem milyet lenne érdemes vennem.
Érdekel a dsd lejátszás is. (nem szükségszerű de jó ha van )
A mostaninál mennyivel lenne jobb a marantz dac nélkül( ha lesz lejátszó dacnak mennie kell )
Egy oppo 203-val mennyire járnék jól(ami ki tudná váltani talán a dunet)
Lenne e értelme a lejátszót az erősítő dacjára kötni? Dsd lejátszásnál gondolom ez bukik.
Előre is köszönöm
Üdv Viktor

Nekem egy Himedia Q10 pro médialejátszóm volt iletve a Yamaha proci lejátszójával zenéltem. Kb egyformán szólt mindkettő. Egy Oppo-n vagy a HTPC gondolkodtam. Az Oppo-t azért nem választottam, mert bezárt világ, persze ennek az előnyei is megvannak (nem kell állítgatni) bedugod és működik.
 
Végül a Bodor Audio PC mellett döntöttem, mert bár több szívással jár ugyan mire mindent beállítasz, de sokkal inkább saját igényeidre szabható, fejleszhető. Nálam a jó sztereo hang is fontos volt, illetve szeretem a többcsatronás zenéket is.
A Htpc Hdmi-vel van a procihoz kötve nincs külső DAC-om, a Yami proci Dac-ját használom. Robi22 lehet már leírta a Bodor HTPC paramétereit (torroid trafó, lineáris tápok, alaplapi dupla órajel generátor, stb.)
 
A különbség leírhatatlan (Q10pro/Yamaha medialejátszó vs. Bodor Audio PC) de a legjobb ha meghallgatod magad és senkinek sem hiszel :-). A hang is és a kép is kiváló (mert én ezzel mozizok is: mpc hc+madVR, FullHD-ig jó). A részletes levegős, analóg és korábbiaktól lényegesen dinamikusabb hang jön sztereoban, dts zenéknél és a filmeknél is. A kép is sokkal jobb, mint a Q10 pro-n tű éles, de ezt is látni kell. :-)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »


Sziasztok!
 
Egy kis segítségre lenne szükségem. Gondolkozok vmilyen lejátszón. Az aláírásomban szereplő rendszerbe. Annyi különbséggel hogy az erősítő az AA map-308 lesz. (Elméletileg jó dac van benne 24/384). A kérdésem milyet lenne érdemes vennem.
Érdekel a dsd lejátszás is. (nem szükségszerű de jó ha van )
A mostaninál mennyivel lenne jobb a marantz dac nélkül( ha lesz lejátszó dacnak mennie kell )
Egy oppo 203-val mennyire járnék jól(ami ki tudná váltani talán a dunet)
Lenne e értelme a lejátszót az erősítő dacjára kötni? Dsd lejátszásnál gondolom ez bukik.
 
Előre is köszönöm
 
Üdv Viktor
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

.
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


 
 
Muszáj beidézni egy 5 oldalas hozzászólást egy 3 soros kérdés miatt???? 

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Annak aki zenét hallgat tesztelgetés helyett egy kis Lumin news, hátha eddig ennek hiánya miatt nem jöhetett számításba a márka (vagy ki van kapcsolva az automatikus frissítés mint nálam): 
Lumin released Firmware 9.01 to Fully Decode MQA!
TIDAL Master albumokkal próbálgattam és valóban működik .
 
A menüben megjelent egy MQA pont, ami készülék függvényében 3-4 pontos (van ahol nincs optikai kimenet): 
 
- Analog Output
- Digital Output
- Passthrough
- Off 
 
Az M1 kivételével mindegyik megkapta, de ott is elérhető lesz hamarosan. 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Hat amit leirtal rola, azert az egy erosen beta szoftverre utal. Ezzel egyutt lehet, hogy a te telefonoddal nem kerek valami. Nehez elet a teszteloke.
 
Ha jol ertem valojaban csak a Tidal-Chromecastnal voltak problemaid? Mert ebben az esetben a Tidal kliens a bugos, nem a Cast. Ezt tamasztja ala az is, hogy nekem spec semmi ilyen tunet nem jelentkezett sem a Chromecast Audio, sem a sima Chromecast hasznalata soran. Igaz, en meg Tidalt nem hasznalok. Helyette Spotify, Netflix, HBO-Go (Na az utobbi kliense tenyleg bugos) illetve vlc, szinten Castolva a NASrol. Mukodik, hibatlanul.
 
A hangminoseg nyilvan mas teszta, arrol nem is mondtam semmit. Majd ha alaposabban teszteltem a sajatomat. Azert a gyors osszevetesnel en egyaltalan nem tapasztaltam ilyen horror kulonbseget a CA es a komolyabb DAC-om kozott, de hat nincs ket egyforma ful.
 

Felgyújtani bármi??? Azért annyira nem vészes az a MusicCast...
Nos a tesztek alatt a mobilomról TIDAL applikációt használva adtam ki a hangot a Chromecast-ra. 
Már a TIDAL app.-ba is beépítették a Cast ikont, de sajnos nem egyszer és nem kétszer fordult elő, hogy elindítottam a számot, a lejátszás elindult, ráklikkeltem a Cast ikonra, a lejátszás megszólalt az otthoni rendszeremen, majd váratlanul a Cast ikon inaktív lett, nem lehetett irányítani a lejátszást, le kellett választani a Chromecast-ot a Google Home applikációban, és újra kezdeni előröl.
Én erre utaltam, amikor a MusicCast rendszert stabilabbnak neveztem a Cast rendszernél (még jó, hogy nem kasztrendszerről beszélünk ).
De nehogy eltévedjünk, nekem nem elsősorban a Cast rendszerrel van gondom, hanem a Chromecast Audio hangminőségével, amely bizony rendesen alulmaradt ebben az összehasonlításban.


Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Köszi a tesztet, de felvet pár kérdést.
Először: mi volt a problémád a Google Cast megoldásával, amit ha esetleg nem is támogat direktben egy-egy app, rendszer szinten is átirányíthato rá bármi és úgy is menni fog.
Miközben hosszasan taglalod a Music Cast olyan problémáit, amik miatt én már felgyújtottam volna a Chromecastet.
 
 

 
Felgyújtani bármi??? Azért annyira nem vészes az a MusicCast...
Nos a tesztek alatt a mobilomról TIDAL applikációt használva adtam ki a hangot a Chromecast-ra. 
Már a TIDAL app.-ba is beépítették a Cast ikont, de sajnos nem egyszer és nem kétszer fordult elő, hogy elindítottam a számot, a lejátszás elindult, ráklikkeltem a Cast ikonra, a lejátszás megszólalt az otthoni rendszeremen, majd váratlanul a Cast ikon inaktív lett, nem lehetett irányítani a lejátszást, le kellett választani a Chromecast-ot a Google Home applikációban, és újra kezdeni előröl.
Én erre utaltam, amikor a MusicCast rendszert stabilabbnak neveztem a Cast rendszernél (még jó, hogy nem kasztrendszerről beszélünk ).
De nehogy eltévedjünk, nekem nem elsősorban a Cast rendszerrel van gondom, hanem a Chromecast Audio hangminőségével, amely bizony rendesen alulmaradt ebben az összehasonlításban.
Blogom

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Köszi a tesztet, de felvet pár kérdést.
Először: mi volt a problémád a Google Cast megoldásával, amit ha esetleg nem is támogat direktben egy-egy app, rendszer szinten is átirányíthato rá bármi és úgy is menni fog.
Miközben hosszasan taglalod a Music Cast olyan problémáit, amik miatt én már felgyújtottam volna a Chromecastet.
 
 

Ahogy ígértem közzéteszem a blogomon teljes egészében elolvasható 4-as tesztet. A fejhallgató részt a Fül és fejhallgatók fórumon osztom meg.
 
A legismertebb hazai audiofil fórumon az AVX-en gyakran felteszik a kérdést: Milyen elérhető árú hálózati digitális lejátszót vegyek? Van akinek a rendelkezésre álló kerete 50 ezer forint, mások akár 200 ezret is költenének rá. Vannak akik a Lumin készülékeire esküsznek, mások a Linn-t emlegetik, de vannak olyanok is akik a régi jó Squeezebox-ukat akarják egy külső DAC-al feljavítani.
A fent említett L betűvel kezdődő készülékek jóval 500 ezer forint feletti árukkal csak egy bizonyos célközönséget céloznak meg, a többség számára ezek elérhetetlenek.
Ahogy már korábbi bejegyzéseimben is jeleztem évek óta kutatom a legjobb ár/érték arányú digitális zenei fájlok lejátszására alkalmas készülékeket. Közülük néhányat meg is vásároltam az elmúlt évek során. Most láttam elérkezettnek a pillanatot, hogy megosszam kutatásaim és személyes tapasztalataim eredményét.
 
 

Ebben az elemzésben négy készüléket hasonlítottam össze: 
  


Yamaha WXAD-10 (balra világosszürke készülék), Squeezebox Classic (kijelzőjén 7:58 AM), Bluesound Node 2 (balra fent sötétszürke készülék), 
 

Chromecast Audio (jobbra fent fekete kerek, mobil akkumulátor táppal) 
 

 
 

Lássuk először is a négy készülék legfontosabb jellemzőit 
 

(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
  

  
  Hogy miért éppen ezt a négy készüléket hasonlítottam össze? Nos a legutóbbi bejegyzésem végén található egy ábra, amelyen feltüntettem a vevők számára talán legérdekesebb hálózati/távzene vevő/lejátszó készülékeket. Az ábrán látható, 200 ezer forint alatti árkategóriájú készülékek közül három van a birtokomban (időrendben: Squeezebox Classic, Chromecast Audio, Bluesound Node 2), és nemrég kölcsönkaptam egy új készüléket (YAMAHA WXAD-10), amelynek részletes tesztje a fent linkelt bejegyzésemben olvasható.
Sajnos nem dúskálunk a 200 ezer forint alatti árkategóriában audiofil minőségű készülékekben, így szerettem volna adni egy átfogó képet, hogy a fenti négy készülék hogyan szerepel egy összehasonlító tesztben és vajon melyik nyújtja a legjobb hangminőséget az árához képest.
Először önálló készülékként teszteltem őket, azaz a saját hálózati/távzene vevőjüket és a beépített DAC-ot, majd pedig csak a hálózati/távzene vevő képességüket vizsgáltam egy épp nálam lévő HEED Abacus DAC segítségével (köszönet érte Huszti Zsoltnak, a HEED Audio motorjának).
 
Akkor nézzük a meghallgatás eredményét.
Az otthoni zenelejátszó rendszerem: HEED Obelisk erősítő, külön táppal és végfokkal, bi-amp üzemmódban, Spendor S5e álló hangfalak (kábelek: Nordost Heimdall analóg, Chord Epic Twin hangfalkábel).
Egy kifejezést szeretnék előre megmagyarázni: amikor a tesztben azt írom digitális hangzás az alatt azt értem, hogy amikor egy hanglemezen hallgatunk egy analóg felvételt, akkor az jól visszaadja a zene eredeti hangzását. Sajnos pár évvel ezelőtt a digitális felvételek többsége csak az eredeti zene imitációja volt, mintha köd lepte volna be az eredeti felvételt, a hangszerek hangja nem volt természetes, ezt nevezem én digitális hangzásnak.
 

1. Készülékek összehasonlítása saját DAC-ot használva:

(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat)
 
 
 

 
 
 A négy tesztkészülék közül három (kivétel a Yamaha) továbbfejleszthető, azaz külső DAC csatlakoztatható hozzá. Természetesen kíváncsi voltam rá hogyan szólnak ezek a készülékek egy külső, minőségi DAC-al, azaz hogyan teljesítenek, mint hálózati/távzene vevő.A nemrég piacra került HEED Abacus mind külső design-ban, mind belső tartalomban az Elixir integrált erősítő méltó társa.
 


HEED Abacus, ára 295.000 Ft.
 Az Abacus-ban lévő DAC chip egy AKM4490 típusú, az elérhető felbontás USB-n keresztül 32bit / 384 kHz, míg a többi bemeneten 24bit / 192 kHz. Az Abacus már képes DSD64 és DSD128 fájlok lejátszására is (a DA ezt még nem tudta). Ahogy azt a HEED korábbi termékeinél is megszokhattuk nem a paraméterekben kell keresnünk a HEED termékek sikerének az okát, hanem a hangminőségükben. Az Abacus később továbbfejleszthető, van benne egy kártyahely (előlapon a 6-os gomb), amely révén további szolgáltatások adhatók az alapból is komoly tudású készülékhez.
Mindenképpen szeretném megemlíteni az Abacus szellemi atyját Oláh Attilát, aki már a DA-val is nagyot alkotott, és reméljük az Abacus üzletileg még a DA-nál is sikeresebb lesz.
A Chromecast Audio-t egy Audioquest Evergreen Toslink - mini Toslink kábellel, a Squeezebox Classic-ot egy Chord Coax digitális kábellel, míg a Bluesound Node 2-t egy Ixos Coax digitális kábellel kötöttem rá az Abacusra.
 

2. Lássuk tehát, hogy hogyan szerepeltek az egyes készülékek az Abacus DAC-ra kötve 
    hálózati/távzene vevőként (a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat): 
 
 

 
 
 Ami a fentiekből egyértelműen kitűnik: 

Akinek van egy Squeezebox készüléke, és szereti, nem kell feltétlenül túladni rajta, mert egy jó minőségű külső DAC segítségével kiváló digitális zenei lejátszó varázsolható belőle. Ugyanakkor azért ne hallgassuk el a tényt, hogy egy ilyen szintű minőségjavítást közel 300 ezer Forint kifizetése esetén tudunk biztosítani. Amennyiben ezt megtesszük, akkor valamivel jobb minőséget kapunk a Yamaha-nál, de ugye azért itthon "mindössze" 50 ezret, külföldön pedig 46 ezret kell kifizetnünk. Mindenki döntse el melyik számára a jobb megoldás.

A Yamaha 100 ezer Forint alatti árkategóriában egyértelműen a legjobb vétel, rock, jazz, pop műfajokra fenntartás nélkül ajánlható, viszont komolyzenén kicsit kevésbé visszafogott, néha túl élénk hangzás jellemző rá. Nem lehet feljavítani külső DAC-al, de összességében nem is kell, mert a benne lévő Burr-Brown DAC meglepően jó, főleg ezért az árért. Itt meg kell említeni, hogy a MusicCast vezérlés sokkal stabilabb, mint a Chromecast ún. cast ikonos rendszere, és egy applikációból tudjuk elérni pl. a TIDAL-en lévő zenéket és az otthoni tárolónkon lévő digitális zenei fájlokat, míg ehhez a chromecast-ot használva két app. szükséges (pl. TIDAL és BubbleUPnP).
A Chromecast Audio a kevéssel 10 ezer Forint feletti árához képest meglepően sok szolgáltatást nyújt, de csak egyes felvételek esetében és egy nálánál nagyságrendekkel drágább készülékkel feljavítva nevezhető audiofil terméknek, az esetek többségében minden téren alulmarad a másik három tesztkészülékkel szemben. A Chromecast Audio háttérzenére nagyon megfelel, de aki minőségi zenehallgatást szeretne hangsugárzóról, annak nem igazán ajánlható.
A Bluesound Node 2 a 200 ezer Forint alatti árkategória királya. Már a saját DAC-al hallgatva is nagyszerű élményt nyújt. Sokat gondolkodtam azon, vajon az Abacus jelent-e a Node 2 számára ugrásszerű javulást. Egy tény, a Node 2 az Abacus-al hallgatva természetes, már már analógos hangzást varázsol a szobánkba, nagyszerű zenei élmény. Itt azt kell eldönteni, hogy valakinek megéri-e a fenti összeget beinvesztálnia akkor, amikor a Node 2 már alapból is zenei, és nem igazán hiányzik a hangjából semmi, illetve, hogy mi hiányzik belőle, azt csak az Abacussal  együtt hallgatva érezzük: a hangszerek hangjának sokszínűsége, az énekhang elképesztő természetessége, a koncertélményre emlékeztető dinamika.
Egy biztos ez a teszt számomra megnyugtató volt abban a tekintetben, hogy a Bluesound Node 2 megvásárlása az egyik legjobb invesztíció volt a digitális zenék minőségi hallgatása érdekében. 
 
A Bluesound által kifejlesztett BluOS operációs rendszer kisebb hibái ellenére a legjobb a piacon, ma már minden egyes zeneszámnál található egy jelzés, hogy az CD, vagy Masters (MQA), vagy HR (High-Res = nagyfelbontású) minőségű. 
 
 
Egy lejátszási listába helyezhető egy távzene szolgáltatónál elérhető-, és az otthoni tárolónkon lévő zeneszám, ami nagyon praktikus.
 
 
 
 
 
A Yamaha Musiccast rendszere is kiforrott, jól használható, de találtam benne hibákat:
 
 

elég lassú a működése,
korábban elmentett lejátszási lista később nem volt megtalálható,
nem lehet a számba "beletekerni",
nem lehet hangerőt szabályozni az applikáció segítségével, csak az erősítőn,
szerencsétlen helyre tették a "mute" (némítás) gombot, sokszor a telefont felkapva véletlenszerűen megnyomja az ember és a lejátszás elhallgat.
Ettől függetlenül az áráért a Yamaha abszolút zenei, sőt audiofil készüléknek tekinthető, és akiknek régi rendszere van otthon, amiben még nincsenek digitális zenei fájlok lejátszását lehetővé tevő elemek, azok számára jó szívvel ajánlható. 
.........
 
 
Mindenképpen beszélnem kell az ún. szinergiáról. Fontos ugyanis, hogy az egyes készülékek hogyan működnek együtt. Nagyon jó szinergia volt megfigyelhető a Squeezebox és az Abacus DAC között, és ez utóbbi nagyszerűen működött együtt a Node 2-vel is, kiemelkedően a legszebb zenei hangot produkálva.
 
 
 
 


Nézzük a teszt végeredményét 
 

(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
 

Színkód:
 

Zöld = kiváló
 

Sárga = jó
 

Szürke = közepes
 

Piros = gyenge
 

 
 

 
 
 

 
 
A fenti táblázatban 10 pontos etalonnak vettem a Node 2 - Abacus (hangsugárzós), és a Node 2 - Abacus - Vorzüge (fejhallgatós) összeállítások hangminőségét és ehhez hasonlítottam a többi készüléket.
 
 
 
 
 
A Chromecast a gyenge DAC és erősítő miatt maradt le a versenyben, de egy jó fejhallgató erősítővel élvezhető zenei produkciót nyújtott.
 
 
 
 
 
A Squeezebox legjobb része a hálózati/távzene vevője, amely egy jó DAC-al, illetve fejhallgató erősítővel abszolút élvezhető teljesítményre képes. A DAC-ja az, aminél az újabb és drágább készülékek egyértelműen jobb szintet hoznak ma már.
 
 
 
 
 
A Yamaha 45-50 ezer Ft-ért csak kevéssel maradt el a Squeezebox - Abacus páros hangjától, amelynek az ára (ha az eredeti vételárat számolom): 40 ezer + 295 ezer = 335 ezer Ft.
 
 
 
 
 
A jó hír azoknak, akik ragaszkodnak a Squeezebox-ukhoz az, hogy fel lehet egy külső DAC-al javítani a hangminőséget, csak éppen nem érdemes, mert a Yamaha sokkal kisebb pénzbefektetéssel megteszi nekünk ugyanezt.



Válasz küldése

Vissza: “Hifi”