GDPR/Adatvédelem: (viewforum.php?f=194) Tényleg kérdezzetek, kérdezhettek :D

Hálózati audio lejátszók

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 330

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2014.11.08., szomb. 19:13

Sziasztok!Szerintetetek ha egy blu-ray lejátszó usb-n és cd nem támogatja a flac file-t,akkor azt hálózaton sem játsza le?

Egyértelműen nem, kár is kísérletezni vele.

Eladó spéci CD-R lemezek: viewtopic.php?f=66&t=43468

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1134

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy » 2014.11.06., csüt. 07:12

Sziasztok!Szerintetetek ha egy blu-ray lejátszó usb-n és cd nem támogatja a flac file-t,akkor azt hálózaton sem játsza le?

Nem. 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

voges
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 14

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: voges » 2014.11.06., csüt. 06:48

gallileo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 23

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gallileo » 2014.11.02., vas. 08:10

Szia!

A hogyant tudnád egy kicsit részletezni?

Akár privátba is jöhet, hogy a Duet-nél hogyan.

De azért szörfözök is egy kicsit...

Köszi

Rag

Lépj be a mysqueezebox.com-ra és utána keresd meg az appgaleryben, vagy a myappsban a spotify menüt. Ott kell beállítani a spotify fiókot és készülékenként be lehet állítani, hogy megjelenjen a főmenüben a spotify ikon. 

Panasonic SA-HE200 - Panasonic RA-61 - Dune Smart D1 - Squeezebox Touch - Squeezebox Controller - Squeezebox Radio
Pro-Ject 2 Xperience Classic - Pro-ject 9cc Evolution - Ortofon 2M Bronze - Pro-Ject Speedbox S

Clarus Callisto Light 5.0 - Clarus BiSub - AKG K-501 - Sennheiser HD 800

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 17

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rag » 2014.11.01., szomb. 08:51

Szia!

Köszi

Rag

Hát tényleg nem bonyolult a dolog csak egy plug-in-t kell elindítani és utána beállítani a felhasználót...

Csakhogy az én régi DNS-323-as szervezem teljesen letérdelt tőle, kezelhetetlenül lassú. lehet hogy újra kell installálnom :-(

Sztereó: Project, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901, Philips CD-930
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, ProAc Response 1.5
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rag » 2014.10.31., pén. 21:08

Squeezeboxal lehet Spotifyt hallgatni! Nálunk is szól, mindegyik készüléken.

Szia!

Köszi

Rag

gallileo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 23

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gallileo » 2014.10.31., pén. 09:56

Sziasztok,

Milyen lejátszót javasolnátok a Duet helyett, amivel Spotify-t is tudnék hallgatni?

Duet kényelmét megtartanám és sok netrádiot is hallgatok, de érdekelne ez az újabb szolgáltatás.

Squeezeboxal lehet Spotifyt hallgatni! Nálunk is szól, mindegyik készüléken.

Panasonic SA-HE200 - Panasonic RA-61 - Dune Smart D1 - Squeezebox Touch - Squeezebox Controller - Squeezebox Radio
Pro-Ject 2 Xperience Classic - Pro-ject 9cc Evolution - Ortofon 2M Bronze - Pro-Ject Speedbox S

Clarus Callisto Light 5.0 - Clarus BiSub - AKG K-501 - Sennheiser HD 800

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 603

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto » 2014.10.31., pén. 08:06

UPnP kezelést ír.

D-link nasom van és ott egyszer kipróbáltam és csak mp3-at kezelte le upnp.

Pioneer hogy kezeli le flac-et hálozatról?

Nem szeretnék csak filerendszerbe navigálni...

A Pioneer gond nélkül kezeli a FLAC upnp streamet. Nyilván ez csak akkor működik, ha az Upnp szerver is tudja ezt.

Nem ismerem a Dlinket ebből a szempontból, lehet hogy csak beállítási probléma, de lehet hogy ilyen béna Upnp szerver van benne.

A Synology NAS-okkal nincs ilyen gond, és más általam ismert és kipróbált Upnp szerver szoftver (pl. MinimServer, Asset, Twonky) is alapból tudja ezt.

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rag » 2014.10.30., csüt. 21:53

UPnP kezelést ír.

D-link nasom van és ott egyszer kipróbáltam és csak mp3-at kezelte le upnp.

Pioneer hogy kezeli le flac-et hálozatról?

Nem szeretnék csak filerendszerbe navigálni...

szigony
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1236

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: szigony » 2014.10.30., csüt. 20:51

még nem sajnos

Pedig én is szívesen olvasnék róla.

post-19398-0-10227800-1414698653_thumb.jpg

alto
Beköltözött
Beköltözött

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto » 2014.10.30., csüt. 19:49

es mar sikerült meghallgatnod ? "jo" ?

még nem sajnos

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 802

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2014.10.30., csüt. 12:35

Pl. az új Pioneer kompakt hálózati lejátszó:  N-P01

Új termék, még nem sikerült meghallgatnom. Egyébként nem hiszem, hogy drasztikusan más konstrukció lenne mint az N-30 vagy N-50, tehát valahol azok környékén lesz.

es mar sikerült meghallgatnod ? "jo" ?

alto
Beköltözött
Beköltözött

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto » 2014.10.30., csüt. 10:31

Sziasztok,

Milyen lejátszót javasolnátok a Duet helyett, amivel Spotify-t is tudnék hallgatni?

Duet kényelmét megtartanám és sok netrádiot is hallgatok, de érdekelne ez az újabb szolgáltatás.

Pl. az új Pioneer kompakt hálózati lejátszó:  N-P01

n-p01_s2_large.jpg

BARTIMEX AUDIO Honlap

Rag
Fórumlakó
Fórumlakó

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rag » 2014.10.29., szer. 20:49

Sziasztok,

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2014.10.23., csüt. 22:47

A lumin pl a legtöbb formátummal (mindennel amit próbáltam) percekig zenél a pufferben tárolt adatmennyiséggel a lan kihúzása után, ennyi kábelhibából adódó csomagvesztés miatt már nem épülne fel a hálózati kapcsolat sem. Nekem még a legvackabb kínai cat5 dróttal is stabil volt, én pusztán az árnyékolás vélt zajfelszedése miatt vettem egy jobb cat6 drótot, de maga a kábel úgy tudom h galvanikusan izolált a lejátszó fogadó áramköreitől -rögtön a csatlakozó után-, azaz ez is csak önmagam megnyugtatására (becsapására) kellett.

Inkább magas bitrátájú HD videók átvitelénél lehet gond, illetve bejött már az UHD is, minta videókat próbálnak streamelni.

Vagy magas bitrátájú audio anyag esetén, ha nagyobb távolságokról van szó.

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 150

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2014.10.23., csüt. 00:39

Az átvitelben lehet ott különbség, hogy hányszor kell átküldeni az adott csomagot. Sima internetes letöltésnél nem számít, csak akkor vesszük észre, ha valami feltünően lassan jön le. Ha az átvitel sikeres, akkor teljesen mindegy, hogy mennyi idő alatt jött át, az eredmény ugyanaz. Valós idejű lejátszásnál már gond lehet, ha nem elég a buffer mérete az egységnyi idő alatt átküldött adamennyiséghez (bitráta) képest. Itt már zavart okozhat az akadozó lejátszás, amit jobb minőségű és nagyobb átviteli sebességű eszközökkel tudunk korrigálni. Talán itt jöhet szóba a LAN kábel minősége, de csak igen hosszú vezetékeknél és szélsőséges esetekben lehet észrevehető hatása. Aki csillió dolláros LAN kábelt vesz, a leginkább saját magát nyugtatja meg azzal, hogy ő mindent megtett, amit lehetett a tökéletes adatátvitel érdekében.

A lumin pl a legtöbb formátummal (mindennel amit próbáltam) percekig zenél a pufferben tárolt adatmennyiséggel a lan kihúzása után, ennyi kábelhibából adódó csomagvesztés miatt már nem épülne fel a hálózati kapcsolat sem. Nekem még a legvackabb kínai cat5 dróttal is stabil volt, én pusztán az árnyékolás vélt zajfelszedése miatt vettem egy jobb cat6 drótot, de maga a kábel úgy tudom h galvanikusan izolált a lejátszó fogadó áramköreitől -rögtön a csatlakozó után-, azaz ez is csak önmagam megnyugtatására (becsapására) kellett.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad » 2014.10.21., kedd 18:04

Az átvitelben lehet ott különbség, hogy hányszor kell átküldeni az adott csomagot. Sima internetes letöltésnél nem számít, csak akkor vesszük észre, ha valami feltünően lassan jön le. Ha az átvitel sikeres, akkor teljesen mindegy, hogy mennyi idő alatt jött át, az eredmény ugyanaz. Valós idejű lejátszásnál már gond lehet, ha nem elég a buffer mérete az egységnyi idő alatt átküldött adamennyiséghez (bitráta) képest. Itt már zavart okozhat az akadozó lejátszás, amit jobb minőségű és nagyobb átviteli sebességű eszközökkel tudunk korrigálni. Talán itt jöhet szóba a LAN kábel minősége, de csak igen hosszú vezetékeknél és szélsőséges esetekben lehet észrevehető hatása. Aki csillió dolláros LAN kábelt vesz, a leginkább saját magát nyugtatja meg azzal, hogy ő mindent megtett, amit lehetett a tökéletes adatátvitel érdekében.

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.10.21., kedd 09:45

Igen és? Én mást mondtam? gondolkodik.gif

De ugyan abból a bitsorozatból más-és más analóg jelet állítanak elő a digitális eszközök - pont a "környezeti zaj" függvényében, aminek az egyik eleme lehet a LAN kábel.

Akkor ezt én félre értettem? Pontosan mire gondoltál?

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 624

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ear » 2014.10.21., kedd 07:33

Ember!

Az a bitsorozat (adat), ha azonos (márpedig az), bemegy egy átmeneti tárolóba. A lejátszó abból olvassa ki az adatokat, nem a LAN kábelből direktben. Kontrollált adatátvitelről van szó. A server kis csomagokban küldi az adatokat a lejátszónak annak függvényében, hogy annak az átmeneti tárolója hogyan ürül ki, az hogyan igényli, hogy feltöltsék. Ez az adatátvitel szín tiszta számítástechnika. Ellenőrzött adatátvitel. Ebbe nem fér bele a hiba lehetősége sem.

Ha kihúzod a LAN kábelt, még hosszabb rövidebb ideig szól a zene, ami az átmeneti tároló és a bitráta függvénye.

Persze, ha valakinek szüksége van arra, hogy hallja a különbséget, az hallani is fogja.

Igen és? Én mást mondtam? gondolkodik.gif

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.10.20., hétf. 21:59

Korábban Koscsó emlegetett valami fórumot, ha jól emlékszem, ahol saját topikja volt annak, hogy a különböző winchestereknek milyen saját hangja van. :D

.

Ezt én is tapasztaltam. Némelyik Samsung egészen zajos. Pláne a Seagate. A WD-k sokkal csendesebbek. :rolleyes:

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 838

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky » 2014.10.20., hétf. 21:56

Bocsánat hogy ide is bemásolom, de hátha itt kapok segítséget!

"Kedves fórumtársak és topic gazda!

Kérlek benneteket hogy segítsetek!

Szükségem lenne a logitech/slim device sqeezebox classic magyarnyelvű használati utasítására!

Aki tud segíteni az kérem jelentkezzen privátban!

Előre is köszönöm!"

Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Marantz PM 7001., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2682

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2014.10.20., hétf. 21:45

Zárt térben engem a wifi idegesít. a router wifije ki is van kapcsolva, csak akkor kapcsolom be, ha (nyáron) a kertben akarok netezni. Érdekes, hogy a kertben nem zavar.  

HG-nek ugyan igaza van a lan kábel műszaki részét illetőleg, de...nem csak az van...

dunaudio.hu

suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 153

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suprnova » 2014.10.20., hétf. 19:28

Én sem hallottam különbséget, jobb-rosszabb lan kábel majd hosszabb-rövidebb között. Azt meg már csak halkan merem leírni ;) , hogy a wifi és lan között sem...

Lumin -> RME -> Wireworld -> Acoustic Energy

alto
Beköltözött
Beköltözött

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto » 2014.10.20., hétf. 18:48

Ez mind így van, pont ahogy leírtad. Az hogy mégis lehetséges különbség egyes lan kábelek "hangja" között, az nem a digitális adatátvitelben keresendő szerintem. A lan kábelek viszonylag hosszúak lehetnek, így képesek jelentékeny mennyiségű környezeti elektromos analóg zajt összeszedni.

Ezután meg már készülékfüggő, hogy pl. egy tökéletlen belső földelési rendszeren keresztül ez a zaj hogyan hat a digitális és az analóg áramkörökre.

Még hozzátenném, hogy őszintén szólva én semmilyen különbséget nem hallok a Lan kábelek "hangja" között. Viszont leírtam, hogy ha mégis hall valaki különbséget, akkor annak milyen elvi műszaki magyarázata lehetséges, azon kívűl, hogy az agyunk becsap minket. Saját véleményem pedig az, hogy egy tisztességesen megépített készülék hangját a LAN kábelen esetlegesen bejutó zajnak nem szabad befolyásolnia.

BARTIMEX AUDIO Honlap

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.10.20., hétf. 18:34

Persze, ha valakinek szüksége van arra, hogy hallja a különbséget, az hallani is fogja.

Korábban Koscsó emlegetett valami fórumot, ha jól emlékszem, ahol saját topikja volt annak, hogy a különböző winchestereknek milyen saját hangja van. :D

.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”