Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

Hálózati audio lejátszók

rudulf
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 26

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.06., kedd 20:23

Sima lan kábel csak "fordíva" van bekötve az egyik oldala. Két Lan eszközt ezzel lehet egymáshoz közvetlenül router vagy switch nélkül csatlakoztatni. Szerintem minden számtech boltban kapható, próbáld ki azzal. Esetleg még arra gondolok, hogy a Nas processzorát leterheli valamilyen feladat, ezt a menüjében tudod ellenőrizni, hogy mekkora a processzor terhetél, szabad memória.

Már dolgozom rajta. Köszi a tippet!

http://www.iebmedia.com/index.php?id=5810&parentid=63&themeid=255&showdetail=true

LP: Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, CD: Audiomeca/Mephisto I., DAC: Soner Audio/nagy DAC, Előfok: Soner Audio/előfok, Végfok: Soner Audio/végfok, Hangfal: Soner Audio/SL1, Digit kábel: HighWire/1100, Összekötő kábelek: HighWire/1100, Hálózati kábelek: Harmonic Technology/Fantasy AC10, Harmonic Technology/Magic Reference Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Hangfal kábel: Harmonic Technology/Magic Woofer

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.05.06., kedd 11:52

Általában a hálózati lejátszókban van internet rádió?

Az új Lumin D1-ben?

Lehet és érdemes-e pl. Spotify Prémiumot hallgatni rajtuk?

köszi.

Az egyik változat a Tuneln, amit a saját firmware-je támogat:

LUMIN Firmware Release Notes Version 5.00 (Feb 17, 2014) Enhancement and Fix:
  • Added Internet Radio via TuneIn service.

Go to TuneIn website and create an account (sign in).

Browse TuneIn radio list and add some radio channels to your Favorites folder.

Using LUMIN app version 2.0.4 or newer, in LUMIN Options->Internet Radio Setting, input your TuneIn sign in.

LUMIN app "Internet Radio" tab will show the radio channel in your TuneIn Favorites list.

Tap or double tap radio channel icon to listen to the channel.

**Due to different internet radio channels use various audio codecs and streaming formats, some radio channels may not play on LUMIN.

A másik a NAS-on futó ASSET, amin szintén van internet rádió.

post-13946-0-82614100-1399369911_thumb.jpg

Beni12
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 168

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Beni12 » 2014.05.06., kedd 10:08

Általában a hálózati lejátszókban van internet rádió?

Az új Lumin D1-ben?

Lehet és érdemes-e pl. Spotify Prémiumot hallgatni rajtuk?

köszi.

NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX » 2014.05.03., szomb. 23:51

Köszi a tanácsot, szinte mindent kipróbáltam már. Nfs és Smb egyformán rossz. Mire gondolsz a crosslink kábelnél? Emlékem szerint a NAS-t csak router segítségével tudtam kezelni. Anélkül nem olvassa. És csak USB, ethernet aljzat van a NAS-on.

Sima lan kábel csak "fordíva" van bekötve az egyik oldala. Két Lan eszközt ezzel lehet egymáshoz közvetlenül router vagy switch nélkül csatlakoztatni. Szerintem minden számtech boltban kapható, próbáld ki azzal. Esetleg még arra gondolok, hogy a Nas processzorát leterheli valamilyen feladat, ezt a menüjében tudod ellenőrizni, hogy mekkora a processzor terhetél, szabad memória.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.03., szomb. 21:56

Gigabites switchel még kipróbálnám.

LP: Roksan Xerxes/Origin Live Silver/Ortofon HMC30, CD: Audiomeca/Mephisto I., DAC: Soner Audio/nagy DAC, Előfok: Soner Audio/előfok, Végfok: Soner Audio/végfok, Hangfal: Soner Audio/SL1, Digit kábel: HighWire/1100, Összekötő kábelek: HighWire/1100, Hálózati kábelek: Harmonic Technology/Fantasy AC10, Harmonic Technology/Magic Reference Power, JPS/Digital AC, Soner Audio/DAC táp kábel, Hangfal kábel: Harmonic Technology/Magic Woofer

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1921

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2014.05.03., szomb. 20:58

Akkor van közös témánk. Egy héttel ezelőtt a NAS-ragondoltam volna. Viszont más hálózatában működött. Ott azt mondták, lehet, hogy a router fenn tart egy virtuális szervert az enyém mellett, ami foglalja a sáv szélességem. Lehet, hogy rosszul adom vissza, amit próbált magyarázni...

A router nem igazán tudja a célállomás tulajdonságait, ha csomagot kérnek tőle, akkor nyomja. Az ASUS médiaplayerem normál hálózati kapcsolatban van a routerrel, lehet még DLNA és UPnP -ben a NAS-ra kapcsolódni, de a BR-t azzal sem tudja szaggatás nélkül követni. A baj ott lehet, a mádiaplayer processzorának sok a hálózati protokolt is követni, ahhoz kéne egy külön csip, megfelelő puffer és persze busz, ami egy rendes média PC-ben megvan, az  ASUS-om az messze nem PC struktúrájú.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.03., szomb. 20:35

nálam NAS-ról tömörítetten full BR filmet ASUS o'play hd2 nem képes szaggatás nélkül játszani. Viszont hiba nélkül viszi a belső HD-röl, meg külsö USB2-röl. A NAS Synology DS413, router Zyxel NBG460N, fájltranszfer a hálózaton 100MB/sec, PC-vel le tudom játszani BR stream-et NAS-ról.

Akkor van közös témánk. Egy héttel ezelőtt a NAS-ragondoltam volna. Viszont más hálózatában működött. Ott azt mondták, lehet, hogy a router fenn tart egy virtuális szervert az enyém mellett, ami foglalja a sáv szélességem. Lehet, hogy rosszul adom vissza, amit próbált magyarázni...

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.03., szomb. 20:28

mindkettő cat7?

router-nas

router-dune

esetleg próbáld meg rövidebb kábellel. Legalább cat5e legyen.

illetve egy teszt ereéig csak a nast és a dunet hagyd a hálón.

Oké

Minden CAT7 ami kábel.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1921

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2014.05.03., szomb. 19:26

nálam NAS-ról tömörítetten full BR filmet ASUS o'play hd2 nem képes szaggatás nélkül játszani. Viszont hiba nélkül viszi a belső HD-röl, meg külsö USB2-röl. A NAS Synology DS413, router Zyxel NBG460N, fájltranszfer a hálózaton 100MB/sec, PC-vel le tudom játszani BR stream-et NAS-ról.

kmadar75
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 10

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kmadar75 » 2014.05.03., szomb. 18:50

Audioquest CAT700 (CAT7) 25 m, ASUS RT N66U (új).

mindkettő cat7?

router-nas

router-dune

esetleg próbáld meg rövidebb kábellel. Legalább cat5e legyen.

illetve egy teszt ereéig csak a nast és a dunet hagyd a hálón.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.03., szomb. 09:38

Audioquest CAT700 (CAT7) 25 m, ASUS RT N66U (új).

kmadar75
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 10

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kmadar75 » 2014.05.03., szomb. 09:29

Köszi a tanácsot, szinte mindent kipróbáltam már. Nfs és Smb egyformán rossz. Mire gondolsz a crosslink kábelnél? Emlékem szerint a NAS-t csak router segítségével tudtam kezelni. Anélkül nem olvassa. És csak USB, ethernet aljzat van a NAS-on.

Milyen router milyen hálókábel?

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.02., pén. 23:06

NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX » 2014.05.02., pén. 21:24

Sziasztok!

Nagyon megköszönöm, ha tudtok ajánlani Dunaújvárosban vagy környékén valakit, aki be tudja lőni a hálózatomat úgy, hogy ne akadjanak a ~ 50 GB-os blueray filmek.

A NAS-om és a Dune Prime 3 nem lehet a ludas, mert másik hálózatban (routerrel), illetve külső vinyóval ment minden, ahogy kell. Gigabites hálózatom van. valami apróság lehet a gond, de nem vagyok egy hálózat szakértő. Minden film fut és csak a 40-50 Mbit/s-os filmeknél szaggat be a Dune.

Előre is köszönöm.

Üdv. Rudi

Amit érdemes kipróbálni a Dunen, hogy a hálózati kapcsolat típusának a beállítását megváltoztatod. Elvileg lehet SMB, NFS (TCP vagy UDP). Ha ezek közül egyikkel sem megy és a Nasról lehet annyival olvasni, akkor a router a rossz. Ezt még úgy tudod ellenőrizni, hogy a Nast egy crosslink kábellel összekötöd a Dunevel közvetlenül és ha azon keresztül megy és a routeren keresztül nem, akkor biztosan a routerrel van gond.

rudulf
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: rudulf » 2014.05.02., pén. 20:21

Sziasztok!

Nagyon megköszönöm, ha tudtok ajánlani Dunaújvárosban vagy környékén valakit, aki be tudja lőni a hálózatomat úgy, hogy ne akadjanak a ~ 50 GB-os blueray filmek.

A NAS-om és a Dune Prime 3 nem lehet a ludas, mert másik hálózatban (routerrel), illetve külső vinyóval ment minden, ahogy kell. Gigabites hálózatom van. valami apróság lehet a gond, de nem vagyok egy hálózat szakértő. Minden film fut és csak a 40-50 Mbit/s-os filmeknél szaggat be a Dune.

Előre is köszönöm.

Üdv. Rudi

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3245

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2014.05.01., csüt. 08:13

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2391

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2014.04.27., vas. 21:43

Ennek a bogyónak a dacját nem lesz érdemes használni, mert komplett beépített dinamikakompresszor van benne, amit minden bizonnyal be is kapcsol a gyártó, hogy evvel is bizonyítsa a cucc "nagyszerű hangzását" a fő sodratú (magyarul mainstream) féltollú vásárlóknak. Ja, még egy kis kapcsolóüzemű táp is van benne, hogy minél egyszerűbb legyen az analóg kijárat a felhasználóknak. Ráadásul kizárólag -1dB kivezérlésre specifikál torzítást, ilyet még nem láttam  egyik dac gyártónál sem.  

Persze aki a látványra  izgul, annak ez tökmindegy. 

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.04.27., vas. 20:38

Tényleg?   Nem igazán szoktak hifi készüléket bedugott kábelekkel fotózni sehol. Vagy akkor ez is tiszta átverés?

klimax-exakt-dsm-silver-rear.jpg?updated

Ez a Linn Klimax DSM hátsó fele.

De mutass egy reklám fotót, ahol ez a készülék egy üveg dohányzó asztalon figyel mindenféle kábelezés nélkül.

Nem azzal van a gond, hogy be kell kötni egy készüléket a rendszerbe, hanem azzal, hogy megvezetik a gyanútlan és tudatlan népet a reklámfotókkal.

bjz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 22

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bjz » 2014.04.27., vas. 20:14

Mondjuk en utalom mind a telefonrol, mind az ipadrol valo iranyitast. Eltereli a figyelmem a zenerol.

Ha igazán zenét akarsz hallgatni, akkor kiválasztod az eszközről (lejátszó, távirányító, telefon) a hallgatni kívánt tartalmat és hallgatod. Ha ezek után kattintgatni támad kedved, akkor nem a lejátszóban, vagy a távirányító eszközben van a hiba :D

NAS:SynologyDS 209 -Stream: Bluesound Node2i-Digit kábel: VDH First -DAC-előfok: Emotiva Stealth DC-1+Bodor tápkábel -Analóg kábel: DIY xlr by Mytekman -Erősítő: DIY végfok by Mytekman+Audio Agile tápkábel -Hangfalkábel: CableTalk 3.1 biwire -Hangdoboz: Epos M16 -Egyéb: Hivox Alces One

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 242

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX » 2014.04.27., vas. 20:08

Mondjuk en utalom mind a telefonrol, mind az ipadrol valo iranyitast. Eltereli a figyelmem a zenerol.

bjz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 22

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: bjz » 2014.04.27., vas. 19:57

Tényleg? Tudnál akkor ajánlani nagyobb kijelzős eszközt, amin jól látszanak az albuminfók, nem csak két soros ledmátrix,  ami tud venni netrádiókat, kezeli az iTunes mappákat, lejátszik Apple Lossless formátumot megbírkóik HD zenékkel és olyan 5-600 dollár? Szerintem az One az első értelmes alternatívája a Logitech Touchnak. 

Amúgy meg lerakom a hifi mellé bekábelezve és elvezérlem a telefonomról.  Nem értem hol van itt az illúziórombolás.  Nem igazán szoktak hifi készüléket bedugott kábelekkel fotózni sehol. Vagy akkor ez is tiszta átverés?

Minek kell az albuminfóknak látszani a készüléken, amikor a távirányításra és vezérlésre szolgáló okostelefonon minden látszik? Nekem a Logitech recervieren (tudom nem high-tech) a wifi szemvakító jelén kívül semmi nincs, de nem is hiányzik (a telefonon minden rajta van!). Épp ezért én sem értem a One koncepcióját...

NAS:SynologyDS 209 -Stream: Bluesound Node2i-Digit kábel: VDH First -DAC-előfok: Emotiva Stealth DC-1+Bodor tápkábel -Analóg kábel: DIY xlr by Mytekman -Erősítő: DIY végfok by Mytekman+Audio Agile tápkábel -Hangfalkábel: CableTalk 3.1 biwire -Hangdoboz: Epos M16 -Egyéb: Hivox Alces One

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 566

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Ear » 2014.04.27., vas. 17:28

Marad egy szimpla készülék, amit kábelekkel kell csatlakoztatni és valamilyen kontroll pontról vezérelni. Ilyen pedig ezer van a piacon.

Tényleg? Tudnál akkor ajánlani nagyobb kijelzős eszközt, amin jól látszanak az albuminfók, nem csak két soros ledmátrix,  ami tud venni netrádiókat, kezeli az iTunes mappákat, lejátszik Apple Lossless formátumot megbírkóik HD zenékkel és olyan 5-600 dollár? Szerintem az One az első értelmes alternatívája a Logitech Touchnak. 

Amúgy meg lerakom a hifi mellé bekábelezve és elvezérlem a telefonomról.  Nem értem hol van itt az illúziórombolás.  Nem igazán szoktak hifi készüléket bedugott kábelekkel fotózni sehol. Vagy akkor ez is tiszta átverés?

ear.hu - hifi meg ilyesmi

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX » 2014.04.27., vas. 14:23

Meg tápot sem.  Mert gondolom, nem elemről megy.

De akkor minek benne a két végfok is?

Csak jó tisztában lenni a hozzá kapcsolódó készülékek, táp, hangfalak csatlakoztatásával is.

Egy csésze alátét önmagában semmit nem ér. Azt be is kell kötni a rendszerbe valahogyan, tápot kell neki adni.

De a reklámfotókon ebből semmi nem látszik, csak az üveg dohányzó asztalon figyel az önmagában valóban nagyon tetszetős darab.

Egy szégyenlős fotó van a fenekéről, ahol látszanak a csatlakozók, de bekötve egyetlen kép sincs róla.

Szerte foszlana a dizájn varázsa egy pillanat alatt.

A hangminősége ettől persze lehet igazán kitűnő, de azt majd a leendő tulajok fogják csak megállapítani.

Minden esetre a szigorú technikai paraméterei valóban megnyerőek.

Kérdés, hogy mennyire van a toppon a streamere és a digitális kijáratai, ha DAC-ra kötjük.

Analóg kijárata egy 3.5-ös sztereo jack, ami feltehetően inkább csak szolgáltatás rajta. Bár a belső DAC-ja szép paraméterekkel rendelkezik.

Engem annyira nem ijeszt el a kábelezés, bár tény, hogy kissé illúzióromboló.

A képek szerintem mind rendereltek egyelőre, azért nincs róla igazi fotó. Megmerem kockáztatni, hogy az élőképes fotók egy még prototípus készülékről vannak.

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoXxX » 2014.04.27., vas. 14:20

Ezt kifejtenéd részletesebben?

Miért rablók az itthoni kereskedők?

Ha megnézed az Olive itthoni árait akkor egyértelmű. Az általánosítás persze túlzás volt részemről, de azért nagyon nem kirívó eset.

Ez az 5-600 dolcsis one, ha szállítást és vám+áfát kifizeted is megáll külföldről majd kb 150be. Ehelyett az itthoni árát minimum 180-ra saccolom.

No mármost egy postai közvetítői szerepért ez az általános 15-20%-os árrés (raktározás nélkül ráadásul) szabadrablás.

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.04.27., vas. 11:50

Azért egy digit IC-t nem olyan nehéz elvezetni;)

Meg tápot sem.  Mert gondolom, nem elemről megy.

De akkor minek benne a két végfok is?

Csak jó tisztában lenni a hozzá kapcsolódó készülékek, táp, hangfalak csatlakoztatásával is.

Egy csésze alátét önmagában semmit nem ér. Azt be is kell kötni a rendszerbe valahogyan, tápot kell neki adni.

De a reklámfotókon ebből semmi nem látszik, csak az üveg dohányzó asztalon figyel az önmagában valóban nagyon tetszetős darab.

Egy szégyenlős fotó van a fenekéről, ahol látszanak a csatlakozók, de bekötve egyetlen kép sincs róla.

Szerte foszlana a dizájn varázsa egy pillanat alatt.

A hangminősége ettől persze lehet igazán kitűnő, de azt majd a leendő tulajok fogják csak megállapítani.

Minden esetre a szigorú technikai paraméterei valóban megnyerőek.

Kérdés, hogy mennyire van a toppon a streamere és a digitális kijáratai, ha DAC-ra kötjük.

Analóg kijárata egy 3.5-ös sztereo jack, ami feltehetően inkább csak szolgáltatás rajta. Bár a belső DAC-ja szép paraméterekkel rendelkezik.

post-13946-0-83038600-1398592182_thumb.jpg

post-13946-0-75495500-1398592191_thumb.jpg

post-13946-0-34781200-1398592204_thumb.jpg

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”