Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

R.G. írta:
2020.06.24., szer. 12:19
istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41
istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52

Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika.
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
ekkora különbség lenne más táppal egy ilyen kategóriás gépnek?
erről mesélnél még, mert érdekelne
köszi
Ezen mi nem érthető? Ha Zidoo ezt a játszót olcsóra akarta kihozni, mert képességeihez mérten tényleg jó ára van, akkor készüléken belül nem sokat pakol táp javító dolgokra. A kép megjelenítés kevésbé kényes a jó táplálásra. Mese helyett tegyél próbát. A kapcsolós dugasztápok mindegyike gyalázatos zajjal dolgozik.
További érdekesség, Z9S zene játszása kapcsán, hogy bőven elboldogul a hálózaton, ethernet és wifi-n SMB felüten minden elérhető meghajtóval, nem kell hozzá médiaszerver semmi.
Továbbá, viszi a PCM zenéket 386kHz-ig, DSD fájlokat 256-ig, úgy hogy maga Z9S on-the-fly lekonertálja 96khz-re és azt adja ki optikán tovább. a DSD256 konvertálás az már sok neki, mert csak szaggatva megy. Azt nem tudom HDMI-re történik-e ehhez hasonló lekonvertálás.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41
istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52

Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika.
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
ekkora különbség lenne más táppal egy ilyen kategóriás gépnek?
erről mesélnél még, mert érdekelne
köszi
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tsilver2 írta:
2020.06.24., szer. 09:53
engem az érdekelne, hogy az 2000-en melyik szűrőt használod, és mekkora és milyen hangzásbeli különbségek vannak, van e valami "base/default" állapota?
Illetve a kisebb hibáktól eltekintünk akkor az. USB vagy a Coax bemeneten produkál- e jobbat.

és a saját médiatára ha jól értelmezem a netről szedi le az adatokat, de. a local infóból is ki tudja olvasni, pl TinyMediaManager -el generáltakat?
7-féle digitális szűrő közül választhatsz, amennyiben a belső DAC-ot használod. Az én hallásom a 80-90-es években járatódott be, nem izgat a manapság divatos, nagyon részletező megszólalás, számomra fontosabb a dinamika és a folyékonyság, ezért a más készülékeknél is bevált Minimal Phase Slow szűrőt használom. De ne hallgass rám, próbáld ki a többit is, mindegyik egy kicsit más hangzást ad!

Az SPDIF kimeneteket nem próbáltam, csak az USB-t, azon szépen teljesít, de a lejátszásban napi szinten 3-4 ugrás előfordult, aminek nem jártam utána. Az analóg kimenetet használva semmi hibajelenséggel nem találkoztam és igen jó hangot produkál a beépített D/A fokozat, ezért ennél maradtam.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.06.24., szer. 09:41
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el.
Üdv az elfogult, érdekből nyilatkozó, félsüket, igénytelen tesztelők csapatában! Viccelek! :D

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

engem az érdekelne, hogy az 2000-en melyik szűrőt használod, és mekkora és milyen hangzásbeli különbségek vannak, van e valami "base/default" állapota?
Illetve a kisebb hibáktól eltekintünk akkor az. USB vagy a Coax bemeneten produkál- e jobbat.

és a saját médiatára ha jól értelmezem a netről szedi le az adatokat, de. a local infóból is ki tudja olvasni, pl TinyMediaManager -el generáltakat?

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52

Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika.
Megtörtént a gyors teszt. Van-e meglepi? Van. Partiban van a kis jószág a nálánál jóval nagyobb termetű Cambridge 851N-el. Először a Z9S saját dugasz tápjával zenéltem, az optika kimenetre, ami az MSB DAC-omat látja el zenével. Ez a DAC már matuzsálemnek számít a mostani rengeteg bites összevissza funkciós fiatal DAC-okhoz képest- De zenélni, azt mégis jobban tud az analóg kimentén mint a 851N-em a saját AD1955 DAC csipjein keresztül.
A Z9S dugasztápjával alig érezhetően majd minden zenén egy szőrösség, nem bántó karcosság volt hallható. Van nekem 12V-os tápom aksiról stabilizált, tehát abszolult analógos táp. Miután ezzel tápoltam a Z9S-et, ezzel már ízlés és megszokás, melyik digit bridge forrással jobb élmény a zene, meg persze felvétele is válogatja. A dugasztápos tápláshoz képest, most néha, vagy mindig a Z9S volt kevésbé szőrös a 851N-hez képest. A kemény csembaló hang folyékonyabb, a szakszi sercegő szörcsögése kevésbé volt furcsa, vagyis nehéz eldönteni, melyik a valósághoz közelebbi állapot. Az élesebb csembaló beütés/szörcsögőbb szakszi, vagy ennek enyhén melegebb, simább megoldása a Z9S-en keresztül. Nem, nincs nagyságrendi változás, rühellem, amikor ilyeneket olvasok hifi minősítéseknél, viszont egy finom, enyhe karakter difi van, nehéz eldönteni melyikkel érdemesebb zenét hallgatni.
Csatolmányok
IMG_20200624_093730.jpg
IMG_20200624_093730.jpg (634.16 KiB) Megtekintve 2014 alkalommal

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

@viri

"...valószínűleg nagyon mások lehetnek az elvárásaink, és az igényeink a sztereó zenehallgatással szemben... ez egy ilyen hobbi, ami meg nekem már Kánaán, a másiknak még lófütty."

Ez a fórumozás és tesztek/blogok "csapdája". Ezzel :rolleyes: kéne kövér nyomtatott betűvel kitapétázni az elménket. Aki olvasgat, online tájékozódik, más valaki 'jelen pillanati élményét' fogadja be, ami legyünk őszinték szinte semmit nem árul el arról, hogy a mi kis rendszerünk/anyagi körülményünk/igényünk/hallásunk kapcsán mit is jelentene... Utólag már persze okosabbak vagyunk.
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 18:52
Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika. Abban is biztos vagyok, ennek a kistesónak digit audió vonala is kevésbé kiépített mint a UHD2000-é. Akár hogy is szerepel, ezzel nem fogom kiváltani a mostani 851N digit forrásomat. Ha valami meglepőt tapasztalok +/-, akkor majd leírom.
Csak a márnakév azonos, a Z9 audio és tápegység felépítése teljesen más, mint az UHD2000 esetében.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

fapaci írta:
2020.06.23., kedd 18:36
istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 17:06
Egy video média player ilyen könnyen fölé került :quetionmark:
Én ezt nem így élem meg. A P6 elsősorban egy kitűnő előerősítő, ez azonnal egyértelművé válik, ahogy belekukkantunk a készülékbe. D/A fokozatot szerintem csak a piaci nyomás és a divathullám miatt tettek bele, emiatt már a vásárlásakor tudtam, hogy idővel kell majd hozzá párosítanom egy konvertert is. Persze nem gagyizták el, a TEAC DAC szintjét könnyedén megugrotta így is, de a Zidoo analóg kimenetéről hajtva kimondottan remekel.
Holnap lepróbálom hangra, csöves rendszer környezetben a Zidoo kistesót Z9S-et. Ennek nincs analóg kimenete, csak HDMI és optika. Abban is biztos vagyok, ennek a kistesónak digit audió vonala is kevésbé kiépített mint a UHD2000-é. Akár hogy is szerepel, ezzel nem fogom kiváltani a mostani 851N digit forrásomat. Ha valami meglepőt tapasztalok +/-, akkor majd leírom.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

viri írta:
2020.06.23., kedd 16:53
Még egyszer ne haragudj az őszinte szavakért, abszolút nem sértésnek szánom, ez egy ilyen hobbi, ami meg nekem már Kánaán, a másiknak még lófütty.
Nincs gond. Sokat beszélgettünk már, tudjuk, hogy mást keresünk. Voltam is nálad, az nem az én rendszerem. Ráadásul nálam továbbra is érvényes a 2 milliós felső korlát, amit nem vagyok hajlandó túllépni, ez pedig eleve más hozzáállást követel.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2020.06.23., kedd 17:06
Egy video média player ilyen könnyen fölé került :quetionmark:
Én ezt nem így élem meg. A P6 elsősorban egy kitűnő előerősítő, ez azonnal egyértelművé válik, ahogy belekukkantunk a készülékbe. D/A fokozatot szerintem csak a piaci nyomás és a divathullám miatt tettek bele, emiatt már a vásárlásakor tudtam, hogy idővel kell majd hozzá párosítanom egy konvertert is. Persze nem gagyizták el, a TEAC DAC szintjét könnyedén megugrotta így is, de a Zidoo analóg kimenetéről hajtva kimondottan remekel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2020.06.23., kedd 18:40-kor.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

viri írta:
2020.06.23., kedd 16:53

Hát az akkora csalódás volt számomra, egy olyan műanyag hang, az akkori öreg AN dacom mellett is, hogy alig hittem el. És akkor azt hiszem helyére került valami. Nehogy megharagudj rám fapaci, tényleg bírlak, imádom a szakmaiságodat, sőt a stílusodat is szeretem, de akkor én azt a következtetést vontam le, hogy valószínűleg nagyon mások lehetnek az elvárásaink, és az igényeink a sztereó zenehallgatással szemben. Biztos, mint ahogy írod, jobb lehet ez a médialejátszó a luxor pc+parasound előfokba épített dacnál, de a teaces kalandom után nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy sokunk ingerküszöbét elérné ez a médiajátszó (hangban).
Micsoda véletlen. Talán egy évvel faló TEAC ajánlása cikk előtt volt alkalmam a szóban forgó TEAC-ot fülessel jól meghallgatni. Tetszett a sok funkció, komoly megépítés. Egy baj volt vele nekem akkor, nem volt a hangjában semmi ami oda tapasztott volna. Ezzel szemben volt egy másik játékos hallgatás hasonlításban, egy filléres, kevés opcióval bíró USB féltenyérnyi AT füles kütyü, nem volt azon semmi kijelző, tekerentyű, nem tudott 24b/192k zenét és DSD-t sem, de annak hangja nekem akkor elragadó volt. Ár/hangérték? leírtam.
/Ezt akkoriban nem akartam leírni, mert ugye amit én ott, akkor, egyedi és szubjektív ... meg egyébként is, negatív tapasztalatot nem szeretünk leírni/

Aztán nehogy Parasound P6 is belecsússzon ebbe a gödörbe :) Egy video média player ilyen könnyen fölé került :quetionmark:

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: viri »

wittao írta:
2020.06.22., hétf. 22:47
-KP- írta:
2020.06.22., hétf. 22:27
fapaci írta:
2020.06.22., hétf. 20:26
Mire képes egy modern media player a kihegyezett audio PC-vel szemben? 24 év audio PC-s zenehallgatás után eljött a korszakváltás ideje? Házilagos tuningolással, szükségmegoldásokkal, varázsigék mormolásával meddig tarthatjuk a tempót a professzionális fejlesztőkkel szemben?

Ajánlom figyelmetekbe új cikkemet: Zidoo UHD2000 media player

Zidoo front 3.jpg
Ez mind szép és jó, hogy képminőségben leverte a luxor pc-t az integrált intel grafikus vezérlőjével. Ami még csak meg se közelíti egy drága dedikált vga kártya minőségét teljesen kimaxolt madvr mellett. Szóval én nem temetném a pc-ket
Ugyanezt irtam vissza a masik forumon is, hogy azert egy Intel XYZ integralt grafikus valamitol sokat nem nagyon lehet remelni. Nekem a Vega11 koszonom szepen megteszi, de nem a HTPC-ket kezdem temetni, ha latok egy az enyemnel jobb kepet produkalo masinat.
Jó cikk, én minden szavát elhiszem. Ami miatt nem indul be nálam a kíváncsiság, az az a korábbi élményem, amikor meghallgattam itthon a fapaci által évekig hallgatott Teac dacját. Akkoriban xlr ki-bemenetes dacot kerestem a frissen vásárolt ATC - hez, és olyan ízesen írt róla annó, és ami a szememben még nagyobb ajánlás, ha valaki cserebere nélkül éveken át elégedetten hallgat és jónak tart valamit. Hát az akkora csalódás volt számomra, egy olyan műanyag hang, az akkori öreg AN dacom mellett is, hogy alig hittem el. És akkor azt hiszem helyére került valami. Nehogy megharagudj rám fapaci, tényleg bírlak, imádom a szakmaiságodat, sőt a stílusodat is szeretem, de akkor én azt a következtetést vontam le, hogy valószínűleg nagyon mások lehetnek az elvárásaink, és az igényeink a sztereó zenehallgatással szemben. Biztos, mint ahogy írod, jobb lehet ez a médialejátszó a luxor pc+parasound előfokba épített dacnál, de a teaces kalandom után nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy sokunk ingerküszöbét elérné ez a médiajátszó (hangban).
Még egyszer ne haragudj az őszinte szavakért, abszolút nem sértésnek szánom, ez egy ilyen hobbi, ami meg nekem már Kánaán, a másiknak még lófütty. Pedig egyébként milyen jó lenne 330-ból megúszni mindenestől, de én valahogy nem tudok hinni benne.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: st81 »

Szívesen Pooli, remélem elégedett leszel a kiválasztottal. A meghallgatást semmiképpen se hagyd ki.
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

fapaci írta:
2020.06.22., hétf. 20:26
Mire képes egy modern media player a kihegyezett audio PC-vel szemben? 24 év audio PC-s zenehallgatás után eljött a korszakváltás ideje? Házilagos tuningolással, szükségmegoldásokkal, varázsigék mormolásával meddig tarthatjuk a tempót a professzionális fejlesztőkkel szemben?

Ajánlom figyelmetekbe új cikkemet: Zidoo UHD2000 media player

Zidoo front 3.jpg
Ez mind szép és jó, hogy képminőségben leverte a luxor pc-t az integrált intel grafikus vezérlőjével. Ami még csak meg se közelíti egy drága dedikált vga kártya minőségét teljesen kimaxolt madvr mellett. Szóval én nem temetném a pc-ket

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: supravox »

audioline írta:
2020.06.22., hétf. 21:30
fapaci írta:
2020.06.22., hétf. 20:26
Mire képes egy modern media player a kihegyezett audio PC-vel szemben? 24 év audio PC-s zenehallgatás után eljött a korszakváltás ideje? Házilagos tuningolással, szükségmegoldásokkal, varázsigék mormolásával meddig tarthatjuk a tempót a professzionális fejlesztőkkel szemben?

Ajánlom figyelmetekbe új cikkemet: Zidoo UHD2000 media player

Zidoo front 3.jpg
Bizony. Hát ez a nap is eljött... :smile29:

Fapacinál...
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

fapaci írta:
2020.06.22., hétf. 20:26
Mire képes egy modern media player a kihegyezett audio PC-vel szemben? 24 év audio PC-s zenehallgatás után eljött a korszakváltás ideje? Házilagos tuningolással, szükségmegoldásokkal, varázsigék mormolásával meddig tarthatjuk a tempót a professzionális fejlesztőkkel szemben?

Ajánlom figyelmetekbe új cikkemet: Zidoo UHD2000 media player

Zidoo front 3.jpg
Bizony. Hát ez a nap is eljött... :smile29:
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mire képes egy modern media player a kihegyezett audio PC-vel szemben? 24 év audio PC-s zenehallgatás után eljött a korszakváltás ideje? Házilagos tuningolással, szükségmegoldásokkal, varázsigék mormolásával meddig tarthatjuk a tempót a professzionális fejlesztőkkel szemben?

Ajánlom figyelmetekbe új cikkemet: Zidoo UHD2000 media player
Zidoo front 3.jpg
Zidoo front 3.jpg (86.81 KiB) Megtekintve 2329 alkalommal

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Pooli1971 írta:
2020.06.22., hétf. 15:31

Igen, Köszönöm! Csak az AE végű a jó mert úgy nézetem csak ez a legújabb tudja a Master ás MQA kezeléseket a Tidal-on!
Habár pont ma beszéltem egy kollégával aki azt mondta az Ő lejátszója tudja de soha nem hallgat olyat mivel a régi bevált DAC-ja /ami igen magas minőségű/ ezt nem játsza le, csak az általam megvenni kívánt lejátszója, amit Ő a kedvenc és nagyon szép hangú DAC-ja nélkül soha nem hallgatna! :rolleyes:
És lehet, hogy Neki van igaza! Sőt

Köszi!
Jogosak ezek is!
Csak ezzel a "számháborúsdival" az a bajom hogy hiaba a készülék ami tudja ezt meg azt ha én főként olyan zenéket hallgatok amik max hifi minőségben vannak fent.
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 241
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

alto írta:
2020.06.22., hétf. 15:13
Pooli1971 írta:
2020.06.22., hétf. 15:05
wittao írta:
2020.06.20., szomb. 01:04

Sziam

az N50AE lenne az én választásom. RCA-val bekötöd az AVR analóg IN-be és minden szolgáltatást élvezel. Később pedig lehet egy másik erősítőt teszel mögé, ha még jobban ki akarod élvezni a dolgot. Sokkal jövőbemutatóbb az N50AE mindhárom másiknál.

Üdv,
W

Magam részéről azt ajánlanám.
Szia Wittao!

Hú nagyon színpatikus a tanácsod ez a libling márkám, eddig csak ilyenjeim voltak, persze nyilván meg kell tanulnom, hogy ne ragaszkodjak a szokásaimhoz és váltsak néha, főleg ebben a kérdésben, mert többen is javasolták.
A kistestvéréről a 30-ról letettem mert az semmivel nem tud többel, legfeljebb ugye szoftveresen mint az én AVR-m.
Viszont ez a legdrágább a felsorolásomban. Ahogy St-nek is írtam meg kell valahol hallgatnom, na ezen dolgozom vagy ha bármilyen fantasztikus ajánlat bejön itt a fórumon akkor rácsapok vakon egy használtra!
Még egyszer köszi a tanácsot,

Üdv.: Pooli
A használt Pioknál érdemes odafigyelni, volt ebből N-50, N-50A és legutolsó az N-50Ae. Nem mindegy melyiket veszed.
Igen, Köszönöm! Csak az AE végű a jó mert úgy nézetem csak ez a legújabb tudja a Master ás MQA kezeléseket a Tidal-on!
Habár pont ma beszéltem egy kollégával aki azt mondta az Ő lejátszója tudja de soha nem hallgat olyat mivel a régi bevált DAC-ja /ami igen magas minőségű/ ezt nem játsza le, csak az általam megvenni kívánt lejátszója, amit Ő a kedvenc és nagyon szép hangú DAC-ja nélkül soha nem hallgatna! :rolleyes:
És lehet, hogy Neki van igaza! Sőt

Köszi!
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Pooli1971 írta:
2020.06.22., hétf. 15:05
wittao írta:
2020.06.20., szomb. 01:04
Pooli1971 írta:
2020.06.16., kedd 11:24
Sziasztok!
Tanácsot kérnék, Tőletek. Szeretnék venni egy audió lejátszót.
Esélyes berendezések :
Onkyo NS 6130 ill. 6170
Pioneer N-30 AE, ill. 50AE
Amit mögé kötnék valószínűleg RCA kábellel az egy Pioneer VSX-LX 303. /Tudom AVR......nem is komoly/
szeretem a hangját általában Ext.Stereóban hallgatok zenét 7.1.2 rendszerben.
Leginkább TIDAL hallgatásra használnám. Van az AVR-nek is TIDAL Streaming-je, de kicsit egyszerű nem látom
csak a lejátszás kezdetekor, hogy melyek a normál Hi-Fi és melyek a Master lemezek/48kHz/24bit nálam/,
nem is hozza a Master /blokkot/ külön. Ezeket én szeretném látni a MQA-ról nem is beszélve, amit nálam sokkal
White fülűbbek szerint esetleg látni fogok hallani nem, ezen az AVR-en. :rolleyes: Érdekes ha Apple Tv appjával hallgatom
/és nézem/ a TIDAL-t én akkor is vélek felfedezni különbséget a Hi-Fi és a Master között. Az AVR-n streamelve is.
Ebben bízok, ha egy profibb lejátszó és DAC dolgozik az erősítőm előtt a lehetőségeimhez mérten még szebb lesz a hang
és nagyobb a tér. :smile29:
A Dolby Atmos zenei blokk pedig szerintem külön érdekes az Apple Tv-n /nekem tetszik/ remélem lesznek majd
igazán jó zenék is, de hangzásban én találok olyat ami nagyon tetszik. Most nem ide tartozik.

Tehát nézegettem ezt a 4 lejátszót, amivel az általam kívánt fájlokat le tudom játszani a TIDAL-ról. Az Onkyo
nagyon tetszik a 6130 már 100 ezer körül megszerezhető /talán de 150 ért biztos/ annyival tartom számomra
megfelelőbbnek mint a 6170-es, mert DAB-ra és FM rádióra nincs most szükségem /egy részét az AVR is tudja/
de különbség még a DAC és a zajszűrés ha jól sillabizáltam ki a dolgokat
6130 : AKM prémium AK4452 768 kHz / 32-bites DAC és VLSC zaj eltávolítás /szűrés/
6170 : AKM prémium AK4490 zászlóshajó 768 kHz / 32 bites DAC DIDRC szűrő
A különbség még a Digi kimeneteknél van az előbbin csak Koaxiális van, mivel a DAC-ját is használnám nekem....
igazából nem is kell.
Ez utóbbit úgy láttam a Német Médiából 500.-€ körül meg tudnám rendelni
A Pioneer-oknál a kisebbik ugyan azt a DAC-ot használja mint az AVR, de ettől függetleül RCA-n szólhat jobban?!
A Nagyobbiknak ami különben szimpatikus, elég húzós az ára és ahhoz képest a szép kijelzőjén kívül szerintem
a DAC ja is gyengébb/Onkyo-hoz képest/ :384 kHz/32-bit viszont 4ch Parallel Drive with SABRE32 Ultra DAC (ES 9016S)
A zajszűrés : Digital Filter with 3 Modes (SHARP/SLOW/SHORT )
Akinek van Onkyo-ja milyen a távvezérlő app-ja azon belül a TIDAL elérés?
Lehet érdemesebb egy kicsit komlyabbat ha mégis egyszer cserélődik az AVR. Habár nem tervezem!
De mindegyik tudja a MQA, Master lejátszást ami nekem most fontos!
Ha valakinek ötlete van szívesen fogadom!
Szép napot Nektek!
Sziam

az N50AE lenne az én választásom. RCA-val bekötöd az AVR analóg IN-be és minden szolgáltatást élvezel. Később pedig lehet egy másik erősítőt teszel mögé, ha még jobban ki akarod élvezni a dolgot. Sokkal jövőbemutatóbb az N50AE mindhárom másiknál.

Üdv,
W

Magam részéről azt ajánlanám.
Szia Wittao!

Hú nagyon színpatikus a tanácsod ez a libling márkám, eddig csak ilyenjeim voltak, persze nyilván meg kell tanulnom, hogy ne ragaszkodjak a szokásaimhoz és váltsak néha, főleg ebben a kérdésben, mert többen is javasolták.
A kistestvéréről a 30-ról letettem mert az semmivel nem tud többel, legfeljebb ugye szoftveresen mint az én AVR-m.
Viszont ez a legdrágább a felsorolásomban. Ahogy St-nek is írtam meg kell valahol hallgatnom, na ezen dolgozom vagy ha bármilyen fantasztikus ajánlat bejön itt a fórumon akkor rácsapok vakon egy használtra!
Még egyszer köszi a tanácsot,

Üdv.: Pooli
A használt Pioknál érdemes odafigyelni, volt ebből N-50, N-50A és legutolsó az N-50Ae. Nem mindegy melyiket veszed.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 241
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

wittao írta:
2020.06.20., szomb. 01:04
Pooli1971 írta:
2020.06.16., kedd 11:24
Sziasztok!
Tanácsot kérnék, Tőletek. Szeretnék venni egy audió lejátszót.
Esélyes berendezések :
Onkyo NS 6130 ill. 6170
Pioneer N-30 AE, ill. 50AE
Amit mögé kötnék valószínűleg RCA kábellel az egy Pioneer VSX-LX 303. /Tudom AVR......nem is komoly/
szeretem a hangját általában Ext.Stereóban hallgatok zenét 7.1.2 rendszerben.
Leginkább TIDAL hallgatásra használnám. Van az AVR-nek is TIDAL Streaming-je, de kicsit egyszerű nem látom
csak a lejátszás kezdetekor, hogy melyek a normál Hi-Fi és melyek a Master lemezek/48kHz/24bit nálam/,
nem is hozza a Master /blokkot/ külön. Ezeket én szeretném látni a MQA-ról nem is beszélve, amit nálam sokkal
White fülűbbek szerint esetleg látni fogok hallani nem, ezen az AVR-en. :rolleyes: Érdekes ha Apple Tv appjával hallgatom
/és nézem/ a TIDAL-t én akkor is vélek felfedezni különbséget a Hi-Fi és a Master között. Az AVR-n streamelve is.
Ebben bízok, ha egy profibb lejátszó és DAC dolgozik az erősítőm előtt a lehetőségeimhez mérten még szebb lesz a hang
és nagyobb a tér. :smile29:
A Dolby Atmos zenei blokk pedig szerintem külön érdekes az Apple Tv-n /nekem tetszik/ remélem lesznek majd
igazán jó zenék is, de hangzásban én találok olyat ami nagyon tetszik. Most nem ide tartozik.

Tehát nézegettem ezt a 4 lejátszót, amivel az általam kívánt fájlokat le tudom játszani a TIDAL-ról. Az Onkyo
nagyon tetszik a 6130 már 100 ezer körül megszerezhető /talán de 150 ért biztos/ annyival tartom számomra
megfelelőbbnek mint a 6170-es, mert DAB-ra és FM rádióra nincs most szükségem /egy részét az AVR is tudja/
de különbség még a DAC és a zajszűrés ha jól sillabizáltam ki a dolgokat
6130 : AKM prémium AK4452 768 kHz / 32-bites DAC és VLSC zaj eltávolítás /szűrés/
6170 : AKM prémium AK4490 zászlóshajó 768 kHz / 32 bites DAC DIDRC szűrő
A különbség még a Digi kimeneteknél van az előbbin csak Koaxiális van, mivel a DAC-ját is használnám nekem....
igazából nem is kell.
Ez utóbbit úgy láttam a Német Médiából 500.-€ körül meg tudnám rendelni
A Pioneer-oknál a kisebbik ugyan azt a DAC-ot használja mint az AVR, de ettől függetleül RCA-n szólhat jobban?!
A Nagyobbiknak ami különben szimpatikus, elég húzós az ára és ahhoz képest a szép kijelzőjén kívül szerintem
a DAC ja is gyengébb/Onkyo-hoz képest/ :384 kHz/32-bit viszont 4ch Parallel Drive with SABRE32 Ultra DAC (ES 9016S)
A zajszűrés : Digital Filter with 3 Modes (SHARP/SLOW/SHORT )
Akinek van Onkyo-ja milyen a távvezérlő app-ja azon belül a TIDAL elérés?
Lehet érdemesebb egy kicsit komlyabbat ha mégis egyszer cserélődik az AVR. Habár nem tervezem!
De mindegyik tudja a MQA, Master lejátszást ami nekem most fontos!
Ha valakinek ötlete van szívesen fogadom!
Szép napot Nektek!
Sziam

az N50AE lenne az én választásom. RCA-val bekötöd az AVR analóg IN-be és minden szolgáltatást élvezel. Később pedig lehet egy másik erősítőt teszel mögé, ha még jobban ki akarod élvezni a dolgot. Sokkal jövőbemutatóbb az N50AE mindhárom másiknál.

Üdv,
W

Magam részéről azt ajánlanám.
Szia Wittao!

Hú nagyon színpatikus a tanácsod ez a libling márkám, eddig csak ilyenjeim voltak, persze nyilván meg kell tanulnom, hogy ne ragaszkodjak a szokásaimhoz és váltsak néha, főleg ebben a kérdésben, mert többen is javasolták.
A kistestvéréről a 30-ról letettem mert az semmivel nem tud többel, legfeljebb ugye szoftveresen mint az én AVR-m.
Viszont ez a legdrágább a felsorolásomban. Ahogy St-nek is írtam meg kell valahol hallgatnom, na ezen dolgozom vagy ha bármilyen fantasztikus ajánlat bejön itt a fórumon akkor rácsapok vakon egy használtra!
Még egyszer köszi a tanácsot,

Üdv.: Pooli
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Avatar
Pooli1971
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 286
Csatlakozott: 2019.03.26., kedd 14:00
Értékelés: 241
Tartózkodási hely: Szarvas

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Pooli1971 »

st81 írta:
2020.06.19., pén. 21:53
Kedves Pooli!

Véleményem szerint első körben el kellene dönteni, hogy 1-2 éven belül vennél-e sztereó erősítőt a házimozi mellé?
Ha igen, akkor érdemes lehet a keresett készülékek drágább verzióját megvenni.
Ha nem, akkor - ez szigorúan az én véleményem - az erősítődet nézve ezeknél olcsóbb hálózati lejátszóval is boldog lehetsz, mert nem biztos hogy hangban kiadja a különbséget, hogy két vagy háromszázezres lejátszót kötsz a háromszázezres házimozi-erősítőhöz.
Ebben az esetben akár a korábban többször említett bluesound is jó lehet.
Ha mindenképpen az általad említett két márka közül szeretnél választani, akkor nyalábold fel az erősítőd és menj el olyan kereskedőhöz, ahol mindkettőt meg tudod hallgatni. Még két dolog: az, hogy milyen csippel felszerelt, nem garancia a jobb vagy rosszabb hangra, illetve a márka irányító szoftverét mindenképpen érdemes alaposan tesztelni.
Sok sikert a választáshoz!
Szia St!

Köszönöm a válaszod!

Tökéletesen egyetértek minden szavával! Persze, hogy nem tervezem a Stereo erősítő vásárlást, most vettem nem rég új AVR-t. De mivel csak jobb minőségű terméket szeretnék venni mint ami van, így majd ha hazaviszem és meghallgatom az AVR-rel, na majd akkor igen, akkor fogok akarni stereó erősítőt venni ! :rolleyes:
Félretéve a viccet /ami nem is vicc/ meg kéne hallgatnom a cuccokat, ez most eddig a "nagy Hapci" miatt nem ment, de
szeretném nagyon, persze nem fogom a saját erősítőmet vinni, mert nem az a típus vagyok aki egy ilyennel beállít egy boltba, hogy jöttem......
Legfeljebb átmegyek Kecskemétre a Mekkába és ha ott foglalkoznak velem, egy ottani AVR-rel megpróbálok hallgatni és leszűrni valamilyen tapasztalatot.
Az irányító szoftverek után megpróbálok maximálisan utánaolvasni, de hatalmas a szórás véleményekben, persze kaptam már innen a fórumról is segítséget egy kollégától aki az Onkyo ügyében tudott segíteni!
A Bluesoundról is olvastam, hideget-meleget, biztosan nem rossz, de nagy előrelépés nem lenne, viszont szintben pont illeszkedne a mostani felszerelésemhez. Szimpatikus gép!
Ma is lecsúsztam egy jó vételről itt a fórumon, igaz az egy újabb márka lett volna Coktail Audio N15

Köszi, hogy segítettél,
Üdv.: Pooli
Onkyo NS-6170 > Hydra Next Nano > Destiny DC 222T Mk II Hybrid >Hydra Next H.R.C Graphene > KEF R 500 Tápkábelek Hydra Next és Colossus. Biztik szintén Józsitól. Éjszaka : Redmi Note 11 PRO - Dragonfly Cobalt - vagy Bluesound nod 2i - Sennheiser HD 58X - Helot 2x headphone tube amp

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5858
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Na igen, "meggyőzni" sértődöttségből nem nagyon lehet, személyes támadásként beállítani mindent, ami egy működési elvet kérdőjelez meg, nem lehet, süket dumával, mint a hangfrekvenciát vivő elektronok a keskeny egyenes utakat szeretik, szintén nem lehet. De! Nincs is szükség semmilyen meggyőzésre. A megfelelő műszaki tartalommal, konstans kiváló építési minőséggel, normális garanciával értékesített termékeknek erre nincs is szükségük, de még a készítőjüknek sem. Akiket a termék maga nem győz meg, azokkal tényleg kár foglalkozni, nem lehet mindenkinek megfelelni és nem is kell. Hogy hol lehet ezt mégis elrontani? Hát ha úgy beszélünk az esetleges kétkedőkkel, ahogy mi se szeretjük, ha velünk beszélnek. És ettől lehet hogy sok más érdeklődőt is elveszítünk, akik csak olvasnak. Persze megint másoknak meg épp ez kelti fel az érdeklődését, igaz Rudi bácsi? :rolleyes:
Víktor szerintem jó irányban nagyot változott. :smile53:
Menyus pedig anno a pl vf kapcsán nem beleállt a kérdésbe, hanem felajánlotta, hogy a családom, kocsikulcsom, személyes adataim letétbe helyezése nélkül kipróbáljam, ha szeretném.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: cables »

wittao írta alább:
...itt a fórumon, FB-on, egyéb portálokon a leghangosabb szkeptikusok és bizonyítási kényszeres emberek, nevezzük őket "meggyőzendők"-nek azok, akiknek sem vásárlási, sem egyéb más szándékuk nincsen az adott termékkel kapcsolatosan. ...

Ez 100%-ig igaz!!! És ezeket abszolut nem kell meggyőzni. Ezek szórakoznak, kavarnak, offolnak, szándékosan idegelnek másokat.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”