A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Hálózati audio lejátszók

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.02.18., kedd 20:06

Az új Luminok elérhetők már?

Még nem.

A legutolsó információ, hogy véglegesíteni kell a szállítási dátumokat és az árakat.

Egyelőre az eredeti típus rendelhető. Idén már 3 db-nál tarunk. Pedig ez az év eleje nagyon.

Amúgy nagyon várjuk őket - más is. Többen várólistára tették az új gépeket. 

NTX
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 98

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: NTX » 2014.02.18., kedd 20:02

Van.

Az új Luminok hamarosan gyártásba kerülnek és elérhetők lesznek.

Nagyon biztató, hogy a Lumin D1 kb. fele annyiba fog kerülni, mint a mostani Lumin. A T1 is olcsóbb lesz a mostaninál.

Az új zászlóshajó, az S1 viszont drágább lesz.

Az új Luminok elérhetők már?

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.02.15., szomb. 15:28

Azért kíváncsi lennék józanul vajon miket írna   bocs.gif

Ha jozan lennek,ezt a kepet kuldenem!!

rubidium master clock

post-30291-0-15887000-1392474530_thumb.jpg

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 150

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2014.02.15., szomb. 12:15

Szerintem nem ez lenne a probléma. Annak idején mikor vettem azt írták, hogy elég lassúan kezeli az USB-t. Azóta biztos javult valamennyit a dolog, de több GB zenét kellene kezelnie. Amúgy le is cserélném a jelenlegit TP Link TL-WR1043ND, ha lenne egy alternatíva.

A mostani erősebb hardverre épülő routerek egész normális sebességgel kezelik az USB2 -t,

de a Linn DS-eknek tudtommal nem elég hogy a hálózaton ott legyen a tartalom, kell hogy fusson valahol a hálózatban egy kiszolgáló program mint pl a twonky, vagy minimserver ami eléri a routerre kötött USB tároló tartalmát.

különben a kinsky sem fogja látni azt, azaz egyáltalán nem tudod lejátszani ami rajta van, még akadozva sem.

Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jayjay » 2014.02.14., pén. 12:46

van a routereden UPNP kiszolgáló program az USB porthoz? szerintem a Linn anélkül nem fogja látni...

Szerintem nem ez lenne a probléma. Annak idején mikor vettem azt írták, hogy elég lassúan kezeli az USB-t. Azóta biztos javult valamennyit a dolog, de több GB zenét kellene kezelnie. Amúgy le is cserélném a jelenlegit TP Link TL-WR1043ND, ha lenne egy alternatíva.

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2014.02.14., pén. 12:19

Használ valaki routerre USB-n rákötve vinyót? Arra gondoltam, hogy a zenéimet rákötném a routerra , megspórolva evvel a NAS-t és így hallgatni egy Linn hálózati lejátszóval.

van a routereden UPNP kiszolgáló program az USB porthoz? szerintem a Linn anélkül nem fogja látni...

Jayjay
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 2

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Jayjay » 2014.02.14., pén. 12:07

Használ valaki routerre USB-n rákötve vinyót? Arra gondoltam, hogy a zenéimet rákötném a routerra , megspórolva evvel a NAS-t és így hallgatni egy Linn hálózati lejátszóval.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 433

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 » 2014.02.03., hétf. 23:20

Olyan hogy "USB Audio csatlakozás" tudtommal nincsen szabványosítva, az USB-Audio csak egy protokoll,

ami USB felületen működik, ezért a kérdéses eszköz gyártójának a support-ját érdemes kérdeznied hogy ez alatt milyen korlátozást értenek az adott termék esetén. Jellemzően egyébként a leadott áram szokott korlátos lenni, illetve a használhatóság, azaz jelen esetben vélhetően csak USB Audio protokollal kommunikáló I/O eszközök köthetőek arra a csatlakozóra...

Köszönöm.

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2014.02.03., hétf. 19:25

Olyan hogy "USB Audio csatlakozás" tudtommal nincsen szabványosítva, az USB-Audio csak egy protokoll,

ami USB felületen működik, ezért a kérdéses eszköz gyártójának a support-ját érdemes kérdeznied hogy ez alatt milyen korlátozást értenek az adott termék esetén. Jellemzően egyébként a leadott áram szokott korlátos lenni, illetve a használhatóság, azaz jelen esetben vélhetően csak USB Audio protokollal kommunikáló I/O eszközök köthetőek arra a csatlakozóra...

Valaki esetleg tudja a választ? :quetionmark:

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 » 2014.01.31., pén. 18:15

Az USB AUDIO kimenet az miben tér el a többi USB -től? Gondolok itt pl: az Aurender X100-as készülékekre amin csak ez a kimenet van.

Valaki esetleg tudja a választ? :quetionmark:

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2014.01.31., pén. 10:31

Nem csak az avx fórumot tisztelii meg a stílusával, érdemes elolvasni:

http://www.computeraudiophile.com/f20-buy-and-sell-audio-and-computer-components-no-dealers/handcrfted-audiophile-linear-power-supply-kenneth-lau-19040/

Szép natív angollal kijelenteni egy szakmai fórumon hogy ismeri a kínai kultúrát :D csak azért mert nem állnak le vele vitatkozni... LOL... Ezek alapján én még olcsón megúsztam itt a vacak tápommal :D

ifa
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 5

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ifa » 2014.01.31., pén. 10:20

Emlékeztet valakire ez a janogyerek  31_1_21.gif

Pedig még csak nem is láttam.

Azért kíváncsi lennék józanul vajon miket írna   bocs.gif

tothn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 244

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tothn » 2014.01.31., pén. 10:06

Emlékeztet valakire ez a janogyerek  31_1_21.gif

Pedig még csak nem is láttam.

PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1000

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 » 2014.01.31., pén. 09:46

Oké, ha van tapasztalatod, de azért szerényebben,akkor is megértjük....

HANG : Tidal--OPPO 103D Fidelity Audio Reference Upgrade---LINN Kisto Pre Amp---Madrigal Audio CZ-Gel1 XLR Cable----Speaker: Dyno Esotar-SS Revelator Activ Speaker-Power Kábelek:Audio Note L—-Emanation Audio Reference 300---Füles :HD 600---

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.01.28., kedd 21:03

4 ev tapasztalat mondja most ezt:b a zd at a kulfoldit,ulj be egy Bentley be es gyorsan huzd el a csikot!!

asszem gyerekek ti most jottetek le a falvedorol!!!

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.01.28., kedd 20:42

A Hong Kongi sarga majmoknak meg lehet totem oszlopot allitani,mert ez olyan trendi!!

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.01.28., kedd 20:24

Kesves Janó,

a füledet a fejedről kellene letépni, nem a matricát erről :P

Az nagyon jó hogy mindenről van véleményed, de még csak nem is az a trafó van benne amit beraktál ide, az h kerek, ezüstös színű, és drótok lógnak ki belőle még nem jelent semmit, de ráadásul ami táp HG-nál járt, az egyedi igények alapján készült darab, más kasztniban, SP-OCC, -még véletlen sem litze- drótból tekert, impregnált, és kiöntött trafók vannnak fekete árnyékoló fazekakban...

kedves menyus!nyald csak a keleti barataim farkat,te ettol nem leszel se tobb,se kevesebb!!!litze drotbol eleve nem tekerek trafot,de mindegy!!viszont a trafo itt 22ezer ft ba kerul,ebbol az arbol megtekerem csak neked full ezustbol!!

IamMenyus
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: IamMenyus » 2014.01.25., szomb. 18:22

Kesves Janó,

a füledet a fejedről kellene letépni, nem a matricát erről :P

Az nagyon jó hogy mindenről van véleményed, de még csak nem is az a trafó van benne amit beraktál ide, az h kerek, ezüstös színű, és drótok lógnak ki belőle még nem jelent semmit, de ráadásul ami táp HG-nál járt, az egyedi igények alapján készült darab, más kasztniban, SP-OCC, -még véletlen sem litze- drótból tekert, impregnált, és kiöntött trafók vannnak fekete árnyékoló fazekakban...

AA HG kellemes meglepetesebol adodoan rendeltem ebbol a trafobol,mivel a konverterhez egy nagyon egyszerut hasznalok,es szeretnem kiproballni.(az elektronika is nagyon fontos,tudom)Regota hajtom mar az ezustozott occ drotokat.Van is a csoves erositomben (acrolink)es az i2s kabelemet is ebbol csinaltam.Egyszeruen fantasztikus.Amennyibe kerult az is.Eleg draga volt.Litz szerkezetu kabel.Szoval ha a trafot szeretnenk megtekerni ezustozott occ bol,egyreszt nem talalni hozza kabelt,ha van is,az nem occ csak ofc.Tehat a hong kongi tapos gyerektol elso korben kernek egy tanusitvanyt a hasznalt vezetorol.De lehet johiszemu volt ,ezert inkabb hagyjuk!!!Ennyi penzbol nem kapsz occ t!!!Csak a matricat kell letepni a taprol,es maris rendben van!!!!

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 » 2014.01.25., szomb. 12:14

Az USB AUDIO kimenet az miben tér el a többi USB -től? Gondolok itt pl: az Aurender X100-as készülékekre amin csak ez a kimenet van.

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.01.24., pén. 14:38

AA HG kellemes meglepetesebol adodoan rendeltem ebbol a trafobol,mivel a konverterhez egy nagyon egyszerut hasznalok,es szeretnem kiproballni.(az elektronika is nagyon fontos,tudom)Regota hajtom mar az ezustozott occ drotokat.Van is a csoves erositomben (acrolink)es az i2s kabelemet is ebbol csinaltam.Egyszeruen fantasztikus.Amennyibe kerult az is.Eleg draga volt.Litz szerkezetu kabel.Szoval ha a trafot szeretnenk megtekerni ezustozott occ bol,egyreszt nem talalni hozza kabelt,ha van is,az nem occ csak ofc.Tehat a hong kongi tapos gyerektol elso korben kernek egy tanusitvanyt a hasznalt vezetorol.De lehet johiszemu volt ,ezert inkabb hagyjuk!!!Ennyi penzbol nem kapsz occ t!!!Csak a matricat kell letepni a taprol,es maris rendben van!!!!

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.01.24., pén. 08:50

Addig is néhány friss élményem.

Egyik kedves fórumtársunk rendelt egy szuper tápot a Lumin-jához.

Pár napra kölcsön adta, hogy kipróbáljam.

Meg kell mondjam, minden centet megér az új táp. A dinamika még nagyobb lett, a hang még simább, de a felbontása is megnőtt, frekvencia sáv két vége kiterjedtebbé vált.

Hatalmas élmény volt. Sajnos ma vissza kellett adnom.

Néhány info a tápról a Computer Audiophile Lumin topikjából:

http://www.computeraudiophile.com/f22-networking-networked-audio-and-streaming/lumin-audiophile-network-music-player-14280/index14.html

Ezt a trafot rakja bele,korrekt aron is adja.

post-30291-0-55365700-1390549797_thumb.jpg

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 285

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 » 2014.01.23., csüt. 21:40

Köszöm urak, mindenképp megbújom őket!

Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC(diy)"By fpalotás"
Digitális: Marantz CD-10
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon elő-végerősítő, Heed Canamp
Hangsugárzó: Martin Logan Purity, AKG Q701
Kábelek: Kimber Hero, Kimber Monocle X

suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 153

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suprnova » 2014.01.23., csüt. 21:36

Én a francia qobuz.com ról vásárolok ua.-a hi res anyagok találhatóak meg mint a hiresaudio-n csak itt olcsóbban.

Lumin -> RME -> Wireworld -> Acoustic Energy

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2014.01.23., csüt. 21:21

De jó hogy kinyitott ez a topic, lenne is egy kérdésem. Most kezden kapisgálni mi fán terem ez a médialejátszósdi, van egy blu ray /média lejátszóm, de számomra kérdés, hogy honnan tudok én hozzájutni, letölteni nagy felbontású zenéket? Tudum elég buta kérdés, de nem vagyok egy imformatikus alkat. Karácsony elött a Linn oldaláról sikerült néhányat elcsípnem de mást nem ismerek.

Köszönöm!

Zoli

http://www.highresaudio.com/

https://www.hdtracks.com/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”