Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Online
Avatar
Bodnapet
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2006.05.15., hétf. 20:50
Értékelés: 101
Tartózkodási hely: Kecskemét

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Bodnapet »

Nekem is volt Node2-m, nagyon szerettem, egyértelműen a Cat7-es kábellel volt a legjobb a hang. Az aplikációja tényleg szuper. A Luminomhoz most Roon-t használok, sok funkcióban messze jobb a BluOS. A hasonló előadók ajánlása most jelent meg a Roon-ban, ezt is jobban csinálja a Node. Ha már aplikáció, a Lumin a Roon nélkül komoly hátrányban lenne, na az nagyon fapados.

hárásó 2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.09.29., vas. 18:08
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hárásó 2 »

robi20064: Egyszerűen azért, mert jobban szól. Nálam műanyag csatis volt a cat 5 és a jelenlegi cat 7-is, mégsem kérdés utóbbi fölényé. Bár tudom, többen úgy gondolják, hogy a wifi is ugyan azt a hozza, ( ami jelenlegi ismereteink szerint sem tény, ismerjük a tcp/ip protokollt, de ez minden tulajdonság?), de a tapasztalat meg mást mutat, jól hallhatóan. Ennyi.

jengab: AZ NT-503 tud tidalt, csak nem bontja ki az Mqa-t, de DLNA-n keresztül pl BubbleUPNP-nek sima ügy.


Minden lapbetöltéskor változik nálam a rendezés iránya. Másnál is?

Avatar
jengab
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2016.06.19., vas. 21:05
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jengab »

Sziasztok!

Van egy TEAC NT-503as DAC-om, ezen szeretnék Tidalt lejátszani. Úgy hallottam, hogy ez HR Streamer-en keresztül megy, ugyanakkor elindítom az appot, és se kép, se hang, azt se látja, hogy valami lejátszó lenne a hálózaton. Pedig hálózati gondjaim biztosan nincsenek, mert a másik app (HR Remote) vígan kezeli, és látja a lejátszót. Azt is hallottam, hogy MQA formátumot (amit a Tidal is használ) viszont csak az NT-505 támogat. Esetleg egy firmware upgrade kéne? Sajnos a TEAC honlapján nem találok hivatalos firmware-t, amit le tudnék tölteni :( Van valakinek ilyen témában tapasztalata?

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: BLX »

kimber írta:
2019.12.11., szer. 19:06
alto írta:
2019.12.11., szer. 18:56
kimber írta:
2019.12.11., szer. 18:36


Lehet jó hangja van, de ezeket az 5V-os vacak külső tápokat elfejethetnék végre, hogy ne kelljen rögtön egy normális analóg tápba is beruházni a vevőnek. Remélhetőleg nem csak a névért kell ennyit fizetni érte...
180ezer forintos listaárba nemigen fér bele egy tisztességesen megépített lineáris táp. Lásd pl. a hasonló árú Auralic Aries Mini-t, ott is kb. +70ezer a hozzávaló komolyabb külső táp.
Kíváncsi leszek majd a tapasztalatotokra.

Nekem -egyelőre- azért is jó a WXC-50, mert két rendszerhez is tudom használni egyszerre, van rajta ugyanis 2 analóg kimenet is a digitális mellett. Jelenleg ez fontos szempont nálam. Azért majd kipróbálok hozzá egy jóféle küldő DAC-ot is.
A Yamaha WXC-50-nek van teljes Tidal és MQA supportja?

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

kimber írta:
2019.12.11., szer. 18:36
alto írta:
2019.12.11., szer. 17:48
Deadpool írta:
2019.12.11., szer. 15:55


Ez engem is érdekel, mert az oké, hogy azt mondod (hárásó 2), hogy a bluesound és a yamaha is vacak, de akkor mi az ami jobb és nem kerül 2-3x ennyibe?
Jó beépített dac nem kell nekem sem. Csak egy jó SPDIF kimenet.
Itt van pl. hamarosan a Primare új hálózati futóműve az NP5, a Bluesound Node 2i árában. Jónak tűnik, de még nincs vele tapasztalatunk.
Lehet jó hangja van, de ezeket az 5V-os vacak külső tápokat elfejethetnék végre, hogy ne kelljen rögtön egy normális analóg tápba is beruházni a vevőnek. Remélhetőleg nem csak a névért kell ennyit fizetni érte...
180ezer forintos listaárba nemigen fér bele egy tisztességesen megépített lineáris táp. Lásd pl. a hasonló árú Auralic Aries Mini-t, ott is kb. +70ezer a hozzávaló komolyabb külső táp.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Tomrider írta:
2019.12.11., szer. 18:25
Siman el tudom engedni a beepitett dac-ot, de erre verziora meg semmifele otlet nem jott...kiveve az Np5, de az a jovo zeneje...
Nem annyira a jövő, lehet hogy még idén érkezik belőle.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Siman el tudom engedni a beepitett dac-ot, de erre verziora meg semmifele otlet nem jott...kiveve az Np5, de az a jovo zeneje...
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Online
Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Győr

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zenta »

Saját tapasztalat:
Egyetértek mindazokkal, akik szerint a Node 2 és 2i ár/érték aránya nagyon jó. Saját D/A-val is élvezhető a hangja. Külső DAC-al pedig jelentősen előre lehet lépni. Ekkor a hangot már elsősorban a külső DAC határozza meg. Persze nem érdemes milliós high-end dacot kötni rá, de azon belül sok mindennel jó lehet - izlés kérdése is.
Én a Node 2i-t Roon végpontként használom második, dolgozó szobai rendszeremben, néhány napja egy Human Audio DRA KIT-tel. Azóta csak zene van.
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 16:32
Azért nem olvastam, mert hozzám az a teljesítmény pici, hittem.
Nem kizárt, hogy jól hitted. A PowerNode 2 x 60 Wattja (8 ohmon) polcsugárzókkal nagyon egyértelműen kevesebbnek tűnik, mint a másik, nagyjábó ugyanekkora helyiségben (22 m2) található csöves erősítő 2 * 35 W-ja, álló hangsugárzókkal.
Nyilván hangsugárzóktól is függ, de azért ilyenkor nagyon felmerül az emberben a kérdés, hogy pontosan hogyan kell viszonyulni ezekhez a megadott a wattokhoz...
Viszont ez egyáltalán nem zavar engem, mert nem a Powernode-ra akarok házibulit szervezni, és ahhoz képest elég tisztességesen megszólal, és hangoskodni is tud (csak valahogy nekem nem érződik tényleg 60 W-osnak).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Deadpool írta:
2019.12.11., szer. 15:55
kimber írta:
2019.12.11., szer. 15:14
Akkor te mit ajánlanál Tomrider fórumtársnak, akinek mint írta van egy jó dac-ja, és végfoka is, tehát csak egy sima hálózati lejátszóra volna szüksége, normális működéssel, jó kezeléssel, hangzással?
Ez engem is érdekel, mert az oké, hogy azt mondod (hárásó 2), hogy a bluesound és a yamaha is vacak, de akkor mi az ami jobb és nem kerül 2-3x ennyibe?
Jó beépített dac nem kell nekem sem. Csak egy jó SPDIF kimenet.
Itt van pl. hamarosan a Primare új hálózati futóműve az NP5, a Bluesound Node 2i árában. Jónak tűnik, de még nincs vele tapasztalatunk.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

hárásó 2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.09.29., vas. 18:08
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hárásó 2 »

Kimber: Pontosan. Én nem engedtem lejjebb, de ez is tök egyedi. És legyen ez a nap mottója: Jottányit nem engedünk a felső határból. : ))

hárásó 2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.09.29., vas. 18:08
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hárásó 2 »

Aszpirin írta:
2019.12.11., szer. 16:19
hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 14:34
Tul: Nem emlékszem már rá mit olvastam, mi a módosítás, de hangban egyértelmű az „I” változat fölénye.
Idézet az BlueSound hivatalos discussion board-járól:
by MattS » Tue Oct 23, 2018 7:55 am
Sage wrote: ↑Tue Oct 23, 2018 4:47 am
What are all the changes from the Powernode 2 to the new Powernode 2i? As they are not mentioned in the specifications/description and no reviews have mentioned them either as I can see. How much better will the Powernode 2i sound?
Hi Sage,
The Powernode 2i received the same general updates that most of our product lineup received - dual-band 'ac' Wi-Fi, aptX HD Bluetooth, 2-Way Bluetooth (meaning use the Powernode as the source for wireless BT headphones), and compatibility with AirPlay 2. In terms of sound and sound-related specs, nothing has changed - same great HybridDigital amplification doing the 'driving'.
A válaszoló - "Matts" - a BlueSound embere.

Tovább is van, mert a hozzászólók addig erősködnek, amíg egy ködös megfogalmazással beadja a derekát "Matts", de a lényeg mellett végig kitart: nem változtattak semmit, ami a hangot befolyásolná. Ha mégis jobb a 2i hangja, akkor az a véletlen műve.

Érdemes elolvasni a threadet.

Én a tegnap végül nagyon komolyan elgondolkodtam a Powernode 2i-n, bár 200ezret szabtam meg felső határnak (de ezt nem azért, mert nem lenne akár 1 milliósra is pénzem, egyszerűen a hálószobába nem akartam többet költeni). Végül úgy éraztem ha már akciós a 2-es, nem érik meg nekem most a legalább 100ezres árkülönbséget a 2 és 2i közötti fejlesztések.

Ami a hangminőséget illeti... őszintén, nem igazán ez volt a legeslegelső szempont, de végöl meglepődtem, mennyire O.K.-nek érzem a BlusSound Powernode 2 hangját - ennyi pénzért, amit ma kérnek el érte, simán több, mint amit vártam.
De persze még nagyon kevés időm volt "tesztelni", majd meglátjuk, mennyire válik be.
A powernodokét nem olvastam, csak a simáét. Azért nem olvastam, mert hozzám az a teljesítmény pici, hittem. Így saját tapasztalatom főleg Node2 és Node2 I változattl vannak.Tudtommal a Nod2I tápját, meg még pici dolgokat változtattak, és ezért a jobb hang, de bármit elfogadok magyarázatnak miért is jobb az I változat ;peace;

hárásó 2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.09.29., vas. 18:08
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hárásó 2 »

kimber írta:
2019.12.11., szer. 15:14
hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 14:34
BLX: Ne haragudj, de nem fogom visszakeresni, simán igaza lehet, de kíváncsi lennék, vajon hardveres mokólás nélkül lehetségese ez. Árértéken csak hangot nézve bezony nem nagy üzlet egy apple.

Tul: Nem emlékszem már rá mit olvastam, mi a módosítás, de hangban egyértelmű az „I” változat fölénye. Sokáig gondolkodtam egy powernode2I-ben, de másképp lett.
Mondjuk, nem tartozik ide, de minden másképp lett, mint én gondoltam, de mindegy is, nagy nyertese vagyok a dolognak.

alto: Aki mást mond ezen cuccok gyári állapotában való megszólalásáról, az süket :rolleyes: , nincs miről beszálni, vagy csak beszél, de valamelyiket nem hallotta, vagy egyiket sem, de zavaros az fix. :smile32:
Akkor te mit ajánlanál Tomrider fórumtársnak, akinek mint írta van egy jó dac-ja, és végfoka is, tehát csak egy sima hálózati lejátszóra volna szüksége, normális működéssel, jó kezeléssel, hangzással?
Őszintén nem tudom. A Bluesoundok saját D/A- val, Amp-al igazán gazdaságosak. Egybe nézve a szolgáltatásaikat szerintem ma párja nincsen egyiknek sem saját árán. Annyira jónak tartom őket, hogy véleményem szerint dupla áru, de különálló elemekből összeállított rendszerből, csak az lehet jobb, amit nagy körültekintéssel rak össze olyan ember, aki keni vágja a maltertémát. Általánoságban meg elengedni a saját D/A-t picit drága. Viszont nekem el kellet fogadnom, mert nem tudtam jobb szoftvert és hangot ennyiből. Ha lesz ilyen rögtön váltok rá, mert nekem a belső D/A felesleges.

Tomridernek azt tudnám mondani a felsoroltak közül egyértelmű a Node2I, hisz övé a legjobb szoftver (hálónál ez nekem első szempont). Koaxon hozza a legjobbját, és tényleg lényegesen jobb az analógnál, sokkal, nem csak hangerőben. Ámbátor így az ár érték arány kérdéses, de jobbat sajnos én nem tudok.

Deadpool válasza is benne.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 14:34
Tul: Nem emlékszem már rá mit olvastam, mi a módosítás, de hangban egyértelmű az „I” változat fölénye.
Idézet az BlueSound hivatalos discussion board-járól:
by MattS » Tue Oct 23, 2018 7:55 am
Sage wrote: ↑Tue Oct 23, 2018 4:47 am
What are all the changes from the Powernode 2 to the new Powernode 2i? As they are not mentioned in the specifications/description and no reviews have mentioned them either as I can see. How much better will the Powernode 2i sound?
Hi Sage,
The Powernode 2i received the same general updates that most of our product lineup received - dual-band 'ac' Wi-Fi, aptX HD Bluetooth, 2-Way Bluetooth (meaning use the Powernode as the source for wireless BT headphones), and compatibility with AirPlay 2. In terms of sound and sound-related specs, nothing has changed - same great HybridDigital amplification doing the 'driving'.
A válaszoló - "Matts" - a BlueSound embere.

Tovább is van, mert a hozzászólók addig erősködnek, amíg egy ködös megfogalmazással beadja a derekát "Matts", de a lényeg mellett végig kitart: nem változtattak semmit, ami a hangot befolyásolná. Ha mégis jobbnak hallják a felhasználók a 2i hangját, akkor az a véletlen műve, és örülnek neki.

Mennyire őszinte hozzáállás már ez, sokat elmond a cégről. Nem bullshitelnek.

Érdemes elolvasni a threadet.

Én a tegnap végül nagyon komolyan elgondolkodtam a Powernode 2i-n, annak ellenére, hogy 200ezret szabtam meg felső határnak (de ezt nem azért, mert nem lenne akár 1 milliósra is pénzem, egyszerűen a hálószobába nem akartam többet költeni). Végül úgy éraztem ha már akciós a 2-es, nem érik meg nekem most a legalább 100ezres árkülönbséget a 2 és 2i közötti fejlesztések, bármennyire is kellene az a második kombi bemenet... (mert röhögjetek ki, de nálam ez volt a szempont, amiért majdnem megvettem a több mint 100ezerrel többe kerülő Powernode 2i-t).

Ami a hangminőséget illeti... őszintén, nem igazán ez volt a legeslegelső szempont, de végöl meglepődtem, mennyire O.K.-nek érzem a BlusSound Powernode 2 hangját - ennyi pénzért, amit ma kérnek el érte, simán több, mint amit vártam.
De persze még nagyon kevés időm volt "tesztelni", majd meglátjuk, mennyire válik be.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.12.11., szer. 16:35-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

kimber írta:
2019.12.11., szer. 15:14
Akkor te mit ajánlanál Tomrider fórumtársnak, akinek mint írta van egy jó dac-ja, és végfoka is, tehát csak egy sima hálózati lejátszóra volna szüksége, normális működéssel, jó kezeléssel, hangzással?
Ez engem is érdekel, mert az oké, hogy azt mondod (hárásó 2), hogy a bluesound és a yamaha is vacak, de akkor mi az ami jobb és nem kerül 2-3x ennyibe?
Jó beépített dac nem kell nekem sem. Csak egy jó SPDIF kimenet.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

hárásó 2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.09.29., vas. 18:08
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hárásó 2 »

BLX: Ne haragudj, de nem fogom visszakeresni, simán igaza lehet, de kíváncsi lennék, vajon hardveres mokólás nélkül lehetségese ez. Árértéken csak hangot nézve bezony nem nagy üzlet egy apple.

Tul: Nem emlékszem már rá mit olvastam, mi a módosítás, de hangban egyértelmű az „I” változat fölénye. Sokáig gondolkodtam egy powernode2I-ben, de másképp lett.
Mondjuk, nem tartozik ide, de minden másképp lett, mint én gondoltam, de mindegy is, nagy nyertese vagyok a dolognak.

alto: Aki mást mond ezen cuccok gyári állapotában való megszólalásáról, az süket :rolleyes: , nincs miről beszálni, vagy csak beszél, de valamelyiket nem hallotta, vagy egyiket sem, de zavaros az fix. :smile32:

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 12:18
Picit hadd kotyogjak bele a diskurzusba. Több dologgal sem értek itt egyet, csak az utolsó két oldalról.

Yamaha wxad 50 rossz vicc, telefon szinten van, bár lehet pár teló már túlhaladta.

Mac mini, Macbook , dehogy hozza, jobb, mint a Yamaha, de általánoságban gyenge ez is.

Node2 I saját D/A val is rendben áráért, elég kerek produkció, parádé szoftver. Külső D/A koax-al, középszint, analógon gyengébb. Ethernet szükséges és legyen az cat 7 minimum.

PowerNode2 sajna gyengébb hang, de áráért rendben ez is rendben, nagy szó, hogy semmi bántó nincs benne, fájdalom nélkül tud zenélgetni, lehet ez élményes. Ethernet cat 7.

Oh, minkét Bluesound jól reagál táp kábelekre.

Onkyo: Kategória átlag közepecske, akadozó szoftverrel. Mondjuk ez elég első blikkes vélemény, de ez jött le. Saját node2I-m sosem akadt még, hálónál az pedig nem hátrány.

Sarkosan és gyorsba.
Nem mindenest keresek, csak lejatszot. Tisztaban vagyok vele, hogy az ar meghatarozza a minoseget, nem akarok Lumint ezert az arert...
Vegfokom, Dac-om van, de ezt irtam is.
Az Onkyo hangmiosegerol, kulso Dac-al meg mindig nem tudok sokat. Masfel evig hasznaltam a "kis" Onkyo-t, nekem akadas csak a szolgaltatok valtasa kozott volt, pl vinyorol Spotira...kulso dac-al, a hangjaval elegedett voltam, nagyon ritkan hallgattam a gyari audio kimeneten.
Meg mindig kerdes, hogy Node2i, vagy NS6170, elsosorban koax kimeneten hallgatva. Vagy van valami mas lehetoseg ami meg nem jott elo. Nemetorszagbol rendelve az Ns6170 megjon 140eFt korul, itthon egy szazassal dragabb. A Node2i nem jelentosen olcsobb mint itthon, arra raadasul van itthon jo ajanlatom, csak kicsivel kerulne ennel tobbe.
Ahogy latom a nagy Onkyo hangjarol kevesen tudnak erdemben nyilatkozni, nem tul gyakori keszulek...
Koszonom az eddigi hozzaszolasokat, meg nyitott a kerdes.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: BLX »

hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 12:18
Picit hadd kotyogjak bele a diskurzusba. Több dologgal sem értek itt egyet, csak az utolsó két oldalról.

Yamaha wxad 50 rossz vicc, telefon szinten van, bár lehet pár teló már túlhaladta.

Mac mini, Macbook , dehogy hozza, jobb, mint a Yamaha, de általánoságban gyenge ez is.

Node2 I saját D/A val is rendben áráért, elég kerek produkció, parádé szoftver. Külső D/A koax-al, középszint, analógon gyengébb. Ethernet szükséges és legyen az cat 7 minimum.

PowerNode2 sajna gyengébb hang, de áráért rendben ez is rendben, nagy szó, hogy semmi bántó nincs benne, fájdalom nélkül tud zenélgetni, lehet ez élményes. Ethernet cat 7.

Oh, minkét Bluesound jól reagál táp kábelekre.

Onkyo: Kategória átlag közepecske, akadozó szoftverrel. Mondjuk ez elég első blikkes vélemény, de ez jött le. Saját node2I-m sosem akadt még, hálónál az pedig nem hátrány.

Sarkosan és gyorsba.
Okosan kiépítve egy komolyabb Apple számítógép is lehet szerintem nagyon jó hangú forrás vagy futómű. Olvasd vissza pl.: Kaef kolléga ezen témájú bejegyzéseit a DAC-olás topikban. Heed is demozik Apple géppel. Nem hinném, hogy azért mert gyenge. Biztosan van jobb forrás is, de adott esetben nagyon jó opció lehet sokak számára. Lehet vele dolgozni is, filmet nézni, AVX-en fórumozni :smile29: , zökkenő mentesen elketyeghet 5-10 évig is. Nekem sokáig Apple gép volt a forrás, aztán lett streamer is külső jó minőségű DAC-kal. Mindkettőt ugyanúgy tudom élvezni. Mindkettő máshol más helyzetben a kényelmesebb. Sőt én iPhone-ról/iPad-ről is elfogadhatónak tartom a zenehallgatást megfelelő külső DAC-kal. Minden ilyen eszköznek meglehet a helye a pályán szvsz, ha megfelelően használjuk. Nem olyan régen hallottam egy bölcs mondást egy tapasztalt kollégától: "Ami elég jó már, annál nem feltétlenül kell jobban keresni." :smile53:

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 12:18
Picit hadd kotyogjak bele a diskurzusba. Több dologgal sem értek itt egyet, csak az utolsó két oldalról.

Yamaha wxad 50 rossz vicc, telefon szinten van, bár lehet pár teló már túlhaladta.

Mac mini, Macbook , dehogy hozza, jobb, mint a Yamaha, de általánoságban gyenge ez is.

Node2 I saját D/A val is rendben áráért, elég kerek produkció, parádé szoftver. Külső D/A koax-al, középszint, analógon gyengébb. Ethernet szükséges és legyen az cat 7 minimum.

PowerNode2 sajna gyengébb hang, de áráért rendben ez is rendben, nagy szó, hogy semmi bántó nincs benne, fájdalom nélkül tud zenélgetni, lehet ez élményes. Ethernet cat 7.

Oh, minkét Bluesound jól reagál táp kábelekre.

Onkyo: Kategória átlag közepecske, akadozó szoftverrel. Mondjuk ez elég első blikkes vélemény, de ez jött le. Saját node2I-m sosem akadt még, hálónál az pedig nem hátrány.

Sarkosan és gyorsba.
Sarkos és gyors véleményed egyezik az enyémmel, csak ha én írom le, könnyen elfogultsággal vádolnak meg, pedig minden itt szóba jött készüléket meg lehet venni nálam is.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »

Sarkos, ez tény :)
A Powernode 2 mitől gyengébb?
hárásó 2 írta:
2019.12.11., szer. 12:18
Picit hadd kotyogjak bele a diskurzusba. Több dologgal sem értek itt egyet, csak az utolsó két oldalról.

Yamaha wxad 50 rossz vicc, telefon szinten van, bár lehet pár teló már túlhaladta.

Mac mini, Macbook , dehogy hozza, jobb, mint a Yamaha, de általánoságban gyenge ez is.

Node2 I saját D/A val is rendben áráért, elég kerek produkció, parádé szoftver. Külső D/A koax-al, középszint, analógon gyengébb. Ethernet szükséges és legyen az cat 7 minimum.

PowerNode2 sajna gyengébb hang, de áráért rendben ez is rendben, nagy szó, hogy semmi bántó nincs benne, fájdalom nélkül tud zenélgetni, lehet ez élményes. Ethernet cat 7.

Oh, minkét Bluesound jól reagál táp kábelekre.

Onkyo: Kategória átlag közepecske, akadozó szoftverrel. Mondjuk ez elég első blikkes vélemény, de ez jött le. Saját node2I-m sosem akadt még, hálónál az pedig nem hátrány.

Sarkosan és gyorsba.

hárásó 2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2019.09.29., vas. 18:08
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: hárásó 2 »

Picit hadd kotyogjak bele a diskurzusba. Több dologgal sem értek itt egyet, csak az utolsó két oldalról.

Yamaha wxad 50 rossz vicc, telefon szinten van, bár lehet pár teló már túlhaladta.

Mac mini, Macbook , dehogy hozza, jobb, mint a Yamaha, de általánoságban gyenge ez is.

Node2 I saját D/A val is rendben áráért, elég kerek produkció, parádé szoftver. Külső D/A koax-al, középszint, analógon gyengébb. Ethernet szükséges és legyen az cat 7 minimum.

PowerNode2 sajna gyengébb hang, de áráért rendben ez is rendben, nagy szó, hogy semmi bántó nincs benne, fájdalom nélkül tud zenélgetni, lehet ez élményes. Ethernet cat 7.

Oh, minkét Bluesound jól reagál táp kábelekre.

Onkyo: Kategória átlag közepecske, akadozó szoftverrel. Mondjuk ez elég első blikkes vélemény, de ez jött le. Saját node2I-m sosem akadt még, hálónál az pedig nem hátrány.

Sarkosan és gyorsba.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: BLX »

Tomrider írta:
2019.12.10., kedd 20:46
Én is kérnék tippeket, több szem többet hall alapon...
Eladtam az Onkyo NS6130-at, keresem az utódját. A szolgáltatásokból nem szeretnék engedni, legalább annyit tudjon.
Spoti, Tidal (MQA), TuneIn, külső vinyó, koax kimenet, ezek a szempontok. Nem lenne fontos a beépített DAC, de nem hátrány. Előfordul, hogy a gyerekek Airplay-en zenélnek, nem baj ha tudja.
A keret 150e, lehet új, használt.
Jelenleg a nagytesó NS6170 a befutó, kint féláron van az itthoni árhoz képest, belefér a keretbe. Sokáig szemeztem a TEAC NT503DAB-al, de mint kiderült, nem megy a Tidal rajta (kintről 600eur), és túl is lóg a kereten.
Szemeztem a Node 2i-vel, de az Onkyo jobbnak tűnik, na meg azt ismerem is.
Úgy vettem észre kevesen preferálják itt az Onkyo-t pedig szerintem nem rossz. A nagytesó AK4490 csippel dacol, ami nem egy rossz hírű valami.
Szóval mi lehet, ha nem a nagyobbik Onkyo?
Köszi mindenkinek!
Az Onkyo NS6170 és Bluesound Node 2i is elég "jó" áron beszerezhető a neten. A Node 2i-t ismerem, nekem tetszik. Jó a telefonos app hozzá, full Tidal supprotja van, jönnek rá frissítések szépen.
Saját belső DAC-kal is jól szól, de persze sokat tud dobni rajta egy jó külső DAC.
Nem tudom melyik lehet a jobb vétel vagy melyik szól jobban, külföldön kb hasonló árban vannak, itthon az Onkyo drágább.
Ha jó az Onkyo app-ja én meghallgatnám azt is, lehet az most egy jó deal.
(Egyébként szerintem egy sima Apple Mac Mini vagy Macbook is tud ilyen minőségű digitális futóműként szolgálni egy jó DAC-kal összekötve, és legalább 5+ évig simán használhatjuk, akár egyéb feladatok mellett is.)

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

A powernode 2 bolti ára most egészen jó. Annyi pénzért egy ilyen kis mindenes ebben a minőségben újonnan egyáltalán nem olyan rossz vétel.

A yamahák is szuperjók. A musiccast app jól kezelhető multiroom vezérlővel van ellátva.

Az onkyo-t sajnos nem ismerem én sem.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6134
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő hozzászólást! Amint látható az előző hozzászólásom keltezéséből is, éjjel 2 utánig fenn voltam, tájékozódtam, fórumokat és felhasználói véleményeket olvasgattam az ajánlott készülékekről. Ma délelőtt folytattam (kicsit megsínylette a mai munkám a dolgot...) És bár még egy nem túl hízelgő mérési eredményekkel alátámasztott szakmai review-re is felhívta a figyelmemet egy kedves fórumtárs, mégis végül úgy döntöttem, hogy a BlueSound Powernode 2 legyen a hálószobai zajkeltőm, legalábbis ezt próbálom meg elsőnek. Ma tett követte az elhatározást, és bár még nem értem haza, a csomagtartómban már ott figyel a cucc. Ahogy magam ismerem, ma is éjfél után fekszem le ☺︎

Hálás vagyok az AVX közösségének a segítségért. Magam sem gondoltam még tegnap, hogy ilyen gyorsan megtalálom, amit keresek... leborulok.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

Én is kérnék tippeket, több szem többet hall alapon...
Eladtam az Onkyo NS6130-at, keresem az utódját. A szolgáltatásokból nem szeretnék engedni, legalább annyit tudjon.
Spoti, Tidal (MQA), TuneIn, külső vinyó, koax kimenet, ezek a szempontok. Nem lenne fontos a beépített DAC, de nem hátrány. Előfordul, hogy a gyerekek Airplay-en zenélnek, nem baj ha tudja.
A keret 150e, lehet új, használt.
Jelenleg a nagytesó NS6170 a befutó, kint féláron van az itthoni árhoz képest, belefér a keretbe. Sokáig szemeztem a TEAC NT503DAB-al, de mint kiderült, nem megy a Tidal rajta (kintről 600eur), és túl is lóg a kereten.
Szemeztem a Node 2i-vel, de az Onkyo jobbnak tűnik, na meg azt ismerem is.
Úgy vettem észre kevesen preferálják itt az Onkyo-t pedig szerintem nem rossz. A nagytesó AK4490 csippel dacol, ami nem egy rossz hírű valami.
Szóval mi lehet, ha nem a nagyobbik Onkyo?
Köszi mindenkinek!
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”