Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Mézga Aladár
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2015.03.22., vas. 07:25
Értékelés: 102

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mézga Aladár »

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy az Auralic LightingDS-be integrált Tunein használata közben hogyan tudom beállítani, hogy magasabb bitrátás srteam-et játsza le.
Pl. a Bartóknak van 320 kbs adása viszont a tunein csak a 192 kbs játsza le. Az Anroidos apban lehet váltani.
Mindig, mindennél van jobb!

Avatar
firka0511
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2013.10.25., pén. 14:49
Értékelés: 46

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: firka0511 »

Sziasztok!
WiiM Pro plus hangja saját dac-al, jobb mint a
Bluesound Node? Ha hangban nincs érdemi különbség, akkor az usb bemenet miatt a Bluesound most jobb vételnek tűnik számomra.( Jelenleg 199.000 akciósan.)

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Hi!

Linn DS streamerekre is megjött a Tidal hires támogatás ;peace;
(Mondjuk a 15 éves Majik DS-en a 192khz-stream néha beszaggat, kell még hibajavító update :napsut: A 96khz az ok.)
Csatolmányok
IMG_0303.jpeg
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

mishow írta:
2023.11.16., csüt. 07:58
Rotox írta:
2023.11.14., kedd 21:26
-KP- írta:
2023.11.14., kedd 17:54
Mit takar a családi házimozi erősítő? Milyen típus?
...
Sony STR-DG510 ("csak" sztereoban használjuk...
...
Mivel úgy látom, ennek az erősítőnek van saját dacja, én biztosan tennék egy próbát azzal is..
Köszönöm a tippet. :smile53: Egyelőre nem tudnék állást foglalni, hogy melyik kimeneten keresztül van jobb hangja; most épp az optikain keresztül muzsikál - és igencsak élvezem! :D :smile32:

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

mishow írta:
2023.11.16., csüt. 07:58
Rotox írta:
2023.11.14., kedd 21:26
Olyan, amit ezen a fórumon meg sem szabadna említeni.
Sony STR-DG510 ("csak" sztereoban használjuk és feleségem azt mondta/mondja, Neki teljesen megfelel).
OFF!
Szerintem meg nagyon is meg szabad említeni. Ha valaki kezdő / másodrendszerhez tervezett / olcsó, de használható hifi erősítő vásárlására kér tanácsot, szoktam neki ajánlani egyik lehetőségként, hogy vegyen egy régebbi, lehetőleg a maga korában nem alsókategóriás házimozi erősítőt, az sem baj, ha még a ProLogic korszakból, és azt használja sztereóban 2.0 beállításon. Az áruk ma filléres, a hangjuk pedig azért jobb sok esetben, mint a hasonló alap-erősítőké, mert a sok csatorna miatt nagyobb, stabilabb táp van bennük, amit igencsak meg lehet hallani!
ON!
Lassan negyed évszázadnyi szolgálati idővel a háta mögött ez az AC3/DTS korszak hajnaláról származó, diszkrét alkatrészekből korrektül megépített rádióerősítő hangosít a nappaliban, 2.1-ben egy korabeli Energy Take 5.1 kanadai szett frontjait és szubját hajtva, a család legnagyobb örömére.
https://www.petervis.com/Amplifiers/she ... 95rds.html
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Tegnap vettem észre, hogy a Tidal Connect app iOS alatt futtatva már a Wiim PRO használata esetén is szépen kiírja a felbontás adatait. Egyedül az MQA/MAX felbontásnál nem, de a többinél igen. Ezek szerint ez is frissült időközben.
Erről beszéltünk többen, amikor azt írtuk, a streamer tudását komplexen kell ézni, amiben a softveres képességek egyre nagyobb súlyt képviselnek. :smile53:

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rotox írta:
2023.11.14., kedd 21:26
-KP- írta:
2023.11.14., kedd 17:54
Mit takar a családi házimozi erősítő? Milyen típus?
Olyan, amit ezen a fórumon meg sem szabadna említeni.
Sony STR-DG510 ("csak" sztereoban használjuk és feleségem azt mondta/mondja, Neki teljesen megfelel).
OFF!
Szerintem meg nagyon is meg szabad említeni. Ha valaki kezdő / másodrendszerhez tervezett / olcsó, de használható hifi erősítő vásárlására kér tanácsot, szoktam neki ajánlani egyik lehetőségként, hogy vegyen egy régebbi, lehetőleg a maga korában nem alsókategóriás házimozi erősítőt, az sem baj, ha még a ProLogic korszakból, és azt használja sztereóban 2.0 beállításon. Az áruk ma filléres, a hangjuk pedig azért jobb sok esetben, mint a hasonló alap-erősítőké, mert a sok csatorna miatt nagyobb, stabilabb táp van bennük, amit igencsak meg lehet hallani!
ON!
Mivel úgy látom, ennek az erősítőnek van saját dacja, én biztosan tennék egy próbát azza is, már csak a kíváncsiság miatt is. A WiiM Mini dobozába csobagont saját noname optikai kábel, meglepően jól szól, teszteltem, azért merem mondani. Azokat a dacokat a mozizás hangos effektjeinek kiszolgálásához tervezték, így szintén van bennük tartalék, lehet meglepő redményt hoz egy ilyen tesztelés. Ha meg, nem, akkor megpróbáltad, pénzbe nem került, ezt is megtudtad ;)

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

-KP- írta:
2023.11.14., kedd 17:54
Mit takar a családi házimozi erősítő? Milyen típus?
Olyan, amit ezen a fórumon meg sem szabadna említeni. :kapdelm:
Sony STR-DG510 ("csak" sztereoban használjuk és feleségem azt mondta/mondja, Neki teljesen megfelel).

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

-KP- írta:
2023.11.14., kedd 14:53
Csak és kizárólag digit kimenetről használva mennyire van hallható különbség a Wiim mini és Pro között?
Oooooooh, bocsánat, a válaszokból jöttem rá, hogy benéztem! Én a pro és a pro plus közti különbségről írtam :smile53:
Ezzel jól félre is vezettem mindenkit, a MINI és a PRO között jól hallható a különbség a pro javára!!!
Ezt én magam teszteltetem.
Másodrendszerbe, konyhába, irodába szuper a mini, de “nagy” hifi mellé egyértelműen PRO vagy PRO Plus.
Ezer bocs, hogy félrebeszéltem! leborulok.gif

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Rotox írta:
2023.11.14., kedd 15:34
mishow írta:
2023.11.14., kedd 15:15
-KP- írta:
2023.11.14., kedd 14:53
Csak és kizárólag digit kimenetről használva mennyire van hallható különbség a Wiim mini és Pro között?
Az egyik kolléga próbálta, és digit kimenetről szerinte semmi különbség. Elvileg odáig megyezik a két készülék, a különbség a dac vonalon van (Burr Brown vs. AKM). Nem emlékszem, ide is beírta-e vagy csak nekem privátban, ezért nem akarom kiírni a nevét, de ha akar - és olvassa - majd megerősít.
Azt gondolom, nem is a fenti szempont lesz a "vízválasztó" a legtöbb esetben (legalábbis nálam ez a helyzet), hanem a ki- és bemenetek, valamint a vezetékes internetre csatlakozás lehetősége a WiFi mellett. (Lefordítva pl., hiába nincs különbség a Mini és a Pro digit kimenete közt, ha a DAC-unk csak coax digit bemenettel rendelkezik, viszont optikaival nem.)

(Amúgy én pl. a Minit analóg kimeneten használom a nappaliban, mivel azt gondolom, hogy a Miniben lévő "bármilyen", de nagyjából mégis korszerű DAC még mindig jobb, mint a "családi" házimozi erősítő ősöreg DAC-ja. :D)
Mit takar a családi házimozi erősítő? Milyen típus?

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

mishow írta:
2023.11.14., kedd 15:15
-KP- írta:
2023.11.14., kedd 14:53
Csak és kizárólag digit kimenetről használva mennyire van hallható különbség a Wiim mini és Pro között?
Az egyik kolléga próbálta, és digit kimenetről szerinte semmi különbség. Elvileg odáig megyezik a két készülék, a különbség a dac vonalon van (Burr Brown vs. AKM). Nem emlékszem, ide is beírta-e vagy csak nekem privátban, ezért nem akarom kiírni a nevét, de ha akar - és olvassa - majd megerősít.
Azt gondolom, nem is a fenti szempont lesz a "vízválasztó" a legtöbb esetben (legalábbis nálam ez a helyzet), hanem a ki- és bemenetek, valamint a vezetékes internetre csatlakozás lehetősége a WiFi mellett. (Lefordítva pl., hiába nincs különbség a Mini és a Pro digit kimenete közt, ha a DAC-unk csak coax digit bemenettel rendelkezik, viszont optikaival nem.)

(Amúgy én pl. a Minit analóg kimeneten használom a nappaliban, mivel azt gondolom, hogy a Miniben lévő "bármilyen", de nagyjából mégis korszerű DAC még mindig jobb, mint a "családi" házimozi erősítő ősöreg DAC-ja. :D)
Csatolmányok
Wiim Mini.png
Wiim Pro.png

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

-KP- írta:
2023.11.14., kedd 14:53
Csak és kizárólag digit kimenetről használva mennyire van hallható különbség a Wiim mini és Pro között?
Az egyik kolléga próbálta, és digit kimenetről szerinte semmi különbség. Elvileg odáig megyezik a két készülék, a különbség a dac vonalon van (Burr Brown vs. AKM). Nem emlékszem, ide is beírta-e vagy csak nekem privátban, ezért nem akarom kiírni a nevét, de ha akar - és olvassa - majd megerősít.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Csak és kizárólag digit kimenetről használva mennyire van hallható különbség a Wiim mini és Pro között?

Avatar
Peczek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.11.15., kedd 15:38
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peczek »

alto írta:
2023.11.14., kedd 11:31
Peczek írta:
2023.11.14., kedd 11:21
tonya írta:
2023.11.14., kedd 10:35

Szerintem ha később külső DAC-cal szeretnéd használni, akkor azt is figyelembe kellene venni, hogy ha jól látom egyik Wiim lejátszónak se nincsen dedikált USB kimenete a DAC-ok felé, ami szerintem egy fontos szempont. Míg egy Auralic Mininek pl. van. (és nem is rossz).
A Wiim-nek koax és optikai digitalis kimenete van. Ezek szerint van olyan DAC, amelyik csak USB-t fogad? Ok, hogy az ilyen bedughatós USB DAC-ok, mint pl. a Dragonfly csak USB-sek, de egy belépőszintű DAC-on szokott lenni optikai bemenet? Elég láma vagyok ezekben.
Koaxon maximum 192/24 felbontású PCM jel megy át, ennél magasabb felbontású PCM-hez, vagy a DSD és MQA formátumokhoz USB kell.
Mondjuk a Tidal Hifi Plus 192/24 -t tud jelenleg max, tehát streamingre jelenleg lehet, hogy elég a koax.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Általában a mai gyártású DAC-okon a coax és optikai bemenet mellett van USB bemenet is, ha később a külső DAC-on szeretnél mondjuk DSD anyagot is meghallgatni, egy két kivételtől eltekintve ezt USB-keresztül tudod megtenni. Illetve a tapasztalatom szerint legalábbis nekem USB-ről még szebben is szólnak, ez a megállapításom illetve tapasztalatom persze a mostani gyártmányokra vonatkozik….ha ez nem opció akkor elég a coax is.
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Peczek írta:
2023.11.14., kedd 11:21
tonya írta:
2023.11.14., kedd 10:35
Peczek írta:
2023.11.14., kedd 09:58
Mennyire javasolt a Wiim, illetve ha esetleg később upgradelnék egy DAC-cal, akkor mi javasolt?
Szerintem ha később külső DAC-cal szeretnéd használni, akkor azt is figyelembe kellene venni, hogy ha jól látom egyik Wiim lejátszónak se nincsen dedikált USB kimenete a DAC-ok felé, ami szerintem egy fontos szempont. Míg egy Auralic Mininek pl. van. (és nem is rossz).
A Wiim-nek koax és optikai digitalis kimenete van. Ezek szerint van olyan DAC, amelyik csak USB-t fogad? Ok, hogy az ilyen bedughatós USB DAC-ok, mint pl. a Dragonfly csak USB-sek, de egy belépőszintű DAC-on szokott lenni optikai bemenet? Elég láma vagyok ezekben.
Koaxon maximum 192/24 felbontású PCM jel megy át, ennél magasabb felbontású PCM-hez, vagy a DSD és MQA formátumokhoz USB kell.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Peczek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.11.15., kedd 15:38
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peczek »

tonya írta:
2023.11.14., kedd 10:35
Peczek írta:
2023.11.14., kedd 09:58
Mennyire javasolt a Wiim, illetve ha esetleg később upgradelnék egy DAC-cal, akkor mi javasolt?
Szerintem ha később külső DAC-cal szeretnéd használni, akkor azt is figyelembe kellene venni, hogy ha jól látom egyik Wiim lejátszónak se nincsen dedikált USB kimenete a DAC-ok felé, ami szerintem egy fontos szempont. Míg egy Auralic Mininek pl. van. (és nem is rossz).
A Wiim-nek koax és optikai digitalis kimenete van. Ezek szerint van olyan DAC, amelyik csak USB-t fogad? Ok, hogy az ilyen bedughatós USB DAC-ok, mint pl. a Dragonfly csak USB-sek, de egy belépőszintű DAC-on szokott lenni optikai bemenet? Elég láma vagyok ezekben.

Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1306
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 978

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tonya »

Peczek írta:
2023.11.14., kedd 09:58
Mennyire javasolt a Wiim, illetve ha esetleg később upgradelnék egy DAC-cal, akkor mi javasolt?
Szerintem ha később külső DAC-cal szeretnéd használni, akkor azt is figyelembe kellene venni, hogy ha jól látom egyik Wiim lejátszónak se nincsen dedikált USB kimenete a DAC-ok felé, ami szerintem egy fontos szempont. Míg egy Auralic Mininek pl. van. (és nem is rossz).
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Peczek
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2011.11.15., kedd 15:38
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Peczek »

Üdv mindenkinek

belepő szintű hálózati lejátszót keresek, eddig a Wiim Pro és a Wiim Pro Plus között vacillálok. Ha jól értelmezem, akkor Plusot akkor érdemes venni, ha egyelőre nem szeretnék venni egy külön DAC-ot a Wiim mellé.

Mennyire javasolt a Wiim, illetve ha esetleg később upgradelnék egy DAC-cal, akkor mi javasolt?
(A DAC-ok között még felmerült valamelyik Zen DAC vagy a DacMagic 100, bár ezekhez még kell elé egy lejátszó is)

Eddig fizetős Spotifyt hallgattam, a Tidal mennyire nagy előrelépés? (megéri-e)
A cuccom elég alapszintű, jelenleg egy HK-630 + Mission 730 pro-t hallgatok, itt felmerült később egy állódoboz beszerzése.
A szoba: 30+ m3, tetőtér, a belmagasság 2,0-5,0 m között, szimmetrikus tér.
Köszi előre is.

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: s4tch »

mishow írta:
2023.11.13., hétf. 15:10
Rotox írta:
2023.11.13., hétf. 14:33
Update (ma hajnalban): Wiim have confirmed that there were “some changes in the backend of vTuner causing this, and we have changed our Android App to make it compatible. We'll release the new Android App within the next two days. Please stay tuned!”
Itt a válasz, én iOS appal teszteltem :smile53:
+Rotox

Nálam épp működik a vTuner, találhattak megoldást a problémára.

Avatar
szfi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2021.02.04., csüt. 08:20
Értékelés: 10
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: szfi »

tonya írta:
2023.11.08., szer. 10:35
blackfriar írta:
2023.11.08., szer. 10:22
A streamelés kényelmes, de ha magas minőséget akarsz, akkor felejtsd el ezt a forráslehetőséget.
Igen a streamelés kényelmes és egy jól kiépített rendszer esetén magasabb minőséget képvisel bármilyen CD lejátszótól, semmiképpen ne felejtsd el ezt a forráslehetőséget.... ;) (szerintem)
A streamelés kényelmes és meglehetősen jó minőségű is lehet.
NorstoneSpider,Pro-JectWMI5,KecesIQRP1500A,AVA KZH-8
HiDiamond,Pangea,Realcable,Ricable,Audioquest,Transparent Audio,Nordost
ThorensTD124, Jelco850 Hana Ml, Keces Ephono, Project VCS2
AurenderA100
EmotivaERC-3
Advance Paris A10
ElacF247.3
Havi 100-150 óra/nem hàttér/ zene kb. 90 m3-en.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rotox írta:
2023.11.13., hétf. 14:33
Update (ma hajnalban): Wiim have confirmed that there were “some changes in the backend of vTuner causing this, and we have changed our Android App to make it compatible. We'll release the new Android App within the next two days. Please stay tuned!”
Itt a válasz, én iOS appal teszteltem :smile53:

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Rotox »

mishow írta:
2023.11.13., hétf. 12:07
Rotox írta:
2023.11.12., vas. 22:17
s4tch írta:
2023.11.12., vas. 21:27
Wiim Mini: eltűnt a vTunerből az összes rádióállomás .... Egyedi hiba lehet, vagy más is tapasztalt ilyet?
Nálam is eltűntek. gondolkodik.gif
Megnéztem a vTunert, bár én alapból inkább a TuneIn-t használom.
A PRO jól működik, az állomásokat felismeri, lejátsza. Elvileg ugyanaz az app (WiiM Home) úgyhogy nem tudom gondolkodik.gif
Megoldást ugyan nem kínál, de legalább tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül a problémánkkal :kapdelm:: https://forum.wiimhome.com/threads/vtun ... orks.1818/

És ez elvileg Pro / Pro+ topic.

Update (ma hajnalban): Wiim have confirmed that there were “some changes in the backend of vTuner causing this, and we have changed our Android App to make it compatible. We'll release the new Android App within the next two days. Please stay tuned!”

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Rotox írta:
2023.11.12., vas. 22:17
s4tch írta:
2023.11.12., vas. 21:27
Wiim Mini: eltűnt a vTunerből az összes rádióállomás .... Egyedi hiba lehet, vagy más is tapasztalt ilyet?
Nálam is eltűntek. gondolkodik.gif
Megnéztem a vTunert, bár én alapból inkább a TuneIn-t használom.
A PRO jól működik, az állomásokat felismeri, lejátsza. Elvileg ugyanaz az app (WiiM Home) úgyhogy nem tudom gondolkodik.gif

JT87
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2023.03.04., szomb. 15:56
Értékelés: 4

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: JT87 »

rTom írta:
2023.11.12., vas. 18:13

1.Nem azonos áramkörön van a világításod és a dugaljad úgynevezett vegyes áramkörben?
2. Nincsenek a világítási körben ledszalag tápegységek ( trafók) kettő v több is?
3. Azon a fázison nincs akkor éppen más nagyfogyasztó bekapcsolva?
4. Az áramköröd kismegszakítója milyen márka ill. milyen öregnek tűnik?

Megpróbálhatnád először a kismegszakítót ÚJ Schneider v Eaton márkára cserélni. Lehet egy öreg kismegszakító túláramvédelme próbál megszólalni.
Ez csak egy olcsó tipp részemről.
Teljesen új a házban a villanyszerelés. Kismegszakítók és FI-relé is Schneider márkájúak. A hifi külön kismegszakítón van, és külön kábel megy neki, szóval azon a körön semmi nincs.
Az viszont igaz, hogy csak egy fázis van a házban, és a bőven akad led szalad-trafó, és majdnem minden izzó ledes.

Az viszont számomra érdekes, hogy csak egy koax kábellel van zavar, sem optikaival, sem más koaxal.

Sok kör van a házban, és vezetékek keresztmetszetével sem lett spórolva. Nem tartom valószínűleg, de sosem lehet tudni, hogy valamelyik túláram védő akarna leoldani.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”