Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
zotys
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zotys »



Elvileg az új android már tudja a digit jelet kiadni usb-n. Csak talán még drivert nem írtak rá, hogy felismerje az usb dac. Pedig én is erre várok...


 
Köszönöm, akkor türelmesen várakozom én is...

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »



...jól sejtem, hogy androidos táblagépre nem lehet külső usb dac-ot kötni?
 
üdv.: Zoli


Elvileg az új android már tudja a digit jelet kiadni usb-n. Csak talán még drivert nem írtak rá, hogy felismerje az usb dac. Pedig én is erre várok...

Avatar
zotys
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zotys »


...jól sejtem, hogy androidos táblagépre nem lehet külső usb dac-ot kötni?
 
üdv.: Zoli

Avatar
moljozs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.04.20., szer. 21:54
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: moljozs »



androidosmobil-unified remote control wifialapú


 
Köszi a javaslatot.
 
Én pillanatnyilag is egy androidos távirányító programot használok, de evvel együtt is szükségét érzem egy statikus távirányítónak. Ennek az az oka, hogy amikor bejön a telefonon egy hívás, akkor nincs mód a mobilos távirányítóval a lejátszást leállítani, mivel a képernyőn ott virít a "vegyél fel" funkció. Az általam használt távirányító program egy lehetősége, hogy a bejövő hívás esetén a lejátszást leállítja. Ez tök jó, de ha a felvett beszélgetés közben beesik még egy hívásom, az avval jár, hogy a leállított lejátszás újra elindul, ami az éppen folytatott beszélgetésbe szépen beleüvölt, és a mobillal megállítani ekkor már végleg képtelenség. Ezért én ezt a praktikusnak látszó lehetőséget kikapcsoltam, és ezért keresek megfelelő minőségű külső távirányítót, amivel csak a lejátszás akarom vezérelni, a lejátszandó dolgok kiválasztását ezután is a mobil alkalmazással gondolom megoldani.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Köszönöm a gyors válaszokat! Úgy néz ki rájöttem, hogy a nagyfelbontású zenét simán meghallom, és szert tettem egy egészen remek játékosra is. Az interneten a DVD-Audio albumok 98% flacban van (nagy bánatomra és nem iso-ban, ahogy lennie kellene), így kénytelen vagyok visszaalakítani (hátha megúszom veszteség nélkül). Abban sem vagyok biztos, hogy a stúdió hangkártyám, bármennyire is tekinthető jónak jobb futómű lesz, mint a mindent játszó készülékem. Meglátjuk, minden esetre elgondolkodtató nagyon a nagyobb felbontású zene.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
tothn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2006.07.04., kedd 07:40
Értékelés: 253

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tothn »


androidosmobil-unified remote control wifialapú
 

Tudnátok PC-hez USB-s távirányítót ajánlani, ami akár foobar2000 programmal is együttműködik, mintha a számítógép egy CD lejátszó lenne?
Legfontosabb funkciók:
 
Play
Stop
Next track
Previous track


PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Olyan programot keresek, ami nagy mintavételű zenefájlokból (jellemzően flac) tudna kiírni DVD-Audio formátumot.
Eddig őket találtam: HD-Audio Solo , Apollo Audio DVD Creator . Használ valaki ilyesmit? Tudom a technológia (elméletileg) már túlhaladta ezt a módszert, de elméletileg a bakelitet is túlhaladta már... ;-)


szerintem mindegy melyiket használod ,
egy ilyet ajánlottam nem rég: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1375631
max annyi hogy a hanganyagot elötte egy komolyabb progival érdemes egységes (bemeneti) szabványra (hz/bit) hozni. pl. r8brain, sox.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tollact »



Olyan programot keresek, ami nagy mintavételű zenefájlokból (jellemzően flac) tudna kiírni DVD-Audio formátumot.
Eddig őket találtam: HD-Audio Solo , Apollo Audio DVD Creator . Használ valaki ilyesmit? Tudom a technológia (elméletileg) már túlhaladta ezt a módszert, de elméletileg a bakelitet is túlhaladta már... ;-)

Én régóta megelégedéssel használom a Goland Audio DVD Creatort. Ez szerintem már nem létező gyártó, de a neten még meg lehet találni a progit.Nem flac fájlokat ír, hanem wav-vá kell először alakítani, majd ezután csinál a bemásolt wavból max 24/96-os DVD-Video szabványos, szinte bármely DVD lejátszóval játszható lemezt.Ha visszaolvasol
,volt egy általam inditott téma, "nagyfelbontású lemezek" vagy valami ilyesmi címen, abban bővebben körül jártuk a témát.Ha elakadsz, írj privátot és segítek.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Olyan programot keresek, ami nagy mintavételű zenefájlokból (jellemzően flac) tudna kiírni DVD-Audio formátumot.
Eddig őket találtam: HD-Audio Solo , Apollo Audio DVD Creator . Használ valaki ilyesmit? Tudom a technológia (elméletileg) már túlhaladta ezt a módszert, de elméletileg a bakelitet is túlhaladta már... ;-)

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
sssggg
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1237
Csatlakozott: 2009.08.14., pén. 12:26
Értékelés: 321

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sssggg »


Sziasztok!
 
Azt szeretném kérdezni,hogy Popcorn c-200 lejátszó koax kimenetét lehet-e tuningolni ?
Ha valakinek van tapasztalata vagy tud ilyen készülékről kérem ossza meg velem.
Gábor

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: harvester »


Megjött az Essence ST hangkártyám.
A legnagyobb bajom vele, hogy én FOLYAMATOSAN a Dolby dekódert szeretném használni a digit kimeneten, nem szeretném ha "unintelligensen" váltogatna a PCM és Dolby között a kártya attól függően, hogy 5.1 film, vagy stereo zene szól.. Sajnos az erősítőm "meghülyül" tőle, és amikor PCM-re vált vissza (ahol mindig 44 KHz-et ír sajnos, nem 96-ot, akárhogy állítgatom), az erősítő a saját alapbeállítására tér vissza, ami 5ch stereo, így állandóan nyomkodhatom a távirányítót, hogy csak stereo-ban menjen a zene..
Az X-Fi nálam ebből a szempontból jobban szerepelt.
Van ötlet a megoldásra?
Csak a héten jön a stereo RCA-kábelem az analóg lejátszáshoz, így zenehallgatásnál mindig át kell majd váltanom a CD-bemenetre az erősítőn, nem akarok a digitálissal is állandóan szenvedni majd..

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 518
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »



Innét minden verziót.
 



 
Köszönöm!

Avatar
tsiszi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 22:58
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsiszi »



Ennek a win-es változatát le tudnám valahonnan tölteni?


 
Innét minden verziót.
 


Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1116
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shanahan »



Tudnátok PC-hez USB-s távirányítót ajánlani, ami akár foobar2000 programmal is együttműködik, mintha a számítógép egy CD lejátszó lenne?
Legfontosabb funkciók:
 
Play
Stop
Next track
Previous track


pl.: klikk
ebay-en fele ennyiért lehet megvenni ~1,2k

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ennek a win-es változatát le tudnám valahonnan tölteni?


 
EZ JÓ KÉRDÉS, ANNO ÉN EZT MEGŐRIZTEM

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 518
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »



Ezzel a régebbi 7.5.5-el minden megy rendesen.


 
Ennek a win-es változatát le tudnám valahonnan tölteni?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...Ezzel a régebbi 7.5.5-el minden megy rendesen.

Köszönöm, ha valami kínlódás lesz, visszarakom azt.
Nem nagyon követem a geek fórumokat, van esetleg valami alternatív szerver a gyári helyett?
Off: öregecskedő tvix médialejátszóra raktam valami nem hivatalost pár hete, megtáltosodott, ismét mindent lejátszik, ezigen!

Avatar
Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 214
Csatlakozott: 2009.06.21., vas. 04:41
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gali »



Véleményeket szeretnék..
Jelenleg egy X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty hangkártyát nyúzok, SPDIF kimeneten, Néhai digit IC-vel, H/K AVR 330-as erőlködővel. Normális minőségű analóg IC-kkel nem rendelkezem, csak a Hama duplán árnyékolt van (nem a legalapabb) + KÁCSA, amit digitálison agyonvert a Néhai-féle.
 
DTS-ben megy most a hang házimozi erősítőre.
Jó minőségű analóg kábelekkel, stereo zenére az Asus Xonar Essence ST sokkal jobb választás lenne? (vagy egy cserélhető OPAMP-os Auzentech?) A Xonar-ral a házimozi lenne rosszabb elvileg (+ körülményesebb: állítgatni kellene a kimeneteket, ha jól vettem ki a leírásokból), de lehet a zenei teljesítménye kárpótolna. Az X-Fi egyidőben küldi a jelet analógon és digiten keresztül. kb. 70% zene, 30% film amire kellene


 
Azt hogy érted hogy rosszabb a mozi? Nekem egy STXem van, nem kell a kimeneteket állítgatni, csak egyszer. A programokban beállíthatod hogy melyik kimenetet használja, így pl foobarba asio vagy kernel streaminggel az analóg (speakers) kimenetet, xbmc-nél pedig a spdif outot.
Az analóg részről annyit, hogy fejhallgatóval használom és számomra meggyőző. Előző kártyám egy Creative X-Fi extreme music volt. Ahoz képest csak játékokkal kapcsolatban tudnék némi negatívumot felhozni (személyszerint nekem a cmss3d jobban tetszett mind dd headphones).
Zene és mozi: PC - Plex + EQ apo; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

Avatar
moljozs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.04.20., szer. 21:54
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: moljozs »


Tudnátok PC-hez USB-s távirányítót ajánlani, ami akár foobar2000 programmal is együttműködik, mintha a számítógép egy CD lejátszó lenne?
Legfontosabb funkciók:
 
Play
Stop
Next track
Previous track

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



MI a túró okozhatja szerintetek, hogy a squeezebox nem lát semmit a leindexelt tartalomból?
Először a lejátszó nem tudott csatlakozni a szerverhez, próbálkoztam "minden" lehetséges módon, nem ment. Újratelepítettem a legutóbbi média szerver verziót, lefut az indexelés, de már a webes felületen sem látszik egyetlen dal sem, hiába mutatja a szkennelés eredményénél a jópár artistát, lemezt, tracket.


 
Ezt én is eljátszottam, pontosabban tele lett a hócipőm a legfrissebb média szerverrel, bármilyen track/könyvtár változás volt és annak közelében akartam zenét hallgatni, leszakadt, percekig scannelt valamit, aztán kínlódva felébredt. Ezt az SB fórumon sokan panaszolták, de nem láttam értelmes megoldást, szerintem a Logitechnél nagyon elcsesztek valamit, egyik ok hogy abbahagyták ezt mediaplayer vonalat.
 
Visszatértem egy korábbi 7.5.5 verzióhoz, ennek web felülete is sokkal áttekinthetőbb, SB3 szinten mindent kiszolgál.
 
Viszont ezzel újra kellett scannelni, de fontos hogy add meg pontosan a "Music Folder" és "Playlist Folder"-t, mert addig nekem sem látott semmit lejátszáskor, hiába rágta magát végig a scanneléskor.
 
Ezzel a régebbi 7.5.5-el minden megy rendesen.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ehhh...
Playlist foldert megadtam, viszont az üres volt. Ha törlöm, látszik mindenki.
Köszönhetem magamnak!

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


MI a túró okozhatja szerintetek, hogy a squeezebox nem lát semmit a leindexelt tartalomból?
Először a lejátszó nem tudott csatlakozni a szerverhez, próbálkoztam "minden" lehetséges módon, nem ment. Újratelepítettem a legutóbbi média szerver verziót, lefut az indexelés, de már a webes felületen sem látszik egyetlen dal sem, hiába mutatja a szkennelés eredményénél a jópár artistát, lemezt, tracket.

Avatar
midian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2008.12.29., hétf. 22:31
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: midian »


Sziasztok
Tudnátok ajánlani valami viszonylag jó ár érték arányú 2.1 et pc hez.
Altec lansing et szeretttem volna de már nem találok sehol ,vagy ami használt az már mind problémás volt.
Erősítő(k):mozi:Onkyo SR605,sztereo:Jungson JA66C
CD:PhilipsCD 584
Doboz(ok):Front:Celestion F28,Center:Dali Concept ,Háttér:Wharf.:Diamond 9.0
Kábel(ek): IC (T),Gotham
Dac:Styleaudio Carat HD1 V
Mplayer:A.C.Ryan playon hd2 mini
Gitár:Hohner B Bass

Avatar
Markoo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2010.06.27., vas. 17:58
Értékelés: 86

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Markoo »



Igazad van,akkor pontosítok.
Nem média játszót keresek,hanem olyan lejátszót ami jóminosegű beépített dac-kal rendelkezik es könnyedén megbirkózik a flac HD formátumokkal.
A Logitech-et kihagynám a hifiből.
 
Linn Majik DSI-ről valami vélemény?


 
 
Szia Olive 3Hd ?
 
Pl egy ilyen : http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... try1354522
 
Vagy 4hd esetleg 6Hd
 
bővebben : www.olive.us
AVM Evolution CD 5.2 ; Usher Audio ; Ayon Spirit III MK III. - KT150 ; Valhalla Aura V2 ; DH labs  ; Tellurium Q ; Pointe ; Bodor +; TIDAL

Avatar
harvester
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2012.08.28., kedd 11:54
Értékelés: 5

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: harvester »


Senki?
 
Melyik kártya rendelkezik a legjobb 5.1-es SPDIF kimenettel, DTS dekóderrel?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”