Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Jó pár éve amikor még senki se foglalkozott usb kártya tuninggal, én kipróbáltam, és néhány fültársnak megmutattam, mind azt mondta, hogy mintha nyugodtabb lenne a hang, de nem jelentős a különbség, -ezért abba is hagytam a dolgot. Az usb vevő részen viszont sokat hoz a clock meg táp, az igazi meg az lenne, ha az adó és vevő usb áramkörök ugyanarról az órajelről működnének, ezt csak teljes kiépítés esetén lehet megoldani. A táp zavar csökkentés tényleg fontos a hangi nyugodtság szemszögéből. De hiába az adóoldali "tökéletes" jel, ha a vevő oldalon nem az.
Tehát a PP kártya akár még nagyon jó is lehet, csak nem smakkolt a vevő oldalnak :D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tom40 írta:
2019.02.05., kedd 19:10
Mai koltoi kerdesem: akinek sok penze van es sokat aldoz a hifire, de nincs meg a muszaki kepzettsege, akkor az sznob?
Bonusz kerdes: Akinek megvan a muszaki kepzettsege, de nincs draga cucca, akkor az okos?
Miert kellenek ezek a kategoriak???
OFF (ez az általában a hifiről témába illeszkedik, és bocs az adminoktól, hogy itt válaszolok rá, ennek oka, hogy itt lett felvetve a téma, és tényleg remélem, hogy ezzel a hozzászólással tudok némi békét hozni ebbe a topikba - ez motivál)

Egyik sem költői kérdés.

Egyrészt a sznobságot nem az határozza meg tudtommal, hogy az illető mennyit költ hifire, és milyen a műszaki képzettsége. Pont. Az, hogy valaki sokat költ hifire, az egyrészt anyagi lehetőségektől, másrészt személyes prioritásoktól függ. Műszaki képzettségűeket is ismerek bőven, akik rengeteget költenek hifire, mert ez a hobbijuk, és a hifi - mint oly sok egyéb hobbi - eléggé költséges.

Másrészt a műszaki képzettség egyáltalán nem jelenti azt önmagában, hogy pont ehhez a területhez ért annyira, hogy minden jelenséget magyarázni tudjon. Még az olyan jól körülhatárolt műszaki területek, mint pl. esetemben az informatika - is annyira szerteágazóak, hogy tényleg lehetetlen mindenhez mélységében érteni.

Szerintem sincs értelme ilyen jellegű kategorizálásnak, amit említesz, és sértő is, legalább egyik fél részére.

Van viszont értelmes és nem sértő kategorizálás.

A minap olvastam épp egy angol nyelvű cikket - mellesleg az MQA-val részletesen foglalkozót, a linket itt a fórumban ajánlotta valaki, és tényleg tetszett a cikk - amely mellesleg megemlítette, hogy a hifi-területtel mélyebben foglalkozók között van két kategória, amely nagyon vehemensnek egymásnak feszül. A cikk ezt a két kategóriát “objectivists”-nek (objektivistáknak) és “subjectivists”-nek (szubjektivistáknak) nevezte, és bár a cikk szerzője egyértelműen az első kategóriába tartozik, a cikk hangneme tartózkodott attól, hogy a másik kategória fölött pálcát törjön.
Az objektivisták abban hisznek hogy minden, a hifi világban tapasztalható jelenség egyértelműen alátámasztható méréssel vagy tudományosan levezethető elméleti megfontolással, és ami nem mérhető vagy a tudományos ismereteknek ellentmond, az nem létezik.
A szubjektivisták pedig a fülüknek hisznek, és azt mondják, hogy nem minden mérhető, illetve nem áll még rendelkezésünkre minden lehetséges jelenség mérésére eszköz, illetve nem feltétlenül találtuk meg még mindenre a tudományos elméleti magyarázatot. A hifi-világban a megfigyelésem szerint ők vannak többen.
Az objektivisták szerint a szubjektivisták érzékeit a tudatalattijuk téveszti meg.

Ez a kategorizálás értelmes, és egyértelműen megfigyelhető, akár itt, az AVX fórumokon is.

Mindkét tábornak vannak nagyon komoly érvei és ellenérvei, amit érdemes egyik és másik oldalról is megismerni. Egy higgadt és kultúrált vitában ezek előjönnek, és az ilyen vitak követése minkét tábor számára építő jellegű lehet.

Az effajta kategorizálás jellege miatt az objektivisták túlnyomó rézsét műszaki végzettségűek alkotják, de fontos megjegyezni, hogy a szubjektivisták táborában is bőségesen képviseltetik magukat a műszaki végzettségűek.

Ezt már én teszem hozzá: van egy harmadik kategória, amelynek képviselői pragmatikusan állnak a kérdéshez, és részben igazat adnak mindkét fent említett kategória érveinek. Számomra nagyon szimpatikusak pl. kaef2 megnyilvánulásai, aki azt állítja, hogy a vitában csak a rendszerszintű mérések relevánsak, és ilyennek csak az akusztikai mérések tekinthetőek. Ugyanakkor viszont azt is kijelenti, hogy a hang(zás) egyes személyekre való hatása még feltérképezetlen terület, ami nagyon komolly tudományos kutatási terület, amiben csak a jövőben várható áttörés. Amíg ez meg nem történik, addig nem lehet pálcát törni egyik fél érvei fölött sem. Remélem jól foglaltam össze kaef2 érveit, ha nem majd megcáfol... de ezek bizony számomra nagyon komoly érvek, amik segítenek áthidalni a szubjektivisták és objektivisták vitájában keletkező olykor mélységes szakadékot, és elkerülni a sértő jelzők egymásra aggatását.

Elnézest mégegyszer az off-ért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2019.02.05., kedd 21:12-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Mi folyik itt? Atyaég! 36_1_10.gif

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

asebestyen írta:
2019.02.05., kedd 20:28
Tom40 írta:
2019.02.05., kedd 20:14

Nekem az elso seggreulos elmenyem PC vonalon a PPA V3 kartya volt HDPLEX linearis tappal meghajtva. Ez nekem minden addigi kepzeletemet felulmulta. Ezt kesobb az SMS-200 valtotta UPTONE-Audio LPS 1.2 tappal. Nekem nagyon bejott a PPA USB, kicsit vissza is sirom, bar szolgaltatasban es kenyelemben tobbet kaptam az SMS-200-tol es talan az LPS 1.2-vel mar hozza azt a hangi melegseget, amit a PPA V3 tud.
Ez a hangi melegség szerintem sokkal inkább a tápegységeik sajátja.
De az összes dolog magva az én olvasatomban a PMC 26, PP kártya meg AQ D meg drótok ide vagy oda.
Ertelek, de hidd el nekem, hogy sokkal tobbet tudnek irni arrol, hogyan tud szarul szolni az a PMC 26. Laposan, hidegen, jellegtelenul. Ez nem egy Zlatan. Kellenek hozza a jatekosok.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Tom40 írta:
2019.02.05., kedd 20:14
Nekem az elso seggreulos elmenyem PC vonalon a PPA V3 kartya volt HDPLEX linearis tappal meghajtva. Ez nekem minden addigi kepzeletemet felulmulta. Ezt kesobb az SMS-200 valtotta UPTONE-Audio LPS 1.2 tappal. Nekem nagyon bejott a PPA USB, kicsit vissza is sirom, bar szolgaltatasban es kenyelemben tobbet kaptam az SMS-200-tol es talan az LPS 1.2-vel mar hozza azt a hangi melegseget, amit a PPA V3 tud.
Múlt hét óta nálam van kölcsönben egy PPv2 kártya. Gondoltam pár napig hallgatom mielőtt megosztom a saját tapasztalatomat a fórumon. Hát érdekes élmény, jó tapasztalás volt ez megint csak. Én ugye abszolút szkeptikusként teszteltem ezt a kártyát, teljesen objektíven álltam hozzá a meghallgatáshoz. Elsőre amikor meghallgattam egyből elfogott az az érzés, hogy azt a mindenit, ez jobban szól. Nem hiszek a fülemnek. Visszakötöm az alaplapira, és tényleg, mintha a PP kártyával jobb lenne a bőgő, a trombitának mintha teltebb kellemesebb lenne a hangja. Aztán elkezdtem oda-vissza cserélgetni a kábelt, és egy 30 másodperces részletet hallgattam meg alaplapról és PP kártyáról felváltva. A különbség nem volt annyira komoly mint elsőre de még mindig ott volt bennem, hogy a franc egye meg jobban szól a PP kártyáról. Én ilyenkor vakteszthez szoktam folyamodni. Megkértem a barátnőmet, hogy segítsen, és cserélgesse a kábelt az USB portok között. Nálam az szokott lenni a korrekt vakteszt, hogyha 10 meghallgatásból 10-szer megmondom melyik szól.
Aztán győzött a realitás, már a legelső cserénél teljesen zavarba jöttem, mert fogalmam sem volt hogy melyik szól. Nem is találtam el. Még kétszer próbálkoztam, egyszer eltaláltam, egyszer nem, és itt vége is lett a történetnek részemről.

Mérést eddig abszolút nem végeztem, most este csináltam egy frekvenciagörbe mérést Tom40 írása alapján, aki hangi melegséget emlegetett. Nálam a hangi melegség az általában egy tonálisan érzékelhető változást jelent a hangban.
Érdekességképpen azért beteszem ide a mérés eredményét, amin a PPv2 kártyára kötött DAC analóg kimenetén mért frekvenciagörbéje látszik mellette pedig az alaplapi kártyára kötött DAC frekvenciagörbéje. Mindkettőt 4-szer mértem, tehát a képen összesen 8 frekvenciagörbe látszik:
Screenshot 2019-02-05 at 20.23.46.png
Screenshot 2019-02-05 at 20.23.46.png (147.37 KiB) Megtekintve 1766 alkalommal
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Tom40 írta:
2019.02.05., kedd 20:14

Nekem az elso seggreulos elmenyem PC vonalon a PPA V3 kartya volt HDPLEX linearis tappal meghajtva. Ez nekem minden addigi kepzeletemet felulmulta. Ezt kesobb az SMS-200 valtotta UPTONE-Audio LPS 1.2 tappal. Nekem nagyon bejott a PPA USB, kicsit vissza is sirom, bar szolgaltatasban es kenyelemben tobbet kaptam az SMS-200-tol es talan az LPS 1.2-vel mar hozza azt a hangi melegseget, amit a PPA V3 tud.
Ez a hangi melegség szerintem sokkal inkább a tápegységeik sajátja.
De az összes dolog magva az én olvasatomban a PMC 26, PP kártya meg AQ D meg drótok ide vagy oda.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

mgus írta:
2019.02.05., kedd 19:49
....Mi hozta még az igazán jó hangot neked a pc-s vonalon? A táp oldalt nem írtad ki az titkos? :D
Nem titkos, azert nem irok ki mindent, mert limitalva van a hossz. Tovabba nem azert irom ki ezeket a komponenseket, mert meno akarok lenni - nem neked szolt ez a resz - hanem azert, mert amikor rendszert epitettem, akkor kimondottan orultem annak, amikor valaki kiirta az egesz lancot es mondjuk hasonlo erositoje volt mint nekem, mert akkor az otleteket adott nekem az adott nagysagrendet illetoen. Amit persze nem mindig kovettem, aminek ket oka volt: vagy nem akartam vagy nem tudtam megengedni magamnak.

Nekem az elso seggreulos elmenyem PC vonalon a PPA V3 kartya volt HDPLEX linearis tappal meghajtva. Ez nekem minden addigi kepzeletemet felulmulta. Ezt kesobb az SMS-200 valtotta UPTONE-Audio LPS 1.2 tappal. Nekem nagyon bejott a PPA USB, kicsit vissza is sirom, bar szolgaltatasban es kenyelemben tobbet kaptam az SMS-200-tol es talan az LPS 1.2-vel mar hozza azt a hangi melegseget, amit a PPA V3 tud.

Ezt egy passziv HTPC szolgalja ki egy toroid trafoval es egy pico PSU-val, ami szerintem eros tulzas az SMS-200 eseteben. Ahogy az osszes tovabbi fejlesztes is mar inkabb az itt hasznalt "fingreszelos" kategoriaba tartozik, aminek hatasat olykor nehez volt a raforditott osszegekkel parositani :-D viszont vitt a hev es volt ra budzse.

Ezert engem nyugodtan rakhatnak a sznobok koze, ha mindenkeppen kategorizalni kell az embereket, tojok ra ki mit gondol rolam. Ugyis a diamond kabelemet a nyakamba akasztva szoktam buliba jarni, hogy meno legyek a csajoknal es idegesitsem az informatikusokat :-D :-D
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Tom40 írta:
2019.02.05., kedd 19:10
Mai koltoi kerdesem: akinek sok penze van es sokat aldoz a hifire, de nincs meg a muszaki kepzettsege, akkor az sznob?
Bonusz kerdes: Akinek megvan a muszaki kepzettsege, de nincs draga cucca, akkor az okos?
Miert kellenek ezek a kategoriak???
Megmondom őszintén engem nem érdekel ha drága valami, legfeljebb nem veszem meg. Már megszoktam az érzést, hogy nem lehet dimond ethernet kábelem ;) . Kicsi jó hang, kicsi ez kicsi az, mikor mi kell a boldogsághoz.A bónuszhoz szerencse is kell, megmondanád az eheti lottószámokat :D ,én nem kaptam semmi ez irányú képzettséget akkor most okos vagyok?
Mi hozta még az igazán jó hangot neked a pc-s vonalon? A táp oldalt nem írtad ki az titkos? :D
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Mai koltoi kerdesem: akinek sok penze van es sokat aldoz a hifire, de nincs meg a muszaki kepzettsege, akkor az sznob?
Bonusz kerdes: Akinek megvan a muszaki kepzettsege, de nincs draga cucca, akkor az okos?
Miert kellenek ezek a kategoriak???
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1825
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1658
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Aszpirin írta:
2019.02.05., kedd 17:01
Nos, ha ebben a helyzetben hazaviszek egy kábelt, amiért kifizettem mondjuk 200ezer forintot, és érzékelem a különbséget a 20ezer forintos kábelhez képest, akkor az önigazolás okán már egyértelmű lesz, hogy a 200ezres a “jobb”.
Nekem az a problémám, hogy gyakorlatilag lassan már csak a termékek áráról és márkájáról beszélünk. A drágább vagy márkásabb jobb, az olcsóbb vagy kevésbé ismert meg szarabb. Régen még ment az ezüstözés, már az is csak poén szinten. és akkor hol vannak alapvető kérdések, felhasználási cél, hossz, környezet, felépítés, árnyékolt, sodrott, koax, párhuzamos (+soros:D), stb. Semmi. A drága jó a másik szar és persze nem sznob senki. Könyörgöm reálisan nézve még én is sznob vagyok a 15-20 ezres kábeleimmel....
Btw. Csak nekem van olyan barátom aki az árakat hallva azt mondja, hogy "gratulálok, jó hülye vagy!" ? :D persze eszembe nem jutna megsértődni, inkább visszakérdezek a felnijeire... picit ez a fajta lazaság nekem hiányzik innen, sok a görcsös komment, mintha bárki ténylegesen rosszat akarna a másiknak. :smile29:

Hogy legyen pc alapú audió is:) gondolom nem próbálta senki az általam javasolt TuneBrowser-t... én viszont azóta is nagy megelégedéssel hallgatom.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Jester írta:
2019.02.05., kedd 18:22
mgus írta:
2019.02.05., kedd 17:42
asebestyen írta:
2019.02.05., kedd 17:12


Csak finoman azzal a 8050 fikázással..... ;)
Én nem fikáztam csak bele kukkoltam :D ,általában az erősítő a kritikus pont a mit hallunk és mit nem hallunk alatt. Mivel itt egybe van építve a hangfal az erősítővel, így ott a kritikus pont ahol az erősítő van éppen. Működése, mini jelből a nagy jelet készít és itt a legtöbb erősítő elvérzik,(lehet az a hanghalban is) mert a kapott információ fele elvész már a bejáratnál, így csak azt erősíti ami átpréselődik. Mint tudjuk az aktív dobozoknak a leghosszabb a jel útja ezért itt van a legtöbb veszteség is, de ezt lehet csak én gondolom így. :smile29:
Amit írtál - azon kívül, hogy az erősítő kritikus pont - sok sebből vérzik, nagyjából azt lehet rá mondani, hogy ilyen formában nincs sok értelme.
Azt hittem te írtad az audió eszközöknél a zavarszűrést akkor mégse így van?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

mgus írta:
2019.02.05., kedd 17:42
asebestyen írta:
2019.02.05., kedd 17:12
mgus írta:
2019.02.05., kedd 16:43
Nem csoda hogy nem hall semmit, a neten is azt írják hogy elavult ic van benne. :D
https://www.gearslutz.com/board/geekslu ... air-2.html
Csak finoman azzal a 8050 fikázással..... ;)
Én nem fikáztam csak bele kukkoltam :D ,általában az erősítő a kritikus pont a mit hallunk és mit nem hallunk alatt. Mivel itt egybe van építve a hangfal az erősítővel, így ott a kritikus pont ahol az erősítő van éppen. Működése, mini jelből a nagy jelet készít és itt a legtöbb erősítő elvérzik,(lehet az a hanghalban is) mert a kapott információ fele elvész már a bejáratnál, így csak azt erősíti ami átpréselődik. Mint tudjuk az aktív dobozoknak a leghosszabb a jel útja ezért itt van a legtöbb veszteség is, de ezt lehet csak én gondolom így. :smile29:
Amit írtál - azon kívül, hogy az erősítő kritikus pont - sok sebből vérzik, nagyjából azt lehet rá mondani, hogy ilyen formában nincs sok értelme.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: prando »

Jester írta:
2019.02.05., kedd 18:20
prando írta:
2019.02.05., kedd 18:06
Egy gyors kérdés:
Stabilan, lefelé irányban, 100Gb-et tudó optikai kábel elég lehet 4K ill. nagyfelbontású zenei anyagok folyamatos, szaggatásmentes letöltéséhez? Tekintsük úgy, hogy kábelek, gépbéállítások, stb, rendben van.
Köszönöm!
100 Gbit? :) Szerintem te 100Mbitre gondolsz. 100Mbit elég hozzá egyébként.
Úgy van, elírtam, köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

prando írta:
2019.02.05., kedd 18:06
Egy gyors kérdés:
Stabilan, lefelé irányban, 100Gb-et tudó optikai kábel elég lehet 4K ill. nagyfelbontású zenei anyagok folyamatos, szaggatásmentes letöltéséhez? Tekintsük úgy, hogy kábelek, gépbéállítások, stb, rendben van.
Köszönöm!
100 Gbit? :) Szerintem te 100Mbitre gondolsz. 100Mbit elég hozzá egyébként.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: prando »

Egy gyors kérdés:
Stabilan, lefelé irányban, 100Gb-et tudó optikai kábel elég lehet 4K ill. nagyfelbontású zenei anyagok folyamatos, szaggatásmentes letöltéséhez? Tekintsük úgy, hogy kábelek, gépbéállítások, stb, rendben van.
Köszönöm!
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Hores »

Szerintem jó ez a picit filózófikus megközelítés. #Aspirin

Ha kábeles tapasztalatokról olvas az ember, és azt látja, hogy van 2-3 féle kábel, és a rendszerben nagyon nem mindegy, hogy melyiket melyik eszköz elé/közé teszi, akkor ez még árnyaltabbá teszi a lenti kérdéskört. Elképzelhető, ha azonos gyártó, azonos anyagából készült kábelei egymással összhangban vannak, más helyen, ugyan olyan erősítővel meg teljesen más hang jön ki a sugárzóból.

A "drágább kábel" dologra egy olyan "filózófikus" válaszom lenne, hogy a maga "környezetében" egy jobb felbontású, dinamikusabb, nagyobb terű hang képessége lehet benne, viszont ezzel nem összhangban felépített rendszerben/kábelezéssel nem biztos, hogy "jobb" hangot fog produkálni.

A kábeleknek általában megadnak egy sebesség "indexet", amit a fénysebességhez viszonyítanak. Csak logikai szinten, de ha az egyik kábelen gyorsabban tudnak haladni az elektronok, a másikon lassabban, akkor ez olyasmit okozhat az áramlásban, mint a vízvezetékek esetében a kisebb keresztmetszet. Persze a kábeleknél is van/lehet keresztmetszeti eltérés, amit főleg a mélyhang átvitel kapcsán szoktak emlegetni. (azonos anyag esetében)

Én a tápkebelek cserélgetésével egész nagy eltéréseket tapasztaltam, akár az énekhangok tisztaságát, testességét, vagy akár a térérzetet illetően, sőt a mélyhangok mennyisége/súlya is változik. És a többi kábel, RCA, hangfalkábel, ugyan így befolyásolja a végeredményt, ami egy egész sok darabból álló kirakóst eredményez.

Tényleg azt javaslom mindenkinek (nem először), hogy szerezzen be több féle kábelt, aztán cserélgesse, és 4-5 tesztzenén élje meg a "kábelek hangját".

Akinek van CD lejátszója, kezdheti a fázis megfordításával is, úgy is fog különbséget hallani, legalább is a többség biztos :)

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

wittao írta:
2019.02.05., kedd 12:18

Vagy az egész nagy audio gyártói iparral van gondod? Nehéz eldönteni a leírásod alapján.
Kicsit túlgondoltad a lényegét.
Csak az történt, hogy mikor olvasom ezt a fórumot ugyanaz a nyomasztó érzés fog el, mint amikor ismeretlenül belépek szinte bármelyik üzletbe, érdeklődöm egy általam jól ismert termék után és elkezdik a műsort. Majd a téves bekategorizálásom után(befolyásolható kezdő sznob), hogy kerek legyen a történet random kiegészítőket(kábelek,komponensek) próbálnak reflex szerűen elavult klisékre alapozva rámsózni, mintha a kínai piacon lennék. Az eredetileg kiválasztott termék tulajdonságaitól függetlenül. Akkor lehet átérezni azt a kiszolgáltatott és megalázott helyzetet, amit itt "kreatív marketingnek" hívnak.
Először is az "elfogulatlan és objektív" az mindkét egymást győzködő félre igaz kéne, hogy legyen. Sajnos jelenleg egyik sem teljesül.
Azzal az apró különbséggel, hogy ebben az esetben az egyik félnek nem áll anyagi érdekében a győzködés.


Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Aszpirin írta:
2019.02.05., kedd 17:01
...... Nos, ha ebben a helyzetben hazaviszek egy kábelt, amiért kifizettem mondjuk 200ezer forintot, és érzékelem a különbséget a 20ezer forintos kábelhez képest, akkor az önigazolás okán már egyértelmű lesz, hogy a 200ezres a “jobb”. Ezt egy fórumtárs fejtette ki, azt hiszem a kábeles topikban, nemrégen. A kérdés, hogy a hallható különbséget akkor is jobbnak ítéltem volna, ha nem fizetek a hazavitt kábelért sokat, vagy ha nem is tudom, hogy mennyibe kerül? Vagy befolyásolja-e azt, hogy a két egymástól hallhatóan kissé eltérő hangzás közül melyiket hallom jobbnak, hogy a kábel mennyire “dizájnolt”, illetve komoly megépítésű? Ha vastagabb, robusztusabb, akkor biztos jobb is, nem?
Szóval érted. A kábel csak példa, bármely rendszerelemre feltehetjük ugyanezt a kérdést.
.....
En azt tudom elmeselni, ahogy en jartam, mint totalis kabel szkeptikus. Meg voltam gyozodve arrol, hogy a kabelek csak egy baromi nagy marketing bullshit es csak par megrogzott mernok kepes kulonbseget tenni kabel es kabel kozott. Amolyan szukseges rossznak tartottam. Mignem az akkori lancomba upgradeltem a hangfalaimat egy joval magasabb osztalyura. Nagy boldogan hazacipeltem, beraktam, es lass csodat: egy picit jobban szolt, mint amit lecsereltem.

Gyorsan nekialltam forumozni angol hifi oldalakon, es a sracok nagyon segitokeszen ossze is raktak a hangfalamhoz passzolo rendszert, ami nagyjabol 8 millio Ft volt, de gyorsan megnyugtattak, hogy meg lesznek tartalekok a dobozban :-/

Ez nekem abszolut tavol volt a budzsemtol, de megvettem egy szamomra elerheto aru erositot, ami egy jo kompromisszumnak tunt, mert azt gondoltam, hogy a sracok kicsit el vannak szallva es hogy ez majd jo lesz nekem.

Gondoltam, mielott elviszem haza az erositot, megkerdezem a kereskedot, hogy milyen kabelt ajanl hozza. Elmondta, hogy most semmilyet. Vigyem haza, szokjam meg a hangjat es menjek vissza 1-2 honap mulva es majd osszerak nekem harom arkategoriaban amit hazaviszek es aztan visszahozom, ami nem tetszik.

Igy is tettem, hazamentem nagy boldogan. Ekkor meg minden a regi volt, DAC, forras, kabelek, csak az erosito es a hangfal volt uj. Bekapcsoltam, es tovabbra is el voltam keseredve, hogy most mar egy halom penzt beleoltem, de meg mindig nem azt kapom, amit keresek.

Visszamentem a kereskedohoz hangszorokabelekert. Hazavittem harom drotot, ebbol arban az egyik siman belefert, a masodik mar kicsit necces volt, a harmadik total eselytelen. Bedugtam a kozepeset es ott bennem akkor valami elszakadt. Az eddig visszafogott rendszerem nem birt kibontakozni a regi vacak hangszoro kabelek miatt es urra let rajtam a gyermeki kivancsisak, hogy akkor most uristem, mi lehet meg itt az akadaly a lancomban… Nekialltam szepen soba mindent lecserelni, es orom volt hallani, ahogy egyre jobban nyilik ki a rendszer. Akkoriban Angliaban laktam es a jo kapcsolatnak koszonhetoen rengeteg cuccot vihettem haza probalgatni. Az asszony "kabelbaratnak" hivott, mert kb minden heten jott valami madzag probara.

Mar kialakult nekem egy tesztelesi rutin, ami nem A/B tesztbol vagy vaktesztbol allt, mert rajottem, hogy sokszor felrevisz. Egesz egyszeruen beraktam az uj kabelt, hallgattam egy hetig, aztan visszatettem a regit es probaltam kitalalni, hogy tudok-e elni nelkule vagy sem.

Felreertes ne essek, nem minden komponensem esett ebbe a "nem tudok elni nelkule" kategoriaba, mert vannak nalam olyanok is, amik csak egyszeruen nalam ragadtak valami oknal fogva, de a kedvenceimtol nem valnek meg.

Hogy ne legyen total off: a minosegi tap es egy jo USB kartya oriasit dob a PC-n. Mar reg nem kutyuzok, ugy vagyok, ahogy az "oregek" mondjak: csak hallgatom a zenet, de nekem a Fapaci fele vonal eletszeru, de nagyon szeretnem megengedni magamnak egyszer a Core Audio vonalat is. De most sorfozesbe vagyok benne. Linearis tappal jobb lesz a sor :-D
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

asebestyen írta:
2019.02.05., kedd 17:12
mgus írta:
2019.02.05., kedd 16:43
Nem csoda hogy nem hall semmit, a neten is azt írják hogy elavult ic van benne. :D
https://www.gearslutz.com/board/geekslu ... air-2.html
Csak finoman azzal a 8050 fikázással..... ;)
Én nem fikáztam csak bele kukkoltam :D ,általában az erősítő a kritikus pont a mit hallunk és mit nem hallunk alatt. Mivel itt egybe van építve a hangfal az erősítővel, így ott a kritikus pont ahol az erősítő van éppen. Működése, mini jelből a nagy jelet készít és itt a legtöbb erősítő elvérzik,(lehet az a hanghalban is) mert a kapott információ fele elvész már a bejáratnál, így csak azt erősíti ami átpréselődik. Mint tudjuk az aktív dobozoknak a leghosszabb a jel útja ezért itt van a legtöbb veszteség is, de ezt lehet csak én gondolom így. :smile29:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

asebestyen írta:
2019.02.05., kedd 17:12
mgus írta:
2019.02.05., kedd 16:43
Nem csoda hogy nem hall semmit, a neten is azt írják hogy elavult ic van benne. :D
https://www.gearslutz.com/board/geekslu ... air-2.html
Csak finoman azzal a 8050 fikázással..... ;)
:) Jaja. A kedves fórumtársnak sikerült gondolom google fordítóval értelmeznie a szöveget.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

mgus írta:
2019.02.05., kedd 16:43
Nem csoda hogy nem hall semmit, a neten is azt írják hogy elavult ic van benne. :D
https://www.gearslutz.com/board/geekslu ... air-2.html
Csak finoman azzal a 8050 fikázással..... ;)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2019.02.05., kedd 16:17
Jester írta:
2019.02.05., kedd 15:40
A “sznobság” kérdése szerintem nem a megfelelő szó arra ami sok esetben zajlik. Én ezt átfordítanám arra, hogy nagyon sok esetben megy át tekintélyelvű érvelésbe a fórumon folyó vita. Ez nem csak itt van így, ez egy általános dolog a magyar fórumokon (szerintem az oktatási rendszerben keresendő a probléma, ahol a tanárnak mindig igaza volt, akkor is ha nem), külföldön nem igazán jellemző, hogy valaki az igazát azzal támassza alá, hogy ő már X millió forintot beleölt ebbe vagy abba, vagy ő már Y milliós dolgokat is kipróbált, és amíg más nem próbálta ki addig a véleménye kevésbé számít. Ez persze egy jolly joker érvelés amit akkor sem tud cáfolni a másik oldal, ha logikátlan amit a “sznob” érvelő állít. Ezen a fórumon ez rengetegszer van így, általában nem szoktam rá reagálni, mert aki egy vitát ennyire alacsony szintre visz le, azzal nem érdemes vitatkozni. A tipikus példája ennek hifis fórumokon, hogy te azért nem hallod, mert nem elég jó a rendszered hozzá. Ez az esetek nagyobb részében egy tévhit bizonyos szint feletti rendszereknél.
Hello, nem akarod a masikfelerol megkozeliteni a kerdest, hogy Te miert nem hallod a kulonbseget? Mondjuk egy olyan teszten reszt venni ahol tobben is halljak a kulonbseget valamelyik forumtarsnal es ott esetleg kiprobalni tobb komponenst, hogy Te hallasz-e kulonbseget koztuk, szerintem ez egyszeruen kivitelezheto. Ha hallasz kulonbseget akkor esetleg a rendszeredet megvizsgalni miben ter el az kozott amiben hallottal kulonbseget ha meg nem hallasz kulonbseget akkor elvezheted a zenehallgatast es nem kell agyalnod, hogy a tobbiek szamodra "hihetetlen" jelenseget beszelnek. :napsut:
(Kicsit filozófikus lesz, ami következik.)

Arról is beszélhetünk talán, hogy kinek hol van az a határ, ahol ezek a különbségek már nem számítanak, bár hallja őket. Azt hiszem, ez nagyon egyéni, és ha jól értettem kaef2 mondandóját, többek között pont a hang és annak “milyenségének” egyénre gyakorolt hatása az, amire nincs még mérési módszer.

Arra gondolok pl., hogy én teszteltem már (fórumtárs segítségével) úgy, hogy bár egyértelműen hallottam a különbséget, azt nem tudtam eldönteni, hogy számomra melyik a jobb. Most mindegy, hogy a rendszer mely elemét teszteltük. Két (sőt több) egymástól valamelyest egyértelműen eltérő hangzás, de nem volt egyértelmű, hogy melyik “jobb”. Egy adott pillanatban fel is tettem a kérdest a kezdőhifis fórumban, hogy van-e olyan képzés, ami után már jobban meg tudom mondani, hogy melyik hang “jobb”,mire kell figyelni... ez aztán elindított egy szálat, ami a rendszerem hibáinak boncolgatásába torkollott, de az eredeti kérdésre kevés válasz érkezett.

Nos, ha ebben a helyzetben hazaviszek egy kábelt, amiért kifizettem mondjuk 200ezer forintot, és érzékelem a különbséget a 20ezer forintos kábelhez képest, akkor az önigazolás okán már egyértelmű lesz, hogy a 200ezres a “jobb”. Ezt egy fórumtárs fejtette ki, azt hiszem a kábeles topikban, nemrégen. A kérdés, hogy a hallható különbséget akkor is jobbnak ítéltem volna, ha nem fizetek a hazavitt kábelért sokat, vagy ha nem is tudom, hogy mennyibe kerül? Vagy befolyásolja-e azt, hogy a két egymástól hallhatóan kissé eltérő hangzás közül melyiket hallom jobbnak, hogy a kábel mennyire “dizájnolt”, illetve komoly megépítésű? Ha vastagabb, robusztusabb, akkor biztos jobb is, nem?
Szóval érted. A kábel csak példa, bármely rendszerelemre feltehetjük ugyanezt a kérdést.

Hol van a tehát határ, ami fölött már nincs jobb, csak más? És ez mennyire egyéni?

Én a magam részéről azok táborához tartozok, akiknek a ZENE minősége fontosabb, mint a HANG minősége. Persze ésszerű keretek között, szóval mindkettő fontos, de az előbbi a nagyobb prioritású, mint az utóbbi. A nagyobb élvezetet úgyis inkább a zene maga adja, mintsem az, hogy 20 centire vagy egy méterre válik le a hang a hangsugárzóról. Persze szigorúan szerintem, és szigorúan számomra.

Hozzáteszem, hogy én bizony szívesen hallgatok ZENÉT telefonról (iPhone) drótos agybadugós fülessel (RHA T10i) a repülős útjaimon. Azt hiszem, kezdek rájönni, hogy nem is vagyok hifis. Néha, legalábbis :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Nem csoda hogy nem hall semmit, a neten is azt írják hogy elavult ic van benne. :D
https://www.gearslutz.com/board/geekslu ... air-2.html
Csatolmányok
post-6126-0-59722400-1374686220.jpg
post-6126-0-59722400-1374686220.jpg (179.74 KiB) Megtekintve 1691 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

kakaox írta:
2019.02.05., kedd 15:36
Akkor tedd fel a kérdésed, amire szeretnél választ kapni, vagy ha megosztandó tapasztalatod van, hát nosza!
Köszönöm, azt már korábban feltettem. (szintén 0 válaszos) (https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=4& ... 4#p2336464)
Azóta megtaláltam rá a magyarázatot, így a további lehetséges kérdések is okafogyottá váltak. A tapasztalataimat inkább nem részletezném, mert elég megosztó lenne.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3285
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Jester írta:
2019.02.05., kedd 15:40
A “sznobság” kérdése szerintem nem a megfelelő szó arra ami sok esetben zajlik. Én ezt átfordítanám arra, hogy nagyon sok esetben megy át tekintélyelvű érvelésbe a fórumon folyó vita. Ez nem csak itt van így, ez egy általános dolog a magyar fórumokon (szerintem az oktatási rendszerben keresendő a probléma, ahol a tanárnak mindig igaza volt, akkor is ha nem), külföldön nem igazán jellemző, hogy valaki az igazát azzal támassza alá, hogy ő már X millió forintot beleölt ebbe vagy abba, vagy ő már Y milliós dolgokat is kipróbált, és amíg más nem próbálta ki addig a véleménye kevésbé számít. Ez persze egy jolly joker érvelés amit akkor sem tud cáfolni a másik oldal, ha logikátlan amit a “sznob” érvelő állít. Ezen a fórumon ez rengetegszer van így, általában nem szoktam rá reagálni, mert aki egy vitát ennyire alacsony szintre visz le, azzal nem érdemes vitatkozni. A tipikus példája ennek hifis fórumokon, hogy te azért nem hallod, mert nem elég jó a rendszered hozzá. Ez az esetek nagyobb részében egy tévhit bizonyos szint feletti rendszereknél.
Hello, nem akarod a masikfelerol megkozeliteni a kerdest, hogy Te miert nem hallod a kulonbseget? Mondjuk egy olyan teszten reszt venni ahol tobben is halljak a kulonbseget valamelyik forumtarsnal es ott esetleg kiprobalni tobb komponenst, hogy Te hallasz-e kulonbseget koztuk, szerintem ez egyszeruen kivitelezheto. Ha hallasz kulonbseget akkor esetleg a rendszeredet megvizsgalni miben ter el az kozott amiben hallottal kulonbseget ha meg nem hallasz kulonbseget akkor elvezheted a zenehallgatast es nem kell agyalnod, hogy a tobbiek szamodra "hihetetlen" jelenseget beszelnek. :napsut:
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”