Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

kaef2 írta:
2019.02.08., pén. 08:18
A "buta" audio PC lehet akár egy RB Pi, vagy egyéb gyenge ARM processzoros picike ipari Linux gép
Ez arra is igaz, hogy akinek van mondjuk egy Linux alapu NAS/internet gateway gépe, annak elég venni egy Raspi-t vagy Cubox-t a DAC mellé és készen is van?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

0001.PNG

0002.PNG
[/quote]

Tetszik a megoldásod. Nekem az alábbi konfig van:
ház: http://www.silentpcreview.com/Antec_NSK2400_Fusion
Alaplap: https://www.asus.com/us/Motherboards/E35M1M_PRO/
GPU: Asus GT430 (passzív);
Kingston SSD és egy 500Gb HDD ;
coax spdif PCI kártya.
Jelenleg egy 380W-os gyári Antec kapcsoló üzemű táp van benne, ennek a cseréje van tervben.
A Makrai táphoz a panleket Te készítetted? Mennyiből lehetne szerintetek kihozni?
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

asebestyen írta:
2019.02.08., pén. 08:48
...akkor az onnantól megszűnik számítógépnek lenni és onnantól HiFi eszközzé válik, ahol a továbbiakban nincs helye racionalitásnak...
Nem egészen értem, hogy ezt miből szűrted le. A "nem tudjuk, miért" és a "nincs is [különbség hangban]" között még ezer árnyalat van a zenelejátszásra használt digitális eszközök esetében, ahogyan a hifiben általában is. Nehéz a két pontot bármilyen függvénnyel összekapcsolni, hát még úgy, hogy a hozzá nem értő "laikus" hívő és a hitetlen "szakember" egyként elfogadja. Szerintem ennyi van. Meg hogy egy alapvetően nem zenelejátszásra tervezett digitális eszköz bizonyos működési módját és viselkedését nem értjük maradéktalanul zenelejátszás közben. Ezt kellene elfogadni kiindulási pontként, aztán beszélgetni.
De már éppen kezdtünk leszállni a meta-lóról...
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Elektronikai szempontból ha egy ARM-es board PC-t power bankről tápolunk az mennyivel másabb megoldás mintha lineáris tápot adunk neki?

Nálam az Orange Pi most egy power bankről üzemel, armbian fut rajta, pulseaudio sound serverrel és LADSPA DSP pluginnel könnyedén elvisz csatornánként ~50 FIR filtert a szobakorrekcióhoz.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

ZolaBA írta:
2019.02.08., pén. 09:02
kaef2 írta:
2019.02.08., pén. 08:18
A 2 gépesnek az a legnagyobb előnye, hogy akár a meglévő normál használatú gépünk is lehet a Control PC, audio PC-nek meg pár tizezrből is lehet egy ipari linuxosunk. A jó 2 gépes megoldás általában számottevően olcsóbb lehet, mint egy igazán jó egy gépes.
Ez a "pár tízezer" most vagy költői túlzás vagy vissza kell kérdezzek :)
Vegyünk pár tízezret, mondjuk 40-50e. Mire költse akinek csak egy normál pc-je van? a 2 gépes verzió már csak attól, hogy külön van jobb lesz, mintha az első gépre költeném a pénzt? mi van ilyenkor az olcsó audio gép usb kártyájával és az analóg tápolással? melyik ér többet? mert ha ezeket is számolom akkor már 100 ezer felett vagyunk az audio gépnél.

Én saját példámon ott láttam volna értelmet a 2. gépnek, hogy pl. nálam a fal mentén 8 méter van a pc és a hangsugárzók között. A dac-ot közel kell tenni az usb kábel miatt, tehát maradt az, hogy analóg jelet viszek messzire, ami drága kábel ill. valmennyi minőség romlás. Egy lejátszó pc-t betéve a két sugárzó közé és csak rövidet kábelezve egész más lenne. Bár most per pillanat "c" verzió van, pár napja átrendeztem a hangsugárzókat közeltéri lehallgatásra az íróasztal elé, és 120-120-120cm-en hallgatom:)
Nekem ilyen van, ezt emlitettem a hozzászólásomban is:

https://www.solid-run.com/product/SRMX6 ... GE008X00CE

90 dollár az ára és sokféle Linux elfut rajta, Volumio például. Hqplayer NAA is.
Ennek szemben a Rb Pi-jal nem megosztott az USB csatlakozása. Egy egyszerű 5V, 3A lineáris táp is kijön kb 15e Ft-ból, de az iFi 5V-os igen kiváló kapcsoló üzemű tápja is nagyon jól passzol hozzá. Mindösszesen ez így pár tizezer ft. Kb 50e.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

kaef2 írta:
2019.02.08., pén. 08:47

-CPU: Dual Xeon Scalable 10/20 core CPUs.
-Memória: 48Gb (12*4Gb) custom memory modules.
Ilyen gépet akartam én is építeni :D , csak a fránya dual alaplapok nem támogatják csak a xeon procikat, nekem meg i7 van. sad.gif
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

kaef2 írta:
2019.02.08., pén. 08:18
A 2 gépesnek az a legnagyobb előnye, hogy akár a meglévő normál használatú gépünk is lehet a Control PC, audio PC-nek meg pár tizezrből is lehet egy ipari linuxosunk. A jó 2 gépes megoldás általában számottevően olcsóbb lehet, mint egy igazán jó egy gépes.
Ez a "pár tízezer" most vagy költői túlzás vagy vissza kell kérdezzek :)
Vegyünk pár tízezret, mondjuk 40-50e. Mire költse akinek csak egy normál pc-je van? a 2 gépes verzió már csak attól, hogy külön van jobb lesz, mintha az első gépre költeném a pénzt? mi van ilyenkor az olcsó audio gép usb kártyájával és az analóg tápolással? melyik ér többet? mert ha ezeket is számolom akkor már 100 ezer felett vagyunk az audio gépnél.

Én saját példámon ott láttam volna értelmet a 2. gépnek, hogy pl. nálam a fal mentén 8 méter van a pc és a hangsugárzók között. A dac-ot közel kell tenni az usb kábel miatt, tehát maradt az, hogy analóg jelet viszek messzire, ami drága kábel ill. valmennyi minőség romlás. Egy lejátszó pc-t betéve a két sugárzó közé és csak rövidet kábelezve egész más lenne. Bár most per pillanat "c" verzió van, pár napja átrendeztem a hangsugárzókat közeltéri lehallgatásra az íróasztal elé, és 120-120-120cm-en hallgatom:)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

asebestyen írta:
2019.02.08., pén. 08:48
Bárki bármit mond, szerintem volt értelme ennek az egésznek és a dolog a kommunikációs hiányosságok miatt fajult el véleményem szerint. Meg még azért is, mert néhányakat zavar, ha valaki ért valamihez és a racionalitást próbálja keresni egy alapvetően élményszerző eszközben is.
Számomra az is világossá vált, hogy a fórumozók többsége szerint, onnantól hogy egy számítógép nem kapcsolóüzemű tápról kapja a delejt, továbbá az órajelgenerátorai pontosabbakra vannak cserélve, esetleg szoftveresen is a zenelejátszásra van hangolva, akkor az onnantól megszűnik számítógépnek lenni és onnantól HiFi eszközzé válik, ahol a továbbiakban nincs helye racionalitásnak. Nekem hifisként is furcsa, műszaki emberként pedig elfogadhatatlan. Tudom, nincs jelentősége.
De persze ez az egész HiFi ilyen, miért pont ez lenne más? Hátha egyszer ez is megváltozik... :smile53:
A szó szoros értelmében ma már nem nagyon gyártanak olyan (USB-s) D/A konvertert, amiben ne lenne valamilyen FPGA. Akár több is. Innentől kezdve csak megközelítés kérdése, mit tekintünk számítógépnek, akár egy FPGA-t is lehet.

Avatar
iistván
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2013.01.17., csüt. 10:33
Értékelés: 89

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: iistván »

kaef2 írta:
2019.02.08., pén. 08:18
nadtom írta:
2019.02.08., pén. 00:09
Az dual pc-s felállásnak mi a legnagyobb előnye?
A Control PC lehet erős, sok háttértáras, nagy processzoros, ha valakinek sok a zenéje és szeretne felkonvertálni (és így átlagos PC esetében RF, EMI zajos) - kimenete valamilyen stream, ami az Ethernet hálón fog magának utat találni az Audio PC-hez.

Az Audio PC-nek jó esetben csak ezt a streamet kell fogadni és átalakítani olyan formátumúvá, amit a DAC bemenetei valamelyikén fogadni tud, manapság ez az USB leginkább. Így az operációs rendszert annyira le lehet butítani, hogy csak az Ethernet hálózat és az audio kimenet fusson rajta semmi más nem kell. Linuxon ezt nagyon egyszerű megcsinálni, a szoftver fejlesztők eleve szoktak (Roon-nál RAAt, vagy Hqplayer esetében az NAA) un ISO file-t ingyenesen letölthetővé tenni, ahol az embernek csak annyi dolga van hogy SD, MMC kártyára vagy USB stickre letölti és felmásolja ezt az ISO-t és nincs egyéb install gond. AHogy ezt korábban már le is irták, elég sokszor csak a bootoláskor egy USB sticket használni, majd a bootot követően el is lehet távolítani, mert akár memóriából is elfut már a teljes rendszer.

A "buta" audio PC lehet akár egy RB Pi, vagy egyéb gyenge ARM processzoros picike ipari Linux gép, én részben a Cubox - i-t használom vagy ennek akár az egy kártyás verzióját, de van SoTM SMS200 Neo gépem is, ami kvázi ugyanennek az architekturának az audiofilebb verziója. A Cubox kb 40e Ft, az SMS200 valamivel drágább de 200e alatt az is megvan. Ahogy láttuk itt már alább lehet 2 db Intel NUC-ot is használni vagy hasonló pici alaplapos kis teljesítményű gépeket is.

Az egy gépes lejátszásnak is lehetnek előnyei, de ott sokkal több pénzről beszélünk, ha ugy igazán meg akarjuk adni a módját.

A 2 gépesnek az a legnagyobb előnye, hogy akár a meglévő normál használatú gépünk is lehet a Control PC, audio PC-nek meg pár tizezrből is lehet egy ipari linuxosunk. A jó 2 gépes megoldás általában számottevően olcsóbb lehet, mint egy igazán jó egy gépes.

Az Ethernet csatlakozású un AOIp rendszerek (Dante, Ravenna, AES67, stb) esetében a második gép, az "audio PC" vagyis egy Ethernet - I2S konverter eleve be van építve a D/A konverterbe. Az általam oly nagyon szeretett és sokat emlegetett Merging Hapi például ilyen.
Dual PC-t még nem próbáltam, de szerintem a sima Rpi is elég jó eredményt hoz.

Nálam Allo Digione van ráépítve, így kapok SPDIF kimenetet.

Fapaci által ajánlott toroid és MZ/X féle lineáris táp a Rpi + HDD-nek (hamarosan SSD lesz) és külön táp az Allo-nak, így szét van választva a zajos proci+HDD az i2s / SPDIF átalakítótól.

A Moode lejátszóprogrammal kikapcsolható még a HDMI kimenet, onboard wifi és BT is, tehát teljesen le lehet csupaszítani és bármilyen böngészőből vezérelni akár AP módban is. Az irányítás USB-n kivezetett wifi stick-kel megy, ui. nem akartam az alaplapi wifit bekapcsolni, mert az csak felesleges zajt csap odabent :rolleyes:

Ja és az egész egy masszív, régi Orion 1025B erősítő kicsinosított házában pihen :D

A proci így csak néhány %-on pörög, tehát túl sok zajt sem termel, de nálam max HD flac-ig terjed a számítási igény.
Digi: DIY Raspberry/Allo Digione signature futómű -> Heed Lagrange-> Heed Grand Enigma MKII
LP: Edwards Audio TT3 (Goldring 1042) -> Heed Quasar -> Heed Lagrange -> Heed Grand Enigma MKII

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Bárki bármit mond, szerintem volt értelme ennek az egésznek és a dolog a kommunikációs hiányosságok miatt fajult el véleményem szerint. Meg még azért is, mert néhányakat zavar, ha valaki ért valamihez és a racionalitást próbálja keresni egy alapvetően élményszerző eszközben is.
Számomra az is világossá vált, hogy a fórumozók többsége szerint, onnantól hogy egy számítógép nem kapcsolóüzemű tápról kapja a delejt, továbbá az órajelgenerátorai pontosabbakra vannak cserélve, esetleg szoftveresen is a zenelejátszásra van hangolva, akkor az onnantól megszűnik számítógépnek lenni és onnantól HiFi eszközzé válik, ahol a továbbiakban nincs helye racionalitásnak. Nekem hifisként is furcsa, műszaki emberként pedig elfogadhatatlan. Tudom, nincs jelentősége.
De persze ez az egész HiFi ilyen, miért pont ez lenne más? Hátha egyszer ez is megváltozik... :smile53:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tanulság végett egy tényleg nagyon drága audio PC-ről pár fotó és info.

-Súly: 42Kg
-CPU: Dual Xeon Scalable 10/20 core CPUs.
-Memória: 48Gb (12*4Gb) custom memory modules.
-The 2 cpu’s and 12 memory modules are not shared but split into 2 domains, 1 dedicated to the operating system, 1 dedicated to music related services and playback software.
-All storage is directly connected to the Xeon CPU integrated disk controllers, no sata ssd’s / controllers used. Maximum number of drives supported: 24.
-400 watt high current powersupply, lundahl chokes, ~700.000uF mundorf electrolytics, duelund pure silver foil bypass capacitors.
-Custom Windows 10 Enterprise LTSC 2019 OS.
-Playback software: Roon + Jplay, HQplayer optional.
-Completely passive cooled, no fans.

Az oprendszer ha jól láttam, Intel Optane táron fut.
Érdemes a belső árnyékolásra és általában a rezgéscsillapításra (például a tápkondiknál is) figyelmet fordítani.
P1000333.jpg
P1000333.jpg (1.1 MiB) Megtekintve 1880 alkalommal
P1000332.jpg
P1000332.jpg (1.15 MiB) Megtekintve 1880 alkalommal
P1000338.jpg
P1000338.jpg (202.71 KiB) Megtekintve 1880 alkalommal
P1000340.jpg
P1000340.jpg (942 KiB) Megtekintve 1880 alkalommal
IMG-20181117-WA0036.jpg
IMG-20181117-WA0036.jpg (102.9 KiB) Megtekintve 1880 alkalommal

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

nadtom írta:
2019.02.08., pén. 00:09
Az dual pc-s felállásnak mi a legnagyobb előnye?
A Control PC lehet erős, sok háttértáras, nagy processzoros, ha valakinek sok a zenéje és szeretne felkonvertálni (és így átlagos PC esetében RF, EMI zajos) - kimenete valamilyen stream, ami az Ethernet hálón fog magának utat találni az Audio PC-hez.

Az Audio PC-nek jó esetben csak ezt a streamet kell fogadni és átalakítani olyan formátumúvá, amit a DAC bemenetei valamelyikén fogadni tud, manapság ez az USB leginkább. Így az operációs rendszert annyira le lehet butítani, hogy csak az Ethernet hálózat és az audio kimenet fusson rajta semmi más nem kell. Linuxon ezt nagyon egyszerű megcsinálni, a szoftver fejlesztők eleve szoktak (Roon-nál RAAt, vagy Hqplayer esetében az NAA) un ISO file-t ingyenesen letölthetővé tenni, ahol az embernek csak annyi dolga van hogy SD, MMC kártyára vagy USB stickre letölti és felmásolja ezt az ISO-t és nincs egyéb install gond. AHogy ezt korábban már le is irták, elég sokszor csak a bootoláskor egy USB sticket használni, majd a bootot követően el is lehet távolítani, mert akár memóriából is elfut már a teljes rendszer.

A "buta" audio PC lehet akár egy RB Pi, vagy egyéb gyenge ARM processzoros picike ipari Linux gép, én részben a Cubox - i-t használom vagy ennek akár az egy kártyás verzióját, de van SoTM SMS200 Neo gépem is, ami kvázi ugyanennek az architekturának az audiofilebb verziója. A Cubox kb 40e Ft, az SMS200 valamivel drágább de 200e alatt az is megvan. Ahogy láttuk itt már alább lehet 2 db Intel NUC-ot is használni vagy hasonló pici alaplapos kis teljesítményű gépeket is.

Az egy gépes lejátszásnak is lehetnek előnyei, de ott sokkal több pénzről beszélünk, ha ugy igazán meg akarjuk adni a módját.

A 2 gépesnek az a legnagyobb előnye, hogy akár a meglévő normál használatú gépünk is lehet a Control PC, audio PC-nek meg pár tizezrből is lehet egy ipari linuxosunk. A jó 2 gépes megoldás általában számottevően olcsóbb lehet, mint egy igazán jó egy gépes.

Az Ethernet csatlakozású un AOIp rendszerek (Dante, Ravenna, AES67, stb) esetében a második gép, az "audio PC" vagyis egy Ethernet - I2S konverter eleve be van építve a D/A konverterbe. Az általam oly nagyon szeretett és sokat emlegetett Merging Hapi például ilyen.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Visszatért az élet a fórumra! ;peace;
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jester írta:
2019.02.07., csüt. 23:09
kaef2 írta:
2019.02.07., csüt. 20:49
Többszöri átolvasás után is megmaradt az első olvasás utáni tohuva bohu érzésem. Ugye nem baj, ha senkit nem fárasztok azzal, hogy próbálok válaszolni?
miért válaszoltál?
Kérlek te se tedd.
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Az dual pc-s felállásnak mi a legnagyobb előnye?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Voyager írta:
2019.02.07., csüt. 23:12
Jester írta:
2019.02.07., csüt. 23:09
Ahogy érzed. Csak nem értem, hogy akkor mégis miért válaszoltál? Szerintem egyébként elég könnyen érthető az írásom, nem tudom melyik része nem egészen világos.
Kérlek folytassátok privátban, vagy személyesen. Köszönjük!
Nem folytatjuk, részemről semmiképpen, sem privátban, sem személyesen és természetesen itt sem. leborulok.gif

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Jester írta:
2019.02.07., csüt. 23:09
Ahogy érzed. Csak nem értem, hogy akkor mégis miért válaszoltál? Szerintem egyébként elég könnyen érthető az írásom, nem tudom melyik része nem egészen világos.
Kérlek folytassátok privátban, vagy személyesen. Köszönjük!

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

kaef2 írta:
2019.02.07., csüt. 20:49
Többszöri átolvasás után is megmaradt az első olvasás utáni tohuva bohu érzésem. Ugye nem baj, ha senkit nem fárasztok azzal, hogy próbálok válaszolni?
Ahogy érzed. Csak nem értem, hogy akkor mégis miért válaszoltál? Szerintem egyébként elég könnyen érthető az írásom, nem tudom melyik része nem egészen világos.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Hores írta:
2019.02.07., csüt. 22:46
Amennyire kivehető, az alapot egy picivel újabb alaplap adja:
Igen. Q2900

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Hores »

Amennyire kivehető, az alapot egy picivel újabb alaplap adja:
https://www.asrock.com/MB/Intel/Q2900-ITX/index.asp

a lényeg ugyan az, passzív alap, tápolás, csak ez nagyobb házba van berakva :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

mgus írta:
2019.02.07., csüt. 22:29
És már muzsikál?
Lassan 2 éves lesz aranyszíve. :) Akkor egy szögedi jósrác (BIG) inspirált arra, hogy induljak el egy úton amin Ő "ballag" és felajánlotta, hogy kövessem az ösvényen. Az a csapás mostanra nekem túlságosan ($) is ki van taposva (ha így érthető), így nem követtem tovább, de ezzel a kis cuki géppel, nagyon boldog vagyok azóta is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Voyager 2019.02.07., csüt. 22:47-kor.

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Hores »

az SSD-kben az alkalmazott chip-ek, és vezérlők térnek el főként:
MLC, TLC, 3D V-NAND (samsung) stb., erről a prohardveren sokat olvashatsz, hogy mik a különbségek, melyiknek mik az előnyei, hátrányai, mennyit áldozol rá, mennyit akarod írni/olvasni, mennyire számít a sebesség, stb.

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Hores »

A HDD-ben van egy motor, ami 5400-7200rpm -el pörget néhány lemezt, ez vibrációt kelt, a fejeket is "rángatni" kell, amik elektromos impulzusokat jelentenek, a fogyasztása is több, mint egy SSD-nek, ami analóg táplálás esetén megint nem elhanyagolható, szóval ilyesmi különbségek vannak főként, arról nem beszélve, hogy mennyivel lassabb...
K P írta:
2019.02.07., csüt. 22:25

SSD- k között nagyok a különbségek? Szeretném a jövőbe a Hdd- t kiváltani...

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Voyager írta:
2019.02.07., csüt. 22:25
mgus írta:
2019.02.07., csüt. 22:22
A panelen nem látok fesz. szabályzót, vagy direkt hagytad le?
Nézd meg jobban...

Képkivágás.PNG
Ja, megláttam csak azt hittem az graetz. :D
És már muzsikál?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

bitrograde írta:
2019.02.07., csüt. 09:00
K P írta:
2019.02.06., szer. 22:29
Kinek mi okozta a legnagyobb javulást a megszólalást illetően, már ami az audio pc- t illeti? Gondolok itt tápegység cserére, alaplap+proci cserére, hdd lecserélése SSD- re, ventis ház cseréje passzívra, USB kártya cseréje stb stb....
Nehéz erre a kérdésre általában válaszolni: nekem a kis teljesítményű laptop (SSD-vel) után lett egy min-ITX-es passzív gépem SSD-vel, ami jobb volt a hangminőséget tekintve (úgy +10-15%, szubjektív érzetre). Aztán került egy i3-as lapra épülő konfig SSD-vel, kezdetben aktív hűtéssel, PC-s táppal (+10%), majd belekerült a PP-kártya (10-15%), majd a lineáris táp (30-40%), végül a passzív CPU-hűtő (talán 2-3%). Központi órajelre sajnos nincs még 200K+-om. De könnyen előfordulhat, hogy másnál más a sorrend és az arányok. Szerintem a legnagyobb előrelépést a kártya+tápolás együttes kiépítése jelenti, de a szoftveres környezetben és a beállításokban is van lehetőség. Nálam Foobar < Jriver 24 < Jplay 6.2 < HQPlayer, miközben az operációs rendszer esetében "visszaléptem" Win10-re, egyszerűen mert jogtiszta szoftvereket szeretek használni, és nincs kedvem fél évente újratelepíteni a rendszert. Ahogy szerintem a NAS-ról való lejátszás is kb. 20-30% bizonyult jobbnak a Tidalnál, és úgy 15-20% jobbnak a Deezernél (JPlay 6.2-vel házasítva a saját alkalmazásaikat). A JRiver 24-et pedig úgy 25%-40-kal verte a HQPlayer a DSD-re felskálázott lejátszás esetében (a JRiver egyszerűen megölte a hangot, teljesen elpunnyadt minden tőle). Ezek persze az én szubjektív tapasztalataim, és hozzátartozik a történethez, hogy a rendszer többi komponense is fejlődött közben, így amikor a frontendben történt változás, azt más komponensek környezetében tapasztaltam, melyek kellettek is ahhoz, hogy kijöjjön a fejlesztés. Valószínűsítem, egy angol low-fi rendszerben semmi értelme egy teljes kiépítésű duál-PC-s futóműnek, oda bőven elég lesz egy málnás megoldás is.
Köszönöm, hogy leírtad PC- s fejlődésedet... leborulok.gif
HQPlayer önmagában is megállja a helyét? Én a JRivert Fidelizerrel használom...
SSD- k között nagyok a különbségek? Szeretném a jövőbe a Hdd- t kiváltani...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”