Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 22:33
Hogy kicsit ON legyek, olyan jol esett ma, vegre most leultem 1,5 orara nyugiban es zenet hallgattam ezen az usb kartyas, futott oras kamu foson. Egy percig nem erdekelt milyen felbontas, csak uritettem le az agyamat. Komolyan felert 2 ora alvassal. Ezt ajanlom meg masnak is. Veny nelkul kaphato :D
OFF:
Délután lefeküdtem, mert hullára dolgoztam magam a héten és úgy éreztem ez most nekem jár. Közben, hogy lejöjjek a pörgésről elkezdtem zenét hallgatni.
A hálóban a rendszer: iphone (3,5jack kábel, Tidal), topping tp20 (d osztályos erősítő), Sonab v1 szélessávú omni hangsugi, noname kábellel. (kb. 40 éves).
Nem kell ecsetelnem, hogy azért finoman sem egy hájend rendszer, de olyan jól esett rajta zenét hallgatni, hogy végül nem aludtam, csak hallgattam a zenét... :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 22:33
Hogy kicsit ON legyek, olyan jol esett ma, vegre most leultem 1,5 orara nyugiban es zenet hallgattam ezen az usb kartyas, futott oras kamu foson. Egy percig nem erdekelt milyen felbontas, csak uritettem le az agyamat. Komolyan felert 2 ora alvassal. Ezt ajanlom meg masnak is. Veny nelkul kaphato :D
Hát ez ilyen :) És lehet, hogy ugyanilyen jól esett volna egy hótegyszerű passzív PC-ről is, mindenféle magic nélkül.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 22:23
kaef2 írta:
2019.03.15., pén. 22:18
Nagyon nem akarok (és nem is fogok) ehhez parttalan vitához hozzászólni, de azt muszáj megjegyeznem, hogy NEM azt mondtam, hogy "a nullteszt az nem korrekt mérési metódus annak megállapítására, hogy két hanganyag megegyezik-e"... Ilyet ugyanis soha nem mondtam.

Azt mondtam, hogy egy olyan összetett rendszerben amit a valós idejű, analóg és digitális, hardver és szoftver elemeket valamint a valós akusztikai környezet is magába foglaló zenehallgatási KÖRNYEZET jelent, az hogy két file egyforma -e semmi jelentősége. Mert ez csak egy kicsiny szelete a teljes folyamatnak, amit zenehallgatásnak és a környezeti, fizikai, elektronikai hatások bonyolult egymásra hatásának nevezünk. Nem akarom még századjára is ismét leírni, mindazt amit eddig itt már-e témában leírtam. Ezzel természetesen nem kell egyetérteni, de kéretik legalább annyira tisztelni, hogy pontosan idézzük.
Látod milyen zavaró a szövegkörnyezetből kiragadott félmondat? Pont ennek adtam hangot én is pár napja... :rolleyes:
Csak egy teljesen félrevezető idézetet látok, ami szöges ellentétben van minden itteni eddigi (és múltbeli) kommunikációmmal.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

kaef2 írta:
2019.03.15., pén. 22:18
Nagyon nem akarok (és nem is fogok) ehhez parttalan vitához hozzászólni, de azt muszáj megjegyeznem, hogy NEM azt mondtam, hogy "a nullteszt az nem korrekt mérési metódus annak megállapítására, hogy két hanganyag megegyezik-e"... Ilyet ugyanis soha nem mondtam.

Azt mondtam, hogy egy olyan összetett rendszerben amit a valós idejű, analóg és digitális, hardver és szoftver elemeket valamint a valós akusztikai környezet is magába foglaló zenehallgatási KÖRNYEZET jelent, az hogy két file egyforma -e semmi jelentősége. Mert ez csak egy kicsiny szelete a teljes folyamatnak, amit zenehallgatásnak és a környezeti, fizikai, elektronikai hatások bonyolult egymásra hatásának nevezünk. Nem akarom még századjára is ismét leírni, mindazt amit eddig itt már-e témában leírtam. Ezzel természetesen nem kell egyetérteni, de kéretik legalább annyira tisztelni, hogy pontosan idézzük.
Látod milyen zavaró a szövegkörnyezetből kiragadott félmondat? Pont ennek adtam hangot én is pár napja... :rolleyes:
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 21:51
K P írta:
2019.03.15., pén. 21:08
Nem kell itt vakteszt. Lentebb írta Asebestyen, hogy a tudomány már van annyira fejlett, hogy minden mérhető.
Kár, hogy én itt szoba akusztikai -ill, hangszóró mérés diagrammokon kívül mással nem találkoztam....
Nézd, amíg itt pl kaef2 leírja, hogy szerinte a nullteszt az nem korrekt mérési metódus annak megállapítására, hogy két hanganyag megegyezik-e, addig nem is kell méréseket betenni. Először azzal kellene tisztában lenni, hogy például hogyan is tárolunk el hangot digitális formában. Amúgy nagyon egyszerűen, adott mintavételi pontban vett amplitúdót tárolunk. Semmi mást. Ez a WAV.
Nagyon nem akarok (és nem is fogok) ehhez parttalan vitához hozzászólni, de azt muszáj megjegyeznem, hogy NEM azt mondtam, hogy "a nullteszt az nem korrekt mérési metódus annak megállapítására, hogy két hanganyag megegyezik-e"... Ilyet ugyanis soha nem mondtam.

Azt mondtam, hogy egy olyan összetett rendszerben amit a valós idejű, analóg és digitális, hardver és szoftver elemeket valamint a valós akusztikai környezet is magába foglaló zenehallgatási KÖRNYEZET jelent, az hogy két file egyforma -e semmi jelentősége. Mert ez csak egy kicsiny szelete a teljes folyamatnak, amit zenehallgatásnak és a környezeti, fizikai, elektronikai hatások bonyolult egymásra hatásának nevezünk. Nem akarom még századjára is ismét leírni, mindazt amit eddig itt már-e témában leírtam. Ezzel természetesen nem kell egyetérteni, de kéretik legalább annyira tisztelni, hogy pontosan idézzük.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

K P írta:
2019.03.15., pén. 21:08
Nem kell itt vakteszt. Lentebb írta Asebestyen, hogy a tudomány már van annyira fejlett, hogy minden mérhető.
Kár, hogy én itt szoba akusztikai -ill, hangszóró mérés diagrammokon kívül mással nem találkoztam....
Nézd, amíg itt pl kaef2 leírja, hogy szerinte a nullteszt az nem korrekt mérési metódus annak megállapítására, hogy két hanganyag megegyezik-e, addig nem is kell méréseket betenni. Először azzal kellene tisztában lenni, hogy például hogyan is tárolunk el hangot digitális formában. Amúgy nagyon egyszerűen, adott mintavételi pontban vett amplitúdót tárolunk. Semmi mást. Ez a WAV.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 725

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Amit eddig emberek alkottak,arra van mérés,és magyarázat,szerintem ésszerű lgika mentén haladva,először voltak mérések,tesztek. Gondoljunk bele,mi alapján jött volna létre az internet,PC,elektromosság stb bármi is.Van itthon néhány mázsányi végfok,meg forrás,kábelek stb,de nem mondhatom így visszatekintve saját történelmembe,hogy akkorát ugrottam volna hangban.Technikában inkább,élvezem az online tartalmakat,kényelmet amit a PC-s lejátszás nyújt,de hangban,hogy közelebb kerültem volna %-os arányban az élőzenéhez azt nem.Még másoknál is csak másként "torzított"hangot hallottam,természetesen szeretem a hobbit művelni,de már csak inkább művelten,és az igazi kézzel fogható értékekre alapozva. :tutiok:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 20:37
Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 19:40
Tobbszor allitod, hogy laikusok vagyunk, de gyanitom, hogy nagyon hasonlo iskolat vegeztunk anno, csak talan en vagy 20 evvel korabban. Ettol fuggetlenul meg emlekszem a TCP/IP mukodesere es hidd el, hasonloan mosolyogtam, amikor nekem ethernet kabelt akartak eladni. Csak vettem a faradtsagot es kiprobaltam ;-)
Akkor még mindig előrébb tartok, mert én vettem a fáradságot és vakteszteltem is a dolgokat. Kiderült, hogy nem azt hallom. De hiába magyarázom, amíg nem végzel vaktesztet addig falra hányt borsó bármit is írok.

szerk:itt töröltem egy részt, mert fölösleges anekdotázás... és offtopik

Az, hogy milyen iskolát végeztél irreleváns. Azt meg főleg nem hiszem, hogy emlékszel a TCP/IP működésére :)
Nem kell itt vakteszt. Lentebb írta Asebestyen, hogy a tudomány már van annyira fejlett, hogy minden mérhető.
Kár, hogy én itt szoba akusztikai -ill, hangszóró mérés diagrammokon kívül mással nem találkoztam....

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 19:40
Tobbszor allitod, hogy laikusok vagyunk, de gyanitom, hogy nagyon hasonlo iskolat vegeztunk anno, csak talan en vagy 20 evvel korabban. Ettol fuggetlenul meg emlekszem a TCP/IP mukodesere es hidd el, hasonloan mosolyogtam, amikor nekem ethernet kabelt akartak eladni. Csak vettem a faradtsagot es kiprobaltam ;-)
Akkor még mindig előrébb tartok, mert én vettem a fáradságot és vakteszteltem is a dolgokat. Kiderült, hogy nem azt hallom. De hiába magyarázom, amíg nem végzel vaktesztet addig falra hányt borsó bármit is írok.

szerk:itt töröltem egy részt, mert fölösleges anekdotázás... és offtopik

Az, hogy milyen iskolát végeztél irreleváns. Azt meg főleg nem hiszem, hogy emlékszel a TCP/IP működésére :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 12:53
Jester írta:
2019.03.15., pén. 12:28
Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 10:33
Ez teny! Nyilvan az en szemszogembol te ulsz forditva a lovon ;-)
A laposfold kivalo pelda! Ha mar felhoztad, valamelyik reinkarnaciod ott volt azon a meetingen, amikor az egyik fazon azt ecsetelte, hogy a fold kerek es a reinkarnaciod hangosan rohogott, hogy ez mekkora hulyeseg. Igen, az en szemuvegemen keresztul te a fan ulsz, es gondosan ugyelsz arra, hogy a torzs nehogy lemasszon, mert az egy baromsag :smile29:
Az analógiád azért rossz, mert jelenleg nincs olyan metodika amely alapján bármilyen szinten is bizonyítható lenne az ethernet kábelek hatása a zenei jellemzőkre. Sőt mi több maga a digitális átvitel egyik legnagyobb előnye az analóggal szemben, hogy lényegesen igénytelenebb az átviteli közegre. Tehát te laikusként egy olyan elmélet mellett voksolsz amely szembemegy a digitális technika axiómáival és tudományosan bizonyított dolgokkal. Pont ahogy a laposföld hívők. Hiába mutatják meg nekik, hogy a föld nem lapos, csak azért sem akarják elfogadni :)
Azert elofordult mar tortenelmunkben, hogy korabban axiomakent gondolt/lefektetett/hasznalt elmeletek megborultak kesobb ahogy tagult a tudasunk... Szerintem mindket “felnek” ovatosan kell a bizonyitgatasokkal bannia, ha egyaltalan szuksegszeru bizonyitgatasokkal elni. Lehet 100 emberbol csupan 4-5 igenyli ezeket a “na ez pedig igy van” kijelenteseket, akkor velhetoen annak a 4-5 fonek ezt sajat korben lenne celszeru vegezni, mert a masik 95-96 nemtetszeset, farasztasat is magaval vonhatja, ha igazuk van ha nincs.
Raadasul amit ma a tudasunk legjava alapjan bizonyitunk, kiderulhet kesobb rossz/hianyos ismeretanyag alapjan tettuk azt es rossz iranyba mentunk el a bizonyitas soran. Ez persze adott helyzetben megnyugvast adhat, hiszen az egyenlet ket oldalan egyenlosegjel van (latszolag), es ugy erezzuk mi bizonyitottunk es hatradolhetunk. Kozben pedig nem abba az utcaba fordultunk be es nem is abban a varosban ahol kellene...
Tudom, hogy ott ebben a témában nem szabadna most megszólalnom, de ott van bennem a kisördög, sajnos:

A digitális adatátvitellel kapcsolatban az ismeretanyagunk nem egy meglévő jelenségre való hipotézis, hanem egy általunk létrehozott, meglehetősen hibatűrő adatátviteli móddal kapcsolatos ismeret. Ezt az ember maga találta ki, nem felfedezte... vagy valami ilyesmi :)

Itt nem arról van szó, hogy olyasmit próbálunk tagadni, amit nem simerünk, hanem olyasmit, ami azáltalunk kitalált és pontosan ismert a működési elvnek teljesen ellentmond. A múltkor valamelyik topikban részleteen elmagyaráztam, hogy egy digitális kábelnek mekkora (kva nagy) a zajtűrése a logikai jelszinteken, tehát ami törtnhet egy “szar” kábelen, az vagy jitter, vagy adathiba. Az ethernet protokoll mindkettőt értelmezhetetlenné teszi, ezért - ha nincs etherneten küldött táp x akkor a sima ethernet kommunikációnál mind a jitter, mind a bithiba “javítva lesz”, mert ez egy ilyen adatkapcsolat. A rossz ethernet kábel eredményezhet lassabb adatátvitelt, ami a zenelejátszás szakadozásához vezet, de másként színezett hangot nagyon nem... és ennek a megértéséhez nem elméletek szükségesek, hanem egyszerűen a TCP/IP protokoll működésnek ismerete, ami mindenki számára rendelkezsre álló tananyag. Nagyon kérem azokat, akik itt az ethernet kábelek “hangjáról” bezsélnek, hogy vegyék a fáradtságot, és nzzenek utána ennek a tananyagnak, és utána gondolják végig, mekkora a szubjektív faktor abban, amit hallanak, és mennyi lehet a kábel valódi hatása. Ez nem khitkérdés, akkor sem, ha unjatok már a magyarazatot.

(megjegyzem, hogy mg ennél is viccesebb, amikor valaki arról regél, hogy egy HDMI kábel cseréje után az LCD vagy OLED tévéjén élénkebb színek, mélyebb feketék stb jelennek meg, ugyanannál a képanyagnál... de ebbe már bele sem megyek itt, mert offtopik).

Sajnálom, hogy a digitális HiFi-hez hozzátartozik a mérnökök és konkrétan a témában ismeretekkel bírók boszorkányüldözése és “keresztre feszítése” (akkor is, ha néha nem egészen nyilvánvaló, hogy ki képviseli itt az inkvizíciót, és ki a Galilei).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 12:28
Az analógiád azért rossz, mert jelenleg nincs olyan metodika amely alapján bármilyen szinten is bizonyítható lenne az ethernet kábelek hatása a zenei jellemzőkre. Sőt mi több maga a digitális átvitel egyik legnagyobb előnye az analóggal szemben, hogy lényegesen igénytelenebb az átviteli közegre. Tehát te laikusként egy olyan elmélet mellett voksolsz amely szembemegy a digitális technika axiómáival és tudományosan bizonyított dolgokkal. Pont ahogy a laposföld hívők. Hiába mutatják meg nekik, hogy a föld nem lapos, csak azért sem akarják elfogadni :)
En a gondolkodasmodrol irtam, nem az ethernet kabelrol. Abba en mar nem megyek bele. Arra akartam ramutatni, hogy ha mindig csak az addig tudott dolgokra hagyatkozunk es nem probaljuk meg tagitani a tudasunkat azzal, hogy mindent megkerdojelezunk es probalunk jobbat kitalalni, akkor megalltunk volna a majmoknal. A laposfoldet megint hozod, pedig a peldadban itt is ketfele allitas van: menjunk vissza az idobe, es te azt allitod, hogy a jelenlegi tudomany alapjan ki van zarva, hogy a fold gombolyu, hiszen akkor leesnenk rola.

En meg azt mondom, hogy kepzeld el, de en vettem a faradtsagot es vegigsetaltam a foldon es korbeertem. Te ezt nem fogadod el, mert nem tudom bizonyitani. Tobbszor allitod, hogy laikusok vagyunk, de gyanitom, hogy nagyon hasonlo iskolat vegeztunk anno, csak talan en vagy 20 evvel korabban. Ettol fuggetlenul meg emlekszem a TCP/IP mukodesere es hidd el, hasonloan mosolyogtam, amikor nekem ethernet kabelt akartak eladni. Csak vettem a faradtsagot es kiprobaltam ;-)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 17:40

Azert a Tiedbol indulunk ki, mert a leirtak alapjan ezzel te boven meg vagy elegedve (szerencsedre es ez tok jo). Az nem vilagos nekem es ahogy olvasom tobbek reakciojabol, miert problema ha valaki ennel kicsit vagy nagyon tobbre vagyik?
A valtozasok mertekevel egyaltalan nem ertek egyet, 0.001% valtozasnal egy osszekoto is tobbet tud hozni, se sztem ezt Te is tudod :)
Nézd, én több helyen is leírtam, hogy a saját álláspontomat, rendszeremet, ízlésemet nem tekintem semmiféle referenciának. Ha így tennék, baromi gáz lenne, mert akkor pont azt tenném, amit itt sokan és engem nagyon zavar, hogy a saját szubjektív tapasztalásukat/ítéletüket globális igazságként próbálják beállítani. Ez az a pont pedig, ahol elválik egymástól a hit és a tudomány. A tudomány pont ezeket a szubjektumokat igyekszik kizárni és ezt nagyon nagy hatékonysággal meg is teszi.
Én azt kívánom mindenkinek, hogy sikerüljön egy - az Ő igényeinek maximálisan - megfelelő rendszert kiépítenie, ami nem zavar, ha abszolút értéken sokkal jobb, mint az enyém. Nem leszek rá irigy. Ha drága, fusson rá az illetőnek. Egy a lényeg, ne azért vegye meg, mert az a divat és mert drága, mert abból jó nagy pofára esés lesz vagy önigazolás keresése a költést illetően, majd komponens csere.
Ha vissza akarnék kérdezni, azt kérdezném, mennyi pénzt adjak, hogy egy számomra jobb rendszert összeállíts nekem és mennyivel lesz jobb? De ez milyen kérdés lenne már...
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 17:14

Mondjuk akkor a rendszeredből kiindulva, vagy akár Jester fórumtársunkéból ha mondjuk 500-700.000 Ft felett költ valaki hifire, DSP-zik, akkusztikai panelekkel rendbehoz dolgokat, akkor megérkezett és amit efelett költ akkor benyelte a marketing bullshitet és nettó felesleges pénzégetést művel?
Abszolút nem. Mondjuk 2 dolog van ezzel. Az én rendszeremből mér indulnánk ki? Másrészt sajnos messze nem 5-700e Ft az ára, bár szerintem messze nem ezen múlik.
Sajnos a hifi nem tudomány. Pedig az jó lenne nekünk, mert akkor komoly emberek is foglalkoznának vele, persze van sokkal jobb dolguk is.
Ha olyan egyszerű lenne, hogy locsolom bele a pénzt, és attól jobb lesz, akkor minden hülye tudna jó hangot csinálni (akár csak önmaga számára), de a valóságban nagyon kevesen tudnak, pénztől függetlenül.
Jesternek nincs szüksége az én magyarázatomra, de én azt veszem ki a szavaiból, hogy Őt is az aránytalanságok zavarják a hifiben legtöbbször. Olyan dolgokkal foglalkoznak emberek, sok energia, idő, pénz befektetésekkel, amik hozadéka 0,0001%, miközben 30% hibák vannak. Persze értjük, hogy pszichésen ezeket fel lehet nagyítani bármeddig. De ha véletlen rákérdez az ember valamire, akkor jön a hisztérikus sértődés, válasz meg nincs, max az, hogy Ő hallja és kész. Ja, és a 0,0001% is csak változás mérték, nem tudni, hogy objektíve + vagy - .
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 17:14
Mondjuk akkor a rendszeredből kiindulva, vagy akár Jester fórumtársunkéból ha mondjuk 500-700.000 Ft felett költ valaki hifire, DSP-zik, akkusztikai panelekkel rendbehoz dolgokat, akkor megérkezett és amit efelett költ akkor benyelte a marketing bullshitet és nettó felesleges pénzégetést művel?
Részemről az a válasz, hogy természetesen nem. Sajnos ahhoz, hogy teljes spektrumban a jelenlegi technikai színvonalon kompromisszummentesen tudjunk zenét hallgatni, sok millió forint kell, erre dedikált szoba, a lehető legkomolyabb akusztikai kezelés, kiváló hangsugárzók, és erősítők.
A DSP ezen a szinten tényleg csak finomhangolásra kell.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5860
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7197
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 16:46
K P írta:
2019.03.15., pén. 16:24
És olyan nincs, hogy nem mérhető, de vmi zaj mégis bezavar a hangba?
Nem vagyok túlzottan benne a méréstudományban, de éppen pár napja írták, hogy megmérték a hanghullámok tömegét. Én azt gondolom, hogy a méréstechnika már elég komoly szinten van, nem hiszem, hogy létezik olyan amit mérni nem tudunk, de halljuk.
A tudomány, a fizika, a méréstechnika, mind baromi magas szinten vannak, az átlagember/átlag hifis el se tudja képzelni. A tudomány tényeket tényekkel magyaráz, módszertana van annak, hogy valamit tudományos tényként kezelhessünk, ami nem pont a hifista pista, de én akkor is hallom típusú ténymegállapítása. :) Persze, nem minden jelenséget lehet megmagyarázni jelen elérhető ismeretekkel, de azok egyike sem ezen a szinten van, ami a hifit jelenti, hanem annál sok nagyságrenddel komolyabban. Az informatika meg aztán főleg egy teljesen egzakt dolog és gyönyörűen működik is, csak ugye érteni kell hozzá. Persze a farvizén sokan próbálnak eladni minden szart, nem restek hozzá esti mesét kitalálni se. Aztán a valódi előrelépés érdekes módon mindig egzakt, mérhető, tudományosan magyarázható, mindenki számára érzékelhető. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

K P írta:
2019.03.15., pén. 16:24
És olyan nincs, hogy nem mérhető, de vmi zaj mégis bezavar a hangba?
Nem vagyok túlzottan benne a méréstudományban, de éppen pár napja írták, hogy megmérték a hanghullámok tömegét. Én azt gondolom, hogy a méréstechnika már elég komoly szinten van, nem hiszem, hogy létezik olyan amit mérni nem tudunk, de halljuk.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Online
Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 14:20
K P írta:
2019.03.15., pén. 13:01
Jester írta:
2019.03.15., pén. 12:28


Az analógiád azért rossz, mert jelenleg nincs olyan metodika amely alapján bármilyen szinten is bizonyítható lenne az ethernet kábelek hatása a zenei jellemzőkre. Sőt mi több maga a digitális átvitel egyik legnagyobb előnye az analóggal szemben, hogy lényegesen igénytelenebb az átviteli közegre. Tehát te laikusként egy olyan elmélet mellett voksolsz amely szembemegy a digitális technika axiómáival és tudományosan bizonyított dolgokkal. Pont ahogy a laposföld hívők. Hiába mutatják meg nekik, hogy a föld nem lapos, csak azért sem akarják elfogadni :)
Nem lehetséges az, hogy egy digitális kábel "antennaként" is működik, illetve nem kívánatos rezgéseket is átvisz egyik készülékből a másikba, ezáltal rontva a megszólaláson?
Persze hogy lehetséges. De ezek a zajok mind a mérhető frekvenciaspektrumban vannak, és mérhetőek is.
És olyan nincs, hogy nem mérhető, de vmi zaj mégis bezavar a hangba?

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Voyager írta:
2019.03.13., szer. 20:34
Nekem ez a Tidal vacak néha leáll (pedig Optikai net van).... elég idegesítő...
Nálam is volt ilyen, a szolgáltató DNS szerver címeit átállítva a Google publikus DNS szervereire a router beállítások között megoldotta a problémát, de legalábbis azóta nem jelentkezett.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

K P írta:
2019.03.15., pén. 13:01
Jester írta:
2019.03.15., pén. 12:28
Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 10:33
Ez teny! Nyilvan az en szemszogembol te ulsz forditva a lovon ;-)
A laposfold kivalo pelda! Ha mar felhoztad, valamelyik reinkarnaciod ott volt azon a meetingen, amikor az egyik fazon azt ecsetelte, hogy a fold kerek es a reinkarnaciod hangosan rohogott, hogy ez mekkora hulyeseg. Igen, az en szemuvegemen keresztul te a fan ulsz, es gondosan ugyelsz arra, hogy a torzs nehogy lemasszon, mert az egy baromsag :smile29:
Az analógiád azért rossz, mert jelenleg nincs olyan metodika amely alapján bármilyen szinten is bizonyítható lenne az ethernet kábelek hatása a zenei jellemzőkre. Sőt mi több maga a digitális átvitel egyik legnagyobb előnye az analóggal szemben, hogy lényegesen igénytelenebb az átviteli közegre. Tehát te laikusként egy olyan elmélet mellett voksolsz amely szembemegy a digitális technika axiómáival és tudományosan bizonyított dolgokkal. Pont ahogy a laposföld hívők. Hiába mutatják meg nekik, hogy a föld nem lapos, csak azért sem akarják elfogadni :)
Nem lehetséges az, hogy egy digitális kábel "antennaként" is működik, illetve nem kívánatos rezgéseket is átvisz egyik készülékből a másikba, ezáltal rontva a megszólaláson?
Persze hogy lehetséges. De ezek a zajok mind a mérhető frekvenciaspektrumban vannak, és mérhetőek is.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: SSS »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 13:39
SSS írta:
2019.03.15., pén. 13:33
wittao írta:
2019.03.15., pén. 12:53

Azert elofordult mar tortenelmunkben, hogy korabban axiomakent gondolt/lefektetett/hasznalt elmeletek megborultak kesobb ahogy tagult a tudasunk...
Igen, de amíg ez nem történik meg, míg új axiomia nincs addig a régit kell evidenciának tekinteni, különben, nincs miről beszélgetni mert minden relative lesz ha így értelmezed.
Van, hogy ugyanazon dologrol egyszerre tobb elfogadott nezet is van, mindegyik mogott felsorakozva eleg komoly multtal/tudassal/ismeretanyaggal rendelkezo tudossal. Akkor mi alapjan valasztasz? Itt van peldaul a globalis felmelegedes temakore... kb. 50-50% a tudosok megoszlasa a termeszetszeru es a human eredet kozott. Nem veletlen, sehol nincs kimondva, marpedig ezt mi okozzuk 100%-ra. Az, hogy melegszunk nem kerdes senki szamara, de volt mar ilyen a multban. Tobbszor is. Nem akarom teljesen off NatGeo iranyba elvinni, de tenyleg nehez valamit 100%-osan kijelenteni. Borultak mar meg ebben a topikban is nagy elmeletek...
a digitális jelátvitel nem ilyen téma, nincs több elfogadott nézet tudomásom szerint.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: SSS »

wittao írta:
2019.03.15., pén. 12:53

Azert elofordult mar tortenelmunkben, hogy korabban axiomakent gondolt/lefektetett/hasznalt elmeletek megborultak kesobb ahogy tagult a tudasunk...
Igen, de amíg ez nem történik meg, míg új axiomia nincs addig a régit kell evidenciának tekinteni, különben, nincs miről beszélgetni mert minden relative lesz ha így értelmezed.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Jester írta:
2019.03.15., pén. 12:28
Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 10:33
Ez teny! Nyilvan az en szemszogembol te ulsz forditva a lovon ;-)
A laposfold kivalo pelda! Ha mar felhoztad, valamelyik reinkarnaciod ott volt azon a meetingen, amikor az egyik fazon azt ecsetelte, hogy a fold kerek es a reinkarnaciod hangosan rohogott, hogy ez mekkora hulyeseg. Igen, az en szemuvegemen keresztul te a fan ulsz, es gondosan ugyelsz arra, hogy a torzs nehogy lemasszon, mert az egy baromsag :smile29:
Az analógiád azért rossz, mert jelenleg nincs olyan metodika amely alapján bármilyen szinten is bizonyítható lenne az ethernet kábelek hatása a zenei jellemzőkre. Sőt mi több maga a digitális átvitel egyik legnagyobb előnye az analóggal szemben, hogy lényegesen igénytelenebb az átviteli közegre. Tehát te laikusként egy olyan elmélet mellett voksolsz amely szembemegy a digitális technika axiómáival és tudományosan bizonyított dolgokkal. Pont ahogy a laposföld hívők. Hiába mutatják meg nekik, hogy a föld nem lapos, csak azért sem akarják elfogadni :)
Nem lehetséges az, hogy egy digitális kábel "antennaként" is működik, illetve nem kívánatos rezgéseket is átvisz egyik készülékből a másikba, ezáltal rontva a megszólaláson?

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 10:33
Ez teny! Nyilvan az en szemszogembol te ulsz forditva a lovon ;-)
A laposfold kivalo pelda! Ha mar felhoztad, valamelyik reinkarnaciod ott volt azon a meetingen, amikor az egyik fazon azt ecsetelte, hogy a fold kerek es a reinkarnaciod hangosan rohogott, hogy ez mekkora hulyeseg. Igen, az en szemuvegemen keresztul te a fan ulsz, es gondosan ugyelsz arra, hogy a torzs nehogy lemasszon, mert az egy baromsag :smile29:
Az analógiád azért rossz, mert jelenleg nincs olyan metodika amely alapján bármilyen szinten is bizonyítható lenne az ethernet kábelek hatása a zenei jellemzőkre. Sőt mi több maga a digitális átvitel egyik legnagyobb előnye az analóggal szemben, hogy lényegesen igénytelenebb az átviteli közegre. Tehát te laikusként egy olyan elmélet mellett voksolsz amely szembemegy a digitális technika axiómáival és tudományosan bizonyított dolgokkal. Pont ahogy a laposföld hívők. Hiába mutatják meg nekik, hogy a föld nem lapos, csak azért sem akarják elfogadni :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Hores »

Én nem azt mondtam, hogy nincs jelentősége, hanem, hogy nem a "jitter" felől kell azt kereseni a felvázolt esetben. Egy nem pufferelt lejátszásnál laikusként is azt mondanám, hogy biztos számít ... Ha egyszer hallani, ha kicserész kábeleket, és erre az a reakció, hogy ilyen akkor sincs, ez nem más mint beszűkült látásmód. Az USB kábelek esetében is túlvagyunk egy "eszmecserén", ahol hasonló álláspontok találkoztak, csak ott talán egyszerűbb "demo"-zni a különbséget egy külső táppal + Y kábellel, hogy az "áramnak" van igazán nagy jelentőségre a végeredményre, de én itt sem jelenteném ki, hogy a másik kábelen érkező jel "finomításával" nem lehet még javítani a hangon, de ezt én a saját eszközeimmel, és tapasztalatommal nem tudom sem megerősíteni, sem cáfolni, de nyitott vagyok az ez irányú kísérletezésre.

Neked is (ismét) javaslom a tényleges kábel cserélgetést, hátha egyszer megcsillan valami szikra ... utána meg majd kreálsz hozzá elméletet is.
Jester írta:
2019.03.15., pén. 10:10

Látod, laikusként sima logikával is rájössz arra, hogy semmi jelentősége nincs az Ethernet kábelnek, mivel a lejátszás nem realtime. A következő hozzászólásodban mégis boncolgatod a miérteket. gondolkodik.gif

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Tom40 írta:
2019.03.15., pén. 10:21
Ez a gondolkodas kesztette az embert arra, hogy lemasszon a farol es eljusson a holdra.
Pedig a fán mennyivel közelebb volt hozzá!!!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”