Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Quetz írta:
2019.03.31., vas. 12:58
Van aki megmérte már, hogy mindezeknek a beállítás változtatásoknak mennyi a gyakorlati haszna? Hogy egy régi mondást kicsit elferdítve idézzek, minden operációs rendszert a teljes használhatatlanságig lehet lebutítani, kérdés megéri-e.
Meg.
Van néhány opció amit eleve tiltani kell,mert maga a win is problésás vele.pl ilyen az értesítések megjelenítése opció,ha be van kapcsolva értelmettlenül használja,miatta belassul a háttértároló kapacitása,erre még a microsoft sem tudta a választ,akkor vannak a többi értelmetlen opciók,árnyékolások az egérmutató alatt,asztali ikonok alatt, 3d-s ablakos megjelenítés,sorolni lehetne,ezek mind szügségtelen funkciók,a bios meg egyértelmű,hogy köze nincs az adott oprendszerhez,én ahhoz nyúlok mindig először.Gondolom senki nem szeretné,hogy a gépe energiatakarékossági okok miatt,leválasztja az usb eszközt,vagy a hálózati meghajtót,az altatás,hibernálás sem tesz jót egy rendszernek,ha észnélkül engedjük.De a kérdésre az egyértelmu válasz,hogy igen megéri,és kell is.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Van aki megmérte már, hogy mindezeknek a beállítás változtatásoknak mennyi a gyakorlati haszna? Hogy egy régi mondást kicsit elferdítve idézzek, minden operációs rendszert a teljes használhatatlanságig lehet lebutítani, kérdés megéri-e.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Frogged írta:
2019.03.30., szomb. 15:32
Sziasztok

A napokban össze dobtam egy audio pc-t Streacom Fc5 házban, analóg táplálás, I7 7700T proci 2db M2 ssd tárnak , Win 10, Audirvana pluszal.
A proci és alaplap hőfokok barátiak 50 fokot sem érik el de az M2 ssd-k elégé melegszenek ezért kapni fognak hűtőbordákat, későbbiekben dedikált usb kártyával is teszek 1 próbát.

A jövőben tervezem egy AO beszerzését de szerintem meg várom amíg meg érkezik a 3.0-ás verzió.
Addig szivesen fogadnék némi útmutatást hogy milyen beállításokal érdemes a Win 10-et optimalizálni, mik azok a fölösleges dolgok amiket érdemes letíltani egy zene pc esetén, gondolom pl a normálról energia takarékos mód-ra váltás is mehet, de nem vagyok othon a témában.
Én a biossal kezdeném,CPU C-states funkciót -kikapcsolnám,ez arra szolgál,hogy energiát takarítson meg,de magasan tartja a processzor energiaszintjét,tehát disable.Következő a ramok feszültsége,amit én fixre állítottam,órjeleit is fixáltam,a nem használt portokat tiltanám,bootolásnál is csak azt engedélyezném amiről bootol a gép a többi -disable.Intel Turbo boost-disable.A windowst,energiacentrikusra tenném,usb felfüggesztést tiltanám,én mindenféle alvást,hibridet is kkapcsoltam,pci ne takarítson meg energiát.Vezérlőpult-eszközkezelő,az összes usb hub enegiamegtakarítás pipa kiszed,hálózati adapternél szintén,energiamegtakarítás,pipa kiszed.Visszatérve az energiacentrikus beállításokhoz a processzor %- os szintjét levenném 70-80%-ra attól függően,hogy mennyit kér a terhelt rendszer,így a hőmérséklet simán 15-fokot csökken,és a tápot sm ráncigálja a rendszer. Egyelőre ennyi,természetesen lehet tovább is menni,de ott már csak óvatosan.
Ja igen windows beállításoknál is írtani mindent,fax,mindenféle értesítés javítsok,játék,posta,email,újbegyes szarságok,helyesírás,térkép.....stb kikapcsolása.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Én jól elvagyok a Win10-zel és a Jriverrel. Néha bekapcsolom a Fidelizert, de anélkül is jól szól a rendszer, nagy változást nem hoz a Fidelizer.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Csak, hogy legyen egy más vélemény is. :rolleyes:
Ha zene PC-t akarsz csinálni hagyd a Win 10 optimalizálást, szinte lehetetlen. Töltsd le a Daphilt egy pendrive-ra, BIOS-ban beállítod a pendrive-ról bootolást, dugd be és használd minden flikk-flakk nélkül. Kapni fogsz egy elfogadható és élvezhető hangot és kész. Ja, teló vagy tablet kell hozzá az irányításhoz.
Ha jobbat akarsz és van is hozzá affinitásod akkor raksz egy Windows Server 2016-ot ami már alapból is töredéke a Win 10-nek, illetve 20 folyamat alá lehúzható a folyamatok száma lejátszás közben. Meg esetleg veszel egy jPlay Femto-t, ha tovább akarod javítani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Big 2019.03.30., szomb. 21:35-kor.
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Frogged írta:
2019.03.30., szomb. 15:32
Win 10-et optimalizálni, mik azok a fölösleges dolgok amiket érdemes letíltani egy zene pc esetén, gondolom pl a normálról energia takarékos mód-ra váltás is mehet, de nem vagyok othon a témában.
Hagyd a szettingeket, a win10-hez vegyél Fidelizer-t. http://www.fidelizer-audio.com/

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Frogged írta:
2019.03.30., szomb. 15:32
Addig szivesen fogadnék némi útmutatást hogy milyen beállításokal érdemes a Win 10-et optimalizálni, mik azok a fölösleges dolgok amiket érdemes letíltani egy zene pc esetén, gondolom pl a normálról energia takarékos mód-ra váltás is mehet, de nem vagyok othon a témában.
Mivel nem reagált senki, íme egy erősen "szkeptikus" magánvélemény :D

Ez a processzor átlagos zenelejátszásra overkill. Ami nem baj, de semmi okod aggódni a windows miatt. Tény és való, hogy egy alap telepítéssel rengeteg szolgáltatás elindul, amikre reálisan semmi szükséged, ám ezek semmilyen problémát nem fognak okozni, attól, hogy használják a proci 1-2%-át a lejátszás meg mondjuk további 5%-ot, így is 90% feletti erőtartalék marad... Ami erőteljesebben leköti a gépet windows szolgáltatás az viszont egyrészt alacsonyabb prioritással fut idle módban, másrészt nem feltétlenül előnyös lekapcsolni, ilyenek pl. a win frissítés, keresési indexelés, töredezettségmentesítés, stb.

Más kérdés, ha erőteljes DSD felskálázási terveid vannak, akkor már talán lehet benne fantázia... bár az aláírásodban szereplő dac max dsd256-ot tud (nekem is ilyen van) az meg nem okoz gondot a fele ilyen erős gépemnek sem. Én amúgy nem vettem észre javulást DSD64 felett, ezért csak azt küldöm ki. (de biztos szar a rendszerem, fülem, sata kábelem... :D)

A windowson kívül szokás még a BIOS-t is hangolni, ez persze alaplap függő. Viszont igaz rá az előző logika, tökéletesen megfelel a céljaidra az alap beállítás, ha nem értesz hozzá kár elállítani :)

Amire viszont érdemes figyelni, hogy ha a lejátszó program tudja, akkor ne a windows mixeren keresztül etesd a dac-ot, hanem asio, wasapi stb. direkt eléréssel, amit a lejátszó program tud és enged. A Teac asio drivere jó, tudom javasolni. Következő a felskálázás, habár a dac is felskáláz én azt vettem észre, hogy jobb ha géppel 192khz-re vagy dsd64-re felskáláztatom kiküldés előtt.

Ha esetleg olyan programot használsz zenelejátszásra, amiben nem állítható a kimeneti hangkártya pl asio-ra, ilyen mondjuk a Spotify, akkor a legjobb eredményt én úgy értem el, ha a vezérlőpultban a hangkártya kimenetét felveszem 192Khz-re, illetve letiltom a windows hangokat.

Energiatakarékosság. Biztos van aki mást mond, szerintem jó a normál mód, nem kell az energiatakarékos. Van viszont egy olyan trükk, amit érdemes megfontolni. Az intel procikban van egy turbo boost funkció, ami nagy igénybevételnél jobban felpörgeti, nagyobb energia felvételt és melegedést enged automatikusan. Az i5-ös laptopommal szívtam turbo boost-nál felpörög a hűtés és idegesített, hogy hangos. Nincs rá külön kapcsoló/opció, viszont ha az energiagazdálkodásban a max. engedett processzor teljesítményt levesszük 99%-ra, akkor nem indul be a turbo boost... ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Frogged
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2017.09.10., vas. 11:20
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Komárom

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Frogged »

Sziasztok

A napokban össze dobtam egy audio pc-t Streacom Fc5 házban, analóg táplálás, I7 7700T proci 2db M2 ssd tárnak , Win 10, Audirvana pluszal.
A proci és alaplap hőfokok barátiak 50 fokot sem érik el de az M2 ssd-k elégé melegszenek ezért kapni fognak hűtőbordákat, későbbiekben dedikált usb kártyával is teszek 1 próbát.

A jövőben tervezem egy AO beszerzését de szerintem meg várom amíg meg érkezik a 3.0-ás verzió.
Addig szivesen fogadnék némi útmutatást hogy milyen beállításokal érdemes a Win 10-et optimalizálni, mik azok a fölösleges dolgok amiket érdemes letíltani egy zene pc esetén, gondolom pl a normálról energia takarékos mód-ra váltás is mehet, de nem vagyok othon a témában.
Musician Audio Mdp-2 - Musician Audio Pegasus Dac - Musician Audio Monoceros Előerősítő -
DIY Satori Aktiv Hangfalpár - fejes erősítő: Gustard H16 - Fejhallgató: Denon D5200
KR Acustic panelek - Kábelek: Luxor Audio - Rezgés csillapítás: Vibra-R

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Jó reggelt!

Kérném a segítségeteket. Keresek egy szakembert, aki egy kezdő HTPC-hez egy, már meglévő lineáris tápot úgy módosít, hogy arról egy új USB kártya is megkapja a maga 5V-ját, illetve átnézi, hogy mi az a megoldás, ami még elég csehszlovák, és változtatni kellene rajta.

Előre koszonom!!!
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

wittao írta:
2019.03.22., pén. 17:26
kaef2 írta:
2019.03.22., pén. 08:11
... Core Audio ... kompatibilis.
Ne mar Feri :) meg Jester felnyom minket bujtatott reklamert Vinkinel :fekverohog:
Tudok még legalább 3 további Core Audio értelmezési lehetőséget is :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

mgus írta:
2019.03.22., pén. 15:01
Majik írta:
2019.03.22., pén. 14:27
mgus írta:
2019.03.22., pén. 09:26
Mekkora erős áram mellett megy 1-2 ezer volt? :D Vagy a 230v-ra gondoltál?
És te mire gondoltál? Csak mert a Volt az nem áram...
Ha már kötözködünk, kötözködjünk szakszerűen! :)
Off: Nálam mást jelent az erősáram, nem tudom neked mit jelent a "Volt az nem áram..." gondolkodik.gif
Jujj! könyörgök ne folytassátok!

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Valahogy így néz ki egy erősáramú kábel: :D
Csatolmányok
erősáram.jpg
erősáram.jpg (43.41 KiB) Megtekintve 2864 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Majik írta:
2019.03.22., pén. 14:27
mgus írta:
2019.03.22., pén. 09:26
Dorian írta:
2019.03.22., pén. 09:06
Ha UTP kábel ~9-10m-en erősáramú kábel mellett fut, abból lehet bármi adatátviteli probléma?
Mekkora erős áram mellett megy 1-2 ezer volt? :D Vagy a 230v-ra gondoltál?
És te mire gondoltál? Csak mert a Volt az nem áram...
Ha már kötözködünk, kötözködjünk szakszerűen! :)
Off: Nálam mást jelent az erősáram, nem tudom neked mit jelent a "Volt az nem áram..." gondolkodik.gif
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Majik »

mgus írta:
2019.03.22., pén. 09:26
Dorian írta:
2019.03.22., pén. 09:06
Ha UTP kábel ~9-10m-en erősáramú kábel mellett fut, abból lehet bármi adatátviteli probléma?
Mekkora erős áram mellett megy 1-2 ezer volt? :D Vagy a 230v-ra gondoltál?
És te mire gondoltál? Csak mert a Volt az nem áram...
Ha már kötözködünk, kötözködjünk szakszerűen! :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Dorian írta:
2019.03.22., pén. 09:06
Ha UTP kábel ~9-10m-en erősáramú kábel mellett fut, abból lehet bármi adatátviteli probléma?
Van egy nagyon jó UTP kábel tippem. Ezt több helyen is erősáramú vezeték mellett telepíttettük. Nulla probléma van, most is ilyet rendelek.
https://daniella.hu/kabelek-vezetekek-k ... ato-13813

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Dorian írta:
2019.03.22., pén. 09:06
Ha UTP kábel ~9-10m-en erősáramú kábel mellett fut, abból lehet bármi adatátviteli probléma?
Ha van is átviteli probléma, az javításra kerül. End of story.
Nézd meg egy rackszekrény hátuljában a kábelezést, elég sűrű tud lenni:
Csatolmányok
rack.jpg
rack.jpg (271.09 KiB) Megtekintve 2911 alkalommal
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Dorian írta:
2019.03.22., pén. 09:06
Ha UTP kábel ~9-10m-en erősáramú kábel mellett fut, abból lehet bármi adatátviteli probléma?
Mekkora erős áram mellett megy 1-2 ezer volt? :D Vagy a 230v-ra gondoltál?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Ha UTP kábel ~9-10m-en erősáramú kábel mellett fut, abból lehet bármi adatátviteli probléma?
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Új Merging Ravenna IP protokollal működő audio interface, max 384 kHz és DSD256 formátumokkal. Tökéletes lehet nem csak az igényes zenehallgatóknak, de az LP-t, szalagot, kazettát digitalizálni vágyóknak is.

https://www.merging.com/products/interf ... ing+anubis

https://www.merging.com/assets/img/merg ... tivity.png

Aluminium tömbből kialakítva, ami ebben az árkategóriában egészen ritkának mondható.

https://www.merging.com/assets/img/merg ... hanics.png

Windows Asio, Mac Core Audio és Linux Alsa kompatibilis.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1660
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

adamthebrave írta:
2019.03.21., csüt. 08:08
A Jplay szoftver írója JCat néven hardvert is árul. Legújabb termékük egy földelő kábel. Mi a véleményetek róla?
két verzió van, szerintem is :D

1.) nincs feszültség különbség, akkor nem kell

2.) van feszültség különbség a két test/föld pont között - ergo fog is menni áram rajta, kikerülve a táp és egyéb megelőző alkatrészek védő hatását... Ez miért is lenne jó nekünk, ilyen közel a jel kábel mellett?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

wittao írta:
2019.03.21., csüt. 08:25
Aki probalt mar ilyesmit:
“Na erdekes lehet, kiprobalnam mit tud”

Aki tagadja ezek ertelmet:
“Ujabb marketing bullshit, minek az 1-eseket levezetni a fodbe? A 0-k meg jol vannak ahol vannak, a 0 az 0.”

En kivancsian kiprobalnam, bar azt hozzateszem eddig csak foldelodobozos megoldasokat talaltam jonak, de nem zarkoznek el a lehetosegtol egy proba erejeig.
Engem azért a 230V zavar, még akkor is, ha a tápkábelnek csak a földjét kötöd be... A többire én is nyitott lennék.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 487

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

A Jplay szoftver írója JCat néven hardvert is árul. Legújabb termékük egy földelő kábel. Mi a véleményetek róla?

https://jcat.eu/product/usb-lan-ground-conditioner/

Kép
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Jester írta:
2019.03.17., vas. 22:11
Nem lehet, hogy elbeszéltek egymás mellett?
Lehet, de az a diskurzus, amiben én vettem részt (és amelyikben beismertem, hogy tévbedtem az első hozzászólásommal), az arról szólt, hogy az A/D átalakításnál a jitter maradandó "károsodást" okoz a digitálisan rögzített anyagban, amit utólag hatékonyan javítani nem lehet.

Következmény: ha már eleve "jitteres" a felvételed, akkor azt a legjobb DAC-kal sem fogod teljesen helyrehozni (talán javítani valamelyest lehet rajta, de nem tudom...).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Tom40 írta:
2019.03.17., vas. 22:52
Jester írta:
2019.03.17., vas. 22:11
Nem lehet, hogy elbeszéltek egymás mellett?

A. Van aki itt arról beszél, hogy A/D vagy D/A átalakításnál mennyire fontos a jitter
B. és van aki arról beszél, hogy egy Digit - Digit átvitelnél mennyire fontos a jitter.

"A" esetben a jitter mindenképpen az eredeti jel torzulásához vezet, csak a mértéke a kérdés nem a torzulás jelenléte, "B" esetben pedig vagy bithibás lesz az átvitel, vagy nem.
Nem tudom, ki miről beszél, de a jitter kezelése minden esetben fontos. Digit-digit vonalon is.
Pedig nem mindegy, hogy ki miről beszél. Digit-digit vonalon a jitter bithibát tud okozni. Ha bitperfect az átvitel, akkor irreleváns, hogy mekkora volt a jitter az átvitel közben.
Hogy végre tudatosítsuk mit okoz a bithiba egy zenében, csatoltam ide két 5 másodperces mintát. Az egyik az eredeti WAV felvétel, a másik pedig pontosan 1 bitben különbözik az eredetitől. Nagyon szépen hallható a bithiba a jobb csatornán.
Csatolmányok
bach.zip
(7.09 MiB) Letöltve 55 alkalommal.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

ZolaBA írta:
2019.03.18., hétf. 06:12
Alakul a beszélgetés. Szeretném megint javasolni, hogy tegyetek végre különbséget az elvárt bitperfect és a hibát is megengedő digitális átvitelek között, mert a zavarosban halászókon kívül mindenkinek jobb lenne ;)
Valóban elég kusza lett, így visszaolvasva.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”