Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

phyton71 írta:
2019.04.26., pén. 17:38
Üdv!
Kaef2 kollégának.
Megihletett a 2 processzoros elmélet,ami a jövő héttől már gyakorlat lessz. ;peace; Rendeltem egy másik 2 processzoros gépet a régi helyett ami remélhetőleg már hétfőn meg is érkezik,majd összerakom,és indul a reszelgetés.Már csak a oprendszer kétséges w10 vagy w server legyen? :napsut:
Nagyon kiváncsi leszek. Gratulálok.
Egy stúdiónak rakunk össze egyszerűbb utómunkához és igényes hangfelvétel készítéshezhez egy passziv hűtésest dual Xeon processzorosat éppen, de egy olyat ahol a Xeon TDP-je 25W procinként. Az első lépcsőben csak egy Xeonnak, de nemsokára dual xeonos lesz és csak 4-4 magos. Pink Faun TCXO USB kártya is lesz benne, Ha már vettem egyet a Thunderbolt 3 kisérlethez. Ez sima Win10-es lesz a pro alkalmazások futtatása miatt nem nagyon hiszem hogy más hosszú kísérletezés nélkül menne rajta, hacsak hackintosh nem, de ki fogjuk próbálni Linux-szal is, már csak a kiváncsiság okán is. Embedded Hqplayerrel és / vagy Audiolinux-szal is. Ha minden igaz, a következő 3-4-5 hétben, ahogy az idő enegdi, meg ahogy megjönnek az alkatrészek is hozzá. Lineáris tápja lesz,

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

wittao írta:
2019.04.26., pén. 17:47
phyton71 írta:
2019.04.26., pén. 17:38
Üdv!
Kaef2 kollégának.
Megihletett a 2 processzoros elmélet,ami a jövő héttől már gyakorlat lessz. ;peace; Rendeltem egy másik 2 processzoros gépet a régi helyett ami remélhetőleg már hétfőn meg is érkezik,majd összerakom,és indul a reszelgetés.Már csak a oprendszer kétséges w10 vagy w server legyen? :napsut:
Hogy tervezed tapolni?
Szerintem Szerver 2016-tal nyiss.
Köszi!
Azzal terveztem első körben a tápolás egyelőre ,kis szivárgású kapcsi táp lesz,de tervezek majd hozzá később valami analógot.Speckója szerint,procinként 40w nyi a fogyasztása,és azt az infót adta az eladó,hogy simán megy passzívban a hozzá mellékelt hűtőkkel.Azért s választottam a kevesebb fogyasztát ,hogy később analóg táppal tudjam kiszolgálni,annyi,hogy a sok ram zabálnak.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Üdv!
Kaef2 kollégának.
Megihletett a 2 processzoros elmélet,ami a jövő héttől már gyakorlat lessz. ;peace; Rendeltem egy másik 2 processzoros gépet a régi helyett ami remélhetőleg már hétfőn meg is érkezik,majd összerakom,és indul a reszelgetés.Már csak a oprendszer kétséges w10 vagy w server legyen? :napsut:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Voyager írta:
2019.04.26., pén. 00:20
nadtom írta:
2019.04.25., csüt. 23:39
Voyager írta:
2019.04.25., csüt. 22:18
Ezt a felvételt (Fausto Mesolella - Live in Alcatraz DSD64) ebben a pillanatban hallgatom... A taps úgy hangzik, mintha itt lenne a szobában a közönség, a zene pedig... hát ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy hifizek, vagy zenét hallgatok?
PC (win10+fidelizerPro+jriverMC25) > UD-505 > NAD C275 > SF grand piano (majd lesz jobb is)
ui: most egy csomó ideig ezt hallgatom, majd partíciót váltok winserver2016-ra.
Névtelen.png
Ahogyan látom jól érzed magad, és ez a lényeg. ;)
Hallgasd meg ezt a felvételt. ;)
Már szedem is le. :tutiok:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

nadtom írta:
2019.04.25., csüt. 23:39
Voyager írta:
2019.04.25., csüt. 22:18
Ezt a felvételt (Fausto Mesolella - Live in Alcatraz DSD64) ebben a pillanatban hallgatom... A taps úgy hangzik, mintha itt lenne a szobában a közönség, a zene pedig... hát ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy hifizek, vagy zenét hallgatok?
PC (win10+fidelizerPro+jriverMC25) > UD-505 > NAD C275 > SF grand piano (majd lesz jobb is)
ui: most egy csomó ideig ezt hallgatom, majd partíciót váltok winserver2016-ra.
Névtelen.png
Ahogyan látom jól érzed magad, és ez a lényeg. ;)
Hallgasd meg ezt a felvételt. ;)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Voyager írta:
2019.04.25., csüt. 22:18
Ezt a felvételt (Fausto Mesolella - Live in Alcatraz DSD64) ebben a pillanatban hallgatom... A taps úgy hangzik, mintha itt lenne a szobában a közönség, a zene pedig... hát ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy hifizek, vagy zenét hallgatok?
PC (win10+fidelizerPro+jriverMC25) > UD-505 > NAD C275 > SF grand piano (majd lesz jobb is)

ui: most egy csomó ideig ezt hallgatom, majd partíciót váltok winserver2016-ra.


Névtelen.png
Ahogyan látom jól érzed magad, és ez a lényeg. ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4230
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Ezt a felvételt (Fausto Mesolella - Live in Alcatraz DSD64) ebben a pillanatban hallgatom... A taps úgy hangzik, mintha itt lenne a szobában a közönség, a zene pedig... hát ilyenkor mindig elgondolkodok azon, hogy hifizek, vagy zenét hallgatok?
PC (win10+fidelizerPro+jriverMC25) > UD-505 > NAD C275 > SF grand piano (majd lesz jobb is)

ui: most egy csomó ideig ezt hallgatom, majd partíciót váltok winserver2016-ra.

Névtelen.png
Névtelen.png (73.14 KiB) Megtekintve 2361 alkalommal

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Egy jó rendszer kell a minőségi zenehallgatáshoz. 3 évvel ezelőtt nem ültem le zenét hallgatni a Jamo C407-es front hsz elé, illetve a Marantz 4002-es HM AVR elé, pedig a zene mindig fontos szerepet töltött be az életemben (8 évig zeneiskolába jártam, most is van egy Korg szintim, azon hobbi szinten zenélgetek).

Egy jó rendszer formálja az ember zenei ízlését is. Fiatal koromban Italo és Euro disco-t hallgattam, illetve amíg meg nem lett a jobb rendszer, addig is inkább a populárisabb zenét kedveltem.
Aztán ahogyan kiépült az a rendszer amit most is hallgatok, elkezdtem mindenféle zenét hallgatni, felfedezni új előadókat, zenei stílusokat. Olyan zenei előadókat, műfajokat hallgatok amit korábban soha (pl. Isao Suzuki). Minden zenét élvezek, mert ez a rendszer úgy szólal meg, hogy legyen az bármilyen zene mosolyt csal az arcomra (a mai napig).
Nyilván egy jól rögzített felvétel mindig jobban fog szólni, de egy jó rendszeren az átlagos felvételek is élvezhetőek lesznek.

Szóval én más oldalról közelíteném meg a dolgot, kell egy jó rendszer (ami mindenkinek mást jelent), aztán lehet élvezni a ZENÉT (és ez is mindenkinek mást jelent), a %-kokat meg hagyjuk a matematikusokra. ;)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2019.04.24., szer. 20:36
Es az 500 CD-t min jatszod le? Vagy a CD jatszok arat nem szamoljuk be a kepletbe?

Minap ultem egy 4,5 MFt-os peldany elott. 3x-10x ara volt egy AudioPC-nel, az nem csipi senki szemet?

Nem csak a legdragabb darabokat kell nezni, van olcsobb megoldasa sok gyartonak, igy talan nem fog senki szeme konnyezni.
Van kiváló Sony CD lejátszóm, lassan 20 éve teszi a dolgát. Néha vissza kell pattintanom a bekapcsoló gombot, ez az összes baja :D Szerintem abszolút jó befektetés volt :smile32:

De igazad van, a 4.5 millás CD lejátszó is csak egy ékszer.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2019.04.24., szer. 09:21

Nekem van egy másfajta felosztásom arra vonatkozólag, hogy az otthoni zenehallgatási élmény milyen komponensekből tevődik össze, és azok mennyire befolyásolják a végeredményt:

1. Művészeti érték, zeneszerzői, előadói teljesítmény: 50%
2. A felvétel technikai minősége (hangmérnöki munka, stúdiótechnika, formátum, felbontás, stb.): 20%
3. Akusztika: 15%
4. Lehallgató berendezés(forrás, erősítő, hangfal, kábelek, miegymás): 15%
Tegyük fel, hogy van egy technikailag átlagos felvételünk gagyi zenével... A fenti lista alapján ebből egy komoly lejátszó rendszer jó akusztikájú helyiségben hasonló élményt varázsol, mint egy nagyszerű muzsika kommersz rendszeren lejátszva? Kétlem. Az asztal stabilitásához is minden lábra szükség van. Bármelyik rövidebb a többinél, kilögybölődik a sör a korsóból.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

avl2 írta:
2019.04.24., szer. 20:19
wittao írta:
2019.04.24., szer. 20:05
...az első részéhez (70%) nagyon kis közünk van, leginkább semmi, és ráhatásunk sem. Kapunk valamit és kész.

...ebben a topikban nagyjából 2-3%-ról beszélhetünk amire befolyásunk van.
nem biztos hogy kis közünk van: meg lehet sok esetben valogatni.
felmerül igy is a kerdes: a "fáradozás", utánajárás, eröforras (idö es ha kell: pénz) mennyi reszet erdemes pl. a szeretett zene jó felvételének becserkészésével tölteni. nyilvan sok esetben nincs nagy valasztek (es a tartalom az érv), de azert sok zene eseten rengetegfajta felvetel is van ....csak igen nehez (hasonloan a keszülekekhez :-) sajat proba nelkül rajönni, megtudni: melyik felvetel szólit leginkabb meg minket (melyik mikor)

nyilvan mint mindent, ezt is lehet kritizalni (szerintem igen sok igazsag van benne) http://www.biline.ca/audio_critic/critic1.htm "What is the number one determinant of sound quality in an audio system?
The recording you are playing, without the slightest doubt. The recording microphones, acoustical conditions, and engineering decisions at the recording site introduce much greater sonic variability than any hardware component in a half decent playback system. Buy well-recorded CDs."
Én legalább annyi időt töltök új zenék keresgélésével, meghallgatásával, mint a készülékekkel való foglalatossággal, és ezt melegen tudom ajánlani a többi fórumlakónak is.
Pop, rock, jazz vonalon szűkebb a játéktér, de ott is léteznek különböző kiadványok, újrakevert verziók, érdemes kutakodni.
Klasszikus zenében van az igazi mozgástér, hiszen ugyanazt művet számtalan interpretációban szerezhetjük meg, és óriási különbségek vannak mind a művészeti, mind a hangfelvételi minőségben. Konkrét példa: Nagyon nem mindegy hogy Bach szóló cselló szvitjeit egy modern felvételen Yo-Yo Ma-val CD-ról, vagy Starker Jánossal LP-ről hallgatjuk. Óriási a különbség Starker javára elsősorban művészileg (sokkal jobb csellista mint Yo-Yo Ma), de az 1964-ben készült Mercury Living Presence felvétel technikai értelemben is sokkal jobb mint a modern.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

kaef2 írta:
2019.04.24., szer. 20:54
tibikecsoki írta:
2019.04.24., szer. 20:47
kaef2 írta:
2019.04.24., szer. 20:39


Nálam egy fémházas egyszerű és földelhető Netgear van. 5 Portos. Egy földelés kivezetéses Néhai - féle Hydrasound lineáris táppal táplálva. Tökéletesen megfelel. Volt nálam párféle Cisco, Mikrotik, Ubiquty és pár AOIP forgalomra optimalizált drágább speciális pro audio switch is, valamint clockolt Ethernet switch az SOTM 200Ultra Neo Ethernet - USB átalakítójával, a clock szintén kivűlről,az SOTM clockjákal megtáplálva. De nem éreztem rá késztetést, hogy megvegyem brámelyiket is a Netgearhez képest.
Köszi,akkor ezek szerint nem kell túlmisztifikálni ezt a switch dolgot.Egy normális fémházas,meg esetleg egy külső táp,és kész.Az számít,hogy a bemenő kábel CAT 5,6,7,vagy ennek nincs jelentősége a működés szempontjából?

Olyan fémházas, ami jól melegszik :) Nem kell bele ventillátor. Nálam AQ és WW Ethernet nem olcsó kábelek vannak, de hát én szeretek kisérletezni. :) Fizikailag és technikailag nincs igazán jelentősége, hogy Cat5e, vagy Cat6 esetleg Cat7 vagy 8. Egy átlagban mindegyik megfelelő lesz. Azt azért nézd meg hogy UTP, FTP vagy STP a kábel.

https://www.belden.com/blog/smart-build ... o-use-them
AQ Pearl CAT6 10m hosszban menne a modemtől a switch-ig,onnan 1m AQ Carbon a nas-ba,és 1m AQ Carbon a streamerbe
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.04.24., szer. 17:12
kaef2 írta:
2019.04.24., szer. 13:38
Mióta van itthon egy 18 magos Xeonos gépem, amin az összes HQplayer algoritmus és zajformálás elfut DSD512-ig kényelmesen, úgy gondolom, hogy az FPGA -alapú (fel)konvertálás még mindig nem hozza azt a szintet, amit most a géppel elérek. Legyen szó akár DSD512-ről vagy PCM 1536 kHz-ről.
A Holo Spring architektúrájánál fogva alapvetően a magas mintavételi frekvenciájú PCM jelfolyam R-2R létrás, illetve DSD jelfolyam natív (legalábbis ígéretük szerint, bár a létrahálózat, amire hivatkoznak engem nem győz meg) "nyers" (értsd szűrő/konverziós algoritmusokat mellőző) átalakítására van kihegyezve, szinte kiált a PC-n történő előzetes felkonvertálásért.
A HQPlayer a Miska által kidolgozott generikus (értsd nem konkrét eszközökre optimalizált) szűrőalgoritmusaival nagyszerű partner hozzá.
De van egy másik irányzat is, amely az átalakítás során alkalmazandó digitális szűrőalgoritmusokat és a mögöttük levő hardvert egységként kezeli és az eszköz végső hangzásának kialakításában ezek összhangjára törekszik. Ilyen volt a klasszikus (pre Fine Sounds) Wadia hangzás is a Digimaster algoritmussal. Természetesen ilyen esetben is lehet egyéni ízlés alapján egy alacsonyabb felbontású (pl. Red Book) jel előzetes felkonvertálására, de nem feltétlenül vagyunk okosabbak, mint a tervezők. Erre utaltam a Cometemmel, amelyet épp a cégük felvásárlása miatt kilépett wadiások terveztek és építettek.
Van a Holo mellett még Merging Hapi és iFi is, és sokáig volt RME DAC is, meg Heed Abacus is. Ezek mind más D/A chipet és más technológiát használnak. 192 kHz és DSD128 feletti mintavételezésnél a számítógépes HQ felkonvertálás nekem minden esetben jobban tetszik. A Holo persze egy eléggé különleges és ritka állatfajta, minden más D/A - hoz képest. Az általam mostanában olyan sokat emlegetett 2X HD mesterszalagról digitalizált DSD256 felvételekkel olyan elképesztően jól szól, hogy ha visszaírnám a Holo kimenetéről egy mondjuk 38 cm=s sebességű, 2x félsávos szalagos magnóra, nem tudom hogy bárkinek is eszébe jutna -e hogy a digitálisról lett kiírva.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

tibikecsoki írta:
2019.04.24., szer. 20:47
kaef2 írta:
2019.04.24., szer. 20:39
juliush írta:
2019.04.24., szer. 17:40


Nem kizárt, hogy többet tapasztalt fórumtársaim kapásból lehurrognak, de nálam ez a kb. kőbalta komplexitású switch simán bevált. A 8-ból 4 portja PoE, vagyis az ezt igénylő eszközöket (mint a Dante AVIO adapterek) ragyogóan meghajtja. Ha rád jön a tuningolhatnék, rakhatsz mögé egy klassz kis lineáris tápot a lelkiismereted megnyugtatása érdekében.
https://ipon.hu/shop/termek/dlink-dgs10 ... tch/199230
Nálam egy fémházas egyszerű és földelhető Netgear van. 5 Portos. Egy földelés kivezetéses Néhai - féle Hydrasound lineáris táppal táplálva. Tökéletesen megfelel. Volt nálam párféle Cisco, Mikrotik, Ubiquty és pár AOIP forgalomra optimalizált drágább speciális pro audio switch is, valamint clockolt Ethernet switch az SOTM 200Ultra Neo Ethernet - USB átalakítójával, a clock szintén kivűlről,az SOTM clockjákal megtáplálva. De nem éreztem rá késztetést, hogy megvegyem brámelyiket is a Netgearhez képest.
Köszi,akkor ezek szerint nem kell túlmisztifikálni ezt a switch dolgot.Egy normális fémházas,meg esetleg egy külső táp,és kész.Az számít,hogy a bemenő kábel CAT 5,6,7,vagy ennek nincs jelentősége a működés szempontjából?
Olyan fémházas, ami jól melegszik :) Nem kell bele ventillátor. Nálam AQ és WW Ethernet nem olcsó kábelek vannak, de hát én szeretek kisérletezni. :) Fizikailag és technikailag nincs igazán jelentősége, hogy Cat5e, vagy Cat6 esetleg Cat7 vagy 8. Egy átlagban mindegyik megfelelő lesz. Azt azért nézd meg hogy UTP, FTP vagy STP a kábel.

https://www.belden.com/blog/smart-build ... o-use-them

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

kaef2 írta:
2019.04.24., szer. 20:39
juliush írta:
2019.04.24., szer. 17:40
tibikecsoki írta:
2019.04.24., szer. 17:14
Sziasztok!
Ajánljatok nekem valami elfogadható árú ( max 40 ezer) switch-et,5-8 portos elég.A lényeg,hogy audio felhasználásra kell,már ha van ilyen egyáltalán.Hallottam,hogy létezik olyan,amihez esetleg külső órajel generátort is lehet csatlakoztatni.Sajnos nem vagyok ebben szaki,úgyhogy megköszönöm,ha valaki tud segíteni
Nem kizárt, hogy többet tapasztalt fórumtársaim kapásból lehurrognak, de nálam ez a kb. kőbalta komplexitású switch simán bevált. A 8-ból 4 portja PoE, vagyis az ezt igénylő eszközöket (mint a Dante AVIO adapterek) ragyogóan meghajtja. Ha rád jön a tuningolhatnék, rakhatsz mögé egy klassz kis lineáris tápot a lelkiismereted megnyugtatása érdekében.
https://ipon.hu/shop/termek/dlink-dgs10 ... tch/199230
Nálam egy fémházas egyszerű és földelhető Netgear van. 5 Portos. Egy földelés kivezetéses Néhai - féle Hydrasound lineáris táppal táplálva. Tökéletesen megfelel. Volt nálam párféle Cisco, Mikrotik, Ubiquty és pár AOIP forgalomra optimalizált drágább speciális pro audio switch is, valamint clockolt Ethernet switch az SOTM 200Ultra Neo Ethernet - USB átalakítójával, a clock szintén kivűlről,az SOTM clockjákal megtáplálva. De nem éreztem rá késztetést, hogy megvegyem brámelyiket is a Netgearhez képest.
Köszi,akkor ezek szerint nem kell túlmisztifikálni ezt a switch dolgot.Egy normális fémházas,meg esetleg egy külső táp,és kész.Az számít,hogy a bemenő kábel CAT 5,6,7,vagy ennek nincs jelentősége a működés szempontjából?
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

juliush írta:
2019.04.24., szer. 17:40
tibikecsoki írta:
2019.04.24., szer. 17:14
Sziasztok!
Ajánljatok nekem valami elfogadható árú ( max 40 ezer) switch-et,5-8 portos elég.A lényeg,hogy audio felhasználásra kell,már ha van ilyen egyáltalán.Hallottam,hogy létezik olyan,amihez esetleg külső órajel generátort is lehet csatlakoztatni.Sajnos nem vagyok ebben szaki,úgyhogy megköszönöm,ha valaki tud segíteni
Nem kizárt, hogy többet tapasztalt fórumtársaim kapásból lehurrognak, de nálam ez a kb. kőbalta komplexitású switch simán bevált. A 8-ból 4 portja PoE, vagyis az ezt igénylő eszközöket (mint a Dante AVIO adapterek) ragyogóan meghajtja. Ha rád jön a tuningolhatnék, rakhatsz mögé egy klassz kis lineáris tápot a lelkiismereted megnyugtatása érdekében.
https://ipon.hu/shop/termek/dlink-dgs10 ... tch/199230
Nálam egy fémházas egyszerű és földelhető Netgear van. 5 Portos. Egy földelés kivezetéses Néhai - féle Hydrasound lineáris táppal táplálva. Tökéletesen megfelel. Volt nálam párféle Cisco, Mikrotik, Ubiquty és pár AOIP forgalomra optimalizált drágább speciális pro audio switch is, valamint clockolt Ethernet switch az SOTM 200Ultra Neo Ethernet - USB átalakítójával, a clock szintén kivűlről,az SOTM clockjákal megtáplálva. De nem éreztem rá késztetést, hogy megvegyem brámelyiket is a Netgearhez képest.

Avatar
tibikecsoki
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2014.07.09., szer. 11:47
Értékelés: 96

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki »

juliush írta:
2019.04.24., szer. 17:40
tibikecsoki írta:
2019.04.24., szer. 17:14
Sziasztok!
Ajánljatok nekem valami elfogadható árú ( max 40 ezer) switch-et,5-8 portos elég.A lényeg,hogy audio felhasználásra kell,már ha van ilyen egyáltalán.Hallottam,hogy létezik olyan,amihez esetleg külső órajel generátort is lehet csatlakoztatni.Sajnos nem vagyok ebben szaki,úgyhogy megköszönöm,ha valaki tud segíteni
Nem kizárt, hogy többet tapasztalt fórumtársaim kapásból lehurrognak, de nálam ez a kb. kőbalta komplexitású switch simán bevált. A 8-ból 4 portja PoE, vagyis az ezt igénylő eszközöket (mint a Dante AVIO adapterek) ragyogóan meghajtja. Ha rád jön a tuningolhatnék, rakhatsz mögé egy klassz kis lineáris tápot a lelkiismereted megnyugtatása érdekében.
https://ipon.hu/shop/termek/dlink-dgs10 ... tch/199230
Köszi,én is valami hasonlóra gondolok
Marantz SR-7013,Zidoo X20 Pro,Naim Nap 300DR,Naim Nac-252pre, Naim Supercap2,Innuos Zenith Mk3,Gustard R26, ProAc Respone D38,Behringer Truth B1031A ,JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2019.04.24., szer. 20:05
tehát az Alto által felsoroltakat 100%-nak véve ebben a topikban nagyjából 2-3%-ról beszélhetünk amire befolyásunk van.
Nem véletlen, hogy a racionális hozzáállású emberek szemét csípi azaz árazás ami az audio pc (meg egyébb audiofil termékek) piacán megy. A mérleg egyik serpenyőjében mondjuk egy Daido PC, a másikban több mint 500 CD...

Nem véletlenül mondom, hogy ezek az eszközök, ezen az áron már ékszer/műtárgy kategóriát képviselnek, valós használati érték nincs mögöttük, mert azt jóval olcsóbban is megkapjuk.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2019.04.24., szer. 20:05
...az első részéhez (70%) nagyon kis közünk van, leginkább semmi, és ráhatásunk sem. Kapunk valamit és kész.

...ebben a topikban nagyjából 2-3%-ról beszélhetünk amire befolyásunk van.
nem biztos hogy kis közünk van: meg lehet sok esetben valogatni.
felmerül igy is a kerdes: a "fáradozás", utánajárás, eröforras (idö es ha kell: pénz) mennyi reszet erdemes pl. a szeretett zene jó felvételének becserkészésével tölteni. nyilvan sok esetben nincs nagy valasztek (es a tartalom az érv), de azert sok zene eseten rengetegfajta felvetel is van ....csak igen nehez (hasonloan a keszülekekhez :-) sajat proba nelkül rajönni, megtudni: melyik felvetel szólit leginkabb meg minket (melyik mikor)

nyilvan mint mindent, ezt is lehet kritizalni (szerintem igen sok igazsag van benne) http://www.biline.ca/audio_critic/critic1.htm "What is the number one determinant of sound quality in an audio system?
The recording you are playing, without the slightest doubt. The recording microphones, acoustical conditions, and engineering decisions at the recording site introduce much greater sonic variability than any hardware component in a half decent playback system. Buy well-recorded CDs."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára avl2 2019.04.24., szer. 20:25-kor.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

wittao írta:
2019.04.24., szer. 12:45
Eloszor is Alto-tol miert nem kerdezed meg, hogy szemelyes vagy ceg szerinti a felosztas? :)...
köszi, hogy vetted a faradtsagot a reakciora

..mert Alto -szamomra - sikeresen valasztja el a kettöt;
es mert mas a kereskedö ceg es mas a fejlesztö ceg ! szerintem egy fejlesztöceg eseten a termek milyenségének több köze van a ceges "filozofiahoz", ertekeleshez, izleshez; kereskedönel mas szempontok nagyobb szerepet kaphatnak

...ja: meg mert Alto jol fizet :-)))) [természetesen ez a rész vicc, remélem mindenki érti is; senkit sem kivanok megbantani vele, ha mégis sikerült: bocsanat] ...de ez ne tartson vissza masokat, éljen a verseny ebben is !

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

avl2 írta:
2019.04.24., szer. 12:24
wittao írta:
2019.04.24., szer. 09:39
alto írta:
2019.04.24., szer. 09:21
...felosztásom arra vonatkozólag, hogy az otthoni zenehallgatási élmény milyen komponensekből tevődik össze, és azok mennyire befolyásolják a végeredményt:

1. Művészeti érték, zeneszerzői, előadói teljesítmény: 50%
2. A felvétel technikai minősége (hangmérnöki munka, stúdiótechnika, formátum, felbontás, stb.): 20%
3. Akusztika: 15%
4. Lehallgató berendezés(forrás, erősítő, hangfal, kábelek, miegymás): 15%

Csakhogy helyre tegyük a dolgokat, itt mi erről az utolsó 15%-ról beszélgetünk, vitatkozunk. :)
Csak hogy helyre tegyuk a dolgokat: a Te felosztasod szerint :)
Te szemelyes illetve a "ceg" szerinti felosztasod ? tenyleg erdekel.

en a magam reszeröl erösen hajlok a fenti felé, nem a pontos szamok a lenyeg, hanem hogy az elsö 2 nagyon fontos, rossz felvetelböl nem lehet ... (termeszetesen ovatosan kezelendö, mert sokféle rosszasag lehet, de ami a felvetelen nincs meg, az nincs meg, nem kreálható újra; ami morzsakban is, de megvan, na ott komoly szerepe lehet lejatszorendszernek)
Gondolom ezt tőlem kérdezed, nem wittaotól.
Nincs külön személyes és céges véleményem, tehát a kettő ugyanaz.
Annak ellenére, hogy abból a 15%-ból próbálok megélni. Ha olyan zseni lennék mint Bach vagy Debussy, akkor inkább az első 50%-ból próbálnék.

Amúgy abszolút egyetértek, népiesen szólva, kutyából nem lesz szalonna.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

juliush írta:
2019.04.24., szer. 09:47
A józan paraszti eszem (és a kötekedő kos énem) a következőket sugallja:
Minél értékesebb a digitális forrást követő átalakító elem, a logika azt diktálná, hogy az abba beépített drága technológia végett annál kevésbé kellene érzékenynek lennie a transzport minőségére...
szerintem nem lehet altalanos dolgot mondani. tudunk hasonlatokat mas területekröl, hogy mindkettö lehet; attol is függ, mennyire tekintik feladatnak a csucsteljesitmenyt es mennyire a tutti müködest, barmely körülmenyek között.
attol függ - komoly esetben -, hogy mi volt a "feladatdefinicio", Pflichtenheft, target definition

(csucs 4evszakos gumi vs. csucs nyarigumi viselkedese havon es nyáron, egyik kevesbe erzekeny, masik inkabb;
ha ez keves: versenygumik F1-ben es rallye-ban
belsöegesü motorok között is van "csucsfejlesztes", aminek feladata nagyobb tolernaciat mutatni tüzelöanyag tekinteteben, masik csucsmotor meg csak 1félével megy
biztos csucs gasztronomiaban is van ilyen: egyik "kompozicio" szupererzekeny az összetvök allapotara, keszites modjara, masik meg nem
egyik auto versenypalyan szuper, de erzekeny a burkolatra, dragster vs. F1 vs. rallye vs. ... mind lehet "értékes" es csucs, megis egesz maskepp birjak a körülmenyek - pontositva: körülmenyjellemzök egyes elemeinek - valtozasat
stb.
)

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: prando »

tottyi írta:
2019.04.24., szer. 16:40
prando írta:
2019.04.24., szer. 16:37
Legyen szó akár DSD512-ről vagy PCM 1536 kHz-ről.
Addig növexik a mintavételi frekvencia, hogy egyszer csak elérjük az analógot.
Es az mennyi? :)
[/quote]


Sok(k). :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

juliush írta:
2019.04.24., szer. 17:53
J.L. Borges: Bábeli könyvtár

(Egyébként a digitális már a legelső pillanatban elérte az időbeli folytonosságot, vagyis az időtartományban végtelen felbontást, csupán frekvenciatartományban sávhatárolt az információ a mintavételi frekvencia felében, illetve némileg zajos. De az analóg is...)
Igen, ismerem a Nyquist-Shannon tételt, csak nem akartam vitát robbantani, mert itt a fórumon sokak szerint az nem úgy van :)
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Jester írta:
2019.04.24., szer. 17:30
Erről egy kicsit offtopic érdeksség jutott eszembe, a nagy számok és a végtelen kapcsolatáról. Az ember számára egy egy megfelelően nagy szám már gyakorlatilag egyenlő a végtelennel. Erre egy nagyon jó példa ha elképzeljük, hogy egy CD lemezen fizikailag véges mennyiségű hely van, tehát véges mennyiségű digitális adatot tudunk rajta tárolni. Egy CD-n kb ~6 milliárd bitet tudunk tárolni, ami azt jelenti, hogy a tárolható adatok variációja is véges, ez a szám pedig 2 a 6 milliárdodik hatványon (mivel minden tárolható bit két értéket vehet fel). Könnyű felírni ezt a számot, mégis szinte felfoghatatlan, hogy összesen ennyi féle CD-t lehet megírni. Ez ott válik érdekessé amikor megfordítva a gondolatmenetet rájövünk arra, hogy ez a számosság tartalmaz MINDENT ami felírható egy 700MB-os CD lemezre. Tartalmazza a Windows 95-öt, a 98at, az összes létező szoftvert, az összes létező hanganyagot, videót, sőt olyanok szoftvereket is amiket soha senki nem írt meg, olyan zenéket amik sosem készültek el, olyan beszélgetéseket amiket soha senki nem tett meg. De ebben a számosságban ezek mind benne vannak. Kettő a 6 milliárdodik hatványon. Ez egy pozitív egész szám, ami gyakorlatilag a végtelent jelenti számunkra, pedig nem az. Persze ez a szám más megvilágításba kerül ha megnézzük, hogy a becslések alapján az univerzum összes atomjának számossága mindössze 10 a 82. hatványon.

Ez csak onnan jutott eszembe, hogy a mintavételi frekvencia is kezdi elérni az emberi léptékkel már már végtelennek (analógnak) tűnő értékeket.
J.L. Borges: Bábeli könyvtár

(Egyébként a digitális már a legelső pillanatban elérte az időbeli folytonosságot, vagyis az időtartományban végtelen felbontást, csupán frekvenciatartományban sávhatárolt az információ a mintavételi frekvencia felében, illetve némileg zajos. De az analóg is...)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”