Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

nadtom írta:
2019.05.17., pén. 16:48
phyton71 írta:
2019.05.17., pén. 14:36
Jó lenne, ha valaki leírná, hogy mitől audió PC egy PC.Azt látom,hogy a gyártók is azt az alaplapot, processzort, ramot, használják mint a halandó userek, sőt még a szoftverek is azok. Azt meg már nem is említem,mekkora baklövést követ el némelyik gyártó, mikor a hardvereket válogatják, direkt nem úgy fogalmaztam, hogy nem értenek hozzá, vagy átcseszik a madarakat.
Szerintem ez nem fogja senki határozottan megfogalmazni, mert ebben a kérdésben nincs általános érvényű konszenzus.
Kaef2 leírta már az audio pc különböző fokozatait, kérdés ki mire esküszik, ki mit tart fontosnak elméleti síkon, vagy, mert ezt, vagy azt hallotta jónak.

Más: A hévegén ki fogom próbálni az Asus Xonar Essence STX II-es hangkártyát, mert van aki erre esküszik, azaz, nincs szükség, lineáris tápokra, átalakított órajelgenerátoros alaplapokra, dac-ra, speckó usb kártyára, usb transzportra, stb. Egy ilyen kártya kell, ebben van órajel generátor, és egymagában mindent megold (már csak egy végfok kell és kész). Mivel még fejhallgató kimenet is van rajta, így tulajdonképpen all in megoldás.
(Az már csak hab a tortán, hogy egy kiegészítő kártyával 7.1-es HM prociként is használható.)

Kíváncsi leszek a milyen sztereo hangminőséget fog produkálni a “hagyományos” audio pc+usb transzport+dac/preamp felálláshoz képest.
Sztem mindannyian kíváncsian várjuk az eredményt!
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

Én a te utadat tartom követendőnek (phyton).
Kiprobálod, elmondod mit tapasztaltál, aztan vagy ezt választja valaki, akinek szüksége van segítségre vagy megy a maga útján. Az út maga a lényeg.

Ha egy új összeállítás jobban szól, mint egy korábbi, akkor jó az irány. Nagyjából ennyi. Hívhatjuk akár Audio pc-nek, akár másnak.
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

phyton71 írta:
2019.05.17., pén. 14:36
Jó lenne, ha valaki leírná, hogy mitől audió PC egy PC.Azt látom,hogy a gyártók is azt az alaplapot, processzort, ramot, használják mint a halandó userek, sőt még a szoftverek is azok. Azt meg már nem is említem,mekkora baklövést követ el némelyik gyártó, mikor a hardvereket válogatják, direkt nem úgy fogalmaztam, hogy nem értenek hozzá, vagy átcseszik a madarakat.
Szerintem ez nem fogja senki határozottan megfogalmazni, mert ebben a kérdésben nincs általános érvényű konszenzus.
Kaef2 leírta már az audio pc különböző fokozatait, kérdés ki mire esküszik, ki mit tart fontosnak elméleti síkon, vagy, mert ezt, vagy azt hallotta jónak.

Más: A hévegén ki fogom próbálni az Asus Xonar Essence STX II-es hangkártyát, mert van aki erre esküszik, azaz, nincs szükség, lineáris tápokra, átalakított órajelgenerátoros alaplapokra, dac-ra, speckó usb kártyára, usb transzportra, stb. Egy ilyen kártya kell, ebben van órajel generátor, és egymagában mindent megold (már csak egy végfok kell és kész). Mivel még fejhallgató kimenet is van rajta, így tulajdonképpen all in megoldás.
(Az már csak hab a tortán, hogy egy kiegészítő kártyával 7.1-es HM prociként is használható.)

Kíváncsi leszek a milyen sztereo hangminőséget fog produkálni a “hagyományos” audio pc+usb transzport+dac/preamp felálláshoz képest.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Jó lenne, ha valaki leírná, hogy mitől audió PC egy PC.Azt látom,hogy a gyártók is azt az alaplapot, processzort, ramot, használják mint a halandó userek, sőt még a szoftverek is azok. Azt meg már nem is említem,mekkora baklövést követ el némelyik gyártó, mikor a hardvereket válogatják, direkt nem úgy fogalmaztam, hogy nem értenek hozzá, vagy átcseszik a madarakat.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A tisztességesen összerakott audió pc, válogatott magas minőségű komponensekből áll.
Amennyiben így járunk el,úgy nem hiszem hogy jobb lenne/sőt/ egy gyári szerver gép,csak azért mert mondjuk 32 mag áll rendelkezésre.
Sokfelé hívnak hallgatózni mindenféle egzotikus pc-s rendszereket,és meg kell hogy mondjam,vajmi kevés fogalmuk van arról mitől jó audio célra egy pc.
Bár nekem van határozott elképzelésem róla, én sem fogom megmondani,mert ez a kérdés bonyolultabb annál.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

a.gabriel írta:
2019.05.16., csüt. 21:06
....
Látjátok, ezért nem érdemes senkinek sem hozzászólni érdemben itt, mert itt mindenki annyira ért ...
Ne durcizz be, mindenki a sajat erdeklodese alapjan probalja feldolgozni, ignoralni vagy reagalni az irasod.
Azt irod, "mindenki annyira ert hozza", amit inkabb ugy modositanek, hogy mindenki azt gondolja, hogy ert hozza, mint ahogy teged is beleertve. Szoval no para :rolleyes:
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

wittao írta:
2019.05.17., pén. 11:59
nadtom írta:
2019.05.17., pén. 11:54
a.gabriel írta:
2019.05.16., csüt. 21:06
Mint mondtam saját tapasztalatomat osztottam meg itt.
Ha valakinek a téma ezen része magas, úgy javaslom merüljön el a csodás PC-je világában.

Itt nem a hangról volt szó gyengébbek kedvéért, hanem a hardver és op szintről, és összefüggésekről.

Ez minden PC-AudioPC-HTPC alapjai, és ha valaki ezzel nincs tisztában, az .......

Látjátok, ezért nem érdemes senkinek sem hozzászólni érdemben itt, mert itt mindenki annyira ért hozzá!

;peace; ;peace; ;peace; ;peace;
Akkor ezek szerint az audio pc recepje: végy egy gyárilag összerakott, illetve installált workstation-t (pl. Dell-t) és indulhat a zenehallgatás (nem kell lineáris táp, órajel generátor, torroid trafó meg miegymás). :rolleyes:
Nekem igazabol az irasabol az jott le, hogy a nagyobb (nevu) gyartok valogatott alkatreszekbol epitik a gepeiket es ez jo. Szerintem is jo. Hogy ennek mi koze az audioPC vonalhoz, ott meg az osszefuggest nem sikerult megtalalnom, de rajta vagyok az ugyon.
Így pontosabb,Pc alapú audió lejátszás,amibe minden PC-s periféra belfér,és valóban jobban szólnak az igáslovak,kb már a 4. Kommersz pc- vel hallgattam össze.Az én rendszeremben.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

wittao írta:
2019.05.17., pén. 11:59
nadtom írta:
2019.05.17., pén. 11:54
a.gabriel írta:
2019.05.16., csüt. 21:06
Mint mondtam saját tapasztalatomat osztottam meg itt.
Ha valakinek a téma ezen része magas, úgy javaslom merüljön el a csodás PC-je világában.

Itt nem a hangról volt szó gyengébbek kedvéért, hanem a hardver és op szintről, és összefüggésekről.

Ez minden PC-AudioPC-HTPC alapjai, és ha valaki ezzel nincs tisztában, az .......

Látjátok, ezért nem érdemes senkinek sem hozzászólni érdemben itt, mert itt mindenki annyira ért hozzá!

;peace; ;peace; ;peace; ;peace;
Akkor ezek szerint az audio pc recepje: végy egy gyárilag összerakott, illetve installált workstation-t (pl. Dell-t) és indulhat a zenehallgatás (nem kell lineáris táp, órajel generátor, torroid trafó meg miegymás). :rolleyes:
Nekem igazabol az irasabol az jott le, hogy a nagyobb (nevu) gyartok valogatott alkatreszekbol epitik a gepeiket es ez jo. Szerintem is jo. Hogy ennek mi koze az audioPC vonalhoz, ott meg az osszefuggest nem sikerult megtalalnom, de rajta vagyok az ugyon.
Szerintem ezzel azt állította/sugalta, hogy mivel hardveresen és szoftveresen a gyári workstation-ök sokkal jobbak, így jobb hangjuk van, mint az otthon erre a célra (kiskereskedelmi forrásból beszerzett alkatrészekből) épített pc-knek.
Egyébként kaef2 is ezt tapasztalta.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

a.gabriel írta:
2019.05.16., csüt. 21:06
Mint mondtam saját tapasztalatomat osztottam meg itt.
Ha valakinek a téma ezen része magas, úgy javaslom merüljön el a csodás PC-je világában.

Itt nem a hangról volt szó gyengébbek kedvéért, hanem a hardver és op szintről, és összefüggésekről.

Ez minden PC-AudioPC-HTPC alapjai, és ha valaki ezzel nincs tisztában, az .......

Látjátok, ezért nem érdemes senkinek sem hozzászólni érdemben itt, mert itt mindenki annyira ért hozzá!

;peace; ;peace; ;peace; ;peace;
Akkor ezek szerint az audio pc recepje: végy egy gyárilag összerakott, illetve installált workstation-t (pl. Dell-t) és indulhat a zenehallgatás (nem kell lineáris táp, órajel generátor, torroid trafó meg miegymás). :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Jester írta:
2019.05.17., pén. 09:14
Újdonság!!! Wifi jelút kondicionáló spray :)
Hova, a levegőbe kell fujni?
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »

Újdonság!!! Wifi jelút kondicionáló spray :)
Csatolmányok
60317494_387877765272407_6406174576476160000_n.png
60317494_387877765272407_6406174576476160000_n.png (927.54 KiB) Megtekintve 2559 alkalommal
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

a.gabriel írta:
2019.05.16., csüt. 21:06
Mint mondtam saját tapasztalatomat osztottam meg itt.
Ha valakinek a téma ezen része magas, úgy javaslom merüljön el a csodás PC-je világában.

Itt nem a hangról volt szó gyengébbek kedvéért, hanem a hardver és op szintről, és összefüggésekről.

Ez minden PC-AudioPC-HTPC alapjai, és ha valaki ezzel nincs tisztában, az .......

36_1_11.gif

Látjátok, ezért nem érdemes senkinek sem hozzászólni érdemben itt, mert itt mindenki annyira ért hozzá!

;peace; ;peace;
Ha ismernélek, biztosan egy jót nevetnék, mert ez a hozzászólás csak egy poén lehet, amit azért írtál, hogy egy humorérzék nélküli okoskodó f...kalapnak tükröt állíts. Kár, hogy nem ismerlek. :D
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

Mint mondtam saját tapasztalatomat osztottam meg itt.
Ha valakinek a téma ezen része magas, úgy javaslom merüljön el a csodás PC-je világában.

Itt nem a hangról volt szó gyengébbek kedvéért, hanem a hardver és op szintről, és összefüggésekről.

Ez minden PC-AudioPC-HTPC alapjai, és ha valaki ezzel nincs tisztában, az .......

36_1_11.gif

Látjátok, ezért nem érdemes senkinek sem hozzászólni érdemben itt, mert itt mindenki annyira ért hozzá!

;peace; ;peace; ;peace; ;peace;

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

a.gabriel írta:
2019.05.16., csüt. 00:04
Gyakorlati tapasztalataimra hivatkozva osztok meg néhány infót itt a tisztel nagyérdemű fórum olvasóinak.

Valójában a server és workstaion (munkaállomások) gépek, amiket gyárban építenek egybe, azok olyan alkatrészekből – elemekből állnak, amik elő válogatásból származnak!
Szigorú belső, soha ki nem adott specifikációk alapján.

Az ehhez a gépekhez gyárilag adott install anyag is ezekhez vannak összeállítva, és nem tévesztendő össze a különböző „kölcsönzőkből” letöltött verziókkal. A belső időzítések, szinergia betartása, és teljes együtt-párhuzamos futások betartásával.

Szoftver oldalon meg az a helyzet, hogy sokkal jobb egy gyár által melléket oprendszer, mint amit mindig frissen be lehet szerez innen-onnan. Az eredeti frissítve, is sokkal stabilabb!

Lehet itt mondogatni, hogy nem így van, DE így van!

Továbbá nevesebb gyártók között is vannak különbségek.

Ha valakinek valaha is volt gyári HP gépe, ami szerintem jóval alatta van a DELL-nek az tudja, hogy így igaz.
Volt HP nagy workstaion-m, egy olyan amivel anno pl; a jégkorszakot című filmet készítettek, az sem volt gyenge, de, a DELL workstation gépemmel nem lehet összehasonlítani, természetesen a ennek a javára. Hozzáteszem egyik sem volt gyenge gép!
Természetesen, mindegyikben INTEL XEON proci dolgozott.

Visszatérve, miután kiválogatták az alkatrészeket, úgy adják tovább a gyártok kisebb gyártóknak azokat. Akik gyártják azokat az alaplapokat, és egyéb perifériákat, amikből itt pl. PC-t építenek a fórumon!

Aki ezt nem hiszi el, éljen csak tovább abban a hitben, amiben eddig élt, nem fog ez megváltozni, mert ez üzlet.

Nagyon nagy üzlet!

Nemrég kíváncsiságból építettem egy média PC-t, és csak igazolta mindazokat, amiket fentebb leírtam.

u.i.: Előre leírom, hogy vitába szállni nem fogok senkivel, mert nem érdekel.
Szevasz!

Nagyszerű gyerek vagy, de nem akarok vitatkozni, mert nem érdekel 😀

De hol van a hang? Itt eddig minden a hangrol szólt! Mit tettél hozzá a “szerver alaplap, Xeon proci, jobb hang” témához?
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

mgus írta:
2019.05.16., csüt. 17:04
Csak azt tudnám ennek hogy bírja a lineáris tápja a dual xeon processzort? gondolkodik.gif
Egyébként nem lehet annyira rossz hangja a PP gépnek, hiszen aki készití azt meg is hallgatja gondolom, bár az usb kártyát másképpen oldanám meg.
Az biztos,hogy egy konzum asztali gép többet eszik,töredék teljesítménnyel.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Csak azt tudnám ennek hogy bírja a lineáris tápja a dual xeon processzort? gondolkodik.gif
Egyébként nem lehet annyira rossz hangja a PP gépnek, hiszen aki készití azt meg is hallgatja gondolom, bár az usb kártyát másképpen oldanám meg.
Csatolmányok
TaikoAudio_TOP.jpg
TaikoAudio_TOP.jpg (1.34 MiB) Megtekintve 2306 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

kakaox írta:
2019.05.16., csüt. 16:05
Ellenben, amit pár hete Kaef2 feltett ide az baromira tetszik! :tutiok:
betonkeverőben megjáratott" készülékbelsővel rendelkező szörnyűségeket.
Nem tehetek róla, így vagyok bekötve... :D
[/quote]
Nem baj az,én is ilyen vagyok,fontos a kábelmenedzsment.Még a teljesen új alaplapot,videókártyát is azonnal pasztázok( chip,hidak),meg úgy fél évente ismétlem,por teljesen kizárva,1-2 hetente portalanítok minden gépet itthon. :tutiok:
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Ellenben, amit pár hete Kaef2 feltett ide az baromira tetszik! :tutiok:
Csatolmányok
TaikoAudio_TOP.jpg
TaikoAudio_TOP.jpg (1.34 MiB) Megtekintve 2265 alkalommal
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

juliush írta:
2019.05.15., szer. 23:01
[
Hadd játsszam picit az ördög ügyvédjét, bár semmi közöm PP munkásságához!
Biztosak vagytok benne, hogy az elektromos jelek integritásának megörzéséhez, a megfelelő zajelnyomáshoz a szemrevaló rend az üdvözítő út, a hosszasan párhuzamosan vezetett, gyakran gyorsszorítókkal szorosan kötegelt, vagy épp szép derékszögekben hajlított kábelekkel, a pont-pont között viszonylag rövid, többé-kevésbe egyenes, egymással különböző szögeket bezáró utakon futó vezetékekkel szemben? gondolkodik.gif
Hatékonyabb a processzor hűtése az oldalsó hűtőbordákhoz gyakran önmagukban is hőforrásként működő egyéb alaplapi elemek fölött vízszintesen vezetett, üreges réz hővezető csövekkel, mint a hőt a maga természetes módján függőlegesen vezető, a lehető legrövidebb úton a házhoz csatoló, jobb hővezető képességű tömör alumínium tömb alkalmazásával? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Aranyos vagy :smile29:
Mivel semmi olyanhoz nem értek amiben áram folyik, így válaszolni sem tudok az általad feltett kérdésekre.
Ellenben az hogy miképpen szól egy ilyen PP Audio PC, részemről teljesen mindegy is,
hiszen akkor sem vennék ilyet, ha ingyen adnák. Ugyanis egészen messzire kerülöm az ilyen
"betonkeverőben megjáratott" készülékbelsővel rendelkező szörnyűségeket.
Nem tehetek róla, így vagyok bekötve... :D
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

mike-rame írta:
2019.05.15., szer. 16:11
kaef2 írta:
2019.05.14., kedd 22:18
Aztán hallgattam a kisördögre és letöltöttem a JPlay Femto nevű, használatát tekintve neo primitiv lejátszó szoftvert. 21 napos az ingyenes próbaidő.
Ahol a vágólapra kell kopizni a trackeket és onnan megy a lejátszás
Van egy kis "segédprogram", ami könnyíti a vágólapra másolást. Gyakorlatilag csak klikkelni kell a track-re. "SendToJPLAYmini" néven találod meg.
Köszönöm, kipróbálom. Van némi romantikája az ilyesminek, a bonyolult, összetett media management korában :)

Avatar
a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2014.10.05., vas. 09:11
Értékelés: 86

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: a.gabriel »

Gyakorlati tapasztalataimra hivatkozva osztok meg néhány infót itt a tisztel nagyérdemű fórum olvasóinak.

Valójában a server és workstaion (munkaállomások) gépek, amiket gyárban építenek egybe, azok olyan alkatrészekből – elemekből állnak, amik elő válogatásból származnak!
Szigorú belső, soha ki nem adott specifikációk alapján.

Az ehhez a gépekhez gyárilag adott install anyag is ezekhez vannak összeállítva, és nem tévesztendő össze a különböző „kölcsönzőkből” letöltött verziókkal. A belső időzítések, szinergia betartása, és teljes együtt-párhuzamos futások betartásával.

Szoftver oldalon meg az a helyzet, hogy sokkal jobb egy gyár által melléket oprendszer, mint amit mindig frissen be lehet szerez innen-onnan. Az eredeti frissítve, is sokkal stabilabb!

Lehet itt mondogatni, hogy nem így van, DE így van!

Továbbá nevesebb gyártók között is vannak különbségek.

Ha valakinek valaha is volt gyári HP gépe, ami szerintem jóval alatta van a DELL-nek az tudja, hogy így igaz.
Volt HP nagy workstaion-m, egy olyan amivel anno pl; a jégkorszakot című filmet készítettek, az sem volt gyenge, de, a DELL workstation gépemmel nem lehet összehasonlítani, természetesen a ennek a javára. Hozzáteszem egyik sem volt gyenge gép!
Természetesen, mindegyikben INTEL XEON proci dolgozott.

Visszatérve, miután kiválogatták az alkatrészeket, úgy adják tovább a gyártok kisebb gyártóknak azokat. Akik gyártják azokat az alaplapokat, és egyéb perifériákat, amikből itt pl. PC-t építenek a fórumon!

Aki ezt nem hiszi el, éljen csak tovább abban a hitben, amiben eddig élt, nem fog ez megváltozni, mert ez üzlet.

Nagyon nagy üzlet!

Nemrég kíváncsiságból építettem egy média PC-t, és csak igazolta mindazokat, amiket fentebb leírtam.

u.i.: Előre leírom, hogy vitába szállni nem fogok senkivel, mert nem érdekel.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

juliush írta:
2019.05.15., szer. 23:01
supravox írta:
2019.05.14., kedd 14:51
kakaox írta:
2019.05.14., kedd 12:46


Atya ég, hogy néz ki ez a szerkezet... 36_1_5.gif
Komolyan mondom, mintha egyszer megjáratták volna egy mosógépben.
Kábel, kesz-kusza halmaza, belehányt alkatrészekkel a legváratlanabb helyeken
...az biztos, hogy ez a fajta belső nem az én világom.
Iszonyat gatya..
Asse tuggya a bit merre menjen..
Hadd játsszam picit az ördög ügyvédjét, bár semmi közöm PP munkásságához!
Biztosak vagytok benne, hogy az elektromos jelek integritásának megörzéséhez, a megfelelő zajelnyomáshoz a szemrevaló rend az üdvözítő út, a hosszasan párhuzamosan vezetett, gyakran gyorsszorítókkal szorosan kötegelt, vagy épp szép derékszögekben hajlított kábelekkel, a pont-pont között viszonylag rövid, többé-kevésbe egyenes, egymással különböző szögeket bezáró utakon futó vezetékekkel szemben? gondolkodik.gif
Hatékonyabb a processzor hűtése az oldalsó hűtőbordákhoz gyakran önmagukban is hőforrásként működő egyéb alaplapi elemek fölött vízszintesen vezetett, üreges réz hővezető csövekkel, mint a hőt a maga természetes módján függőlegesen vezető, a lehető legrövidebb úton a házhoz csatoló, jobb hővezető képességű tömör alumínium tömb alkalmazásával? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Nem véletlenül találták ki azt a hőcsöves hűtési megoldást, még ha passzív mint általában ezeknél a gépeknél. A procinak minél hűvösebb annál hatékonyabb. Nem mindegy hogy 80C fokon dolgozik vagy csak 30C fokon, a hűtés elég fontos. Az a függőleges réz vagy alu henger nem képes kellő mennyiségű hőt elvezetni, mondjuk egy I7-nek már biztosan karcsú lenne de I5 -nek is kevés.A drótozás az mindegy a legrövidebb lehet a legjobb.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

supravox írta:
2019.05.14., kedd 14:51
kakaox írta:
2019.05.14., kedd 12:46
tottyi írta:
2019.05.14., kedd 11:16
Erdekes, hogy Paul Pang belerakta a tapegyseget a nem olcso audio PC-be. gondolkodik.gif

https://audiopc.shop/en/winkel/audiophi ... ul-pang-2/
Atya ég, hogy néz ki ez a szerkezet... 36_1_5.gif
Komolyan mondom, mintha egyszer megjáratták volna egy mosógépben.
Kábel, kesz-kusza halmaza, belehányt alkatrészekkel a legváratlanabb helyeken
...az biztos, hogy ez a fajta belső nem az én világom.
Iszonyat gatya..
Asse tuggya a bit merre menjen..
Hadd játsszam picit az ördög ügyvédjét, bár semmi közöm PP munkásságához!
Biztosak vagytok benne, hogy az elektromos jelek integritásának megörzéséhez, a megfelelő zajelnyomáshoz a szemrevaló rend az üdvözítő út, a hosszasan párhuzamosan vezetett, gyakran gyorsszorítókkal szorosan kötegelt, vagy épp szép derékszögekben hajlított kábelekkel, a pont-pont között viszonylag rövid, többé-kevésbe egyenes, egymással különböző szögeket bezáró utakon futó vezetékekkel szemben? gondolkodik.gif
Hatékonyabb a processzor hűtése az oldalsó hűtőbordákhoz gyakran önmagukban is hőforrásként működő egyéb alaplapi elemek fölött vízszintesen vezetett, üreges réz hővezető csövekkel, mint a hőt a maga természetes módján függőlegesen vezető, a lehető legrövidebb úton a házhoz csatoló, jobb hővezető képességű tömör alumínium tömb alkalmazásával? gondolkodik.gif gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

Sólyom írta:
2019.05.15., szer. 20:10
phyton71 írta:
2019.05.15., szer. 16:50
Meg is érkezett a következő pakk,de ez már xeon processzoros,szereztem bele még 2 extra processzort 12 mag 24 szál,60w fogyasztás mellett,igényes hűtéssel.
Kezdőthet a legó. :tutiok:

image.jpeg
Egy jó whiskyhez tudnám hasonlítani. Már maga az üveg is gyönyörű, hát még ami benne van .... :D
Köszi!
Erőben nem lesz hiány jó néhány évig,és remélem hozza azt a szintet mint a másik x 2 processzoros gép,de kicsit bizakodok,hogy még jobbat is.Ezután jön a szoftverezés,reszelgetés,finomítgatás.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 603
Csatlakozott: 2015.02.15., vas. 17:21
Értékelés: 182

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sólyom »

phyton71 írta:
2019.05.15., szer. 16:50
Meg is érkezett a következő pakk,de ez már xeon processzoros,szereztem bele még 2 extra processzort 12 mag 24 szál,60w fogyasztás mellett,igényes hűtéssel.
Kezdőthet a legó. :tutiok:

image.jpeg
Egy jó whiskyhez tudnám hasonlítani. Már maga az üveg is gyönyörű, hát még ami benne van .... :D
"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”