Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
https://avxforum.hu/forum/viewtopic.php?f=100&t=199327
---
Felhívjuk minden kedves hirdető fórumtársunk figyelmét, hogy a fórumszabályzat adásvételi alfórumáról szóló fejezete kiegészült az 5.8.15-ös ponttal, amelynek értelmében a meghirdetett áruk előélete visszakövethetőségének érdekében szabályosan feladott eladási hirdetéseket ill. hirdetési topikokat 2024.04.20-ától kezdve nem törlünk, az ezirányú kéréseket a moderátorok nem teljesítik.
Továbbá a 4. fejezet kiegészült a támogató tag fogalmával, valamint az új, 4.9-4.11-es pontok által szabályozott fizetett szolgáltatás fogalom definíciójával.
A szabályzat verziószáma egyúttal 3.1-re változott. A fórumszabályzat változásáról mindenkit külön-külön is értesítettünk.

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1436

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

fülelek írta:
Tegnap, 21:32
Nem tudom, mi lehet a pattanás oka, viszont elgondolkodtató, hogy a gyári eredetű dacom windowssal bizonyos esetekben pattan, linuxon (Moode) meg soha...
Szerintem GTomitol egyelore nem vagyunk maximalisan minden informacio birtokaban a lejatszassal kapcsolatosan ahhoz, hogy el tudjuk kezdeni firtatni az oprendszerek lejatszashoz kapcsolodo dolgait… nem tudjuk milyen audio alrendszert hasznal Win alatt (ASIO, Wasapi, Kernel Streaming), itt milyen beallitasai vannak azon belul, milyen kapcsolodasa van a PC-nek a dac-hoz hardveresen (XMos, Amanero), mik a konkret problemat okozo frekvenciak (PCM-DSD, DSD-PCM, PCM-PCM). Ezen tulmenoen a dac mukodesenek ismerete is jo lenne, hogy pl. pic altal vezerelt frekimerest alkalmaz-e, vagy ARM vezerlovel mukodik amelyik az uzemmodokat valtogatja. Ez azert fontos, mert itt maganak a vezerlonek is van egy latency erteke, es nem vegtelenul gyors a reakcioideje, ha valtas kovetkezik ket felbontas kozott, es a nemitas jel kikuldese is eltarthat nehol 50ms-ig, mashol 200ms-ig. Es ezalatt ha elegendoen hosszu az ido, es a nemito releket nem huzza meg eleg gyorsan a vezerlo, siman kiszalad egy akkora impulzus, ami “csattan” a hangsugarzo driverein.

Ezen tulmenoen linux disztrokkal valo eddigi talalkozasaink soran azert azt sem neveznem zokkenomentesnek. Moode alatt van mar Qobuz tamogatas? XMOS 5.82 firmware elotti verziok a linux kernelre rakott audio vezerlovel nem kommunikalnak megfeleloen, igy egy folyamatos utemes serceges jott ki, olyan latancy erteket produkalt az oprendszerrel, hogy teljesen hallhatova valik nehany masodperc utan a bitveszteseg okozta sok pattogas… de lehetne felsorolni sok dolgot meg pro-es kontra, egy biztos ezt itt most nem igazan lehet (egyelore a tema ismereteben) egyertelmuen a Windows nyakaba varrni.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6947
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4680
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nem tudom, mi lehet a pattanás oka, viszont elgondolkodtató, hogy a gyári eredetű dacom windowssal bizonyos esetekben pattan, linuxon (Moode) meg soha...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4787
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Aszpirin írta:
Tegnap, 16:15
GTomi írta:
Tegnap, 15:49
La_Valse írta:
2024.04.23., kedd 22:43
Nem lekicsinyelve Szabó Zoli munkáját, egyszerűen csak elgondolkodtató, hogy a második "neves" lejátszó programmal is ezt csinálja, ráadásul nem látom még a panaszáradatot a Roon-ra, hogy pattogna a hang olyan (mindennapos) szcenáriókban, amiket felvázoltál. Én sem tapasztaltam vele soha. De ha már felmerült a neve: Zoli aktív a fórumban, ha valaki, akkor ő tuti ért hozzá, ha nem is olvassa ezt a topikot... javaslom keresd meg privátban, és kérd ki a véleményét. Mi csak tapogatózunk itt (egyébként, ha van fejesed, akkor én kölcsön tudok adni egy USB-bemenetes DAC-fejeserősítőt, hogy kipróbáld, más DAC-kal is csinálja-e. Ráadásul nem is nagyon szar a kis Resonessence Labs Concero HP, amit ajánlok neked erre a tesztre... Ha érdekes, persze.
Zolival kontaktban vagyok, az elmúlt napokban is dumáltunk és találkoztunk, más ügyből kifolyólag, beszélek vele, de ez eszembe se jutott, hogy rákérdezzek nála :rolleyes:

Köszönöm a felajánlásod :smile53: jelentkezem, ha élnék vele :smile53:
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6180
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5243
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

GTomi írta:
Tegnap, 15:49
La_Valse írta:
2024.04.23., kedd 22:43
Ha jól emlékszem, GTomi 2018-ban már küzdött hasonló problémával, csak akkor más felállásban.
Véleményem szerint egy jólnevelt DAC kezeli, ha megszakad a szinkron, és azonnal némít. A gond
akkor van amikor újra létrejön a kapcsolat, ezért a gondos lejátszók ilyenkor egy rövid ideig
csendet küldenek, nincs értelmezhetetlen adat, nem pattan.
Jó, hogy valaki figyel is és a memóriája is a helyén van :D

Valóban írtam be , de ennyire pontosan nem tudtam volna megmondani mikor is :)

Gondolkodom egy új dac-on, megfelelve a "modern" kor követelményinek, de a hivox dac annyira jól meg van csinálva Zoli által (kb. 8-9 éves, és utána(m) talán már nem csinált több dac-ot(?), talán egyet-egyet, de lehet rossz a memóriám, hogy eladni biztosan nem fogom.)
Nem lekicsinyelve Szabó Zoli munkáját, egyszerűen csak elgondolkodtató, hogy a második "neves" lejátszó programmal is ezt csinálja, ráadásul nem látom még a panaszáradatot a Roon-ra, hogy pattogna a hang olyan (mindennapos) szcenáriókban, amiket felvázoltál. Én sem tapasztaltam vele soha. De ha már felmerült a neve: Zoli aktív a fórumban, ha valaki, akkor ő tuti ért hozzá, ha nem is olvassa ezt a topikot... javaslom keresd meg privátban, és kérd ki a véleményét. Mi csak tapogatózunk itt (egyébként, ha van fejesed, akkor én kölcsön tudok adni egy USB-bemenetes DAC-fejeserősítőt, hogy kipróbáld, más DAC-kal is csinálja-e. Ráadásul nem is nagyon szar a kis Resonessence Labs Concero HP, amit ajánlok neked erre a tesztre... Ha érdekes, persze.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electronics DoubleGem

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4787
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

La_Valse írta:
2024.04.23., kedd 22:43
Ha jól emlékszem, GTomi 2018-ban már küzdött hasonló problémával, csak akkor más felállásban.
Véleményem szerint egy jólnevelt DAC kezeli, ha megszakad a szinkron, és azonnal némít. A gond
akkor van amikor újra létrejön a kapcsolat, ezért a gondos lejátszók ilyenkor egy rövid ideig
csendet küldenek, nincs értelmezhetetlen adat, nem pattan.
Jó, hogy valaki figyel is és a memóriája is a helyén van :D

Valóban írtam be , de ennyire pontosan nem tudtam volna megmondani mikor is :)

Gondolkodom egy új dac-on, megfelelve a "modern" kor követelményinek, de a hivox dac annyira jól meg van csinálva Zoli által (kb. 8-9 éves, és utána(m) talán már nem csinált több dac-ot(?), talán egyet-egyet, de lehet rossz a memóriám, hogy eladni biztosan nem fogom.)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 489

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

s4tch írta:
2024.04.20., szomb. 11:29
adamthebrave írta:
2024.03.23., szomb. 12:00
Segítséget kérek.

Minimserver win alatt, iPaden MConnectHD a távirányító alkalmazás.

128k helyi fájlom van, amit a minimserver kezel. Ki tudom listáztatni a fájlokat/számokat az MConnectben, de minden egyes listázásnál szépen lassan (2-3 perc) beolvassa újra és újra az egészet. Hol kellene beállítani, hogy ezt egy cache-ből tegye és ne csinálja mindig?

Abban sem vagyok biztos, hogy melyik applikáció a felelős ezért.
A dlna tudtommal így működik. Nem lehet helyben cache-elni a találati listákat, azokat mindig a szerver szolgáltatja. Amíg elsősorban dlna alapon hallgattam itthon zenét, többek között ebből is lett elegem. A tidal/roon egy számmal gördülékenyebb.
Feltettem a kérdésemet a minimserveres fórumban is, megvan a megoldás.
Kiderült, hogy a fizetős mconnect ebből a szempontból jelentősel le van maradva pl. az ingyenes Lumin vagy a fizetős JPlay appokhoz képest, melyek megcsinálják a tableten a cache-t és minden szépen működik, ahogy kell.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 717
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nekem is csinalja neha pedig nem egy egyszeru DAC-om van. Azt meg nem figyeltem, hogy mikor. Egyenlore nem tartottam fontosnak, de azert zavaro.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Ha jól emlékszem, GTomi 2018-ban már küzdött hasonló problémával, csak akkor más felállásban.
Véleményem szerint egy jólnevelt DAC kezeli, ha megszakad a szinkron, és azonnal némít. A gond
akkor van amikor újra létrejön a kapcsolat, ezért a gondos lejátszók ilyenkor egy rövid ideig
csendet küldenek, nincs értelmezhetetlen adat, nem pattan.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6180
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5243
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

GTomi írta:
2024.04.23., kedd 21:55
Nem volt rá lehetőségem, illetve nem is tettem ebbe az irányba lépéseket, de jogos :)
Csak azért kérdeztem, mert a z általad leírtak alapján én is inkább a DAC-ra gyanakszom, mint a szoftverre ill. szoftverbeállításra - a részleteket wittao már leírta előttem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electronics DoubleGem

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4787
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Aszpirin írta:
2024.04.23., kedd 19:52
GTomi írta:
2024.04.23., kedd 19:44
Hogyan tudnám megszűntetni: ha Roon-on belül Tidalról váltok a hdd könyvtárra, vagy rádióra, vagy vissza, de van néha, hogy előadók között is előfordul, hogy pattan.

Hiába állítottam be késleltetést, akkor is csinálja. Régen mikor Jriver volt, ugyanez volt, online rádióról a könyvtárra váltottam, vagy éppen fordítva.

Remélem érthetően írtam meg :)
Próbáltad más DAC-kal is?
Nem volt rá lehetőségem, illetve nem is tettem ebbe az irányba lépéseket, de jogos :)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1212
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1436

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

GTomi írta:
2024.04.23., kedd 19:44
Hogyan tudnám megszűntetni: ha Roon-on belül Tidalról váltok a hdd könyvtárra, vagy rádióra, vagy vissza, de van néha, hogy előadók között is előfordul, hogy pattan.

Hiába állítottam be késleltetést, akkor is csinálja. Régen mikor Jriver volt, ugyanez volt, online rádióról a könyvtárra váltottam, vagy éppen fordítva.

Remélem érthetően írtam meg :)
A problemat valoszinu a mintaveteli frekvencianak megfelelo dac uzemmod-atallasa okozza (azaz a dac nem tudja idoben nemitani, majd feloldni a nemitast mielott az ujfajta uzemmod informacioi megerkeznek).
Nem lehet, hogy inkabb PCM-DSD eseten jon elo a problema, es nem PCM-PCM kozott? Vagy a ket frekvencia 44.1 vagy 48kHz alapu es ott tortenik egy valtas?

Ilyen problema akkor is elofordul, ha a dac USB-je XMOS-sal van felszerelve, es a flag-eknek megfelelo nemitasokat nem tudja kezelni, vagy idejeben elkuldeni.
JRiver/Roon/Audirvana-ban beallitott szamok valtasakor jelentkezo keses beallitasa nem segit ezen, sot ahogy emeled egyre csak rontani fog. Gapeless allasba kell mindenkeppen allitani a szamvaltasokat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6180
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5243
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

GTomi írta:
2024.04.23., kedd 19:44
Hogyan tudnám megszűntetni: ha Roon-on belül Tidalról váltok a hdd könyvtárra, vagy rádióra, vagy vissza, de van néha, hogy előadók között is előfordul, hogy pattan.

Hiába állítottam be késleltetést, akkor is csinálja. Régen mikor Jriver volt, ugyanez volt, online rádióról a könyvtárra váltottam, vagy éppen fordítva.

Remélem érthetően írtam meg :)
Próbáltad más DAC-kal is?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electronics DoubleGem

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4787
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Hogyan tudnám megszűntetni: ha Roon-on belül Tidalról váltok a hdd könyvtárra, vagy rádióra, vagy vissza, de van néha, hogy előadók között is előfordul, hogy pattan.

Hiába állítottam be késleltetést, akkor is csinálja. Régen mikor Jriver volt, ugyanez volt, online rádióról a könyvtárra váltottam, vagy éppen fordítva.

Remélem érthetően írtam meg :)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 284

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: s4tch »

adamthebrave írta:
2024.03.23., szomb. 12:00
Segítséget kérek.

Minimserver win alatt, iPaden MConnectHD a távirányító alkalmazás.

128k helyi fájlom van, amit a minimserver kezel. Ki tudom listáztatni a fájlokat/számokat az MConnectben, de minden egyes listázásnál szépen lassan (2-3 perc) beolvassa újra és újra az egészet. Hol kellene beállítani, hogy ezt egy cache-ből tegye és ne csinálja mindig?

Abban sem vagyok biztos, hogy melyik applikáció a felelős ezért.
A dlna tudtommal így működik. Nem lehet helyben cache-elni a találati listákat, azokat mindig a szerver szolgáltatja. Amíg elsősorban dlna alapon hallgattam itthon zenét, többek között ebből is lett elegem. A tidal/roon egy számmal gördülékenyebb.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

tottyi írta:
2024.04.18., csüt. 16:31
Hi, ki szeretnem probalni a Roon ala a HQPlayer-t es azt szeretnem kerdezni, hogy mi a legjobb beallitas a HQPlayer-re? Vagy ez DAC es PC fuggo?
A HQPlayer minden beállítása jó valamire, de ahogyan írtad is, elsősorban a DAC és PC páros határozza meg azokat.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3299
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 717
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, ki szeretnem probalni a Roon ala a HQPlayer-t es azt szeretnem kerdezni, hogy mi a legjobb beallitas a HQPlayer-re? Vagy ez DAC es PC fuggo?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1971
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 489

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Segítséget kérek.

Minimserver win alatt, iPaden MConnectHD a távirányító alkalmazás.

128k helyi fájlom van, amit a minimserver kezel. Ki tudom listáztatni a fájlokat/számokat az MConnectben, de minden egyes listázásnál szépen lassan (2-3 perc) beolvassa újra és újra az egészet. Hol kellene beállítani, hogy ezt egy cache-ből tegye és ne csinálja mindig?

Abban sem vagyok biztos, hogy melyik applikáció a felelős ezért.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4787
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:18
GTomi írta:
2024.03.02., szomb. 20:37
Találtam ilyet is, hogy crossfeed, Parametrikus EQ, valamint Audeze előbeállítások.

Ezek mikor praktikusak kellhetnek, vagy ne foglalkozzak velük?
Crossfeed kifejezetten praktikus, ha fejhallgatózol. Szerintem nagyjából csak akkor. A lényege, hogy közelebb visz a "hangfalas" sztereó zenehalgatáshoz azáltal, hogy a jobboldal "áthallatszik" a baloldalra és fordítva. Itt tudod állítani azt is, hogy az áthallás milyen mértékű éegyen, decibelben. Ha fejest használsz, mindenképp próbáld ki azzal (nálam a Roon-ban ki van kapcsolva, mert a DAC-on lehet állítani Crossfeed-et a fejhallgató-kimenetre).

Parametrikus EQ - ezzel lehet kísérletezni, ha mondjuk a szobád akusztikájában van egy nagy beszakadás, esetleg csak egyszerűen több basszust/közepet/magasat szeretnél, de elég bonyolult jól beállítani, én inkább békén hagyom.
Audeze beálítások: amint a nevük mutatja, ezek Audeze fejesekhez tartozó beépített EQ-beállítások, ha nincs Audeze fejesed, akkor ne foglalkozz velük, ha van, akkor esetleg próbáld ki, hogy kiválasztod a fejesednek megfelelő presetet. Aztán vagy tetszik az eredmény, vagy nem.

Szintén fejeseknél, hasznos lehet a konvolúciós szűrő (convolution filter), amelynek segítségével (többek között) a fejesed hangkarakterisztikáját a harman-görbére igazíthatod, és ismét igaz, hogy az eredmény vagy tetszik, vagy nem. A konvolúciós beállítások elvégzéséhez egy fájlt kell beolvasni, van egy hely a neten, ahol kb minden fejeshez megvan a megfelelő fájl. Én ezt használom, asszem még fapaci osztotta meg a linket: https://phones.killdozer.uk
Köszönöm! Tényleg most hogy írod esett le az Audeze, pedig tudtam, hogy fejes márka :D

Nem nagyon fülesezek, szinte semmit, max. filmezésnél késő este, de az meg itt úgysem játszik.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 17:08
... pl mi van ha a mérőmikrofont közvetlenül a hangsugárzó elé helyezem (ha lehet ilyent), akkor ott nem fognak jobban érvényesülni az átviteli hibák, mint a szobaakusztikából származóak?
Átviteli hibából sokféle létezik, ezeket különféle módon célszerű mérni. Nagy részük közeltéri mérési eredményekben is jelen lesz, sőt ott újakkal is találkozhatsz (főleg ha többutas hangdobozt méricskélsz), csak a helyiség akusztikai hatását zárod ki nagyjából. De ez itt tényleg off-topic.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1321
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 800
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 17:08
Akkor elnézést mindenkitől, alighanem rosszul használtam a "beszakadás" szót.
Igen, ez nem egy szobaakusztikai hiba a példámban, és a kérdés marha jó, de nyilván megvan erre is a módszer (pl mi van ha a mérőmikrofont közvetlenül a hangsugárzó elé helyezem (ha lehet ilyent), akkor ott nem fognak jobban érvényesülni az átviteli hibák, mint a szobaakusztikából származóak? Biztos nagyon buta kérdés, szóval ha az, akkor elnézést. Tényleg nem szakterültetem ez.
Buta kérdés nincs.
Kicsit már OFF topik, de:

Ha közelebb helyezed, valóban jobban érvényesül a doboz, mint a szoba, de ekkor sem lesz kizárólagos, továbbá már "fázisproblémák" is lehetnek a távolabbi hallgatáshoz képest. A megközelítés viszont jó. Ha maradunk a szobai hifinél, akkor én a mélyeket szobai mérés alapján korrigálnék, közép és magas táján már vegyes a kép (doboz saját hangja + akusztika), de itt már a doboz saját átvitele alapján használnám az EQ-t. Pl Amir is ezért készít EQ fájlokat dobozokhoz az átviteli hibák esetleges kompenzálására, mert otthoni körülmények között nem tudod mérni a saját átvitelt.
De itt is több iskola van. Én csak a mélyeket piszkálom, és arra alapozok, hogy a dobozaim 200-20.000Hz között megfelelően lineárisak, hiába esik lankásan a magas (például) szobai mérés szerint.
Remélem követhető...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6180
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5243
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2024.03.04., hétf. 16:57
Beszakadás alatt szobai kioltást értettem. Ott haszontalan az EQ, logikus okokból.
Nálad ez egy átviteli "hiba" ilyet persze már lehet és érdemes javítani. Ugyan így egy szobai rendszer esetén is (kérdés, mitől leszel bizonyos, hogy a völgyet mi okozza?).
Akkor elnézést mindenkitől, alighanem rosszul használtam a "beszakadás" szót.
Igen, ez nem egy szobaakusztikai hiba a példámban, és a kérdés marha jó, de nyilván megvan erre is a módszer (pl mi van ha a mérőmikrofont közvetlenül a hangsugárzó elé helyezem (ha lehet ilyent), akkor ott nem fognak jobban érvényesülni az átviteli hibák, mint a szobaakusztikából származóak? Biztos nagyon buta kérdés, szóval ha az, akkor elnézést. Tényleg nem szakterültetem ez.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electronics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15231
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10386
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:53
De itt van egy példám, akkor mint hozzáértőt kérdeznélek, hogy ez 1850Hz-nél mit akar csinálni, ha nem egy beszakadást javítani (ez itt amúgy nem "szobakorrekció", hanem egy fejhallgató frekvenciamenetének "javítása" )
Az ott vélhetően nem egy teremakusztikai kioltást próbál rendezni, ha már fejhallgató... :D

Az sem biztos, hogy a fejhallgatód ott egy hiányt mutat. A szűrők egymásra is hatnak, ezért elképzelhető, hogy az 6. szűrővel a 5., vagy a 7. szűrő karakterisztikáját korrigálják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2024.03.04., hétf. 17:16-kor.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1321
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 800
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:53

Alighanem igazad van, én ehhez kevésbé értek (bár REW-ből próbáltam már hasonlót csinálni a szobához is, nem sok sikerrrel), csak próbáltam átadni, ami nekem lejött...

De itt van egy példám, akkor mint hozzáértőt kérdeznélek, hogy ez 1850Hz-nél mit akar csinálni, ha nem egy beszakadást javítani (ez itt amúgy nem "szobakorrekció", hanem egy fejhallgató karakterisztikájának "javítása" )

Screenshot 2024-03-04 at 16.47.59.png
Sajnos én sem vagyok hozzáértő. :D
Beszakadás alatt szobai kioltást értettem. Ott haszontalan az EQ, logikus okokból.
Nálad ez egy átviteli "hiba" ilyet persze már lehet és érdemes javítani. Ugyan így egy szobai rendszer esetén is (kérdés, mitől leszel bizonyos, hogy a völgyet mi okozza?).
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1321
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 800
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

fapaci írta:
2024.03.04., hétf. 16:46

A grafikus EQ jóval merevebb, kevesebb beleszólást enged (fix a frekvencia és a jósági tényező is), finomhangolásra nem alkalmas. A parametrikus EQ-nál - nevéből is fakadóan - több, minimum 3 paramétert be lehet állítani, de választhatunk többféle szűrő karakterisztikát is (a Roon MUSE hétféle szűrőt kínál), a High/Low Shelf magas/mély hangszínszabályzóként is alkalmazható. Csak előnye van a grafikus EQ-hoz képest, leszámítva azt, hogy bonyolultabb beállítani.
A jobb nem jó szó volt. :D
Pl én is nagyon jól használhatnám tónus beallitasára (ez a jó szó? Ha pl kevesebb magas kell, ahogy említve volt, úgy mindenhol) is, de mezei felhasználó számára, aki nem él ilyenekkel, a grafikus hangszínszabályzó praktikusabb. :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6180
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5243
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2024.03.04., hétf. 16:29
Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:18

Parametrikus EQ - ezzel lehet kísérletezni, ha mondjuk a szobád akusztikájában van egy nagy beszakadás, esetleg csak eygwrűen több basszust/közepet/mahasat szeretnél, de elég bonyi jól beállítani, én inkább békén hagyom.
Ehhez a részhez:
Nagy beszakadáson nem tud javítani, arra nem való, inkább nagy kiemelést ("búgás") tud lefaragni. "Több magas - több mély" hez nem a PEQ való (ugyanis az néhány-, vagy akar több ponton speciálisan, megfelelő paraméterrel szabályoz), bár arra is lehet éppen használni. Tónus beállításához egy sima grafikus EQ jobb.

Akkor bonyi beállítani, ha csak úgy semmi alapján, magadnak csinálod. Mikrofon + mérésre való program pár kattintással meg tudja mondani, mit és hogyan kell beállítanod, vagy eleve olyan fájlt generál, ami betölthető egy parametrikusan ekvalizáló alkalmazásba.
Alighanem igazad van, én ehhez kevésbé értek (bár REW-ből próbáltam már hasonlót csinálni a szobához is, nem sok sikerrrel), csak próbáltam átadni, ami nekem lejött...

De itt van egy példám, akkor mint hozzáértőt kérdeznélek, hogy ez 1850Hz-nél mit akar csinálni, ha nem egy beszakadást javítani (ez itt amúgy nem "szobakorrekció", hanem egy fejhallgató frekvenciamenetének "javítása" )
Screenshot 2024-03-04 at 16.47.59.png
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electronics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”