A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Pc alapú audio lejátszás

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 865

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2019.08.07., szer. 15:05

Nálam Classic került egy ESS9028 PRO-s DAC-ba anno, két duál a végébe, két 5-ös single eléjük. Ott nagyon sokat hoztak, pedig AD797-eseket (single), illetve - ha jól emlékszem - OPA2134-eseket vagy talán OPA1612-eseket (duál) váltottak.
Hasonló tapasztalások voltak baráti körben (Gustard és Promitheus Audio DAC esetén is).
Az AD797-esek cseréjén a mostani DAC-ombn én még mindig gondolkodom, és ahogyan ismerem magam: ha egyszer elkezdtem gondolkodni rajta.... gondolkodik.gif :rolleyes: :D
De nyilván nem való minden minden rendszerbe.
Audio-PC by zozoweb/Oppo DV 980H - Yulong Sabre DA8 (Hoer-Wege mods) - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Wyred4Sound - freeba - Versalab Woodblock(s)

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 92
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.07., szer. 10:54

hunhun írta:
2019.08.07., szer. 08:42
... az az excel ábra kicsit vicces :D

valami ilyesmit ad a gyártó, amin már dolgokat egy szakavatott le tud olvasni?

https://www.analog.com/media/en/technic ... /OP275.pdf
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 620

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.08.07., szer. 10:45

hunhun írta:
2019.08.07., szer. 10:20
pont ezért leszek kíváncsi nadtom véleményére.
Nekem az a diagram csak annyit mond, hogy a gyártó és/vagy a marketingese szerint a Vivid a színezetétől/textúrájától eltekintve (bármit is jelentsen ez :D ) mindenben jobb a Classic-nál. Az áruk, pedig ugyanaz.
Komoly méréseket nem tettek közzé, ha jól tudom, szóval nem is kell túl komolyan venni a dolgot.
akkor jo.
plane, ha ismeritek egymast, egymas preferenciait, izleset nadtom-mal - enelkül lehet, ami X-nek megnyugtatobb, az Y-nak unalmas/lapos, ami X-nek elenk, vidam, életteli hangzás, az Y-nak túl izgága stb.

igen, a diagram X tengelye is inkabb csak "ügyes"(kedö) elnevezés, sokak által ismert és használt definicio nelkül.
szerintem/nekem ugy érzünk több texturát (szövetet, szintet) a zeneben, ha megvannak a részletek is, a kettö nekem trendileg egyirányban haladnak

hunhun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: hunhun » 2019.08.07., szer. 10:20

avl2 írta:
2019.08.07., szer. 09:55
wittao írta:
2019.08.07., szer. 09:00
...Azért ennél nagyobb eltéréseket mutató diagrammra számítottam...
de ezek nem csak ilyen marketing BS abrak ? ...szerintem de.

mi van az Y tengelyen ?
szamolták Joseph-en a libabörök puklijait ? vagy a vigyor szelessege cm-ben ?
esetleg az észlelt hibák száma (!) ?
vagy hogy sok hallgato a max. 10-böl (vagy 100-bol ? :smile29: ) mennyi pontot adott rá ?

a skála lehet szuper logaritmikus is, es akkor maris hatalmas a különbseg !
pont ezért leszek kíváncsi nadtom véleményére.
Nekem az a diagram csak annyit mond, hogy a gyártó és/vagy a marketingese szerint a Vivid a színezetétől/textúrájától eltekintve (bármit is jelentsen ez :D ) mindenben jobb a Classic-nál. Az áruk, pedig ugyanaz.
Komoly méréseket nem tettek közzé, ha jól tudom, szóval nem is kell túl komolyan venni a dolgot.

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.08.07., szer. 09:55

wittao írta:
2019.08.07., szer. 09:00
...Azért ennél nagyobb eltéréseket mutató diagrammra számítottam...
de ezek nem csak ilyen marketing BS abrak ? ...szerintem de.

mi van az Y tengelyen ?
szamolták Joseph-en a libabörök puklijait ? vagy a vigyor szelessege cm-ben ?
esetleg az észlelt hibák száma (!) ?
vagy hogy sok hallgato a max. 10-böl (vagy 100-bol ? :smile29: ) mennyi pontot adott rá ?

a skála lehet szuper logaritmikus is, es akkor maris hatalmas a különbseg !

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1517

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.08.07., szer. 09:00

hunhun írta:
2019.08.07., szer. 08:42

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szólsz majd a Vivid-hez, mert (nem csak) nálam nagyon megérte az árát.
Classic verziót még nem volt alkalmam kipróbálni, de a honlapon szereplő (marketing) anyag azt állítja, hogy van különbség...
Untitled-2.jpg

szóval izgatottan várom a fejleményeket.
Azért ennél nagyobb eltéréseket mutató diagrammra számítottam...
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

hunhun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 13

Hozzászólás Szerző: hunhun » 2019.08.07., szer. 08:42

KopaszKutya írta:
2019.08.07., szer. 08:31
nadtom írta:
2019.08.06., kedd 22:16
nadtom írta:
2019.07.25., csüt. 12:17
Éppen ma jöttek meg :rolleyes:, még nem építettem be, de hamarosan leírom a tapasztalataimat.
A Burson Classic V6-os dual opamp-ok nem váltották be a hozzáfűzött reményeimet (Asus STXII).
A mély hangok megfogottabbak, precízebbek, a magas kicsit lágyabb lett, de ezzel együtt jelentősen kevesebb részlet lett a zenében és sokkal kisebb lett a színpad. Az a hatalmas tér, zeneiség amit az Asus hangkártyában megszerettem, pontosan az tűnt el, sajnos.
Ha csak egy db Burson Classic opamp volt berakva, még akkor volt a legjobb a helyzet, de ettől őszintén szólva többet vártam (illetve ekkor már nem volt számottevő hangbeli különbség az eredeti, gyári opampokhoz képest).
Szerencsére a Burson Audio korrekten áll a helyzethez, beleegyeztek, hogy ha visszaküldöm az opampokat, kicserélik a Vivid verzióra.
Szerintem túl sokat a Vivid-tól se várj.

Pár éve én is próbálkoztam op-amp cserélgetéssel, STX és külső DAC-nál is, de vagy nem hallottam különbséget vagy olyan minimálisat, ami pár szám meghallgatása után már fel sem tűnne. Pedig próbáltam olcsóbbat, drágábbat is.

Kicsit reménykedtem, hogy hátha ezek a drága Burson op-ampok jobban működnek, de ezek szerint nincs értelme rájuk költeni annyi pénzt.
Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit szólsz majd a Vivid-hez, mert (nem csak) nálam nagyon megérte az árát.
Classic verziót még nem volt alkalmam kipróbálni, de a honlapon szereplő (marketing) anyag azt állítja, hogy van különbség...
Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg (43.96 KiB) Megtekintve 845 alkalommal
szóval izgatottan várom a fejleményeket.

KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 82

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya » 2019.08.07., szer. 08:31

nadtom írta:
2019.08.06., kedd 22:16
nadtom írta:
Éppen ma jöttek meg :rolleyes:, még nem építettem be, de hamarosan leírom a tapasztalataimat.
A Burson Classic V6-os dual opamp-ok nem váltották be a hozzáfűzött reményeimet (Asus STXII).
A mély hangok megfogottabbak, precízebbek, a magas kicsit lágyabb lett, de ezzel együtt jelentősen kevesebb részlet lett a zenében és sokkal kisebb lett a színpad. Az a hatalmas tér, zeneiség amit az Asus hangkártyában megszerettem, pontosan az tűnt el, sajnos.
Ha csak egy db Burson Classic opamp volt berakva, még akkor volt a legjobb a helyzet, de ettől őszintén szólva többet vártam (illetve ekkor már nem volt számottevő hangbeli különbség az eredeti, gyári opampokhoz képest).
Szerencsére a Burson Audio korrekten áll a helyzethez, beleegyeztek, hogy ha visszaküldöm az opampokat, kicserélik a Vivid verzióra.
Szerintem túl sokat a Vivid-tól se várj.

Pár éve én is próbálkoztam op-amp cserélgetéssel, STX és külső DAC-nál is, de vagy nem hallottam különbséget vagy olyan minimálisat, ami pár szám meghallgatása után már fel sem tűnne. Pedig próbáltam olcsóbbat, drágábbat is.

Kicsit reménykedtem, hogy hátha ezek a drága Burson op-ampok jobban működnek, de ezek szerint nincs értelme rájuk költeni annyi pénzt.
HydraSound Hydra 6 MK4, Bodor Audio PC, SMSL X-USB II, Kercso Audio MomentDAC mkII Burson Edition,
Luxman L-410, Vandersteen 2CI, freebá kábelezés

nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 368

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2019.08.06., kedd 22:16

nadtom írta:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - HiDiamond D5 IC - NAD M25 végfok - HiDiamond D7 hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Yamaha CX-A5100, Elac 241.3, 2 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 646

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.05., hétf. 10:41

juliush írta:
2019.08.05., hétf. 10:29
lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 10:08
Cher Julien,

adom, amit ír, annyi kukacoskodással, hogy a végén az Légli Blanc-nal (de ez legyen a szélsőséges nyelvi connoisseur-ködés elméletének gerjesztett gerjesztett lenyomata a digitális virtuáliában).

:D :D :D
Tudjuk be a nyelvtani botlásomat az említett nedű által okozott módosult tudatállapotnak!
(Bár ha őszinte akarok lenni, nem kizárt, hogy most ugyanígy elkövetném! ;) )
D'accord, passons... :-)))

Amúgy, amilyen paradox a grammatika és a borivás duális dinamikája, meggyőződésem, hogyha ketten innánk, az elkövetés meg sem történne :-).

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 929

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.08.05., hétf. 10:29

lehoako írta:
2019.08.05., hétf. 10:08
Cher Julien,

adom, amit ír, annyi kukacoskodással, hogy a végén az Légli Blanc-nal (de ez legyen a szélsőséges nyelvi connoisseur-ködés elméletének gerjesztett gerjesztett lenyomata a digitális virtuáliában).

Tudjuk be a nyelvtani botlásomat az említett nedű által okozott módosult tudatállapotnak!
(Bár ha őszinte akarok lenni, nem kizárt, hogy most ugyanígy elkövetném! ;) )
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 646

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2019.08.05., hétf. 10:08

juliush írta:
2019.08.03., szomb. 15:49
A lényeg az, hogy bármely audio-rendszer, egy adott zenei információval gerjesztve a hallgatóban végtelen különböző auditív élményt generál egy valószínűségi hullámfüggvénnyel leírható módon.
A zenehallgatás, mint mérés ennek a hullámfüggvénynek az "összeomlását" eredményezve alakítja ki a hallgatóban konkrét auditív élményt a koppenhágai interpretáció szerint (nem véletlen, hogy a dánok ilyen jók hifiben).
Írom mindezt némi Légli Blanc-kal gerjesztve. ;)
Cher Julien,

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 810
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.03., szomb. 18:18

juliush írta:
2019.08.03., szomb. 15:49
A lényeg az, hogy bármely audio-rendszer, egy adott zenei információval gerjesztve a hallgatóban végtelen különböző auditív élményt generál egy valószínűségi hullámfüggvénnyel leírható módon.
A zenehallgatás, mint mérés ennek a hullámfüggvénynek az "összeomlását" eredményezve alakítja ki a hallgatóban konkrét auditív élményt a koppenhágai interpretáció szerint (nem véletlen, hogy a dánok ilyen jók hifiben).
Biztos, hogy csak bort ittál eme írás előtt? :D
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

avl2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2019.08.03., szomb. 17:22

fülelek írta:
2019.08.03., szomb. 15:37
...nem úgy, mint Bob Stuart az MQA-ról...
de eleninte Ö is alkotott, nem ?

...kit mikor ragad el a management, marketing, a PÉÉÉNZ (valakit mielött érdemlegeset alkotott volna, valakit már alkotás közben de hamar, valakit csak miutan hosszabban alkotott ...és valakit sosem)

kupecke
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 359

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2019.08.03., szomb. 16:26

mike-rame írta:
2019.08.03., szomb. 14:49

De mi van akkor ha nem csak a fülünkkel "hallunk"? Kínozható-e valaki, elereszthető-e az orra vére pl. "ultra-tartományú hangfrekvenciás jellel"(?dB mellett)? Van hatása a zenehallgatási kedvre a (füllel)hallható tartományon kivüli eső jelekkel "szennyezett" zene hallgatása? Vagy "mittudomén vagy akármi"? ;) Vagy pl. elemi részecske szinten (neutron/proton/elektron) fénysebességgel sugárzott gravitációs hullámok és azok interferenciái hatása a különböző anyagi összetételű mindenféle vezető/szigetelő anyagra, ami csak alkotja a hangeltő eszközeinket... ;)
Hm, csak felmerült valakiben ez is :smile32:
Van e világunkban olyan nézet (nem mérnöki, de mégis több ezer éve meglévő), hogy a hangnak négy formája van, ebből csak egy, ami audio módon hallható, no ezen tornázunk itt :D, tehát talán érdemes kicsit néha a görbéken és számokon túlra is tekinteni :napsut:
santosad anuttamah sukhalabhah - PYS 2.42.

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2356

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.08.03., szomb. 16:09

Elég kerítésszaggató lehet az a Savanya Blanc :D , de azért értem, mire gondolsz, és egyetértek, egyébként meggyőződésem, hogy az illatok is hatnak az auditív élményre, ( pl. most áfonya lekvár befőzés közben ) sajnos a szagnak nincs SI mértékegysége, csak az Olf, ( https://hu.wikipedia.org/wiki/Olf ) és természetesen a hifinek sincs definiálható mértékegysége, csak olyan pontosságú, mint az öl/miatyánk sebesség mértékegység :D

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.08.03., szomb. 15:49

Gyula 

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.08.03., szomb. 15:37

Egy nem digitális példa: adott két nagyszerű analóg erősítő, mindkettő összes jelenleg mért és megadott paramétere kiváló, rákötjük az erősítők értékének tizedébe se kerülő hangsugárzóra, és hallani fogjuk, hogy nem pont úgy szól az egyik erősítő, mint a másik. Nem az a lényeges, melyik a jobb, pusztán a jól detektálható hangzás különbség léte az érdekes. Pedig mindenféle műszaki szempontból sokkal jobb mindegyik, mint egy olcsó hangsugárzó.
Na most ez akkor hogy van? gondolkodik.gif
Digitális világban még másféle torzítások, zavaró tényezők vannak, amiről kevesen tudnak, emiatt nem érdemes legyinteni erre a fickóra, különös tekintettel arra, hogy nagyon jó holmikat alkotott már. Nem gondolom, hogy kizárólag a marketing vezérelné előadását, nem úgy, mint Bob Stuart az MQA-ról...

mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 292

Hozzászólás Szerző: mike-rame » 2019.08.03., szomb. 14:49

fülelek írta:
2019.08.03., szomb. 13:16
... De vannak olyan kis amplitúdójú összetevők, amiket azonnal meghallunk, pl. a nemlineáris torzítások bizonyos fajtáit, amik rendkívül természetellenesek, és a hangsugárzók meg a fejhallgatók kiválóan közvetítik, mert azok ilyet nem idéznek elő.
De mi van akkor ha nem csak a fülünkkel "hallunk"? Kínozható-e valaki, elereszthető-e az orra vére pl. "ultra-tartományú hangfrekvenciás jellel"(?dB mellett)? Van hatása a zenehallgatási kedvre a (füllel)hallható tartományon kivüli eső jelekkel "szennyezett" zene hallgatása? Vagy "mittudomén vagy akármi"? ;) Vagy pl. elemi részecske szinten (neutron/proton/elektron) fénysebességgel sugárzott gravitációs hullámok és azok interferenciái hatása a különböző anyagi összetételű mindenféle vezető/szigetelő anyagra, ami csak alkotja a hangeltő eszközeinket... ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

La_Valse
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 185

Hozzászólás Szerző: La_Valse » 2019.08.03., szomb. 13:58

fapaci írta:
2019.08.03., szomb. 11:42
Nem akarom elvinni a témát, csak mellékes infóként:
Nem vitted el. Te legalább oda írtad a dB után, hogy SPL-ről van szó.
Rob Watts a lentebb idézet előadásában 210 dB PSU filtering-ről beszél.
Az írott fórumon a kételkedőknek valaki be is írt, miszerint -200 dB
hiszékenységet nagyon könnyű felismerni.
Ettől függetlenül Rob Watts, elsősorban FPGA-s munkássága elismerésre méltó.

"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2019.08.03., szomb. 13:16

gondolkodik.gif
A lakókörnyezet zaja spektrálisan egyáltalán nem egyenletes. 2-15kHz között sokkal kevesebb, mint 40dB. És a digitális rendszerek közötti kisebb-nagyobb hangzásbeli különbség leginkább ebben a tartományban van. Az igaz, hogy a jobb felvételek átlagolt dinamikatartománya is csak 40-70dB között van. De vannak olyan kis amplitúdójú összetevők, amiket azonnal meghallunk, pl. a nemlineáris torzítások bizonyos fajtáit, amik rendkívül természetellenesek, és a hangsugárzók meg a fejhallgatók kiválóan közvetítik, mert azok ilyet nem idéznek elő.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5762
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.03., szomb. 11:42

juliush írta:
2019.08.03., szomb. 09:41
Más kérdés, hogy ezek nagyságrendjükből kifolyólag (többnyire <-100dB) mennyire jelentkeznek számottevő hatásként, különösen egy 20-30 dB-es otthoni alapzajszint és a fölötte praktikusan kihasznált 70-80 dB-es dinamika tartomány esetén.
Nem akarom elvinni a témát, csak mellékes infóként:

20-30 dB SPL közötti zajszint egy lakószobában nagyjából lehetetlen, ilyen értéket a becsületesen megépített stúdiók produkálnak. Az én lakásom hétvégén igen csendes, jelenleg 40 dB SPL zajszint van zárt ablakokkal, kikapcsolt klímával. Hét közben nyitott ablakokkal az érték felkúszik 53-55 dB-re. Pár hete egy hobbitársunk szobájában 62 dB SPL zajszintet mértem hétköznap kora este (Budapest, VIII. kerület).

Zenehallgatásnál ha megfeszülök, akkor sem tudok 102 dB fölé menni csúcsértékben, pedig van craft a cuccban és ilyen hangerő már nem is mondható kellemesnek, vélhetően kevesen hallgatnak így zenét. Tehát a dinamika tartomány, amivel otthon operálni tudunk, ideális esetben 50-60 dB (nagy hallgatási hangerő, csendes környezet), átlagos esetben inkább 30-40 dB. Ezen értéket figyelembe véve készülnek a hangfelvételek is.

juliush
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: juliush » 2019.08.03., szomb. 09:41

chord írta:
2019.08.03., szomb. 08:28
Meg egy laikus ezeket itt átolvassa, nagyon erősen leegyszerűsítve, kb. az jön le neki, hogy a digitális jelátvitelnél a különböző zavaroktól, zajoktól, zavarjelektől, való megszabadulás egyszerűen nem megy, holott az egész technológiának ez lenne a legnagyobb előnye...
A problematika lényege épp nem a digitális jelátvitelben rejlik! Abban többé-kevésbé már egyetértettünk (? :D ), hogy a digitálisan kódolt információ nagy biztonsággal pontosan eljuttatható egészen a digitális->analóg átalakítást végző egységig. A probléma az, hogy feltételezhetően a jelátvitel során a digitális információt nem, viszont az általa reprezentált auditív információ dekódolását, illetve a már analóg tartományban történő transzformációit (szűrés, erősítés) már némileg befolyásoló hatásokat is továbbít(hat)unk. Más kérdés, hogy ezek nagyságrendjükből kifolyólag (többnyire <-100dB) mennyire jelentkeznek számottevő hatásként, különösen egy 20-30 dB-es otthoni alapzajszint és a fölötte praktikusan kihasznált 70-80 dB-es dinamika tartomány esetén.
Gyula 

tamagaba
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 92
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tamagaba » 2019.08.03., szomb. 09:00

Már bocsi megint belevau hivatásos kekszgyári cakkharapóként
Nekem úgy tűnik -100-150 dB környékén van a grimbusz a hallható sáv felső tartományában
Ezt pl. tudná nekem valaki demonstrálni milyen problémával jár?

Ok, hogy a konverziók-átvilelek után lehet bittévesztés - jellegzetesen vacakul szóló hangok. Úgy tiszta, meg zajtalan, de valami mégsem stimmel
Építsenek komolyabb tápokat, a kapcsolóüzemüek nem valami jók ebben a műfajban
A kisebb fogyasztásúaknak külön akksiról + töltővel leválasztó trafóval

Csak nehogy egy túlfújt lufi legyen ez is, aztán egy bemutatón jajj a szoba akusztika ...

A Xonar STX-emnél eddig jutottam:
opamp csere AD-re és kis támogatás a tápoldalon (szűrő és puffer kondik)
Csatolmányok
IMG_20190701_181049.jpg
IMG_20190701_181049.jpg (366.19 KiB) Megtekintve 1105 alkalommal
IMG_20190701_215348.jpg
IMG_20190701_215348.jpg (500.81 KiB) Megtekintve 1113 alkalommal
Csak zenegépeknek hívom őket. Bedobom a bélást, nyomom a gombot és szól a zene

chord
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1997

Hozzászólás Szerző: chord » 2019.08.03., szomb. 08:28

Kicsit távolabbról szemlélve, nem az a gond, hogy R.W. ilyeneket mond, mert lehet, hogy jó helyen kapirgál; inkább az látszik, hogy van egy technikai jellegű problémakör, amely a hangminőséget úgy tűnik, hogy érzékenyen befolyásolja, és a megoldások, ill. a kísérletek rá, gyakorlatilag szétaprózódnak; különféle iskolák máshová teszik a hangsúlyokat, mindenféle elméletek szerint folyik a 'munka'.

Meg egy laikus ezeket itt átolvassa, nagyon erősen leegyszerűsítve, kb. az jön le neki, hogy a digitális jelátvitelnél a különböző zavaroktól, zajoktól, zavarjelektől, való megszabadulás egyszerűen nem megy, holott az egész technológiának ez lenne a legnagyobb előnye, ami, amúgy, mindenhol tökéletesen működik, telefonálunk egy másik földrészre, HD képek jönnek a Marsról, meg az autóink tizenévesen is helyesen kalkulálnak ki egy hidegindítást, meg ez a fórum, az egész Internet megy szépen, az egyesek meg a nullák gyönyörűen felismerődnek mindenhol, de a hifiben ez q..vául nem így lett, nem akar eljönni az az aranykor, mint pl. a TV-knél.... melyikünk néz 30 éves TV-t??, szóval a vergődés érthetetlen, a nagy koponyák feszülnek, hiába, szinte bizonyosnak tűnik, hogy azért, mert már a kérdések sem helyesek... hogy miafrászért van két USB kábelnek két különböző hangja, itt tartunk még.... valami szaftos összeesküvés-elmélet magyarázna dolgokat, de nem jut eszembe hirtelen semmi ilyesmi... itt még ez sem megy... :)

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1

blog: Komolyzenei ajánló

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”