Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Pc alapú audio lejátszás

nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 399

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom » 2019.08.29., csüt. 16:02

nadtom írta:
2019.08.06., kedd 22:16
nadtom írta:
2019.07.25., csüt. 12:17
Éppen ma jöttek meg :rolleyes:, még nem építettem be, de hamarosan leírom a tapasztalataimat.
A Burson Classic V6-os dual opamp-ok nem váltották be a hozzáfűzött reményeimet (Asus STXII).
A mély hangok megfogottabbak, precízebbek, a magas kicsit lágyabb lett, de ezzel együtt jelentősen kevesebb részlet lett a zenében és sokkal kisebb lett a színpad. Az a hatalmas tér, zeneiség amit az Asus hangkártyában megszerettem, pontosan az tűnt el, sajnos.
Ha csak egy db Burson Classic opamp volt berakva, még akkor volt a legjobb a helyzet, de ettől őszintén szólva többet vártam (illetve ekkor már nem volt számottevő hangbeli különbség az eredeti, gyári opampokhoz képest).
Szerencsére a Burson Audio korrekten áll a helyzethez, beleegyeztek, hogy ha visszaküldöm az opampokat, kicserélik a Vivid verzióra.
Megjött a Burson újabb Vivid Dual opamp-ja, így elkezdtem tesztelni a Bodor Pc-ben.
A Burson Audio Dual Vivid Opamp-jai sem tudták felülmúlni az Asus STX II gyári opamp-jait. A Vivid verzió már sokkal jobb volt, mint a Classic de ez sem jobb, mint az eredeti. A Burson Opamp-al a hangzás visszafogottabb, tompább, lekerekítettebb lett, kevésbé éreztük, hogy itt zenélnek előttünk (a térérzet is csökkent minimálisan). Persze ez a finomabb, kerekebb, visszafogottabb hang néhány “karcosabb” számnál kellemesebb volt, de ezzel együtt sem mondanánk jobbnak. A mély szakció is visszafogottabb, tompább lett, nem volt olyan dögös, mint az eredeti opamp-al.
Persze itt már apró különbségekről beszélünk, és az ízlés is jelentős szerepet játszik a hangzás megítélésében.
47C20203-CD96-4E6B-A8F0-C3A60B7BB532.jpeg
47C20203-CD96-4E6B-A8F0-C3A60B7BB532.jpeg (2.17 MiB) Megtekintve 782 alkalommal
A6FDF759-33AE-4318-ACF5-E3E25157136E.jpeg
A6FDF759-33AE-4318-ACF5-E3E25157136E.jpeg (469.31 KiB) Megtekintve 782 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - HiDiamond D5 IC - NAD M25 végfok - HiDiamond D7 hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Yamaha CX-A5100, Elac 241.3, 2 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 262

Hozzászólás Szerző: Tom40 » 2019.08.29., csüt. 15:36

-KP- írta:
2019.08.29., csüt. 14:34
..... Szóval a roon fejlesztők makacssága nekem itt kifejezetten unszimpatikus. Beletenni egy mappa nézetet a normál mellé kb. néhány tucat kódsor lenne.
Ez nyilvánvalóan így van, de ez nem makacsság, hanem UX megfontolás. A folderstruktura már a múlté, akkor is, ha a legszigorúbb 5S alapján rendezed össze, mert egy tag-elés megeszi a struktúrát. A Roon előre mutató szemléletet visz a termékébe, amit szerintem jogosan tesz, és nem visszafelé szolgál ki. Keep it simple és innovatív. Szerintem.
Control PC + SotM SMS-200 + UpTone audio Ultra cap LPS-2, AudioQuest Diamond Ethernet
DAC: Chord 2Qute, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Sztereo: Primaluna HP
AVR: Yamaha RX-A2010
Frontok: PMC 26, Tellurium Q Silver kábel
Hatter: Quadral Ultra Platinum 7
Center: PMC twenty centre

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1164

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2019.08.29., csüt. 14:34

alto engedelmeddel, de most nem értek egyet. Nekem pl. több ezres fájl gyűjtemény van. Rengeteg olyan fájl, hogy előadónként válogatásonként vagy albumonként csak néhány számmal. Vagy egyetlen egy darabbal. Könyvtárba vannak rendezve, pop, rock, metál stb. Tudod mi történik ezzel könyvtár nézet nélkül? Ha van 1 előadó 1 számmal, az megjelenik egyszer külön mint előadó, meg még egyszer albumként 1 darab szám miatt. A több száz fájlt tartalmazó könyvtár meg szét csapódik 100 előadóra meg 100 albumra. Az összes könyvtárra ez meg végül egy beláthatatlan ezres nagyságrendú adathalmaz lesz. Szóval van az az eset, mikor valami mappa nézet nélkül használhatatlan. Felnőttek vagyunk, el tudja dönteni mindenki saját maga egyéni preferenciái szerint, hogy mi a jó neki. Szóval a roon fejlesztők makacssága nekem itt kifejezetten unszimpatikus. Beletenni egy mappa nézetet a normál mellé kb. néhány tucat kódsor lenne.

alto
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 640
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alto » 2019.08.29., csüt. 14:13

sutemenyx írta:
2019.08.28., szer. 22:10
Kezdem nagyon ráncolni a szemöldökömet, ha roon-ra gondolok. Már azt sem nagyon értem, hogy miért nincs airplay bemenete, amikor minden, de tenyleg kb minden tud ilyet a hálózati lejátszóktól kezdve a volumion át egészen akár a windowsig, de ezt még valahogy lenyeltem. Azt már nehezebb elfogadni, hogy miért nincs benne folder nézet. A helyi (NAS) albumokat gyakorlatilag lehetetlen normalisan böngeszni. Szetneztem az interneten, hogy ezt hogy lehet, hiszen ilyet egészen biztosan lehet. Hát nem. Nem lehet, mert a fejlesztő szerint ez hulyeseg, elavult baromsag. Annak ellenere, hogy lenduletből legalabb 10 feature request-be futottam bele, ahol ezt akarta valaki. De nem, mert az a szabaly, hogy ilyen elavult szar hulyeseget bem tesz bele. Hát akkor kérdezem én ki ez az idiota elb***ott balf**z hulyegyerek, aki ezt irja? Asszem most ez pont meggyőzött, hogy ez is csak egy ugyanolyan rakás szar, mint az összes többi. Köszönjük Emese!
Én még az MS-DOS korszakban ismerkedtem meg a számítástechnikával, ezért én is hajlamos vagy könyvtárstruktúrákban gondolkodni. Azonban egy bizonyos méret felett ez nem elég hatékony. Multinál dolgoztam korábban, napi szinten bőven 100 feletti bejövő emaillel. Rengeteg időm ment el arra, hogy próbáltam rendet tartani, és téma szerinti folder struktúrákba rendeztem a leveleket, amíg egy jóval fiatalabb kolléga megmutatta, hogy ő bizony nem vacakol ilyesmivel, egyszerű kereséssel bármit megtalál. Igaza volt, és a Roon is ezt az elvet követi, kereséssel és címkézéssel kiválóan és könnyen használható. Ha ragaszkodsz a folderekhez, akkor viszont ez nem neked való.

BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1728

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.29., csüt. 13:08

robi20064 írta:
2019.08.29., csüt. 12:57
Szerintem Viktor itt a sima GUI-s beallitasokra gondol (max kijavit ha nem) amibol jobal tobb van JRiver-nel mint az Audirvana-ban.
Véleményem szerint (ismételném magam), OEM szemszögből épp azok a lejátszók szerencsésebbek a saját cuccra előtelepítéshez, amelyek minél több konfigurációs lehetőséget kínálnak, de ezekből csak a legszükségesebbeket vezetik ki a (vég)felhasználói felületre.
Készülékgyártóként felrak egy lejátszót, bekonfigurálja a cucchoz optimális módon, majd eladja, a felhasználó meg jól elállítgatja a konfigot, majd panaszkodik, hogy nem szól jól... na ezen szcenárió valószínűségének minimalizálására talán jobb, ha a felhasználói felületen kevesebb a beállítási lehetőség.
Ezért véltem azt, hogy a nem-felületen való konfigurálásra gondolt.
De persze még ezernyi szempont is lehet, ráadásul én a konkrét témában kibic vagyok, tehát ezt tényleg bízzuk Viktorékra.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 388

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.08.29., csüt. 12:57

Aszpirin írta:
2019.08.29., csüt. 12:47
wittao írta:
2019.08.29., csüt. 11:11
fapaci írta:
2019.08.29., csüt. 10:55

Én olyan szoftvereket szeretnék, amiknél semmit nem kell beállítani, csak használni.
A felhasznalok nem szoktak allitgatni, de gondolom Te is bekonfiguralod mielott kiadod a kezedbol. Es ha kell(ene) konfiguralni de nem lehet, no az szar erzes.
Az valoban egy idealis allapot, ha kijon egy szoftver es pont be van love ugy, hogy jo legyen.
Igen, ez az alapvető kérdés. A felületen lévő beállítási lehetőségek elsősorban a végfelhasználónak kell szóljanak. Te viszont OEM-szemszögből nézed, és az teljesen más. Az OEM-eknek talán nem nagy fáradság konfig fájlokat módosítani, és az OEM-eknek szánt konfigurációs lehetőségeket jobb is nem kivezetni a felhasználói felületre (azt hiszem könnyen érthető, hogy miért). Én végfelhasználóként néztem az Audirvanára, és nem turkáltam a konfig fájljait, tehát fogalmam sincs, hogy azokban több vagy kevesebb-e a beállítási lehetőség, mint a JRiver-ben. (offtopik Plex-hez viszont turkáltam már a konfig fájlt config editorral, kényszerűségből).
Szerintem Viktor itt a sima GUI-s beallitasokra gondol (max kijavit ha nem) amibol jobal tobb van JRiver-nel mint az Audirvana-ban.

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.29., csüt. 12:47

wittao írta:
2019.08.29., csüt. 11:11
fapaci írta:
wittao írta:
2019.08.29., csüt. 10:25
Azert egy Foobar vagy JRiver mellett jelentosen kevesebb.
Én olyan szoftvereket szeretnék, amiknél semmit nem kell beállítani, csak használni.
A felhasznalok nem szoktak allitgatni, de gondolom Te is bekonfiguralod mielott kiadod a kezedbol. Es ha kell(ene) konfiguralni de nem lehet, no az szar erzes.
Az valoban egy idealis allapot, ha kijon egy szoftver es pont be van love ugy, hogy jo legyen.
Igen, ez az alapvető kérdés. A felületen lévő beállítási lehetőségek elsősorban a végfelhasználónak kell szóljanak. Te viszont OEM-szemszögből nézed, és az teljesen más. Az OEM-eknek talán nem nagy fáradság konfig fájlokat módosítani, és az OEM-eknek szánt konfigurációs lehetőségeket jobb is nem kivezetni a felhasználói felületre (azt hiszem könnyen érthető, hogy miért). Én végfelhasználóként néztem az Audirvanára, és nem turkáltam a konfig fájljait, tehát fogalmam sincs, hogy azokban több vagy kevesebb-e a beállítási lehetőség, mint a JRiver-ben. (offtopik Plex-hez viszont turkáltam már a konfig fájlt config editorral, kényszerűségből).
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.29., csüt. 12:40

fapaci írta:
2019.08.29., csüt. 11:48
Aszpirin írta:
2019.08.29., csüt. 11:08
... és pontosan úgy működjön, mint ahogy szeretnéd, a saját DAC-oddal, saját számaiddal is.
Igen, ez nagyon jó lenne, de sajnos a human brain interface mint HMI még nagyon gyerekcipőben jár, ezért néhányat sajnos meg kell adni a preferenciáidból (amelyek más usereknél eltérhetnek). Vagy elfogadod a programozók által kitalált alapbeállításokat.
Tisztában vagyok vele, hogy a vágyam nem mostanában fog teljesülni, tehát én is állítgatok (már ha van kedvem hozzá, de egyre ritkábban van). Az általános topikban napokig ütöttük a mindent elöntő szubjektivitás kérdését, itt most nem akarok belecsapni, de nem tartom jó iránynak, hogy szanaszét tekergetjük a produkciót.
[/quote]

Én sem, ezért is kapcsolok ki minden olyan lehetőséget az Audirvanában, ami belenyúlást eredményezne az eredeti számokba, amelyek a jelalakot hivatottak modellezni. Tehát nálam már nincs szoftveres hangerőszabályozás, nincs upsamling (a 2-hatvánnyal való upsamplinget nagyon jó ötletnek tartom ennek ellenére, mert jó eséllyel csükkenti a digitális zajt, viszont a jelenlegi DAC-omnál annak működése okán mégsincs semmi értelme a lejátszóban az upsamplingnek), nincs DSD-konverzió, nincs semmilyen DSP bekapcsolva (ezek még eddig alapbeállítások az Audirvanánál), ki van kerülve az oprendszer hangkezelő alrendszere (azt hiszem ezt direct mode nak ívják, és ha jól emlékszem, be kellett kapcsolni) és mivel nincs oka semmit számolni, nincs lebegőpontossá alakítás sem a belső számításokhoz (= az "Integer mode" aktiválva - emlékeim szerint ez sem volt alap). A többi beállítás már nem érinti közvetlenül a hangot, arról szól, hogyan viselkedjen a rendszer, hogy a lehető legjobb környezete legyen az audio-lejátszásnak, a SysOpt és paraméterei is ezt szolgálják, vagy pufferméret-maximum, stb).

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.08.29., csüt. 12:03

sutemenyx írta:
2019.08.29., csüt. 11:57
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
Ezeket fogom akkor hamarosan kiprobalni:

- audirvana
- jriver
- foobar
- daphile

Az már elsőre is latszik, hogy mindent egyik sem tud. Meglatom az en preferenciaimnak melyik jar a legkevesebb kompromisszummal.
Vagy írok egyet.
Hajra! Csak arra figyelj hogy legyen legalabb egy publikus Bugzilla ahova felvehetjuk a sajat feature request-einket :)

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 213

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2019.08.29., csüt. 11:57

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
Ezeket fogom akkor hamarosan kiprobalni:

- audirvana
- jriver
- foobar
- daphile

Az már elsőre is latszik, hogy mindent egyik sem tud. Meglatom az en preferenciaimnak melyik jar a legkevesebb kompromisszummal.
Vagy írok egyet.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6361
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.29., csüt. 11:48

Aszpirin írta:
2019.08.29., csüt. 11:08
... és pontosan úgy működjön, mint ahogy szeretnéd, a saját DAC-oddal, saját számaiddal is.
Igen, ez nagyon jó lenne, de sajnos a human brain interface mint HMI még nagyon gyerekcipőben jár, ezért néhányat sajnos meg kell adni a preferenciáidból (amelyek más usereknél eltérhetnek). Vagy elfogadod a programozók által kitalált alapbeállításokat.
[/quote]

Tisztában vagyok vele, hogy a vágyam nem mostanában fog teljesülni, tehát én is állítgatok (már ha van kedvem hozzá, de egyre ritkábban van). Az általános topikban napokig ütöttük a mindent elöntő szubjektivitás kérdését, itt most nem akarok belecsapni, de nem tartom jó iránynak, hogy szanaszét tekergetjük a produkciót.

wittao
Őslakos
Őslakos
Értékelés: 2235

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.08.29., csüt. 11:11

fapaci írta:
wittao írta:
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.29., csüt. 11:08

fapaci írta:
wittao írta:

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 614

Hozzászólás Szerző: supravox » 2019.08.29., csüt. 11:07

kakaox írta:
2019.08.29., csüt. 00:18
sutemenyx írta:
2019.08.29., csüt. 00:09
Kéne valami hasznalható szoftver, ha már vettem majdnem 200k-ért gépet hozzá.
Azt lehet tudni, hogy milyen géped és op.rendszered van?
Én csak az "ablakos" környezetben vagyok otthon, a linux, meg a harapott alma nem az én világom.
De abban nagyon! leborulok.gif
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref, ATC SCA2 előfok,ATC SCM100asl hangfal
Technics 1200G ,ASR Basis Exclusive phono,Dynavector XV1S pickup.WW Microplatinum8 phono,WW Gold Eclipse 8,WW Platinum8 aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SR007-SRM353X

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.29., csüt. 10:55

wittao írta:

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.08.29., csüt. 10:32

wittao írta:
Aszpirin írta:
2019.08.29., csüt. 09:44
Wittao írta, hogy kevés benne a beállítási lehetőség, nem tudom, én nem így tapasztaltam, bár az tény, hogy a legújabb felületen egy kicsit átszervezték a fontosabb lejátszási és plugin-beállításokat, és "szokni kell", de ez csak azokra érvényes, akik a régi felületét is ismerték.
Ez teny, de sokan vannak akik nem szeretnek elveszni a beallitasok tengereben, hanem csak elinditani es hallgatni ;)

wittao
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.08.29., csüt. 10:25

Aszpirin írta:
2019.08.29., csüt. 09:44
Wittao írta, hogy kevés benne a beállítási lehetőség, nem tudom, én nem így tapasztaltam, bár az tény, hogy a legújabb felületen egy kicsit átszervezték a fontosabb lejátszási és plugin-beállításokat, és "szokni kell", de ez csak azokra érvényes, akik a régi felületét is ismerték.

www.coreaudio.eu

robi20064
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: robi20064 » 2019.08.29., csüt. 10:19

A "programozoi csapat" konkretan egy ember :) A tobbit Aszpirin nagyon korrektul osszefoglalta :smile32:

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.29., csüt. 09:44

sutemenyx írta:
2019.08.29., csüt. 00:07
Na jó! Akkor van még valami hasonló audio szoftver, amit lehet taviranyitani? Kiprobalnam mindet. Az audirvanat ha jol tudom lehet, de meg nem foglalkoztam vele. Annak vagy a többinek milyen nyűgjei vannak?
Az Audirvanát Mac-en biztosan lehet távirányítani (mobil app-pal), a windows-os változatot sajnos egyáltalán nem ismerem.
Viszont folder nézet az Audirvanában sincs (tudtommal, bár ha kell, otthon pontosabban utánanézek), szóval ez a "nyűgje" biztosan megvan. Wittao írta, hogy kevés benne a beállítási lehetőség, nem tudom, én nem így tapasztaltam, bár az tény, hogy a legújabb felületen egy kicsit átszervezték a fontosabb lejátszási és plugin-beállításokat, és "szokni kell", de ez csak azokra érvényes, akik a régi felületét is ismerték.
Mac-en atomstabil maga az Audirvana és jól használható a távirányító app-ja is, bár utóbbinak vannak még gyerekbetegségei (pl. egy hosszabb találati listában a távirányító appban csak kb az első 30-at fogod látni, a többiről csak az látszik, hogy létezik, de nem tölt be hozzá infót. Ez egyértelmű bug, gondolom hamarosan kijavítják). Nagyon aktív a programozó csapat, a felfedezett esetleges hibákat gyorsan javítják, és így szinte naponta érkeznek frissítések hozzá, ezeket akár automatikusan is telepíti, de a kézi telepítés is egy gombnyomás és másodpercek, mindent megcsinál: letölti a frissítést, kicsomagolja, bezárja az Audirvanát, telepíti a frissítést, elindítja az Audirvanát... és ez összesen pár (5-10) másodpercet vesz igénybe.
Van egy "System Optimizer" nevű része, amihez root jogok kellenek, hogy bekapcsold (de felületen is be lehet kapcsolni), és ha ezt megteszed, akkor kernel szinten beépül ez a SysOpt, és olyan dolgokat művel, amit csak kernel szintű jogokkal lehet (ezért kell a bekapcsolásához a root jogosultság), de lehetővé teszik, hogy a működő lejátszás mellett nyugodtan akár processzorigényes munkát is csinálj, anélkül, hogy bezavarj a lejátszásba: lejátszáskor abszolút top prioritást adt a lejátszó processznek, a lejátszás idejére leállít néhány rendszerfolyamatot, amik bezavarhatnak (pl. az esetlegesen aktív time machine-t, a hálózaton lógó többi "i"-eszköz figyelését és a tőlük érkező értesítések feldolgozását, USB discovery-t, stb... ezeket külön be tudod állítani, hogy melyiket csinálja, melyiket ne.
Fogalmam sincs, hogy Windows-on is tudja-e ezt, de Mac-en nagyon jól működik, és én tényleg elég gyakran használom a gépet (akár munkára), miközben megy a háttérben lejátszás Audirvanával.

A windows-os változatról én is azt hallottam/olvastam, hogy még gyerekcipőben jár és messze nem olyan jó, mint a Mac-es.

Szerintem Mac-en nagyon jó cucc az Audirvana, és Windows-on is érdemes lehet kirpóbálni, de a folderes problémádat nem fogja megoldani. A többiek is írták: a folder-es megoldások a múlté, ha "átállítod" az agyad, akkor rájössz, hogy a metaadatok mentén való keresés sokkal gyorsabb és korszerűbb (és igen, az Apple vezette be ezt a koncepciót elsőként oprendszer szinten is, már kb 10 éve, ha jól emlékszem, még a Leopard-ban, Spotlight néven).

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2019.08.29., csüt. 08:43

sutemenyx írta:
Na jó! Akkor van még valami hasonló audio szoftver, amit lehet taviranyitani? Kiprobalnam mindet. Az audirvanat ha jol tudom lehet, de meg nem foglalkoztam vele. Annak vagy a többinek milyen nyűgjei vannak?
Mivel szeretnéd távirányítani? Ha csak zenehallgatás a cél, akkor a Daphile-t ajánlom figyelmedbe, de úgy tűnik Te másra is szeretnéd használni a gépet.

wittao
Őslakos
Őslakos

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.08.29., csüt. 00:45

Szia Suti,

nem tudom Foobart probaltad-e mar. Engem kirazott tole a hideg, de van aki erre eskuszik. Ott van pl. a Roon amit sokan szeretnek, Nalad kiverte a biztit (nalam is, bar inkabb a hangjaval volt bajom). Audirvanat hasznaltam, de amennyire jo a mac-es verzio, valahogy annyira nem tudtam kibekulni a Win-essel, es rettento fapadnak ereztem a beallitasi lehetosegek teren. JRiveren gondolom tul vagy :)

Ez a konyvtarasdi: most lehet latni mennyire emberfuggo a dolog. Lacival a bemutatoteremben mindig egyezkedunk, melyikonk hogyan hagyta a tab-ot. O konyvtarak alapjan talalja meg a zeneket, en pedig vagy albumnezetbol vagy indexelt keresessel. Bar legalabb a JRivernel meg van a lehetoseg mindkettore, fura is igy utolag olvasva, hogy a Roon-ban ez nincs benne.
Emlekszem anno amikor legeloszor iTunest kezdtem hasznalni olyan 10.3 koruli OSX-nel, falhoz vagtam volna a notebookomat, annyira bennem volt ez a konyvtarasdi. Manapsag inkabb mindkettot egyszerre hasznalom, de az indexelt kereses a celravezeto, foleg nagy adatbazisnal. A hibakat tekintve teljesen igazad van, sokszor nem is ertem miert nem tud egy-egy albumot megfeleloen tag-elt szamokkal szepen betenni, de szerencsere ez par szazalek.
Linux audiofil disztrok egyre jobban erdekelnek, lehet letesztelek parat mostanaban, piszkalja a csoromet milyen lehet.

www.coreaudio.eu

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2019.08.29., csüt. 00:28

Ja és win10pro

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2019.08.29., csüt. 00:27

Egy Intel NUC-t vettem Core i5-tel, 16Gb RAM, 512 SSD. (8i5)

kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 111

Hozzászólás Szerző: kakaox » 2019.08.29., csüt. 00:18

sutemenyx írta:
2019.08.29., csüt. 00:09
Azt lehet tudni, hogy milyen géped és op.rendszered van?
Én csak az "ablakos" környezetben vagyok otthon, a linux, meg a harapott alma nem az én világom.
Eleje: Passzív hűtésű HTPC+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC, Lab12 Gordian
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KSL preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth  Szoba:Panel

sutemenyx
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: sutemenyx » 2019.08.29., csüt. 00:09

sutemenyx írta:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”