Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fülelek írta:
2019.09.30., hétf. 12:53
A Daphile akkor közelíti meg jócskán az AP Linux hangminőségét, ha egy szám elindulásakor megbökjük a képernyő alján levő kis 8 lábú ic (integrált áramkör) ikont, ekkor ugyanis egy darabban tölti be a számot a memóriába. Ez egy legtöbb zenén jól hallható plusz nyugodtságot hoz. Ezt sajnos minden számnál újra meg kell tennünk.
Valóban klassz dolog a RAM Drive, én is használom, jól hallhatóan megemeli a hangminőséget. Egy PCM/DSD konverziónál eltart egy ideig a betöltés, mert előre elvégzi a számításokat és a nyers adatokat tölti a memóriába, cserébe lejátszás közben már nem kell számolgatnia. Ezt nem kell minden számnál külön megtenni, a teljes lejátszási lista RAM-ba töltődik a chip ikon megnyomására, feltéve, hogy elégséges mennyiségű memória van a gépünkben. A Luxor PC-t eddig nem sikerült ezzel zavarba hoznom.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 14:01
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 13:35
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 13:05
Szerintetek van jelentősége a core PC-ben az oprendszernek duál PC esetében?
Ha arra vagy kíváncsi, hogy a ControlPC-n is érdemes-e lecsupasztíott OS-t futtatni, akkor a válaszom igen.
Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.
Nálam nincs optikai hálózat, így én ezzel kompenzálon :)

Mit értesz bridge alatt?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 13:35
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 13:05
Szerintetek van jelentősége a core PC-ben az oprendszernek duál PC esetében?
Ha arra vagy kíváncsi, hogy a ControlPC-n is érdemes-e lecsupasztíott OS-t futtatni, akkor a válaszom igen.
Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 13:05
Szerintetek van jelentősége a core PC-ben az oprendszernek duál PC esetében?
Ha arra vagy kíváncsi, hogy a ControlPC-n is érdemes-e lecsupasztíott OS-t futtatni, akkor a válaszom igen.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Szerintetek van jelentősége a core PC-ben az oprendszernek duál PC esetében?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Magam is használtam a Daphilt -egészen addig, amíg meg nem hallottam az AP Linuxot. Az igaz, hogy annak a telelpítése, beállítása nem egyszerű művelet. A Daphile akkor közelíti meg jócskán az AP Linux hangminőségét, ha egy szám elindulásakor megbökjük a képernyő alján levő kis 8 lábú ic (integrált áramkör) ikont, ekkor ugyanis egy darabban tölti be a számot a memóriába. Ez egy legtöbb zenén jól hallható plusz nyugodtságot hoz. Ezt sajnos minden számnál újra meg kell tennünk.
Amúgy tényleg jól használható szoftver.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A zenelejátszó szoftverek divathullámokban érkeznek hozzánk. Többségük rövid tündöklés után feledésbe is merül, de némelyiknek sikerül tartós népszerűséget elérni. Nálam az egyik ilyen időtálló megoldás a Daphile, amiről bátorkodtam egy cikket írni.

Daphile.jpg
Daphile.jpg (71.65 KiB) Megtekintve 2191 alkalommal

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Medvezsidó írta:
2019.09.29., vas. 15:35
Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a nemrég elkészült itthoni rendszerem.

Nagyon szép, igényes rendszer, kellemes enteriőr! :smile32: :smile32: :smile32:
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Audiolinux alatt próbáltatok más lejátszó(rendszer)t is mint a Roon? 2 napom van eldönteni, hogy elinduljon-e az előfizetés...

Ragaszkodnék a 2 gépes lejátszáshoz.

Milyen más alternatíva lehet még 2 gépes lejátszásra kihegyezve?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adamthebrave 2019.09.30., hétf. 09:25-kor.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Medvezsidó írta:
2019.09.29., vas. 15:35
Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a nemrég elkészült itthoni rendszerem.
Először is gratula!
Néhány javaslat. Mérd meg az utózengést (RT60) is a szobádban, mert nem csak az SPL görbe a fontos.
A SPL-nél is lehetne még javítani (pl. 100Hz-en a beszakadás), nem tudom milyen lejátszót használsz, de pl. a JRiver-ben van online filter (Convolution) ami sokat tud segíteni (először REW-ben és Rephase-ben kell egy szűrőcsoportot csinálni, elég 150Hz alatt).
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Medvezsidó
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.09.23., csüt. 21:06
Értékelés: 51

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Medvezsidó »

Sziasztok!
Gondoltam megosztom veletek a nemrég elkészült itthoni rendszerem. Dióhéjban annyit kell róla tudni hogy Scan Speak Illuminator driverek kerültek beépitésre egy gyári B&W dobozba, ami picit azért fel lett pofozva és átalakitva. A forrás egy 2014es Mac mini+ Minidsp 2x4HD. Két darab sztereó Resonator Electronics Fetes végfok a meghajtásra. Csatoltam egy mérést is hallgatási pozicióból, külön bal és jobb oldal. Tudni kell hogy ezt az eredményt EQ val sikerült elérni, sajnos a szoba akusztikája távol áll az ideálistól, igy nem is volt kérdés az eq. A baszus tartományt a minidspvel eqztam, mely ugye IIR filtert használ, maximum 10 sávra képes, ez egyébként tökéletesen elég is volt, ezt követően Sonarworks Reference 4et használtam mely a teljes tartományban csinált egy Linear Phase (FIR) korrekciót.
A végeredemény egy egészen kiegyensúlyozott és lineáris hangkép, mely a mérésen is viszonylag jól látható.
Csatolmányok
illuminator amp.jpg
illuminator amp.jpg (477.97 KiB) Megtekintve 2326 alkalommal
Illuminator measure.jpg
Illuminator measure.jpg (756.53 KiB) Megtekintve 2326 alkalommal
illuminator 2.jpg
illuminator 2.jpg (714.32 KiB) Megtekintve 2326 alkalommal
illuminator 1.jpg
illuminator 1.jpg (1.01 MiB) Megtekintve 2326 alkalommal

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.25., szer. 08:11
Néhány napnyi hallgatózás utáni beszámoló... :)

Jelenleg 2 gépes felállásban mindkét gép Audiolinux-szal RAM-ból fut, Roon - RAAT jelúttal.

A windowsos környezettel ellentétben ez egy sokkal tisztább, iszonyúan precíz, részletekkel teli előadás. Először meg is rémisztett, később azonban rájöttem, hogy csak közelebb léptünk a reprodukcióval a felvételhez. Nagyon jól hallható, vaktesztben bármikor kiszúrható hangzásvilágról van szó. Nagyon egységes, nagyon nyitott, kristálytiszta, hatalmas térrel és levegővel rendelkező előadást tapasztalok.

Könnyen kezelhető még a headless verzió is, így van mindkét gépen, a beállítás nekem nem okozott különösebb gondot. A ControlPC-n a Roonserver fut, az AudioPC-n a Roonbridge és tabletről tudom irányítani.

A ControlPC-n 11 GB-ot az AudioPC-n 3-at tölt be.

Beüzemeltem a HQP Embedded verzióját is, a próbaverzió 30 perce kevés véleményt alkotni, ráadásul valamiért nem tudok egyszerűen visszaváltani a RAAT-re, így nem tudok csak újraindítással váltani.

Egy kérdés: ha a ControlPC RAM-ból fut, akkor a Roonserveren eszközölt változásokat sem menti el (playlist készítés, kedvencek stb)? Minden kikapcsolás előtt kell egy rendszermentést futtatni?
Szerintem két boot SD vagy USB vagy egyéb tárolót kell használni, egyet ha HQP-re egyet ha Roon-ra akarsz bootolni a Control PC-n.
Az Audio PC-n a Roon Bridge és a NAA tud egyszerre futni. Ott egyszerű úgy elmenteni az OS-t hogy ezek futtatása is be van kapcsolva és eleve ezek futtatását elinditva kell bootolni a RAM-ba.

Kösz a beszámolót az én tapasztalatom is nagyon hasonló, ezért is mondogatom, hogy nem érdemes más szoftverrel kisérletezni :)

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Néhány napnyi hallgatózás utáni beszámoló... :)

Jelenleg 2 gépes felállásban mindkét gép Audiolinux-szal RAM-ból fut, Roon - RAAT jelúttal.

A windowsos környezettel ellentétben ez egy sokkal tisztább, iszonyúan precíz, részletekkel teli előadás. Először meg is rémisztett, később azonban rájöttem, hogy csak közelebb léptünk a reprodukcióval a felvételhez. Nagyon jól hallható, vaktesztben bármikor kiszúrható hangzásvilágról van szó. Nagyon egységes, nagyon nyitott, kristálytiszta, hatalmas térrel és levegővel rendelkező előadást tapasztalok.

Könnyen kezelhető még a headless verzió is, így van mindkét gépen, a beállítás nekem nem okozott különösebb gondot. A ControlPC-n a Roonserver fut, az AudioPC-n a Roonbridge és tabletről tudom irányítani.

A ControlPC-n 11 GB-ot az AudioPC-n 3-at tölt be.

Beüzemeltem a HQP Embedded verzióját is, a próbaverzió 30 perce kevés véleményt alkotni, ráadásul valamiért nem tudok egyszerűen visszaváltani a RAAT-re, így nem tudok csak újraindítással váltani.

Egy kérdés: ha a ControlPC RAM-ból fut, akkor a Roonserveren eszközölt változásokat sem menti el (playlist készítés, kedvencek stb)? Minden kikapcsolás előtt kell egy rendszermentést futtatni?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

robi20064 írta:
2019.09.20., pén. 20:54
Nem biztos hogy teljesen ertem a kerdest, a valtozasok menteset hogyan oldja meg az AL?
Amugy ez a "kodegeto" milyen vadforditasbol ered? :D
Igen, talán a felhasználó beállításai pontosabban leírja a kérdést.
A kódpék nem hangzik olyan jól, és kevésbé adja vissza a lényeget. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lehoako »

La_Valse írta:
2019.09.20., pén. 20:43
Egy hónapja emlegettem a windows recovery környezetet. Svájcibicska pendrájv készítése
kapcsán találkoztam egy orosz kódégető mini10pe ISO-jával. Ez winre.wim alapú. Feltünt,
hogy a kernel, a sys és dll fájlok ugyanazok, mint a win10pro-ban, csak jóval kevesebb van.
A fórumán néhányan érdeklődtek a nagyvilágból angolul. Egy idő után udvariasan eltanácsolták
a kérdezőket, mondván ez egy orosz nyelvű fórum, csak poruszki. Annyit sikerült kihámozni,
a wimbuilder2 programmal csinálta. Ezt egy slorelee nevű kinai (hongkongi?)kódégető jegyzi.
Ennyi elég is volt. Adódott a kérdés, lehetne-e ezt hangkeltésre is használni. Sikerült
igenlő választ adni. Ami szokatlan, a változtatások mentése. Itt két út kínálkozik, vagy a
boot eszközre vagy a wim fájlba. Kíváncsi lennék, az AudioLinux ezt hogy oldja meg.
Ha a gugli fordító nem elég és beírsz egy linket, tudok olyat, akinek
megy rendesen a poruszki :-)))

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Egy hónapja emlegettem a windows recovery környezetet. Svájcibicska pendrájv készítése
kapcsán találkoztam egy orosz kódégető mini10pe ISO-jával. Ez winre.wim alapú. Feltünt,
hogy a kernel, a sys és dll fájlok ugyanazok, mint a win10pro-ban, csak jóval kevesebb van.
A fórumán néhányan érdeklődtek a nagyvilágból angolul. Egy idő után udvariasan eltanácsolták
a kérdezőket, mondván ez egy orosz nyelvű fórum, csak poruszki. Annyit sikerült kihámozni,
a wimbuilder2 programmal csinálta. Ezt egy slorelee nevű kinai (hongkongi?)kódégető jegyzi.
Ennyi elég is volt. Adódott a kérdés, lehetne-e ezt hangkeltésre is használni. Sikerült
igenlő választ adni. Ami szokatlan, a változtatások mentése. Itt két út kínálkozik, vagy a
boot eszközre vagy a wim fájlba. Kíváncsi lennék, az AudioLinux ezt hogy oldja meg.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.20., pén. 09:14
Bocs, ha hülye a kérdés, de nem vagyok biztos benne.

Audiolinux telepítés:

- USB-re gond nélkül megy. Win alatt Rufus-szal rárakom, majd erről bootolok, szépen is működik az AudioPC-ben.

KI szeretném próbálni a ControlPC-ben is, ugyangy csináltam egy másikpen drive-ot, de valami nem jó. Elindítottam a Roon-t is rajta, szerintem a pen drive sebessége nem ide való, akad, elszállnak a processzek stb.

Azt olvastam, hogy csak egész meghajtóra lehet/érdemes rakni. Van egy használaton kívüli 256-os SSD-m. Hogy tudom erre felrakni?
Kiváncsi vagyok, hogy hallasz-e valami különbséget a rendszerben ha megváltoztatod a Control PC-t. Nálam nagyon minimális volt a különbség a Control PC (Win, Win Srv, Mac, Linux, stb) (ha volt egyáltalán), pedig vagy 6-8 féle gépet, OS-t kipróbáltam az elmúlt félévben.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

adamthebrave írta:
2019.09.20., pén. 09:14
Bocs, ha hülye a kérdés, de nem vagyok biztos benne.

Audiolinux telepítés:

- USB-re gond nélkül megy. Win alatt Rufus-szal rárakom, majd erről bootolok, szépen is működik az AudioPC-ben.

KI szeretném próbálni a ControlPC-ben is, ugyangy csináltam egy másikpen drive-ot, de valami nem jó. Elindítottam a Roon-t is rajta, szerintem a pen drive sebessége nem ide való, akad, elszállnak a processzek stb.

Azt olvastam, hogy csak egész meghajtóra lehet/érdemes rakni. Van egy használaton kívüli 256-os SSD-m. Hogy tudom erre felrakni?
Kb ugyanúgy, mint amikor vhd-t töltünk RAM-ba, grub4dos segítségével. Módosítani kell a
menu.lst fájlt, hogy most az AudioLinux ISO-t indítsa. Elég az az SSD, amin a ControlPC
van.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Bocs, ha hülye a kérdés, de nem vagyok biztos benne.

Audiolinux telepítés:

- USB-re gond nélkül megy. Win alatt Rufus-szal rárakom, majd erről bootolok, szépen is működik az AudioPC-ben.

KI szeretném próbálni a ControlPC-ben is, ugyangy csináltam egy másikpen drive-ot, de valami nem jó. Elindítottam a Roon-t is rajta, szerintem a pen drive sebessége nem ide való, akad, elszállnak a processzek stb.

Azt olvastam, hogy csak egész meghajtóra lehet/érdemes rakni. Van egy használaton kívüli 256-os SSD-m. Hogy tudom erre felrakni?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: svan »

vlaca írta:
2019.09.18., szer. 17:34
Jóvan jóvan, azért ennyire ne húzd fel magad az mqa miatt, ennyit az egész nem ér :rolleyes: :napsut:

Ezekre az “érvekre” nem szeretnék reagálni, teljesen parttalan lenne az eszmecsere. Ha te így látod, én elfogadom, lelked rajta. :smile53:
Nem húztam fel magam, csak túlmagyaráztam. Sorry ha máshogy hatott. :smile29:
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: svan »

diagnet írta:
2019.09.18., szer. 17:20
[quote=svan post_id=2414812


Az amazonnak ezért kifejezetten örülök:
"Amazon Music HD will deliver them all in the lossless FLAC file format, instead of the MQA format that Tidal uses. "

Az MQA létének egyetlen célja, hogy az audioláncba ékelődve sápot extra jogdíjat termeljen, illetve gyorsítsa a hardverelavulást. Az külön finomság, hogy az MQA kibontás minőségét nem kizárólag a hardver határozza meg, hanem a streambe ágyazott kód. Így előfordulhat, hogy ugyanazon hardver pár év elteltével rosszabb minőségben játssza le elméletileg ugyanazt a felvételt..
Ezt nem tudom miért nekem címezted.
Mqa-t meg sem említettem.
Szerintem továbbra is pazarlás flac-ban "felfedezni". Aki valóban támogatni kívánja az alkotókat az közvetlen a kiadójuktól veszi meg a tartalmat. Felesleges mellette 45 millió trashpop "HD" elérését finanszírozni.
A commentem első felét címeztem neked. Nem szerettem volna 3 hozzászólást írni, 2 oldallal korábbi dolgokat kikeresni a multiquote-hoz(ha lehet itt ilyet), meg lusta voltam. :rolleyes:
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

svan írta:
2019.09.18., szer. 16:33
vlaca írta:
2019.09.18., szer. 14:38
svan írta:
2019.09.18., szer. 14:18


Az MQA létének egyetlen célja, hogy az audioláncba ékelődve sápot extra jogdíjat termeljen, illetve gyorsítsa a hardverelavulást. Az külön finomság, hogy az MQA kibontás minőségét nem kizárólag a hardver határozza meg, hanem a streambe ágyazott kód. Így előfordulhat, hogy ugyanazon hardver pár év elteltével rosszabb minőségben játssza le elméletileg ugyanazt a felvételt..
Aha, meg a gyíkemberek
Ez már azért erősen összesküvés elmélet szagú. Elég szarul "sápolnak", pl. az ifiaudio, audioquest (azért ezt a kettőt írom mert ezek voltak nekem, gondolom vannak még más gyártók is)ingyen elérhetővé tette a régebbi hardvereihez az mqa támogatást. A tidal-en nem kell külön fizetned a masterért, megkapod a hifi előfizetésedhez.
A gyártók fizetnek licence díjat, de ugye azért nem kezdjük el a szegény gyártókat sajnálni ezért?
Szimplán gazdasági érdek.. Szegény gyártó szerinted nem építi be a árba???
Az általad említett cégek valószínűleg nem termék alapon hanem site MQA licenset vettek. (nem tudom mi a pontos elnevezése, szoftverek esetén is van Enterprise edition, amit a vásárló cég tetszőleges számú saját gépen használhat)

Szinte minden világcég, számol a tervezett elavulással(olvass utána, ez üzlet, nem gyíkemberek), a fogyasztási cikkek ciklusának tudatos pörgetésével. Számtalan esetben egy termék életciklusa előre "programozott". Lásd:
1. mosógépek anyagvastagsága, illetve "panelcsere" problematikája.

2.Hogy témánál maradjak, olcsóbb fejhallgatók, ahol a teljes előállítási ár jóval kevesebb mint 1/1000 részéből megoldható lett volna, hogy 1 év használat után ne törjön el mindegyik ugyanott.. (Adott gyártótól 5-6 éven keresztül vettem 8 darab fülest: 3db nekem és a feleségemnek, valamint 5db munkahelyi használatra munkatársaknak(utóbbi már a típus "ráncfelvarott" változata volt).

3. 10+ évvel ezelőtt bizonyos legismertebb MP3 lejátszó-ban nem lehetett akksi-t cserélni, a gyártó természetesen tisztában volt vele, hogy így a készülék élettartama 1,5 jobb esetben 2 év..

4. Mobiltelefonok esetén az Op. rendszer készítője eléri, hogy a legújabb fejlesztői környezetet használd saját alkalmazásod létrehozására/update-elésére, így a korábbi Op. rendszer verziókkal nem marad kompatibilis az App-od => Arra a hardverre amin futhatna gond nélkül, mégsem lesz elérhető. Régebbi csúcs mobilokon(4 éves mondjuk), amik hardver szempontjából még a belépő Androidos készülékeknél jobbak, már rengeteg szolgáltatás nem elérhető emiatt..

5. Okostévék, amiken egy idő után már nem fut rendesen a Youtube alkalmazás..

6. Szerinted a cseppmentes kupak(Ketchup) bevezetésekor nem készült olyan tanulmány vagy A/B teszt, amelyből az következett volna, hogy így több fog fogyni? (mivel nem tudsz keveset kinyomni a flakonból, így statisztikailag hamarabb ürül ki) Ugyanez a helyzet a csillag formájú adagolóval majonéz esetén..

7. Megint okostelefon: A prémium szegmensben már a hátlap is üvegből van. Ami természetesen törik.. A. vehetsz rá tokot => ez az upsell. B. Tok nélkül elejted és cseréltetheted rajta a méregdrága hátlapot is..

Erről naphosszat lehetne beszélni.. Még1x ezek nem gyíkemberek, hanem csak a "profit maximalizálása". Ha nem érted miért problémás az MQA, akkor olvass el olyan cikkeket, ahol felsorolják a formátummal kapcsolatos aggályokat, illetve gondolkozz el azon, hogy vajon miért tapsikolnak keményvonalas High Fidelity újságírók egy LOSSY formátumnak?
Jóvan jóvan, azért ennyire ne húzd fel magad az mqa miatt, ennyit az egész nem ér :rolleyes: :napsut:

Ezekre az “érvekre” nem szeretnék reagálni, teljesen parttalan lenne az eszmecsere. Ha te így látod, én elfogadom, lelked rajta. :smile53:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: diagnet »

[quote=svan post_id=2414812


Az amazonnak ezért kifejezetten örülök:
"Amazon Music HD will deliver them all in the lossless FLAC file format, instead of the MQA format that Tidal uses. "

Az MQA létének egyetlen célja, hogy az audioláncba ékelődve sápot extra jogdíjat termeljen, illetve gyorsítsa a hardverelavulást. Az külön finomság, hogy az MQA kibontás minőségét nem kizárólag a hardver határozza meg, hanem a streambe ágyazott kód. Így előfordulhat, hogy ugyanazon hardver pár év elteltével rosszabb minőségben játssza le elméletileg ugyanazt a felvételt..
Ezt nem tudom miért nekem címezted.
Mqa-t meg sem említettem.
Szerintem továbbra is pazarlás flac-ban "felfedezni". Aki valóban támogatni kívánja az alkotókat az közvetlen a kiadójuktól veszi meg a tartalmat. Felesleges mellette 45 millió trashpop "HD" elérését finanszírozni.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: svan »

vlaca írta:
2019.09.18., szer. 14:38
svan írta:
2019.09.18., szer. 14:18


Az MQA létének egyetlen célja, hogy az audioláncba ékelődve sápot extra jogdíjat termeljen, illetve gyorsítsa a hardverelavulást. Az külön finomság, hogy az MQA kibontás minőségét nem kizárólag a hardver határozza meg, hanem a streambe ágyazott kód. Így előfordulhat, hogy ugyanazon hardver pár év elteltével rosszabb minőségben játssza le elméletileg ugyanazt a felvételt..
Aha, meg a gyíkemberek :D
Ez már azért erősen összesküvés elmélet szagú. Elég szarul "sápolnak", pl. az ifiaudio, audioquest (azért ezt a kettőt írom mert ezek voltak nekem, gondolom vannak még más gyártók is)ingyen elérhetővé tette a régebbi hardvereihez az mqa támogatást. A tidal-en nem kell külön fizetned a masterért, megkapod a hifi előfizetésedhez.
A gyártók fizetnek licence díjat, de ugye azért nem kezdjük el a szegény gyártókat sajnálni ezért? :smile29:
Szimplán gazdasági érdek.. Szegény gyártó szerinted nem építi be a árba??? :smile51:
Az általad említett cégek valószínűleg nem termék alapon hanem site MQA licenset vettek. (nem tudom mi a pontos elnevezése, szoftverek esetén is van Enterprise edition, amit a vásárló cég tetszőleges számú saját gépen használhat)

Szinte minden világcég, számol a tervezett elavulással(olvass utána, ez üzlet, nem gyíkemberek), a fogyasztási cikkek ciklusának tudatos pörgetésével. Számtalan esetben egy termék életciklusa előre "programozott". Lásd:
1. mosógépek anyagvastagsága, illetve "panelcsere" problematikája.

2.Hogy témánál maradjak, olcsóbb fejhallgatók, ahol a teljes előállítási ár jóval kevesebb mint 1/1000 részéből megoldható lett volna, hogy 1 év használat után ne törjön el mindegyik ugyanott.. (Adott gyártótól 5-6 éven keresztül vettem 8 darab fülest: 3db nekem és a feleségemnek, valamint 5db munkahelyi használatra munkatársaknak(utóbbi már a típus "ráncfelvarott" változata volt).

3. 10+ évvel ezelőtt bizonyos legismertebb MP3 lejátszó-ban nem lehetett akksi-t cserélni, a gyártó természetesen tisztában volt vele, hogy így a készülék élettartama 1,5 jobb esetben 2 év..

4. Mobiltelefonok esetén az Op. rendszer készítője eléri, hogy a legújabb fejlesztői környezetet használd saját alkalmazásod létrehozására/update-elésére, így a korábbi Op. rendszer verziókkal nem marad kompatibilis az App-od => Arra a hardverre amin futhatna gond nélkül, mégsem lesz elérhető. Régebbi csúcs mobilokon(4 éves mondjuk), amik hardver szempontjából még a belépő Androidos készülékeknél jobbak, már rengeteg szolgáltatás nem elérhető emiatt..

5. Okostévék, amiken egy idő után már nem fut rendesen a Youtube alkalmazás..

6. Szerinted a cseppmentes kupak(Ketchup) bevezetésekor nem készült olyan tanulmány vagy A/B teszt, amelyből az következett volna, hogy így több fog fogyni? (mivel nem tudsz keveset kinyomni a flakonból, így statisztikailag hamarabb ürül ki) Ugyanez a helyzet a csillag formájú adagolóval majonéz esetén..

7. Megint okostelefon: A prémium szegmensben már a hátlap is üvegből van. Ami természetesen törik.. A. vehetsz rá tokot => ez az upsell. B. Tok nélkül elejted és cseréltetheted rajta a méregdrága hátlapot is..

Erről naphosszat lehetne beszélni.. Még1x ezek nem gyíkemberek, hanem csak a "profit maximalizálása". Ha nem érted miért problémás az MQA, akkor olvass el olyan cikkeket, ahol felsorolják a formátummal kapcsolatos aggályokat, illetve gondolkozz el azon, hogy vajon miért tapsikolnak keményvonalas High Fidelity újságírók egy LOSSY formátumnak?
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

svan írta:
2019.09.18., szer. 14:18


Az MQA létének egyetlen célja, hogy az audioláncba ékelődve sápot extra jogdíjat termeljen, illetve gyorsítsa a hardverelavulást. Az külön finomság, hogy az MQA kibontás minőségét nem kizárólag a hardver határozza meg, hanem a streambe ágyazott kód. Így előfordulhat, hogy ugyanazon hardver pár év elteltével rosszabb minőségben játssza le elméletileg ugyanazt a felvételt..
Aha, meg a gyíkemberek :D
Ez már azért erősen összesküvés elmélet szagú. Elég szarul "sápolnak", pl. az ifiaudio, audioquest (azért ezt a kettőt írom mert ezek voltak nekem, gondolom vannak még más gyártók is)ingyen elérhetővé tette a régebbi hardvereihez az mqa támogatást. A tidal-en nem kell külön fizetned a masterért, megkapod a hifi előfizetésedhez.
A gyártók fizetnek licence díjat, de ugye azért nem kezdjük el a szegény gyártókat sajnálni ezért? :smile29:
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”