Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1826
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1659
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

kukori írta:
2019.10.05., szomb. 09:35
Mit tanácsoltok, hogyan kezdjek neki?
Ne higgy el mindent. Nekem se. :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
gyszabolcs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2014.05.22., csüt. 23:47
Értékelés: 42

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: gyszabolcs »

kukori írta:
2019.10.05., szomb. 09:35
Kedves fórumtársak!

Tanácskéréssel fordulok hozzátok: a már meglévő CD forrásom mellett szeretnék elindulni a PC-s zenelejátszás irányába, viszont abszolút kezdő vagyok a témában, nem tudom, hogyan kezdjek neki... Mit tanácsoltok, hogyan kezdjek neki?
Tudom, hogy ez ebben a topikban off-nak számít és esküszöm, trollkodni sincs szándékomban. Az én tanácsom:

Keress meg egy olyan fórumtársat vagy akár a fórumon jelenlévő audio PC gyártót, aki nívós és minőségi PC-s megoldást tud neked demonstrálni abban az ársávban amit még hajlandó vagy erre költeni és kérj tőle egy meghallgatási lehetőséget.

Ebben az ársávban hallgass meg a mai kínálatból néhány komplett (DAC-ot is tartalmazó) hálózati lejátszót és próbáld összevetni a hangminőségét a PC-s összeállítással.

Ennek függvényében dönts, hogy melyik megoldásra költöd a pénzed.

Én egy hálózati lejátszó mellett döntöttem, ami persze szigorúan csak az én nézőpontomat tükrözi. Egyrészt a praktikusság volt az egyik érv ami mellette szólt, másrészt mert olyan szerencsés vagyok, hogy nem hallok (nekem) tízezreket, százezreket érő különbséget az USB kártyák, USB kábelek, PC-s alkatrészek, szoftverek, ethernet kábelek, routerek és switchek hangja között.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kukori írta:
2019.10.05., szomb. 09:35
Mit tanácsoltok, hogyan kezdjek neki?
Hogy miként állj neki, arra nehéz tanácsot adni, de legalább néhány hónapot olvass vissza, aztán ha marad kérdés benned (maradni fog), tedd fel őket itt! Nem baj, ha megfogalmazod, milyen összeget szánnál a projectre és mik a szempontjaid.

Azt a remek ASUS DAC-ot pedig idővel majd cseréld le valami használható típusra!

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

kukori írta:
2019.10.05., szomb. 09:35
Kedves fórumtársak!

Tanácskéréssel fordulok hozzátok: a már meglévő CD forrásom mellett szeretnék elindulni a PC-s zenelejátszás irányába, viszont abszolút kezdő vagyok a témában, nem tudom, hogyan kezdjek neki, ezért kérném a segítségeteket.

Adottságként van egy remek Asus Essence One MkII Muse DAC-om.

Forrásként számítógép jönne szóba, de legjobb talán egy NAS lenne.

Mit tanácsoltok, hogyan kezdjek neki?

Lehet, már korábban elhangzott hasonló kérdés, de nem szerettem volna sok-sok oldalt visszakeresni, na meg az információk is elavulhatnak az idők alatt.

Előre is köszönöm a segítséget!
Annyiféle módja van, hogy szerintem a visszakeresés a legjobb út. Ki tudná jobban mi jó Neked (hangban, informatikailag és kezelhetőségben), mint Te magad?

Én magam például ezt irtam pár hónapja, pont ebben. a topikban, összefoglalásképpen.

Sokféle lehetséges PC-alapú zenehallgatási megoldásról volt és van szó, röviden összefoglalva a fontosabb irányokat, mint egyfajta kisokost, a teljesség igénye nélkül, a kevésbé tapasztaltaknak némi segítségül, ezt gondoltam megírni:

1. 1 gép:
1.1. Amit mindenre használunk, ezen van a háttértár is és a DAC is. Nincs szoftver optimalizálás, valamilyen ingyenes audio szoftver fut rajta, mondjuk Foobar vagy valamilyen Linux, Mac OS X. DAC általában USB-s vagy a belső használatos. Esetleg valamilyen IP-alapú protokollos, mint Dante vagy AVB

1.2. Szoftver optimalizálás és valamilyen fizetős lejátszó/adatbázis kezelős szoftver Windows esetében
1.2. Valamilyen fizetős lejátszó szoftver Linux és Mac OS X esetében

1.3. Extra hardveres kiegészítők, mint például audio használatra optimalizált USB, I2S vagy egyéb PCIe kártya, esetleg saját külön lineáris táppal, különböző mechanikus izolációs megoldások hasznáata szintén gépen belül és kívül főképpen Windows és LInux esetében, Mac OS X esetében ez nehezebb ügy.

1.4. További extra hardveres audio célú kiegészítők, még viszonylag megfizethető módon, mind belül, mind kívül, mint például belső kábelezés cseréje, lineáris táp a gyári helyett, USB kábel, Ethernet kábel cseréje, valamilyen lineáris táppal ellátott, fém házas Ethernet router / switch használata. Windows és Linux esetében viszonylag egyszerű, Mac OS X esetében trükkös.

1.5. Ez már a drága további belső és külső optimalizáció kategóriája: audióhoz optimalizált órajelgenerátorok gépen belül és kívül, különböző táp és zavarszűrők a gépen belül és kívül. Ehhez újabb és egyre drágább speciálisabb kábelek szükségesek. A sok pénzen túl sok idő is szükséges itt már. Ez a lépés már azt jelenti, hogy valahol 2 - 3 millió körül költünk alsó hangon a számítógépünkkel.

1.6. Valamilyen über high-end kész gyári számítógépes megoldás megvásárlása, ez már a 2-10 millió Ft közötti kategória, itt már egyedi szoftvereket használunk, amik az adott hardverhez optimalizáltak, esetleg Linux alatt saját Kernellel.



2. 2 gépes megoldások

2.1. A legegyszerűbb 2 gépes megoldás a NAS + PC vagy hálózati játszó. A tovább lépések itt is az 1-es pontban leírt módon történhetnek, csak rossz esetben 2 gépre is vonatkoztatva.

2.2. A másik szokásos 2 gépes megoldás a Control PC + Audio PC megoldás. Ebben az esetben a Control PC egy erősebb gép, ami kezeli a háttértárat a felhő - alapú zenehallgatást, az adatbázist, a második ép pedig lehet:

2.2.1. Pici, energiatakarékos olcsó gép, valamilyen nagyon butított Linux-szal, mint amilyen a Raspberry Pi, különböző ARM processzoros kicsi fogyasztású ipari használatra tervezett gépek, mint a Cubox sorozat. Ezek költsége kb 10-50e Ft között van. Valószínűleg ez a legköltséghatékonyabb megoldás a minőségibb zenehallgatás irányába, mint első lépés, akkor ha fizetős szoftvert használunk, mint például a Roon + Tidal kombináció.

2.2.2. Még mindig pici, energiatakarékos, visszafogott teljesítményű gép, de már audio használatra optimalizálva, mint a SoTM, Sonore gépei. Általában Linuxosak. Lineáris táppal is használhatóak. Ez már a 100e-500e Ft közötti kategória és jó alap a további bővítésre az 1.3 - 1.5. tételeknél leírtaknak megfelelően. Ebből a megoldásból lehet majdnem célhardver szintű megoldást is csinálni, hiszen például a Roon szerver komponense elfut NAS gépeken is (Qnap például) és ehhez csatlakozna egy csak audió célra használt szintén energiafelhasználásban kiváló "célhardver", mint a SoTM vagy Sonore Ethernet - USB interfészei. Ennek költsége olyan 200e és 2 millió Ft között várható. Talán ez a legmegbízhatóbb megoldás. Ha egyszer megvan a beállítás (ami azért szakember segítségét is megkívánhatja) és valamilyen mobil eszközről távvezérlem, akkor ez nagyon egyszerű működést biztosít a család többi tagja számára is érthető módon. Az "audio " pc és az internet csatlakozhat közvetlenül egy multiportos Ethernet kártyához a NAS-ban, de hagyományosan switchen/routeren keresztül is.

2.2.3. Ebben az esetben is lehet játszani a lineáris tápokkal, kábelekkel, akár órajelgenerátorokkal is

2.3. Széleskörű játék lehetőség van ezen a szinten a fizetős szoftverek tekintetében. Itt már nehéz kikerülni a Roon használatát.


3. 3 gépes megoldás

3.1. a 3 gép: NAS+Control PC+Audio PC.
Bonyolultnak tűnik, de van idehaza nem kevés ilyen rendszer. Nem nagyon lehet és nem is érdemes belefogni, akkor ha valaki olcsó és egyszerűen átlátható rendszerre törekszik. Valahol olyan 2 millió forint körül indul érdemben az ára, és a határ a csillagos ég. Lehet teljesen Windows - alapú rendszert is csinálni ilyen módon, akár szerver operációs rendszert is használva, de nem érdemes belefogni annak, aki nem ért hozzá. Linux NAS és Windows egyéb a leggyakoribb megoldás. Ebben a felállásban nem érdemes Mac OS X-et használni, hacsak amúgy is megvannak esetleg a gépek.

3.2. A végtelen pénz elköltéséhez itt is lehet gyári, kész gépeket használni. A NAS maradhat valamilyen általános gép, nem igazán terjedtek el az audiofil NAS-ok, de nem kizárt csinálni nyilt forrás kódú szoftverekkel is, Mindenre kiterjedően megadva a módját viszonylag egyszerűen össze tudnék rakni ilyen módon akár 50-60 milliós rendszert is.

3.3. Széleskörű játék lehetőség van itt is fizetős szoftverek tekintetében. Itt is nehéz kikerülni a Roon használatát.


4. Egyéb figyelembe veendő dolgok

4.1. Tápellátás és földelés
Szerintem az egyik legfontosabb kérdés. Nem nagyon érdemes számítógép-alapú rendszert úgy kialakítani, hogy nem használunk valamiféle jól működő tápszűrőt, dedikált tápot, legalábbis az 1.3 megoldás szintje fölött. Jó, ha az informatikai eszközeink földeltek és esetleg van rajtuk külön földelő csap. Egy 2 vagy 3 gépes rendszerben lesz biztosan akár egy fél tucat, tucat különböző lineáris tápunk, vagy a kapcsoló üzemű és lineáris tápok kombinációja. A kapcsoló üzemű tápok lehetnek nagyon gonosz hatással a rendszerünk egészére, érdemes lineárissal kiváltani őket, de nem minden esetben fog egy csere csodát tenni.

4.2. Zavarszűrés, eszközök elhelyezése
Hasonlóan fontos, mint a 4.1 és azzal össze is függ. A számítógépek, kívül -belül rengeteg RF és EM zavart generálnak, amik sokféle módon hathatnak az analóg áramkörök működésére is. A wifiről, mobil telefonokról nem is beszélve.
Nagyon nem mindegy az általában műanyag házas és kevéssé árnyékolt zavarvédett informatikai eszközök használatakor, hogy milyen messze, hogyan vannak az eszközök egymáshoz képest elhelyezve. Az Ethernet kábeleket érdemesebb hosszabban vezetni, mint túl közel tenni az eszközöket egymáshoz.

4.3. Kábelezés
Sajnos fontos, tapasztalataim szerint. Jó, ha árnyékolt kábeleket használunk, különösen, ha a 4.1 és 4.2. pontok szerint sok mindent megtettünk a tápellátás optimalizálása és a zavarvédelem tekintetében. Valószínűleg szimmetrikus kábelezést használva jobban járunk, de ez már erősen rendszerfüggő. Érdemes az Ethernet hálózat kábelezésekor azon is elgondolkozni, hogy UTP, FTP vagy STP kábelezést használjunk, milyenek az aktív hálózati eszközeink, mi optimális a működése szempontjából. Előfordulhat, hogy megfontolandó az optikai kábelezés használata is.

4.4. Rezgéscsillapítás
Talán nem olyan fontos akkor, ha nincs mozgó alkatrész a rendszerünkben, és itt nem csak a merevelemez jön számításba, de a ventillátorok is. Habár az órajelkezelést kivéve nincs igazán kimutatható hatása, ha valamilyen jobb minőségű asztalkán helyezzük el a számítógépeket és informatikai, hálózati eszközöket, de összességében jobban esik így hallgatni őket. Rájuk nézni meg még inkább.

4.5. Szoftverek és média
Szerintem érdemes fizetős irányokban is nézegetni.

4.5.1. A legkézenfekvőbb a legalább CD minőségű felhő-alapú zeneszolgáltatások használata, mint a Tidal, Deezer, és a talán lassan idehaza is használható Qobuz. Jön állítólag az Amazon és szintén várhatóan elmegy majd ebbe az irányba az Apple Music és a Spotify is. Habár a zenészek szegények nagyon kevéssé részesülnek a streaming bevételéből, de még mindig sokkal inkább, mint a torrentezéséből. Legyünk büszkék arra, ha előfizetünk és ezáltal is valami bevételben részesítjük a zenészeket és a jogtulajdonosokat és egyáltalán ne legyünk arra büszkék, ha milliókat költünk el hifire és még is torrentezzük a zenéket, meg esetleg lopott szoftvereket használunk. A szoftver árak általában a néhány tízezer forintos nagyságrendbe esnek, egy közepes árú USB kábel ára ennyi. Ne ezen akarjunk takarékoskodni. Különösen azért sem, mert az audiofil igénnyel fejlesztett szoftverek fejlesztői általában nem Google, vagy Microsoft, Apple méretű cégek, hanem jó esteben is egy-két emberes vagy csak egy emberes cégek. Ők is hasonlóan a zenészekhez, megérdemlik, hogy támogassuk őket.

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kukori »

Kedves fórumtársak!

Tanácskéréssel fordulok hozzátok: a már meglévő CD forrásom mellett szeretnék elindulni a PC-s zenelejátszás irányába, viszont abszolút kezdő vagyok a témában, nem tudom, hogyan kezdjek neki, ezért kérném a segítségeteket.

Adottságként van egy remek Asus Essence One MkII Muse DAC-om.

Forrásként számítógép jönne szóba, de legjobb talán egy NAS lenne.

Mit tanácsoltok, hogyan kezdjek neki?

Lehet, már korábban elhangzott hasonló kérdés, de nem szerettem volna sok-sok oldalt visszakeresni, na meg az információk is elavulhatnak az idők alatt.

Előre is köszönöm a segítséget!
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

nadtom írta:
2019.10.02., szer. 00:55
Amit írsz azt világos, de akkor azt nem értem, hogy minek van választási lehetőség a Jriver memory playback opciónál, mert ezek szerint, úgyis csak dekódolt adatok kerülnek a memóriába.
Amit először mondott, azt jó régen mondta. Akkor még nem volt választási lehetőség az opción
belül. A Tiedhez hasonló kérdésekre mostanában ez a válasz.
Matt: "I like loading the decoded file because then a WAV and APE and FLAC file are exactly the
same. At that point talking about sonic differences is just silly, and that's a plus!"
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

La_Valse írta:
2019.10.01., kedd 22:15
nadtom írta:
2019.10.01., kedd 19:07
JRiverben a Memory playback opciónál a dekódolt vagy a nem dekódolt file-t érdemes betölteni a memóriába?
Valamikor Matt azt mondta a fórumon, a memóriába már dekódolt adatok kerülnek.
Ez azt jelenti, bármilyen veszteségmentes formátumot játszunk le, a memóriában
azonos adatok lesznek, azonos erőforrás használattal.
Amit írsz azt világos, de akkor azt nem értem, hogy minek van választási lehetőség a Jriver memory playback opciónál, mert ezek szerint, úgyis csak dekódolt adatok kerülnek a memóriába.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

nadtom írta:
2019.10.01., kedd 19:07
JRiverben a Memory playback opciónál a dekódolt vagy a nem dekódolt file-t érdemes betölteni a memóriába?
Valamikor Matt azt mondta a fórumon, a memóriába már dekódolt adatok kerülnek.
Ez azt jelenti, bármilyen veszteségmentes formátumot játszunk le, a memóriában
azonos adatok lesznek, azonos erőforrás használattal.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi »

nadtom írta:
2019.10.01., kedd 19:07
JRiverben a Memory playback opciónál a dekódolt vagy a nem dekódolt file-t érdemes betölteni a memóriába?
Haha, pont ezen gondolkoztam el én is. Épp most nézegettem a beállításokat miután kaptam egy frissítést a gépemre. És mintha valami varázslat elment volna a hangból, de még nem vagyok biztos benne hogy ez a frissebb jriver/jplay miatt van, lehet tegnap nem volt olyan hangulatom, vagy épp a hálózat volt rosszabb.
Szóval dekódolt vagy nem dekódolt file kerüljön a memóriába? mondjuk nálam az esetek 90% ában 16bit/44,1 a forrás és a dac is ennyit fogad, tehát max lekonvertálás van néha nagyobb felbontású anyagnál.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

JRiverben a Memory playback opciónál a dekódolt vagy a nem dekódolt file-t érdemes betölteni a memóriába?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

robi20064 írta:
2019.10.01., kedd 14:02

Az egesz "bridge" otlet valahonnan innen indult (es azota mar kb mindenrol (is) szol):

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... streaming/

A legelso postban van a kifejtese hogy "miert" es par link kulonbozo OS-hez. Erdemes atfutni az elso par oldalt, szinte biztosan volt masoknak is hasonlo problemaja.

https://www.thewindowsclub.com/create-a ... ge-windows

Esetleg probald meg manualisan beallitani az IP-t es DNS-t a helyi halozatodnak megfeleloen.
Igen, ez megvolt, folyamatosan követtem az elejétől ezt a topicot, és itt javasolták a wifi adaptert is, annak, aki hasonló gondokkal küzdött, mint én. Nekifutok audiophile linuxal majd inkább.
Köszi
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

robi20064 írta:
2019.10.01., kedd 13:04
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 22:51
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 21:11


Szerintem nem kell kilátnia a netre, mert arra ott van a Control PC. Amennyiben RAAT (ROON Bridge) vagy NAA (Hqplayer) megy az audio PC-re.
El kellene érnem, ha nem is kintről, de a belső halóról jó lenne. Esetemben az SMS-200 kezelői felülete fontos lenne, hogy tudjam állítani Spotify-rol Roon-ra.
Ha jol van beallitva akkor el tudod erni az SMS-200 webgui-t gond nelkul. A nevenek megfeleloen a bridge "hidat" kepez ket halozati interfesz kozott.
Köszi Robi! Ertem a lenyegét, de nem kap kulon ip-t és a local domain-t sem találja meg ezért. Nem vágom a hálozatot mélyebben windowsnál, ezért csak ezt a tutorialt csináltam végig és reméltem, hogy sikerül:
https://www.windowscentral.com/how-set- ... windows-10

Vagy a Roon nem találta meg az SMS-200-at vagy a Control PC vesztette el a netet. Próbáltam guglizni, javasoltak egy USB-s wifi adaptert is, azzal is próbálkoztam, vettem másik LAN kártyát is, az sem segített, aztán feladtam. Nem vagyunk barátok az ablakokkal :-(
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 21:11
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:49
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:42


Igen. Viszont ha elakad vele valaki, nem fogok tudni segíteni abban, hogy menjen. :)
:)

Megbirkózunk vele ;-)


Bridge módban az AudioPC kilát a netre?
Szerintem nem kell kilátnia a netre, mert arra ott van a Control PC. Amennyiben RAAT (ROON Bridge) vagy NAA (Hqplayer) megy az audio PC-re.
El kellene érnem, ha nem is kintről, de a belső halóról jó lenne. Esetemben az SMS-200 kezelői felülete fontos lenne, hogy tudjam állítani Spotify-rol Roon-ra.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 21:52
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 21:11
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:49


:)

Megbirkózunk vele ;-)


Bridge módban az AudioPC kilát a netre?
Szerintem nem kell kilátnia a netre, mert arra ott van a Control PC. Amennyiben RAAT (ROON Bridge) vagy NAA (Hqplayer) megy az audio PC-re.

Az Audiolinuxot elég sűrűn frissítik, ehhez azért kell...
Persze, de nem muszáj frissíteni, egy darabig én is néztem a frissítéseket sűrűn, de aztán beálltam egy nálam jól beválló verzióra és most már nem néezegetem annyira a frissítéseket. :)

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:32
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 20:12
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 14:01


Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.
Köszi srácok, nekifutok az audio linuxnak megegyszer, mert ezt a bridge módot én nem bírtam életre kelteni win-ben, pedig baromi egyszerűnek tűnik, de vagy a net-et nem éri el a control pc vagy a network playerem tűnik el.
Ha megvan akkor esetleg érdemes kölcsönkérni egy pár optikai csatlakozású ethernet kártyát (nagyjából mindegy hogy mono vagy multi módusú), egy optikai kábelt a két gép közé és úgy is előidézni még egyszer. Valószínűleg még levegősebb és egy picit lágyabb lesz így a hang. A külső média konverter a réz/optika konverzióra kicsit trükkösebb, mert lineáris tápot érdemes használni a két dobozhoz, a vele adott kapcsoló üzemű helyett. Ha valaki kipróbálja és nem hall különbséget akkor azért ne keseredjen el, erősen rendszerfüggő, hogy hol milyen módon lesz hatása, ha lesz egyáltalán.
Ez van nálam, mármint a konverteres verzió, amit linearis táppal hajtok, ami aztán ez analoggá alakul vissza és az megy be a routerbe, amit szintén egy lineáris táp táplál, és így kerül az audio pc-be. Ha a bridge-t meg tudnám oldani, akkor mehetne direktbe a digitális hálózati kábel az audio pc-be, ami nyilván sokat egyszerűsítene a topológián.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 21:11
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:49
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:42


Igen. Viszont ha elakad vele valaki, nem fogok tudni segíteni abban, hogy menjen. :)
:)

Megbirkózunk vele ;-)


Bridge módban az AudioPC kilát a netre?
Szerintem nem kell kilátnia a netre, mert arra ott van a Control PC. Amennyiben RAAT (ROON Bridge) vagy NAA (Hqplayer) megy az audio PC-re.

Az Audiolinuxot elég sűrűn frissítik, ehhez azért kell...
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

robi20064 írta:
2019.09.30., hétf. 20:55
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:49
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:42


Igen. Viszont ha elakad vele valaki, nem fogok tudni segíteni abban, hogy menjen. :)
:)

Megbirkózunk vele ;-)


Bridge módban az AudioPC kilát a netre?
Normal esetben igen. A bridge mod lenyege nagyjabol annyi hogy nem kell minden halozati eszkozon vegigmennie a jelnek/adatnak es ez altal esetlegesen extra "zajjal" megerkeznie a az Audio PC-be. Jo(bb) minosegu halozati eszkozoknel, illetve optikai izolacional ez csak keveset hoz vagy semmit. Reszben e miatt vannak akik kifejezetten ellenzik a hasznalatat (Miska/HQP) mondvan az altalanos halozatok mukodesi elvevel szembe megy. Szivni is lehet vele nem keveset, de talan erdemes egyszer kiprobalni hogy az adott kornyezetben javit e barmit.
Köszönöm.

Ha jól értem, akkor vagy bridge RJ45-ön vagy SFP hozhat javulást.

Én 4-5 évig a JPLay-jel csak direkt kapcsolatot használtam bridge nélkül. Először nem is értettem, hogy miért nem megy az NAA, el sem tudtam mást képzelni :)
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:49
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:42
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:35

Javaslod a direkt kapcsolatot?
Igen. Viszont ha elakad vele valaki, nem fogok tudni segíteni abban, hogy menjen. :)
:)

Megbirkózunk vele ;-)


Bridge módban az AudioPC kilát a netre?
Szerintem nem kell kilátnia a netre, mert arra ott van a Control PC. Amennyiben RAAT (ROON Bridge) vagy NAA (Hqplayer) megy az audio PC-re.

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:42
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:35

Javaslod a direkt kapcsolatot?
Igen. Viszont ha elakad vele valaki, nem fogok tudni segíteni abban, hogy menjen. :)
:)

Megbirkózunk vele ;-)


Bridge módban az AudioPC kilát a netre?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 20:35
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:32
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 20:12


Köszi srácok, nekifutok az audio linuxnak megegyszer, mert ezt a bridge módot én nem bírtam életre kelteni win-ben, pedig baromi egyszerűnek tűnik, de vagy a net-et nem éri el a control pc vagy a network playerem tűnik el.
Ha megvan akkor esetleg érdemes kölcsönkérni egy pár optikai csatlakozású ethernet kártyát (nagyjából mindegy hogy mono vagy multi módusú), egy optikai kábelt a két gép közé és úgy is előidézni még egyszer. Valószínűleg még levegősebb és egy picit lágyabb lesz így a hang. A külső média konverter a réz/optika konverzióra kicsit trükkösebb, mert lineáris tápot érdemes használni a két dobozhoz, a vele adott kapcsoló üzemű helyett. Ha valaki kipróbálja és nem hall különbséget akkor azért ne keseredjen el, erősen rendszerfüggő, hogy hol milyen módon lesz hatása, ha lesz egyáltalán.
Javaslod a direkt kapcsolatot?
Igen. Viszont ha elakad vele valaki, nem fogok tudni segíteni abban, hogy menjen. :)

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1967
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 20:32
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 20:12
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 14:01


Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.
Köszi srácok, nekifutok az audio linuxnak megegyszer, mert ezt a bridge módot én nem bírtam életre kelteni win-ben, pedig baromi egyszerűnek tűnik, de vagy a net-et nem éri el a control pc vagy a network playerem tűnik el.
Ha megvan akkor esetleg érdemes kölcsönkérni egy pár optikai csatlakozású ethernet kártyát (nagyjából mindegy hogy mono vagy multi módusú), egy optikai kábelt a két gép közé és úgy is előidézni még egyszer. Valószínűleg még levegősebb és egy picit lágyabb lesz így a hang. A külső média konverter a réz/optika konverzióra kicsit trükkösebb, mert lineáris tápot érdemes használni a két dobozhoz, a vele adott kapcsoló üzemű helyett. Ha valaki kipróbálja és nem hall különbséget akkor azért ne keseredjen el, erősen rendszerfüggő, hogy hol milyen módon lesz hatása, ha lesz egyáltalán.
Javaslod a direkt kapcsolatot?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 20:12
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 14:01
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 13:35


Ha arra vagy kíváncsi, hogy a ControlPC-n is érdemes-e lecsupasztíott OS-t futtatni, akkor a válaszom igen.
Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.
Köszi srácok, nekifutok az audio linuxnak megegyszer, mert ezt a bridge módot én nem bírtam életre kelteni win-ben, pedig baromi egyszerűnek tűnik, de vagy a net-et nem éri el a control pc vagy a network playerem tűnik el.
Ha megvan akkor esetleg érdemes kölcsönkérni egy pár optikai csatlakozású ethernet kártyát (nagyjából mindegy hogy mono vagy multi módusú), egy optikai kábelt a két gép közé és úgy is előidézni még egyszer. Valószínűleg még levegősebb és egy picit lágyabb lesz így a hang. A külső média konverter a réz/optika konverzióra kicsit trükkösebb, mert lineáris tápot érdemes használni a két dobozhoz, a vele adott kapcsoló üzemű helyett. Ha valaki kipróbálja és nem hall különbséget akkor azért ne keseredjen el, erősen rendszerfüggő, hogy hol milyen módon lesz hatása, ha lesz egyáltalán.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 14:01
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 13:35
Tom40 írta:
2019.09.30., hétf. 13:05
Szerintetek van jelentősége a core PC-ben az oprendszernek duál PC esetében?
Ha arra vagy kíváncsi, hogy a ControlPC-n is érdemes-e lecsupasztíott OS-t futtatni, akkor a válaszom igen.
Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.
Köszi srácok, nekifutok az audio linuxnak megegyszer, mert ezt a bridge módot én nem bírtam életre kelteni win-ben, pedig baromi egyszerűnek tűnik, de vagy a net-et nem éri el a control pc vagy a network playerem tűnik el.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 14:11
kaef2 írta:
2019.09.30., hétf. 14:01
adamthebrave írta:
2019.09.30., hétf. 13:35


Ha arra vagy kíváncsi, hogy a ControlPC-n is érdemes-e lecsupasztíott OS-t futtatni, akkor a válaszom igen.
Szerintem nem :)

leborulok.gif

Az optikai Ethernet és a bridge elegendő. Nálam és az én izlésemnek megfelelően. Ja és akkor ha a Control PC lineáris tápról futtatott MacBook Pro. Ami persze drága, de megvan amúgy is.
Nálam nincs optikai hálózat, így én ezzel kompenzálon :)

Mit értesz bridge alatt?
Azt hogy switch nélkül közvetlenül van a Control és az Audio PC összedugva. Az AL expert módjában ezt be lehet állítani.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”