Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

marconi írta:
2019.10.19., szomb. 10:45
kaef2 írta:
2019.10.19., szomb. 09:09
Varázslat. A hangja. A kezelhetősége. Szállítási súlya 50 kg. Pár napig nálam.

IMG_1266.jpeg




IMG_1267.jpeg
Szedd szét, mi van benne? :)
Nem szivesen szedném szét, kölcsöngép ugye, de azt hiszem határozottan mozgok abba az irányba, hogy lesz majd olyan is nekem, amit akár szét is szedhetek, mert az enyém. :)

Hétfőn, ha megjön a Marten Duke 2 hangfalam és hozzá talán egy nagyobbacska Sugden erősítő (csak hogy legyen igazán high-end desktop rendszerem is a My Reel Club felvételek ellenőrzéséhez), még hallgatom egy kicsit, mielőtt visszaviszem.

Az a megdöbbentő, hogy a kis kétutas Quested S6R aktiv dobozzal hallgatva (egy Parasound P6 előfokkal és a Holo Audio Spring 2 DAC-kal) olyan mélyenergiák szabadultak fel ezzel a Pink Faun géppel, ami teljesen kizárható volt egy 5 inches mélysugárzós ZÁRT dobozos aktív monitortól elméletileg. Nem, nem a mély lett több, hanem az energiája, precizitása, levegője, követhetősége, kottázhatósága. Nem tudom jobban megfogalmazni. A ritmus és a mély tartomány viszi magával az ember agyát és érzelmeit. Miközben már halkan hallgatva is megjelenik a finom szalagzaj a szalagról digitalizált felvételeken, ami eddig csak viszonylag hangosan vált észlelhetővé, ám most halkan is megvan, de hangosítva a lejátszás hangerejét nem válik valahogy hangosabbá vagy hangsúlyossá. Tonálisan kb ugyanolyan lágy, sima hang mint az én saját összerakott, Xeonos, Ecc ramos, munkaállomás alaplapos, lineáris DC-ATX tápos és ugyanilyen Pink Faun USB kártyás gépem, de egyszerűen sokkal mélyebben visz bele a zenébe és sokkal többet enged meg hallani az elődadásból - ugyanarról a lineáris tápos Macbook próról futtatva a Roont, mint a saját xeonos gép esetében és a PF mint Roon Bridge játszik éppen. A PF USB kábele ebbe az irányba viszi az én gépemet is, de nincs meg benne ez a fajta közvetlenség, szofisztikáltság mint a PF gép - PF USB kábel esetében. Ha valakinek egyszer eszébe jutna PF streamert (PC-t) venni, csak az USB kábellel együtt vegye meg, ha USB-s a D/A-ja.

Titokban arra számítottam, hogy a kb 4-5-szörös árkülönbség az én összerakott gépem és e között nem lesz indokolható és elmondhatom, hogy nagyon nagyon jó amit összehoztam és bizony nincs szükség a drága audio pc-kre, de sajnos kétség sem fér hozzá, hogy igenis indokolható az árkülönbség, a holland gyártó nagyon is tudja, hogy mit és miért csinál. Az én gépemen is kb ugyanaz az operációs rendszer fut, mint ezen a gépen, tehát itt egyértelműen nem az OS és a lejátszó szoftver adja a különséget, hanem a vas, és szignifikáns a különbség élvezhetőség, életszerűség, érzelmesség és energikusság terén még egy viszonylag "olcsó", erősen korlátozott mélyátvitelű aktív monitoron keresztül is.

A jövő hét elején a Marten / Sugden upgrade után még írok a benyomásaimról.

L5S1
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 489
Csatlakozott: 2019.01.21., hétf. 20:20
Értékelés: 288

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: L5S1 »

kaef2 írta:
2019.10.19., szomb. 09:09
Varázslat. A hangja. A kezelhetősége. Szállítási súlya 50 kg. Pár napig nálam.
Varázslat. A hangja. A kezelhetősége. Szállítási súly 1/4 kilogramm. Örökre az enyém.
https://us.astellnkern.com/products/a-futura-se100
AK120 II - AK SE100 - Adl Stratos - HD600 - Ether C

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

marconi írta:
2019.10.19., szomb. 10:45
kaef2 írta:
2019.10.19., szomb. 09:09
Varázslat. A hangja. A kezelhetősége. Szállítási súlya 50 kg. Pár napig nálam.

IMG_1266.jpeg




IMG_1267.jpeg
Szedd szét, mi van benne? :)
Tessék, :D .
Csatolmányok
PinkFaun_2.16x_IMG_4659_550pix-550x471.jpg
PinkFaun_2.16x_IMG_4659_550pix-550x471.jpg (73.59 KiB) Megtekintve 2055 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 466
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi »

kaef2 írta:
2019.10.19., szomb. 09:09
Varázslat. A hangja. A kezelhetősége. Szállítási súlya 50 kg. Pár napig nálam.

IMG_1266.jpeg




IMG_1267.jpeg
Szedd szét, mi van benne? :)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Varázslat. A hangja. A kezelhetősége. Szállítási súlya 50 kg. Pár napig nálam.
IMG_1266.jpeg
IMG_1266.jpeg (1.21 MiB) Megtekintve 2063 alkalommal


IMG_1267.jpeg
IMG_1267.jpeg (3.39 MiB) Megtekintve 2063 alkalommal

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

robi20064 írta:
2019.10.17., csüt. 16:04

Aki direkt ECC RAM-ot szeretne hasznalni az altalaban ugy epit gepet hogy olyan alaplapot valaszt ami tamogatja is.
Valami ez volt az eredeti kérdés:
"Milyen márkájú memóriában érdemes gondolkodni audio pcben? Paul Pangon kívül,mert azt elég nehéz beszerezni."
A Paul Pang biztos nem szerver ramokat használ, nyilván szerverből is lehet audio pc-t építeni.
I5 meg talán I7 van a gépeiben nem xeon processzorok, sima ddr4-es memóriák Paul Pang lapkákkal felragasztva.
Talán a ramok sebesség indexe lehet esetleg mérvadó, minél gyorsabb annál jobb meg drágább, de az audio pc csökkentett órajelen semmikép számító tényező mert már nem szinkronban megy a processzor és a memória.
Csatolmányok
Paul-Pang-Audiophile-RAM.jpeg
Paul-Pang-Audiophile-RAM.jpeg (34.53 KiB) Megtekintve 2138 alkalommal
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vlaca írta:
2019.10.17., csüt. 15:08
Aszpirin írta:
2019.10.17., csüt. 15:01
Mit jelent az, hogy "azóta folyamatosan vezetik ki a 32 bitet"?
Az előző osx-ek szóltak ha 32-bites app-ot telepítettél, a Mac app store-ba már nem lehetett felrakni 32-bites új appot, a Logicnál már több verzióval ezelőtt megszűnt a 32bites pluginek támogatása, stb.
A Photoshop Elements 10 2011-ben kiadott 32 bites szoftver (akkor az Adobe menjen a búsba), akkor már Lion vagy Mountain Lion volt, ha jól tévedek (általában 2 évenként frissítettem a Mac-es oprendszert, mert volt idő még, amikor nem ingyen volt a frissítés), és tuti, hogy nem szólt, hogy ne vegyem meg, ill. ne telepítsem. Igaz, nem az App Store-ból vettem (szerintem akkor még nem volt MAC-re App Store, de lehet, hogy tévedek), hanem az Adobe honlapjáról direktben - ahonnan Elements-t ma már egyáltalán nem lehet venni. Nekem bizony fel sem tűnt, hogy az 32 bites.
Logic-ot meg sajnos soha nem használtam, ahhoz én túl amatőr vagyok (hobbicélokra... Cubase-t használtam, előtte meg Ableton-t, de az túl komplikált és macerás volt számomra, nekem nem jött be).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

mgus írta:
2019.10.17., csüt. 15:05
Vissza kell tenni a 32 bitest oszt kész, helyreállítás nincs vagy valami ilyesmi funkció? Legfeljeb az új programok nem fognak futni.
Igen, lehet, hogy ez a megoldás. Elvileg visza tudnék tenni rá egy Mojavét, abban még van 32 bit. De most már nagyon utána akarok járni, hogy jó ötlet-e, nehogy a "downgrade" miatt is szívjak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Aszpirin írta:
2019.10.17., csüt. 15:01
vlaca írta:
2019.10.17., csüt. 14:49
A Snow Leopard (2009) volt az első 64-bites osx, azóta folymatosan vezetik ki a 32 bitet. Minden évben szóltak a WWDC-n (is).
Mit jelent az, hogy "azóta folyamatosan vezetik ki a 32 bitet"?

De jó, feladom, én vagyok a hülye. Az említett programokról mellesleg nem is tudtam, hogy 32 bitesek (igen, tudom, megjleníti már a Snow Leopard óta az Activity Monitor is, hogy hány bites a futó program, de nem figyeltem rá. Így jártam, Hátha más nem jár majd így. Mert biztosan rajtam kívül mindenki más tudta már, hogy milyen fontos programjai szűnnek meg működni a MacOS Catalina-val emiatt.
Az előző osx-ek szóltak ha 32-bites app-ot telepítettél, a Mac app store-ba már nem lehetett felrakni 32-bites új appot, a Logicnál már több verzióval ezelőtt megszűnt a 32bites pluginek támogatása, stb.

Amúgy vissza tudod rakni a régebbi osx-et nem? Itt nincs olyan mint ios-nél, hogy "nem írja alá, a régebbi os-t az apple".

Meg ha nem 'sebesség kritikus" a progi, akkor egy virtualboxban tudsz futtatni régebbi osx-et is pl.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

Aszpirin írta:
2019.10.17., csüt. 14:45
wittao írta:
2019.10.17., csüt. 14:06
Ugy gondolom, hogy az adott szoftverek fejlesztoi tamogatasanak is tisztaban kellett lennie ezzel, nem ertem miert nem adtak ki frisebb verziokat beloluk?
Kiadni kiadtak, csak vagy nem támogatják már a régi hardvereket (Ld. Logitech Harmony jelenlegi szoftver nem támogatja már a ONE-t, de ígérnek november végére 64 bites ONE-támogatást is), vagy fizetni kell értük, nem keveset. És mindennel úgy vagyok - a szoftverekkel is, és hardverekkel is - hogy ha kiadok érte egy halom pénzt, és megfelel a céljaimnak, akkor nem fogok pénzért upgrade-elni új főverzióra csak azért, hogy megkapjak még egy halom fölösleges ficsört. A Cubase DAW Pro jelenlegi verziója 559€. Az Elements 2019 36900 Ft (ezt megvettem). A Harmony ONE szerintem meg a Logitech egyit túl jóra, mondhatni legjobbra sikerült programozható távirányítója, számomra pontosan megfelelő mennyiségű keveréke a fizikai gonboknak és az érintős kijelzőn megjelenített szoftvergomboknak. Kitudja hány éve után de még mindig olyan, mintha új lenne. És napi használatban van. Az összes újabb Harmony egyszerűen NEM KELL, mert általam egyik sem használható jobban, pedig baromi drágák (távirányítóhoz képest, persze). De most semmilyen szoftverem nincs Mac-re, amivel programozni tudnám. Vagyis ha a Logitech nem teljesíti az ígéretét (nem ez lenne az első eset), hogy megoldja a régi Harmony-k támogatását is Mac-re november végéig - akkor emiatt vaszeg be kell szereznem egy windowsos laptopot (ami persze használt is lehet, meg tök buta).
De ha összeadom, hogy mekkora költséget okozott nekem most az iMac (amiért mellesleg 850ezer forintot fizettem egy éve extra memóriával együtt - úgy, hogy utóbbit persze nem az Apple-től vettem, mert nevetséges árakon adják a memória-upgrade-et) - akkor már verem a fejemet a falba, hogy lehettem ennyire hülye, hogy maradtam a Mac vonalon (puszta megszokásból, és a sok korábban megvett program miatt, amik mára már nem futnak). De ha ennyi pénzt kiadtam érte, akkor még további 8-9 évre ez kell legyen a gépem :smile51: (mint az előző, 2009-es iMac, amit a tavaly ősszel küldtem nyugdíjba)
Na mindegy, valahogy csak lenyugszom....
Vissza kell tenni a 32 bitest oszt kész, helyreállítás nincs vagy valami ilyesmi funkció? Legfeljeb az új programok nem fognak futni.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vlaca írta:
2019.10.17., csüt. 14:49
A Snow Leopard (2009) volt az első 64-bites osx, azóta folymatosan vezetik ki a 32 bitet. Minden évben szóltak a WWDC-n (is).
Mit jelent az, hogy "azóta folyamatosan vezetik ki a 32 bitet"? És tényleg, minden évben szóltak, 2009 óta? De kár, hogy nem járok WWDC-re... (amúgy nem fejlesztek Mac-re, pont azért vettem otthonra iMac-et, hogy ne jusson eszembe még otthon is dolgozni).

De jó, feladom, én vagyok a hülye. Az említett programokról mellesleg nem is tudtam, hogy 32 bitesek (igen, tudom, megjleníti már a Snow Leopard óta az Activity Monitor is, hogy hány bites a futó program, de nem figyeltem rá. Így jártam, Hátha más nem jár majd így. Mert biztosan rajtam kívül mindenki más tudta már, hogy milyen fontos programjai szűnnek meg működni a MacOS Catalina-val emiatt.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Aszpirin írta:
2019.10.17., csüt. 14:45
wittao írta:
2019.10.17., csüt. 14:06
Ugy gondolom, hogy az adott szoftverek fejlesztoi tamogatasanak is tisztaban kellett lennie ezzel, nem ertem miert nem adtak ki frisebb verziokat beloluk?
Kiadni kiadtak, csak vagy nem támogatják már a régi hardvereket (Ld. Logitech Harmony jelenlegi szoftver nem támogatja már a ONE-t, de ígérnek november végére 64 bites ONE-támogatást is), vagy fizetni kell értük, nem keveset. És mindennel úgy vagyok - a szoftverekkel is, és hardverekkel is - hogy ha kiadok érte egy halom pénzt, és megfelel a céljaimnak, akkor nem fogok pénzért upgrade-elni új főverzióra csak azért, hogy megkapjak még egy halom fölösleges ficsört. A Cubase DAW Pro jelenlegi verziója 559€. Az Elements 2019 36900 Ft (ezt megvettem). A Harmony ONE szerintem meg a Logitech egyit túl jóra, mondhatni legjobbra sikerült programozható távirányítója, számomra pontosan megfelelő mennyiségű keveréke a fizikai gonboknak és az érintős kijelzőn megjelenített szoftvergomboknak. Kitudja hány éve után de még mindig olyan, mintha új lenne. És napi használatban van. Az összes újabb Harmony egyszerűen NEM KELL, mert általam egyik sem használható jobban, pedig baromi drágák (távirányítóhoz képest, persze). De most semmilyen szoftverem nincs Mac-re, amivel programozni tudnám. Vagyis ha a Logitech nem teljesíti az ígéretét (nem ez lenne az első eset), hogy megoldja a régi Harmony-k támogatását is Mac-re november végéig - akkor emiatt vaszeg be kell szereznem egy windowsos laptopot (ami persze használt is lehet, meg tök buta).
De ha összeadom, hogy mekkora költséget okozott nekem most az iMac (amiért mellesleg 850ezer forintot fizettem egy éve extra memóriával együtt - úgy, hogy utóbbit persze nem az Apple-től vettem, mert nevetséges árakon adják a memória-upgrade-et) - akkor már verem a fejemet a falba, hogy lehettem ennyire hülye, hogy maradtam a Mac vonalon (puszta megszokásból, és a sok korábban megvett program miatt, amik mára már nem futnak). De ha ennyi pénzt kiadtam érte, akkor még további 8-9 évre ez kell legyen a gépem :smile51: (mint az előző, 2009-es iMac, amit a tavaly küldtem nyugdíjba)
Na mindegy, valahogy csak lenyugszom....
A Snow Leopard (2009) volt az első 64-bites osx, azóta folymatosan vezetik ki a 32 bitet. Minden évben szóltak a WWDC-n (is).
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.10.17., csüt. 14:06
Ugy gondolom, hogy az adott szoftverek fejlesztoi tamogatasanak is tisztaban kellett lennie ezzel, nem ertem miert nem adtak ki frisebb verziokat beloluk?
Kiadni kiadtak, csak vagy nem támogatják már a régi hardvereket (Ld. Logitech Harmony jelenlegi szoftver nem támogatja már a ONE-t, de ígérnek november végére 64 bites ONE-támogatást is), vagy fizetni kell értük, nem keveset. És mindennel úgy vagyok - a szoftverekkel is, és hardverekkel is - hogy ha kiadok érte egy halom pénzt, és megfelel a céljaimnak, akkor nem fogok pénzért upgrade-elni új főverzióra csak azért, hogy megkapjak még egy halom fölösleges ficsört. A Cubase DAW Pro jelenlegi verziója 559€. Az Elements 2019 36900 Ft (ezt megvettem). A Harmony ONE szerintem meg a Logitech egyit túl jóra, mondhatni legjobbra sikerült programozható távirányítója, számomra pontosan megfelelő mennyiségű keveréke a fizikai gonboknak és az érintős kijelzőn megjelenített szoftvergomboknak. Kitudja hány éve után de még mindig olyan, mintha új lenne. És napi használatban van. Az összes újabb Harmony egyszerűen NEM KELL, mert általam egyik sem használható jobban, pedig baromi drágák (távirányítóhoz képest, persze). De most semmilyen szoftverem nincs Mac-re, amivel programozni tudnám. Vagyis ha a Logitech nem teljesíti az ígéretét (nem ez lenne az első eset), hogy megoldja a régi Harmony-k támogatását is Mac-re november végéig - akkor emiatt vaszeg be kell szereznem egy windowsos laptopot (ami persze használt is lehet, meg tök buta).
De ha összeadom, hogy mekkora költséget okozott nekem most az iMac (amiért mellesleg 850ezer forintot fizettem egy éve extra memóriával együtt - úgy, hogy utóbbit persze nem az Apple-től vettem, mert nevetséges árakon adják a memória-upgrade-et) - akkor már verem a fejemet a falba, hogy lehettem ennyire hülye, hogy maradtam a Mac vonalon (puszta megszokásból, és a sok korábban megvett program miatt, amik mára már nem futnak). De ha ennyi pénzt kiadtam érte, akkor még további 8-9 évre ez kell legyen a gépem :smile51: (mint az előző, 2009-es iMac, amit a tavaly ősszel küldtem nyugdíjba)
Na mindegy, valahogy csak lenyugszom....
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

La_Valse írta:
2019.10.17., csüt. 14:16
vintagehifi írta:
2019.10.16., szer. 18:40
Milyen márkájú memóriában érdemes gondolkodni audio pcben?(Paul Pangon kívül,mert azt elég nehéz beszerezni.)
Mert,hogy a zene fájlokat oda tölti be,akkor elvileg annak is szerepe van.
Valaki tesztelt már így memóriákat?
Nemrég a JPLAY fórumán olvashattunk egy érdekes beszámolót a RAM-okról.
http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/ ... g-results/
A melyik a legjobb RAM kérdésre Marcin, az egyik alapító válasza, ha a CPU támogatja, ECC RAM-ot érdemes használni.
Arról nem vagyok meggyőződve, hogy a PC-s zenelejátszás szűk keresztmetszete a RAM márkája lenne. Arról viszont igen, mindent érdemes RAM-ból intézni. A memória most éppen nem túl drága, és jelenleg a leggyorsabb és aránylag probléma mentes tároló ezköz. Nem véletlenül jók a különböző "live" megoldások. Egyetlen hátránya, hogy felejtős. :D
Az ecc ram az szerverekbe jó általában, a mezei pc-be nem jó, vagyis nem támogatott.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

vintagehifi írta:
2019.10.16., szer. 18:40
Milyen márkájú memóriában érdemes gondolkodni audio pcben?(Paul Pangon kívül,mert azt elég nehéz beszerezni.)
Mert,hogy a zene fájlokat oda tölti be,akkor elvileg annak is szerepe van.
Valaki tesztelt már így memóriákat?
Nemrég a JPLAY fórumán olvashattunk egy érdekes beszámolót a RAM-okról.
http://jplay.eu/forum/index.php?/topic/ ... g-results/
A melyik a legjobb RAM kérdésre Marcin, az egyik alapító válasza, ha a CPU támogatja, ECC RAM-ot érdemes használni.
Arról nem vagyok meggyőződve, hogy a PC-s zenelejátszás szűk keresztmetszete a RAM márkája lenne. Arról viszont igen, mindent érdemes RAM-ból intézni. A memória most éppen nem túl drága, és jelenleg a leggyorsabb és aránylag probléma mentes tároló ezköz. Nem véletlenül jók a különböző "live" megoldások. Egyetlen hátránya, hogy felejtős. :D
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2019.10.17., csüt. 14:06
Teljesen egyetertek Veled es igazat adok, de az Apple kb. 1 eve folyamatosan mondogatja iOS vonalon is, hogy kinyirja a regi hardverek tamogatasat, macOS eseteben ez a 32 bit veget jelenti. Ugy gondolom, hogy az adott szoftverek fejlesztoi tamogatasanak is tisztaban kellett lennie ezzel, nem ertem miert nem adtak ki frisebb verziokat beloluk?
Nekem is tele a hocipom az utobbi 5 ev Apple - nem letezo - strategiajaval, de ez varhato volt. Ugy emlekszem valamelyik Keynote-on nyomtak ezt be (WWDC 2017-2018 valammelyiken, vagy egy ottani interjuban).

Lehet, én vagyok a hibás, hogy nem nézem az Apple keynote-okat... úgy kell nekem! :smile51:
Bezzeg mindenféle f@sságról tudnak levelet küldeni (ld. Apple TV app, mennyit reklámozták már)...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6132
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Itt OFF, de muszáj kiírnom magam. Jól megszívatott az Apple. Addig írogatta, hogy upgrade-eljem az oprdndszert Catalinára, hogy tegnap megtettem.

Senki ne updateljen még véletlenül se MacOS Catalinára, amíg nem biztos benne, hogy egyetlen 32 bites programja sem fontos már. Illetve, hogy a jelenleg használt fontos programjai nem 32 bitesek... A MacOS Catalina ugyanis nem futtatja a 32 bites programokat. Egyáltalán. Szándékosan. :smile51:

Beszívtam. Adobe Photohop Elements 10 (megvett program, régi, de nekem tökéletes volt), Logitech Harmony ONE távirányító programozó szoftvere (csak november végére ígéri a Logitech a 64 bites helyettesítőt, de valahogy nem hiszek nekik), Garmin EDGE 705 biciklióra teljes szoftverkészlete, Yamaha THR 10 gitárerősítő driverjei és a vele együtt vásárolt Steinberg Cubase DAW szoftverkészlet, és még egy nagy halom kevésbé fontos applikáció ment a kukába :smile51:. A legjobban az Elements 10 és a Harmony software fáj. Mekkora f@sság már ez bakker... erre megvettem a Photoshop Elements 2019-et az app store-bol (~36.900 Ft), több mint 3 GB, és nem tud Clone Stamp-et? Vagy csak én vagyok béna... de tényleg nagyon butának tűnik ezért a pénzért :smile51:

Még szerencse, hogy a műltkor már felprogramoztam a PrimaLunára meg a Wadia DAC-ra a Harmony ONE távirányítómat...

Na indegy, bocs az OFFért, de hátha valakinek hasznos ez a tudás... ha már egyetlen ember is akad, aki emiatt nem szop akkorát mint én, akkor megérte beírnom ide. Az Apple meg elmehet a jó büdösbe az üzletpolitikájával. Mi baja volt a 32 bites alrendszerrel?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

robi20064 írta:
2019.10.17., csüt. 11:43
mgus írta:
2019.10.17., csüt. 11:10
A wifis témámra visszakanyarodva sikerült kipróbálnom végre normálisan letesztelni a dolgot. Az előző alkalommal azért nem sikerült rendesen a teszt mert hibás lehet a wifi kártya amit az alaplappal vettem. Sikerült beszereznem többféle kártyát tesztelésre, csak a kártyákat cserélgettem az alaplapban, tehát semmi egyéb nem lett cserélve. Először bekerült egy 2,4Ghz -es asus 2015-ös gépből lett kiépítve kb:50Mb/s-os példány nem hozta a várt minőséget.A következő a saját példányom ami dual band-os, tehát tudja a 5Ghz-et is, határozattan jobb a hang és a kép is, viszont a signál vagyis a jelerősség erősen ingadozik és néha szét is kapcsolja a netet, először az antennára gyanakodtam biztos rossz. Azután beraktam az Intel vezérlőt
ami megszüntette az antenna hibát, vagyis a kártya lesz a rossz.Az Intel vezérlője hozta a formát látványosan gyorsabb a kép is és a hang is jobb az 5Ghz-es tartományban, ami eléri 90-95Mb/s-ot is.
Altalanossagban az Intel chipset-es halozati kartyak jok, legyen az sima vagy wi-fi .
Még esetleg annyi hogy laptopba is próbáltam cserélni, az enyémben bejött a dolog a havernak meg nem indult el valami oknál fogva a gép, vagyis a gép válogatja meg a chip készlet, valamelyik kombatibilis valamelyik nem.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mgus »

A wifis témámra visszakanyarodva sikerült kipróbálnom végre normálisan letesztelni a dolgot. Az előző alkalommal azért nem sikerült rendesen a teszt mert hibás lehet a wifi kártya amit az alaplappal vettem. Sikerült beszereznem többféle kártyát tesztelésre, csak a kártyákat cserélgettem az alaplapban, tehát semmi egyéb nem lett cserélve. Először bekerült egy 2,4Ghz -es asus 2015-ös gépből lett kiépítve kb:50Mb/s-os példány nem hozta a várt minőséget.A következő a saját példányom ami dual band-os, tehát tudja a 5Ghz-et is, határozattan jobb a hang és a kép is, viszont a signál vagyis a jelerősség erősen ingadozik és néha szét is kapcsolja a netet, először az antennára gyanakodtam biztos rossz. Azután beraktam az Intel vezérlőt
ami megszüntette az antenna hibát, vagyis a kártya lesz a rossz.Az Intel vezérlője hozta a formát látványosan gyorsabb a kép is és a hang is jobb az 5Ghz-es tartományban, ami eléri 90-95Mb/s-ot is.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
vintagehifi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013.06.07., pén. 21:55
Értékelés: 24

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: vintagehifi »

Milyen márkájú memóriában érdemes gondolkodni audio pcben?(Paul Pangon kívül,mert azt elég nehéz beszerezni.)
Mert,hogy a zene fájlokat oda tölti be,akkor elvileg annak is szerepe van.
Valaki tesztelt már így memóriákat?

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

tamagaba írta:
2019.10.16., szer. 07:30
nadtom írta:
2019.10.16., szer. 00:27
tamagaba írta:
2019.10.15., kedd 13:50
https://www.evga.com/products/product.a ... P1-AN01-KR
100 dodóval olcsóbb
én már nem piszkálom az STX-emet
Sajnos nem szállítanak ide...
Most, hogy már olcsóbb, ki sem próbálod? :D
Na odáig nem mentem, csak a kosárba raktam bele, hogy mi kerül rá utólag.
Nem értem, ha az ember kifizeti a szállítást miért nem adják úgy
Pár hónappal ezelőtt nagyon remegett a kezem, de kapott egy új opamp szetet a Xonar STX-em és tápoldalról szűrést
Akkora különbség nincs a kettő között a hw DSD lejátszáson kívül
Ez gondolom üzletpolitika, mert így az EU-s kereskedők nem tudnák eladni jó haszonnal, de az is lehet ők is drágán kapják (szállítás, vám, stb.)...
A különbséget majd a meghallgatás után lehet meghatározni, a műszaki adatok nem mérvadóak szerintem, illetve engem sem a DSD miatt érdekel a NU kártya.
Milyen opamp szettet tettél az STX-be?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hunhun »

https://www.ebay.com/itm/EVGA-NU-Audio- ... SwbKVcQoPf

innen szállítanak ide is. 70-80 közé esik kb. a végösszeg szállítással, vámkezeléssel. Volt egy rövid időszak amikor 149 dollár volt ezen a felületen is az ár.
És igen, jobb az STX2-nél :smile53:

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

tamagaba írta:
2019.10.15., kedd 13:50
https://www.evga.com/products/product.a ... P1-AN01-KR
100 dodóval olcsóbb
én már nem piszkálom az STX-emet
Sajnos nem szállítanak ide...
Most, hogy már olcsóbb, ki sem próbálod? :D
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Patice
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2011.08.29., hétf. 12:31
Értékelés: 114

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Patice »

szkebe írta:
2019.10.15., kedd 12:10
Szeretnék tanácsot kérni fejlesztéssel kapcsolatban.Következő a konfig.

Seasonic FOCUS Plus 650W Platinum/Giga Z390 Aourus Pro/Samsung 250GB 960 EVO M.2/I7 9700K + kraken x52/HyperX Predator 16GB 3600Mhz/Windows10pro/

TEAC UD-501/beyerdynamic dt 1770/PAUL PANG V2 USB/AudioQuest Carbon USB/Jplay/Kingston SSDNow V300/

A lejátszóm Foobar2000+Jplay.A kérdésem az lenne,hogy egy másik lejátszó vagy windows optimalizáló vagy bármi más ami dobhatna egyet a hangon.Keretem rá 30K-40K.
Próbáld ki a Roon-t, ha tetszik egy évre előfizethetsz ebből a keretből. Másra nagyon nem elég.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

szkebe írta:
2019.10.15., kedd 12:10
Szeretnék tanácsot kérni fejlesztéssel kapcsolatban.Következő a konfig.

Seasonic FOCUS Plus 650W Platinum/Giga Z390 Aourus Pro/Samsung 250GB 960 EVO M.2/I7 9700K + kraken x52/HyperX Predator 16GB 3600Mhz/Windows10pro/

TEAC UD-501/beyerdynamic dt 1770/PAUL PANG V2 USB/AudioQuest Carbon USB/Jplay/Kingston SSDNow V300/

A lejátszóm Foobar2000+Jplay.A kérdésem az lenne,hogy egy másik lejátszó vagy windows optimalizáló vagy bármi más ami dobhatna egyet a hangon.Keretem rá 30K-40K.
Vegyél egy jó DAC-ot. Ez a keret semmire nem elég.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”