Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

hifitibi írta:
2019.12.09., hétf. 21:12
Nagyon jó ötlet az, hogy az optimalizálók által leállított funkciókat feljegyzem és leállítom én.
Szóval most a tanulás és időnként kérdezés ideje jön.
Tapasztalat szerzéshez javaslok egy programot, ez az EasyServiceOptimizer. Nem kell telepíteni,
bár win10-re írták, elég jól mutatja a szerver szolgáltatásait is. Ismeretlen dolgok iránt a blackviper
oldalán szoktam nézelődni.
https://www.sordum.org/8637/easy-servic ... izer-v1-2/
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

hifitibi írta:
2019.12.09., hétf. 21:12
Van pl. ez a "memóriából fut az oprendszer": tehát ha egy virtuális drive-ra telepítem az oprendszert, akkor az "teljes mértékben betöltődik a memóriába", onnan fut bazi gyorsan?
Azért kell a virtuális merevlemezre való telepítés, mert egy linux bootmanager, a Grub4Dos
ezt a formátumot tudja memóriába tölteni, és elindítani. Ezidáig tudtommal natív Windows
alkalmazás erre nincs.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

hifitibi írta:
2019.12.09., hétf. 21:12
La_Valse írta:
2019.12.08., vas. 20:17
hifitibi írta:
2019.12.08., vas. 19:03
Most látom csak, hogy milyen nagyképű kijelentést tettem - természetesen tévedésből. Ez úgy hangzik valósághűen, hogy néhány felesleges folyamatot és szolgáltatást leállítottam. Bocsi.
Milyen segédeszközöket használsz? Én csak egy win10pe alapú, bootolható pendrájvot, ami
tartalmazza a szükséges programokat. Ezzel mindent meg tudok oldani.
Semmilyen segédeszközöm nincs (még). Annyi történt, hogy két napja leállítottam az Asusnak a BIOS-ból az oprendszerbe mindig-mindig -finoman szólva- visszakúszó szolgáltatását, és attól oly mértékben jobb lett a cuccos hangja, hogy elkezdtem kikapcsolni a további olyan szolgáltatásokat, amiket ránézésre feleslegesnek tartottam. Az megint javított a hangján.

Egy elég erős hardver konfigurációt vettem idén tavasszal. Először W10-zel kezdtem. Azt farigcsáltam a neten található beállítási javaslatok alapján, az javított a hangján. Semmi PE-dolog, meg custom setup, amiről írsz. Aztán váltottam a Server 2019-re, ami gyári állapotában jóval jobban szólt az én vasamon, mint a W10-nek a nagyon kissé optimalizált verziója.

Nagyon jó ötlet az, hogy az optimalizálók által leállított funkciókat feljegyzem és leállítom én.

Szóval most a tanulás és időnként kérdezés ideje jön.

Van pl. ez a "memóriából fut az oprendszer": tehát ha egy virtuális drive-ra telepítem az oprendszert, akkor az "teljes mértékben betöltődik a memóriába", onnan fut bazi gyorsan?
Tudsz tenni egy fotót a feladatkezelőről?
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

La_Valse írta:
2019.12.08., vas. 20:17
hifitibi írta:
2019.12.08., vas. 19:03
Most látom csak, hogy milyen nagyképű kijelentést tettem - természetesen tévedésből. Ez úgy hangzik valósághűen, hogy néhány felesleges folyamatot és szolgáltatást leállítottam. Bocsi.
Milyen segédeszközöket használsz? Én csak egy win10pe alapú, bootolható pendrájvot, ami
tartalmazza a szükséges programokat. Ezzel mindent meg tudok oldani.
Semmilyen segédeszközöm nincs (még). Annyi történt, hogy két napja leállítottam az Asusnak a BIOS-ból az oprendszerbe mindig-mindig -finoman szólva- visszakúszó szolgáltatását, és attól oly mértékben jobb lett a cuccos hangja, hogy elkezdtem kikapcsolni a további olyan szolgáltatásokat, amiket ránézésre feleslegesnek tartottam. Az megint javított a hangján.

Egy elég erős hardver konfigurációt vettem idén tavasszal. Először W10-zel kezdtem. Azt farigcsáltam a neten található beállítási javaslatok alapján, az javított a hangján. Semmi PE-dolog, meg custom setup, amiről írsz. Aztán váltottam a Server 2019-re, ami gyári állapotában jóval jobban szólt az én vasamon, mint a W10-nek a nagyon kissé optimalizált verziója.

Nagyon jó ötlet az, hogy az optimalizálók által leállított funkciókat feljegyzem és leállítom én.

Szóval most a tanulás és időnként kérdezés ideje jön.

Van pl. ez a "memóriából fut az oprendszer": tehát ha egy virtuális drive-ra telepítem az oprendszert, akkor az "teljes mértékben betöltődik a memóriába", onnan fut bazi gyorsan?

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

robi20064 írta:
2019.12.08., vas. 20:01
hifitibi írta:
2019.12.08., vas. 19:03
hifitibi írta:
2019.12.07., szomb. 17:03
Elkezdtem hangolgatni az oprendszert úgy, hogy a felesleges folyamatokat és szolgáltatásokat leállítottam.
Most látom csak, hogy milyen nagyképű kijelentést tettem - természetesen tévedésből. Ez úgy hangzik valósághűen, hogy néhány felesleges folyamatot és szolgáltatást leállítottam. Bocsi.
Ha sok idod van es kiserletezni akarsz akkor letoltesz probaverziot valamelyik fentebb emlitett "optimzer"-bol, majd Sysinternals Process Monitor es megprobalhatod osszevadaszni hogy mit allit at a registry-ben, milyen szolgaltatasokat allit le, fuggeszt fel atmenetileg stb. Virtualis geppel kiserletezve elony hogy tudsz csinalni barmilyen allapotrol snapshot-ot. Igy is, ugy is faraszto es hosszadalmas lesz, de hajra :)
Köszönöm szépen!

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

hifitibi írta:
2019.12.08., vas. 19:03
Most látom csak, hogy milyen nagyképű kijelentést tettem - természetesen tévedésből. Ez úgy hangzik valósághűen, hogy néhány felesleges folyamatot és szolgáltatást leállítottam. Bocsi.
Milyen segédeszközöket használsz? Én csak egy win10pe alapú, bootolható pendrájvot, ami
tartalmazza a szükséges programokat. Ezzel mindent meg tudok oldani.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

hifitibi írta:
2019.12.07., szomb. 17:03
Elkezdtem hangolgatni az oprendszert úgy, hogy a felesleges folyamatokat és szolgáltatásokat leállítottam.
Most látom csak, hogy milyen nagyképű kijelentést tettem - természetesen tévedésből. Ez úgy hangzik valósághűen, hogy néhány felesleges folyamatot és szolgáltatást leállítottam. Bocsi.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

La_Valse írta:
2019.12.08., vas. 18:44
...Később pedig RAM-ból is el lehet indítani.
Hmmm. Fincsi! :D

Te már jóval messzebbre jutottál, mint én egyáltalán terveztem a kézihajtányt.

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

hifitibi írta:
2019.12.08., vas. 17:42
Továbbra is kérek mindenkit, hogy ossza meg az ilyen jellegű publikus (nem professzionális, üzleti célú) ismereteit!
Elöljáróban,
a megszámlálhatatlan BSOD miatt nem particióra telepítem az OS-t, hanem virtuális merevlemezre.
Ennek csak előnye van, egyszerű a mentés, visszaállítás, virtuális gépen is futtatható. Később pedig
RAM-ból is el lehet indítani.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

La_Valse írta:
2019.12.08., vas. 17:06
Jó nagy fába vágtad a fejszéd. Szemérmes társaság ez, a téma irodalma is ennek megfelelő.
Utoljára a Hyper-V Server 2019 rs5 volt nálam terítéken. Azért Hyper-V, mert könnyebb faragni.
Egy csomó minden eleve nincs benne, nem kell aktiválni. Cserébe viszont nem tartalmaz fájlkezelőt,
eszközkezelőt, explorert. Fejtörést okozott 8GB ramból való futtatása is. Felhagytam vele.
Ha érdekel, szivesen megosztom veled a szkripteket.
Dehogyis vágtam nagy fába! :D Hát már most mennyivel jobban szól! Nem azt tűztem ki célul, hogy jobbat csináljak a pl. Audiophile optimizernél, hanem addig farigcsálni az oprendszert, amíg kézileg lehetséges. A konstruktív közösségnek nagy ereje van, és az összeadott tudás is olyan nagy lehet.
Ha a script-jeidet megosztod velem, azt nagyon megköszönöm (bár a script az a következő...sokadik lépés lesz). De minden pozitív eredményt nyilvánosságra fogok hozni.

Továbbra is kérek mindenkit, hogy ossza meg az ilyen jellegű publikus (nem professzionális, üzleti célú) ismereteit!

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Jó nagy fába vágtad a fejszéd. Szemérmes társaság ez, a téma irodalma is ennek megfelelő.
Utoljára a Hyper-V Server 2019 rs5 volt nálam terítéken. Azért Hyper-V, mert könnyebb faragni.
Egy csomó minden eleve nincs benne, nem kell aktiválni. Cserébe viszont nem tartalmaz fájlkezelőt,
eszközkezelőt, explorert. Fejtörést okozott 8GB ramból való futtatása is. Felhagytam vele.
Ha érdekel, szivesen megosztom veled a szkripteket.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Itt senki nem fejleszt magának, emberek?! Mindenki csak a bótit használja????!!!

Nos, akkor nézzük:

Nálam úgy kezdődött a sztori, hogy kikapcsoláskor sokáig volt fenn az a felirat, hogy Asus update check stop, vagy shutdown. Gondoltam, ha ilyen sokáig tart leállítani egy service-t, akkor az jelentős erőforrást is igényelhet. Az erőforrásigényét nem tudom, mert nem néztem meg, de a leállítása jelentős minőségnövekedéssel járt. Ez a kikapcsolás szerintem hasznos lehet minden Asus alaplappal vagy minden modernebb (?) Asus alaplappal rendelkező gépen.

Ezt nem lehet ám kiirtani csak egy Windows adminstrative tools → Services → Asus update check disabled beállítással, mert bootolás után újraindul. A fájl törlése sem segített.

Asus update check törlése (nagy hatással van a hangminőségre):
BIOS-ban: Tool → Asus Q-installer (különböző Asus alaplapnál különbözőképpen nevezik) – > Disablaed

További kikapcsolható service-k. Ezeket én ránézésre, magam agyából kifolyólag állítottam le (a zene még mindig szól :-)):

Windows adminstrative tools → Services
• Print spooler (ezzel a névvel feladatkezelőben találtam, a servicesben más az elnevezés, de valami hasonló)
• Connected user experiences and telemetry
• Intel Driver and support assistant
• Intel Driver and support assistant updater
• Intel system usage report service …..
• Remote registry

További beállítások:

Power options: high performance
Rendszerhangok tiltása: Sounds Scheme > No Sound
PC power options → high performance
Disable Windows Background Apps: Start Menu > Settings > Privacy → Select Background Apps > Change any apps you don’t want running in the background to Off
Firewall és vírusirtó kikapcsolása

Én eddig ezeket módosítottam. Nagy pozitív változás eredményezett a rendszeren. Biztos vagyok benne, hogy még legalább kétszer ennyi helyen bele lehetne nyúlni az oprendszerbe, hogy jobban szóljon!
Ha van valakinek ötlete, tanácsa, kérem ne tartsa magában!
hifitibi írta:
2019.12.07., szomb. 17:03
A zenelejátszó PC-men Windows server 2019 van. Elkezdtem hangolgatni az oprendszert úgy, hogy a felesleges folyamatokat és szolgáltatásokat leállítottam. Sokat hozott a konyhára. Van esetleg valahol olyan összefoglaló gyűjtemény, hogy WS2019-et (esetleg WS 2016-ot) hogyan lehet audio célra optimalizálni manuálisan? W10-ről van irodalom, onnan loptam egy-két ötletet.

Manuálisan szeretném ezt megtenni, két ok miatt. Egyrészt tanulni szeretnék, másrészt pedig az ingyenesség miatt. Tudom, létezik az Audiophile optimizer és Fidelizer, de én manuálisan szeretnék elmenni addig, amíg lehet.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

A zenelejátszó PC-men Windows server 2019 van. Elkezdtem hangolgatni az oprendszert úgy, hogy a felesleges folyamatokat és szolgáltatásokat leállítottam. Sokat hozott a konyhára. Van esetleg valahol olyan összefoglaló gyűjtemény, hogy WS2019-et (esetleg WS 2016-ot) hogyan lehet audio célra optimalizálni manuálisan? W10-ről van irodalom, onnan loptam egy-két ötletet.

Manuálisan szeretném ezt megtenni, két ok miatt. Egyrészt tanulni szeretnék, másrészt pedig az ingyenesség miatt. Tudom, létezik az Audiophile optimizer és Fidelizer, de én manuálisan szeretnék elmenni addig, amíg lehet.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: K P »

Jò reggelt fórumtársak !

Nem rég újra raktam a daphile- t.
Jó minden, csak éppen az mr 3 Bartók stream nem tiszta. Mint amikor az antenna nincs jól beállítva a tuneren....
Valami beállítási probléma lehet a gond a daphile- ban?

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tamagaba írta:
2019.12.05., csüt. 18:12
fapaci írta:
2019.12.04., szer. 22:34
tamagaba írta:
2019.12.04., szer. 20:10
Hogy tudom bejátszani gépre az analóg felvételt, hogy ne kelljen a gain limiternek dolgoznia?
Ha analóg jelet akarsz digitalizálni, akkor vélhetően van analóg GAIN állítási lehetőség az A/D konverteren. Próbáld úgy beállítani, hogy a maximális kivezérlés ne menjen -6 dB fölé.
Nem lett jobb. Alacsonyabb a szint, nem éri el a -6dB-t és ugyanolyan komprimált.
Ezek szerint így kaptam a jelet a keverőről. Ott lehetett a túlhajtás és dolgozott a kompresszor :(
Ha csak a csúcsokon, akkor a limiter. Ha úgy általában nagyon szűk a dinamika, akkor kompresszor.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2019.12.04., szer. 20:10
Hogy tudom bejátszani gépre az analóg felvételt, hogy ne kelljen a gain limiternek dolgoznia?
Ha analóg jelet akarsz digitalizálni, akkor vélhetően van analóg GAIN állítási lehetőség az A/D konverteren. Próbáld úgy beállítani, hogy a maximális kivezérlés ne menjen -6 dB fölé.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

b_t írta:
2019.12.02., hétf. 09:47
Konvolúciós fájlokat kezel, szóval a szobakorrekciós funkciót meg lehet vele oldani.
No és a szobának melyik paraméterén korrigál? :D

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Konvolúciós fájlokat kezel, szóval a szobakorrekciós funkciót meg lehet vele oldani.

iPad vezérlésről én nem tudok.
nadtom írta:
2019.12.02., hétf. 00:02
bitrograde írta:
2019.12.01., vas. 19:23
Én most tettem vissza a HQPlayert, igaz, csak a 3.x változatom van belőle, de a JRiverrel még mindig felmossa a padlót nálam. Különösen a füles rendszeren hallatszik a különbség, érdekes módon. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha jön az JRiver disztribúció decemberben.
A HQplayer-ben lehet online szűrőt beállítani (szobaakusztika miatt)? Tablettről (ipad) app-al vezérelhető?
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

bitrograde írta:
2019.12.01., vas. 19:23
Én most tettem vissza a HQPlayert, igaz, csak a 3.x változatom van belőle, de a JRiverrel még mindig felmossa a padlót nálam. Különösen a füles rendszeren hallatszik a különbség, érdekes módon. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha jön az JRiver disztribúció decemberben.
A HQplayer-ben lehet online szűrőt beállítani (szobaakusztika miatt)? Tablettről (ipad) app-al vezérelhető?
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én most tettem vissza a HQPlayert, igaz, csak a 3.x változatom van belőle, de a JRiverrel még mindig felmossa a padlót nálam. Különösen a füles rendszeren hallatszik a különbség, érdekes módon. Kíváncsi leszek, mi lesz, ha jön az JRiver disztribúció decemberben.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Én Lumint hajtok Roon-al, hangminőség szempontjából indifferens, hogy melyik Roon verzióval. Mivel így nincs USB interfész jelútban, az lenne a furcsa, ha számítana.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Könnyen lehet ez a megoldás. Nekem egy Luxor PC-n együtt fut a core és az output. Ma reggel friss füllel megint ráhallgattam. Továbbra is elegánsabb a HQPlayer, de életszerűbb (nekem) most a Roon.
http://carbon4copy.blogspot.com/

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

b_t írta:
2019.11.30., szomb. 09:11
Hmmm...olvastam a Roon 1.7 szálon, hogy írkálják jobb lett a hangja, mint az 1.6-nak. Rápróbáltam és én is úgy hallom. Továbbra is kicsit nyersebb, mint a HQPlayer, de már egyáltalán nem olyan zavaros/darabos (a HQPlayer-hez képest). Tulajdonképpen még kicsit jobban is tetszik most ezzel a kicsit direktebb hangzásával, mint a HQPlayer. Amaz továbbra is simább, levegősebb, de valahogy több a hús/vér a Roon 1.7-ben. Ahogy olvastam bufferelést javították meg processzor igényt csökkentették.

Valakinek hasonló tapasztalat?
Környezet:
Core: Synology DS218+ (6GB RAM) NAS-on
Controller: iPad Pro 11
Output1: Bricasti M5 streamer -> Audioquest Diamond USB -> Exogal Comet/Ion, stb.
Output2: Audio PC mint RAAT/Dante bridge, HQPlayer konvertál mindent 24/96-ba -> Dante Virtual Soundcard -> Dante AVIO AES3 adapter -> Exogal Comet/Ion, stb.

Ezekben a felállásokban számomra ugyanúgy szólnak. Talán ha a Core-t és az Output-ot ugyanaz a gép futtatná? gondolkodik.gif
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Hmmm...olvastam a Roon 1.7 szálon, hogy írkálják jobb lett a hangja, mint az 1.6-nak. Rápróbáltam és én is úgy hallom. Továbbra is kicsit nyersebb, mint a HQPlayer, de már egyáltalán nem olyan zavaros/darabos (a HQPlayer-hez képest). Tulajdonképpen még kicsit jobban is tetszik most ezzel a kicsit direktebb hangzásával, mint a HQPlayer. Amaz továbbra is simább, levegősebb, de valahogy több a hús/vér a Roon 1.7-ben. Ahogy olvastam bufferelést javították meg processzor igényt csökkentették.

Valakinek hasonló tapasztalat?
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

GTomi írta:
2019.11.24., vas. 15:53
Kérnék szépen segítséget Paul P. v2-höz szeretnék külső tápot. Kérdésem az, hogy mik legyenek a táp paraméterei hozzá.
V2 esetében 5 V DC, 1 A. v3 és v4 kártyáknál bekapcsolás után a fűtéshez kb. 1,5 A szükséges 20-30 percig, aztán e kártyáknál is leesik 1 A alá az áramfelvétel. Ha meg tudod oldani, az USB kártyák tápáramkörén ne legyen más fogyasztó.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”