Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »

fcsfelix írta:
2020.12.08., kedd 14:58
Sziasztok!

Van a pc-ben egy Asus STX II Essence hangkártya. Igen kellemes a hangja, viszont sajnos az új nagy videókártyától alig fér el és bajos a hűtésük. Emiatt kezdtem nézelődni küldő dac felé. Vettem egy CA Dacmagic 100-at, amit ma kezdtem tesztelgetni és egészen megtetszett a hangja. A problémám az, hogy a belső hangkártyán van egy erősített fejhallgató kimenet, aminek szenzációs hangja van, bár csak egy mezei Sennheiser 555-el használom. Viszont akkor ha marad csak a külső dac, bukom a fülest, mert az alaplapi hangkártya hangját inkább nem méltatnám ha akár csak a fülessel is használom. :smile29:
Mit javasoltok, hogyan tudnám megoldani azt, hogy az aktív hangfalaim szóljanak a CA dacról de a fejhallgatót is tudjam valahogyan használni?

Esetleg aki használta már ezt a dacot és váltott jobbra, mit javasolna következő lépcsős fejlesztésre? :rolleyes:
ilyet vegyél:
https://royal-plaza.hu/Pci_express_kart ... _PCI_32Bit

Tedd a hangkártyát a hátlapon arrébb és ezzel oda tudod vezetni a Pcie csatit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fenyő 2020.12.08., kedd 20:48-kor.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fcsfelix írta:
2020.12.08., kedd 14:58
Mit javasoltok, hogyan tudnám megoldani azt, hogy az aktív hangfalaim szóljanak a CA dacról de a fejhallgatót is tudjam valahogyan használni?
A windows simán lekezel több hangkártyát is. Inkább az okozhat "fejtörést", hogy mivel/hogyan válts közöttük. Win10-el nagyon jól meg lehet már oldani, w7 macerásabb. Nálam pl. rendszeresen van 3 hangkártya bekötve (alaplapi + 2 dac).
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
fcsfelix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2014.12.28., vas. 17:46
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fcsfelix »

Sziasztok!

Van a pc-ben egy Asus STX II Essence hangkártya. Igen kellemes a hangja, viszont sajnos az új nagy videókártyától alig fér el és bajos a hűtésük. Emiatt kezdtem nézelődni küldő dac felé. Vettem egy CA Dacmagic 100-at, amit ma kezdtem tesztelgetni és egészen megtetszett a hangja. A problémám az, hogy a belső hangkártyán van egy erősített fejhallgató kimenet, aminek szenzációs hangja van, bár csak egy mezei Sennheiser 555-el használom. Viszont akkor ha marad csak a külső dac, bukom a fülest, mert az alaplapi hangkártya hangját inkább nem méltatnám ha akár csak a fülessel is használom. :smile29:
Mit javasoltok, hogyan tudnám megoldani azt, hogy az aktív hangfalaim szóljanak a CA dacról de a fejhallgatót is tudjam valahogyan használni?

Esetleg aki használta már ezt a dacot és váltott jobbra, mit javasolna következő lépcsős fejlesztésre? :rolleyes:
Arcam AVR 850
KEF R900 + R300 + R600c
2x Arendal 1723 1V Avalanche 800 sub + Mini DSP HD
Dune Max Vision + Epson 9400 / LG G23 77"
Stewart Fix keretes vászon 117".
Vincent Audio SV-233 + Cocktail Audio streamer

És egy remek kis család, akikkel mindezt élvezem közösen.  :-)

Online
Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Saughassy írta:
2020.12.04., pén. 20:21
...
Ellenben b tervnek felraktam a laptopra egy jrivert, na az valami katasztrófa elsőre. És másodikra is, pedig sokan ajánlják.

Aki használta mindkettőt, elmondhatna miért is ajánlott a jriver.
Szia Saughassy!
Ha gondolod, szívesen beállítom Neked a Jriver-t, hogy kényelmes legyen kezelni
és hangra is kihozd belőle a maximumot.
Dobsz egy privát üzenetet és mondom az instrukciókat...

Laptopon Win10 van, vagy valami más OP-rendszer?
Üdv,
Laci
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Ha van okosteló v tablet illetve wifi akkor
Bubble..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

Köszönöm a tippeket, kipróbálom.



wittao írta:
2020.12.04., pén. 23:00
Saughassy írta:
2020.12.04., pén. 22:47
De nekem a kezelőfelülettel van bajom. :)
wittao írta:
2020.12.04., pén. 22:40

Ne egy laptopra tedd fel. Lineáris tápot használj a PC-n amire felteszed, a Win10-et vagy szervert filézd ki, próbáld ki a JPlay Classic kijáratot. Sokkal másabb oldalát mutatja meg a JRiver.
Ha PC-n kezeled, akkor nekem a - most nem jut eszembe a neve - skin egy ilyen fekete alapu valami jott be a legjobban. Emellett be lehet allitani, csak az audio dolgokat mutassa (video es kep kikapcs).
Bal oldalon az Audio-n belul az Album nezetet hasznalom. Le lehet huzatni a boritokat a legtobb zenehez, igy eleg pofas.

Ha Tabrol vagy telefonrol kezeled, ott nekem az iOS app sokkal jobban bejon. Kezelhetoseg es kinezet szerint.
Hatha Te is megtalalod a szamitasodat vele.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

De nekem a kezelőfelülettel van bajom. :)
wittao írta:
2020.12.04., pén. 22:40
Saughassy írta:
2020.12.04., pén. 20:21

Ellenben b tervnek felraktam a laptopra egy jrivert, na az valami katasztrófa elsőre. És másodikra is, pedig sokan ajánlják.

Aki használta mindkettőt, elmondhatna miért is ajánlott a jriver.
Ne egy laptopra tedd fel. Lineáris tápot használj a PC-n amire felteszed, a Win10-et vagy szervert filézd ki, próbáld ki a JPlay Classic kijáratot. Sokkal másabb oldalát mutatja meg a JRiver.

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Saughassy írta:
2020.12.04., pén. 20:21
En teljesen szuzkent vettem egy Raspberryt, kiírtam a Picoreplayer imaget, így nagyjából 15 perc meloval lett egy Squeezebox/LMS kompatibilis lejatszom. Az USB elsőre megszólalt 24/192-ig, de a DSDhez kellett vagy egy óra anyazas és némi Google.
Szerintem nem olyan vészes, lehet kicsit tuldramatizaljak néhányan a problémákat.

Ellenben b tervnek felraktam a laptopra egy jrivert, na az valami katasztrófa elsőre. És másodikra is, pedig sokan ajánlják.

Aki használta mindkettőt, elmondhatna miért is ajánlott a jriver.
Gratulálok az első Raspberry-s sikereidhez, élvezd a zenét!

VISZONT. Javaslom, nagyon sokat olvass, tanulj még a témában!
Ha tenyérszámítógépet és a Jrivert hasonlítod össze, akkor először a következő kérdések merülnek fel: milyen notebook (proci, memória, alaplap, oprendszer, az oprendszer optimalizálva van-e zenelejátszásra, vinyó, vagy SSD, ha SSD, akkor milyen), milyen DA konvertert használsz a notebook után, milyen USB kábellel kötötted össze, milyen tápja van a noteooknak, és ez csak az első pár kérdés így hirtelen.

Én bő 5 és fél éve játszottam tenyérszámítógéppel. Nem málnával, hanem jobbal. Közvetlen I2S kimenete volt (már akkor játszott DSD-t), és analóg tápot csináltam neki. Ezután bekötöttem egy cégtől levetett ócska kétmagos procival rendelkező PC-t, amire AP Linuxot telepítettem. Lemosta a tenyérszámítógépet. A kis tragacs azóta is itt van a polcon.

Tapasztalatom szerint két út létezik. Mindegyik göröngyös.
Tenyérszámítógép: olcsóbb, viszonylag rövid időn belül eredményeket lehet vele elérni és élvezetes. Az ember előbb-utóbb (habitustól függő, hogy ki mikor) viszont beleütközik a rendszer korlátaiba, nincs hova tovább.
Zenelejátszó PC: lehet régi, már sehova nem használt eszközöket bevetni, az eredmény is kb olyan lesz. Ha komolyabban gondolod, mélyebben zsebbe nyúlós. A lehetőségek viszont gyakorlatilag korlátlanok.
Megjegyzem, hogy mindkét verzió értelmezési tartománya számomra a DIY terület, én saját magamnak fejlesztem a készülékeimet. Hozzászólásod alapján én is ezt feltételezem rólad.

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

En teljesen szuzkent vettem egy Raspberryt, kiírtam a Picoreplayer imaget, így nagyjából 15 perc meloval lett egy Squeezebox/LMS kompatibilis lejatszom. Az USB elsőre megszólalt 24/192-ig, de a DSDhez kellett vagy egy óra anyazas és némi Google.
Szerintem nem olyan vészes, lehet kicsit tuldramatizaljak néhányan a problémákat.

Ellenben b tervnek felraktam a laptopra egy jrivert, na az valami katasztrófa elsőre. És másodikra is, pedig sokan ajánlják.

Aki használta mindkettőt, elmondhatna miért is ajánlott a jriver.

Avatar
Peger
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 409
Csatlakozott: 2010.10.11., hétf. 11:00
Értékelés: 128
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Peger »

Indy írta:
2020.11.25., szer. 14:11
LIMAR post_id%babn=2551310 írta:
2020.11.25., szer. 14:06
nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
.....Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.....
Tudom, hogy felesleges reagálnom, de miért kéne kidobni 3-4 múlva egy hálózati lejátszót.
Az én Lumin A1-em kb. 8 éve megvan, eszem ágában nincs kidobni, hatalmas késztetést se érzek arra, hogy váltsak.
8 év után is az élvonalba tartozik mind kivitelben, mind hangminőségben.
Rendszeresen küldi a gyártó a frissítéseket, azokat automatikusan lehet telepíteni egy kattintással és aztán megy minden tovább.
Egy biztos, baromi unalmas azok élete, akiknek a céljuk a folyamatos útkeresés és nem a megérkezés.
A Lumin egy olyan termék, ami kivétel. Példás terméktámogatás, de megkérik az árát. Bárcsak általános lenne. Ha tudnál mutatni 10-15 különféle árkategóriájú hálózati lejátszót, amelyre állnak a fentiek, az biza igen jó lenne...
Ide sorolnám a Linn termékeit is, folyamatosak a frissítések. Linn Sneaky és PC is van a rendszeremben, Én a hálózati lejátszót használom gyakorlatilag 90%-ban. Ez is csak egy út, ami nekem úgy feszültségmentes, hogy nem kell értsek mélységében a technikához. Persze az más kérdés hogy valakit a technikai részletek beállítása tesztelése szórakoztat, őt a kütyüzés (is) kikapcsolja, akkor csinálja, érezze vele jól magát, ha van kedve ossza meg az tapasztalatait, amit ez úton is nagyon köszönök
"A legjobb technika, amikor nincs technika" - Bruce Lee

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Tisztelt Fórumtársak!

Megkérnélek Titeket, akiket esetleg érdekel, hallgassátok már meg Ti is ezt az Elementary OS-t, kíváncsi lennék, mi a véleményetek, annyira más minden eddigi oprendszer hangjától. Számomra ez egyenlőre érthetetlen, de tényszerű.

Innen lehet letölteni: https://elementary.io/ Nem muszáj érte fizetni (a custom opciónál 0-t is lehet írni), de lehet, ha tetszik. Utána pl Rufus-szal (https://rufus.ie/) ki lehet írni az ISO képfájt egy pendrive-ra, hogy bootolható legyen.
Lehet telepíteni vagy Live módban is használni. Aki csak meghallgatná gyorsan hogy szól, de nem érdekli, mint teljes értékű operációs rendszer (amiben szintén marha jó szerintem) és van Roon előfizetése, ő gyorsan Roon végponttá alakíthatja akár live módban is, aminek a menete a következő:
1. Miután elindult az oprendszer (akár magyar nyelven), meg kell nyitni a terminált, ahová a következő sorokat kell soronként! bemásolni $ nélkül majd Enter:
$ curl -O http://download.roonlabs.com/builds/roo ... inuxx64.sh
$ chmod +x roonbridge-installer-linuxx64.sh
$ sudo ./roonbridge-installer-linuxx64.sh

2. Ezt követően megjelenik a Roon Core-nál a gépünk, mint Roon végpont.

Ha valaki kipróbálta, a tapasztalat előjelétől függetlenül kérem ossza meg velem. Köszönöm.
ákos
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

asebestyen írta:
2020.11.30., hétf. 10:49
Megúntam a várakozást. Áttértem Elementary OS + Roon kombóra. :rolleyes:
Én ráérek. Addig is Final/AQ Dragonfly Red/USB Audio Player Pro-val hallgatom a Tidalt. :)
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

asebestyen írta:
2020.11.27., pén. 07:45
Indy írta:
2020.11.15., vas. 13:31
Megvan a hiba. A Tidal nem engedi többé a http protokoll használatát, csak a https-t.

https://www.diyaudio.com/forums/pc-base ... s-406.html

Tidal fix:
see latest Beta version for Tidal fix:

2020-11-10 beta version 20.11-b101707 (x86_64, x86_64-rt & i486) changes: - LMS update to Nov 10th, 2020 Git version (24882c8) to fix TIDAL access - Kernel update to 5.4.74 and 5.4.74-rt41 - Some package updates and bug fixes.

Szerintem két hét múlva meglesz a final.
Lassan történhetne valami... sad.gif
Megúntam a várakozást. Áttértem Elementary OS + Roon kombóra. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

dgyuri írta:
2020.11.28., szomb. 12:41
Saughassy írta:
2020.11.26., csüt. 21:42
Sziasztok!

Lett egy Marantz HD DAC1 em, ami a saját leírása szerint DSD képes, de csak az usb-bemeneten keresztül. Ehhez Windows és Maces megoldásokat javasol, megfelelő driverekkel. Van arra esély, hogy Rapsberryrol is meghajtsam? Vagy mi az, ami egy belépő szintű dsd streamerkent passzolna ehhez?

Előre is köszönöm a segítséget.
Volumio gondolom tud natív DSD-t. Málnán pedig fut a Volumio.
Igen, egyelőre én is erre jutottam, de azt hittem van valami előregyártott, számításba jöhető alternatíva a 30-70k közötti sávban. Sebaj, így legjobb.
Lehet (és ha igen, hogyan) a különböző image-eket házasítani? Mondjuk picoreplayer+retropie, vagy egy médialejatszos. (Bár ahogy olvasom, rp4en egyelőre nincs truhd)

Avatar
zbiro32
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1235
Csatlakozott: 2016.11.02., szer. 12:47
Értékelés: 130
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zbiro32 »

Van valakinek információja az új játékkonzolok XBox X, és az új Sony PS , Roon kompatibilitásáról?
Hardware szinten szerintem simán teljesítik a Roon Core feltételeket...
KEF LS 50 Wireless
Soundarts állvány, Sounndcare Superspikes talpak
Saec AC 600 - tápkábelek, Hydrasound Next Carbon Gold ethernet
Lenovo NAS - ( Minimserver)
Clarus dupla analóg tápegység

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

Saughassy írta:
2020.11.26., csüt. 21:42
Sziasztok!

Lett egy Marantz HD DAC1 em, ami a saját leírása szerint DSD képes, de csak az usb-bemeneten keresztül. Ehhez Windows és Maces megoldásokat javasol, megfelelő driverekkel. Van arra esély, hogy Rapsberryrol is meghajtsam? Vagy mi az, ami egy belépő szintű dsd streamerkent passzolna ehhez?

Előre is köszönöm a segítséget.
Volumio gondolom tud natív DSD-t. Málnán pedig fut a Volumio.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Indy írta:
2020.11.15., vas. 13:31
Megvan a hiba. A Tidal nem engedi többé a http protokoll használatát, csak a https-t.

https://www.diyaudio.com/forums/pc-base ... s-406.html

Tidal fix:
see latest Beta version for Tidal fix:

2020-11-10 beta version 20.11-b101707 (x86_64, x86_64-rt & i486) changes: - LMS update to Nov 10th, 2020 Git version (24882c8) to fix TIDAL access - Kernel update to 5.4.74 and 5.4.74-rt41 - Some package updates and bug fixes.

Szerintem két hét múlva meglesz a final.
Lassan történhetne valami... sad.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

Sziasztok!

Lett egy Marantz HD DAC1 em, ami a saját leírása szerint DSD képes, de csak az usb-bemeneten keresztül. Ehhez Windows és Maces megoldásokat javasol, megfelelő driverekkel. Van arra esély, hogy Rapsberryrol is meghajtsam? Vagy mi az, ami egy belépő szintű dsd streamerkent passzolna ehhez?

Előre is köszönöm a segítséget.

Avatar
dgyuri
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2012.02.28., kedd 12:35
Értékelés: 15

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dgyuri »

fapaci írta:
2020.11.25., szer. 14:54
nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.
Tudom, itt elkerülhetetlen, mégsem szeretnék egyik oldalra sem sorolódni a vitában (ráadásul ugye én is építek audio PC-ket), de a kijelentésed túlzó. Nem jönnek ki 3-4 évenként új audio szabványok, formátumok, de ha ez be is következik, a régieket még évtizedekig lehet használni. Mikor kaptunk utoljára új kommersz audio formátumot? Az elmúlt 10 évben az MQA volt az egyetlen újítás, ami nélkül személy szerint a mai napig jól elvagyok. A Pro Audio világban sokkal gyorsabban változnak a dolgok, de ez itt most lényegtelen.

Fél éve vettem ki az audio PC-t a rendszeremből és tettem a helyére egy hálózati média lejátszót. Az első napon eltököltem a beállításokkal, azóta egyszer sem állítgattam semmit. Ezt a nyugalmat PC-vel soha nem sikerült elérnem, ott pár hetenként valamit variálnom kellett (néha külső, néha belső kényszer hatására). Szóval teljesen meg tudom érteni azokat, akik idegenkednek a PC-től, de ez tisztán praktikus kérdés, nem a hangminőségről szól.
Inkább "nem csak a hangminőségről szól ". T.i. milyen értékű audio pc-t cseréltél milyen értékű hálózati lejátszóra? Amúgy a többivel abszolút egyetértek.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nadtom írta:
2020.11.25., szer. 16:59
Lehet a 3-4 év kicsit túlzás, de a világ gyorsan változik. Nem csak a hangformátum lehet probléma, hanem pl. jönnek új stream szolgáltatók, amit a régebbi hálózati lejátszók nem tudnak.
Ez bizony igaz, de azért vegyük észre, a több éve üzemelő zeneszolgáltatások még csak most kezdenek el igazán terjedni és sok PC felhasználónak manapság is meggyűlik a baja velük. Míg nem volt Roon, számomra is igen kényelmetlen volt a Tidal használata, a Roon viszont a többség számára túl drága. Szóval van itt még bőven megoldatlan feladat, de az online szolgáltatásokat használó hifisták aránya még mindig igen alacsony, tehát úgy tűnik, a többség jól el van Tidal és Spotify nélkül is.
Ha jól emléxem te írtad anno, hogy az audio pc-det ~1MFt-ig nem igazán tudják megszorongatni a hálózati lejátszók, szóval ha ez igaz, akkor ár-teljesítmény arányban sem rosszak az audio pc-k, sőt.
Ez a kijelentés sok évvel ezelőtt született (ráadásul nem is tőlem származik, hanem egy vevőmtől), ám azóta nagyot változott a lejátszó kínálat. Akkoriban volt a Lumin, aztán néma csend, míg manapság több tucatnyi típus van a piacon. Az élvonalbeli audio PC-k ma már gyengébb ár/érték arányt képviselnek az én szememben.
A házi-mozi nem a topic része, de a teljes képhez ez is hozzá tartozik, hogy az audio pc-kel (legalábbis az enyémmel fullHD-ig) mozizni is lehet, és a hang a mozi alatt is baromi jó.
Én is sokat mozizom és koncertfilmeket is gyakran nézek, de a házimozi sem a PC-k kizárólagos fenségterülete. Sőt, pontosan az itt produkált minőségük és praktikusságuk miatt pártoltam át az asztali lejátszókhoz.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: nadtom »

fapaci írta:
2020.11.25., szer. 14:54
nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.
Tudom, itt elkerülhetetlen, mégsem szeretnék egyik oldalra sem sorolódni a vitában (ráadásul ugye én is építek audio PC-ket), de a kijelentésed túlzó. Nem jönnek ki 3-4 évenként új audio szabványok, formátumok, de ha ez be is következik, a régieket még évtizedekig lehet használni. Mikor kaptunk utoljára új kommersz audio formátumot? Az elmúlt 10 évben az MQA volt az egyetlen újítás, ami nélkül személy szerint a mai napig jól elvagyok. A Pro Audio világban sokkal gyorsabban változnak a dolgok, de ez itt most lényegtelen.

Fél éve vettem ki az audio PC-t a rendszeremből és tettem a helyére egy hálózati média lejátszót. Az első napon eltököltem a beállításokkal, azóta egyszer sem állítgattam semmit. Ezt a nyugalmat PC-vel soha nem sikerült elérnem, ott pár hetenként valamit variálnom kellett (néha külső, néha belső kényszer hatására). Szóval teljesen meg tudom érteni azokat, akik idegenkednek a PC-től, de ez tisztán praktikus kérdés, nem a hangminőségről szól.
Lehet a 3-4 év kicsit túlzás, de a világ gyorsan változik. Nem csak a hangformátum lehet probléma, hanem pl. jönnek új stream szolgáltatók, amit a régebbi hálózati lejátszók nem tudnak.

Én nem érzek késztetést a pc-m faragására, a Jriver 25 verziója van fent, minimum két éve nem csináltam a pc-vel semmit (igazából nem is emléxem mi volt az utolsó változtatás), csak hallgatom.

Ha jól emléxem te írtad anno, hogy az audio pc-det ~1MFt-ig nem igazán tudják megszorongatni a hálózati lejátszók, szóval ha ez igaz, akkor ár-teljesítmény arányban sem rosszak az audio pc-k, sőt.

A házi-mozi nem a topic része, de a teljes képhez ez is hozzá tartozik, hogy az audio pc-kel (legalábbis az enyémmel fullHD-ig) mozizni is lehet, és a hang a mozi alatt is baromi jó.

Mindezek mellett persze mindenki azt hallgat amit szeretne.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Big »

Én hozzátenném azt is a dologhoz, hogy a PC-s zene lejátszás nem való mindenkinek. Vannak tapasztalataim, hogy olyan emberek akarnak PC-t építeni/telepíteni/konfigolni, ami lássuk be elkerülhetetlen, akik némi túlzással azt se tudják milyen oprendszer van a gépükön. :rolleyes: :smile51:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nadtom írta:
2020.11.25., szer. 01:41
Azt se felejtsük el, hogy egy audio pc sokkal inkább a felhasználó igényeire szabható, illetve nem kell 3-4év múlva kidobni, ha jön egy újabb csodaszabvány, vagy tudomisénmi, hanem elég egy szoftver csere és kész.
Tudom, itt elkerülhetetlen, mégsem szeretnék egyik oldalra sem sorolódni a vitában (ráadásul ugye én is építek audio PC-ket), de a kijelentésed túlzó. Nem jönnek ki 3-4 évenként új audio szabványok, formátumok, de ha ez be is következik, a régieket még évtizedekig lehet használni. Mikor kaptunk utoljára új kommersz audio formátumot? Az elmúlt 10 évben az MQA volt az egyetlen újítás, ami nélkül személy szerint a mai napig jól elvagyok. A Pro Audio világban sokkal gyorsabban változnak a dolgok, de ez itt most lényegtelen.

Fél éve vettem ki az audio PC-t a rendszeremből és tettem a helyére egy hálózati média lejátszót. Az első napon eltököltem a beállításokkal, azóta egyszer sem állítgattam semmit. Ezt a nyugalmat PC-vel soha nem sikerült elérnem, ott pár hetenként valamit variálnom kellett (néha külső, néha belső kényszer hatására). Szóval teljesen meg tudom érteni azokat, akik idegenkednek a PC-től, de ez tisztán praktikus kérdés, nem a hangminőségről szól.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

LIMAR írta:
2020.11.25., szer. 14:06
...Egy biztos, baromi unalmas azok élete, akiknek a céljuk a folyamatos útkeresés és nem a megérkezés.
szerintem nem is. nézöpont kérdése; simán lehet onnan úgy tekinteni: unalmas azoké, akik nem új utakat keresnek.

nem csak (esetleg elsösorban nem) hifire gondolva: túrázás, étel-recept-változtatások; simán lehet/van, aki abban - is - örömét leli, hogy hol ilyen, hol olyan cucca (forrás, erösitö, hangfal) van, ...hol egyszerre több és váltogatja

ismerjük a 10db egyforma póló vs. divatkövetö magatartást is. kinek mi.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”