Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Voice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2008.06.26., csüt. 00:46
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Miskolc

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voice »


külsőre nagyon mutatós a kártya! :foto: bár bevallom én asus márkájú kártyát nem vennék, ettől még lehet extrajó.

Igen, tényleg komoly lett a design, de meg is van ám építve. Azért az Asus nem egy amatőr cég, a terméktámogatás biztosított rendesen szoftver oldalról
Gondolom megelégelték a Creative egyeduralmát, és gondoltál beszállnak a hangkártya bizniszbe
Az csak jobb, hogy a komolyabb minőséget célozták meg...
PC - TOPPING E30 - NAD C 328 - EPOS M15.2 - Transparent - KLOTZ

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


külsőre nagyon mutatós a kártya! :foto:
bár bevallom én asus márkájú kártyát nem vennék, ettől még lehet extrajó.

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Voice
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2008.06.26., csüt. 00:46
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Miskolc

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voice »


Sziasztok!
 
Én is pc-hez kötve használom a hifit. A hangkari egy régi SB Audigy, aminek ugye már van digi kimenete
Namost tegnap megpróbáltam azon keresztül meghajtani a cuccot. De csak nagy büdös zúgás lett a jutalom hangfalrészről. Mert elvileg a karira épített 96/24-es dac-ot csak így lehetne használni. De zúg. Mi lehet a gond?
 
A másik, hogy mostanság erősen gondolkodom egy komolyabb hangkari beszerzésén. Látom az E-MU nagyon elterjedt, de mit szóltok az Asus Xonar cuccokhoz? Egy D2 talán még elérhető lehet használtan, a most külön zenei célokra kiadott Essence viszont nagyon drága. Vélemények?
 
Asus Xonar D2
 
Asus Xonar Essence STX
PC - TOPPING E30 - NAD C 328 - EPOS M15.2 - Transparent - KLOTZ

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Hogyha valaki használ E-MU 1212 M hangkártyát ,akkor egy beállítás ajánlok a figyelmébe.Előtte mindenképpen frissítse az E-MU honlapról ezeket, ha még nem tette volna meg:
 
Először:
Driver -Firmware: http://www.emu.com/support/files/downlo ... 1&File=607
 
Utána:
New PatchMix: http://www.emu.com/support/files/downlo ... 1&File=608
Ja ,igen és legyen fent a gépen az ASIO4ALL, innen tölthető: http://www.asio4all.com/
 
Ez a beállítás csak Kernel Streaming-el vagy ASIO4ALL-al megy.(inkább ASIO4ALL-al,bár nem a szívem csücske ,de most csak ez megy, ezzel )
 
Képet tettem fel a beállításokról ide,hogy egyszerűbb legyen:
 
http://rapidshare.com/files/236967858/RMAA.rar.html
 
-VIGYÁZAT! Ezzel a beállítással a PatchMixben megszűnik a hangerő szabályzás és csak a Foobar szabályzója megy!!!
Cserébe viszont egy nagyon jó hangot kapunk !
 
Foobar-ból a legújabb legyen és a legújabb ASIO Support-al(plugin). Mind tölthető a Foobar honlapról.
 
Szóval ha mindez a "tortúra" végig van csinálva akkor egy nagyon-nagyon komoly hangot kaphatunk.Megéri! :kiraly: Aki így beállítja ezt a kártyát az tuti soha nem adja el. :kiraly: Lefogadom. :foto:

Na,E-MU tulajok próbálta már valaki ezt!



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


én ilyet használok: :kiraly:
Biztosan nagyon jó ez is! :kiraly: Tetszik!
Én csak az E-MU1212m-höz tudok jó beállítást. Minden gyártó belső-külső hangkártyája más beállítást igényel.Más is a hangjuk.
Még ha ASIO-t vagy Kernel Streaming-et is használunk.
A variációk lehetősége iszonyatosan sok.
Foobar beállítás is sokrétű,az E-MU hangkezelő programja(PatchMix) úgyszintén( plusz az ASIO-k beállítása is több lehetőséget ajánl ).
A kettőjük(v.hármójuk) variációja pedig szinte végeláthatatlan.(azért nem annyira bonyolult)
Szóval ezt a beállítást azoknak javaslom akik audiofil vagy urambocsá (és ezt most itt halkan mondom) highend minőséget szeretnének az E-MU 1212m-ből kihozni.(ami ugye egy belső hangkártyánál,sokak szerint persze lehetetlen... :foto: )
Ezzel nem is akarok vitatkozni...

Ki kell próbálni!
 
Ami biztos ,hogy még egészen biztos,hogy sokáig nem cserélem le az E-MU 1212m-et .
(és nem csak anyagi okok miatt )


 
 


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


én ilyet használok: :foto:

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Hogyha valaki használ E-MU 1212 M hangkártyát ,akkor egy beállítás ajánlok a figyelmébe.
Előtte mindenképpen frissítse az E-MU honlapról ezeket, ha még nem tette volna meg:
 
Először:
Driver -Firmware: http://www.emu.com/support/files/downlo ... 1&File=607
 
Utána:
New PatchMix: http://www.emu.com/support/files/downlo ... 1&File=608
Ja ,igen és legyen fent a gépen az ASIO4ALL, innen tölthető: http://www.asio4all.com/
 
Ez a beállítás csak Kernel Streaming-el vagy ASIO4ALL-al megy.(inkább ASIO4ALL-al,bár nem a szívem csücske ,de most csak ez megy, ezzel )
 
Képet tettem fel a beállításokról ide,hogy egyszerűbb legyen:
 
http://rapidshare.com/files/236967858/RMAA.rar.html
 
-VIGYÁZAT! Ezzel a beállítással a PatchMixben megszűnik a hangerő szabályzás és csak a Foobar szabályzója megy!!!
Cserébe viszont egy nagyon jó hangot kapunk !
 
Foobar-ból a legújabb legyen és a legújabb ASIO Support-al(plugin). Mind tölthető a Foobar honlapról.
 
Szóval ha mindez a "tortúra" végig van csinálva akkor egy nagyon-nagyon komoly hangot kaphatunk.Megéri! :kiraly: Aki így beállítja ezt a kártyát az tuti soha nem adja el. :kiraly: Lefogadom. :foto:


 
 


Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Catman »


Megkaptam, koszi. Ha meglesz a keszulek, kiserletezgetek vele...
Hetfo ota megvan a cucc, es meg kell mondjam, valoban jo kis keszulek. Egyedul a beepitett hattertar hianyzik meg mindig, dehat semmi sem lehet tokeletes. A hangja viszont kulso DAC nelkul is nagyon jo szerintem, es nagyon kenyelmes a hasznalata.
 
Egyelore a PC-rol streamelem a zeneket, ami ugyan altalaban be van kapcsolva, de azert megsem mindig, szoval elobb-utobb jo lenne majd valami dedikalt szervert beuzemelni. Kis kutatas utan pl. ezt talaltam: http://www.fit-pc.com/new/fit-pc-slim-s ... tions.html . Hihetetlenul alacsony a fogyasztasa, szoval akar egesz nap mehet.
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Az eddig jócskán 50 Celsius közeli (és a feletti) CPU-t ,lehűtötte 31-32 C-re.Nagyon Cool.



 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Beszerzésre került egy Cooler Master Hyper TX2 proci hűtő szerkezet,a gép további csendesítése végett.
Nagyon jól műxik csak alapból a hangja nem volt valami csöndes(először meg is ijedtem, mert nem sokban különbözött az eredeti ,már négy éves cpu hűtőtől a suhogása) .De az alaplap szoftverével le lehetett vinni a sebességét és így a gép hangja majdnem nulla.(a dvd meghajtónak és a vinyónak nagyobb a zaja).



 
 


Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Catman »


Nekem is itt segítettek beállítani a rendszert. Mindjárt továbbítom Neked azt a levelet, amiben nekem leírták a részleteket.
Megkaptam, koszi. Ha meglesz a keszulek, kiserletezgetek vele...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


A Squeezeboxról be és ki is tudod kapcsolni a számítógépet. Én is így használom.
Ezt tudnad egy kicsit reszletezni? Wifizel vagy kabelezel? Erdekelne, hogy vajon wifi halozatal meg lehet-e ezt csinalni? Tulajdonkeppen csak a bekapcsolas lenne a lenyeg.

Én wifi-n keresztül használom, de gondolom kábeles kapcsolat esetén is működik.
Az alaplap bios-ában engedélyezni kell, hogy a gép bekapcsolhasson egy külső parancsra. Ellenőrizd, hogy a Te alaplapod tudja-e ezt a funkciót, ha nagyon régi a géped, akkor esetleg ezzel gond lehet.
 
Telepíteni kell még egy plugint és gyakorlatilag már kész is van.
 
Nekem is itt segítettek beállítani a rendszert. Mindjárt továbbítom Neked azt a levelet, amiben nekem leírták a részleteket.

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Catman »


Egy darabja én is ezen rágódom. Én talán egy olcsó notbookot nézek magamnak egy USB/Spdif átalakítóval (foobar-ral). Azt még másra is tudom használni....
Ez sem rossz megoldas, de altalaban taviranyito nincs hozza, es ehhez mindenkeppen szereznem kellene egy DAC-ot is...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


 
Hetvegen azt hiszem, ezen fogok ragodni, de valoszinuleg SB lesz a vege...

Egy darabja én is ezen rágódom. Én talán egy olcsó notbookot nézek magamnak egy USB/Spdif átalakítóval (foobar-ral). Azt még másra is tudom használni....

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Catman »


Egyebkent elhataroztam, hogy beszerzek valami lejatszot, ami kepes az osszes zenemet kezelni, mert nagyon maceras dvd-rol hallgatni... Hajlok az SB fele, egyedul amiatt nem tetszik nekem, hogy nincs beepitett hattertar, igy mindig be kell hozza kapcsolni a szamitogepet is (kulon NAS mar tul draga lenne). Esetleg meg a WD TV jonne szamitasba, de ahhoz meg a TV-t kell mindig kapcsolgatni, es gondolom a DAC-ja sem olyan jo, mint az SB beepitett DAC-ja (kulso DAC egyelore nem lesz). Valaki esetleg hallotta mar mind a kettot? Milyen a hangjuk?
 
Hetvegen azt hiszem, ezen fogok ragodni, de valoszinuleg SB lesz a vege...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Catman »


A Squeezeboxról be és ki is tudod kapcsolni a számítógépet. Én is így használom.
Ezt tudnad egy kicsit reszletezni? Wifizel vagy kabelezel? Erdekelne, hogy vajon wifi halozatal meg lehet-e ezt csinalni? Tulajdonkeppen csak a bekapcsolas lenne a lenyeg.
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Ennek a tápnak szinte semmi hangja nincs .Szemmel meg kellett néznem ,hogy forog -e a ventilátora mert ,tök közel hajolva (10cm)sem hallottam,hogy pörög.
A vezetékei (mind) árnyékoltak!


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Hallgatva Néhai kollégára (mivel nála is bejött a nagyobb táp a hangkártyához) vettem én is egy halk NorthQ 4100 / 500W tápot.Használtan 15 ezer volt.
Nagyon bejött .Az egyik cél az volt,hogy csöndes legyen a gép ,a másik ,hogy a hangkártya hangja még jobb legyen.
Mindkettő sikerült.
Iszonyat mélyek vannak még egy polcsugárzóval is.A hang még tisztább dinamikusabb lett.
Sokat jelent a táp minősége ez most is bebizonyosodott.Ezt a tápot ajánlom az E-MU 1212 használóknak.



 
 


Avatar
Nemgéza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2007.10.25., csüt. 22:09
Értékelés: 9

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nemgéza »


De van számítógépem. Nekem ezzel (SB) csak az a gondom, hogy sokszor hallgatok este elalvás előtt zenét, és nem akarnék már olyankor felkelni kikapcsolni a számítógépet. És mivel egy kicsit környezettudatos vagyok, ezért idegesítene a tudat, hogy a másik helyiségben megy a gép. Ennyivel lenne jobb egy olyan vinyós megoldás ami az USB ről kapná az energiát és a lejátszó kikapcsolásával az is kikapcsolna. Vagy egy HDD -s SB.

A Squeezeboxról be és ki is tudod kapcsolni a számítógépet. Én is így használom.
 
Sőt! Mivel nekem a tetőtérben van a gép, ha tudom, hogy dolgom lesz vele, akkor előtte már a SB-ról be is kapcsolom jártamban keltemben, így mire felérek már nem kell várnom a gépre.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


egy cd vagy egy dvd is nagyobb zajt csap, mint egy csendes aktiv gep 
Ne haragudj meg, de ez baromság. Vagy nagyon hangos asztali lejátszóid voltak eddig. Eleve winyó alaphangja is több, a többiről nem is beszélve. Túlzásokba ne essünk!

HTPC építés: legyen olcsó, hatékony, halk

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


De van számítógépem.  :kiraly: Nekem ezzel (SB) csak az a gondom, hogy sokszor hallgatok este elalvás előtt zenét, és nem akarnék már olyankor felkelni kikapcsolni a számítógépet. És mivel egy kicsit környezettudatos vagyok, ezért idegesítene a tudat, hogy a másik helyiségben megy a gép. Ennyivel lenne jobb egy olyan vinyós megoldás ami az USB ről kapná az energiát és a lejátszó kikapcsolásával az is kikapcsolna. Vagy egy HDD -s SB.

de hangosabb es +koltseg. a penzbol jo ideig ellathatnad arammal a gepedet gepet meg lehet kerni, hogy mikor aludjon el.
 
szvsz a wdt probald ki. ha elinditottad a zenet, utana ugyse kell tv.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


De van számítógépem. :kiraly:
Nekem ezzel (SB) csak az a gondom, hogy sokszor hallgatok este elalvás előtt zenét, és nem akarnék már olyankor felkelni kikapcsolni a számítógépet. És mivel egy kicsit környezettudatos vagyok, ezért idegesítene a tudat, hogy a másik helyiségben megy a gép. Ennyivel lenne jobb egy olyan vinyós megoldás ami az USB ről kapná az energiát és a lejátszó kikapcsolásával az is kikapcsolna. Vagy egy HDD -s SB.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Ezért írtam, hogy ha a SB működne USB ről, már vettem volna.De végül is ráérek...

nincs otthon szamitogep? :kiraly: a halozathoz kepest a vinyos megoldas szuksegmegoldasnak tunik.

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Ezért írtam, hogy ha a SB működne USB ről, már vettem volna.
De végül is ráérek... :kiraly:

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


ezeknek a halozati lejatszoknak a legkritikusabb resze a swes tamogatottsag. ha az nem jo, akkor a legszuperebb hw sem er semmit. a squeezebox ezert (is) egy jo lejatszo.
 
egy ilyen videora gyurt lejatszonal mennyire megoldott a bitperfect zenelejatszas (hogy ne legyen benne 48khz stb konverzio)?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”