Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fererencz írta:
2023.06.23., pén. 11:22
Szerintem helyzet függő, mikor szükséges. Nagyon sok feladatnál nincs jelentősége a kalibrálatlan mikrofon mérési hibájának. Olvasva, hogy mire kell, főleg így gondolom.

A hiba amit keresünk, tippre 10-20dB, amihez a mikrofon hibája eltörpül.
Kb. 30 mérőmikrofont kalibráltam eddig, a maximális jelszinteltérés 7-8 dB volt köztük. Ami különösen érdekes, hogy a gyári kalibrálásban is előfordulhat 2-3 dB jelszint hiba, még a divatos UMIK-1-nél is, szóval némi szerencse nem árt a vásárlásnál. A témáról írtam már párszor, pl. itt is.

Hogy mekkora eltérés számít problémának, az attól függ, mit akarunk mérni. Ha valaki csak a szoba állóhullámait akarja látni a görbéken, arra egy mobiltelefon is elég. De annak fényében, hogy 1 dB eltérést a laikusok is meghallanak, nem becsülném le a kérdés jelentőségét. Átviteli paraméterek beállításához szükséges a pontos mérőműszer.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ZolaBA írta:
2023.06.23., pén. 13:15


Ez eszembe jutott nekem is, viszont mivel nincs külön közös akusztikai fórum (csak gyártói van) talán a pc-hez áll legközelebb.

Megerősítés vagy cáfolat? Hangnyomás görbén mondhatni megerősítés, fázis görbén inkább cáfolat ;) De szerintem itt a mikrofon típus is erősen közbeszól.
Amúgy ha már mérés... én méricskéltem sokat, de azért kell hozzá egy kis ismeret. Pl. egyáltalán nem mindegy, hogy merre néz a mikrofon, látható a különbség ha szembe néz a két hangsugárzó közé vagy ha direktben rá az egyikre. Sőt ha a másikra néz az megint más. Fülünk meg kettő van és megint másfele néz :D Meg megint más, hogy egy csatornát szólaltatsz meg vagy kettőt. Viszont a durva hibák mindenhogy kijönnek - a szépsége meg pont az, hogy ezeket a durva hibákat a legnehezebb orvosolni, mondjuk ilyen ami a szoba méretéből vagy a hangsugárzó magasságából adódik.
Nem vagyok képben, a fázis mennyire ront bele a tárgyalt feladatba, nem is olvastam a jelentőségéről. Ha valaki tudja szívesen olvasom. =)

Az irány valóban nem mind1, de ugye ha van kalibrációs fájl, akkor abból kétféle szokott lenni, 0- és 90fokos mérethez való (itt is a cél a meghatározó). Újabb pont a kalibrált mellett. De, ha továbbra is a mélyeket, és a középsávot nézzük, ahol a feladat van, akkor megint csak nincs nagy jelentősége.

Én mondjuk oda forgatom a mikrofont, ahova éppen kell, tehát nem omnidirekcionális módon használom. Kezdetleges módon készítettem egyébként SPL kalibrációs fájlt, egészen jó lett. 0vs90fokos átváltót is lehet halászni a neten. :D
Nem szotkam hibázni.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Külön akusztikai topic nincs (bár ez majdnem az: viewtopic.php?f=4&t=16719), de olyan van, hogy Zeneszoba. viewtopic.php?f=4&t=135303
Amennyiben a mérés arra vonatkozik, hogy a szoba miként viselkedik, ott jobb helye lenne ezeknek. Ha pedig a hangsugárzót mérnénk, annak is van topicja. Ez a topic a zene lejátszására használt számítógépekről kéne szóljon.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2023.06.23., pén. 12:19
A kalibrált UMIK-1 mikrofon 55ezer, szerintem ennyit megér, hogy értelme is legyen a mérésnek.
...
Egyébként meg a mérések alapján elvégzett bármilyen szobaakusztikai korrekciós eljárás ennél nagyságrenddel többe kerül.
Egy szokványos (20-25 m2) méretű és kialakítású szobában 150-200e forintból elérhető a várt akusztikai eredmény (az összegben benne van a helyszíni mérés díja is). Félmillióból - ami az általad említett nagyságrendnyi eltérés lenne - már egészen magas stúdió minőség is megcélozható, ilyen elvárás ritkán fordul elő. High-End kereskedésekben persze el lehet költeni milliókat is akuszikai panelekre, csak nem feltétlenül érdemes.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2023.06.23., pén. 13:38-kor.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fererencz írta:
2023.06.23., pén. 12:43
Ugyan nem a megfelelő topikban vagyunk, de akkor ez egy megerősítés, vagy cáfolat? :rolleyes:
Ez eszembe jutott nekem is, viszont mivel nincs külön közös akusztikai fórum (csak gyártói van) talán a pc-hez áll legközelebb.

Megerősítés vagy cáfolat? Hangnyomás görbén mondhatni megerősítés, fázis görbén inkább cáfolat ;) De szerintem itt a mikrofon típus is erősen közbeszól.
Amúgy ha már mérés... én méricskéltem sokat, de azért kell hozzá egy kis ismeret. Pl. egyáltalán nem mindegy, hogy merre néz a mikrofon, látható a különbség ha szembe néz a két hangsugárzó közé vagy ha direktben rá az egyikre. Sőt ha a másikra néz az megint más. Fülünk meg kettő van és megint másfele néz :D Meg megint más, hogy egy csatornát szólaltatsz meg vagy kettőt. Viszont a durva hibák mindenhogy kijönnek - a szépsége meg pont az, hogy ezeket a durva hibákat a legnehezebb orvosolni, mondjuk ilyen ami a szoba méretéből vagy a hangsugárzó magasságából adódik.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

ZolaBA írta:
2023.06.23., pén. 12:32
fererencz írta:
2023.06.23., pén. 11:22
a mikrofon hibája eltörpül.

SPL-ben 20-20khz-ig 2 dB alatti a korrekció, de 20Hz alatt vannak már nagyobb értékek is.
A fázis értékben viszont 10Khz felett már 30-50 fokos korrekció is van.
Ugyan nem a megfelelő topikban vagyunk, de akkor ez egy megerősítés, vagy cáfolat? :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fererencz írta:
2023.06.23., pén. 11:22
a mikrofon hibája eltörpül.
Nekem van egy kalibrált mikrofonom. A kalibrációs file sima txt, így értelmezhető is. Így néz ki:

(...)
20.396 -1.5147 12.9
22.242 -1.5203 12.78
24.255 -1.4824 13.02
26.4503 -1.4106 13.44
28.8443 -1.2707 14.04
31.4549 -1.0221 14.44
34.3018 -0.7025 14.11
37.4064 -0.4176 12.85
40.7919 -0.2499 11.13
44.4839 -0.1862 9.52
48.5101 -0.175 8.22
52.9006 -0.1894 7.17
(...)

Első érték a frekvencia, második az SPL korrekció (dB), harmadik a fázis.
SPL-ben 20-20khz-ig 2 dB alatti a korrekció, de 20Hz alatt vannak már nagyobb értékek is.
A fázis értékben viszont 10Khz felett már 30-50 fokos korrekció is van.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

alto írta:
2023.06.23., pén. 12:19


Egy mikrofon átviteli függvényében is bőven lehet 10-12 dB-s ingadozás, ami teljesen falssá teheti a mérést. Egyébként meg a mérések alapján elvégzett bármilyen szobaakusztikai korrekciós eljárás ennél nagyságrenddel többe kerül. A hangfal tologatás meg ingyen van, és az a tapasztalat, hogy sokszor elég ez is egy fülre kielégítő eredményhez.
Ekkora eltérés (a számunkra érdekes mérési tartományban) már erős hibára utal, ami "kalibrált" umik-kal is előfordulhat. Nekem ugyan mind1, ki mennyit költ rá, nem mondom, hogy 20ezernél többet nem szabad. Többek tapasztalata is ez, hogy ennyi is elég, sőt.

Lehet tologatni, évekig tologattam, számtalan dobozt próbáltam én is. De egy alap mikrofonnal már pl egy sub illesztése is pillanatok műve volt.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

fererencz írta:
2023.06.23., pén. 11:50
alto írta:
2023.06.23., pén. 11:39


Mielőtt méregetsz vagy szakembert hívsz, érdemes egy kicsit kísérletezgetni a hangfalak tologatásával. Némi szerencsével lehet találni egy optimális hangfalelhelyezést, ami a hallgatási pozícióban egy laposabb szobaátviteli függvényt eredményez, azaz az akár 10-12 dB-s kiemelések és leszívások 5-6 dB-re is csökkenthetők ezáltal, ami már viszonylag jónak mondható.

Például gyanús, hogy rá van tolva a hangfalad a falra, a 80 Hz körüli döngést sokszor ez okozza.
A 20ezer fontos mikrofon nem volt elég jó, de a fülre hangolás / tologatás már igen? :rolleyes:
A kalibrált UMIK-1 mikrofon 55ezer, szerintem ennyit megér, hogy értelme is legyen a mérésnek. Egy mikrofon átviteli függvényében is bőven lehet 10-12 dB-s ingadozás, ami teljesen falssá teheti a mérést. Egyébként meg a mérések alapján elvégzett bármilyen szobaakusztikai korrekciós eljárás ennél nagyságrenddel többe kerül. A hangfal tologatás meg ingyen van, és az a tapasztalat, hogy sokszor elég ez is egy fülre kielégítő eredményhez.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

alto írta:
2023.06.23., pén. 11:39


Mielőtt méregetsz vagy szakembert hívsz, érdemes egy kicsit kísérletezgetni a hangfalak tologatásával. Némi szerencsével lehet találni egy optimális hangfalelhelyezést, ami a hallgatási pozícióban egy laposabb szobaátviteli függvényt eredményez, azaz az akár 10-12 dB-s kiemelések és leszívások 5-6 dB-re is csökkenthetők ezáltal, ami már viszonylag jónak mondható.

Például gyanús, hogy rá van tolva a hangfalad a falra, a 80 Hz körüli döngést sokszor ez okozza.
A 20ezer fontos mikrofon nem volt elég jó, de a fülre hangolás / tologatás már igen? :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

tottyi írta:
2023.06.23., pén. 09:22
TomLeftiger írta:
2023.06.23., pén. 09:04
tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Nekem ilyen van:

https://www.daytonaudio.com/product/111 ... microphone

Arra figyelj, hogy USB-st vegyél, és olyat ami kalibrálható.

Azt megkérdezhetem, hogy miért szeretnél mérni? Ezután teljes szobaakusztikai kezelés is lesz? Hajlandó lennél, illetve van lehetőséget akusztikai paneleket elhelyezni, vagy akár az egész szobát átrendezni?

Lehet át kellene menni a zeneszoba topikba, ott meg lehet ezeket beszélni...
Egyenlore csak egy anomaliat szeretnek felfedezni a szobaban es ahoz kene ez a kis segitseg. :)
Akusztikat mindenkeppen szeretnem egy kicsit rendbehozni de ahoz szakembert fogok felkerni, nincs nagy gond de olyan 80 Hz korul ha van ilyen a zeneben akkor kicsit bebug a szoba de ahogy olvastam ezeket a melyebb hangokat eleg nehez panelekkel megoldani de ez mar tenyleg mas topicba tartozik.
Mielőtt méregetsz vagy szakembert hívsz, érdemes egy kicsit kísérletezgetni a hangfalak tologatásával. Némi szerencsével lehet találni egy optimális hangfalelhelyezést, ami a hallgatási pozícióban egy laposabb szobaátviteli függvényt eredményez, azaz az akár 10-12 dB-s kiemelések és leszívások 5-6 dB-re is csökkenthetők ezáltal, ami már viszonylag jónak mondható.

Például gyanús, hogy rá van tolva a hangfalad a falra, a 80 Hz körüli döngést sokszor ez okozza.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

alto írta:
2023.06.23., pén. 11:03
Ha nem kalibrált mikrofonnal mérsz, akkor a szoba saját átviteli függvényéhez hozzáadódik a mikrofon saját átviteli függvénye, az így kapott eredmény nem a valóságot fogja tükrözni, azaz nem kalibrált mikrofonnal mérni nincs sok értelme.
Attól függ mit mér az ember és a mérési eredményt mire használja. Ha csak a hangsugárzók és esetleg a hallgatási pozíció optimailzálása a cél, akkor nem feltétlen kell kalibrált mikrofon.
Ha persze a mérési eredményből kompenzációs dsp fájlt szeretnénk készíteni, akkor ott a mikrofon kalibráltságán túl még egyéb dolgoknak is nagyon smakkolni kell ahhoz, hogy ne az így rosszból amúgy rossz legyen a végeredmény.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

alto írta:
2023.06.23., pén. 11:03
fererencz írta:
2023.06.21., szer. 12:44
tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Nem tudom, indokolt-e Nálad egy kalibrált, de alap méréshez, változás követéshez (esetleg egy kis EQ-hoz a mélyeknél) bőven jó ez is.
Ha nem kalibrált mikrofonnal mérsz, akkor a szoba saját átviteli függvényéhez hozzáadódik a mikrofon saját átviteli függvénye, az így kapott eredmény nem a valóságot fogja tükrözni, azaz nem kalibrált mikrofonnal mérni nincs sok értelme.
Szerintem helyzet függő, mikor szükséges. Nagyon sok feladatnál nincs jelentősége a kalibrálatlan mikrofon mérési hibájának. Olvasva, hogy mire kell, főleg így gondolom.

Valami ilyesmire kell gondolni:
ref_0.gif.8adc230b19fe147dd5326549b1fc6959.gif
ref_0.gif.8adc230b19fe147dd5326549b1fc6959.gif (10.25 KiB) Megtekintve 1144 alkalommal
A hiba amit keresünk, tippre 10-20dB, amihez a mikrofon hibája eltörpül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fererencz 2023.06.23., pén. 11:26-kor.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

fererencz írta:
2023.06.21., szer. 12:44
tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Szia!

Olcsó, de használható USB-s mikrofon:
https://www.dj-sound-light.hu/omnitroni ... t-mic-9967

Nem tudom, indokolt-e Nálad egy kalibrált, de alap méréshez, változás követéshez (esetleg egy kis EQ-hoz a mélyeknél) bőven jó ez is. Esetleg, ha van spéci hangkártyád, nem kell, hogy USB-s legyen, úgy olcsóbban is van.

Ez meg egy viszonylag könnyen használható, ingyenes program:
https://www.roomeqwizard.com/

Méregetni nem egy nagy diákírás, jól felhasználni az eredményeket már eggyel nagyobb falat, de bizonyosan kapsz hozzá segítséget, rengeteg videó, leírás is van.
Ha nem kalibrált mikrofonnal mérsz, akkor a szoba saját átviteli függvényéhez hozzáadódik a mikrofon saját átviteli függvénye, az így kapott eredmény nem a valóságot fogja tükrözni, azaz nem kalibrált mikrofonnal mérni nincs sok értelme.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

TomLeftiger írta:
2023.06.23., pén. 09:04
tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Nekem ilyen van:

https://www.daytonaudio.com/product/111 ... microphone

Arra figyelj, hogy USB-st vegyél, és olyat ami kalibrálható.

Azt megkérdezhetem, hogy miért szeretnél mérni? Ezután teljes szobaakusztikai kezelés is lesz? Hajlandó lennél, illetve van lehetőséget akusztikai paneleket elhelyezni, vagy akár az egész szobát átrendezni?

Lehet át kellene menni a zeneszoba topikba, ott meg lehet ezeket beszélni...
Egyenlore csak egy anomaliat szeretnek felfedezni a szobaban es ahoz kene ez a kis segitseg. :)
Akusztikat mindenkeppen szeretnem egy kicsit rendbehozni de ahoz szakembert fogok felkerni, nincs nagy gond de olyan 80 Hz korul ha van ilyen a zeneben akkor kicsit bebug a szoba de ahogy olvastam ezeket a melyebb hangokat eleg nehez panelekkel megoldani de ez mar tenyleg mas topicba tartozik.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Vásárolni és gombot nyomni bárki tud. Aztán hogy a görbékkel mit kezdesz, az egy másik történet lesz.

Avatar
TomLeftiger
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1717
Csatlakozott: 2010.08.08., vas. 10:51
Értékelés: 463
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: TomLeftiger »

tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Nekem ilyen van:

https://www.daytonaudio.com/product/111 ... microphone

Arra figyelj, hogy USB-st vegyél, és olyat ami kalibrálható.

Azt megkérdezhetem, hogy miért szeretnél mérni? Ezután teljes szobaakusztikai kezelés is lesz? Hajlandó lennél, illetve van lehetőséget akusztikai paneleket elhelyezni, vagy akár az egész szobát átrendezni?

Lehet át kellene menni a zeneszoba topikba, ott meg lehet ezeket beszélni...

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Szia!

Olcsó, de használható USB-s mikrofon:
https://www.dj-sound-light.hu/omnitroni ... t-mic-9967

Nem tudom, indokolt-e Nálad egy kalibrált, de alap méréshez, változás követéshez (esetleg egy kis EQ-hoz a mélyeknél) bőven jó ez is. Esetleg, ha van spéci hangkártyád, nem kell, hogy USB-s legyen, úgy olcsóbban is van.

Ez meg egy viszonylag könnyen használható, ingyenes program:
https://www.roomeqwizard.com/

Méregetni nem egy nagy diákírás, jól felhasználni az eredményeket már eggyel nagyobb falat, de bizonyosan kapsz hozzá segítséget, rengeteg videó, leírás is van.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

tottyi írta:
2023.06.21., szer. 11:54
Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Bakki ezt még a takcsinéni is tujja a cégnél
Umik1 és REW
Iratkozz be doktori képzésre is ;)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, tudnatok ajanlani meromikrofont amivel a szobamat meg tudnam merni? Plusz milyen software-t? Esetleg meg annyit, hogy ilyen muveletet egy kezdo is el tud vegezni vagy valami iskolazas kell hozza?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ZolaBA írta:
2023.06.03., szomb. 17:05
Az én asztli gépem pl. kb. 2 hete volt 7 éves. Annyi a csalás ebben, hogy pusztán úri muriból tavaly kapott 8 helyett 16 giga ramot és az i3 helyett egy használt i5-öt, de menne a régivel is. Ja és ez a gép 24/7-ben megy, napi több órát dolgozom rajta. Nem okozna problémát lecserélni de tökéletesen felesleges, mert tudja amit kell. A win10-el most pl. 21 nap körüli az uptime, nem egy lefagyós fajta az előző reboot is valami frissítés miatt volt csak ;)
Tetszik ez a hozzáállás. Korrekt.
Win10-zel én is évek óta élek együtt (munka!!!), és kb 3 hete sikerült neki produkálnia az első kékhalált. Meg is lepődtem rendesen.
Atomstabil a Win10, de azért a 6.gen i3-ért (vagy régebbi?) nem irigyellek (oké, most már 6.gen i5 gondolom). Ha viszont elég a munkára is, akkor tényleg minek költeni jobbra?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2023.06.03., szomb. 12:27
Aszpirin, az 5x különbség rám, az én esetemre értendő. Egyszer pontosan kiszámoltam, ha minden funkciót (audio és fotós munka, szórakozás, játék, zenehallgatás, filmnézés) almás környezetbe kellene költöztetnem minőségi és hatékonysági visszalépés nélkül, 5x többe kerülne nekem. Ebbe beleértendő a hardver, szoftver és a kiegészítők ára, illetve a rendszer üzemeltetési költsége is. Másnál más eredmény jöhet ki. Jók ezek a kiszámolós folgok. Fotózásban is átrágtam, mennyibe kerülne váltanom a Canon rendszerről: egy közepes vagyon lenne. A különbség sokkal nagyobb, mint amit a kirakati árak alapján gondolna az ember.
Ja, szóval "rendszerváltás"-árat számoltál... így más a leányzó fekvése. Főleg, ha ez inkompatibilis perifériák, szoftverlicenszek újbóli megvásárlását jelenti (még mindeig nem értem, hogy ez mihez képest 5x annyi /pl. az eddigi bekerülési kötségekhez képest?/, de így már nem is firtatom, egyszerűen elfogadom, hogy NÁLAD történelmileg így alakult).
A fotós "rendszerváltás" költsége világos, főleg ha van egy halom jófajta objektíved is, biztosan van olyan ember, akinek kisebb a teljes vagyona :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Vinkler írta:
2023.06.03., szomb. 11:26
olyat sem nagyon ismerek, aki 7 éve ugyan azt a PC-t használná. :rolleyes:
Szerintem van sok. Az én asztli gépem pl. kb. 2 hete volt 7 éves. Annyi a csalás ebben, hogy pusztán úri muriból tavaly kapott 8 helyett 16 giga ramot és az i3 helyett egy használt i5-öt, de menne a régivel is. Ja és ez a gép 24/7-ben megy, napi több órát dolgozom rajta. Nem okozna problémát lecserélni de tökéletesen felesleges, mert tudja amit kell. A win10-el most pl. 21 nap körüli az uptime, nem egy lefagyós fajta az előző reboot is valami frissítés miatt volt csak ;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Intel NUC + Roon Rockhoz sem kellett hozzanyulni semennyit soha az elmult 2-3évben. Bár az igaz, hogy az nem 7, de a tendencia jó!
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2023.06.03., szomb. 11:26
Hááát, azért ezzel egy picit vitatkoznék.
Nem vitázom veled, mert a MAC Mini egy kitűnő masina, zenehallgatásban jó partner, én is szerettem. Tisztelendő, hogy 7 éve használod, ez jó ellenpéldája annak, ami az audio PC-k körül néha zajlik (bár egyre inkább lecsendesedik a téma).

Nem akartam a topikot terhelni a saját dolgaimmal, de ha már leírtad a sajátodat... Nálam olyan szinten átalakult a lejátszó rendszer, hogy nem hogy audio PC, de már szinte semmilyen hagyományos HiFi eszköz nincs itthon, mindeközben a zenehallgatási kedvem és élményem nem roncsolódott, a kényelem és használhatóság viszont nagyot lépett felfelé. Innen nézve az operációs rendszerek körüli vita nagyon távolinak tűnik már.

Aszpirin, az 5x különbség rám, az én esetemre értendő. Egyszer pontosan kiszámoltam, ha minden funkciót (audio és fotós munka, szórakozás, játék, zenehallgatás, filmnézés) almás környezetbe kellene költöztetnem minőségi és hatékonysági visszalépés nélkül, 5x többe kerülne nekem. Ebbe beleértendő a hardver, szoftver és a kiegészítők ára, illetve a rendszer üzemeltetési költsége is. Másnál más eredmény jöhet ki. Jók ezek a kiszámolós folgok. Fotózásban is átrágtam, mennyibe kerülne váltanom a Canon rendszerről: egy közepes vagyon lenne. A különbség sokkal nagyobb, mint amit a kirakati árak alapján gondolna az ember.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”