Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Szeretnék DVD-ről AC3 hangsávot lementeni WAV-ba, kipróbáltam a Cinematize 2 (for windows) progit, ami nagyon jó, csak úgy tűnik a demo verzió 9,22 másodpercnél nem enged hosszab .wav file-t létrehozni Ez a rövidke kis darab viszont nagyon ígéretes (1536 kbps, 48 KHz). Várom a javaslatokat free megoldásokra
 
Egyébként tegnap kipróbáltam ezt az SRC-t, nekem az jött le belőle, hogy ASIO4ALL driverrel mindig szebben szól, SRC-től függetlenül. Az ASIO driver csak 48 KHz-ig bírja, azonban a HiVOX USB-COAX átalakító élből nem tudja fogadni natívban a 44.1 KHz anyagot, így akkor is "feltornássza" 48 KHz-re, ha 44.1-et adok neki. Szóval ASIO-val nem nagyon hallottam különbséget SRC nélkül, meg SRC 48 KHz-el.
 
Kipróbáltam ASIO nélkül is 192 KHz-ig mindent (FIM_Audiophile_Reference_IV lemezt hallgatóztam .wav-ban), és nekem bizony az ASIO-val, SRC nélkül is jobban tetszett. Ez persze nem jelent semmit, lehetek akár botfülű is
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Joci, kiprobiztad az SRC-t? Neked "elég" jó cuccaid vannak, hogyan ítéled az unsampling hatását?

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Vajon mennyit számít, ha a windows nem vinyón kerreg, hanem mondjuk egy ilyenen: 

 
2Gb IDE Flash Drive Transcend 40pin Vertical
2 Gb kapacitás - Alaplapi IDE portra köthető - Boot HDD -ként működik

Szerintem nem sokat. (Vakteszten valószínű nem lehetne megkülönböztetni.) Amúgy is csomó mindent cache-ből intéz a win, szóval nincs különösebb jelentősége a dolognak.

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »


olyan DVD felvevő, amin van hálózati bemenet, csavart érpár vagy wi-fi kapcsolattal? 


http://www.c-sale.hu/index.php?akt_menu ... =reszletek

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


.. egy HD-es DVD felvevő. - az meg milyen? Gondolom Hard Disk-es.
- aha, tehat HDD-s.., meg kell venni amit rea hirdet..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


.. egy HD-es DVD felvevő.
- az meg milyen?

Gondolom Hard Disk-es.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


.. egy HD-es DVD felvevő.
- az meg milyen?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Vajon mennyit számít, ha a windows nem vinyón kerreg, hanem mondjuk egy ilyenen:
 

 
2Gb IDE Flash Drive Transcend 40pin Vertical
2 Gb kapacitás - Alaplapi IDE portra köthető - Boot HDD -ként működik
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Rag »


Sziasztok!
 
Az asszony felvette, hogy sok cucc van a nagyszobába és én még mindig újabakat akarok (pl hálózati lejátszó...), de őt is érdekelné egy HD-es DVD felvevő.
Persze nem elleneztem a dolgot, bár egy-két sorozatot felvenni felelsleges.
 
Szóval szóval van olyan DVD felvevő, amin van hálózati bemenet, csavart érpár vagy wi-fi kapcsolattal?
 
Üdv
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix »


Tessék itt van. SRCÉrdekes Flac-et nem lehet vele unslampingolni 176Khz-re? Vagy csak nálam rossz valamiért 88,2KHz-n semmi baja, ape*,wv* stb jól műkszik, mondjon már más is véleményt mert én nem tudom eldönteni, hogy ez most jó vagy sem.

Dettó. Ape nekem is ment, de flacból egy zagyvaságot csinált.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Tessék itt van. SRCÉrdekes Flac-et nem lehet vele unslampingolni 176Khz-re? Vagy csak nálam rossz valamiért 88,2KHz-n semmi baja, ape*,wv* stb jól műkszik, mondjon már más is véleményt mert én nem tudom eldönteni, hogy ez most jó vagy sem.

Köszi, rácsekkolok.
 
Régen nem lehetett így letölteni meg valami GNU licenszbe vagy mibe ütközött,úgyhogy csak forráskód volt...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tessék itt van. SRC
Érdekes Flac-et nem lehet vele unslampingolni 176Khz-re? Vagy csak nálam rossz valamiért 88,2KHz-n semmi baja, ape*,wv* stb jól műkszik, mondjon már más is véleményt mert én nem tudom eldönteni, hogy ez most jó vagy sem.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »

SRC-t honnan szedtétek le? Amikor kerestem régebben, nem lehetett letölteni...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Olyan 30%-ra terheli a procit. Egyenlőre nekem jobban tetszik unslampigal, EMU 1212m-em van igaz tuningolva. De lehet, hogy csak a gyenge lánc miatt.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix »


Most próbálgatom ezt a SRC upsamplert, én a 44,1KHz->88,2Khz illetve a 176KHz-re való unsamplert tartom jobbnak a 96KHz-től, a CD-s jelleg csökken főleg a magashangokon lehet észrevenni, mintha nem torzítana annyira, teresebbé is válik talán, majd holnap alaposabban megvizsgálom, mindenesetre lehet kísérletezni vele, de a gépet terheli rendesen.
Hát géptől függ, nekem elfut viszonylag alacsony processzor-terheléssel.
 
Viszont a kapott eredmények nagyon sok mindentől függhetnek. Pl. hogy a dac, mivel szereti ha "etetik". A transzport rész sem biztos, hogy egyformán jól megy.
 
Joc: egyetértek veled. Ha van egy rendes "hangkártyája" az embernek (ahogy írtad, saját óra, stabil táp, aszinkron átvitel - ASIO kapcsolat a foobarral), akkor az egész win-es hókuszpókusz kihagyható. A bit az bit, amíg nincs órajelezve, addig nyugodtan megbízhatunk a számítógépben .

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most próbáltam egy 24/96-es DVDA-t 192KHz-re unslampingolni, dúsabbá tette a közepeket és megint a térérzettel történik valami ,ami nagyon tetszetős, de nem tudom így vagy úgy a jobb , mindenesetre én ekkora változásra nem számítottam.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Most próbálgatom ezt a SRC upsamplert, én a 44,1KHz->88,2Khz illetve a 176KHz-re való unsamplert tartom jobbnak a 96KHz-től, a CD-s jelleg csökken főleg a magashangokon lehet észrevenni, mintha nem torzítana annyira, teresebbé is válik talán, majd holnap alaposabban megvizsgálom, mindenesetre lehet kísérletezni vele, de a gépet terheli rendesen.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Az alábbi linken egy 40 oldalas anyag található, ami a Windows - alapú zenelejátszás általam látott eddigi legátfogóbb összefoglalója. Az angolul beszélőknek érdekes olvasmány lehet, ha éppen ilyesmiben töri a fejét valaki. 
http://photos.imageevent.com/cics/v03th ... 20v0.3.pdf

Nagyon jó ismertetőt ajánlott Feri, bár nem értek egyet mindennel benne, de az audio célra való számítőgép építés leírása nagyon komoly, aki ezt betartja, garantáltan nagyon meg lesz elégedve

Csak belenéztem, elég komolyan összerakott anyagnak tűnik. Viszont szerintem nincs akkora jelentősége, ha saját táppal rendelkező és stabil külső órajellel vezérelt "hangkártyát" használ az ember. Belső hangkártya esetén viszont sokat dobhatnak a hangon ezek a "trükkök".

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix »


Nagyon jó ismertetőt ajánlott Feri, bár nem értek egyet mindennel benne, de az audio célra való számítőgép építés leírása nagyon komoly, aki ezt betartja, garantáltan nagyon meg lesz elégedve
Penna sem ért mindennel egyet azt hiszem.. vmikor mintha azt írta volna, hogy nem híve a 96khz-re való felkonvertálásnak. Mindenesetre én kipróbálom majd az SRC upsamplert, kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.
 
Amit a gépépítésről ír, az valószínűleg igaz. Szvsz a jó tápegység a legfontosabb. Nekem a hangkártyám külön áramcsatival rendelkezik (mint a komolyabb videókártyák), gondoltam már rá, hogy egy külön tápról kéne ezt a bemenetet bekötni, próbaképp legalább.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Az alábbi linken egy 40 oldalas anyag található, ami a Windows - alapú zenelejátszás általam látott eddigi legátfogóbb összefoglalója. Az angolul beszélőknek érdekes olvasmány lehet, ha éppen ilyesmiben töri a fejét valaki. 
http://photos.imageevent.com/cics/v03th ... 20v0.3.pdf

Nagyon jó ismertetőt ajánlott Feri, bár nem értek egyet mindennel benne, de az audio célra való számítőgép építés leírása nagyon komoly, aki ezt betartja, garantáltan nagyon meg lesz elégedve

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Rég jártam erre, kicsit visszaolvastam...
 
ASIO4ALL-ról én azt olvastam, hogy az tulajdonképpen nem igazi ASIO. Csak arra van, hogy olyan progikat lehessen használni amiknek kell az ASIO olyan hardverekkel amik nem támogatják az ASIO-t. Az ASIO4ALL lényegében direct sound felületen keresztül hajtja meg a hardvert, de a felhasználói progik felé úgy tesz, mintha az a hardver ASIO eszköz lenne.
ASIO-t csak olyan hw-vel lehet natívan használni, amihez a gyártója adja az ASIO meghajtóprogit.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az alábbi linken egy 40 oldalas anyag található, ami a Windows - alapú zenelejátszás általam látott eddigi legátfogóbb összefoglalója. Az angolul beszélőknek érdekes olvasmány lehet, ha éppen ilyesmiben töri a fejét valaki. Az Apple OS X verziója lehet, hogy vagy 20-25 oldallal is rövidebb lenne
 
http://photos.imageevent.com/cics/v03th ... 20v0.3.pdf

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na de ha nem hallod, akkor szerintem kár nézni is.

Avatar
Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 17:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Lex »

Pontosabban nézni nézhetem, csak ne hallgassam.
Üdvözlettel: Lex

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt ne nézz!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”