Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Én is. FOOBAR2000 Asio driverrel (ASIO4ALL) + USB-s Lupus (vagy USB átalakító + Lupus, majdnem ugyanaz) Sztem ez így bombajó
És milyen buffer stb. beállításokkal használod? Fölraktam én is, de az a bajom vele, hogy nem tudom úgy beállítani, hogy legyen benne digitális pattogás. Igaz egy ratyi Audigy2-n kísérletezgetek. Eddig a foo_out_asio.dll fájlt másoltam be a components mappába és ezzel nem recsegett.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én is foobar-t használok ASIO driverrel, most szándékozom összerakni valami HTPC szerűséget, Compact gép (2x 500Gb vinyo, DVD író)+ tuning EMU1212m, csak azon filózok hogyan lehetne valahogyan ráaplikálni a tetejére egy 14" moncsit amit lehetne le-föl csukni mint egy lap-top-on, vagy jobban járnék egy kijelzős gyári HTPC házzal, de azok még nekem nagyon drágák sajna. Na mindegy megyek iszom egy

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1209
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Az ASIO modul digitális kijárattal is használható? Mert olvstam hogy valaki külső DAC-al használja.
Pl. én.


Én is én is!

Én is. FOOBAR2000 Asio driverrel (ASIO4ALL) + USB-s Lupus (vagy USB átalakító + Lupus, majdnem ugyanaz) Sztem ez így bombajó
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az EMU 1212-ben ki kell cserélni az OpAmp-okat, átkell kondizni és lehet külön tápot csinálni neki. Akkor már nem biztos, hogy a Lupus jobb lenne. Ennek a kártyának a A/D részére tették a hangsúlyt.
Ki mer belevágni ilyenbe? Meg akkor már nagyon nehéz lesz eladni.

Természetesen ez csak egy lehetőség de egy ilyen olcsó kártyánál nem hiszem hogy túl nagy kockázat, eladni meg nem akarom annyit mindig megér hacsak egy sima hangkari lesz is csak a számítógépben. Az enyém most készül, van egy Lupusom is, majd leírom jobb lett-e a tuning EMU, ha valakit érdekel.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nekem Lupusom van, az nekem kicsit jobban tetszik mint az EMU1212m analog outputja, de igazából sok különbség nincs. A Lupust egyébként szeretném lecserélni valami komolyabbra.Amúgy optikai kábelen kapja a jelet a DAC.

Megpróbálhatsz egy USB lupus-t is, nekem a sima után hallható előrelépés volt, nomeg egy fölös kütyü (a hangkártya) mehet a levesbe.
 
Persze véletlen tudok egy eladót, de ettől függetlenül is javasolnám meghallgatásra.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Az EMU 1212-ben ki kell cserélni az OpAmp-okat, átkell kondizni és lehet külön tápot csinálni neki. Akkor már nem biztos, hogy a Lupus jobb lenne. Ennek a kártyának a A/D részére tették a hangsúlyt.
Ki mer belevágni ilyenbe? Meg akkor már nagyon nehéz lesz eladni.

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kundo »


Az ASIO modul digitális kijárattal is használható? Mert olvstam hogy valaki külső DAC-al használja.
Pl. én.


Én is én is!

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Az ASIO modul digitális kijárattal is használható? Mert olvstam hogy valaki külső DAC-al használja.
Pl. én.


Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem tartsd meg a 0404-et, és vegyél hozzá egy külső DAC-ot. (Amúgy nekem 1212m van, de én is külső DAC-al hallgatom.)
No, és nálad mi a megoldás? Egyáltalán jobb, vagy másabb a hangzás?

Nekem Lupusom van, az nekem kicsit jobban tetszik mint az EMU1212m analog outputja, de igazából sok különbség nincs. A Lupust egyébként szeretném lecserélni valami komolyabbra.
Amúgy optikai kábelen kapja a jelet a DAC.

Az EMU 1212-ben ki kell cserélni az OpAmp-okat, átkell kondizni és lehet külön tápot csinálni neki. Akkor már nem biztos, hogy a Lupus jobb lenne. Ennek a kártyának a A/D részére tették a hangsúlyt.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


No, és nálad mi a megoldás? Egyáltalán jobb, vagy másabb a hangzás?

Nekem Lupusom van, az nekem kicsit jobban tetszik mint az EMU1212m analog outputja, de igazából sok különbség nincs. A Lupust egyébként szeretném lecserélni valami komolyabbra.
Amúgy optikai kábelen kapja a jelet a DAC.

Az 1212 bemenete áll. nagyon jó, ez digitalizálásnál vagy felvételkészítésnél lehet szempont.
-*-*-*-
Az ASIO modul digitális kijárattal is használható? Mert olvstam hogy valaki külső DAC-al használja.

Avatar
kundo
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.01.14., pén. 10:27
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kundo »


Szerintem tartsd meg a 0404-et, és vegyél hozzá egy külső DAC-ot. (Amúgy nekem 1212m van, de én is külső DAC-al hallgatom.)
No, és nálad mi a megoldás? Egyáltalán jobb, vagy másabb a hangzás?

Nekem Lupusom van, az nekem kicsit jobban tetszik mint az EMU1212m analog outputja, de igazából sok különbség nincs. A Lupust egyébként szeretném lecserélni valami komolyabbra.
Amúgy optikai kábelen kapja a jelet a DAC.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


ez nem nagyon latszik hogy normalizalodna... a zenei cdk nagyon dragak magyarorszagon.
Egyrészt ki lehet azért fogni néha itthon is jó áron lemezeket (RHCP - Stadium Arcadium dupla CD-t vettem 2 hete 2.990,- Ft-ért, dupla Peter Gabriel Best Of-ot szintén), vagy említhetném a Blue Note jazz akciót 1.990,- Ft-os lemezekkel. Másrészt ma már az országhatárok nem jelenthetnek problémát, ott van az amazon és társai azoknak, akik sokallják a hazai árakat.

Nekem ezzel az a bajom, hogy én nem "kifogni" akarok akciós dolgokat, hanem azt amit akarok - és nem mást - emberi áron meg akarom venni (emberi ár: nekem mondjuk 2-3e Ft MAX)
 
Mert lehet, hogy épp 1500 Ft-ért meg tudom venni XY 3 évvel ezelőtti lemezét akcióban, és XY-t szeretem is úgy-ahogy, de Z vadiúj lemezét sokkal jobban vágyom, aki egyébként is a kedvenc zenészem... de az ő új lemeze 5000... Akkor melyiket vegyem?
 
Külföldről rendelni néha olcsóbb, de ott is hiába olcsóbb 1-2 dolog, mire beér (beleszámolva a kockázatot) már alig... Persze vannak kivételek.. Megint csak lehet kifogni dolgokat.. Így lesz tele a gyűjtemény félig érdekes zenékkel.
 
Mondjuk én biztos hülye vagyok mert egy CD gyűjteményben álló fél autó vagy ház árát nehezen tudom megindokolni az asszonynak, de még magamnak is, de ez ilyen egyéni szoc.probléma, nem szólok be annak, aki másképp gondolja. Magam részéről nagyon jól elvagyok MP3-akkal is, ha kell, tisztán amiatt is, mert nem olyasmit hallgatok mint sokan mások. Vagy pedig megtanultam igénytelenül is élvezni.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ez nem nagyon latszik hogy normalizalodna... a zenei cdk nagyon dragak magyarorszagon.
Egyrészt ki lehet azért fogni néha itthon is jó áron lemezeket (RHCP - Stadium Arcadium dupla CD-t vettem 2 hete 2.990,- Ft-ért, dupla Peter Gabriel Best Of-ot szintén), vagy említhetném a Blue Note jazz akciót 1.990,- Ft-os lemezekkel. Másrészt ma már az országhatárok nem jelenthetnek problémát, ott van az amazon és társai azoknak, akik sokallják a hazai árakat.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

akkor abba fer meg par uj es regi kedvenc

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is hasonlóan vagyok ezzel. Habár főiskolás koromban sok lemezemet eladtam, mert azt hittem, hogy már nem tetszik, most veszem meg őket újra. 
akkor mar te is atlepted az 1200as keretet?


Azt azért nem, kb. 600 lemezem van.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


ez nem nagyon latszik hogy normalizalodna... a zenei cdk nagyon dragak magyarorszagon. aztan csodalkoznak, hogy miert nem adnak el (mongy ez csak az egyik ok).
 
kinti arakat es fizukat figyelembe veve 1000 forint korul kellene lennie - de azzal is elegedettebb lennek, ha annyi lenne mint ott.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


arra gondoltatok, hogy ez egy lakas aranak fele? legalabbis itt magyarorszagon. kinnt nemhogy a lakasok joval dragabbak de a cdk is sokkal olcsobbak. erdekes kontextus.

Nincs jelentősége, én évekig olyan hangfalat, erősítőt, meg cd játszót használtam, amik egyenként is drágábbak voltak, mint a lakás, amiben laktunk. Aztán kicsit felment a lakás ára, a hifié meg lefelé és így helyre állt az élet rendje.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Én is hasonlóan vagyok ezzel. Habár főiskolás koromban sok lemezemet eladtam, mert azt hittem, hogy már nem tetszik, most veszem meg őket újra. 
akkor mar te is atlepted az 1200as keretet?
 
arra gondoltatok, hogy ez egy lakas aranak fele? legalabbis itt magyarorszagon. kinnt nemhogy a lakasok joval dragabbak de a cdk is sokkal olcsobbak. erdekes kontextus.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Röviden le tudod írni miért jobb egyik vagy másik? Vagy csak hallás alapján? Egyáltalán az ASIO miért okozoz minőségjavulást? Elvileg nem ez a szerepe.
zenehallgatas volt a szempont, igy hang alapjan. amugy annyi elvaras volt veluk szemben, hogy szoljanak.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet itt dobálózni terrabyteokkal, de egy normális zenegyűjtemény szerintem is bőven elfér egy 500-as lemezen. Néha én is túlzásba estem, de aztán úgy döntöttem, hogy amelyik zenét évekig nem hallgatom meg, arra nincs is szükségem és törlésre ítéltem.
Van olyan zeném tucatszám, főképpen modern jazz, amit megvettem 10-15 éve, akkor nem tetszett, nem dobtam ki, mostanában meg nagyon bírom. Sajnos én sem könyvet, sem cd-t nem tudok sem eladni, sem kidobni, még akkor sem ha esetleg most éppen úgy tűnik, hogy rossz vásárt csináltam vele. Fordítva is igaz, 10-15 éve vettem egy csomó olyan cd-t, ami akkor tetszett, most meg semmivel nem lehetne már rávenni, hogy meghallgassam őket. Mégsem érzek rá késztetést, hogy megszabaduljak tőlük.

Én is hasonlóan vagyok ezzel. Habár főiskolás koromban sok lemezemet eladtam, mert azt hittem, hogy már nem tetszik, most veszem meg őket újra.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


emu 0404nel asiot hasznaltam, masnal kset.
Röviden le tudod írni miért jobb egyik vagy másik? Vagy csak hallás alapján? Egyáltalán az ASIO miért okozoz minőségjavulást? Elvileg nem ez a szerepe.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix »


Van olyan zeném tucatszám, főképpen modern jazz, amit megvettem 10-15 éve, akkor nem tetszett, nem dobtam ki, mostanában meg nagyon bírom. Sajnos én sem könyvet, sem cd-t nem tudok sem eladni, sem kidobni, még akkor sem ha esetleg most éppen úgy tűnik, hogy rossz vásárt csináltam vele. Fordítva is igaz, 10-15 éve vettem egy csomó olyan cd-t, ami akkor tetszett, most meg semmivel nem lehetne már rávenni, hogy meghallgassam őket. Mégsem érzek rá késztetést, hogy megszabaduljak tőlük.
Ebben szerintem semmi sajnos sincs.. Teljesen egyetértek veled.
 
- CD: tényleg tipikusan igaz rá, amit írtál. Mindig vannak új kedvencek, és megunt kedvencek. Ki tudja mihez lesz kedvem holnap? No ezért nem törlök .
- Dvd: én gyűjtöm őket, csak a nagyon alja film az, amit törlök megnézés után. Csomószor van, hogy feljönnek haverok, kártyázunk, aztán felmerül, hogy nézzük már meg a Pókerarcokat, Blöfföt stb. Ilyenkor jól jön, hogy minden megvan a polcon. Lényeg a lényeg, hogy kevés a polcon az olyan film, ami csak 1x volt nézve.
 
Ezeken persze módosíthat majd az, ha mindenhova üvegszálon lesz behúzva a net, és pay-per-see/hear módon bármit nézhetek, hallgathatok, és csak arányosan kell kifizetnem. De azért lássuk be, ez nem a következő 5 (10?) évben lesz.
 
- Könyvet mért adjam el? Gyerekem (még nem releváns mivel csak 22 vagyok) mit fog majd olvasni, neki is meg kell vennie? Nem tudom nálunk egy jobb könyvet rajtam kívül elolvas általában még vagy 3-4 családtag. A jó könyv szerintem érték lesz 50-60 év múlva is.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet itt dobálózni terrabyteokkal, de egy normális zenegyűjtemény szerintem is bőven elfér egy 500-as lemezen. Néha én is túlzásba estem, de aztán úgy döntöttem, hogy amelyik zenét évekig nem hallgatom meg, arra nincs is szükségem és törlésre ítéltem.
Van olyan zeném tucatszám, főképpen modern jazz, amit megvettem 10-15 éve, akkor nem tetszett, nem dobtam ki, mostanában meg nagyon bírom. Sajnos én sem könyvet, sem cd-t nem tudok sem eladni, sem kidobni, még akkor sem ha esetleg most éppen úgy tűnik, hogy rossz vásárt csináltam vele. Fordítva is igaz, 10-15 éve vettem egy csomó olyan cd-t, ami akkor tetszett, most meg semmivel nem lehetne már rávenni, hogy meghallgassam őket. Mégsem érzek rá késztetést, hogy megszabaduljak tőlük.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

az egyik szerint van 50 fele etel, a masik szerint meg 500 fele. vegig sem tudod nezni, ertelme szerintem nem sok van. plane, hogy te hatarozod meg, hogy mi legyen azaz 50.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak egy gondolat ahoz a témához, hogy mekkora mennyiségű zenének kell vagy kéne elégnek lennie a zene iránti éhség kielégítésére.
 
Jól gondolom, hogy bizonyos emberek szerint, micsoda hülyeség, ha egy étteremben egynél több étel van, no persze, az az egy étel az az amelyiket én enni szeretném, a többi természetesen felesleges és pazarlás.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”