Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Annyira nem egyezik meg, hogy akár vakteszten is megmondanád, hogy melyik melyik?

Az öcsémtől kaptam kölcsön a minap a "Chicago"című film CD lemezét.
Azt grabbeltem EAC-vel és Plextools-al is.
Mindkettő szépen szól.
De próbából elindítottam az eredeti lemezt is és bizony ordított a különbség.
Ezt nem csak én ,hanem más is meghallotta volna.

Te kavarod amúgy össze a dolgokat. Most is.


Itt mit kavartam össze? :kiraly: Mond már el?


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Sokat kell még tanulnom...  
"- Lassan tanulsz te, Winston - mondta O'Brien gyengéden.
 
- Mit csináljak? - pityeregte Winston. - Mit csináljak, ha látom, mi van a szemem előtt? Kettő meg kettő négy.
 
- Néha, Winston. Néha öt. Néha három. Néha egyszerre mind a három. Keményebben kell próbálkoznod. Nem könnyű meggyógyulni. "

Oké!
Én vagyok a hülye...
:kiraly:


 
 


Avatar
robuan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.30., pén. 15:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: robuan »


Ha bitpontos, az azt jelenti, hogy a két fájl ugyanaz, ugyanaz a CRC vagy Hash tartozik hozzájuk, nem lehet különbség a lejátszás során. Ez olyan mintha két képfájl, aminek minden pixele ugyan az, másképp nézne ki.
Meddő a vita...
Nem akarok senkit meggyőzni.Csak saját tapasztalatot mondtam el.
Aki hallja a különbséget azt zavarja ,aki pedig nem azt nem.
Elméletben nem kellene ,hogy különbség legyen gyakorlatban meg sajnos van.
Ez attól nem változik meg ,hogy sűrűn mondogatjuk ,hogy "de nincs különbség".
A PCM Wav (tehát a számítógépes zenélést nem tartom rossznak) ,egyedül a CD lemezről a rippelésnek mondtam el a hiányosságait.

Sokat kell még tanulnom... :kiraly:
 
"- Lassan tanulsz te, Winston - mondta O'Brien gyengéden.
 
- Mit csináljak? - pityeregte Winston. - Mit csináljak, ha látom, mi van a szemem előtt? Kettő meg kettő négy.
 
- Néha, Winston. Néha öt. Néha három. Néha egyszerre mind a három. Keményebben kell próbálkoznod. Nem könnyű meggyógyulni. "
ACER Aspire 5742G + Foobar2000>>>USB Cable>>>Sanskrit 10th MK2 DAC>>>iFi Micro iTube>>> Klotz AC110 + Neutrik NYS 373>>>Linn LK 280>>>Evidence Audio Siren II>>>Rega Ela Mk I

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Ha bitpontos, az azt jelenti, hogy a két fájl ugyanaz, ugyanaz a CRC vagy Hash tartozik hozzájuk, nem lehet különbség a lejátszás során. Ez olyan mintha két képfájl, aminek minden pixele ugyan az, másképp nézne ki.
Meddő a vita...
Nem akarok senkit meggyőzni.Csak saját tapasztalatot mondtam el.
Aki hallja a különbséget azt zavarja ,aki pedig nem azt nem.
Elméletben nem kellene ,hogy különbség legyen gyakorlatban meg sajnos van.
Ez attól nem változik meg ,hogy sűrűn mondogatjuk ,hogy "de nincs különbség".
A PCM Wav (tehát a számítógépes zenélést nem tartom rossznak) ,egyedül a CD lemezről a rippelésnek mondtam el a hiányosságait.


 
 


Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Annyira nem egyezik meg, hogy akár vakteszten is megmondanád, hogy melyik melyik?

Az öcsémtől kaptam kölcsön a minap a "Chicago"című film CD lemezét.
Azt grabbeltem EAC-vel és Plextools-al is.
Mindkettő szépen szól.
De próbából elindítottam az eredeti lemezt is és bizony ordított a különbség.
Ezt nem csak én ,hanem más is meghallotta volna.

Te kavarod amúgy össze a dolgokat. Most is.
Nem tudjuk, hogy a cd és a rip egymással bitre megegyeznek-e, mert nem tudjuk mi van a cd-n. Ez tiszta sor. Vagy le tudjuk másolni ugyanúgy, vagy nem a kiolvasás esetleges nehézségei miatt. Ezért (is) lehet akár különböző az eredeti cd és az írott cd(vagy maga a rip file). Nincs ezzel baj. Ennek akár lehet magyarázata.
 
De ha a különböző módszerű ripek bitről-bitre(!!!) megegyeznek, akkor nem lesz különbség a ripek(!!!) között. És te is azt mondtad, hogy lesz és az audiolandos cikk is azt írta hogy van.(bár ő nem nézte meg hogy bitről bitre megegyeznek-e egymással a ripek(!!!), de feltételezem, hogy igen, mivel elég sokunknak(neked is) az a tapasztalata, hogy a különböző eljárásokkal is ugyanaz a bitfolyam lesz az eredmény az elejétől(pár minta) eltekintve. Innentől kezdve elég érdekes ilyeneket olvasni ugyanarról a bitről-bitre megegyező anyagról: "Egyértelműen lelkesebb, mint a Foobar, az alja is tisztább, és kiegyenlítettebbnek érzem az EAC-nál."
 
Két dolog lehetséges. Vagy valami egész más okozza a különbséget és nem a különböző rip programok, vagy egyszerűen mást akarunk hallani(tudat alatt*) és akkor az egyiket pl "lelkesebbnek" halljuk.
 
 
* Azt vettem észre, hogy nehezen érti az emberi agy azt, hogy van valami változás az eszközökben, eljárásokban és az eredmény mégis ugyan az. Gondolom az játszódik le ilyenkor bennünk, hogy "hogy lehet ugyanaz a hang, ha másképp csináltuk, valamit muszáj változnia" És ekkor elkezd az ember koncentrálni marhára, hogy mi lehet a különbség. És akkor megragad egy részletet az ember, hogy az előbb ez mintha más lett volna, vissz*rakja a másikat, de ekkor már eldöntötte hogy más és úgy is hallja.

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »


Annyira nem egyezik meg, hogy akár vakteszten is megmondanád, hogy melyik melyik?

Az öcsémtől kaptam kölcsön a minap a "Chicago"című film CD lemezét.
Azt grabbeltem EAC-vel és Plextools-al is.
Mindkettő szépen szól.
De próbából elindítottam az eredeti lemezt is és bizony ordított a különbség.
Ezt nem csak én ,hanem más is meghallotta volna.

Hmm ez érdekes. És úgy tesztelted, hogy a CD lejátszót és a szgépet is rákötötted egy külső DAC-ra?
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Egyébként mp3 és flac között is minden esetben egyértelmű különbséget hallasz?
Nem.
Ha sz@r a flac, akkor összetéveszthető az mp3-al és fordítva is igaz.Van olyan mp3-am ami olyan térrel ,dinamikával, felbontással szólal meg ,hogy nem mondanám meg ,hogy mp3.


 
 


Avatar
robuan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.30., pén. 15:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: robuan »


Egy kis teszt:  http://www.audioland.hu/  (Ripteszt)  ,hogy mennyire számít...
Azért ezt elég furának találom... Azért, mert egy audio streamból elszórtan pár bit hiányzik, hogy változik meg a zene hangszíne, tónusa, arányai vagy tünnek el hangszerek... ?

Bármily fura is ,az tény ,hogy máshogyan szól egy EAC-vel esetleg a dBpoweramp vagy a PlexTools-al grabbelt zene.(offset korrekciót alkalmazva is)
Pedig mind bitpontos ...

Ha bitpontos, az azt jelenti, hogy a két fájl ugyanaz, ugyanaz a CRC vagy Hash tartozik hozzájuk, nem lehet különbség a lejátszás során. Ez olyan mintha két képfájl, aminek minden pixele ugyan az, másképp nézne ki.
ACER Aspire 5742G + Foobar2000>>>USB Cable>>>Sanskrit 10th MK2 DAC>>>iFi Micro iTube>>> Klotz AC110 + Neutrik NYS 373>>>Linn LK 280>>>Evidence Audio Siren II>>>Rega Ela Mk I

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »

Tudom szarul grabbeltem...


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Annyira nem egyezik meg, hogy akár vakteszten is megmondanád, hogy melyik melyik?

Az öcsémtől kaptam kölcsön a minap a "Chicago"című film CD lemezét.
Azt grabbeltem EAC-vel és Plextools-al is.
Mindkettő szépen szól.
De próbából elindítottam az eredeti lemezt is és bizony ordított a különbség.
Ezt nem csak én ,hanem más is meghallotta volna.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Egy kis teszt:  http://www.audioland.hu/  (Ripteszt)  ,hogy mennyire számít...
Azért ezt elég furának találom... Azért, mert egy audio streamból elszórtan pár bit hiányzik, hogy változik meg a zene hangszíne, tónusa, arányai vagy tünnek el hangszerek... ?

Bármily fura is ,az tény ,hogy máshogyan szól egy EAC-vel esetleg a dBpoweramp vagy a PlexTools-al grabbelt zene.(offset korrekciót alkalmazva is)
Pedig mind bitpontos ...


 
 


Avatar
robuan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.30., pén. 15:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: robuan »


Aztán jött a meglepetés, fülelek leírta a topicjában, hogy az USB Audio átvitel esetén, nincs és nem is lehet hibajavítás. Heh? :kiraly: De ezek alapján nyilvánvaló, hogy hiába van digitálisan küldözgetve az adat, az attól még nem lesz bitpontos. Akkor miért mondják azt, hogy USB kábelből mindegy milyet használsz PC és DAC között? Kezdek nagyon elveszni a részletekben.

De lehet hibajavítás, csak aszinkron átvitelt használó DAC-ot, Audio Interfész-t kell használni... Pl: M2Tech HiFace vagy Musiland Monitor 01 US.
De szerintem már erről beszélgettünk ebben a topikban.

Köszi, a példákat már én is elkezdtem keresgélni. Mondjuk a hiFace nem oldja meg a kábel problémát csak átalakítja.

Én egy Musiland Monitor 01US-t használok már több mint fél éve. A laptopra van kötve egy kb 1,5 m USB kábel végére egy aktív USB HUB erről megy egy 5m-es noname USB hosszabbító, aminek a végén van a DAC (helyesebben ez inkább egy külső hangkártya, aminek viszonylag jó a DAC része). Én semmilyen különbséget nem találtam amikor közvetlenül egy jó minőségű USB-re volt rátéve a Musiland. Ezeknek az eszközöknek saját driver-ük van és nem csak egyszerűen fogadják az oprendszer által kiküldött adatfolyamot, hanem lekérik azt, az átvitel során CRC ellenőrzés történik. Ha sikertelen az átvitel újra kérik az adatokat, lassítani vagy gyorsítani tudják az adatáramlást.
Amúgy a 192kHz/24bit anyagokat is gond nélkül átviszi. Ehhez képest a 44.1/16 nem túl nagy követelmény.
ACER Aspire 5742G + Foobar2000>>>USB Cable>>>Sanskrit 10th MK2 DAC>>>iFi Micro iTube>>> Klotz AC110 + Neutrik NYS 373>>>Linn LK 280>>>Evidence Audio Siren II>>>Rega Ela Mk I

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »


És itt most a zenei adat bitpontos lemásolásáról beszélünk és nem a "lemez bitről bitre másolásáról" mert az egész más tészta (kürtőskalács :kiraly:).
Jó lenne meghatározni, mit értünk itt bitpontos átvitelen?Mi lesz akkor pontosan ugyan az az eredetivel?
Lehet ,hogy bitpontos lesz ,és a CRC -k rendben vannak(egyeznek).
Csak a visszahallgatott hang ,hallhatóan nem egyezik az eredeti CD-ről és utána a HDD-ről.

Annyira nem egyezik meg, hogy akár vakteszten is megmondanád, hogy melyik melyik?
Egyébként mp3 és flac között is minden esetben egyértelmű különbséget hallassz?
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


És itt most a zenei adat bitpontos lemásolásáról beszélünk és nem a "lemez bitről bitre másolásáról" mert az egész más tészta (kürtőskalács :kiraly:).
Jó lenne meghatározni, mit értünk itt bitpontos átvitelen?Mi lesz akkor pontosan ugyan az az eredetivel?
Lehet ,hogy bitpontos lesz ,és a CRC -k rendben vannak(egyeznek).
Csak a visszahallgatott hang ,hallhatóan nem egyezik az eredeti CD-ről és utána a HDD-ről.


 
 


Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyszerű kísérlet: meghallgatsz egy zeneszámot. Vége, nem csinálsz semmit, újra meghallgatod. És már másnak fog tűnni. Az agy és a hallás folyamata szvsz elég összetett dolog. Hogy mit miért hallunk máshogy, rengeteg oka lehet és én ezt nem is mindig a technika számlájára írom. Akik ezt teszik, azt feltételezik, hogy az ember gép, akinek ha ugyanazt a komplex ingert adjuk kétszer egymásután, akkor ugyanúgy fog reagálni. Hát nem.
Hát igen. Én is így látom. Gyakran nincs semmi változás, elég ha azt hisszük, hogy van és akkor halljuk is. Állítom, hogy a hifis jelenségek elég nagy része ilyenen alapul.

Erősen sejtem sajnos én is... Meg néha inkább a "szemünkkel halljuk"...

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jester »


Egy kis teszt:  http://www.audioland.hu/  (Ripteszt)  ,hogy mennyire számít...
Azért ezt elég furának találom... Azért, mert egy audio streamból elszórtan pár bit hiányzik, hogy változik meg a zene hangszíne, tónusa, arányai vagy tünnek el hangszerek... ?

Így van. Ezt én sem értem. Mert az rendben van, hogy lehetnek hibák az adatfolyamban, de az egész egységre (zeneszámra) nézve általános torzulást hogyan okozhat. Ilyet az analóg kábelek csinálhatnak, de digitálisan ez elég fura lenne.
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Lancelot
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.02.18., szer. 21:33
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Lancelot »


Aztán jött a meglepetés, fülelek leírta a topicjában, hogy az USB Audio átvitel esetén, nincs és nem is lehet hibajavítás. Heh? :kiraly: De ezek alapján nyilvánvaló, hogy hiába van digitálisan küldözgetve az adat, az attól még nem lesz bitpontos. Akkor miért mondják azt, hogy USB kábelből mindegy milyet használsz PC és DAC között? Kezdek nagyon elveszni a részletekben.

De lehet hibajavítás, csak aszinkron átvitelt használó DAC-ot, Audio Interfész-t kell használni... Pl: M2Tech HiFace vagy Musiland Monitor 01 US.
De szerintem már erről beszélgettünk ebben a topikban.

Köszi, a példákat már én is elkezdtem keresgélni. Mondjuk a hiFace nem oldja meg a kábel problémát csak átalakítja.

Lemezjátszó: Dual 505-3, Shure M97xE Magnó: Aiwa AD-F910
PC zene: Behringer UCA202, Foobar, ASIO4ALL
Erősítő: NAD 3220PE Hangfal: Tannoy Mercury Mx2
Mozi: Denon AVR-1513, Tannoy, Asrock E350M1, KODI
 

Avatar
robuan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.30., pén. 15:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: robuan »


Egy kis teszt:  http://www.audioland.hu/  (Ripteszt)  ,hogy mennyire számít...
Azért ezt elég furának találom... Azért, mert egy audio streamból elszórtan pár bit hiányzik, hogy változik meg a zene hangszíne, tónusa, arányai vagy tünnek el hangszerek... ?
ACER Aspire 5742G + Foobar2000>>>USB Cable>>>Sanskrit 10th MK2 DAC>>>iFi Micro iTube>>> Klotz AC110 + Neutrik NYS 373>>>Linn LK 280>>>Evidence Audio Siren II>>>Rega Ela Mk I

Avatar
Lancelot
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.02.18., szer. 21:33
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Lancelot »


Volt már itt a fórumon az USB kábelekkel kapcsolatban egy kérdésem, de nem igazán kaptam rá érthető választ. Megpróbálom összefoglalni. 
Adott volt számomra az információ, hogy a digitális átvitelnél (pc->usb->dac) mindegy hogy milyen kábelt használunk az átvitelre, mert az információ a dacban konvertálódik analóggá és addig nincs információ veszteség. Én ezt akkor úgy értelmeztem, hogy azért nincs veszteség digitális átvitelnél, mert van hibajavítás. Informatikával foglalkozom, tehát tudom jól, hogy mindenféle jelátvitelben vannak hibák, ezért találták ki a különböző hibajavításokat, hogy az adatokat bitpontosan lehessen továbbítani.
Azt hittem, ez így van a DAC-oknál is. Aztán jött a meglepetés, fülelek leírta a topicjában, hogy az USB Audio átvitel esetén, nincs és nem is lehet hibajavítás. Heh? :kiraly:
De ezek alapján nyilvánvaló, hogy hiába van digitálisan küldözgetve az adat, az attól még nem lesz bitpontos. Akkor miért mondják azt, hogy USB kábelből mindegy milyet használsz PC és DAC között? Kezdek nagyon elveszni a részletekben.

Pedig nem kell elbizonytalanodni, jól látod a helyzetet. A sima 1.0 USB-t használó DAC-oknál igenis fontos a kábel, pont azért amit Te is írtál. De mint minden ez is fejlődik és lesznek (vagy talán már vannak is) olyan USB DAC-ok amik már újabb adatátviteli módot használnak.

Lemezjátszó: Dual 505-3, Shure M97xE Magnó: Aiwa AD-F910
PC zene: Behringer UCA202, Foobar, ASIO4ALL
Erősítő: NAD 3220PE Hangfal: Tannoy Mercury Mx2
Mozi: Denon AVR-1513, Tannoy, Asrock E350M1, KODI
 

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Bocsánat. Ez így nem teljesen pontos. A zene a CD-n "adat"-ként azaz pontosabban digitális jelként van tárolva, csak kevesebb hibajavító bitet tartalmaz mint egy "adat" cd. Ezért nehezebb róla az adatot bitpontosan lemásolni...
Ezzel egyetértek.Te pontosabban fogalmaztál.


 
 


Avatar
robuan
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.10.30., pén. 15:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: robuan »


Aztán jött a meglepetés, fülelek leírta a topicjában, hogy az USB Audio átvitel esetén, nincs és nem is lehet hibajavítás. Heh? :kiraly: De ezek alapján nyilvánvaló, hogy hiába van digitálisan küldözgetve az adat, az attól még nem lesz bitpontos. Akkor miért mondják azt, hogy USB kábelből mindegy milyet használsz PC és DAC között? Kezdek nagyon elveszni a részletekben.

De lehet hibajavítás, csak aszinkron átvitelt használó DAC-ot, Audio Interfész-t kell használni... Pl: M2Tech HiFace vagy Musiland Monitor 01 US.
De szerintem már erről beszélgettünk ebben a topikban.
ACER Aspire 5742G + Foobar2000>>>USB Cable>>>Sanskrit 10th MK2 DAC>>>iFi Micro iTube>>> Klotz AC110 + Neutrik NYS 373>>>Linn LK 280>>>Evidence Audio Siren II>>>Rega Ela Mk I

Avatar
Lancelot
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2009.02.18., szer. 21:33
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Lancelot »



Ha adatként(Wav) lenne tárolva a gyári CD lemezen akkor nem lenne ilyen gond.Akkor tényleg azt kapnád a HDD-n is mint a CD-n van.
Ezért tartom jó dolognak például a Linn honlapján  a letölthető wavokat .Mert azt ha a HDD-re teszed az ugyan az lesz mint náluk a stúdióban.(adatként másolod)
Csak CD rippnél van ez a gond.

Bocsánat. Ez így nem teljesen pontos. A zene a CD-n "adat"-ként azaz pontosabban digitális jelként van tárolva, csak kevesebb hibajavító bitet tartalmaz mint egy "adat" cd. Ezért nehezebb róla az adatot bitpontosan lemásolni, de nem lehetetlen és nem valami misztikus dolog. Ezt tudja az EAC (vagy nem tudja, de akkor jelzi) ha jól van beállítva. És itt most a zenei adat bitpontos lemásolásáról beszélünk és nem a "lemez bitről bitre másolásáról" mert az egész más tészta (kürtőskalács :kiraly:).

Lemezjátszó: Dual 505-3, Shure M97xE Magnó: Aiwa AD-F910
PC zene: Behringer UCA202, Foobar, ASIO4ALL
Erősítő: NAD 3220PE Hangfal: Tannoy Mercury Mx2
Mozi: Denon AVR-1513, Tannoy, Asrock E350M1, KODI
 

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Szerintem ha bithelyes a rip és az irás is akkor maximum a nyersanyag minősége lehet mérvadó etekintetben.Perxze ha kiirjuk.
HDDről meg kell úgy szólalnia mint lemezről ha adottak a megfelelő körülmények hozzá.

A gyakorlat ezt sokszor felül írja. Az Audiolandon Vackor csinált egy nagyon jó ripp tesztet .Nagyon körültekintőnek ismerem és a véleményem megegyezik az ott leírtakkal.
Szerinte sem érte el a ripp az eredetit.Tapasztalat.


 
 


Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


De az én kísérletemben többszöri beolvasás után is a beolvasott adatok megegyeztek bitre pontosan. Innentől kezdve akkor miért is nem lehet az audio CD-ről bitre pontosan beolvasni az adatokat?
Eredeti lemezről berippelted majd kiírtad CD-R- lemezre ,amit aztán újra berippeltél?
A CRC érték meg ugyan az volt mint az eredetinél? Jól értem?


 
 


Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyszerű kísérlet: meghallgatsz egy zeneszámot. Vége, nem csinálsz semmit, újra meghallgatod. És már másnak fog tűnni. Az agy és a hallás folyamata szvsz elég összetett dolog. Hogy mit miért hallunk máshogy, rengeteg oka lehet és én ezt nem is mindig a technika számlájára írom. Akik ezt teszik, azt feltételezik, hogy az ember gép, akinek ha ugyanazt a komplex ingert adjuk kétszer egymásután, akkor ugyanúgy fog reagálni. Hát nem.
Hát igen. Én is így látom. Gyakran nincs semmi változás, elég ha azt hisszük, hogy van és akkor halljuk is. Állítom, hogy a hifis jelenségek elég nagy része ilyenen alapul.

Szerintem ha bithelyes a rip és az irás is akkor maximum a nyersanyag minősége lehet mérvadó etekintetben.
Perxze ha kiirjuk.
HDDről meg kell úgy szólalnia mint lemezről ha adottak a megfelelő körülmények hozzá.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”