Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Nocsa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.12.15., kedd 22:59
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Nocsa »


Milyen kábelt ajánlotok DAC (3.5mm jack) -> erősítő (RCA) sztereo összekötésre?
A KáCsa Audiónál kinéztem egy vaskosabb 3.5mm-es jack dugót:
 
http://kacsa-audio.hu/index.php?pid=cso ... csoport=49
ez 6mm-es átmérőjű kábelhez jó. Ennél vastagabbat nem találtam.
 
Ti mit használtok (csatlakozók, kábel) DAC-hoz? (AMB Labs Gamma 1-hez lesz)
/köszi

Avatar
Repiv
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.09.09., szomb. 21:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Repiv »



Tapasztalt már valaki olyasmit ...
buffert már próbáltál?
Advanced/playback/full file buffering
s ide beírsz pl.: 1000000 -t
 
s így memóból küldi a cuccost, hátha ...

ez az ötlet végülis segített a wifis akadásos problémámon
köszi mindenkinek a segítséget

Avatar
midian
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 149
Csatlakozott: 2008.12.29., hétf. 22:31
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: midian »

A HD1V csak usb s.
Erősítő(k):mozi:Onkyo SR605,sztereo:Jungson JA66C
CD:PhilipsCD 584
Doboz(ok):Front:Celestion F28,Center:Dali Concept ,Háttér:Wharf.:Diamond 9.0
Kábel(ek): IC (T),Gotham
Dac:Styleaudio Carat HD1 V
Mplayer:A.C.Ryan playon hd2 mini
Gitár:Hohner B Bass

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szocsa »


Amennyiben usb-től független a tápellátása és usb-s akkor mind1.
Ez biztos? Az usb-n nincs jitter?
 
 
ruczak:
Nem olyan bonyolult ez. Gondold végig. Ha csak usb bemenet van egy DAC-on, akkor vajon működik az cd lejátszókkal? A válasz egyértelmű.

Természetesen USB-n is van Jitter, viszont az a dac clock-jától függ.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amennyiben usb-től független a tápellátása és usb-s akkor mind1.
Ez biztos? Az usb-n nincs jitter?
 
 
ruczak:
Nem olyan bonyolult ez. Gondold végig. Ha csak usb bemenet van egy DAC-on, akkor vajon működik az cd lejátszókkal? A válasz egyértelmű.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »


Ezek az usb-s dacok mint pl.:HD1V, csak a laptop és az erősítő közé tehetőek be, vagy cd játszók után is jó?
A legtobb CD jatszo moge nem csak jo, egyenesen kell is.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ruczak »

Ezek az usb-s dacok mint pl.:HD1V, csak a laptop és az erősítő közé tehetőek be, vagy cd játszók után is jó?

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szocsa »


Usb-s dac után van értelme betenni egy csöves Buffert? (Lupus, Jungson ja88e, M1) Pl. ilyet: Yaqin cd1 Eddig abban a hitben voltam, hogy a dac a rendszerem gyenge pontja, de hosszas hallgatás után kiderült, hogy nem Szerinten beújítok majd egy hálózati szűrőt & egy ilyen csöves buffer is megfordult a fejemben. Nem tudom atc-ben most meg lehet-e ezt hallgatni.

fura ez a csöves buffer, ez mire is jó pontosan?
 
ez nem rontana a hangon a közbeiktatással? (csak hangosan gondolkodom)

Elvileg pont ez a lényeg. Úgy "rontja" a hangot, hogy az csöves jellegű legyen. Nem erősít, csak kb. 1dB gain van benne.
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
szocsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.09.12., szomb. 11:24
Értékelés: 12

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szocsa »


Az, hogy most ez egy százezres vagy egy jobb minőségű kétszázezres laptop az mindegy? Dac nélkűl ugyanúgy szólnak?
Arnyalnam a kerdest. Feltelezzuk a DACos megoldast, tehat NEM hangkartya! Ezesetben is mindegy a rendszer eleje? Az alaplap, a kondik, a tap, a minden? Van aki azt mondja nem, en azt mondom nem tudom, ti?

Amennyiben usb-től független a tápellátása és usb-s akkor mind1. Ha spdif-en keresztül akarod használni, akkor clock generátortól is függ, bár ez a része elvontabb dolog
r2r 11 - Hypex UcD180HG - ASE Gleden

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »


Az, hogy most ez egy százezres vagy egy jobb minőségű kétszázezres laptop az mindegy? Dac nélkűl ugyanúgy szólnak?
Arnyalnam a kerdest. Feltelezzuk a DACos megoldast, tehat NEM hangkartya! Ezesetben is mindegy a rendszer eleje? Az alaplap, a kondik, a tap, a minden? Van aki azt mondja nem, en azt mondom nem tudom, ti?

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »


Nagyon sok zeném van mp3-ban(csak úgy tudtam megszerezni). Azokon is tud segíteni?
Meg fogsz lepodni, hogy mennyire igen. DACra fel!

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ruczak »


Egy jamo s606-os hangfalpáram van, egy technics(su-v7x) erősítővel+laptop. Érdemes ebbe  a rendszerbe dac-ot vásárolni.Már úgy gondolom, hogy van ez olyan minőségű rendszer hogy ki tudja használni a dac nyújtotta minőségi javulást?

A válaszom igen!

Bocs már hogy ennyi kérdésem van ,de ez nekem még új ! Nagyon sok zeném van mp3-ban(csak úgy tudtam megszerezni). Azokon is tud segíteni? Egyébként köszi az eddigi válaszokat !

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy jamo s606-os hangfalpáram van, egy technics(su-v7x) erősítővel+laptop. Érdemes ebbe a rendszerbe dac-ot vásárolni.Már úgy gondolom, hogy van ez olyan minőségű rendszer hogy ki tudja használni a dac nyújtotta minőségi javulást?

A válaszom igen!

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ruczak »


Sziasztok! Ha egy ilyen usb-s dacot berakok a laptop és az erősítő közé jóval szebben fog szólni a rendszer?
HA csak a laptop belső alaplapi hangkarijáról megy most, akkor sokkal de sokkal jobban fog zenélni igen, ha teszel mellé egy dacot.

Az, hogy most ez egy százezres vagy egy jobb minőségű kétszázezres laptop az mindegy? Dac nélkűl ugyanúgy szólnak?

Teljesen mindegy, az alaplapi integrált hangkártyák nem zenére valók, és nem is a legjobbak...

Egy jamo s606-os hangfalpáram van, egy technics(su-v7x) erősítővel+laptop. Érdemes ebbe a rendszerbe dac-ot vásárolni.Már úgy gondolom, hogy van ez olyan minőségű rendszer hogy ki tudja használni a dac nyújtotta minőségi javulást?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! Ha egy ilyen usb-s dacot berakok a laptop és az erősítő közé jóval szebben fog szólni a rendszer?
HA csak a laptop belső alaplapi hangkarijáról megy most, akkor sokkal de sokkal jobban fog zenélni igen, ha teszel mellé egy dacot.

Az, hogy most ez egy százezres vagy egy jobb minőségű kétszázezres laptop az mindegy? Dac nélkűl ugyanúgy szólnak?

Teljesen mindegy, az alaplapi integrált hangkártyák nem zenére valók, és nem is a legjobbak...

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ruczak »


Sziasztok! Ha egy ilyen usb-s dacot berakok a laptop és az erősítő közé jóval szebben fog szólni a rendszer?
HA csak a laptop belső alaplapi hangkarijáról megy most, akkor sokkal de sokkal jobban fog zenélni igen, ha teszel mellé egy dacot.

Az, hogy most ez egy százezres vagy egy jobb minőségű kétszázezres laptop az mindegy? Dac nélkűl ugyanúgy szólnak?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok! Ha egy ilyen usb-s dacot berakok a laptop és az erősítő közé jóval szebben fog szólni a rendszer?
HA csak a laptop belső alaplapi hangkarijáról megy most, akkor sokkal de sokkal jobban fog zenélni igen, ha teszel mellé egy dacot.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ruczak »

Sziasztok! Ha egy ilyen usb-s dacot berakok a laptop és az erősítő közé jóval szebben fog szólni a rendszer?

Avatar
joceszko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.26., csüt. 12:41
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joceszko »


Az megvan és így király nincs semmi baja csak attól parázok hogy baja lesz a gépnek.Vagy felesleges paráznom?
Nem ujkeletu dolog ez, masok tobbszazezres cuccokat is mukodtetnek igy, mert az ottani fold vagy halozat miatt egesz egyszeuen jobban szol a rendszer, nem lesz gond. 20E-ert is akadhat akar, viszont egy hangkartya osszejo ennyibol, tuti. De sok izles van, jol nezz korul..

Akkor megnyugodtam.Nagyon köszönöm a segítségeteket.Megpróbálok gyűjteni egy kis pénzt és idővel beruházni egy ilyen DAC-ba.Mégegyszer kösz mindent.Sziasztok!!

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »


Az megvan és így király nincs semmi baja csak attól parázok hogy baja lesz a gépnek.Vagy felesleges paráznom?
Nem ujkeletu dolog ez, masok tobbszazezres cuccokat is mukodtetnek igy, mert az ottani fold vagy halozat miatt egesz egyszeuen jobban szol a rendszer, nem lesz gond. 20E-ert is akadhat akar, viszont egy hangkartya osszejo ennyibol, tuti. De sok izles van, jol nezz korul..

Avatar
joceszko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.26., csüt. 12:41
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joceszko »


nem tudom mitévő legyek.
ragaszd le a földelést szigszalaggal, kb 0 HUF

Az megvan és így király nincs semmi baja csak attól parázok hogy baja lesz a gépnek.Vagy felesleges paráznom?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


nem tudom mitévő legyek.
ragaszd le a földelést szigszalaggal, kb 0 HUF
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
joceszko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.26., csüt. 12:41
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joceszko »


Értem akkor lényegében vennem kellene egy DAC-ot.Még lehet annyi kérésem hogy elmagyaráznád pontosan mi az,hol kapok,és hogyan tudom rákötni a laptopra.Ja és hogy kb.Mennyibe fáj egy ilyen.Köszi szépen mindent ezer hála
Engedd meg, hogy en:
- digitalis jelek analogga alakitasa kulon dobozban = DAC
- ugy 30 ezertol a csillagos eg
- USB/Firewire porton csatlakozik
 
Celhardver, csak erre valo, tehat vegzi a dolgat, jol vegzi, kell. Ezen felul izles kerdese. Sokhelyutt kapsz de vasarlas elott alaposan korbe kell fulelni, altalaban - megfontolt dontes eseten - min. 1-2 honap el szokott ezzel menni. Mennyid van ra?

Hali.Köszi az infót.Tudod az a baj hogy 30 rugó az nekem erre nagyon sok Amit ki tudnék a havi költségvetésemből húzni az kb olyan 20 körül nem tudom mitévő legyek.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »


Értem akkor lényegében vennem kellene egy DAC-ot.Még lehet annyi kérésem hogy elmagyaráznád pontosan mi az,hol kapok,és hogyan tudom rákötni a laptopra.Ja és hogy kb.Mennyibe fáj egy ilyen.Köszi szépen mindent ezer hála
Engedd meg, hogy en:
- digitalis jelek analogga alakitasa kulon dobozban = DAC
- ugy 30 ezertol a csillagos eg
- USB/Firewire porton csatlakozik
 
Celhardver, csak erre valo, tehat vegzi a dolgat, jol vegzi, kell. Ezen felul izles kerdese. Sokhelyutt kapsz de vasarlas elott alaposan korbe kell fulelni, altalaban - megfontolt dontes eseten - min. 1-2 honap el szokott ezzel menni. Mennyid van ra?

Avatar
joceszko
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.11.26., csüt. 12:41
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joceszko »


Ezért kérdeztem hogy ilyen jellegű problémára csak ez az egy megoldás van-e?
olvasd ezt el, ugyanez volt a problémám:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=18162&hl=

Értem akkor lényegében vennem kellene egy DAC-ot.Még lehet annyi kérésem hogy elmagyaráznád pontosan mi az,hol kapok,és hogyan tudom rákötni a laptopra.Ja és hogy kb.Mennyibe fáj egy ilyen.Köszi szépen mindent ezer hála

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”