Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »

Nektek milyen tapasztalaitok vannak az ASIO vs. KS módok hangja között a foobarban? Ki melyiket használja?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem tartsd meg a 0404-et, és vegyél hozzá egy külső DAC-ot. (Amúgy nekem 1212m van, de én is külső DAC-al hallgatom.)
No, és nálad mi a megoldás? Egyáltalán jobb, vagy másabb a hangzás?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

en utoljara modulokat gyujtogettem meg vmikor a 90es evek kozepen. ott megtanultam, hogy sefule sefarka - mar csak mosolyogtam, amikor kesobb az illeto a 200. cdt irta ki mp3bol.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Miért ha kívancsi vagy egy könyvre, megveszed, elolvasod utána kidobod, vagy be viszed egy antikváriumba? Mert többször úgysem fogod elolvasni. Ésehhez hozzájön, hogy azért egy albumot többször hallgatunk meg, mint ahányszor elolvasunk vagy megnézünk egy filmet, mégis sokan ezerszám gyűjtik a DVD filmeket.
ebbol a megkozelitesbol nem veszek agybafobe albumokat, hanem tajekozodom a zenerol. tsc irt par tippet.
 
a dvdgyujtes most csak egy hobort - igy utolag visszatekintve mit ert a sok osszegyujtott vhs, mp3, divx stb? mindig volt, amit "erdemes" volt gyujteni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A könyves hasonlatról: én speciel könyvtárba járok. A mai könyvárak mellett me pláne nem vásárlok...
 
Egy zenébe bele tudok hallgatni tsc által említett módon, de egy könyvbe nehezen tudok alaposan beleolvasni egy boltban, vagy a neten.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


ésehhez hozzájön, hogy azért egy albumot többször hallgatunk meg, mint ahányszor elolvasunk vagy megnézünk egy filmet, mégis sokan ezerszám gyűjtik a DVD filmeket.
Ez jogos, de mondjuk CD árak vs. DVD árak.... ezt ne felejtsük el!
 
DVD-t könnyebb gyűjteni, mert olcsóbb. 5000 Ft-ért új zenéket vásárolni már komoly mentális blokk az emberek többségének _magyarországon_.
 
Egyébként szerintem legalább olyan értelmetlen ezer film a polcon amit szinte sose nézel meg többet, mint ezer cd amit nincs időd hallgatni. De ezt majd mindenki magának eldönti, nem vagyunk egyformák. A gyűjtögetés boldoggá tesz sokakat, és ez ellen nincs mit tenni, a logika ilyenkor alszik.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Miért ha kívancsi vagy egy könyvre, megveszed, elolvasod utána kidobod, vagy be viszed egy antikváriumba? Mert többször úgysem fogod elolvasni.

Szerintem erre találták ki az
 
1. mp3-akat (letöltöd, ha tetszik megveszed)
2. a zenei oldalakon található belehallgatási lehetőséget
 
x. a zene nem könyv. ha csak annyira jó hogy egyszer (max kétszer) meghallgasd, akkor talán kár is megvenni. persze tévedni emberi dolog, de erre való az 1-2. pont
y. én beviszem, habár nem antikváriba, de pl. elvaterázom, mivel nem tudom hova tenni a sok könyvet.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Azért az nem mindenkit elégít ki.
Persze, de én is félig-meddig viccből mondtam. Nekem háttérzenének ideális, de természetesen nekem is van "gyűjteményem".
 
A zenei gyűjteményekről való filozofálgatás amúgy önmagában megérne egy topicot.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tévedésben vagy, mert abszolút legális dologgal is könnyű megtölteni 500 gigát de még a dupláját is, csak idő és kitartás kérdése. 
Bizonyára hallotál már arról, hogy az adathordozók árába, kezdve a memóriakártyáktól az üres dvd lemezekig, minennek az árába, mindegy mit veszel fel rájuk, bele van már eleve kalkulálva a szerzői jogdíj. Tehát, mint a törvény is mondja, egészen addig nem illegális olyan zenék, filmek, stb... birtoklása. melyeknek nincs meg a gyári eredetije, ameddig nem haszonszerzés a célja. Egyébként is olvasva a fórumozók saját bevallása szerinti vagy kikövetkeztetett gyári cd-inek számát asszem elég előkelő helyen lehetek a saját 150 darab körüli gyári nyomású cd-immel plusz 200+ darab LP-vel. Egyébként, nincs egyetlen darab írott cd-m sem.
Tehát, ha kérhetném, kicsivel átgondoltabban az ilyen elhamarkodott kijelentésekkel.
 
üdv
Feri

en ugy tudom, hogy sajat hasznalatra igen le lehet tolteni, de tovabbadni (megosztani) nem.
 
a gyujtemenyed kb 150-200 gigan elferne vesztesegmentes csomagolassal. de szamoljunk 500 gigara:
* egy album atlagban 400m vesztesegmentes csomagolasban
* 1250 album rafer 500gra
* ha egy orat szanunk egy album meghallgatasara kb 3.5 orat hallgathatod minden nap a gyujtemenyed, hogy ugyanahhoz az albumhoz visszaerj egy ev mulva
 
most te akkor vagy idomilliomos vagy, vagy a toredeket hallgatod a gyujtemenyednek.
 
nekem spec jo ha egy heten ennyi idom van zenet hallgatni amit itt egy napra szamoltam.

Arn,
 
Miért ha kívancsi vagy egy könyvre, megveszed, elolvasod utána kidobod, vagy be viszed egy antikváriumba? Mert többször úgysem fogod elolvasni. Ésehhez hozzájön, hogy azért egy albumot többször hallgatunk meg, mint ahányszor elolvasunk vagy megnézünk egy filmet, mégis sokan ezerszám gyűjtik a DVD filmeket.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azért az nem mindenkit elégít ki.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Legjobb zenegyűjtemény az internet rádiók playlist fájlja.
 
Kb. 20 kbyte és évekig elvagyok vele.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Lehet itt dobálózni terrabyteokkal, de egy normális zenegyűjtemény szerintem is bőven elfér egy 500-as lemezen. Néha én is túlzásba estem, de aztán úgy döntöttem, hogy amelyik zenét évekig nem hallgatom meg, arra nincs is szükségem és törlésre ítéltem.
detto
 
ha nem tetszik, torlom. kinek tartogassam? 1000 albumba meg azert belefer par kedvenc.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Lehet itt dobálózni terrabyteokkal, de egy normális zenegyűjtemény szerintem is bőven elfér egy 500-as lemezen. Néha én is túlzásba estem, de aztán úgy döntöttem, hogy amelyik zenét évekig nem hallgatom meg, arra nincs is szükségem és törlésre ítéltem.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


hetkoznapi hasznalattal legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat 
Nem igazán, nekünk (nekem, a cégnek, meg a főnökömnek) teljesen legálisan, megvásárolt cd-kből, kb 6.000 darab van grabbelve 1.5TB diszktömbökre. 3 évig tartott. A kb 25.000 LP-nek, ami a cégnek meg a főnökömnek van is neki állunk egyszer majd és a javát, a ritkábbakat sérülékenyebbeket is digitalizáljuk.

a 6000db cd / 25e db lp birtoklasat nehogy hetkoznapinak tekintsuk

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Tévedésben vagy, mert abszolút legális dologgal is könnyű megtölteni 500 gigát de még a dupláját is, csak idő és kitartás kérdése. 
Bizonyára hallotál már arról, hogy az adathordozók árába, kezdve a memóriakártyáktól az üres dvd lemezekig, minennek az árába, mindegy mit veszel fel rájuk, bele van már eleve kalkulálva a szerzői jogdíj. Tehát, mint a törvény is mondja, egészen addig nem illegális olyan zenék, filmek, stb... birtoklása. melyeknek nincs meg a gyári eredetije, ameddig nem haszonszerzés a célja. Egyébként is olvasva a fórumozók saját bevallása szerinti vagy kikövetkeztetett gyári cd-inek számát asszem elég előkelő helyen lehetek a saját 150 darab körüli gyári nyomású cd-immel plusz 200+ darab LP-vel. Egyébként, nincs egyetlen darab írott cd-m sem.
Tehát, ha kérhetném, kicsivel átgondoltabban az ilyen elhamarkodott kijelentésekkel.
 
üdv
Feri

en ugy tudom, hogy sajat hasznalatra igen le lehet tolteni, de tovabbadni (megosztani) nem.
 
a gyujtemenyed kb 150-200 gigan elferne vesztesegmentes csomagolassal. de szamoljunk 500 gigara:
* egy album atlagban 400m vesztesegmentes csomagolasban
* 1250 album rafer 500gra
* ha egy orat szanunk egy album meghallgatasara kb 3.5 orat hallgathatod minden nap a gyujtemenyed, hogy ugyanahhoz az albumhoz visszaerj egy ev mulva
 
most te akkor vagy idomilliomos vagy, vagy a toredeket hallgatod a gyujtemenyednek.
 
nekem spec jo ha egy heten ennyi idom van zenet hallgatni amit itt egy napra szamoltam.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Többnyire így van mondjuk én sok felvételt készítek DV kamerára, és ha lusta vagyok kimásolni, bezony gyorsan apad az az 500 giga... 
PS: ja, jó az avatárod

videoszerkesztessel a vilag osszes vinyoja se lenne eleg
 
ps: az en avatarom jobb

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hetkoznapi hasznalattal legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat
Nem igazán, nekünk (nekem, a cégnek, meg a főnökömnek) teljesen legálisan, megvásárolt cd-kből, kb 6.000 darab van grabbelve 1.5TB diszktömbökre. 3 évig tartott. A kb 25.000 LP-nek, ami a cégnek meg a főnökömnek van is neki állunk egyszer majd és a javát, a ritkábbakat sérülékenyebbeket is digitalizáljuk.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én nem igen értek a számítástechnikához, de az okosok szerint a jelenlegi vinyók helyett sokkal stabilabb és biztonságosabb módját jelentik az adattárolkásnak a merevtest tárolók, mert hogy azokban nincs mozgó alkatrész. Majd ha azokból is elterjednek a több száz gigás változatok, akkor lementem én is a lemezeimet. De eladni azután sem fogom őket
Ne felejtsük el a holografikus tárolást sem, DVD méretű lemezre most is lehet 300 GB-ot, pár hónap múlva pedig akár 1 TB-ot is rögzíteni. Olyan sebességgel, amivel 8 bites tömörítetlen 1080i HDTV felvétel is valós időben játszható le és vehető fel.
 

 
A merevlemezek általában igen megbízhatóak, főképpen ha vibrációmentesen vannak kialakítva és szerelve és nem melegszenek túl a megfelelő hűtés miatt. Egyszer azt mondta nekem egy profi kamerákban 8 éve merevlemezeket használó cég tervező mérnöke, hogy olyan feladat a fejet a kamerával mozgás közben sávon tartani, mint egy vadászrepülővel teljes sebességgel a föld felett 2 mm-re repülni.
 
A Solid State memóriákból már most is raknak össze akár több száz GB kapacitású "diszk" tömböket is, de nem mindíg a megbízhatóság miatt, hanem a sebesség miatt főképpen. Itt most persze ne a különböző pár ezer forintos bolti memóriákra tessék gondolni. Ezek egy kicsit mások.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat
Ferinek tényleg elég előkelő gyűjteménye van, tanusíthatom. Nekem az LP gyűjteményére fáj(t) a fogam.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hetkoznapi hasznalattal legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat
Tévedésben vagy, mert abszolút legális dologgal is könnyű megtölteni 500 gigát de még a dupláját is, csak idő és kitartás kérdése.
 
Bizonyára hallotál már arról, hogy az adathordozók árába, kezdve a memóriakártyáktól az üres dvd lemezekig, minennek az árába, mindegy mit veszel fel rájuk, bele van már eleve kalkulálva a szerzői jogdíj. Tehát, mint a törvény is mondja, egészen addig nem illegális olyan zenék, filmek, stb... birtoklása. melyeknek nincs meg a gyári eredetije, ameddig nem haszonszerzés a célja. Egyébként is olvasva a fórumozók saját bevallása szerinti vagy kikövetkeztetett gyári cd-inek számát asszem elég előkelő helyen lehetek a saját 150 darab körüli gyári nyomású cd-immel plusz 200+ darab LP-vel. Egyébként, nincs egyetlen darab írott cd-m sem.
Tehát, ha kérhetném, kicsivel átgondoltabban az ilyen elhamarkodott kijelentésekkel.
 
üdv
Feri

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


hetkoznapi hasznalattal legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat
Többnyire így van mondjuk én sok felvételt készítek DV kamerára, és ha lusta vagyok kimásolni, bezony gyorsan apad az az 500 giga...
 
PS: ja, jó az avatárod
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tau »


hetkoznapi hasznalattal legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat
manapság egy 500gigás vinyó megtöltésében mi nem hétköznapi? h legális vagy nem legális az más kérdés, mo.-n az, de nem ez a lényeg

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

hetkoznapi hasznalattal legalis cuccokkal eleg nehez megtolteni 500 gigat

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


masreszt a kurtkft lehet bezarhat, ha olyanokat hasznalunk

Hmm, nem hinném, hogy ezért mesélte volna...
Mellesleg az úriember már nem a Kürtnél dolgozott, amikor beszéltem vele. Másrészt természetesen az ilyen szilárdtest tárolók adatkihalászásával is foglalkozott, lehet abból több bevétele is volt, ha valóban alacsonyabb a megbízhatóságuk
 
Lex: javítottam
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”