Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Segítséget kérek.

Minimserver win alatt, iPaden MConnectHD a távirányító alkalmazás.

128k helyi fájlom van, amit a minimserver kezel. Ki tudom listáztatni a fájlokat/számokat az MConnectben, de minden egyes listázásnál szépen lassan (2-3 perc) beolvassa újra és újra az egészet. Hol kellene beállítani, hogy ezt egy cache-ből tegye és ne csinálja mindig?

Abban sem vagyok biztos, hogy melyik applikáció a felelős ezért.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:18
GTomi írta:
2024.03.02., szomb. 20:37
Találtam ilyet is, hogy crossfeed, Parametrikus EQ, valamint Audeze előbeállítások.

Ezek mikor praktikusak kellhetnek, vagy ne foglalkozzak velük?
Crossfeed kifejezetten praktikus, ha fejhallgatózol. Szerintem nagyjából csak akkor. A lényege, hogy közelebb visz a "hangfalas" sztereó zenehalgatáshoz azáltal, hogy a jobboldal "áthallatszik" a baloldalra és fordítva. Itt tudod állítani azt is, hogy az áthallás milyen mértékű éegyen, decibelben. Ha fejest használsz, mindenképp próbáld ki azzal (nálam a Roon-ban ki van kapcsolva, mert a DAC-on lehet állítani Crossfeed-et a fejhallgató-kimenetre).

Parametrikus EQ - ezzel lehet kísérletezni, ha mondjuk a szobád akusztikájában van egy nagy beszakadás, esetleg csak egyszerűen több basszust/közepet/magasat szeretnél, de elég bonyolult jól beállítani, én inkább békén hagyom.
Audeze beálítások: amint a nevük mutatja, ezek Audeze fejesekhez tartozó beépített EQ-beállítások, ha nincs Audeze fejesed, akkor ne foglalkozz velük, ha van, akkor esetleg próbáld ki, hogy kiválasztod a fejesednek megfelelő presetet. Aztán vagy tetszik az eredmény, vagy nem.

Szintén fejeseknél, hasznos lehet a konvolúciós szűrő (convolution filter), amelynek segítségével (többek között) a fejesed hangkarakterisztikáját a harman-görbére igazíthatod, és ismét igaz, hogy az eredmény vagy tetszik, vagy nem. A konvolúciós beállítások elvégzéséhez egy fájlt kell beolvasni, van egy hely a neten, ahol kb minden fejeshez megvan a megfelelő fájl. Én ezt használom, asszem még fapaci osztotta meg a linket: https://phones.killdozer.uk
Köszönöm! Tényleg most hogy írod esett le az Audeze, pedig tudtam, hogy fejes márka :D

Nem nagyon fülesezek, szinte semmit, max. filmezésnél késő este, de az meg itt úgysem játszik.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 17:08
... pl mi van ha a mérőmikrofont közvetlenül a hangsugárzó elé helyezem (ha lehet ilyent), akkor ott nem fognak jobban érvényesülni az átviteli hibák, mint a szobaakusztikából származóak?
Átviteli hibából sokféle létezik, ezeket különféle módon célszerű mérni. Nagy részük közeltéri mérési eredményekben is jelen lesz, sőt ott újakkal is találkozhatsz (főleg ha többutas hangdobozt méricskélsz), csak a helyiség akusztikai hatását zárod ki nagyjából. De ez itt tényleg off-topic.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 17:08
Akkor elnézést mindenkitől, alighanem rosszul használtam a "beszakadás" szót.
Igen, ez nem egy szobaakusztikai hiba a példámban, és a kérdés marha jó, de nyilván megvan erre is a módszer (pl mi van ha a mérőmikrofont közvetlenül a hangsugárzó elé helyezem (ha lehet ilyent), akkor ott nem fognak jobban érvényesülni az átviteli hibák, mint a szobaakusztikából származóak? Biztos nagyon buta kérdés, szóval ha az, akkor elnézést. Tényleg nem szakterültetem ez.
Buta kérdés nincs.
Kicsit már OFF topik, de:

Ha közelebb helyezed, valóban jobban érvényesül a doboz, mint a szoba, de ekkor sem lesz kizárólagos, továbbá már "fázisproblémák" is lehetnek a távolabbi hallgatáshoz képest. A megközelítés viszont jó. Ha maradunk a szobai hifinél, akkor én a mélyeket szobai mérés alapján korrigálnék, közép és magas táján már vegyes a kép (doboz saját hangja + akusztika), de itt már a doboz saját átvitele alapján használnám az EQ-t. Pl Amir is ezért készít EQ fájlokat dobozokhoz az átviteli hibák esetleges kompenzálására, mert otthoni körülmények között nem tudod mérni a saját átvitelt.
De itt is több iskola van. Én csak a mélyeket piszkálom, és arra alapozok, hogy a dobozaim 200-20.000Hz között megfelelően lineárisak, hiába esik lankásan a magas (például) szobai mérés szerint.
Remélem követhető...
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2024.03.04., hétf. 16:57
Beszakadás alatt szobai kioltást értettem. Ott haszontalan az EQ, logikus okokból.
Nálad ez egy átviteli "hiba" ilyet persze már lehet és érdemes javítani. Ugyan így egy szobai rendszer esetén is (kérdés, mitől leszel bizonyos, hogy a völgyet mi okozza?).
Akkor elnézést mindenkitől, alighanem rosszul használtam a "beszakadás" szót.
Igen, ez nem egy szobaakusztikai hiba a példámban, és a kérdés marha jó, de nyilván megvan erre is a módszer (pl mi van ha a mérőmikrofont közvetlenül a hangsugárzó elé helyezem (ha lehet ilyent), akkor ott nem fognak jobban érvényesülni az átviteli hibák, mint a szobaakusztikából származóak? Biztos nagyon buta kérdés, szóval ha az, akkor elnézést. Tényleg nem szakterültetem ez.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:53
De itt van egy példám, akkor mint hozzáértőt kérdeznélek, hogy ez 1850Hz-nél mit akar csinálni, ha nem egy beszakadást javítani (ez itt amúgy nem "szobakorrekció", hanem egy fejhallgató frekvenciamenetének "javítása" )
Az ott vélhetően nem egy teremakusztikai kioltást próbál rendezni, ha már fejhallgató... :D

Az sem biztos, hogy a fejhallgatód ott egy hiányt mutat. A szűrők egymásra is hatnak, ezért elképzelhető, hogy az 6. szűrővel a 5., vagy a 7. szűrő karakterisztikáját korrigálják.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2024.03.04., hétf. 17:16-kor.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:53

Alighanem igazad van, én ehhez kevésbé értek (bár REW-ből próbáltam már hasonlót csinálni a szobához is, nem sok sikerrrel), csak próbáltam átadni, ami nekem lejött...

De itt van egy példám, akkor mint hozzáértőt kérdeznélek, hogy ez 1850Hz-nél mit akar csinálni, ha nem egy beszakadást javítani (ez itt amúgy nem "szobakorrekció", hanem egy fejhallgató karakterisztikájának "javítása" )

Screenshot 2024-03-04 at 16.47.59.png
Sajnos én sem vagyok hozzáértő. :D
Beszakadás alatt szobai kioltást értettem. Ott haszontalan az EQ, logikus okokból.
Nálad ez egy átviteli "hiba" ilyet persze már lehet és érdemes javítani. Ugyan így egy szobai rendszer esetén is (kérdés, mitől leszel bizonyos, hogy a völgyet mi okozza?).
Nem szotkam hibázni.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

fapaci írta:
2024.03.04., hétf. 16:46

A grafikus EQ jóval merevebb, kevesebb beleszólást enged (fix a frekvencia és a jósági tényező is), finomhangolásra nem alkalmas. A parametrikus EQ-nál - nevéből is fakadóan - több, minimum 3 paramétert be lehet állítani, de választhatunk többféle szűrő karakterisztikát is (a Roon MUSE hétféle szűrőt kínál), a High/Low Shelf magas/mély hangszínszabályzóként is alkalmazható. Csak előnye van a grafikus EQ-hoz képest, leszámítva azt, hogy bonyolultabb beállítani.
A jobb nem jó szó volt. :D
Pl én is nagyon jól használhatnám tónus beallitasára (ez a jó szó? Ha pl kevesebb magas kell, ahogy említve volt, úgy mindenhol) is, de mezei felhasználó számára, aki nem él ilyenekkel, a grafikus hangszínszabályzó praktikusabb. :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fererencz írta:
2024.03.04., hétf. 16:29
Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:18

Parametrikus EQ - ezzel lehet kísérletezni, ha mondjuk a szobád akusztikájában van egy nagy beszakadás, esetleg csak eygwrűen több basszust/közepet/mahasat szeretnél, de elég bonyi jól beállítani, én inkább békén hagyom.
Ehhez a részhez:
Nagy beszakadáson nem tud javítani, arra nem való, inkább nagy kiemelést ("búgás") tud lefaragni. "Több magas - több mély" hez nem a PEQ való (ugyanis az néhány-, vagy akar több ponton speciálisan, megfelelő paraméterrel szabályoz), bár arra is lehet éppen használni. Tónus beállításához egy sima grafikus EQ jobb.

Akkor bonyi beállítani, ha csak úgy semmi alapján, magadnak csinálod. Mikrofon + mérésre való program pár kattintással meg tudja mondani, mit és hogyan kell beállítanod, vagy eleve olyan fájlt generál, ami betölthető egy parametrikusan ekvalizáló alkalmazásba.
Alighanem igazad van, én ehhez kevésbé értek (bár REW-ből próbáltam már hasonlót csinálni a szobához is, nem sok sikerrrel), csak próbáltam átadni, ami nekem lejött...

De itt van egy példám, akkor mint hozzáértőt kérdeznélek, hogy ez 1850Hz-nél mit akar csinálni, ha nem egy beszakadást javítani (ez itt amúgy nem "szobakorrekció", hanem egy fejhallgató frekvenciamenetének "javítása" )
Screenshot 2024-03-04 at 16.47.59.png
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fererencz írta:
2024.03.04., hétf. 16:29
Nagy beszakadáson nem tud javítani, arra nem való, inkább nagy kiemelést ("búgás") tud lefaragni.
Valóban inkább a kiemelések korrigálására alkalmas az EQ. Az akusztikai kioltásokból fakadó energiahiányt csak nagyon korlátosan lehet vele javítani, hiszen hiába növeljük a direkt hanghullám erejét, azzal együtt az ellene dolgozó visszaverődés erejét is emeljük, kettejük eredője ugyanúgy kioltás lesz, csak a rendszerünket kínozzuk vele.

"Több magas - több mély" hez nem a PEQ való (ugyanis az néhány-, vagy akar több ponton speciálisan, megfelelő paraméterrel szabályoz), bár arra is lehet éppen használni. Tónus beállításához egy sima grafikus EQ jobb.
A grafikus EQ jóval merevebb, kevesebb beleszólást enged (fix a frekvencia és a jósági tényező is), finomhangolásra nem alkalmas. A parametrikus EQ-nál - nevéből is fakadóan - több, minimum 3 paramétert be lehet állítani, de választhatunk többféle szűrő karakterisztikát is (a Roon MUSE hétféle szűrőt kínál), a High/Low Shelf magas/mély hangszínszabályzóként is alkalmazható. Csak előnye van a grafikus EQ-hoz képest, leszámítva azt, hogy bonyolultabb beállítani.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2024.03.04., hétf. 16:18

Parametrikus EQ - ezzel lehet kísérletezni, ha mondjuk a szobád akusztikájában van egy nagy beszakadás, esetleg csak eygwrűen több basszust/közepet/mahasat szeretnél, de elég bonyi jól beállítani, én inkább békén hagyom.
Ehhez a részhez:
Nagy beszakadáson nem tud javítani, arra nem való, inkább nagy kiemelést ("búgás") tud lefaragni. "Több magas - több mély" hez nem a PEQ való (ugyanis az néhány-, vagy akar több ponton speciálisan, megfelelő paraméterrel szabályoz), bár arra is lehet éppen használni. Tónus beállításához egy sima grafikus EQ jobb.

Akkor bonyi beállítani, ha csak úgy semmi alapján, magadnak csinálod. Mikrofon + mérésre való program pár kattintással meg tudja mondani, mit és hogyan kell beállítanod, vagy eleve olyan fájlt generál, ami betölthető egy parametrikusan ekvalizáló alkalmazásba.
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

GTomi írta:
2024.03.02., szomb. 20:37
Találtam ilyet is, hogy crossfeed, Parametrikus EQ, valamint Audeze előbeállítások.

Ezek mikor praktikusak kellhetnek, vagy ne foglalkozzak velük?
Crossfeed kifejezetten praktikus, ha fejhallgatózol. Szerintem nagyjából csak akkor. A lényege, hogy közelebb visz a "hangfalas" sztereó zenehalgatáshoz azáltal, hogy a jobboldal "áthallatszik" a baloldalra és fordítva. Itt tudod állítani azt is, hogy az áthallás milyen mértékű éegyen, decibelben. Ha fejest használsz, mindenképp próbáld ki azzal (nálam a Roon-ban ki van kapcsolva, mert a DAC-on lehet állítani Crossfeed-et a fejhallgató-kimenetre).

Parametrikus EQ - ezzel lehet kísérletezni, ha mondjuk a szobád akusztikájában van egy nagy beszakadás, esetleg csak egyszerűen több basszust/közepet/magasat szeretnél, de elég bonyolult jól beállítani, én inkább békén hagyom.
Audeze beálítások: amint a nevük mutatja, ezek Audeze fejesekhez tartozó beépített EQ-beállítások, ha nincs Audeze fejesed, akkor ne foglalkozz velük, ha van, akkor esetleg próbáld ki, hogy kiválasztod a fejesednek megfelelő presetet. Aztán vagy tetszik az eredmény, vagy nem.

Szintén fejeseknél, hasznos lehet a konvolúciós szűrő (convolution filter), amelynek segítségével (többek között) a fejesed hangkarakterisztikáját a harman-görbére igazíthatod, és ismét igaz, hogy az eredmény vagy tetszik, vagy nem. A konvolúciós beállítások elvégzéséhez egy fájlt kell beolvasni, van egy hely a neten, ahol kb minden fejeshez megvan a megfelelő fájl. Én ezt használom, asszem még fapaci osztotta meg a linket: https://phones.killdozer.uk
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shany »

juliush írta:
2024.03.02., szomb. 19:20
... A csúcs nyilván a HQPlayerben egy önálló NAA beállítása kimeneti eszközként, ekkor a feladatok még jobban eloszlanak...
Én a lenti gépen futtatom a Roon-t és a HQPlayert, mint Roon kimenet ( nem használok semmilyen konverziót )
Usb dachoz be volt iktatva egy speciális SBC ( Allo usbridge dupla lineáris tápegységel, Dietpi operációs rendszer ), amely HQPlayer NAA-n keresztül csatlakozott a hálózaton az audio pc-hez, és állított elő teljesen izolált, reclockolt USB jelet a dacnak.
Jelenleg már nincs szükség a külön SBC-re, mivel a szutyok chifi Gustard R26 dacnak ( és A26-nak is ), van hálózati bemenete, amely NAA végpontként működik ( Roon raat-t is tud )

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »

A hangerőszabályozásnál egyik opció a Roon esetében a DSP hangerő, ami számomra akkor praktikus, ha csak ezt tudom távirányitani, a telomról. Vagy hagyjam el ezt a funkcióját inkább és maradjon a sportos hangerő szabályozás?

Találtam ilyet is, hogy crossfeed, Parametrikus EQ, valamint Audeze előbeállítások.

Ezek mikor praktikusak kellhetnek, vagy ne foglalkozzak velük?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2024.03.02., szomb. 15:55
Koszi szepen, inkabb akkor a Roon vonalon indulnek el HQplayer vegpontkent majd valamikor.
A Roon Core mindenképp biztosítja a Tidal "kliens" funkcionalitást, ráadásul a saját könyvtárad tartalmával egységes katalógusba konszolidálva, a Roon Controller eszközzel távvezérelhetően, már ha van ilyen külön.
A HQPlayer egy teljes értékű Roon End Point, amelyet futtathatsz akár a Roon Core-ral egy masinán (localhost), de szerintem akkor van igazán értelme, ha hardverileg elkülönül, így a számításigényes DSP-t és a DAC felé a kommunikációt külön hardver futtathatja a Core katalógus-menedzsmentjétől. A csúcs nyilván a HQPlayerben egy önálló NAA beállítása kimeneti eszközként, ekkor a feladatok még jobban eloszlanak.
Tehát nyugodtan elindulhatsz most, ha egyelőre egy gép állna rendelkezésre, akkor párhuzamosan futtatva Roon Core-ot és a HQPlayert, amelyet a "localhost" címen zónaként látni fog a Core. A Roonban kikapcsolhatod a DSP-t, és a HQPlayerben hajtatod végre a digitális szűréseket és a HQPlayerben beállított hangkimeneti eszközön keresztül fog szólni a zene. De a működés teljesen transzparensen Roon-ként működik, a HQPlayer egy sima "zóna" lesz.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

shany írta:
2024.03.02., szomb. 15:40
tottyi írta:
2024.03.02., szomb. 14:31
Ha HQplayer-re kuldom ki a jelet a Roon-bol akkor az olyan mintha csak HQplayert hasznalnek es csak a Roon-t taviranyitonak hasznalom amit Tidal-al etetek?
Gyakorlailag igen
tottyi írta:
2024.03.02., szomb. 14:31
A HQplayer-en lehet Tidal-t futtatni mindenfele varazslaton kivul?
A HQPlayer HRA Streaming-et és Qobuzt tud önállóan streamelni, mint a honlapon is olvasható. Tidalt nem tud.( Valójában ehhez is szükséges, hogy a HQPlayer kliens program is fel legyen telepítve valahova vezérlésnek, mivel csak erről érhető el ez a szolgáltatás. https://www.signalyst.com/quickstart.html )

Meg lehet még esetleg a HQPlayer témában említeni, hogy - a Roon-nal ellentétben - CD-t is le tud játszani, "HQPlayer minőségben", és ekkor is rendelkezésre áll a teljes jel processzálási, konverziós apparátus....már amennyiben szükség van erre a boldogsághoz...

P2040364_.jpg
Koszi szepen, inkabb akkor a Roon vonalon indulnek el HQplayer vegpontkent majd valamikor. Az ott egy Streacom FC10 display panellel?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shany »

tottyi írta:
2024.03.02., szomb. 14:31
Ha HQplayer-re kuldom ki a jelet a Roon-bol akkor az olyan mintha csak HQplayert hasznalnek es csak a Roon-t taviranyitonak hasznalom amit Tidal-al etetek?
Gyakorlailag igen
tottyi írta:
2024.03.02., szomb. 14:31
A HQplayer-en lehet Tidal-t futtatni mindenfele varazslaton kivul?
A HQPlayer HRA Streaming-et és Qobuzt tud önállóan streamelni, mint a honlapon is olvasható. Tidalt nem tud.( Valójában ehhez is szükséges, hogy a HQPlayer kliens program is fel legyen telepítve valahova vezérlésnek, mivel csak erről érhető el ez a szolgáltatás. https://www.signalyst.com/quickstart.html )

Meg lehet még esetleg a HQPlayer témában említeni, hogy - a Roon-nal ellentétben - CD-t is le tud játszani, "HQPlayer minőségben", és ekkor is rendelkezésre áll a teljes jel processzálási, konverziós apparátus....már amennyiben szükség van erre a boldogsághoz...
P2040364_.jpg
P2040364_.jpg (72.44 KiB) Megtekintve 965 alkalommal

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

juliush írta:
2024.02.25., vas. 16:45
alto írta:
2024.02.25., vas. 16:36
Viszont ha Roon képes streamert vezérelsz vele, akkor messze a legjobb megoldás jelenleg.
36_1_11.gif
Szerintem is, a fejlesztők nem igazán önálló zenelejátszó alkalmazásnak szánták audio PC-re, Macre, hanem hálózatos, akár többzónás integrált rendszernek. Ötödik éve fut nálam a Core egy Synology NAS-on, Roon Ready eszközöket (streamer, audio PC HQplayerrel, iPhone ARC-on keresztül, stb.) kiszolgálva, épp a kezem ügyébe eső eszközzel vezérelve (főleg iPad, de iPhone, vagy munka közben a laptopom), a legnagyobb megelégedésemre.
Ha HQplayer-re kuldom ki a jelet a Roon-bol akkor az olyan mintha csak HQplayert hasznalnek es csak a Roon-t taviranyitonak hasznalom amit Tidal-al etetek? A HQplayer-en lehet Tidal-t futtatni mindenfele varazslaton kivul?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2024.02.26., hétf. 08:44
Koszi szepen, ami van nekem dac arra mindenhol azt olvasni es akinek van itt a forumon is azt ajanljak, hogy felkonvertalassal juttassam a jelet a dac-ba es igy lehet a legjobb hangot kinyerni belole de nem lesz gond ha Asio-on keresztul fogom hallgatni.
Azt a windowsot csak zenehallgatasra es neha Chrome bongeszesre hasznalom de majd csak lesz valahogy, ugy meg nem volt, hogy valahogy ne lett volna. :D
ASIO-n keresztül is működik a felkonvertálás, gyakran élek vele jómagam is, például a Resonessence Sabre-alapú DAC-jai jobban szólnak DSD128-ra felkonvertálva. De arról már egyáltalán nem vagyok meggyőzve, hogy a Roon jobb konverziós algoritmusokkal bír, mint a Chord DAVE (ha jól látom!), de ezzel nincs tapasztalatom.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

juliush írta:
2024.02.26., hétf. 08:32
tottyi írta:
2024.02.26., hétf. 08:18
Meg annyit, hogy ezt csak a windows 11-ben kezdte csinalni. Lehet visszateszem a win 10-et.
Bevallom, én mindenütt ASIO-t használok. Sőt, mikor PC-t használom, a Windows default shell-t lecserélem az aktuális zenelejátszó programra, így induláskor már el is indul és csökken a futtatott folyamatok száma. Persze ha a gépet közben másra is akarjuk alkalmazni, az picit bonyolultabb.
Koszi szepen, ami van nekem dac arra mindenhol azt olvasni es akinek van itt a forumon is azt ajanljak, hogy felkonvertalassal juttassam a jelet a dac-ba es igy lehet a legjobb hangot kinyerni belole de nem lesz gond ha Asio-on keresztul fogom hallgatni.
Azt a windowsot csak zenehallgatasra es neha Chrome bongeszesre hasznalom de majd csak lesz valahogy, ugy meg nem volt, hogy valahogy ne lett volna. :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2024.02.26., hétf. 08:18
Meg annyit, hogy ezt csak a windows 11-ben kezdte csinalni. Lehet visszateszem a win 10-et.
Bevallom, én mindenütt ASIO-t használok. Sőt, mikor PC-t használom, a Windows default shell-t lecserélem az aktuális zenelejátszó programra, így induláskor már el is indul és csökken a futtatott folyamatok száma. Persze ha a gépet közben másra is akarjuk alkalmazni, az picit bonyolultabb.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

juliush írta:
2024.02.25., vas. 18:16
tottyi írta:
2024.02.25., vas. 18:07
Wasapi es Asio de a Wasapi fel van konvertalva es annal jon elo ez a jelenseg.
Wasapi-nál be van kapcsolva az "Exclusive mode"?
Meg annyit, hogy ezt csak a windows 11-ben kezdte csinalni. Lehet visszateszem a win 10-et.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

juliush írta:
2024.02.25., vas. 18:16
tottyi írta:
2024.02.25., vas. 18:07
Wasapi es Asio de a Wasapi fel van konvertalva es annal jon elo ez a jelenseg.
Wasapi-nál be van kapcsolva az "Exclusive mode"?
Igen.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2024.02.25., vas. 18:07
Wasapi es Asio de a Wasapi fel van konvertalva es annal jon elo ez a jelenseg.
Wasapi-nál be van kapcsolva az "Exclusive mode"?
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

juliush írta:
2024.02.25., vas. 15:58
tottyi írta:
2024.02.24., szomb. 11:06
Felinsalaltam a Windows 11 Pro verziot az audio pc-re illetve atinstalaltam mert adta a lehetoseg es olyan jelenseget vettem eszre, hogy mikor megy a Roon es kinyitom a Chrome broswert es egesz kepernyore teszem akkor eloszor elkezd a hang duplazodni aztan a jobb fele a hangfalnak teljes sugasba kezd. Ha leallitom a zenet es ujrainditon akkor is ezt csinalja amig vissza nem kicsinyitem a Chrome-ot. A windows 10-el nom voltak ilyen problemak. Valakinek ilyesmi tapasztalat?
Mi van beállítva hangkimeneti eszköznek az érintett zónához? (Settings->Audio menüpont)
Wasapi es Asio de a Wasapi fel van konvertalva es annal jon elo ez a jelenseg.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”