Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Azt hiszem ott a pont.Még visszapróbáltam tegnap és így már nem nagyon hallok különbséget.
Elnézést mindenkitől a rémhírterjesztésért.
Okuljatok a hibámból. Erre a beállításra oda kell figyelni a Flac-ban.


Ejnye-ejnye. Már többen kezdték leírni a jó kis FLAC-et

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Scott »

Joc ! Most nézem az aláírásod. A "hangkártyád", ez a Motu Traveler majdnem 3 kiló a lánc többi tagját már meg sem mertem nézni. Így nem csoda, hogy eladod a CD játékosod

Avatar
Stilgar
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2005.09.23., pén. 16:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Stilgar »


Gyári új CD-ről EAC grabbelés WAV-ba, utána Flac Frontend-del kódolás. Alapbeállításokkal kódoltam ahogy a Flac feltelepül, nem változtattam semmin.
Úgy emlékszem a Flac frontend-ban alapból ki van pipálva a "Replaygain". Ha nálad is így van, akkor ne csodálkozz a különbségen

Ez betömörítésnél nem probléma, mert csak tag-ként van beírva az információ. A lejátszónál kell beállítani, hogy ne vegye figyelembe.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »

Huh, akkor most megyünk és kipihegjük magunkat a nagy izgalomra, köszi a megnyugtatást.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Gyári új CD-ről EAC grabbelés WAV-ba, utána Flac Frontend-del kódolás. Alapbeállításokkal kódoltam ahogy a Flac feltelepül, nem változtattam semmin.
Úgy emlékszem a Flac frontend-ban alapból ki van pipálva a "Replaygain". Ha nálad is így van, akkor ne csodálkozz a különbségen

Azt hiszem ott a pont.
Még visszapróbáltam tegnap és így már nem nagyon hallok különbséget.
Elnézést mindenkitől a rémhírterjesztésért.
Okuljatok a hibámból. Erre a beállításra oda kell figyelni a Flac-ban.
 
Ja és végre sikerült belőni az Asio-t is.
Tényleg javult kicsit. Talán harmónikusabb, tonálisan helyesebb lett.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Nem ezen a +25% helyfoglaláson fog múlni talán. Illetve hallottuk másik topicban, hogy lehet nem a flac-ot kell erőltetni, hanem van jobb.
Az a +25 inkább +40-60 szerintem zenei anyagtól függően, azért az nem mindegy... Amúgy teljesen jó a FLAC azt gondolom, a lejátszási láncot kell korrektté tenni, hogy a PC időzítés ne befolyásolja. Nálam pl. a DAC adja az órajelet a "hangkártyának", így a PC nem szólhat bele a dologba.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Hát ebben a témában túl sok a kérdőjel...Szerezzetek be egy qrva jó cd lejátszót és megoldódnak a dilemmák

Nekem van egy, most adom el, pont mert nincs rá szükségem a PC-s lejátszás miatt.

Avatar
Sakal84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2006.10.11., szer. 13:59
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Sakal84 »


Hát ebben a témában túl sok a kérdőjel...
Szerezzetek be egy qrva jó cd lejátszót és megoldódnak a dilemmák

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix »


A PC-nek amúgy is ramaty az időzítése, ezt az USB-SPDIF (vagy IEEE1394-SPDIF vagy IEEE1394-AES/EBU - ahogy nálam van) átalakításnál ki kell küszöbölni.  
Az esetleg el tudom képzelni, hogy az az átalakító nem teszi ezt meg 100%-osan, s tényleg a kibontásnál valami időzítési anomália lép fel, semmi más ötletem nincs, s még ez az egy sem biztos, hogy helytálló, inkább csak tippelgetés.

Igen szerintem pont ez a baj!. Ezek után valszeg az lesz a válasz, hogy a ramaty időzítést csak a kb 60e Ft feletti ilyen studiós jellegű használatra tervezett eszközök (Penna ajánlott pár fajtát) teszik rendbe.
 
Ettől függetlenül szerintem ez a jövő, ami nálam van pc-s hang az már most nagyon rendben van. Persze kíváncsi lennék, hogy egy külső d/a mennyit tudna rajta javítani.
 
A lossless-re meg szerintem annyi a megoldás, hogy kitömörítjük wav-ba. Nem ezen a +25% helyfoglaláson fog múlni talán. Illetve hallottuk másik topicban, hogy lehet nem a flac-ot kell erőltetni, hanem van jobb. De a probléma ugye adott, remélhetőleg ebben a topikban majd megtaláljuk a jó megoldást. Igazából ez nem hifi, hanem számítástechnika, szóval remélhetőleg lesz magyarázat és megoldás is, nem csak mágia.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Hm. Pedig nekem is ez van ( ASIO4ALL ). Neked van másik ASIO is?

Nekem csak "másik" van, a hangkártya (pontosabban audio interfész) meghajtó programja telepítette. Igazából sztem csak akkor van értelme ASIO-t használni, ha natívan támogatja a hardver, különben ugyanúgy directsoundon keresztül megy, csak a programok felé néz úgy ki, mintha ASIO lenne.

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Úgy tudom, hogy ez az ASIO nem az igazi, ugyanis nem natívban hajtja a cuccot, hanem csak úgy tesz, mintha ASIO lenne, de igazából directsoundon keresztül hajtja meg a hangeszközt, legalábbis mintha ilyesmit olvastam volna róla. Arra jó csak, hogy ha a hangcucc nem tud ASIO-t, a program amit használni akarsz meg csak azt tud, akkor is lehessen a kettőt együtt használni.

Hm. Pedig nekem is ez van ( ASIO4ALL ). Neked van másik ASIO is?

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Nálam is ez volt (bár a KS ment), amíg fel nem raktam ezt.
 
http://www.asio4all.com/

Úgy tudom, hogy ez az ASIO nem az igazi, ugyanis nem natívban hajtja a cuccot, hanem csak úgy tesz, mintha ASIO lenne, de igazából directsoundon keresztül hajtja meg a hangeszközt, legalábbis mintha ilyesmit olvastam volna róla. Arra jó csak, hogy ha a hangcucc nem tud ASIO-t, a program amit használni akarsz meg csak azt tud, akkor is lehessen a kettőt együtt használni.

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jolida »


A Foobar pedig arról panaszkodik hogy Asio-t nem lát, a KS verzió ott van, de hibát küld lejátszásnál és nem működik. 


Nálam is ez volt (bár a KS ment), amíg fel nem raktam ezt.
 
http://www.asio4all.com/
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Scott »


Gyári új CD-ről EAC grabbelés WAV-ba, utána Flac Frontend-del kódolás. Alapbeállításokkal kódoltam ahogy a Flac feltelepül, nem változtattam semmin.
Úgy emlékszem a Flac frontend-ban alapból ki van pipálva a "Replaygain". Ha nálad is így van, akkor ne csodálkozz a különbségen

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


ez a művelet simán bekavarhat úgy, hogy az így real-time kicsomagolt wav ne pontos időzítéssel induljon az usb csatornán.  


A PC-nek amúgy is ramaty az időzítése, ezt az USB-SPDIF (vagy IEEE1394-SPDIF vagy IEEE1394-AES/EBU - ahogy nálam van) átalakításnál ki kell küszöbölni.
 
Az esetleg el tudom képzelni, hogy az az átalakító nem teszi ezt meg 100%-osan, s tényleg a kibontásnál valami időzítési anomália lép fel, semmi más ötletem nincs, s még ez az egy sem biztos, hogy helytálló, inkább csak tippelgetés.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: andix »


Durva!. Sokan nem számítottunk ilyesmire, de végülis mért is ne.. Ha jól sejtem lejátszás közben a flacból kicsomagolunk egy wav-ot, ez a művelet simán bekavarhat úgy, hogy az így real-time kicsomagolt wav ne pontos időzítéssel induljon az usb csatornán.
 
Ha lesz időm megnézem, hogy nálam belső hangkártyával jelentkezik-e különbség wav és flac között. (Bár megjegyzem, lehet, hogy nálam a hangfal vagy a fülem kevés ilyen jellegű különbség kimutatásához.. )

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Igen tudom, már olvastam a KS és az Asio megoldásról is.
Ma leszedtem mindenből a legfrissebbet, a foo_out_asio.dll és a foo_out_ks.dll is a helyén van.
A Foobar pedig arról panaszkodik hogy Asio-t nem lát, a KS verzió ott van, de hibát küld lejátszásnál és nem működik.
 
Persze ezek tényleg nem magyarázzák a kapott eredményt.
És persze én is csodálkoztam az első esetnél is és a mostaninál is.
Az én eddigi hitemmel is ellenkezik a dolog.
 
De továbbra is hangsúlyozom hogy nagyon friss az egész, még több ellenőrzés lesz hátra és gondolom nem csak nálam, mire ennek eredménye lehet.
Mellesleg nagyon is el tudom képzelni hogy lesznek olyan rendszerek, körülmények ahol nem fogunk, fognak különbséget tapasztalni. Vagy más mértékűt.
De az hogy most már a második eset, környezet ahol eltérés tapasztalható nekem, ez már elég gyanús.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Azt az USB-SPDIF eszközt meg lehet hajtani DS-en kívül másképp is? ASIO vagy Kernel Streaming? Bár ha akkor nem lenne különbség, magyarázatot akkor se tudnék...
 
Amúgy ez a tapasztalatod kb. felborít mindent, amit eddig a PC-s lejátszásról gondoltam...

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Egy másik topikban szóba hoztam, hogy egy alkalommal Windows-on iTunes programmal grabbelt Apple lossless formátum és WAV között hallható különbség volt, de visszaellenőrizve, ismételve nem volt a dolog. Nem is ez az fajta összehasonlítás volt akkor a hallgatózás célja. Csak úgy magától jött a jelenség, észrevettük hogy valami nem stimmel.
 
Ehhez mai adalék, hogy nálam sajnos másképpen is hallható és nem is elhanyagolható módon a lossless a WAV-hoz képest.
A következő történt.
Gyári új CD-ről EAC grabbelés WAV-ba, utána Flac Frontend-del kódolás. Alapbeállításokkal kódoltam ahogy a Flac feltelepül, nem változtattam semmin.
Ezután lejátszás a Foobar aktuális legutóbbi verziójával. Beállítások alap, output DS : USB Audio.
Utána USB-SPDIF átalakító, Lupus DAC és a többi ami az aláírásomban van.
 
Az eredmény nálam, hogy a flac verzió laposabb, dinamikátlanabb, fejbevertebb.
A WAV pedig főleg nagyobbat lélegzik, nagyobb dinamika, levegő, élet, a zene nagyobb hatást tud gyakorolni rám.
Mondhatni a múltkor is ehhez nagyon hasonló fajta különbséget hallottunk.
Szerintem éppen itt most nálam elég jól hallható, de el akarom kerülni hogy bemagyarázzam magamnak. Másoknak is meg fogom mutatni és persze nem fogják tudni mikor melyik verzió szól.
 
Műszakilag nem akarok okoskodni, nem is vontam le egyelőre semmi következtetést a dologból, főképp az egész megmagyarázása távol áll tőlem jelenleg.
Csak azt írtam le amit így elsőre tapasztaltam.
 
Várom a véleményeket, javaslatokat.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Egy ígéretes dolog multimédia PC építőknek, PC-s zenehallgatóknak, filmnézőknek.
http://www.hardwareoc.hu/index.php?p=ar ... id=5&y=241

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


- szegeny 5V-os kocka szetfutti magat...
mar miert futene szet magat? max 1.5w keletkezik hoben.
 
12vos akkunal ott kellene huteni rendesen.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »

- szegeny 5V-os kocka szetfutti magat...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Örülök, hogy összejött
jah
 
koszi a segitseget es varlak fulelni. valszeg akkor mar az usher lesz a lanc vegen.

Avatar
b_t
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 453
Csatlakozott: 2006.08.28., hétf. 10:24
Értékelés: 372
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: b_t »

Örülök, hogy összejött
http://carbon4copy.blogspot.com/

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


no sikerult bedobozolni egy szimpla muszerdoboz - a celnak megfelel. egyszeru a mukodese, hatul tolto be, elol stabilizalt 5v ki. kapcsolo felso allasban squezzebox on, kozepsoben off, also allas akku toltes.
 
sikerult azt is megoldani, hogy 6vos akkurol menjen - szamitasaim szerint olyan 5-6ora folyamatos mukodest eredmenyez. ebben benne van a folyamatosan mukodo kijelzo es a wifi is. redwineknel 12vrol ment csak
 
a celom megvalosult - abszolut zajmentes forras. igy mar a naimnek is tetszik
 



Válasz küldése

Vissza: “Hifi”