Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: st81 »


Spec. DVD-lejátszóról hallgatok cd-t, pc-ről mp3-at. De van médialejátszóm is(popcorn).
És most gondolkodom egy cd-lejátszó beszerzésén
Nos nálam a sorrend (a gyengébbtől a jobb felé, flac-ot vagy Wavpack-ot hallgatva): dvd-lejátszó, popcorn, hangkártya.
Nálam - szigorúan a saját véleményem szerint - a lejátszó és a popi között van egy kis differencia, a popi és a pc között pedig nagyobb.
Pc-n XP alatt futtatott Foobar 0.95+KS kernel+ 88,2 Khz-re állított hangkártya.
Érdekes módon digitális összeköttetéssel és analógon is kivehető a különbség, de digiten kisebb differenciát érzek.
Mp3-nál nem mindegy a tömörítés. Egy 192-es mindhármon egyformán szarul szól.
Médialejátszót én csak filmre használnék. Nekem a pc elég kényelmes megoldás (saját albumok szerkesztése, egy pillanat műve az albumok előcsalogatása) és a rendszeremben jelenleg a legjobb hangot produkálja. Egyesek szerint a popihoz érdemes külső DAC-ot csatlakoztatni és akkor nagyon jó hangja lesz, én ezt nem próbáltam, de hallás alapján rá is férne egy DAC. A médialejátszó előnye szerintem nem az, hogy minőségi forrás legyen, hanem egy mini számítógép, ami kisebb helyen elfér, kevesebbet fogyaszt és kifejezetten a különböző média-formátumokra van specializálva (célhardver és célszoftver egyben).
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: venomer »


Nem nyitok uj topicot, de kerem ne legyunk elfogultak! Lehet Squeeze topicba jobban illene de ott tul eros a fanatizmus:) Olvassuk hat kozosen:
 
Beszelgethetnenk kicsit a mikentekrol, arakrol, tulajdonsagokrol, hatranyokrol elonyokrol.
Kerem ne a Squeezeboxtol elvakultak irjanak, inkabb azok, akiknek volt mar alkalmuk tobb halozati lejatszot kiprobalni, tobb halozati lejatszoval egyutt elni. Naim pl. Amig egy CD jatszot hangolni lehetett alatettekkel, kabelekkel, sokfajta volt beloluk, egyik haraposabb, masik lagyabb hanggal (es ezek messze nem csak a DAC-on mulottak!) addig ezek az attributumok rendre hianyoznak a mai kor halozati playereibol. Jol gondolom akkor, hogy ezekkel korant sem lehet annyit varialni (tap kivetel)? S jo-e ez vagy rossz egyaltalan?
 
Egy PC-s megoldas jo DAC-al vagy egy kulon player + szerver (itt ertsd: router+winchester) jon-e ki olcsobban azonos szint/minoseg mellett?
 
Alapvetoen a net a forras, sok album mp3-ban erheto csak el. Kerem probaljuk meg feldolgozni, s megvalaszolni a kovetkezo kerdest, eleddig nem sikerult (bar lehet, hogy en nem tettem fel jol a kerdest).
Tehat: vegyunk egy flac/nyomott CD forrast. Ket dolgot csinalhatunk vele, amennyiben az eredeti forrast a jovoben nelkulozununk kell: mp3-ba tomoritjuk avagy ki/atirjuk egy masik Cd lemezre. Az mp3 nyomoritasabol adodo csokkent dinamika, vagott savszelek, mosottsag okoz-é nagyobb kint avagy a kiirt zene osszeesett szinpada, ertekcsokkent magasai, esetleges nyugtalansaga, bizonytalansaga? Mondjuk engem mindegyik zavar, de a legutolso az nagyon.
Amire ki szeretnek lyukadni az az, hogy - a tarolokapacitast most figyelmen kivul hagyva - erdemes-e beruhazni egy jobb halozatira vagy egy regebbi es olcsobb(!), JO CD jatekos es a kiirogatas. Mik a sokeves tapasztalatok, kerdem tisztelettel, mi a hallgathatobb, egy kiirt flac vagy egy winyorol streamelt mp3? Nyilvan sajat benyomasaim is vannak. Azonban igazan jo rendszerrel keves a tapasztalat, az ember egyebkent is egy szubjektiv leny. Ki mire erzekenyebb?
 
Melyik halozati hasznal ventilatort? Van-e olyan amelyik gyufasskatulyanal nagyobb meretben megjelenik boritokat? Melyiknek milyen belso DAC-ja van partiban egyeb, kulso, PC-s megoldasoknal hasznalt DAC-okkal (netan profi hangkartyakkal)?
(Legnagyobb Squezeebox az ara miatt felejtos.) Egyeb gyartok? 150E alatt kellene keresgelni, ugy, hogy kulso DAC-ra ne legyen szukseg mar. Tapbuherara, egyeb moddokra termeszetesen nyitottsag van.
 
A cel mi mas lenne mint, legkevesebb zavaro nyomoritassal/deformalassal/konvertalassal zenet lejatszani.
 
Amennyiben halozatit erdemesebb a masik ket modszernel, akkor elvaras lenne a:
- boritomegjelenitesre is alkalmas kijelzo
- zajtalan mukodes (ventillator nuku, egyik fo ok a PC ellen)
- normalis menu
- kivitelezheto legyen a takarekos es olcso szerver (emlitett routeres megoldas - 1db PC epp eleget fogyaszt mar)
- teglatest alaku kivitel
- jol hasznalhato tav
 
 
Meselhetnetek melyik halozati lejatszonak milyen a sajat hangja, DAC es tap milyensegen kivul van-e egyaltalan mas ami befolyasolja a hangot. Apropo: szoftveres resz. Mig PC-s kivitelnel egyertelmu hogy a Winamp joval szarabb egy jol belott Foobar/JetAudioval szemben, az ilyen rendszerben ez a resz hol bujik meg? Szkvizboxnal a PC-re telepitett szoftverben?
 
Azthiszem nem, a lejatszora telepitett firmben? Inkabb. Vagy ez itt irrevelans? Valaki! Ertheto a kerdesem? Vagy senki nem tudja? Szamit-e annyit itt egy firmware csere mint a Foobar 1-1 ujabb verziojanak letoltese?
 
Adott peldaul egy Wolfson DAC, ez van a Duetben is(?) meg egy Pioneer CD jatekosban is ugyebar. Nyomott CD-t s annak grabbeletet lejatszva mi a kulonbseg? Erti? Halozati lejatszo hatranyban van-é? Ilyenek erdekelnenek.
Hol vannak a tesztek egy KS modban futtatott Foobar + jo DAC vs. halozati lejatszo sajat DAC-cal? Sehol nem latok ilyet!
Erdekelne pedig!
 
Tehat halozati vagy PC? No, remelem nem voltam tul kusza, most igy sikerult megfogalmazni. varom a velemenyeket! Kusza ez az egesz, s tudom, mindenki elvan a sajat maga kis modszerevel, de picit probaljunk meg felibeemelkedni mindennek, s objektiven tanacsokot osztogatni kisreszemre (is). Esetleg.
 
 
Mr. Dilettant Venomer

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 496
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 226

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: st81 »


Saját tapasztalatomat írom. Nekem auzentech van. Mostanában fülessel hallgatok zenét, mert anyám állandó éjszakás lett időlegesen.
Nos, a hangkari analóg kimenetén - szerintem- jobb hangot produkál (AKG 530 fülessel és erősítővel is) mint digit koaxon. Az oka az lehet, hogy az analóg vonalra AKM4396 DAC-ot raktak National műveleti erősítővel karöltve.
Egy új alap kat. (50eFt-os) cd-lejátszóval szerintem pariban áll (a NAD és a Denon legolcsóbb lejátszóival összemértem), de sokkal többet nem lehet várni tőle. Én meg vagyok vele elégedve. A szoftvere is stabil, sem XP, sem Vista alatt nem akadt eddig soha össze semmivel.
Japán vonal: Accuphase, Denon
Német vonal: Lindemann, Quadral
Magyar vonal: "Fapaci-féle" Luxor Gold

Avatar
cskamacska
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 07:20
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: cskamacska »

Asus Xonar Essence ST/STX, vagy Auzentech X-fi alapú kártyák, Audiotrak HD2, vagy inkább a régi kalsszikusok, mint EMU 1212m, ill ESI Juli@ ajánlhatóak új hangkarinak szereó zenehallgatáshoz használt gépbe? Némi térhang támogatás(játékokhoz), ill valami alapszintű fülesmeghajtás sem jönne rosszul.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


Szerintem elég jó lett a végeredmény (de még nem 100%)...Frissítve lett a BIOS... majd vissz*raktuk a SB hangkarit és letöltöttük hozzá a drivert.
Elsőre üzemelt gond nélkül kis állítgatás után!


én is örülök! végre egy ember, aki belátta, hogy SB-hez ez a legjobb!
és hab a tortán, hogy közel EMU hangot kapsz így
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Doky »


EZT tessék leszedni az SBLIVE5.1hez, nekem is olyanom volt régen a hangja megtáltosodott, tudom ,mert zeneírásra használtam. a zaj és a latency is csökkent. szóval KX DRIVER

Na végre tegnap eljutottunk odáig hogy érdemben tegyünk valamit a probléma ellen.
Szerintem elég jó lett a végeredmény (de még nem 100%)...
Frissítve lett a BIOS... majd vissz*raktuk a SB hangkarit és letöltöttük hozzá a drivert.
Elsőre üzemelt gond nélkül kis állítgatás után!
 
A monitor még egy kicsit vibrál (de az minimálisan észrevehető csak ha nagyon figyel az ember rá).
 
Tehát örömködök...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Doky »

Köszönöm mindenkinek, asszem hétfőn sok dolgom lesz... :kiraly: :lol!:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


Az biztos ,hogy sok hangkártyára jó (Creative,Audigy...stb) ez a kX Audio Driver.
A 1212-nél nem használható.Valószínű azért mert van saját nagyon jó drivere(DSP PatchMix). Szerintem azért nem megy ,mert összeakadnának.(két dudás egy csárdában)


 
 


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


--- E-mu 1212m and similar hardware is NOT supported.---

de jó pár dolog igen:
 
"The kX Audio Driver is an independent WDM (Windows Driver Model) driver for all EMU10K1 and EMU10K2-based soundcards manufactured by Creative Technology Ltd. and/or E-mu Systems Inc., including the SoundBlaster Live! series, the E-mu Audio Production Studio (APS) card, and the Audigy / Audigy2 series of cards. (Full List)."
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
turizoli
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1441
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 18:32
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: turizoli »


és a KX az emu chipes dolgokra van kitalálva! és ASIO-t ad.a Live-on is emu10k1 van (üzenem ezt az emu-soknak :kiraly: )

Sajnos E-MU 1212-vel nem megy. :
--- E-mu 1212m and similar hardware is NOT supported.---
:lol!:
Mondjuk most már nagyon nagyon jó így is,ahogy most van... :lol!:


 
 


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


és a KX az emu chipes dolgokra van kitalálva! és ASIO-t ad.
a Live-on is emu10k1 van (üzenem ezt az emu-soknak :lol!: )

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: earforce »


de mivel nem találtam drivert a SB Live 5.1!-hez... ezért ki lett szedve (az alaplapit meg ugye kezeli).Sajnálom is mert annak sokkal jobb hangja volt mint a kétpálcás alaplapinak... :lol!:


EZT tessék leszedni az SBLIVE5.1hez, nekem is olyanom volt régen a hangja megtáltosodott, tudom ,mert zeneírásra használtam. a zaj és a latency is csökkent. szóval KX DRIVER :kiraly: :lol!:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
frankie
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1371
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 16:35
Értékelés: 68

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie »


Doky bátyó.
 
Fűtés rendszerhez SOHA nem testelünk!
Az egy dolog, hogy áthúzatta az ember a lakásban a vezetékeket. De hiába, ha nincs normálisan a GND megcsinálva. Egyébként, az ilyen jellegű búgás, gerjedés leggyakoribb oka a tetőantenna beépített erősítője, vagy a TV antenna vevő része, esetleg a DVD játékos. Hiába van földelt konnektorod, és földelt kábellel összekötve a cucc, ha az erölködő seggébe csak két polusú csati van.
1. Szedd ki a rendszerből a TV-t, és a DVD-t, sehogyan se legyen rendszerbe kötve, semmilyen kábellel sem. Ha nem búg, akkor ott a bűnös köztük. Nem szokott megcsípni az áram, ha hozzáérsz a antennakábelhez, vagy próbálod bedugni a TV csatijába?
2. Egy kis sufni tuning. A földelt konnektorból, vagy a hosszabbítóból hozz ki egy külön Föld vezetéket, és kösd az erősítő dobozára. A konnektorban, vagy a hosszabbítóban fixen bekötni a külön Föld vezetéket. A vezeték másik végére kábelszemet krimpelni, vagy forrasztani, és azt hozzácsavarozni az erősítőhöz.
DYNAUDIO Forever!

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: orionr »


Doky!Próbáld összekötni a pc házát az erősítővel.

Ezt hogy érted?
És mire derülhet fény ily módon?
 


Esetleg, hogy nincs-e potenciál különbség a két készülék között és a coax kábelen kötődik össze fémesen. Egy próbát megér.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Doky »


Doky!Próbáld összekötni a pc házát az erősítővel.
A radiátoros dolog mit takar? Remélem nem a festett csőre kötötted rá? :lol!:

Ezt hogy érted?
És mire derülhet fény ily módon?
 
A radiátoros dolog... pontosan fűtéscsöves akart lenni.
Sokszor hallottam hogy ilyen módon földelik a dolgaikat, de nálunk földeltek a konnektorok... tehát ez nem lehet probléma.
 
Egyébként hosszú kábel (2.5m) hozzá érintve a pc dobozához és a konvektorhoz (le van kopva a festés)...
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: orionr »


Doky!
Próbáld összekötni a pc házát az erősítővel.
A radiátoros dolog mit takar? Remélem nem a festett csőre kötötted rá? :lol!:

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Doky »


Doky!Látom két hangkártya van a gépben. Egyikről sztereó, másikról mozi megy?
 
Még egy valami:
Amíg XP volt a gépen, minden úgyanígy volt és úgy nem búgott?
Csak annyi változott, hogy Win7-et raktál és most búg?

Egyszerre csak az egyik kártya aktív (azt mondták hogy csak egy mehet egyszerre).
 
Amíg Xp volt addig is megvolt a jelenség, de mivel nem találtam drivert a SB Live 5.1!-hez... ezért ki lett szedve (az alaplapit meg ugye kezeli).
Sajnálom is mert annak sokkal jobb hangja volt mint a kétpálcás alaplapinak... :kiraly:
Nekem a gyenge minőségű analóg kábel miatt van ilyen búgásom. Nem megfelelően árnyékolt és vagy 10m hosszú...
Nálam jó minőségű (profigold, 1 méteres) kábellel van összekötve, nem hinném hogy ott szedne össze valamit... de valami van... :lol!:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
roberto7
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2009.01.01., csüt. 11:45
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: roberto7 »


Doky!Látom két hangkártya van a gépben. Egyikről sztereó, másikról mozi megy?
 
Még egy valami:
Amíg XP volt a gépen, minden úgyanígy volt és úgy nem búgott?
Csak annyi változott, hogy Win7-et raktál és most búg?

Nekem a gyenge minőségű analóg kábel miatt van ilyen búgásom. Nem megfelelően árnyékolt és vagy 10m hosszú. Ez összeszed mindent ami létezik és ezt erősíti fel az erőlködő.
Más most nem jut az eszembe.

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: szami »


Doky!
Látom két hangkártya van a gépben. Egyikről sztereó, másikról mozi megy?
 
Még egy valami:
Amíg XP volt a gépen, minden úgyanígy volt és úgy nem búgott?
Csak annyi változott, hogy Win7-et raktál és most búg?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Doky »


pedig csak földhuroknak tűnik :kiraly: a digit összekötés optikai vagy koax?
egy fali aljzatból és elosztóból mennek?

Koax...
 
Ki lett cserélve a teljes vezetékelés, és külön "leállásból" mennek a cuccok (hifi-mozi és külön a pc dolgai).
De majd legkorábban hétfőn lesz időm szétbombázni a cuccot... :lol!: de megcsinálom... tehát várom a további ötleteket is. :lol!:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
shanahan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2008.06.20., pén. 00:34
Értékelés: 27

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shanahan »


Ötleteket keresnék a problémámra.

nálam is volt ilyen s egy noname lámpa okozta, akkor is ha nem volt bekapcsolva
lényeg hogy ugyan azon a hálózaton volt mint a pc
 
szerintem is megkéne próbálni hogy egyedül legyen a pc meg a hangcucc
a többi addig kikötve a rendszerből/hálózatból

Avatar
boba6
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.03.18., kedd 16:04
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Szeged

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: boba6 »


pedig csak földhuroknak tűnik :lol!:
a digit összekötés optikai vagy koax?
egy fali aljzatból és elosztóból mennek?

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Doky »


Hirtelen nem találtam jobb helyet (ha van akkor kérem majd átmozgatni a postot, :lol!: ).
 
Ötleteket keresnék a problémámra.
 
Már másutt régebben volt róla szó:
Adott a Pc-m Albacomp Activa Echo..., ebben az alaplap egy MSI P4MAM2-V (MS-7095), egy Intel Celeron D 335, 2800 MHz (21 x 133) processzoral, és egy SB Live 5.1-es hangkaival és az alaplapi (VIA VT1617(A) @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller PCI).
A progi amit használok általában a lejátszáshoz: jetAudio, foobar2000...
 
Össze van kötve digitálisan a HM erősködővel, vagy analógon a sztereóval.
Eddig Win XP volt fent... most Vin7.
A probléma hogy a hangfalból búgó ill. zúgó hang hallható (olyan mintha gerjedne valami :lol!: ), és a képernyő villog... sőt még a tévé is holott össze sincs kötve a pc-vel direktben.
Elméletileg földhurok nem lehetne mert digin nem szabadna jelentkeznie ennek a dolognak (és ki lett próbálva a kábel a fűtéscsőre dolog is... nem változott semmi).
Gondoltunk arra is hogy a tápból szed össze valamit... de ezt is kizártuk!
 
Viszont mikor kikapcsolom a pc-t és felerősítem a sztereó hangját... akkor is marad a "gerjedés"... :lol!:
 
Nem nagyon használom a gépet zene hallgatásra, csak ha a neten nézek kis videót ill néha valami újat akarok meghallgatni amit nem karcoltam ki, de nagyon bosszantó a dolog. :lol!:
 
Esetleg van valakinek ötlete a témában? :kiraly:
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
boba6
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2008.03.18., kedd 16:04
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Szeged

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: boba6 »


stereóra akkor egy jó külső DAC kell
ez lehet komoly PC-s stúdió hangkari vagy dedikált "HIFI"-s
én is ebben a cipőben járok, én az alábbiakra szűkítettem a kört amiket ki akarok próbálni:
ESI U24XL kb.30k
AMB Gamma-1 kb.40k
MF V-DAC kb.50k
 
a házimozihoz meg bekötöd az optikai kimenetét és olyankor az erősítőben lévő DAC és DTS dekóder dolgozik

Avatar
Gólya
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2008.08.24., vas. 06:48
Értékelés: -1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gólya »


Sziasztok!Olyan hangkártyát keresek ami 5.1-es (és a dts-t is tudja) illetve a zenei vonalon is megfelelően teljesít.
Maximum 60.000-t vagyok hajlandó kiadni érte.
A segítséget előre is köszönöm.

az erősítőd nem tudja a DTS-t?
mert ha igen akkor neked csak DTS passtrough képes kártya kell

Tudja az erősítő. :lol!:
Valamilyen jó típust tudtok ajánlani?
Én nézelődtem-ASUS Xonar D2X-re gondoltam-esetleg tud valaki tud infót róla:
-pl. milyen a hangja sztereón?

Házimozi: TV:Panasonic TX-P46G10 Erősítő: Harman/Kardon Avr-245 DVD:Harman/Kardon Dvd-23 Hangsugárzó: JBL Scs-178 Kábelek: QED Performance, Inakustic Pathmos
 
PC: Thermaltake VH6000BWS Armor +; Chieftec CFT-650-14CS 650W ;AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2; Sapphire HD4890 1GB GDDR5 VAPOR-X; 2 X SAMSUNG 1000GB F1 SATA2 HD103UJ ; 2 X WD MyBook 1000Gb Essential stb...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”