Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

alto írta:
2024.02.25., vas. 16:36
Viszont ha Roon képes streamert vezérelsz vele, akkor messze a legjobb megoldás jelenleg.
36_1_11.gif
Szerintem is, a fejlesztők nem igazán önálló zenelejátszó alkalmazásnak szánták audio PC-re, Macre, hanem hálózatos, akár többzónás integrált rendszernek. Ötödik éve fut nálam a Core egy Synology NAS-on, Roon Ready eszközöket (streamer, audio PC HQplayerrel, iPhone ARC-on keresztül, stb.) kiszolgálva, épp a kezem ügyébe eső eszközzel vezérelve (főleg iPad, de iPhone, vagy munka közben a laptopom), a legnagyobb megelégedésemre.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

wittao írta:
2024.02.25., vas. 15:37
tottyi írta:
2024.02.25., vas. 15:11
Hihetetlen, hogy azota szoljak le itt a forumon a Roon-t amiota megvettem, az elmult 10 evben egyszer sem mondott ra senki rosszat.
Magam reszerol eleg sokat ekeztem a ROON-t. Tudom, sok jo szolgaltatasa van, de emellett nehany dolog annyira korulmenyes es a hang szamomra annyira nem tetszo, hogy inkabb az Audirvana mellett tettem le a voksomat macOS es Win10/11 platformokon is.
Viszont ha Roon képes streamert vezérelsz vele, akkor messze a legjobb megoldás jelenleg.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2663
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

tottyi írta:
2024.02.24., szomb. 11:06
Felinsalaltam a Windows 11 Pro verziot az audio pc-re illetve atinstalaltam mert adta a lehetoseg es olyan jelenseget vettem eszre, hogy mikor megy a Roon es kinyitom a Chrome broswert es egesz kepernyore teszem akkor eloszor elkezd a hang duplazodni aztan a jobb fele a hangfalnak teljes sugasba kezd. Ha leallitom a zenet es ujrainditon akkor is ezt csinalja amig vissza nem kicsinyitem a Chrome-ot. A windows 10-el nom voltak ilyen problemak. Valakinek ilyesmi tapasztalat?
Mi van beállítva hangkimeneti eszköznek az érintett zónához? (Settings->Audio menüpont)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

tottyi írta:
2024.02.25., vas. 15:11
Hihetetlen, hogy azota szoljak le itt a forumon a Roon-t amiota megvettem, az elmult 10 evben egyszer sem mondott ra senki rosszat.
Mert valószínűleg azok bölcsen halgattak és nem akartak hitvitába merülni.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

tottyi írta:
2024.02.25., vas. 15:11
Hihetetlen, hogy azota szoljak le itt a forumon a Roon-t amiota megvettem, az elmult 10 evben egyszer sem mondott ra senki rosszat.
Magam reszerol eleg sokat ekeztem a ROON-t. Tudom, sok jo szolgaltatasa van, de emellett nehany dolog annyira korulmenyes es a hang szamomra annyira nem tetszo, hogy inkabb az Audirvana mellett tettem le a voksomat macOS es Win10/11 platformokon is.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hihetetlen, hogy azota szoljak le itt a forumon a Roon-t amiota megvettem, az elmult 10 evben egyszer sem mondott ra senki rosszat.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

tottyi írta:
2024.02.24., szomb. 11:06
Felinsalaltam a Windows 11 Pro verziot az audio pc-re illetve atinstalaltam mert adta a lehetoseg es olyan jelenseget vettem eszre, hogy mikor megy a Roon es kinyitom a Chrome broswert es egesz kepernyore teszem akkor eloszor elkezd a hang duplazodni aztan a jobb fele a hangfalnak teljes sugasba kezd. Ha leallitom a zenet es ujrainditon akkor is ezt csinalja amig vissza nem kicsinyitem a Chrome-ot. A windows 10-el nom voltak ilyen problemak. Valakinek ilyesmi tapasztalat?
Nekem pont ilyen problémám volt, csak egy dolog segített...
Fogtam a Rúnt meg a Krómot oszt kib@sztam az "ablakokon" :tutiok:
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

supravox írta:
2024.02.24., szomb. 18:36
tottyi írta:
2024.02.24., szomb. 11:06
Felinsalaltam a Windows 11 Pro verziot az audio pc-re illetve atinstalaltam mert adta a lehetoseg es olyan jelenseget vettem eszre, hogy mikor megy a Roon es kinyitom a Chrome broswert es egesz kepernyore teszem akkor eloszor elkezd a hang duplazodni aztan a jobb fele a hangfalnak teljes sugasba kezd. Ha leallitom a zenet es ujrainditon akkor is ezt csinalja amig vissza nem kicsinyitem a Chrome-ot. A windows 10-el nom voltak ilyen problemak. Valakinek ilyesmi tapasztalat?
Elég fura dolgok történnek Nálad.
Nem akarsz lemezjátszóra váltani?🙂
Meg jo, hogy vagyok neked itt a forumon. :D
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

tottyi írta:
2024.02.24., szomb. 11:06
Felinsalaltam a Windows 11 Pro verziot az audio pc-re illetve atinstalaltam mert adta a lehetoseg es olyan jelenseget vettem eszre, hogy mikor megy a Roon es kinyitom a Chrome broswert es egesz kepernyore teszem akkor eloszor elkezd a hang duplazodni aztan a jobb fele a hangfalnak teljes sugasba kezd. Ha leallitom a zenet es ujrainditon akkor is ezt csinalja amig vissza nem kicsinyitem a Chrome-ot. A windows 10-el nom voltak ilyen problemak. Valakinek ilyesmi tapasztalat?
Elég fura dolgok történnek Nálad.
Nem akarsz lemezjátszóra váltani?🙂
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Felinsalaltam a Windows 11 Pro verziot az audio pc-re illetve atinstalaltam mert adta a lehetoseg es olyan jelenseget vettem eszre, hogy mikor megy a Roon es kinyitom a Chrome broswert es egesz kepernyore teszem akkor eloszor elkezd a hang duplazodni aztan a jobb fele a hangfalnak teljes sugasba kezd. Ha leallitom a zenet es ujrainditon akkor is ezt csinalja amig vissza nem kicsinyitem a Chrome-ot. A windows 10-el nom voltak ilyen problemak. Valakinek ilyesmi tapasztalat?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

alto írta:
2024.02.22., csüt. 14:55
Továbbá várakozásaim szerint a támogatott streaming szolgáltatók köre is bővülni fog a közeljövőben, amíg például eddig a Spotify vagy az Amazon Music szóba sem állt a Roon-al, azért egy Harman lényegesen erősebb pozícióból tud tárgyalni.
A napokban kiküldött kérdőív és a megváltozott kommunikáció is komoly változásokat jelez előre szerintem.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2024.02.22., csüt. 15:07
alto írta:
2024.02.22., csüt. 14:55
Mivel a Roon új tulajdonosa a Harman erősen érdekelt az autó hifi műfajában, szerintem az ARC gatyába rázása minden bizonnyal elsődleges prioritást élvez jelenleg.
Továbbá várakozásaim szerint a támogatott streaming szolgáltatók köre is bővülni fog a közeljövőben, amíg például eddig a Spotify vagy az Amazon Music szóba sem állt a Roon-al, azért egy Harman lényegesen erősebb pozícióból tud tárgyalni.
A próféta szóljon belőled. Nagyon szeretném, ha a Roon-ban nagyobb lenne a választható streaming-szolgáltatók száma.
Logikus, amit írsz, de ezt hiszem eddig valami ludasság lehetett a Roon oldalán is, különben pl. miért van benne kb "ősidők óta" a HRA Streaming az Audirvanában, de a Roon-ban mintha még szándék sem lett volna az integrálására? Látszólag legalábbis. Jól elvoltak (eddig?) a Tidal/Qobuz párossal, amiből a világ ezen vidékén csak a Tidal maradt a legtöbbeknek.
Én sokáig többek között a HRA hiánya miatt nem váltottam Roon-ra...
Itt többszörös üzletméret különbség problémát láthatunk. A Spotifynak eddig túl kicsi volt a Roon, a Roon-nak pedig túl kicsi volt a HRA Streaming. Ebből következik is szerintem, hogy előbb lesz itt Spotify integráció, mint HRA Streaming... :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2024.02.22., csüt. 14:55
Mivel a Roon új tulajdonosa a Harman erősen érdekelt az autó hifi műfajában, szerintem az ARC gatyába rázása minden bizonnyal elsődleges prioritást élvez jelenleg.
Továbbá várakozásaim szerint a támogatott streaming szolgáltatók köre is bővülni fog a közeljövőben, amíg például eddig a Spotify vagy az Amazon Music szóba sem állt a Roon-al, azért egy Harman lényegesen erősebb pozícióból tud tárgyalni.
A próféta szóljon belőled. Nagyon szeretném, ha a Roon-ban nagyobb lenne a választható streaming-szolgáltatók száma.
Logikus, amit írsz, de ezt hiszem eddig valami ludasság lehetett a Roon oldalán is, különben pl. miért van benne kb "ősidők óta" a HRA Streaming az Audirvanában, de a Roon-ban mintha még szándék sem lett volna az integrálására? Látszólag legalábbis. Jól elvoltak (eddig?) a Tidal/Qobuz párossal, amiből a világ ezen vidékén csak a Tidal maradt a legtöbbeknek.
Én sokáig többek között a HRA hiánya miatt nem váltottam Roon-ra...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2024.02.22., csüt. 11:07
alto írta:
2024.02.22., csüt. 09:37
Hasonló a helyzet nálam is. Mostanában jött ki egy frissítés, azt még nem próbáltam. Állítólag komoly erőforrásokat vetettek be a CarPlay integráció javítására, és az ARC stabilitásának növelésére. Meglátjuk.
Köszi az infót, megnéztem, és jé, tényleg, tegnapelőtt jött egy frissítés. Csakhogy a leírásában (ld mellékelt kép) egy szó sem esik a CarPlay-integrációról, ami eddig is totál minimalisztikus volt (a telefonos ARC ficsörjeinek töredékét lehet használni CarPlay-ben), ami számomra rendben is lenne, ha legalább az, amit tud CarPlay-ben, menne. Mivel nálam a CarPlay-es Roon ARC-használat a teljes Roon ARC-használat 100%-a, ezért sajnos nagyon kellene, hogy menjen rendesen. Két élő streaming előfizetésem van: Apple Music és Qobuz, utóbbit - amióta a Qobuz alkalmazást eltüntették a magyar AppStore-ból, és közben telefoncserém volt - már csak Roon ARC-on keresztül tudom hallgatni autóban. De persze vannak otthoni albumaim is, amit jó lenne elérni menet közben, jó minőségben (mondjuk pl az MRC nagy felbontású felvételei, amiket direktben tőlük kaptam) az legalább megvan, hogy ha megy egyáltalán, akkor az ARC jó minőségben játszik le Carplay-en keresztül, szóval lenne sok értelme, és be iis voltam izgulva rá. De arrra panaszkodni, hogy rossz a kapcsolat a szerverrrel, miközben otthon a szerver szó szerint 2Gbps interneten lóg (és ki is tudja azt használni teljesen, mert 2.5GBASE-T switchen és 2.5GBASE-T - TB3 adapteren kersesztül kapja a netet, nem a saját ethernet portján, ami csak gigabites), a kliens teló pedig 4G-n lóg és full térerőt mutat, és pl. az Apple Music meg a TuneIn is korrektül megy....
Na, felteszem a frissítést, és lássuk, javul-e valami...
IMG_5936.PNG
Mivel a Roon új tulajdonosa a Harman erősen érdekelt az autó hifi műfajában, szerintem az ARC gatyába rázása minden bizonnyal elsődleges prioritást élvez jelenleg.
Továbbá várakozásaim szerint a támogatott streaming szolgáltatók köre is bővülni fog a közeljövőben, amíg például eddig a Spotify vagy az Amazon Music szóba sem állt a Roon-al, azért egy Harman lényegesen erősebb pozícióból tud tárgyalni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

alto írta:
2024.02.22., csüt. 09:37
Hasonló a helyzet nálam is. Mostanában jött ki egy frissítés, azt még nem próbáltam. Állítólag komoly erőforrásokat vetettek be a CarPlay integráció javítására, és az ARC stabilitásának növelésére. Meglátjuk.
Köszi az infót, megnéztem, és jé, tényleg, tegnapelőtt jött egy frissítés. Csakhogy a leírásában (ld mellékelt kép) egy szó sem esik a CarPlay-integrációról, ami eddig is totál minimalisztikus volt (a telefonos ARC ficsörjeinek töredékét lehet használni CarPlay-ben), ami számomra rendben is lenne, ha legalább az, amit tud CarPlay-ben, menne. Mivel nálam a CarPlay-es Roon ARC-használat a teljes Roon ARC-használat 100%-a, ezért sajnos nagyon kellene, hogy menjen rendesen. Két élő streaming előfizetésem van: Apple Music és Qobuz, utóbbit - amióta a Qobuz alkalmazást eltüntették a magyar AppStore-ból, és közben telefoncserém volt - már csak Roon ARC-on keresztül tudom hallgatni autóban. De persze vannak otthoni albumaim is, amit jó lenne elérni menet közben, jó minőségben (mondjuk pl az MRC nagy felbontású felvételei, amiket direktben tőlük kaptam) az legalább megvan, hogy ha megy egyáltalán, akkor az ARC jó minőségben játszik le Carplay-en keresztül, szóval lenne sok értelme, és be iis voltam izgulva rá. De arrra panaszkodni, hogy rossz a kapcsolat a szerverrrel, miközben otthon a szerver szó szerint 2Gbps interneten lóg (és ki is tudja azt használni teljesen, mert 2.5GBASE-T switchen és 2.5GBASE-T - TB3 adapteren kersesztül kapja a netet, nem a saját ethernet portján, ami csak gigabites), a kliens teló pedig 4G-n lóg és full térerőt mutat, és pl. az Apple Music meg a TuneIn is korrektül megy....
Na, felteszem a frissítést, és lássuk, javul-e valami...
IMG_5936.PNG
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

Aszpirin írta:
2024.02.22., csüt. 09:18
Mellesleg, ha már a Roon-nal tartunk ismét: én a Roon ARC használatát feladtam. Annyira bugos nálam Apple Carplay-ben, hogy totál meguntam bajlódni vele. A gond az, hogy hol megy, hol nem, de menet közben is leállhat, és kiírja, hogy gyenge a kapcsolat (WTF, eddig jó volt?), és aztán nem hajlandó tovább játszani. Vagy betölti az albumlistát, rátappintok az albumra, stb, és mikor a számlejátszásra mennék, akkor csak homokórázik. És tuti, hogy kliensoldalon van a gond, mert ha a telómon kilövöm az ARC-ot, és újra elindítom, akkor hirtelen megjavul, Csakhogy autóban vagyok, ahol a telefont babrálni menet közben életveszélyes, szóval ha Carplay-jel nem akar menni, akkor nincs értelme nálam.
Használja esetleg valaki? Másnál is ennyit bugzik?
Hasonló a helyzet nálam is. Mostanában jött ki egy frissítés, azt még nem próbáltam. Állítólag komoly erőforrásokat vetettek be a CarPlay integráció javítására, és az ARC stabilitásának növelésére. Meglátjuk.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Mellesleg, ha már a Roon-nal tartunk ismét: én a Roon ARC használatát feladtam. Annyira bugos nálam Apple Carplay-ben, hogy totál meguntam bajlódni vele. A gond az, hogy hol megy, hol nem, de menet közben is leállhat, és kiírja, hogy gyenge a kapcsolat (WTF, eddig jó volt?), és aztán nem hajlandó tovább játszani. Vagy betölti az albumlistát, rátappintok az albumra, stb, és mikor a számlejátszásra mennék, akkor csak homokórázik. És tuti, hogy kliensoldalon van a gond, mert ha a telómon kilövöm az ARC-ot, és újra elindítom, akkor hirtelen megjavul, Csakhogy autóban vagyok, ahol a telefont babrálni menet közben életveszélyes, szóval ha Carplay-jel nem akar menni, akkor nincs értelme nálam.
Használja esetleg valaki? Másnál is ennyit bugzik?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

wittao írta:
2024.02.21., szer. 21:28
Aszpirin írta:
2024.02.21., szer. 21:24
wittao írta:
2024.02.20., kedd 10:16
Audirvana ala is johetne mar a Deezer :)
Na meg Roon alá!
Elobbinek most nagyobb eselyet latom. Nem tudom miert, de a ROON fura mostansag, a teljes kommunikaciojuk. Gyartokent azt tudom mondani eg es fold a ket ceg kommunikacioja… es nem a ROON javara.
Nekunk Audirvana teszteleshez csinalt egy dedikalt verziot, amin a funkcioinkat ki tudjuk tesztelni a szoftverukon. Es 1-2 heten belul prezentaltak a sajat egyedi verzionkat, benne a kereseinkkel.
A ROON ennyi ido alatt nem is valaszolt…
Csak szolj es azt is megveszem valahogy Lifetime-ra (tudom meg nincs) es akkor az is elcseszodik mint minden amire ugy gondolom, na ez most jo lesz.
Csak kerdezzetek batran az eletrol, hogy en mit tennek es tegyetek az ellenkezojet es boldogok lesztek.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2024.02.21., szer. 21:24
wittao írta:
2024.02.20., kedd 10:16
Audirvana ala is johetne mar a Deezer :)
Na meg Roon alá!
Elobbinek most nagyobb eselyet latom. Nem tudom miert, de a ROON fura mostansag, a teljes kommunikaciojuk. Gyartokent azt tudom mondani eg es fold a ket ceg kommunikacioja… es nem a ROON javara.
Nekunk Audirvana teszteleshez csinalt egy dedikalt verziot, amin a funkcioinkat ki tudjuk tesztelni a szoftverukon. Es 1-2 heten belul prezentaltak a sajat egyedi verzionkat, benne a kereseinkkel.
A ROON ennyi ido alatt nem is valaszolt…
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6124
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5179
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2024.02.20., kedd 10:16
Audirvana ala is johetne mar a Deezer :)
Na meg Roon alá!
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

wittao írta:
2024.02.21., szer. 20:24
hifitibi írta:
2024.02.21., szer. 20:14
Wittao, kérem, hogy tiszteld meg a fórumot, annak tagságát, de úgy általában az édes anyánk nyelvét, hogy a magyar nyelv szabályainak minimális tiszteletben tartásával írod a mondanivalódat. Az ékezetekre, illetve esetedben azok hiányára gondolok.
„Természetesen” mindenkinek, aki így tesz, megvannak az „indokai”, hogy miért ír magyar szöveget angol nyelvű billentyűzettel. Én a munkahelyemen hard core programozók között dolgozok (szó szerint közöttük), akik napi 8 órában nyomják a pl. python-t. Ha emailt küldenek, mégis ékezetekkel írják azt. Ők már tudják, hogy az angol billentyűzeten írt magyar szöveg minimum nem teszi őket nagyobb szakemberré.
Egyébként az ékezet nélkül írt szavaid időnként mást jelentenek: szár --> szar, láb --> lab, stb.
Mregigeim igy fgook tneni a jboevon!
Sajnálom, hogy kérésemmel csak az orbitálisra nőtt egód pajzsát találtam el. Részemről lezártam.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

hifitibi írta:
2024.02.21., szer. 20:14
Wittao, kérem, hogy tiszteld meg a fórumot, annak tagságát, de úgy általában az édes anyánk nyelvét, hogy a magyar nyelv szabályainak minimális tiszteletben tartásával írod a mondanivalódat. Az ékezetekre, illetve esetedben azok hiányára gondolok.
„Természetesen” mindenkinek, aki így tesz, megvannak az „indokai”, hogy miért ír magyar szöveget angol nyelvű billentyűzettel. Én a munkahelyemen hard core programozók között dolgozok (szó szerint közöttük), akik napi 8 órában nyomják a pl. python-t. Ha emailt küldenek, mégis ékezetekkel írják azt. Ők már tudják, hogy az angol billentyűzeten írt magyar szöveg minimum nem teszi őket nagyobb szakemberré.
Egyébként az ékezet nélkül írt szavaid időnként mást jelentenek: szár --> szar, láb --> lab, stb.
Mregigeim igy fgook tneni a jboevon!
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Wittao, kérem, hogy tiszteld meg a fórumot, annak tagságát, de úgy általában az édes anyánk nyelvét, hogy a magyar nyelv szabályainak minimális tiszteletben tartásával írod a mondanivalódat. Az ékezetekre, illetve esetedben azok hiányára gondolok.
„Természetesen” mindenkinek, aki így tesz, megvannak az „indokai”, hogy miért ír magyar szöveget angol nyelvű billentyűzettel. Én a munkahelyemen hard core programozók között dolgozok (szó szerint közöttük), akik napi 8 órában nyomják a pl. python-t. Ha emailt küldenek, mégis ékezetekkel írják azt. Ők már tudják, hogy az angol billentyűzeten írt magyar szöveg minimum nem teszi őket nagyobb szakemberré.
Egyébként az ékezet nélkül írt szavaid időnként mást jelentenek: szár --> szar, láb --> lab, stb.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1188
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1411

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: wittao »

Audirvana ala is johetne mar a Deezer :)
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Indy »

Indy írta:
2024.02.16., pén. 07:24
flo61215 írta:
2024.02.15., csüt. 21:41
A Settings> Advanced Media Server Settings > Plugins >3rd party pluginek alatt a "tidal local" nevű plugint kell csak telepíteni. Ezután az Advanced fül alatt a legördülő listából kiválasztod a Tidalt és hozzáadod az accountodat. Ma próbáltam egy trial accountal és tökéletesen működik. (A logitech fórumon valaki lefejlesztett a napokban egy plugint, ezért gondoltam megnézem a daphilenél is. Azt nem tudom, hogy ilyen gyorsan felpakolták a daphilera vagy már rég ott pihen .. a lényeg hogy működik :))
Köszönöm, ki fogom próbálni. Az a plugin biztosan mostanában került csak oda... 
Megkezdték a Deezer local plugin fejlesztését is Daphile alá. :tutiok: Remélem sikerül olyan hamar megcsinálni, mint a Tidal plugint, mert én már most mennék vissza Deezer alá...
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”